PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : New York'lulardan kucuk bir yardim.

mgnPower
18-03-2010, 19:55
New York'dan John F.Kenedy havaalanina inecez. Chicago Illinois Midway'a devam etmek icinde La Guardian Havaalanina gecmemiz gerekiyormus. Simdi soru bir : bu iki hava alani arasinda ne kadarlik bir mesafe var ? soru iki google mapsdan iki noktayi yanyana koyamadim birine baktigimda oburunu kaybediyorum otekine batigimda digerini kaybediyorum. soru uc : bu bileti iptal edip baska bisiilermi bakayim ?

luckdove
18-03-2010, 20:15
Shuttle bus'la gidebilirsin ama bir saate yakin tutar. 25-30 USD dolar odersen taksiyle gidersin maksimum yarim saatte. metro + otobus de olabilir. ama cok uzun surer ve daha karisik olur. tasarruf edecegin paraya degmez yani.

overblack
18-03-2010, 20:16
la olum at arabası ile gitcen :)

mgnPower
18-03-2010, 20:29
Shuttle bus'la gidebilirsin ama bir saate yakin tutar. 25-30 USD dolar odersen taksiyle gidersin maksimum yarim saatte. metro + otobus de olabilir. ama cok uzun surer ve daha karisik olur. tasarruf edecegin paraya degmez yani.

biz en iiisi baska bi bilet bakalim o zaman. 3 saat var iki ucus arasinda. bu uc saat inecegimiz saate gore dahada kisalabilir. birde sanirim gumrukden jfk'dan gecip cikicaz. onunda bi dunya zaman kaybi oldugunu varsayarsak yetisemez kaliriz ny'de.

la olum at arabası ile gitcen :)

o ne ola ki :D

yavuz364
18-03-2010, 20:52
direk taksiye binebilirsiniz yada metro+taksi yapın çok daha kolay olucaktır..
zaten 2-3 kişi iseniz taksi de çok bişi tutmaz...

mgnPower
18-03-2010, 21:06
direk taksiye binebilirsiniz yada metro+taksi yapın çok daha kolay olucaktır..
zaten 2-3 kişi iseniz taksi de çok bişi tutmaz...

3 kisiyiz zaten ama biri cocugum biri esim. giren taksi parasi yine bizim yani :D

Yekta
18-03-2010, 22:11
http://maps.google.com/
burdan da toplu taşıma için yardım alabilirsiniz :) toplam 1 saat 20 dakika tutuyor.. araba veya taksi ile 18 dakika, 12.2 mil :)

Tuner
18-03-2010, 23:37
http://www.goairlinkshuttle.com/

Abi verdiğim linkle çok rahat gidebilirsiniz mail ile iniş ve diğer havalimanından kalkış bilgilerinizi verirseniz size uygun bir araç bulurlar seçenekte çok fazla NY trafiğine güven olmaz otobüs metro v.s. gitmeye çalışırsanız yolda kalabilirsiniz.

Fiyat 210 dolar gibi bir şey olur.

maf
19-03-2010, 00:40
yeni başlık açmadan kısa sorular;
*trkcell vınn amerikada kullanabiliyor muyum?yada internet erişim imkanları nasıl?(uydudan vs bahsediliyordu)
*buradaki pc mi oraya götürdüğümde içerisindeki orjinal olmayan yazılımlar problem yaratır mı?
*orada hat almal mı mantıklıdır yoksa burdakini götürmek mi?(genelde türkiyeyle görüşeceğim.)
*burdaki ehliyetimi orada geçerli mi?kaza durumunda anormallik olur mu?
*benzin litre fiyatı yaklaşık nedir?:)

Yekta
19-03-2010, 01:06
*trkcell vınn amerikada kullanabiliyor muyum?yada internet erişim imkanları nasıl?(uydudan vs bahsediliyordu)
*buradaki pc mi oraya götürdüğümde içerisindeki orjinal olmayan yazılımlar problem yaratır mı?
*orada hat almal mı mantıklıdır yoksa burdakini götürmek mi?(genelde türkiyeyle görüşeceğim.)

benzin litresi 1 lira civarı
ehliyet 6 ay geçerli
kalacağınız süreye bağlı telefonu götürmek.. kontör üzerinden hesap yaparsak mesaj 10 kontör :) en akıllıcası skype kullanmak olabilir :D
diğerlerini bilmiyorum..

ef186
19-03-2010, 01:15

*turkcell müşteri hizmetlerini aramak lazım :D

*yazılımla ilgili bir sıkıntı olucağını sanmıyorum benim başıma gelmedi.

*burdan vadofone yurtdışı paketlerini inceleyip bir vadafone hat almak en mantıklısı dakika ücretleri sitesinde mevcut ayrıca trden sizi arıycak nokta sabit ise onuda yurtdışı bişi paketi var ona aldığınızda inanılmaz ucuza burdanda sizi ararlar .

*ehliyet 6 ay geçerli olacaktır. Kaza durumu için avis den bilgi alabilirsiniz en net bilgiye ulaşabilirsiniz ancak net olmamakla beraber kiralama durumunda yaşanan kazalarda maddi sorumluluk olmaması için kiralarken bir sigorta yapılıyor diye hatırlıyorum tabi kaza maddi kaldığı sürece gerikalan hukuki işlemler bulunduğunuz eyaletin kanunları ile alakalı olarak değişiklik göstericektir .

*benzin birhayli ucuz eyaletler hatta benzin istasyonları arasında bile fiyatlar farklıdır ...
Aynı cadde üzerindeki farklı benzinliklerde ufakta olsa farklı fiyatlar görebilirsiniz .
o nedenle net bir fiyat vermek imkansız ...
En güzeli nyc için bu siteye bakıp demek istediğimi anlarsınız .
http://www.newyorkgasprices.com/

M_PROJECT
19-03-2010, 04:29
New York'dan John F.Kenedy havaalanina inecez. Chicago Illinois Midway'a devam etmek icinde La Guardian Havaalanina gecmemiz gerekiyormus. Simdi soru bir : bu iki hava alani arasinda ne kadarlik bir mesafe var ? soru iki google mapsdan iki noktayi yanyana koyamadim birine baktigimda oburunu kaybediyorum otekine batigimda digerini kaybediyorum. soru uc : bu bileti iptal edip baska bisiilermi bakayim ?

en mantiklisi taksi .

3 saatlik ara size yeterli olur , gumrukten cikmaniz max 45 dakika alir .

ineceginiz saate gore trafik olabilir , taksi alirsaniz gideceginiz yol sirasiyla yazayim google mapten bakarsiniz .

jfkden cikinca direk Van Wyck Express way alicaktir taksici ardindan Grand Central pkwy alicaktir ve laguardia dasiniz . mesafe olarak assa yukari 18-20km felan eder , ama dedigim gibi ineceginiz saat ve gune gore bu yolda trafik cok olabilir . normalde 15 dakikada gidebilirsiniz ama trafikte 1-1.5 saatinizide alabilir , thy ile geliyorsaniz 4 civari inersiniz muhtemel , 4 de trafik orta derecede olur , Van wyck den cikmak mesele ciktiktan sonra trafik olmaz , olsada ara yollar kullanabilir taksici .

turbo&quattro
19-03-2010, 06:11

x turkcell kullanabilirsiniz ama bir ay sonra gelecek faturanin sonucuna katlanmak sarti ile :) Heryerden prepadid phone alabilirsiniz tel ile birlikte..TR;deki kontorlu hat gibi.

x birsey olmaz.

x Yukarida dedigim gibi prepaid...Eger uzun sure kalacaksaniz ve adres gosterebilirseniz faturali hat almak mantiklidir yada baskasinin adina...TR ile gorusmek biraz pahali olacagi icin skype, msn kullanmak en mantiklisi..Illaki telefon ile gorusme saglanacaksa calling card lar ile $5 e TR ile sabit hatlar ile +3 saat cep ile +40dk konusabilirsiniz.

x Araba kullanirken pasaportunuzun yaninizda olmasi gerekiyor..Gecerli olan vizeniz ile 1 yil arac kullanabilirsiniz...Kaza durumunda herhangibir sey olmaz...

x NewYork ta benzin pahali en azindan benim yasadiigm yere gore...Ama TR'den sonra benzin bedava gibi gelecektir..Galon fiyati (4lt) $3 fln galiba NewYorkta..Su an yasadigim yerde $2.60

Baska sorunuz varsa yardimci olmaya calisirm.

turbo&quattro
19-03-2010, 06:14

Eger bileti herhngibir ceza odemeden iptal etme sansiniz varsa iptal edin ve JFK dan ucus bakin...NYC karmakarisik ve Istanbuldan daha beter...

bahadırtelli
19-03-2010, 08:20
bence o bileti iptal edip JFK den bilet bul hatta bileti direk inince JFK den alabilirsin bütün terminallere havaalanı metro ile cok kolay ulaşım var. 3 saat makul gibi görünsede bir rötar stres yaratır.2 havaalanı mesafesi uzun ve trafik olma olasılığı yüksek

mgnPower
19-03-2010, 08:28
bilet detaylari :

Istanbul (Ataturk) - New York (JFK)
Delta Airlines
Ucak :Boing 767
Kalkis Gunu ve saati : 12.05.2010 12:15 / 12.05.2010 16:45
New York (La Guardia) - Chicago (Midway)
Delta Airlines
E75
Kalkis Gunu ve saati : 12.05.2010 19:55 / 12.05.2010 21:20

tum bilgi veren arkadaslara cok tesekkurler. aslinda sure 3 saat degilde 5-6 saat civari olsaydi bi iki saat ny'de fena olmazdi aslinda. ama su durumda stresden baska bisii yaratmayacak bize. yeni bilet bakmaya baslayayim.

M_PROJECT
19-03-2010, 08:56
bence yetisirsiniz , ama isi garantiye almak istiyorsan yeni bilet bakmakta fayda var

mgnPower
19-03-2010, 08:58
bencede yetisiriz gibi geliyor ama ilk defa yanimizda 5 yasindaki oglum olacak yolun stresi onun bunaltmalari vs. ile seyehat etmenin yorgunluguda eklenince zorlaniyor insan karar vermekde. ben bi havayolu ile goruseyimde bakalim iptali degisikligi bisiii gorusmekde fayda var.

turbo&quattro
19-03-2010, 15:35
bilet detaylari :

Istanbul (Ataturk) - New York (JFK)
Delta Airlines
Ucak :Boing 767
Kalkis Gunu ve saati : 12.05.2010 12:15 / 12.05.2010 16:45
New York (La Guardia) - Chicago (Midway)
Delta Airlines
E75
Kalkis Gunu ve saati : 12.05.2010 19:55 / 12.05.2010 21:20

tum bilgi veren arkadaslara cok tesekkurler. aslinda sure 3 saat degilde 5-6 saat civari olsaydi bi iki saat ny'de fena olmazdi aslinda. ama su durumda stresden baska bisii yaratmayacak bize. yeni bilet bakmaya baslayayim.
Tr'den NewYorka 15 kere fln gidip geldim Baltimore aktarmali..Aradaki bu 3 saatlik fark yetersiz heleki farkli havalimani..Soyle soyliyim NewYorka indiginizde pasaport kontrolu facia eger sizden once baska bir ucak indiyse o zaman iskence oluyor...Orada iki saat bekledigimi biliyorum.Bavullari alip cikmak diger havalimanina gitmek check-in yapmak vs....imkani yok o ucaga yetisilemez....Ayrica Delta inanilmaz kotu servis veriyor ve hic ilgilenmiyorlar...Bilet fiyatlari thy ile delta asagi yukari ayni..Bulabiliyorsaniz THY alin ve oyle gelin delta tam bir iskence.

maf
19-03-2010, 18:21
benzin litresi 1 lira civarı
ehliyet 6 ay geçerli
kalacağınız süreye bağlı telefonu götürmek.. kontör üzerinden hesap yaparsak mesaj 10 kontör :) en akıllıcası skype kullanmak olabilir :D
diğerlerini bilmiyorum..

*turkcell müşteri hizmetlerini aramak lazım :D

*yazılımla ilgili bir sıkıntı olucağını sanmıyorum benim başıma gelmedi.

*burdan vadofone yurtdışı paketlerini inceleyip bir vadafone hat almak en mantıklısı dakika ücretleri sitesinde mevcut ayrıca trden sizi arıycak nokta sabit ise onuda yurtdışı bişi paketi var ona aldığınızda inanılmaz ucuza burdanda sizi ararlar .

*ehliyet 6 ay geçerli olacaktır. Kaza durumu için avis den bilgi alabilirsiniz en net bilgiye ulaşabilirsiniz ancak net olmamakla beraber kiralama durumunda yaşanan kazalarda maddi sorumluluk olmaması için kiralarken bir sigorta yapılıyor diye hatırlıyorum tabi kaza maddi kaldığı sürece gerikalan hukuki işlemler bulunduğunuz eyaletin kanunları ile alakalı olarak değişiklik göstericektir .

*benzin birhayli ucuz eyaletler hatta benzin istasyonları arasında bile fiyatlar farklıdır ...
Aynı cadde üzerindeki farklı benzinliklerde ufakta olsa farklı fiyatlar görebilirsiniz .
o nedenle net bir fiyat vermek imkansız ...
En güzeli nyc için bu siteye bakıp demek istediğimi anlarsınız .
http://www.newyorkgasprices.com/

x turkcell kullanabilirsiniz ama bir ay sonra gelecek faturanin sonucuna katlanmak sarti ile :) Heryerden prepadid phone alabilirsiniz tel ile birlikte..TR;deki kontorlu hat gibi.

x birsey olmaz.

x Yukarida dedigim gibi prepaid...Eger uzun sure kalacaksaniz ve adres gosterebilirseniz faturali hat almak mantiklidir yada baskasinin adina...TR ile gorusmek biraz pahali olacagi icin skype, msn kullanmak en mantiklisi..Illaki telefon ile gorusme saglanacaksa calling card lar ile $5 e TR ile sabit hatlar ile +3 saat cep ile +40dk konusabilirsiniz.

x Araba kullanirken pasaportunuzun yaninizda olmasi gerekiyor..Gecerli olan vizeniz ile 1 yil arac kullanabilirsiniz...Kaza durumunda herhangibir sey olmaz...

x NewYork ta benzin pahali en azindan benim yasadiigm yere gore...Ama TR'den sonra benzin bedava gibi gelecektir..Galon fiyati (4lt) $3 fln galiba NewYorkta..Su an yasadigim yerde $2.60

Baska sorunuz varsa yardimci olmaya calisirm.

teşekkür ederim.aklıma takılanları özelden sorarım.;)

yavuz364
19-03-2010, 22:47
birkaç dipnotta ben yazayım :) USA rehberi gibi oldu bu sayfa da ..
michiganda araba kullanacaksanız çok çok dikkatli olun.. kamera ile ceza olayı çok yaygın.. (arabayla 12-13 eyalet gezdim, michigan da 3-5 saat kalmama rağmen sadece orada 3 tane ceza yedim ve hiç durdurulmadan..)
newyorkta polislere çok dikkat edin, turistte olsanız diğer eyaletlerin ehliyetlerı New yorkta geçmediği gibi sizin ehliyetiniz için de sorun çıkartabilirler :)
benzin alıcağınız zaman ufak yerlerden almaya dikkat edin.. bazen istisna çıkar ama çok değil..

mgnPower
20-03-2010, 01:21
ny aktarmali bileti bugun iptal ettim. istanbul roma roma chicago olarak alitaliadan yaptirdim rezervasyonu. bu gece daha uygun bisii bulamazsam oglene kadar odemesini yapmam gerekecek. delta icin olumlu konusan pek olmadi zaten. deniz asiri nispeten ama ulke icinde tam bir felaket oldugunu deniz asiri mesafelerde kulakligi bile para ile satildigini duydum ve vazgectim.

turbo&quattro :
delta ile alacagina THY kullanmak mantikli diyenler bi on kisi daha olmustu ama fiyatlari iki katina yakinda. ben bu ucusu 3800 liraya bulmustum. thy ile 5950 lira idi.

TAM35GNY
20-03-2010, 01:45
Cok pahali en uygun bileti KLM den alirsin otekilere takilma bile bence ... Bahsettigin rakamlar cok yuksek $1200 gecmesin biletinin fiyati bilmiyorum nerden bakiyorsun ama gercekten pahali aliyorsun su an... Ben taa SD ye geldim $800 round trip biletle

TAM35GNY
20-03-2010, 01:47
http://www.expedia.com/pub/agent.dll?qscr=fexp&flag=q&city1=ist&citd1=chi&date1=3/26/2010&time1=362&date2=4/22/2010&time2=362&cAdu=1&cSen=&cChi=&cInf=&infs=2&tktt=&trpt=2&ecrc=&eccn=&qryt=8&load=1&airp1=&dair1=&rdct=1&rfrr=-429

Al burdan da seceneklerine bakabilirsin tarih bilemedigim icin rastgele sectim ama en ucuz $901 En pahali $1665 hic durmadan direk chicago hepsi..

mgnPower
20-03-2010, 01:48
soyledigim rakamlar 2 yetiskin 1 cocuk gidis donus istanbul cikisli ve istanbul donuslu yaklasik 4 haftalik biletler ama.

TAM35GNY
20-03-2010, 01:55
Cocuk kac yasinda?

mgnPower
20-03-2010, 01:58
02.12.2005 dogumlu. neredeyse ayni rakamlar cikiyor. 2 yasina kadar baya uygun oluyor ama sonrasi cok bi fark olmuyor rakamda.

TAM35GNY
20-03-2010, 02:02
KLM fiyati alin mutlaka bir acentadan o zaman en mantiklisi o ;)

mgnPower
20-03-2010, 02:07
expedia'dan 3250 USD direkt ucus aktarmali olarakda 2400 kusur USD cikti. ayni rakamlar yani uc assa bes yukari.

KLM icinde 1850-1900 Euro arasi cikiyor. Amsterdam aktarmali. Amsterdam transit vize istiyor.

alitalia ile roma aktarmali olarak konsolosluk ile gorustum transit vize uygulamasi bulunmamaktaymis.

TAM35GNY
20-03-2010, 02:16
Yok yanlisin var ben geldim amsterdamdan 2 kere oyle bir vize istemez klm fiyatini acentalardan sor online farkli oluyor fiyat ;)

mgnPower
20-03-2010, 02:18
klm ile bugun gorustum bende sasirdim istememesi lazim diye biliyordum. almanya kesinlikle istiyormus ama yarin sabahdan su biletin odemesini yapmadan once bi klm acentasi ile temasa gecelim bakalim birde.

turbo&quattro
21-03-2010, 06:21
Onceleri Delta ile ucuyordum ama baktimki fark yok aralarinda THY ye donus yaptim ve bir iki kere daha uctugumda topladigim millerle bir kere bedava ucus hakkim olacak...

Bugune kadar THY ye $700 den fazla odemedim..Delta fiyatlarida +- ayniydi ama aradaki kalite ucuk tabiki....

THY Istanbul - chicago nonstop ucuyor baktinizmi hic?

www.expedia.com
www.orbitz.com
www.travelocity.com

mgnPower
21-03-2010, 17:47
tum yardimlardan dolayi tesekkur ederim. 10 mayis gidis 6 haziran donus alitalia ile roma aktarmali olarak aldim biletleri. aktarmali olmasi cocuk acisindan cok daha iii olacak dusuncesindeyim. hem daha cok ucak gorecek hemde aktarma aralarinda diledigi gibi yaramazligini yapabilecek :D

turbo&quattro
21-03-2010, 17:55
PM attim :)

recky
29-04-2011, 22:04
arkadaslarr bı sıkıntım var yardımızı beklıyorumm
new york da kuzenım okul ıcın 2 aydır asagıdakı adreste
bende ebaydan bır urun aldım
bulamamıslar urun gerı satıcıya gıtmıs
ben ıptal ettırıcem onu
asagıdakı adrese yakın smoke sis lambası alabılıcegı yer varmı bılgınız varmı
bu cıvarda honda aksesuar vs olabılır