PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hgt & gsi 05.03.10 izmir roll

jackal_JAZZ
06-03-2010, 12:04
bravo hgt: yazılım,cai,egsoz,kısa şanzıman
astra gsi: chip,egsoz,dereceli egzantrik,ayarlı kasnak,lpg
60-220km/h roll

http://www.streetfire.net/video/Bravo-HGT-Astra-GSI-sfi_739697.htm

TaGo
06-03-2010, 12:09
Bu arada araçların hiçbirinde en ufak bir hafifletme yoktur. Stepnesinden tutunda, kriko takımlrına kadar tamdır

BlackStone
06-03-2010, 12:11
maşallah kardeşlerim güzel geceydi. Uğur'un araçta ciddi düzelme var

PPR engineering
06-03-2010, 12:13
gsi böle lpg le yürümesi çok iii cidden

TaGo
06-03-2010, 12:19
gsi da lpg tüpü var gündelik her kullanımı lpg de. Sadece roll yapacağı zaman araç benzinde tabiki ;)

UĞUR_GSI
06-03-2010, 12:57
gsi da lpg tüpü var gündelik her kullanımı lpg de. Sadece roll yapacağı zaman araç benzinde tabiki ;)

lpg etkılesede aracın gıdısını ama ekonomı agır basıyor cıkartamıyorum:D:D:D

.::EmrE::.
06-03-2010, 13:56
Güzel yürümüş GSi :)

Almanci Tane-R
06-03-2010, 14:00
gsi zaten doğuştan çiğerli makina :)

UĞUR_GSI
06-03-2010, 14:05
saolun beyler bıraz agırlık atsam dahada ıyı olcak hıc degılse tupu cıkarsam 50 kılo hafıflıcem en az kı koltukları bagajdakılerı alsam daha da hafıflerım ama bu halı bıle cıgerlı

jackal_JAZZ
06-03-2010, 14:21
saolun beyler bıraz agırlık atsam dahada ıyı olcak hıc degılse tupu cıkarsam 50 kılo hafıflıcem en az kı koltukları bagajdakılerı alsam daha da hafıflerım ama bu halı bıle cıgerlı

ne tüpmüş be kardeşim... endüstriyel tüp mübarek :D:D söksem, etsem, yapsam olmaz uğurum.. sökcen,yapcan,etcen ;)

PPR engineering
06-03-2010, 14:26

egzantirkler kaç derece ve lift i biliyomusunuz kaç...ve ne kadar fark etti gidişi kaç boy ??

TaGo
06-03-2010, 14:26
ne tüpmüş be kardeşim... endüstriyel tüp mübarek :D:D söksem, etsem, yapsam olmaz uğurum.. sökcen,yapcan,etcen ;)

gaz verme la milllete paparazzi :D senide görelim yolda. Unumu eledim eleğimi astım muhabbeti yapma...

Ultraleggera
06-03-2010, 14:28
Maşallah ;) GSİ dede bi ben Eksiğim :D

TaGo
06-03-2010, 14:28
egzantirkler kaç derece ve lift i biliyomusunuz kaç...ve ne kadar fark etti gidişi kaç boy ??

egzantriğe uygun yazılım olmadığından vede timing de yapılamadığından ancak 2 boy gibi bişi fark etti 200km hıza kadar. Bu şekilde değdimi dersen , bence değmedi.

UĞUR_GSI
06-03-2010, 14:37

ınancım ***** maddıyat yoksa hepsını yapmak kolay ama buseferde koycak bıraz ferahlamak lazım sonra zaten tupe elveda kardesım

UĞUR_GSI
06-03-2010, 14:38

egzantrık 276 drc 10,7 lft cadde tıpı aslında guzel bı yazılım ve ayarla cok guzel olabılır ama suan ıcın kesınlıkle hakkı bu degıl tarkanında dedıgı gıbı usta eller ıstıyor

punto_multijet
06-03-2010, 15:42
Masallah ugurum 2mizede. Buarada bende egzos olarak orjinal egzosum var ondada sadece son susturucu ve kat iptali var gerisi orjinal egzosda.

livelydog
06-03-2010, 16:36
ecotec x20xev için egzantrik timing imi Politek Ayhan Usta yaptı bugüne kadar kesinlikle öneririm.

punto_multijet
06-03-2010, 18:34
buarada videoyu yeni gorebildim onceki msjı cepten yazmıstım. 220ye kadar cıkmadık ki yaw. ***** hanım vardı yanımda 195-200 gibi yavas diyince cektim ayagımı gazdan :D

ibrahim
06-03-2010, 18:41
gsi böle lpg le yürümesi çok iii cidden

benimde anlamadığım benim ntk ile gebzede kırmızı bir gsi vardı onla rol yapıyoruz adam benzinde bana geçiliyor lpgde beni bir boy geçiyordu lpgde daha iyi gidiyor gsi :)

punto_multijet
06-03-2010, 18:55
benimde anlamadığım benim ntk ile gebzede kırmızı bir gsi vardı onla rol yapıyoruz adam benzinde bana geçiliyor lpgde beni bir boy geçiyordu lpgde daha iyi gidiyor gsi :)

buarada gsi lpgde yurumuyordu. lpg tankı mevcut aracta. roll sırasında benzinle yuruyor;)

Görkem
07-03-2010, 19:33
güzel denem olmuş beyler gsi ın gideri daha var anlaşılan ,,,,lgp ye göre bi ayar yapılsa aslında lpg de de gideri olabilir düşünün bunuda bi ,,,,,,,kaancım hgt formunda tabiki ;) ikinizede maaşallah .........

VeNoM_35
07-03-2010, 20:31
buarada videoyu yeni gorebildim onceki msjı cepten yazmıstım. 220ye kadar cıkmadık ki yaw. ***** hanım vardı yanımda 195-200 gibi yavas diyince cektim ayagımı gazdan :D

sen çıkmamışsın ama gsi 4. vitesi orjinalde bile 200 civarı bitiyor. kesicisi kaç bilmiyorum ama çip ile tahmin edersinki daha fazla. videoda 5e atmış biraz da yürümüş gsi.

tagoyla dün konuştuk da ayhan ustada timing yapıldı ama memnun olmadık tarzı bir konuşma geçti. şuan hala memnun değilmisiniz?

maşallah buarada 2sine de.

punto_multijet
07-03-2010, 21:46
güzel denem olmuş beyler gsi ın gideri daha var anlaşılan ,,,,lgp ye göre bi ayar yapılsa aslında lpg de de gideri olabilir düşünün bunuda bi ,,,,,,,kaancım hgt formunda tabiki ;) ikinizede maaşallah .........

eyw........

punto_multijet
07-03-2010, 21:47
sen çıkmamışsın ama gsi 4. vitesi orjinalde bile 200 civarı bitiyor. kesicisi kaç bilmiyorum ama çip ile tahmin edersinki daha fazla. videoda 5e atmış biraz da yürümüş gsi.

tagoyla dün konuştuk da ayhan ustada timing yapıldı ama memnun olmadık tarzı bir konuşma geçti. şuan hala memnun değilmisiniz?

maşallah buarada 2sine de.

videonun ilerliyen zamanlarında aranın dahada acılmasını yanlıs anlasılmasın diye yazdım. yoksa ugur 210 - 215 gibi kesiciye giriyor 4te

UĞUR_GSI
07-03-2010, 22:35
videonun ilerliyen zamanlarında aranın dahada acılmasını yanlıs anlasılmasın diye yazdım. yoksa ugur 210 - 215 gibi kesiciye giriyor 4te

kaganım 4 de kesıcıye gırmedım zaten 6800 gıbı attım 5 e vıdeonun sonuna kadar bırakmak dıye bısey olmadı bırakma olsa o yazılırdı zaten ha bıde vıdeonun kapanmasındakı nedende ınancın o sırada benı aramasıydı:D

TaGo
07-03-2010, 22:39
Olurmu uğur... 4 sonuna doğru (yani kendi 4 üm diorum, başkasında kaç km ye denk gelir bilmiorum) kaan frene dokundu, hatta ben yanından geçtim sen devam ediodun, bende... sonra sende fren yapınca bende çektim ayağımı top speede yürümüoz die. Yani kaan fark oldu evet ama 200 e doğru bıraktı.

jackal_JAZZ
08-03-2010, 02:13
Olurmu uğur... 4 sonuna doğru (yani kendi 4 üm diorum, başkasında kaç km ye denk gelir bilmiorum) kaan frene dokundu, hatta ben yanından geçtim sen devam ediodun, bende... sonra sende fren yapınca bende çektim ayağımı top speede yürümüoz die. Yani kaan fark oldu evet ama 200 e doğru bıraktı.

walla ben uğurun aractan cekilen videoyu koydum.. eğer kaan 200e çıkmadan gaz kestiyse( olm sen bunu hep yapıyosun, bi topspeede koş da reel farkı görelim artık :D ) uğurun gsi'ın eski halinden cok bi farkı yok malesef..videoda kaanın gaz kestigi yerde hgt ile 1.5 2boy kadar bi fark oluyor.. ayarlı kasnak+timing ne yazık ki iyi iş cıkaramamıs ozaman kanka :(

UĞUR_GSI
08-03-2010, 08:05
walla ben uğurun aractan cekilen videoyu koydum.. eğer kaan 200e çıkmadan gaz kestiyse( olm sen bunu hep yapıyosun, bi topspeede koş da reel farkı görelim artık :D ) uğurun gsi'ın eski halinden cok bi farkı yok malesef..videoda kaanın gaz kestigi yerde hgt ile 1.5 2boy kadar bi fark oluyor.. ayarlı kasnak+timing ne yazık ki iyi iş cıkaramamıs ozaman kanka :(

kanka bende anlamadım valla kaganla anlasılmıcak bu ıs en guzelı senle denemek ;)bıde tuncerle denemek bılıyosun tuncerle senle yarısırken denk gelmıstık eskı halımle tuncer kullanmıyoken o aracla denemıstım ozaman gecmıstım tuncerde daha ıyı gıdıyor gıbı o arac ama deneyıp gormek lazım kıyas boyle yapalım :D

KA®ANLIK
08-03-2010, 08:37
Maşallah araca,
GSI ın o spec lerde daha bayağı bir yürürü var bence.

LPG yi kullanmıyorsanız sökün bence zaten, sökücem falan demeyin hiç :)

UĞUR_GSI
08-03-2010, 08:49
Maşallah araca,
GSI ın o spec lerde daha bayağı bir yürürü var bence.

LPG yi kullanmıyorsanız sökün bence zaten, sökücem falan demeyin hiç :)

saol görüşlerin için suankı speclerımde aslında chıp egzoz egzantrık,chıple egozlu halıyle olan fark en fazla 1,5 boy gıbı mevcut ayarsızlıgı var oda hallolursa gıderı var kı suan gercekten cok ıyı gıdıyor aracım. lpg olayıda yarısların dısında hergun olmakla beraber aracı tuple kullanıyorum ondan cıkarmada kararsızım ama tabıkı tupu cıkarmak bıle benı 2 boy ıyılestırcek en az ama suan ıcın cıkarmayı dusunmuyorum :)

KA®ANLIK
08-03-2010, 08:51
saol görüşlerin için suankı speclerımde aslında chıp egzoz egzantrık,chıple egozlu halıyle olan fark en fazla 1,5 boy gıbı mevcut ayarsızlıgı var oda hallolursa gıderı var kı suan gercekten cok ıyı gıdıyor aracım. lpg olayıda yarısların dısında hergun olmakla beraber aracı tuple kullanıyorum ondan cıkarmada kararsızım ama tabıkı tupu cıkarmak bıle benı 2 boy ıyılestırcek en az ama suan ıcın cıkarmayı dusunmuyorum :)

tüpte yürürken sıkıştırma aracını yine de ;)
Maşallah aracına.

KA®ANLIK
08-03-2010, 08:56
senın arabada sımıt nos vardı dımı :D

kaput nos var bende :D

TaGo
08-03-2010, 09:11
Gökhancım... Ben Ayhan abi timingi ii yapamamış demiorum, biz istediğimiz verimi alamadık dereceliden dedim. Zaten ilk versyon dereceli seçeneği idi. Timing yapmak için ne vakit vardı nede log tutacak afr ye bakıp karar verilecek bir yazılım yapma şansı.

Anlıyacağın araç boş haline oranla 2 boy daha ii gidio şuan. Oda bizi memnun eetmio doğal olarak.

punto_multijet
08-03-2010, 09:38
Normalde gideriz topspeede kadar ki gittigimiz zmnlarda var biliyosun inanc. O aksamda soledim. Yanimda esim varken anca o kadar oluyor. babasini trafik kazasinda kaybetmis biri olarak korkuyo haliyle. Bana yavas diyince mecburen kaldik o suratlerde. Yoksa yolda bos mis gibiydi. Musait zmnda deneriz zaten sonuna kadar. Buarada bende sifir debimetre var suanda bende de iyilesme oldusa aslinda ugurun gsi gorunenden daha iyi hale gelmis olabilir aslinda. Ugurla onceki denememizde tuncayin debimetre vardi bende cunku

TaGo
08-03-2010, 09:40
Kavga etmeyin oğlum ben iileşince hepinizi geçicem nasılsa.

Ultraleggera
08-03-2010, 20:56
Bişi Sorucam Dostum Sen Bu Aracı Antalyadanmı Aldın ?

BlackStone
08-03-2010, 21:27
Normalde gideriz topspeede kadar ki gittigimiz zmnlarda var biliyosun inanc. O aksamda soledim. Yanimda esim varken anca o kadar oluyor. babasini trafik kazasinda kaybetmis biri olarak korkuyo haliyle. Bana yavas diyince mecburen kaldik o suratlerde. Yoksa yolda bos mis gibiydi. Musait zmnda deneriz zaten sonuna kadar. Buarada bende sifir debimetre var suanda bende de iyilesme oldusa aslinda ugurun gsi gorunenden daha iyi hale gelmis olabilir aslinda. Ugurla onceki denememizde tuncayin debimetre vardi bende cunku

kesinlikle doğru aslında kaanın araçta da ciddi düzelme olduğundan uğurun aracının farkı hissedilmedi ama reel de kadir abi burdayken denediğimizden 5-6 boy çok daha iyi gidiyor şuan.

BlackStone
08-03-2010, 21:34
kanka bende anlamadım valla kaganla anlasılmıcak bu ıs en guzelı senle denemek ;)bıde tuncerle denemek bılıyosun tuncerle senle yarısırken denk gelmıstık eskı halımle tuncer kullanmıyoken o aracla denemıstım ozaman gecmıstım tuncerde daha ıyı gıdıyor gıbı o arac ama deneyıp gormek lazım kıyas boyle yapalım :D

bence sen tayyarla dene uğurum senin klasman değişti artık :D

32FT430
08-03-2010, 21:42
lpg etkılesede aracın gıdısını ama ekonomı agır basıyor cıkartamıyorum:D:D:D

lpg de kullanırken benzin gibi tabiki gitmez.sıralı sistem lpg benzindeki yürüyüşünüzü zayıflattığını kastediyorsanız bu yorumunuza katılmadığımı belirtmek isterim :)

bu arada maşallah çok güzel yürüyor aracınız.

VeNoM_35
08-03-2010, 22:18
Gökhancım... Ben Ayhan abi timingi ii yapamamış demiorum, biz istediğimiz verimi alamadık dereceliden dedim. Zaten ilk versyon dereceli seçeneği idi. Timing yapmak için ne vakit vardı nede log tutacak afr ye bakıp karar verilecek bir yazılım yapma şansı.

Anlıyacağın araç boş haline oranla 2 boy daha ii gidio şuan. Oda bizi memnun eetmio doğal olarak.

anladım tago, ama egzantik kaç boy etkileyecek diye bekliyordunuz onu anlamadım eheh :) buarada arkadaşların dediği gibi kaandaki düzelmeyi de bence hesaba katın yani bence egzantrik güzel güçler katmış. artık sıra emme ve egzoz manifoldlarına gelsin;)

jackal_JAZZ
08-03-2010, 22:30

Kaan vefat olayını bilmiyordum.. Başınız sağolsun. Evet dedigin gibi en güzeli bu cuma hava güzel olursa artık bi top speed yapmak ;)

EMG
08-03-2010, 22:36
Maşallah araçlara, gökhanın dediği gibi manifoldlara el atın güzelde bi ayarla mutlu olursunuz:)

Gökhan Biraltın
08-03-2010, 22:36
bu hafta 5 kisi degil tek gelicem...
bakalım bana kac boy atıcaksınız :D

UĞUR_GSI
08-03-2010, 22:48
bence sen tayyarla dene uğurum senin klasman değişti artık :D

tuncerım okadar degıl daha denıcegımız araclar var daha :)

UĞUR_GSI
08-03-2010, 22:50
lpg de kullanırken benzin gibi tabiki gitmez.sıralı sistem lpg benzindeki yürüyüşünüzü zayıflattığını kastediyorsanız bu yorumunuza katılmadığımı belirtmek isterim :)

bu arada maşallah çok güzel yürüyor aracınız.

yorumun ıcın tesekurler ama bızım dmek ıstedıgımız lpg kıtın agırlıgı aracı en az ıkı boy gerıye cekıyor benzındeyken lpgın tek dezavantajı agırlık yanı 2 boy calıyor :icon_tup:

BlackStone
08-03-2010, 23:00
tuncerım okadar degıl daha denıcegımız araclar var daha :)

kanka şakaya alma inancı geçersen (ki bence çooook rahat geçersin antiparantez inanca gaz :D) rakip direk type r dır demedi deme :D:hahaha:

UĞUR_GSI
08-03-2010, 23:07
kanka şakaya alma inancı geçersen (ki bence çooook rahat geçersin antiparantez inanca gaz :D) rakip direk type r dır demedi deme :D:hahaha:

tuncerım ınancla ve tuncerle denıcez zatı 3lu sıkarız ıkılı sıkarız eger sonuc olumlu olursa aracım hakettıgı gıbı yuruyodur :rolleyes:yalnız bu sefer onume gecmıceksın:D

ocean0636
09-03-2010, 00:23
Maaşallah araçlara, güzel deneme olmuş :)

jackal_JAZZ
09-03-2010, 00:41

gaza gelmem, geleni sevmem:D:D
harbiden kanka ya geçin beni artık:D

BlackStone
09-03-2010, 01:42

of anam of bu nasıl bir gazdır böyle.. "geçin beni artık!" şu arabayı bi satiim hepinizin içinden geçicem bekleyin :p:D Sahibinden'e 79 lira bayılıp ilanıma doping bilem yaptırmışım :Deli: :heyoo::D

punto_multijet
09-03-2010, 07:26

bu hafta cikarsak gecerim ben seni yeter ki iste sen :D :-D

UĞUR_GSI
09-03-2010, 07:54
bu hafta cikarsak gecerim ben seni yeter ki iste sen :D :-D

olum ekleme fılan yapmadan deneyın bakalım eskısıne gore kım ıyı kım degıl hem boylece kagan ıyılesmısmı gorelım senın debıyı ;)

punto_multijet
09-03-2010, 08:11
olum ekleme fılan yapmadan deneyın bakalım eskısıne gore kım ıyı kım degıl hem boylece kagan ıyılesmısmı gorelım senın debıyı ;)

acikcasi bende ondan dolayi istiyorum. Orjinal bosch deil debim. Bu debi daha mi iyi daha mi kotu oldu yada degisen bisey yok mu goruruz hem. Cumaya kadar eklicegim tek sey benzin olum ne eklicez baska. Alemsin valla :D

tunceR
09-03-2010, 08:15
isimler mi karışmış yoksa 2 tanemı tuncer var. :) belki bu hafta ben olamayabılırım aranızda.

sovalye
09-03-2010, 08:17
gsi iyi yürümüş yürümesine de
neden daha ilk kornaya basarken önde başlıyor. nerdeyse 1 araba önde..

BlackStone
09-03-2010, 09:55
isimler mi karışmış yoksa 2 tanemı tuncer var. :) belki bu hafta ben olamayabılırım aranızda.

uğur sağolsun bana da tuncer diyo :D halbu ki imzada bile adım var :hahaha:

jackal_JAZZ
09-03-2010, 11:49

ekleme? küçük ibonun yeni albümü çıkmış, cdsini koydum arabaya..o eklemeden sayılmazsa ben de ekleme yok :D:D:D:D:D:D:D:D:D

jackal_JAZZ
09-03-2010, 11:53
of anam of bu nasıl bir gazdır böyle.. "geçin beni artık!" şu arabayı bi satiim hepinizin içinden geçicem bekleyin :p:D Sahibinden'e 79 lira bayılıp ilanıma doping bilem yaptırmışım :Deli: :heyoo::D

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :D