PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç ile ilgili projem ve yorumlarınız

emre yeşil
05-03-2010, 11:25
http://www.aractesti.com/index.php

Arkadaşlar istanbulun bir kaç yerinde bu sistemi kurmayı düşünüyorum ve yorumlarınıza ciddi şekilde ihtiyacım var.

1.50 TL sına komple tüvtürk gibi expertiz yapılıcak.
2.30 dakikada sonuç alınıcak.
3.Araç almak isteyenler ve satmak isteyenlerin içini rahatlacak.
4.Tüvtürke gitmeden önce orda başınıza dert almamak için kullanılacak.

Gibi fikirlerim var nedersiniz.

MR.TurboALİ
05-03-2010, 11:27
10 numara olur derim ben.

TaGo
05-03-2010, 11:28
Bu fikirler hali hazırda zaten yapılıyor. Ankaralı dostlarımız var 3 ay önce İzmir e de gelip 2. şubelerini kurdular. Sadee tüvtürk değil 50 tl içinde dyno ile güç ölçümü, aracın tüm kaporta expertisi, rot balans testi, şase denge testi vs leride yapıolar. Tüm bunları 50 tl ya yapıolar. Ben nezaman araç alacak olsam onlara götürüorum

Bulut Y.
05-03-2010, 11:28
sanayide tanıdık güvenilir ustası olmayan servise güvenemeyen gelir diye düşünüyorum..

emre yeşil
05-03-2010, 11:29
Bu fikirler hali hazırda zaten yapılıyor. Ankaralı dostlarımız var 3 ay önce İzmir e de gelip 2. şubelerini kurdular. Sadee tüvtürk değil 50 tl içinde dyno ile güç ölçümü, aracın tüm kaporta expertisi, rot balans testi, şase denge testi vs leride yapıolar. Tüm bunları 50 tl ya yapıolar. Ben nezaman araç alacak olsam onlara götürüorum

aynı sistemi istanbulun bir kaç yerinde kurmayı düşünüyorum ona fikir ver:D

Ludacris
05-03-2010, 11:29
çok mantıklı duruyor. özellikle tüvtürk sayensinde iyi bir potansiyeli var bence.

fatiii
05-03-2010, 11:30
tavsiyem araba pazarına yakın yere kur ve pazar günleride açık ol..

üstüne bi el ilanı yaptır ve pazarda gezenlerin ellerine tutuştur..sadece pazar günü gelenler sanırım haftayı kurtarır hafta içi gelenler kaymak bal misali.

adamın teki burda yapmış pazar günü gördüm inanılmaz bi potansiyel vardı..benim 1 saat içinde gördüğüm 20 araba falan vardı

Chatin
05-03-2010, 11:31
tüvturk dışında 2. el araç alım satımı için expertiz pek bi mühim. kaporta boya kontrolü de olsun. şu nanometrik ölçer falan ki dün gördüm artık aluminyum kaput bile ölcülebiliyor. makinanın markası würth olabilir.

bunların dışında zaten oto servisleri veriyor bu hizmeti. tabi bilgisayar dyno falan yok hepsinde. yani 50 ye sana gelmeyip 20 liraya yapacağı bir yer var mı yok mu onu araştır derim bi yandan.

TaGo
05-03-2010, 11:31
aynı sistemi istanbulun bir kaç yerinde kurmayı düşünüyorum ona fikir ver:D

en ii fikir şu : çok tecrübeliyim gel beni ortak al :D

şaka bi yana istanbulda çok daha potansyeli olur bu işin. çok çok maliyetlide değil. sadece kadron ii olacak. gerisi makinaların işi. ha bide mümkünse istasyonlara yakın biyer olması şart

H22Power
05-03-2010, 11:32
yetkili servislerin çok nokta araç kontrolü gibi birşey olucak sanırım böyle bir uygulamaya ihtiyaç var fakat eğer mesela bir megane ı almak istiyorum 2006 yetkili serviste bu kontrolü 70tl ye yapabiliyorlarsa seçim sizin yaptığınız tesiste daha detaylı ve alıcağımız sonuç daha sağlıklı olucağı halde türk zihniyeti için konuşuyorum renault servisi olucaktır fakat olayin birde diğer yüzü varki motorcuya götürüp ki kaputu açıp sadece bakarak ne görücekse :D baktırarak rot balansçıda levye kontrolü ile misal veriyorum araba almaktan bin kat iyidir bu sistem keza günümüz teknolojisinde araçlara bilgisayar bağlayarak çoğu sürekli arızasını görmek mümkün ki sadece bu işleme 25tl istiyorlar...

Tuning055
05-03-2010, 11:34
samsundada var bole bı uygulama..

!KO
05-03-2010, 11:34
Süper olur
Potansiyeli çok yüksek bence ama reklam ve yer çok önemli

MR.TurboALİ
05-03-2010, 11:36
Süper olur
Potansiyeli çok yüksek bence ama reklam ve yer çok önemli

iyi reklam kaliteli hizmet güler yüz... işte bu kadar.:icon_tup:

TaGo
05-03-2010, 11:37
bak mustafa; geçen ay palio lcam birmota araç götürdüm detaylı kontrol için tam 88tl ödedim. bana bi kağıt verdiler 90 dk sonunda araç boyasız çıktı. Ben diorumki bu çamurluk değişmiş ön tampon değişmiş nasıl boyalı olmaz. Emin olmadıkları için öle yazamıorlarmış. Sonra servis geçmişine girdik araç hem önden hem arkadan kaza yapmış. Bu bilindik en büyük fiat servisi sen düşün. Ortada yapıln adam akıllı bir iş yok ama 90tl ödüosun.

Diğer yandan bu diğer götürdüğüm arkadaşlar; tam 3 ayrı makineye bağladılar aracımı, 30 dk içinde tüm ama tüm geçmişi ve hataları çıktı aracın. Ne levye var nede elle yapılan bişi. Boya kontrolunu bile 2 adet ayrı ölçer ile 2 kişi araç etrafında aynı anda dönerek yapıo. Sanırım aleti bi 500 defa aracın farklı yerlerine dokundurmuşlardır. Süper ayrıntılı bir test yapıolar

computest.com olması lazım bi inceleyin.

SekoLive
05-03-2010, 11:51
emre herşeyden öncesi işin ehli kişilerle çalış verdiğin ve düzelttiğin bilgiler tam olsun bir kere gelen birdahasında arkadaşınıda getirsin araba pazarına yakın ve galericilere yakın olursan iş potansiyelin yüksek olur ve kuytu köşe deil tarif ettiğinde bulnacak bi yer olsun.

H22Power
05-03-2010, 11:55
bak mustafa; geçen ay palio lcam birmota araç götürdüm detaylı kontrol için tam 88tl ödedim. bana bi kağıt verdiler 90 dk sonunda araç boyasız çıktı. Ben diorumki bu çamurluk değişmiş ön tampon değişmiş nasıl boyalı olmaz. Emin olmadıkları için öle yazamıorlarmış. Sonra servis geçmişine girdik araç hem önden hem arkadan kaza yapmış. Bu bilindik en büyük fiat servisi sen düşün. Ortada yapıln adam akıllı bir iş yok ama 90tl ödüosun.

Diğer yandan bu diğer götürdüğüm arkadaşlar; tam 3 ayrı makineye bağladılar aracımı, 30 dk içinde tüm ama tüm geçmişi ve hataları çıktı aracın. Ne levye var nede elle yapılan bişi. Boya kontrolunu bile 2 adet ayrı ölçer ile 2 kişi araç etrafında aynı anda dönerek yapıo. Sanırım aleti bi 500 defa aracın farklı yerlerine dokundurmuşlardır. Süper ayrıntılı bir test yapıolar

bir yanlış anlaşılma oldu ben levye ile testi sanaiilerde yapıyorlar hiçbir anlamı yok demek istedim bende emre yeşil in bu uygulamasına çok mantıklı bakıyorum fakat yetkili servislerinde böle hizmetleri olduğunu ve kişi yada kişilerin yetkili servislere emre yeşilin projesindeki sistemden daha detaysız bakılacağı halde rehabet ediceğini izah etmek istedim...yetkili servis baktıysa tamam zihniyeti var çünkü insanlarda...

kayaakin
05-03-2010, 12:00
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=48183

oğuzk
05-03-2010, 12:16
Yer önemli oto pazarı yakınında olursa kafanı kaşıyamazsın:D
Birde dyno dahil olacak mı 50 liraya?

Macunköyde var otopazarının yakınında

Boya testide motor testide alakasız çıkıyor.

redbaron
05-03-2010, 12:22
bu işi yapanlar var zaten bunu araştırmışsınızdır hatta en büyükleri araçmuayene gibi birşeydi ismi yanlış hatırlamıyorsam maslaktada şubeleri var.bu sistem güzel bir sistem büyük ve kaliteli olursa çok yarar sağlayacağına inanıyorum.

VTEC®
05-03-2010, 13:06
tavsiyem araba pazarına yakın yere kur ve pazar günleride açık ol..

üstüne bi el ilanı yaptır ve pazarda gezenlerin ellerine tutuştur..sadece pazar günü gelenler sanırım haftayı kurtarır hafta içi gelenler kaymak bal misali.

adamın teki burda yapmış pazar günü gördüm inanılmaz bi potansiyel vardı..benim 1 saat içinde gördüğüm 20 araba falan vardı

Güzel bir uygulama olur. Fakat şöyle unutulan birşeyi hatırlatayım. Araç kontrolü yapılırken kontrolü yaptığınız markanın servis geçmişine ulaşılabilecekmi? ulaşılamazsa bu sorun teşkil eder. Misal Araç güzeldir iyidir hoştur sizin testinizi geçer. Adam beğenir ve esnaftan satın alır. Ancak aracın km si 60.000 den 40.000 km ye düşürülmüştürki ekspertiz kontrollerinde bu aradaki büyük gibi görünen 20.000 km lik fark anlaşılmayacak kadar azdır. hatta anlaşılma denilebilir. bu aracı alan adam servise herhangi bir bakım yada hasar için gittiğinde bu düşürülme işlemi ortaya çıkar ve size "beni kandırdınız yalan beyanda bulundunuz" şeklinde dönüş yapabilir. bunu nasıl aşacaksınız? 2. el otomobil pazarında bu km işlemlerini çok olağan hale getirdi şerefsizler hepsinin Allah belasını versin. bende sektörün içindeyim inanılmaz şeylerle karşılaşıyorum.:ofk:

VTEC®
05-03-2010, 13:10

Kurumsal kimlikte çalışmayan firmalarda bu başınıza gelebilir. Bizim şirkettete mesela kurumsallığım gözünü çıkarır bi müşteri için acıbademi yakarlar :D şakası bir yanada bizim uyguladığımız 96 nokta kontrol ve ekspertiz kontrolü net ve emin bilgilerle tam raporlu olarak yapılır ve yapılanın arkasında durulur ekspertiz hizmeti alan hiç kimseden bir problem yaşanmadı çok şükür.

Utku
05-03-2010, 13:11
imkanın var ki zaten bence kurmalısın.benim gibi kıl tüy arabası boncuk olan insanlar için güvenilir biyer olabilir.konuşmayı bilen aklı basan iştende anlayan birilerini koyarsan tadından yenmez :)

ALPER-VNS
05-03-2010, 13:29
valla dün bi arkadaşımıza 3serisi coupe almak için geldik. 10 arabadab hiçbirini beğenemeyip döndük.. istanbul gibi bi yere çok iyi olur bence ama bi yandan da gereksiz olur diyorum çnkü zaten düzgün araba yok gibi :D yani bütün arabalar 2 parça boyalı diyo yanına gidiyosun komple noyalı çıkıyo.. ya hayırdır diyosun adama renk tutsun diye boyatmıştır benden önceki sahibi ben boyatmadım ki diyo :D ya banane sen mi boyattın kim boyattı.. zaten herkes alacak karşılığı almış alırken de baktırmamış arabaya :o

maxpower
05-03-2010, 13:40
valla dün bi arkadaşımıza 3serisi coupe almak için geldik. 10 arabadab hiçbirini beğenemeyip döndük.. istanbul gibi bi yere çok iyi olur bence ama bi yandan da gereksiz olur diyorum çnkü zaten düzgün araba yok gibi :D yani bütün arabalar 2 parça boyalı diyo yanına gidiyosun komple noyalı çıkıyo.. ya hayırdır diyosun adama renk tutsun diye boyatmıştır benden önceki sahibi ben boyatmadım ki diyo :D ya banane sen mi boyattın kim boyattı.. zaten herkes alacak karşılığı almış alırken de baktırmamış arabaya :o

emekte galerileri geziyoruz, hangi arabayı sorarsak soralım 2parça boya çıkabilir diyorlar. acaba hep aynı parçalar mı diye soracaktım :D

Ahmetfikri
05-03-2010, 14:00
güzel sistem tüvde zaman kaybını önler

adresini pm alabilirmiyim