PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen okuyun SAĞLIK

emre yeşil
05-03-2010, 01:45
Arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır açmayı düşünüyordum şimdi aklıma gelince yazıyım dedim lütfen okuyun.

Arkadaşlar olay bir gün babamın hastaneye gidip kendimi iyi hissetmiyorum demesiyle başlıyor X bir hastane rutin kontrolleri yaptık dan sonra iyisiniz deyip yolluyorlar adamı ve gece yarım gibi fenalaşıyor tekrardan ve bir anda solunumu duruyor. Bunu yazmamın sebebi her an başınıza gelebilir biraz vakit ayırıp lütfen acil müdahale yapmayı öğrenin ailenizden birinde yapmak zorunda kalmazsınız inşallah.
En yakın hastaneye kaldırıyorlar ve 1.hata hastanede yoğun bakım yok oradan tekrar hareket etmek ölüm riski ve bunu mecbur yaptık. 2.hata en yakın diye yine tam yetersiz bir hastaneye götürmemiz oldu ve yapılan müdahale tamamen yetersizdi geçiciydi orda bir gece kaldıktan sonra memorial hastanesinden gelen uzman ekip ile oraya sevk ettik ve 16 gün yoğun bakımda yattık dan sonra yarım hayata dönmüştü ve eve aldık aynı makineler ile evde 1 ay tedavisi devam etti sizinle hem olayı paylaşmak istedim hemde tavsiyede bulunmak istedim.

1.Acil müdahale mutlaka öğrenelim.
2.si en yakını değil en yakın olan en iyisine gidelim.
3.Mutlaka ve mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın boşver demeyin ülkenin en iyi hastaneleri memorial,american hospital,acıbadem,florance nightingale özel sağlık sigortası hariç hiç birşeyi kabul etmiyor.

Babamın rahatsızlığı domuz gribi akçiğer enfeksiyonu birbirini tetikliyerek yüksek şeker tansiyon ve kalpti. Babam şu an eski halinden çok daha iyi önce ALLAHA şükürler olsun sonra memorial ekibine çok çok teşekkür ediyorum öldü diye götürdüğümüz babamı eski halinden daha iyi edebildikleri için.

STP
05-03-2010, 01:50
gecmıs olsun emre. dedıgın gıbı bazı seylerı bılmek lazım zor durumlar ıcın. ALLAH esırgesın

Tuner
05-03-2010, 01:51
Geçmiş olsun Emre Allah bir daha yaşatmasın

Ludacris
05-03-2010, 01:54
Gemiş olsun.
Bilinçlenmek en iyisi

tricky
05-03-2010, 01:56
Çok geçmiş olsun... Dediğiniz gibi özel sağlık sigortası artık lüx değil ihtiyaç oldu.

ilkay325i
05-03-2010, 01:56
Çok Geçmiş Olsun Bilinçlenmek lazım..

FaBeRgE
05-03-2010, 02:06
geçmiş olsun :o Allah daha büyüğünden kourusun bizleri,

özel sağlık sigortasını bende tavsiye ederim

sigortanın gerektirdiği rutin kontroller sonucu babamda damar tıkanıklığı çıkmıştı ve kriz geçirmeden bypass olmuştu, sonuç eskisinden daha iyi :)

tyMu
05-03-2010, 02:08
Geçmiş olsun

emre yeşil
05-03-2010, 02:10
ALLAH razı olsun arkadaşlar özel sağlık sigortasını hafife almayın pahalı gibi gözüksede memorilde yoğun bakımın geceliğinin 7 bin TL sı olduğunu sölersem sanırım neden konuyu açtığımı neden yardımcı olmak istediğimi daha net anlarsınız.

Sebring
05-03-2010, 02:20
Cok gecmis olsun.Ailenizle uzun yillar diliyorum.

_Burak_
05-03-2010, 02:21
Çok çok geçmiş olsun...

CasabLanca
05-03-2010, 02:30
çok geçmiş olsun
bu gibi durumlarda en başta panik olmamak gerekiyor, daha sonra bilgi sahibiysek müdahele etmemiz daha iyi olur
aslında lisede, sürücü kursunda vs. yerlerde bize yerilen ilk yardım acil müdahele derslerinin ne kadar önemli olduğunu böyle durumlarda anlıyoruz

FUA
05-03-2010, 02:33
cok buyuk gecmis olsun... ozel saglik sigortasinin cok faydasini gorursunuz bitek ilk sene buyuk mudahalelere onay vermiolar bildigim ama gercekten deger yani saglik bu...

JumboAli
05-03-2010, 02:37
gecmıs olsun gercekten Ole durumlarda soguk kanlı olmamız lazım . Annem fenalastıgında napcagımı bılememıstım gecenlerde mal gıbı kalmıstım allah gostermesın kımseye.

Eriador
05-03-2010, 02:45
Geçmiş olsun bro.Babanın iyileştiğini bilmek güzel.Haklısın birşeyleri bilmek lazım ne olur ne olmaz ilerde işe yarıyabilir ...

CTG
05-03-2010, 03:10
cok gecmis olsun

Orhan
05-03-2010, 06:46
geçmiş olsun
evet malesef ücretsiz olması gereken sağlık hizmetleri malesef çöktüğü için devlet kurumları yada devletle çalışan özel kurumlar artık işi komple bıraktılar artık şansınız varsa yaşıyorsunuz yada paranız
aslında bizim ssk yada diğer resmi kurumlara(gerçi hepsi birleşti sgk oldu) verdiğimiz paraları herhangi bi özel sağlık sigortasına versek hiç bir sıkıntımız kalmayacak ama işte yıllardır arpalık olduklarından bizim sağlık harcamalarımıza bişey kalmadı
Emeklilik sistemleri içinde aynı şey geçerli malesef sistemler komple çöktü ama başarısız oldukları için değil
İyi yönetilemedikleri için
O nedenle resmi sağlık sigortamız olduğu halde artı ödemelerle (o da elinizde imkanınız varsa) hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Göki,ZD
05-03-2010, 06:48
bizim pederde kontole gitti kanser dediler, bi dünya uğraş masraf, sonuç = temiz iyi bi hastane doktor şart

çok geçmiş olsun.

coolvtec
05-03-2010, 06:59
geçmiş olsun arkadaşım

Day Walker
05-03-2010, 07:04
Arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır açmayı düşünüyordum şimdi aklıma gelince yazıyım dedim lütfen okuyun.

Arkadaşlar olay bir gün babamın hastaneye gidip kendimi iyi hissetmiyorum demesiyle başlıyor X bir hastane rutin kontrolleri yaptık dan sonra iyisiniz deyip yolluyorlar adamı ve gece yarım gibi fenalaşıyor tekrardan ve bir anda solunumu duruyor. Bunu yazmamın sebebi her an başınıza gelebilir biraz vakit ayırıp lütfen acil müdahale yapmayı öğrenin ailenizden birinde yapmak zorunda kalmazsınız inşallah.
En yakın hastaneye kaldırıyorlar ve 1.hata hastanede yoğun bakım yok oradan tekrar hareket etmek ölüm riski ve bunu mecbur yaptık. 2.hata en yakın diye yine tam yetersiz bir hastaneye götürmemiz oldu ve yapılan müdahale tamamen yetersizdi geçiciydi orda bir gece kaldıktan sonra memorial hastanesinden gelen uzman ekip ile oraya sevk ettik ve 16 gün yoğun bakımda yattık dan sonra yarım hayata dönmüştü ve eve aldık aynı makineler ile evde 1 ay tedavisi devam etti sizinle hem olayı paylaşmak istedim hemde tavsiyede bulunmak istedim.

1.Acil müdahale mutlaka öğrenelim.
2.si en yakını değil en yakın olan en iyisine gidelim.
3.Mutlaka ve mutlaka özel sağlık sigortası yaptırın boşver demeyin ülkenin en iyi hastaneleri memorial,american hospital,acıbadem,florance nightingale özel sağlık sigortası hariç hiç birşeyi kabul etmiyor.

Babamın rahatsızlığı domuz gribi akçiğer enfeksiyonu birbirini tetikliyerek yüksek şeker tansiyon ve kalpti. Babam şu an eski halinden çok daha iyi önce ALLAHA şükürler olsun sonra memorial ekibine çok çok teşekkür ediyorum öldü diye götürdüğümüz babamı eski halinden daha iyi edebildikleri için.

büyük geçmiş olsun emre :(

SekoLive
05-03-2010, 07:11
geçmiş olsn emre allah daha beterlerinden korusun tedavisiz dert vermesin...

özel sağlık sigortası eğer bilinçli yapılırsa cidden çok iyi bir olay ve yaptırırken kesinlikle gözünüz açık olsun her maddesini okuyun hastanede çalıştıgımdan özel sigortalarla ilgili çok sıkıntılara denk geldim kimisi 5 yıldır ödüyor ilk hastaneye geldiğnde sigortası aktif bile olmamış oluyor kimisi %100 lü ödüyor poliçesini ama hastaneye geldiğinde x bir işlemin teminat dışı yada poliçesinin %100 lü olmadıgını öğrenebiliyor.. bu nedenle iyi bi sigortacıda gözü açık olarak yaptırın parayı yatırıp peşini bırakmayın...

M U R A T
05-03-2010, 08:49
çok geçmiş olsun babanın tekrar eski halinden iyi olması sevindirici fakat insan başına gelmeden bazı şeyleri tam anlamıyo inşallah bizler bu durumdan gerekli dersi çıkararırız.

SOMEONESPECIAL
05-03-2010, 08:54
Öncelikle geçmiş olsun... Allah kimseye yaşatmasın böyle bir şey...

Yakın zamanda belki biliyorsunuz bende böyle bir vaka yaşadım...
Kayınvalide beyin kanaması geçirdi. Oradan oraya hastane hastane
dolaştı kadın...

Öncelikle böyle durumlarda soğukkanlı davranmalı ve hareket etmeli.
Allah gecinden versin herşey insanoğlu için hepimizin başına gelebilir,
hazırlıklıı olmalıyız ve mutlaka kafamızın bir köşesinde bir planımız olmalı,
böyle bir durumda ne yapacağım diye :beuj:

Ersin YILDIZ
05-03-2010, 08:54
cok gecmıs olsun yazdıkların cok onemlı seyler tskler dıkkat cektıgın ıcın bu konuya

gsi_club
05-03-2010, 08:58
geçmis olsun bilgili olmak her zaman iyidir...

Ozan Özer
05-03-2010, 09:02
Çok güzel bir konuya parmak basmışsın Emre;ilk yardım,olay anındaki ilk müdahale gerçekten önemli..Yanlış bir hareket kalıcı sonuçlara sebep olabilir;bilinçlli olmak önemli..Baban'a da büyük geçmiş olsun.Özel sağlık sigortası dediğin gibi mutlaka yaptırılması gereken birşey,hele hele bu ülkede yaşıyorsan..

emre yeşil
05-03-2010, 09:39
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten çok önemli bir konu çok basite almamak gerekli acil müdahale bilmek hayat kurtarmanın en kolay ve güzel yoludur birde başında hiçbirşey yapamadığınızı düşünün bu seferde kahrımızdan ölürüz zaten biz nasıl insanız diye ALLAH hepimize ve ailelerimize sağlıklı uzun yıllar nasip eder inşallah.

fangio
05-03-2010, 09:41
Çok geçmiş olsun Emre.

ceco
05-03-2010, 09:42
gecmıs olsun... %200 haklısın

özgür67
05-03-2010, 09:50
Geçen hafta ailem için fiyat teklifi almıştım bir firmadan özel sağlık sigortası için.Bir an önce başlatmakta fayda var demekki.Teşekkürler emre bizi bu kadar önemli bir konuda uyardığın için.Geçmiş olsun bu arada.

-ER-
05-03-2010, 09:57
Çok büyük geçmiş olsun.

Allah korusun, öğrenmek lazım cidden

Aytepe53
05-03-2010, 10:04
geçmiş olsun.
bir israil hastanesi tr dekilerden daha verimli bizimkiler devleeti nasıl dolandırırz onun peşideler kendilerini geliştirmenin değil.

MR.TurboALİ
05-03-2010, 10:07
çok geçmiş olsun...

sürücü kursunda vs. yerlerde bize yerilen ilk yardım acil müdahele derslerinin ne kadar önemli olduğunu böyle durumlarda anlıyoruz (casablanca):icon_tup:

Chatin
05-03-2010, 10:10
doğru valla hem ilk yardım bilgisi lazım hemde iyi bir sağlık sigortası.

baban icin Allah bir daha göstermesin diyelim emre eğer eski sağlığına kavuştu ise. ve büyük geçmş olsun.

mertk
05-03-2010, 11:16
çok gecmis olsun .haklısın

Mutu
05-03-2010, 12:00
Büyük geçmiş olsun babanızın kurtulmasına sevindim .
Bu konuyu bizleri düşünüp önem verdiğiniz için de ayrıca teşekkürler .

Serencebey
05-03-2010, 12:11
Çok geçmiş olsun Emre. Allah acil şifalar versin babana.

Ilk yardımı herkes ogrensin arkadaslar sizin bir yakınınız olmasa bile başkasının hayatını kurtarmakta çok önemli.

Ulkemizde ilkyardım kursları mevcut ve sakın onları Surucu kurslarındakıler gibi zannetmeyin. Çok basarılılar.

Ben bir Ambulans ekibi kadar ilk yardım biliyorum. Yurtdısında cankurtaranlık yaptıgım zamanlarda lisanslarımı tamamlamıstım. 4 sene once aldıgım derslerle Türkiye'de 2 kişinin neredeyse hayatını kurtardım.

ömerve
05-03-2010, 12:28
Geçmiş olsun

sportinger
05-03-2010, 12:37
çok çok geçmiş olsun. babanızın sağlıgına kavuştuguna sevindim...

Dookan
05-03-2010, 12:38
çok geçmiş olsun kardeş..

Ae86
05-03-2010, 12:39
Geçmiş olsun .

Onuralp
05-03-2010, 16:27
Geçmiş olsun...

tLq
05-03-2010, 17:23
Öncelikle geçmiş olsun..

Dediğin gibi ilk yardım ve acil yardım gibi müdahaleleri bilmemiz lazım fakat insanın bi yakını olunca ve ona müdahale yapması gerekiyorsa inanın eli ayağı dolanıyor ne yapacağını bilemiyor aklında bütün herşey bir anda toz olup gidiyor başıma gelen bişe bu söylediklerim
not:mesleğim A.T.T(Acil Tıp Teknisyeni)

Can08
05-03-2010, 17:27
geçmiş olsun

Eyüp
05-03-2010, 17:28
Geçmiş olsun , özel saglık sigortaları gercekten iyi oluyor.

Ya cok komik bir para ödüyorsunuz , yada hic odemiyorsunuz.

miniks
05-03-2010, 17:29
emre tekrar geçmiş olsun kardeşim

ne günler atlattınız Râbbim güsel eyledi doktorlar aracı oldu Maşallah

sigarada içmemek lazım

tandogan
05-03-2010, 19:07
çok geçmiş olsun çok iyi bir noktaya değinmişsiniz

Mr.K
05-03-2010, 19:19
Gecmis olsun,guzel konu yuregine saglik.Tekrardan gecmis olsun.

efe-E
05-03-2010, 19:49
emrecim cok gecmis olsun. babana da allah şifa vermiş, ailecek size güç vermiş. cenab-ı rabbime şükürler olsun her sağlıkla aldığımız nefes için.

Ome_RS
05-03-2010, 21:44
cok geçmiş olsun.

cess
05-03-2010, 21:47
Öncelikle çok geçmiş olsun..İmkanı olan için özel sigorta çok önemli,ve gerçekten mümkün olduğunca konusunda uzman,deneyimli doktorlara ve hastanelere gitmeye çalışın..

yavuz364
05-03-2010, 22:25
çok çok geçmiş olsun... ayrıca çok teşekkürler, özel sağlık sigortasının önemini belirttiğin için..

BaDCaT
05-03-2010, 22:40
Çok geçmiş olsun öncelikle..evet acil müdahale tekniklerini bilmek lazım ama o an ki psikoloji buna el verir mi o da var o panik o şok..Özel sağlık sigortası gerçekten gerekli.

doush
05-03-2010, 22:51
Geçmiş olsun..

tuner faruk
05-03-2010, 23:00
Allah daha beterinden korusun Emre abi:o

onursumer
05-03-2010, 23:11
çok büyük geçmiş olsun gerçekten çok haklısın benim sigortam olmasına rağamen + herzaman ozel sağlık sigortası yapıyorum kendime insanlık hali ;)