PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikten men oldum yardım :(

cem36
18-03-2010, 19:43
Herkese selam... Baş belası cam filmleri yuzunden aracım trafıkten men suanda...

Dun cevırmeye girdim araç trafikten men görunuyor bağlamamız gerek dendı :( bin turlu laf ordan gir burdan cık görmemiş saydırıp bağlatmadık aracı...

Bugun trafik subeye gidip sordum filmleri söküp muayneye gidicen ordan karakola gidip işlemı yaptırıcan dendı...

Film yuzunden araç komple muayneyemı giricek ? Forumda yazılanlara baktım eskiden sadece film için bir tespit belgesı alınıyormuş sanırım suan yokmu oyle birşey ?

Ve aracım suan men oldugu için direk muayneye gitsem sıkıntı cıkarmı ? yanı muaynedeki adam bu araç men işlem yapamayız cart curt dermı ?

Aracımın borcu vs bıseyı yok temız. Ruhsat,sigorta egzos muaynesı tam zaten....

Anlıcagınız suan aracım men sokturup goturucem muayneye sanırım komple muayneye giricek ordanda trafik şubeden menı sıldırcez tam anlamadım :confused: baska yapıcagım bısey varmı bılgınız ? karagola harç falan bişey odenıcekmı menı kaldırmak ıcın ?

deniz
18-03-2010, 19:47
sıf su sıkıntılar ıcın cok sevdıgım fılmlerden vazgecıp sokturdum cok gecmıs olsun.

ulasoztas1
18-03-2010, 19:50
trafik şubeden aracı otoparktan çıkartmak için izin kağıdı alıcaksın. Aracın filmlerini söküp bi trafik müşavirinden Ek1 belgesi çıkarttırıcaksın. Sonra o belgeyle muayene istasyonuna gidiceksin. Geçen aya kadar sadece bağlandığın unsurdan muayene oluyordun. şimdi değişti dediler ama son halini bilemiyorum
ayrıca trafikten yediğin cezalarıda ödiceksin tabi... geçmiş olsun

Anıl E.
18-03-2010, 20:05
Geçmiş olsun komik türkiyemin cezaları işte

tmRR
18-03-2010, 20:09
Aracımın borcu vs bıseyı yok demişsin direk olarak muayene ıstasyonuna gıdıp harcı yatırıp sonra baştan bi muayene yapılcak aracına muayeneden sonra aldığın raporla trafıkten işlemlerini çözmüş olursun.

cem36
18-03-2010, 20:12
Tesekkurler arkadaslar bende cok rahattım filmlerle gercekten.. Kız arkadasımın arabasında olunca veya abımın arabasında kendımı rahatsız hıssedıyorum etrafa rahat rahat bakamıyorum cok alıştım ama maalesef kapattım defterı.. Yaparsamda 1 numara yapıcam sonra.

trafik şubeden aracı otoparktan çıkartmak için izin kağıdı alıcaksın. Aracın filmlerini söküp bi trafik müşavirinden Ek1 belgesi çıkarttırıcaksın. Sonra o belgeyle muayene istasyonuna gidiceksin. Geçen aya kadar sadece bağlandığın unsurdan muayene oluyordun. şimdi değişti dediler ama son halini bilemiyorum
ayrıca trafikten yediğin cezalarıda ödiceksin tabi... geçmiş olsun

Aracım bağlanmadı evimin garajında duruyor... Direk bu sekılde muayne ıstasyonuna gitsem sıkıntı cıkarmı dıye soruyorum ? (aracımda herhangi bir borç vs bulunmuyor. Ruhsatımda boş muayne yeri falanda var suan tamamen hazır aracım muayneye)

Sıkıntıdan kastım yolda giderken polısın cevırmesı degıl.... Muayne ıstasyonundakı adamın işlem yapmaması vs.. Adam demesin bu araç men gorunuyo hanı bunun kagıdı vs.... Gerci oraya onu sildirmek için gidiyoruzda yınede bilelım..

Yınede tesekkurler ilginize.

tmRR
18-03-2010, 20:16
elinizde bi belge olmalı ve onunlada dırek olarak gidebilirsiniz..

orcuns
18-03-2010, 20:18
aracın trafıkten men gorunuyor dedıyse ılk basta arabanın arama emrı cıkmıs demektır aracın herhangı borcu olabılır o yuzden arac kapanmıs olabılır fılmde tuzu bıberı olmustur

onurars
18-03-2010, 20:23
daha önceden cam filminden ceza yemiş iseniz filmleri söktürüp trafiğe gidip söktürdüm diye gösterdikten sonra bilgisayardan kaydı düşüyorlar ve çevirmede araçta sorun çıkmıyor.Daha önce aracın film cezası var mı?

ulasoztas1
18-03-2010, 20:28
ben geçen ay egzozdan bağlandım. Ek1 belgesi çıkarttırdım muayene istasyonuna gittim, sıraya girmeden tespit yaptırıcam dedim yetkili kişi bekletmeden geldi kontrol etti o belgeye imza attı. gittim trafik şubeye kağıdı werdim oredaki memurlarda gaza bastırdılar egzozun söküldüğüne inandıklarında gidip bilgisayardam MEN'i kandırdılar..

vtecburac
18-03-2010, 20:29
muayne ıstasyonunda adam aracının men oldugunu goremez ve ayrıca sana aracın men ıslem yapmıyoruz da dıyemez sen selami çeşmeye C bölgesine gidiceksin oradan muayne sevkine dair bir kağıt vericekler sana onunla gidicen muayneni olucaksın tekrar selami çeşmeye gidicen muayne kagıtlarını verıceksınkontrol ettıkten sonra yollucaklar senı düşümünü orada yapıcaklar sistem yaklaşık 6-12 saat arasında düşümünü yapıyor.
bugun yenı menini kaldırdım aracın:) bende egsoz bide basıklık vardı 32. madde tüm teknik değisiklik, ayrıca sunuda belırtıyım bir kaç zaman oncesınde ek1 formu vardı sadece kusurlara bakıolardı tespit yani, şuan öle bir şey yok en ufak bir kusurun dahi olsa komple muayneye girmek zorundasın harcını yatırıp, 2 hakkın var 2sındede gecemezsen harcın yanıyor. ben lanet ettım! arabayı satmaya yemın ettım bıktım vallahı.

VTec_king
18-03-2010, 20:43
muayne ıstasyonunda adam aracının men oldugunu goremez ve ayrıca sana aracın men ıslem yapmıyoruz da dıyemez sen selami çeşmeye C bölgesine gidiceksin oradan muayne sevkine dair bir kağıt vericekler sana onunla gidicen muayneni olucaksın tekrar selami çeşmeye gidicen muayne kagıtlarını verıceksınkontrol ettıkten sonra yollucaklar senı düşümünü orada yapıcaklar sistem yaklaşık 6-12 saat arasında düşümünü yapıyor.
bugun yenı menini kaldırdım aracın:) bende egsoz bide basıklık vardı 32. madde tüm teknik değisiklik, ayrıca sunuda belırtıyım bir kaç zaman oncesınde ek1 formu vardı sadece kusurlara bakıolardı tespit yani, şuan öle bir şey yok en ufak bir kusurun dahi olsa komple muayneye girmek zorundasın harcını yatırıp, 2 hakkın var 2sındede gecemezsen harcın yanıyor. ben lanet ettım! arabayı satmaya yemın ettım bıktım vallahı.

sanada geçmiş olsun uzakdan bakıldığında bile belli oluyor ama senin araba sürüngen gibi olmuşsun rollde işe yarıyorda gelgör işte polisler başından ayrılmıyor
şu anda bu şekilde 7 tane çevirmeye girdim 1 tanesi bile orasına burasına bakmadılar
ayrıca şu yan sinyalleri bağlatmak parkları bağlatmak direk polisin dikkatini çekiyor
adamlarda bir kanı kalmış abart egzoz ve parkları bağlatmak adamları tilt ediyor direk

vtecburac
18-03-2010, 20:47
sanada geçmiş olsun uzakdan bakıldığında bile belli oluyor ama senin araba sürüngen gibi olmuşsun rollde işe yarıyorda gelgör işte polisler başından ayrılmıyor
şu anda bu şekilde 7 tane çevirmeye girdim 1 tanesi bile orasına burasına bakmadılar
ayrıca şu yan sinyalleri bağlatmak parkları bağlatmak direk polisin dikkatini çekiyor
adamlarda bir kanı kalmış abart egzoz ve parkları bağlatmak adamları tilt ediyor direk

eyw abi saolasın artık bıktım zaten ya alım bi e39 5.28 yapım M-tech gezim diorum:)

berkred
18-03-2010, 20:52
geçmiş olsun.sanada geçmiş olsun burak.sen bunu satıp bmw alsan onuda yerlerde süründürürsün diye düşünüyorum :D

erkanayasli
18-03-2010, 21:00
yav millet marsa gidiyo biz nelerle uğraşıyoz bu polislerde yok filmmiş egzosmuş kademe atlayamadılar. hırsız arsız olsak çevirmeden direk geçeriz aslında :)

cem36
18-03-2010, 21:09
aracın trafıkten men gorunuyor dedıyse ılk basta arabanın arama emrı cıkmıs demektır aracın herhangı borcu olabılır o yuzden arac kapanmıs olabılır fılmde tuzu bıberı olmustur

Aracın herhangi borcu vs yok kesinlikle hatta sımdı kontrol ettım ama filmden daha once ceza yedım sanırım o yuzden olabılır gercı 3 gun sonra odedım ama 1 kere yıyınce sokturmek gerekıyormus işte...

daha önceden cam filminden ceza yemiş iseniz filmleri söktürüp trafiğe gidip söktürdüm diye gösterdikten sonra bilgisayardan kaydı düşüyorlar ve çevirmede araçta sorun çıkmıyor.Daha önce aracın film cezası var mı?

Filmden ceza yedım ama en az 2 ay gectı hatta fazla.. Bugun filmciyle konuşurken filmden ceza yedıkten 7 gun sonra otomatık men oluyo araç sokturup tespıt ettırmezsen dedı bende oyle bısı yapmamıştım tabı bilmiyordum memur bısı demedı işi gucu artislikti lavugun...

ben geçen ay egzozdan bağlandım. Ek1 belgesi çıkarttırdım muayene istasyonuna gittim, sıraya girmeden tespit yaptırıcam dedim yetkili kişi bekletmeden geldi kontrol etti o belgeye imza attı. gittim trafik şubeye kağıdı werdim oredaki memurlarda gaza bastırdılar egzozun söküldüğüne inandıklarında gidip bilgisayardam MEN'i kandırdılar..

Keske oyle olsada filmi sokup ımza attırsam.. Komple gircez muayneye subedende boyle dedıler :(

Aradıgım net cevap buydu sanırım cok tesekkur ederım. Bostancı şubeye gittim plakamı soyledım 34.maddeden men dedi falan filan işte gidiceksin sokturceksın muayne ettirceksin sonra selamıcesme şubeye gidiceksin orda halledıceksın dedı... İlk önce selamıcesmeye git ordan muayneye falan demedi.. Ben yinede yarın selamıçeşme şubeye ugrayım ordan kagıdı alıyım oyle gıdıyım ne olur ne olmaz... Donmıyım muayneden...

Araç suan bende baglatmadım şubeye gittiğimde sıkıntı olurmu adam dermı otoparktan cıkarma kagıdı vs bılmem ne diye ??

Ve aracım kagıthaneye baglı illa o bolgeyemı gitmem gerek :( ?

Frid
18-03-2010, 21:20
yav millet marsa gidiyo biz nelerle uğraşıyoz bu polislerde yok filmmiş egzosmuş kademe atlayamadılar. hırsız arsız olsak çevirmeden direk geçeriz aslında :)

hani öyle bir diyorsunuz ki görende çok faydalı şeyler sanacak ekmek su hava gibi :D

herkes sizin ekzoz sesinizi dinlemek zorundamı ?

polis baktıgında yada bi başka durumda arabanın içi görünmeli mi (diyelim size bir araba çarptı plakası yok camların hepsi filmli ) neyi nereden kimi tesbit edeceksiniz.

yakalanmadıkça modifiyede serbest tıpkı hırsızlık gibi :D:D

bu arada geçmiş olsun

MuratB
18-03-2010, 21:29
Benimde şöyle bi problemim var yeni konu açmıyım hazır burda konu varken

Tuv e vs herşeye giriyorum daha önce vize yi kaçırmışım diye trafikten men etmişler

Plaka sorgusu ypılınca ekip tarafından trafikten men diyor git hallet diyor

Yapmam gereken nedir Tuv vs her belgem tamam ama trafikten men araba düşmeyi

unutmuşlar.Benimde tekrar vizeye fln girmeme gerek var mı?

ozzi41
18-03-2010, 21:51
Bu ara denetimler aşırı derece arttı arkadaslar polisler her köşede pusu yapıyor birçok arkadasımda bu sebepden ceza yedi ve cam flimlerini sökmek zorunda kaldı bence ceza yemeden bu dönemde sökmek gerek

Sefa_vts
18-03-2010, 22:00
Ayrıca araç men iken kasko geçerli değil bilgine sakat bir durum..

Xenomorph
18-03-2010, 22:11
az daha sabredin hüseyin çapkın gitsin düzelir herşey :D

Annemin Aracı Filmden Ceza Kesmiş Hiçbir Belge Vermeden Men Etmiş
Kasko İşleriyle Uğraşırken Çevirdi Araç Men Gözüküyordu Anlattım Halimi Dedim Böyle Böyle Bak Bunlarla Uğraşıyorum Dedim Adam Tamam Dedi
Bi Rehin Kaldırma Tutanağı Tuttu Filmlerin Sökük Olduğu Gözükmüştür Diye Ondan Beri Girmedim Çevirmeye Herhalde Kalkmıştır Meni Aracın

Talih.b16
18-03-2010, 22:36
ben anlamadım belkı 10 kere aracımı bagladılar fılmden egzozdan.arabayı ertesi gun 7 emınden alıyorum verdıklerı kagıtla emmıyete gıdıp soktum dıye gosterıyorum baskada bısı yapmıyorum muayne falan onlar bılgısayardan dusuyorlar.(ama daha hıc sokturmedım tanıdıklardan allah razı olsun.gostermıs gıbı yapıp halloluyo):)

coskan
18-03-2010, 23:12
bende bı 15 gun once cam fılmınden ceza yedım 7 gun sure verıldı falan yazıodu ben ıkıncı cam fılmınde yakalanmadan sonra araba men edılıcek dıye bılıodum sımdı 7 gun gectıgı ıcın otomatıkmen arac men mı edıldı ?

ocean0636
18-03-2010, 23:19
Bunları okuyunca polisin filmimi yırtıp saldigina çok sevindim simdi :D

SaBRi
18-03-2010, 23:25
yazıları okumadım benim bildiğim önceden başıma geldi

cezanı öde aracının muayenesi olsa bile muayeneye gidiyosun harcını falan yatırıp muayenen oluyor ordan trafik şubesine gidiyosun hiç sıra bekleme düşüm yaptırıcam dersin b.sayarda düşüm yapılıyor

geçmiş olsun can sıkıcı bi durum

SekoLive
19-03-2010, 07:46
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?p=1145364#post1145364

bu konuda yazmıştım aynı olay başıma gelmişti sene başında

Arkadaşlar bu konuyla ilgili yeni bir şeyi kesin olarak öğrenmiş bulunuyorum sizlerle paylaşıyım dedim Eğer Cam filminden ceza yerseniz 30.maddeden Aracınızı ceza kağıdınızda yazan süre içinde Herhangi bir trafik polisine göstertip cam filmlerinin çıkarıldıgına dair bir rapor tutturuyorsunuz aksi takdirde aracınız o süre bittiğinde trafikden men ediliyor... Bilgilerinize...

muayene deil tespite gitmen gerekiyor bir trafik polisi tutanak tutup men olayını kaldırıyor 1 ay içinde değişen bişi olmadıysa böyleydi eğer 2. kez yada 3. kez filmden ceza yediysen sil başdan muayeneye giriyorsun

geçmiş olsun tekrardan

mur_84
19-03-2010, 08:01

aynılarını dün ve bugün ben yapıyorum beni de men ettiler tesadüf mü bilmiyorum bizim arabalar genelde beraberdir çıktığında 2 gün arayla bağlandık... :icon_wack:beuj:

SekoLive
19-03-2010, 08:08
bende bı 15 gun once cam fılmınden ceza yedım 7 gun sure verıldı falan yazıodu ben ıkıncı cam fılmınde yakalanmadan sonra araba men edılıcek dıye bılıodum sımdı 7 gun gectıgı ıcın otomatıkmen arac men mı edıldı ?

aracın normal şartlarda şuan men bi polise tutanak tuturman şart

fsunnetci
19-03-2010, 08:10
:rolleyes:Arabada film yok ama egzoz var Allah korusun inşallah o dingillerle karşılaşmam..Bende 4,5 defa araba bağlattım ama şu 2 senedir bi sorun çıkmadı bundan sonrada çıkmaz inşallah.Yasalar çok değişmiş iyice zorlaştırmışlar geçmiş olsun..:(

07LB726
19-03-2010, 09:15
arkadaşlar araba bağlanmamış cem kardeş sen arabanı al ruhsatınıda yanına al vize parası falan da verme sen vize yerıne gidip tespit yaptıracan ve tuv turkten aldığın tespit ok formunu trafiğe götüreceksin işin hallolacak ama sen yinede ne olur ne olmaz diye yanına bir takipçi la sonuçta onlar bu işin kurtları onların işi bu çünku benim arabam da boyonmıştı rengini değiştirdim ben ve trafikte yakalandım benim ruhsatta sarı yazıyordu ve araba kırmızıydı polis arkadaşlar tanıdık olduğu için ve arabanın daha vizesi bitmediği için ruhsatı aldım ve tuvturkun yolunu tuttum ordaki arkadaşlar önce motor no ve şası nosuyla ruhsattakileri karşılaştıracaklar ve filmsiz olduğunu beyan edip seni gönderecekler yani sadece tespit yapacaksın ok? unutma ama tespite getireceksin tuvturktekilere tespite geldiğini söyle hadi kolay gele.

coskan
19-03-2010, 10:13
aracın normal şartlarda şuan men bi polise tutanak tuturman şart

aynen dedıgın gıbı bıraz once sordurdum su an trafıkten men gozukuyo ek-1 ıle muayene tespıtı ıstıolar fakat bu men ı trafık polısıne tutanak tuttursam men ı kaldırmak mumkunmudur acaba

SekoLive
19-03-2010, 10:15
aynen dedıgın gıbı bıraz once sordurdum su an trafıkten men gozukuyo ek-1 ıle muayene tespıtı ıstıolar fakat bu men ı trafık polısıne tutanak tuttursam men ı kaldırmak mumkunmudur acaba

valla durmumuz aynıysa olması lazım eğer yasada yürürlükde bi sıkıntı yok ise filmleri söküp bi polise tutanak tturuacaksın olay çözülecek benim bildiğim ilk sefer için.

cem36
19-03-2010, 20:22
arkadaşlar araba bağlanmamış cem kardeş sen arabanı al ruhsatınıda yanına al vize parası falan da verme sen vize yerıne gidip tespit yaptıracan ve tuv turkten aldığın tespit ok formunu trafiğe götüreceksin işin hallolacak ama sen yinede ne olur ne olmaz diye yanına bir takipçi la sonuçta onlar bu işin kurtları onların işi bu çünku benim arabam da boyonmıştı rengini değiştirdim ben ve trafikte yakalandım benim ruhsatta sarı yazıyordu ve araba kırmızıydı polis arkadaşlar tanıdık olduğu için ve arabanın daha vizesi bitmediği için ruhsatı aldım ve tuvturkun yolunu tuttum ordaki arkadaşlar önce motor no ve şası nosuyla ruhsattakileri karşılaştıracaklar ve filmsiz olduğunu beyan edip seni gönderecekler yani sadece tespit yapacaksın ok? unutma ama tespite getireceksin tuvturktekilere tespite geldiğini söyle hadi kolay gele.

Abi dediğini yapıcam yarın saat 17.00 da randevum var tuvturkte gider gitmez dicem tespıte geldım dıye ama muayne dedıler hep :( Bugun karakola gittim C bölgesi trafik şube selamıçeşmeye muayneye git sonra buraya gel menı dusurelım dedıler.. Ama herkes muayne olması gerektiğini soyluyor

Ben sordum polise dedım arac baglı degıl evımın garajında muayneye gitmek için sevk kagıdı vs almam gerekıyormu dıye hayır muayne ettır sonra buraya gel dedıler tamam dedım...

valla durmumuz aynıysa olması lazım eğer yasada yürürlükde bi sıkıntı yok ise filmleri söküp bi polise tutanak tturuacaksın olay çözülecek benim bildiğim ilk sefer için.

Abi bende bi kere ceza yedım sadece :( baska ceza falan yemedım filmden.. Bı abımle konustum kendısı filmci cogu kısı tanır uskudarda.. Cezadan 7 gün sonra filmleri sokturup tespıt yaptırmadıysan otomatık men olur dedı...

Ben cezayı yıyelı 2 aydan fazla oldu en az 30 kerede cevırmeye girmişimdir demekkı hıc aracı sordurmadılar en son patladık :mad:

cem36
21-03-2010, 09:45
Evet arkadaşlar muayneye girdim net bilgileri yazıyorum.

2 ay önce filmden ceza yediğimde 7gün içinde filmleri söktürüp tespite gitmediğim için araç men olmuş otomatık...

Sadece tespit yaptırmak için ugrastım hatta filmleri söktürdüğüm yerde bir arkadaşa dun basına gelmıs sadece tespit yaptırmış meni dusurmus ama onda ek33 sanırım tam hatırlamıyorum sarı bır belge vardı polisin verdiği..

Benim aracım ne bağlandı ne ruhsatı alındı.. Bu yuzden polis bana tespit için kagıt yazmadı.. Komple muayneye girmesi zorunluydu...

Tespit başka türlü şöyle oluyormuş... Araç film camdan hafif kusurlu muayneden geçer fakat 1 ay içinde polis çevirirse filmden ceza yazarsa tüv e gidip sadece tespit yaptırma hakkımız varmış... Tabi benım muaynem 2008 oldugu ıcın bunuda yapamadık..

-En sonunda ek1 formu doldurdum 20 Lira.
-Muayne harcı 126.5 Lira.
-Cart curt yırtılan Lumar filmlerim 250 Lira.

Şimdilik masraflar bunlar.. Daha meni kaldırıcaz bakalım orda ceza odıcekmıyız..

Ek1 formunda ''Araç cam filmi söküldü olarak görülmüştür'' diye ibare yer aldı karakolu ilgilendiren kısım...

Men olayınıda hallettıkten sonra kesin bilgileri yazıcam şu konuya açıklık gelsın artık....

Hafif kusurlu olarak geçtim...
Ön plaka damgasız
Arka plaka damgasız
Arka sis farı (işlevini yerine getirmiyor)

Plakaları girmeden önce muayne edenlere sordum ustune yapıştırıyım diğerlerini dıye yok merak etme bakmazlar bagajda oldugunu soyle dedıler ama bize en baltası geldıgı ıcın daha arabayı ıstasyona cekerken yazmaya başladı...
Arka sisi kendim sokmustum takmayı unutmuşum...
Sonuç olarak plakamın ustune pulu yapıştırdı 2012 ye kadar devam :)

cem36
21-03-2010, 09:49
Sanırım bırde 30/1-b maddesinden meni kaldırmak için 128 liralık ceza yıcem :(:(:(

http://www.arac.muayenesi.com/sss/28-cezalar/102-2009-ceza-trafik-men.html

cem36
21-03-2010, 22:21
Arkadaşlar meni kaldırmak ıcın bır ucret odıcekmıyız araştırıyorum ama bulamıyorum :(
Varmı daha onceden aracı men olupta kaldıran ıllakı vardır nedır prosedur cezası vs bı ucret odıcekmıyız

Derman
22-03-2010, 07:39
bu cam filmi yüzünden başım cook ağrımıştı.şimdi filmleri söktüm cook rahatım..arabayı cok değiştiriyor ama polislerle uğraşmaktan bıkmıştım..

gecmıs olsun..

cem36
22-03-2010, 18:06
Tamamdır arkadaşlar halloldu sonunda...

Meni kaldırmak için karakolda (C şube) hıc sıra falan beklemeden memur geçiştirerek ek-1 belgesini fotokopi çek bırak bana saat 6 da arabanın meni kalkar şimdide ek1 belgenle gezebilirsin dedi kapattık dosyayı... Herhangi bir ücret vs odemedım... Film konusunda da en açık konu oldu sanırım herkese kolay gelsin...

low&slow
28-02-2013, 16:08
Aracın bağlanmış olup olmadığını kesin olarak nerden öğrenebiliriz?

Sezgin
28-02-2013, 16:11

Trafik polisini çevirerek ogrenebılırsın :) Ben gecen hafta bı konu acmstım ıcıme dert oldu en sonunda dayanamadım durdurdum bı trafık polısı sordum, neysekı sıkıntı yokmus :)

orhan_guney
28-02-2013, 16:12
baglansa otoparkda olur ordan anlarsın :) sen heralde men olup olmadıgını kontrol etmek istiyorsun onu noterlerden öğrenebılırsın .

orhan_guney
28-02-2013, 16:13
arabayla polisin yanına gidin eger baglama cıkarsa kendi kendinizi yakarsınız haberınız ola cunku sorguladığı zaman almak zorunda.
Trafik polisini çevirerek ogrenebılırsın :) Ben gecen hafta bı konu acmstım ıcıme dert oldu en sonunda dayanamadım durdurdum bı trafık polısı sordum, neysekı sıkıntı yokmus :)

low&slow
28-02-2013, 16:22
arabayla polisin yanına gidin eger baglama cıkarsa kendi kendinizi yakarsınız haberınız ola cunku sorguladığı zaman almak zorunda.

Aracım 16 subatta baglandı merter katlıyamına gıttı :D iem'den bakınca baglı olarak gozukuyordu. 19 subatta ızın aldım 7 gunluk otoparka gıttım aracı almak ıcın vurmus cekıcı falan fılan ıste servıse gıttı ordan 7 gunluk ızın gectı fakat suanda ıemden baktıgımda hıcbır sonuc cıkmıyor :S

Sezgin
28-02-2013, 16:26

Yok Canım onun farkındaydım zaten başka araçla bakırkoyde denk gelınce dayanamadım sordum :)

orhan_guney
28-02-2013, 16:26
trafıkdne düşüm yapılcak sana bunu yapabilmen için fılmleri söktürücen muaneye gidicen sure gecdiği için muane onay verıcek sonra iem gidicne düşüm yapıcan yada ugrasmam dıyorsan bunlarla pm at bana.
Aracım 16 subatta baglandı merter katlıyamına gıttı :D iem'den bakınca baglı olarak gozukuyordu. 19 subatta ızın aldım 7 gunluk otoparka gıttım aracı almak ıcın vurmus cekıcı falan fılan ıste servıse gıttı ordan 7 gunluk ızın gectı fakat suanda ıemden baktıgımda hıcbır sonuc cıkmıyor :S

Maxi
28-02-2013, 16:28
neden 3 senelik konuyu hortlatıyorsunuz ?