PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ROL Type R vs LM EVO X ve Impreza GT

Dookan
28-03-2010, 20:39
Öncelikle Kadir Abiye bizi kırmayıp geldiği için teşekkür ederiz.Çok güzel bi havaydı bugün her ne kadar denicek araç bulamasak ta kadir abiyi 2 saat sonra gelcem demesine ragmen bekledik...Araçların speclerini yazayım kısaca ;

ROL Type R : Cai,Dc Headers,Egzantrik,K-Pro,Rbc,Komple Eksoz
LM EVO X : Cat iptali,Orta Susturucu dan sonra G Reddy Eksoz(Bunun dışında Hava filtresi bile yoktur herşey standarttır )
Impreza GT : Komple Eksoz(Bunun dışında filtre bile orjinal

http://www.youtube.com/watch?v=EMpxueADWzU
TYPE R VS EVO X

http://www.youtube.com/watch?v=rthMx0qoyLw
TYPE R VS IMPREZA GT
(4.vitesten sonra Type R geçti...)

http://www.youtube.com/watch?v=J61kWZ4pks8
Type R vs Impreza GT(cam car evo X 2 kişi sagda oturan 104 kg ) Bu video da Impreza 3.vitesi kaçırıyor..

KEYİFLİ SEYİRLER...

S16
28-03-2010, 20:46
Tüm araçlara maş kazasız belasız..

ARP
28-03-2010, 20:50
gelen tüm araçlara teşekkürler güzel bi gündü

YH199
28-03-2010, 20:50
nasıl yani ?

komple egsozmu var sadece gc8 de ???

olacak iş değil

ben vf35 li hks hıdır hks egosz yazılım hks filtreli gc8 geçiyorum kadir.

eminmiğsiniz sadece komple egsoz olduğuna ???

allah allah.

maşallah araçlara.

Dookan
28-03-2010, 20:52
nasıl yani ?

komple egsozmu var sadece gc8 de ???

olacak iş değil

ben vf35 li hks hıdır hks egosz yazılım hks filtreli gc8 geçiyorum kadir.

eminmiğsiniz sadece komple egsoz olduğuna ???

allah allah.

maşallah araçlara.

geçenlerde koydugum video da da bu subarunun cacık oldugu yazılmıştı :)

TolgaEsentepe
28-03-2010, 21:00
güzel denemeler olmuş.. maşallah hepsine:)

zafer_0403
28-03-2010, 21:02
hepsi birbirinden güzel allah kaza bela vermesin

YH199
28-03-2010, 21:02
kadir olay şöyle artık emin oldum.

ankarada yürümüo vtecler :)

böle bişe armı ya.

benim deneyip geçtiğim gc8 e bak

senin yürüdüğüne bak.

çok tuhaf.

sen getir şu rol typerı bursaya istanbula bi sünnet spec yap derim herkese. :)

Dookan
28-03-2010, 21:06

böle bişe armı ya.

senin yürüdüğüne bak.

çok tuhaf.

sen getir şu rol typerı bursaya istanbula bi sünnet spec yap derim herkese. :)

şimdi boş konuşmaya gerek yok ama..dier arabalar gerçekten cok saglıklı olup iyi gitmiyo da ankaradaki type r lar yavaş yani rakım yuzunden...:) yavaş dedigin type r geçmedigi araba kalmadı ankarada...ayrıca gc8 i zaten geçiyo 4.viteste güzel bi şekilde..oraya yazdım geçiyo diye..senin yürüdügün ımpreza birazcık cacık olabilir..

ahmet3425
28-03-2010, 21:22
eğer sağlıklıysa komple egzoslu bi gc8 220 hp falan verir ki yerdeki gucu 160 170 hp ye kadar dusuyor...

bu durumda typerın rahat rahat geciyor olması gerekir ankara bile olsa o arac ankara havasında 255 hp cıkmıs 255 hp lik typerın hatta o evo x ile bile yurumesi lazımdı onada sasırdım ztn o agırlıkla arkadan geliyor gecip gidiyor enteresan:S

miniks
28-03-2010, 21:43
bütün araçlara maşallah

Evo X çok degişik gidiyor

Burda hakanın arabası ben jad typer sc li iken denerken bize yetişemiodu ve onda yazılım komple egzost filitre kiti piping kit falan vardı

peki burdaki EVO X nasıl oluyorda bu kadar fark yapıyor kadir abi rüzgar tünelinde olmasına ragmen yetişemiyor

şimdi EVo X var EVO X varmı oluyor yoksa :)

ARP
28-03-2010, 21:46
bütün araçlara maşallah

Evo X çok degişik gidiyor

Burda hakanın arabası ben jad typer sc li iken denerken bize yetişemiodu ve onda yazılım komple egzost filitre kiti piping kit falan vardı

peki burdaki EVO X nasıl oluyorda bu kadar fark yapıyor kadir abi rüzgar tünelinde olmasına ragmen yetişemiyor

şimdi EVo X var EVO X varmı oluyor yoksa :)

aynen öyle aslında evo yu sıfır aldım şuan 4000 km de sadece ben gazladım ama gerçekten çok farklı gittiğini hissediyorum. nasipse başka bir evoyla deneyince farkı görücez

SONE-R
28-03-2010, 21:48

böle bişe armı ya.

infaz serkan, ankaranın yüksek rakımlı havası adamı çok kötü çarpar demedi deme.. getir sakine kızı buraya en az 3 boy yavaşlarsın... :) :icon_tup:

D.CaN
28-03-2010, 21:58
Maşallah Bütün Araçlara Kazasız Belasız Sürüşler.Evo x Güzel Yürümüş

kıvanç
28-03-2010, 22:02
stock gc8 iyi yürümüş gırtlak typer ile maşallah

serhatayasli
28-03-2010, 22:09
2 standart evo9 stockken kafa kafaya gidiyordu, sonra sadece egzos yaptım min 3 boy gectim.

Selcuk_RoL
28-03-2010, 22:11
maşşallah araçlara

PPR engineering
28-03-2010, 22:13
bende anlamadım kadir abinin araba iyi gidiyo daha önceki videolardan izlediğim kadarıyla ancak bu sonuçları anlamadım???

elpadre
28-03-2010, 22:15
kadır abı sen turbo olayına gır bence atmosferık falan olmuyor :D

tunbullah
28-03-2010, 22:19
masallah butun araclara evo 10 ılgınc olarak cokk hızlııı

Dookan
28-03-2010, 22:22
iyi dilekleri olan arkadaşlara çok teşekkür ederiz..

fatiii
28-03-2010, 22:48
bu foruma hastayım ya..Q4 imprezayı gecince impreza cacık oluyor aynı impreza type r la yuruyunce nasıl yuruyor oluyor hahahahahahahahahaaha...komedi ya :D:D

bütün araclara maşşallah..kadir abinin arabası da şu ana kadar gördüğüm en sert atmo giden type r:icon_tup:

YH199
28-03-2010, 22:53
infaz serkan, ankaranın yüksek rakımlı havası adamı çok kötü çarpar demedi deme.. getir sakine kızı buraya en az 3 boy yavaşlarsın... :) :icon_tup:

evet sone-r benden bunu anlatmak istedim.

diğer arkadaşlar yanlış anlamasın.araçlara maşallah.

ama ankarada vtecler sanırım gerideler.rakımdan ötürü.

muhtemelen skn de öyle olucaktır ankarada.

YH199
28-03-2010, 22:55
kadirin aracına asla lafım olmadı.kendiside bilir.

benim denediğim gc8 turşu değildi kardeşim benim.

turşudurdemişsinde.

neyse tartışmaya hiç gerek yok.

video paylaşımıiçin teşekkürler.

Dookan
28-03-2010, 23:03
kadirin aracına asla lafım olmadı.kendiside bilir.

benim denediğim gc8 turşu değildi kardeşim benim.

turşudurdemişsinde.

neyse tartışmaya hiç gerek yok.

video paylaşımıiçin teşekkürler.

peki yanlış anlaşılma olmuş o zaman.kusura bakmayın.rakımın atmo arabada çok farkettigi bariz şekilde ortada..ama yarış yeri biraz rampa aşagıydı buda bnce atmosferik bi araba için o dezavantajı bırazcık olsada kapatıyor dıye dusunuyorum..
rica ederiz..

redbaron
28-03-2010, 23:16
son videoda evo X hepsine birden tecavüz etmiş:D güzel video

renault_f1
28-03-2010, 23:18
evo evodur sonuç dğal maşallah araçların hepsine

Armageddon
28-03-2010, 23:36
Güzel denemeler olmuş, araçlara maşallah :) Bilseydim ben de gelirdim...

RS609
28-03-2010, 23:37
herkesın dedıgı gıbı evo x baya degısık yurumus cunku ızmırde orcunun typer evo x baya rahat gecıodu vtec altı bıle kaltıklarında ve orcunun typerla bu typerın speclerı aynı baya sasırdım herhalde orcunun yurudugu evo ayarsızdı baska bısey dıyemedım suan masallah araclara kazasız belasız

chiefkadir
28-03-2010, 23:37
Ikı günlük Ankara kaçamağında ıkıde gazlayalım dedık çarpıldık :D
Evo X 3.35ın map 5 ı kadar gıdıyor maşallah mustı,Subo ıse ılk uç vıtes ıyıydı..
Rol anca bukadar gıttı bahane yok,denemek ısteyen herkesın emrıne hazır :)

Armageddon
28-03-2010, 23:42
Evo X 3.35ın map 5 ı kadar gıdıyor maşallah mustı,Subo ıse ılk uç vıtes ıyıydı..

Abi lafı geçmişken benim map 5in video linkini bana bir atabilir misin, bizim konu karambole gitti yok oldu, ben de videoyu kaybettim de :)

fatiii
28-03-2010, 23:45
işte bizim bu sehir dısı videolarına inanamamamız karsı cıkmamız bu yuzden,ankarada arabalar cok daha farklı yuruyor :D:D

Dookan
28-03-2010, 23:45

vay kadir abi sana helal olsun...şöyle temiz guzel cvplar vermen beni çok mutlu etti...yalnız senin arabada bi sıkıntı belki olabilir cunku geldiginde arabanın zenginde yurudugunu sonra normale dondugunu soylemıstın..?

chiefkadir
28-03-2010, 23:47
vay kadir abi sana helal olsun...şöyle temiz guzel cvplar vermen beni çok mutlu etti...yalnız senin arabada bi sıkıntı belki olabilir cunku geldiginde arabanın zenginde yurudugunu sonra normale dondugunu soylemıstın..?Combo şu şöyledı bu boyleydıye gırsek dallanıp gıdecek denedık gazladık keyfıne bakalım :)

Dookan
28-03-2010, 23:51
Combo şu şöyledı bu boyleydıye gırsek dallanıp gıdecek denedık gazladık keyfıne bakalım :)

tekrar bizi kırmayıp geldigin için teşekkürler kadir abi..:)

chiefkadir
28-03-2010, 23:51

böle bişe armı ya.

senin yürüdüğüne bak.

çok tuhaf.

sen getir şu rol typerı bursaya istanbula bi sünnet spec yap derim herkese. :)Infaz'ım serkanım ankarada atmo arabaların turbo karşısında bıraz zorlandığı aşıkar,gc8 olayına gelınce çok değışken ya nası anlatsam :D

chiefkadir
28-03-2010, 23:52
tekrar bizi kırmayıp geldigin için teşekkürler kadir abi..:)Herzaman hazır bro :D Sızde tum ankarayı dolaşmışınız haa :hahaha:

Dookan
28-03-2010, 23:59
Herzaman hazır bro :D Sızde tum ankarayı dolaşmışınız haa :hahaha:

abi sorma ben yanlış yer tarif ettim ilk aradıgımda..bi50km öyle yaptık 2 kere enkaya gittik geldik 100km yaptık..120km de öyle yaptık 270km yle eve geri dondum bugun..en son aradıgımda seni suraya gelın dıyınce sen dedım abi gelemices artık cunku ne para ne benzın kaldı :D:D

PPR engineering
28-03-2010, 23:59
ankarayı zaten sevmiyorum askerliği orda yaptım :D:Dşaka bi yana havası bi değişik soğuda kuru soğuk .kadir abi atmo arabalar ne zamanları iii yürüyo ankarda???

ahmet3425
29-03-2010, 00:01
full standart baska bir evo x varsa bi zahmet bu evoyla bi denesin sonucunu cok merak ediyorum...

260 hp tekerde 210 220 hp veren typer karsısında hemde stock halde boyle yuruyor olması cok garip bu iste bi is var gibi geliyor bana:D

chiefkadir
29-03-2010, 00:02
Abi lafı geçmişken benim map 5in video linkini bana bir atabilir misin, bizim konu karambole gitti yok oldu, ben de videoyu kaybettim de :)Armı bakamda atem benım youtubeda felan olabılır:)

edo typer
29-03-2010, 00:02
butun araclara masallah.. ankarada na aracı yasaklasalar mı:D kadır abı turboya gec ALLAH ızın verırse;)

Dookan
29-03-2010, 00:05
full standart baska bir evo x varsa bi zahmet bu evoyla bi denesin sonucunu cok merak ediyorum...

260 hp tekerde 210 220 hp veren typer karsısında hemde stock halde boyle yuruyor olması cok garip bu iste bi is var gibi geliyor bana:D

ben stock demedim..ortadan sonra g reddy eksoz var evo 9 eksozu oldugu ıcın o kadarını taktık..vede cat iptali var..bizde standart bi evo arıyoruz denemek için ama bulamadık..

ahmet3425
29-03-2010, 00:10
hadi kat iptali ve greedy son ile 10 hp versin yine kurtaracagını dusunmuyorum...

izo
29-03-2010, 00:14
ole olmuyor iste evo 10 da...rhat 10 hpden fazlasini veriyor, basinc artiyor en basta...egzoz acaip deistiriyor ben de denedim ondan biliyorum....kadir abinin arabanin sikintisi yok...

Armageddon
29-03-2010, 00:21
Ben anlamadım yalnız sadece egzozlu Evo X map 5li 335 kadar mı yürüyor o zaman? Bana çok mantıklı gelmedi açıkcası... Nerde yaw bu map videom :D

chiefkadir
29-03-2010, 00:26
Ben anlamadım yalnız sadece egzozlu Evo X map 5li 335 kadar mı yürüyor o zaman? Bana çok mantıklı gelmedi açıkcası... Nerde yaw bu map videom :DAhanda buldum :)
http://www.streetfire.net/video/rol-typer-vs-335imap5_735729.htm

ahmet3425
29-03-2010, 00:32
Ben anlamadım yalnız sadece egzozlu Evo X map 5li 335 kadar mı yürüyor o zaman? Bana çok mantıklı gelmedi açıkcası... Nerde yaw bu map videom :D

evt banada mantıklı gelmiyor bi denesenize armagan hem stock map da hemde map 5 de...

serhatayasli
29-03-2010, 00:35
yakın yürür aramağanım ben bizzat yaşadım zamanında hem tme'de hemde 9da egzos diyip gecme az-biraz güc veriyor, evc ilede azıcık basıncı artırsın çıtırından misss

Dookan
29-03-2010, 00:41
1 bar basardı orjınal şu an 1.1 bar basıyo herşey şeffaf saatler hemen ıbrelerın yanında isteyen bakabilir..herhangi bşka bişi yok arabada..eksoz 0.1 psi oynatmış anlaşılan..

edit: komple eksozmuş gibi dusunmeyelım dedigim gibi orta susturucudan sonrası g reddy bide cat iptali var o kadar.down pipe falan hiç bişi yok..yalnız evo da 3 ayar var snow tarmac garavel diye..biz garavel de kullanıyoruz tam olarak bilmiyorum ama yuzde 70 30 yada yuzde 80 20 arkaya verıyoruz gucu..yani bu araba yururken 4 ceker gıbı dusunulmemesı gerekır..bnm fıkrım tabı bu :D

ahmet3425
29-03-2010, 00:52
armağan denesin benim fikrim o zaman netlesir:D

Dookan
29-03-2010, 00:55
armağan kardeş kabul ederse neden olmasın..

Armageddon
29-03-2010, 00:55
evt banada mantıklı gelmiyor bi denesenize armagan hem stock map da hemde map 5 de...

Deneriz tabi merak ettim. El elden üstündür, Evo X 335i geçebilir de ama hatırladığıma göre 335 map 5 videosundaki fark daha fazlaydı sanki.

ahmet3425
29-03-2010, 01:01
he bu arada su ankaranın havası konusunda aklıma bisey geldi.:)

gecen izonun yeni 182 lik rs i ile cooper gp denemesi yapılmıstı cooper turbo clio n/a oldugu halde kafa kafaya gitmisler.

tamam izmire istanbula gore az da olsa farkedecektir ama bu kadarda olmaması lazım.

Armageddon
29-03-2010, 01:03
Ahanda buldum :)
http://www.streetfire.net/video/rol-typer-vs-335imap5_735729.htm

Yaw bu mesaj önceki sayfada kalmış yeni gördüm :D Bu saatte videoları karşılaştırınca birşey anlayamadım yalnız :) Neyse uygun olursa yakın bir zamanda deneriz Evoyla, hem stock hem map 5 deneriz.

Armageddon
29-03-2010, 01:06

gecen izonun yeni 182 lik rs i ile cooper gp denemesi yapılmıstı cooper turbo clio n/a oldugu halde kafa kafaya gitmisler.

tamam izmire istanbula gore az da olsa farkedecektir ama bu kadarda olmaması lazım.

Bu da ayrı bir mesele... Geçen İstanbul'a gittim 335le fuara, 100-200 ölçeyim istedim ama ne zaman, ne de 100-200 yapacak yol bulamadım. Fakat araç bariz daha hızlıydı İstanbul'da.

fatiii
29-03-2010, 01:06

eee yani sonuç?

chiefkadir
29-03-2010, 01:08
Yaw bu mesaj önceki sayfada kalmış yeni gördüm :D Bu saatte videoları karşılaştırınca birşey anlayamadım yalnız :) Neyse uygun olursa yakın bir zamanda deneriz Evoyla, hem stock hem map 5 deneriz.combo bende baktımda sen daa hızlısın ,ama denemek zevklı olur ;)

fatiii
29-03-2010, 01:09
dur ben yazıyım sonucu biz yalancının önde gideniyiz normalde o evo 2 barda yuruyo,subaruda bi cacık bi super o ayrı konu oda 1.5 da yürüyo gt 30 var,benim alfada 3 bar basıo stock turboya..

ama biz burdaki herkezi işi bilmiyo varsayarak bu specleri verdik ;)

ahmet3425
29-03-2010, 01:10
eee yani sonuç?

alenen yazmaya gerek var mı mesajın iceriğinde sonucuda soyledim ztn:)

yinede baska stock bi evo x ile denenirse bu evonun nasıl gittiğini daha iyi anlarız...

Dookan
29-03-2010, 01:11
bi chip de evo ya yapmak lazım :) 3.35 in vıdeo yu ızlemıstım map li hali çok iyi..geçebilir bi iddamız yok ama güzel bi yarış olur denemek isteriz musait bi zmnda

Dookan
29-03-2010, 01:14

yinede baska stock bi evo x ile denenirse bu evonun nasıl gittiğini daha iyi anlarız...

ahmet taktın evoya kafayı..anlıcak bişe yok aha evo burda varsa getir deneyelim yani..biz aradık bulamadık..herşey şeffaf diyorum saatler ortada gelen bkar evet stock der dener ..

edit: ayrıca subaruyada bakabilir onunda saatler ortada ondada herşey şeffaf son susturucuda 76 falan deil 61 lik..

fatiii
29-03-2010, 01:15

bizde yalan yok inanmıyan gelir bakar ne var ne yok görür saydıgımızdan 1 fazlası cıkarsa ıstedıgını soylesın...

bundan öncede GTC ye kimse inanmadı geldiler map aldılar baktılar.

bunada bakar inanmıyan ;)

aracın speclerı onlar varsa evo denerız bız bulamadık..

ahmet3425
29-03-2010, 01:17
ahmet taktın evoya kafayı..anlıcak bişe yok aha evo burda varsa getir deneyelim yani..biz aradık bulamadık..herşey şeffaf diyorum saatler ortada gelen bkar evet stock der dener ..

istanbulda olsanız varda ankaraya kadar uzanamam:D

neyse tamam bırakıyorum evonun yakasını:)

Armageddon
29-03-2010, 01:18
bi chip de evo ya yapmak lazım :) 3.35 in vıdeo yu ızlemıstım map li hali çok iyi..geçebilir bi iddamız yok ama güzel bi yarış olur denemek isteriz musait bi zmnda

Benim de 335 illaki geçecek diye bir iddiam yok, sadece Evo'nun modifiyesini düşününce garip geldi o kadar :) Tabi Evo'ya da daha birşeyler yapılırsa çok daha sıkı bir makina olur. Şimdi bile çok sıkı zaten maşallah :icon_tup:

Armageddon
29-03-2010, 01:23
bizde yalan yok inanmıyan gelir bakar ne var ne yok görür saydıgımızdan 1 fazlası cıkarsa ıstedıgını soylesın...

bundan öncede GTC ye kimse inanmadı geldiler map aldılar baktılar.

bunada bakar inanmıyan ;)

aracın speclerı onlar varsa evo denerız bız bulamadık..

Sanırım biz senle değişik şeyler anladık Ahmet'in mesajından. Benim anladığım turbo araçların da yüksek rakımda performansının düştüğü şeklindeydi.

Dookan
29-03-2010, 01:25
Benim de 335 illaki geçecek diye bir iddiam yok, sadece Evo'nun modifiyesini düşününce garip geldi o kadar :) Tabi Evo'ya da daha birşeyler yapılırsa çok daha sıkı bir makina olur. Şimdi bile çok sıkı zaten maşallah :icon_tup:

3.35 geçecek gibi gozukuo bana ama :D deneriz hatta ımkan olursa bonus bitane de ımpreza getirirz harika olur :)

ahmet3425
29-03-2010, 01:29
Sanırım biz senle değişik şeyler anladık Ahmet'in mesajından. Benim anladığım turbo araçların da yüksek rakımda performansının düştüğü şeklindeydi.

doğru anlamıssın ;) sonuc itibariyle 2 sistem de hava molekulleriyle calısıyor...

devilboy
29-03-2010, 01:29

:bravo::bravo::bravo::icon_rule:icon_rule olay budur kıvırmaca yok...

maşallah araçlara allah kaza bela vermesin

fatiii
29-03-2010, 01:49

neyse arabaları boşverelim inanmıyan gelir bakarda benim motoru gidip 3 4 güne cıkarıcam ne zaman deneriz :D:D

edo typer
29-03-2010, 02:42
soyle bı yazayım; kadır abının loglarına baktım sımdı,0.78 ıle 0.87 bar arasında yurumus. bız ızmırde 1 bar yuruyoruz atmosferık typerda. ewoda 1.1 basıor ıse 2.1 emme manıfold basıncı ıle yurumus olmuyor mu?? basınc saatlerı 1 barın ustundekı basınclarda 0ın ustunu gostermıyor mu?? turbo araclar ıcın ankarada olmanın sıkıntısı atmosferık araclardakınden cok daha onemsız. aracı remap yaparken 1.5 bara gore ayarlıosanız aracınız 2.5 bar basıodur ızmıre gelsenız aynı ayar 1.5 gosterır ama ayarınız ankaraya gore yapılıyor:D 1.5 lımıt dersenız 1.5 bara gore ayar yapıp sorunu cozuyorsunuz:D cok mu karmasık anlatmaya calıstım:D:D uyku sersemı bu kdr oluyor:D ama kadır abının aracını soyle dusunun normalde 1.5 bar basıtıgınız aracınızın basıncını kısarak 1.3 yurutuosunuz, kadır abı 0.2 bar eksık basıo:D

Chatin
29-03-2010, 02:53
yüksek rakımda atmosferin yani dış havanın basıncı azaldığı gibi içeriğindeki oksijen derişimi de azalır. yani 1 metre küp teki oksijen miktarı daha az olur öyle diyim basitçe. şimdi siz o havayı alın turbo ile üfletin yanma odasına ya da atmosferik motora direk çekin emme manifoldundan yine fark eder ama turbo beslemede daha az fark eder atmosferikte çok daha fazla fark eder.

yani olay sadece atmosferin basıncı ile alakalı değil cigerler (selamlar kadir abi) o yüksekteki havanın oksijeninin de az olmasıyla alakalı. 200 kcal lik bir azalma bile yanmanızın verimini azaltır ve tabii ki motorunuzun otto cycle yada çevriminine göre verimi azalır (beygir gücü düşer)

2 x 2 = 4

kadir abi ye de mustafa'ya da aydın'a da kazasız belasız sürüşler olsun. hepsine 41 kere maşallah.

_Burak_
29-03-2010, 03:02
maşallah araçlara
seviyoruz gündüz videolarını :D

ARP
29-03-2010, 07:36
kraldan çok kralcı.. anlamıyorum yani bunu büyütmenin veya başka şehirlerden arabayı görmeden nasıl atıp tutarsınız. 2 tane stock 106 aynı yürüyomu günümüzde... aracımda sadece kat iptali ve son susturucu var.filtre bile orj. hatta dolmuştur 4000 km oldu. orj. 1 barda yürüyodu şimdi 1.1 cont.neyse siz uzaklardan atıp tutmalara videolara göre kıyaslamalara devam edin bizde gazlamaya... yani illa bu fark olmucakmı çokmu garip bukadar yürümesi aslında haklısınız evoda gt35 twin scrool turbo kiti var 200 hp nos bastık bide üstüne önden aktarmayı iptal ettik arabanın içide zır boş onun için film çektirdik... ayıptır arkadaşlar. atıp tutanlar size sesleniyorum gelin biz her zaman burdayız geçmek veya geçilmek fark etmez

ARP
29-03-2010, 07:38
kadir abi bu arada sanada teşekkür ederiz kırmayıp geldiğin için

miniks
29-03-2010, 08:24
Arabadan arabaya cok farkeder herkes bunu anlıyamaz

fabrikadan her cıkan arac aynı beygirde çıkmaz

ondan sonra yoldaki rodajıdır boku püsürü ilerisini belirler aracın

bu arada ROL ün afr sinin zengine gitmesinin nedenide chatin nickli arkadaşın açıkladıgı olaydan dır arabada bir sorun oldugundan degil

ahmetgurlek
29-03-2010, 08:49
tüm arabalara maşallah.

kadir abinin type r ı gerek görüntüsüyle, gerek sesiyle, gerekse de performansıyla gayet güzel bi araç bence. allah kaza bela vermesin...

mad_max1978
29-03-2010, 09:34
canlı izleyen biri olarak gerçekten evo çok güzel gidiyor.maşallah.Allah kaza bela vermesin.type rında sesi büyüleyiciydi.

Alican
29-03-2010, 10:22
Araçların hepsine maşallah. Aydınus seninde eline sağlık :)

chiefkadir
29-03-2010, 11:08
butun araclara masallah.. ankarada na aracı yasaklasalar mı:D kadır abı turboya gec ALLAH ızın verırse;)Yok be edo turbo yapınca büyüsü kaçıyo :D Sonradan turbo yapan hemen herkes kısa bir dönem sonra satma isteğinde oluyor..Ben araba deneme olayını sevıyorum,istisnalar hariç mınıks harıcı sıklıkla araba deneyende pek göremıyorum..o yüzden çok geçilsekte atmo devam:hahaha:

kadir abi ye de mustafa'ya da aydın'a da kazasız belasız sürüşler olsun. hepsine 41 kere maşallah.Eyvallah çeto ;)

kadir abi bu arada sanada teşekkür ederiz kırmayıp geldiğin içinNidemek herzaman :)

tüm arabalara maşallah.

kadir abinin type r ı gerek görüntüsüyle, gerek sesiyle, gerekse de performansıyla gayet güzel bi araç bence. allah kaza bela vermesin...Sağolasın Ahmetim:icon_tup:

PPR engineering
29-03-2010, 11:46
ekeray ın bi lafı var gördüğümün yüzde 50 sine duyduğumun yüzde ikisine inanırım..siz buraya videolarınızı koymuşunuz iyi kötü eleştiriye..ve her kezin görüşüne saygı duymalısınız benim gözümde ŞAHİBE spec ben inanmıyorum..kusura bakmayın amacım mixserlik değil yazmıycaktım ama dayanamadım yazdım...bütün araçlara maşALLAH..hayırlı forumlar..

fatiii
29-03-2010, 11:49
neye inanmıyosunuz mesela?

PPR engineering
29-03-2010, 11:51
evoya inanmıyorum Fatih.benim gözümde bu..değişmez fikrim..

fatiii
29-03-2010, 11:55

hayır yanı inanmadıgın ne mesela??

basıncınamı inanmıyosun yada ne biliyim egzozunamı,filitresinemi?

ARP
29-03-2010, 12:00

rol un yürüdüğüne inanıyosun ozaman :) çok güzel kralcı sın yani sende:heyoo:

XoR
29-03-2010, 12:00

Sen inancını kaybetmişsin ikindi namazını kaçırma ayılır kendine gelirsin :)

İnanılmayacak ne var bunda anlamadım ben şimdi :D cat back egsoz yapılmış haliyle basınç çoz az bir değerde artmış başkada yapılan bir işlem olmadığını yazmış adamlar daha inanmıyacak ne var ?

PPR engineering
29-03-2010, 12:02
var illaki inanmadığım bir şeyler polimiğe girmek istemiyorum bu konuda...saygılarımla fikrimi yazdım...ama sunu belirtiyim evo sadece yarım egsozla diyelim down pipe sız..bu sekilde gitmez benimgözümde ankara mars farketmez....su da gercek ankarada atmo araçlar atmosfer basıncdan dolayı. performansı izmir istanbula düşük bunu yıllardır biliyoruz..

ARP
29-03-2010, 12:02
yani uyuyan yılanı deliğinden çıkartmak nedir anlıyorum ben ilginç ötesi biz başkaları gibi 1.5 açıpta 1 barda yürüyenlerden değiliz inanmıyor ve inanmayaya devam ediyosanda saygı duymak lazım senin fikrin

XoR
29-03-2010, 12:03
var illaki inanmadığım bir şeyler polimiğe girmek istemiyorum bu konuda...saygılarımla fikrimi yazdım...ama sunu belirtiyim evo sadece yarım egsozla diyelim down pipe sız..bu sekilde gitmez benimgözümde ankara mars farketmez....su da gercek ankarada atmo araçlar atmosfer basıncdan dolayı. performansı izmir istanbula düşük bunu yıllardır biliyoruz..

İnanmadığın şeyleri bizlerle paylaşmazsan sadece senin inanmadıkların olarak kalırlar. Paylaşırsan aracın sahibide gelir sana gerekli açıklamayı yapar rahatlarsın.

PPR engineering
29-03-2010, 12:05
Sen inancını kaybetmişsin ikindi namazını kaçırma ayılır kendine gelirsin :)

İnanılmayacak ne var bunda anlamadım ben şimdi :D cat back egsoz yapılmış haliyle basınç çoz az bir değerde artmış başkada yapılan bir işlem olmadığını yazmış adamlar daha inanmıyacak ne var ?

lütfen labali yorumlamassan iyi olucak cünkü..herkezin doğru yanlış kendine göre yorumu fikri var saygı duymalısın...ben düzgünce yazdım...saygı duyum...

ARP
29-03-2010, 12:06

senin bunları demen için en aşşa 5 tane ayrı evo x e binip test etmen lazım ondan sonra bu yrumları yap. ozaman şöyle yaparız benim bu halimle yan yana yürüyen bi araçla deneriz daha sonra senin kafandaki düşünceleri gerçekleştiririz(chip-down pipe-vs. gibi)farkı görünce aynı arabayla umarım ozaman inannırsın veya bu fikrinle evolarının kötü hatta hiç yürümeyen arabalar olduğuna inanırsın

mmustu
29-03-2010, 12:06
gülüm bindiğin seyrettiğin evo 10 ları bi yazsana hangisi hangi işlemle ne kadar yürüyordu

fatiii
29-03-2010, 12:07
lütfen labali yorumlamassan iyi olucak cünkü..herkezin doğru yanlış kendine göre yorumu fikri var saygı duymalısın...ben düzgünce yazdım...saygı duyum...

yani bizde herşey ortada kardeş aracta bütün ibreler mevcut turbo zaten ortada kaputu acınca filitrede görünüyo..ama inanıp inanmamak sana kalmış diyecek bişey yok

XoR
29-03-2010, 12:07

Gerilmesin ortalık diye o şekilde yazdım. Düz yazarsam daha kırıcı ve sonu keskin biter diye düşündüm ;) sen inanmadıklarını söyle bende tecrübelerime dayanarak sana fikir üreteyim.

PPR engineering
29-03-2010, 12:08
rol un yürüdüğüne inanıyosun ozaman :) çok güzel kralcı sın yani sende:heyoo:

evet arkadaşım rol un nasıl yürüyebiliceğini biliyorum..ve görüyorum..kralcı filan diye bana hitap etme ben istanbulda yaşıyorum kimseye kralcılık yaptığım yok sana inansaydım sana yazardım evo...ama türkiyede malesef kişilerin fikrine hiç bir zaman saygı duyulmuyor...her kez karşısındaki kişinin kendi fikri gibi düşünmesini istiyo bu bizlerde var malesef...

ARP
29-03-2010, 12:09
evet arkadaşım rol un nasıl yürüyebiliceğini biliyorum..ve görüyorum..kralcı filan diye bana hitap etme ben istanbulda yaşıyorum kimseye kralcılık yaptığım yok sana inansaydım sana yazardım evo...ama türkiyede malesef kişilerin fikrine hiç bir zaman saygı duyulmuyor...her kez karşısındaki kişinin kendi fikri gibi düşünmesini istiyo bu bizlerde var malesef...

ozaman rol herkezi geçer geçemezsede geçen arabada bi hile hurda var sana göre...

PPR engineering
29-03-2010, 12:10
Gerilmesin ortalık diye o şekilde yazdım. Düz yazarsam daha kırıcı ve sonu keskin biter diye düşündüm ;) sen inanmadıklarını söyle bende tecrübelerime dayanarak sana fikir üreteyim.

teşekkür ederim her kesin tecrübesi kendine...sorum olduğu zaman sıkıştığım zaman bilgi alış verişinde bulunuruz sizde uygun olursanız...

TolgaEsentepe
29-03-2010, 12:11
neymiş bu kadar derdiniz yaa bu kadar lafa Ankara'ya gelinde görün yani ne saçmalıktır bu.. Mustafa millet gibi yanlış bar söylemen yada arabayı soğutucam diye 500 mt ötede birşeyler yapman lazım demekki baksana dürüstlük bi halta yaramıyor :)

PPR engineering
29-03-2010, 12:11
ozaman rol herkezi geçer geçemezsede geçen arabada bi hile hurda var sana göre...

bana göre şu bu yok şeker kardeşim..ben inanmıyorum dedim saygı duyarsan kendi şahsi fikrime cok sevinicem saygılar...

XoR
29-03-2010, 12:12
teşekkür ederim her kesin tecrübesi kendine...sorum olduğu zaman sıkıştığım zaman bilgi alış verişinde bulunuruz sizde uygun olursanız...

Ben ısrarla merak ediyorum sana göre Evo X'da ne var açıklama kısmında yazılmayan ?

ARP
29-03-2010, 12:14
bana göre şu bu yok şeker kardeşim..ben inanmıyorum dedim saygı duyarsan kendi şahsi fikrime cok sevinicem saygılar...

senin şahsi fikrine tabiki saygı duyarım ama düşüncelerini söyleki bende arabamda ne var ne yok senden biliyim boşu boşunada chip için felan para harcamayım.

BMK TypeR
29-03-2010, 12:15
kraldan çok kralcı.. anlamıyorum yani bunu büyütmenin veya başka şehirlerden arabayı görmeden nasıl atıp tutarsınız. 2 tane stock 106 aynı yürüyomu günümüzde... aracımda sadece kat iptali ve son susturucu var.filtre bile orj. hatta dolmuştur 4000 km oldu. orj. 1 barda yürüyodu şimdi 1.1 cont.neyse siz uzaklardan atıp tutmalara videolara göre kıyaslamalara devam edin bizde gazlamaya... yani illa bu fark olmucakmı çokmu garip bukadar yürümesi aslında haklısınız evoda gt35 twin scrool turbo kiti var 200 hp nos bastık bide üstüne önden aktarmayı iptal ettik arabanın içide zır boş onun için film çektirdik... ayıptır arkadaşlar. atıp tutanlar size sesleniyorum gelin biz her zaman burdayız geçmek veya geçilmek fark etmez

evox dowpıpe gerek yok, zaten komple egsoz var sızde kat ıptalıyle neden son susturucu var dıyosunuz onu anlamadım, aracınız suan zaten 340hp lerdedır,

Dookan
29-03-2010, 12:15
japantuner...herşey şeffaf demiştim ben kardeşim..hks saatler takılı araçta..bastığı basınç belli..liftede kaldırabılırız aracı istersen bakarsın eksozlarına falan..kaputu açar filtre falan varmı onlarada bakarsın..bnun dışında nos falan basıldıgını dusunuyosan onu hiç dusunme 7bın kmdeki bi evo ya nos basmıcak kadar insaflı kişileriz :) methanol o bu falan da yok..evo X in sahibinin bir de civic vtec turbosu var ilgilendigimiz araç asıl olarak o..evo X e tamamen standart binmeyi dusunuyoduk eksoz uygun bi sekılde elimize geçince taktık yoksa onuda takmıcaktık..ama bi ankaraya geldiginde gelip bakabilirsin kardeş..çunku herhangi bişi yapmayı da dusunmuyoruz extra olarak..

mmustu
29-03-2010, 12:16

ya sen adama yalancısın diyorsun bide fikrime saygı duy diyorsun ama gülüm :D

bu tarz bir fikir edinmem için çeşitli evolara binip görmen gerekiyor :icon_tup:

ARP
29-03-2010, 12:17
evox dowpıpe gerek yok, zaten komple egsoz var sızde kat ıptalıyle neden son susturucu var dıyosunuz onu anlamadım, aracınız suan zaten 340hp lerdedır,

sence gerek yok ama down pipe ve o2 housing la üst devirlerde daha tepkili oluyo bunu herkeze sorabilirsin 340 felan bilmem ben aracımda kap iprali ve sonrasında greddy var

PPR engineering
29-03-2010, 12:18
senin bunları demen için en aşşa 5 tane ayrı evo x e binip test etmen lazım ondan sonra bu yrumları yap. ozaman şöyle yaparız benim bu halimle yan yana yürüyen bi araçla deneriz daha sonra senin kafandaki düşünceleri gerçekleştiririz(chip-down pipe-vs. gibi)farkı görünce aynı arabayla umarım ozaman inannırsın veya bu fikrinle evolarının kötü hatta hiç yürümeyen arabalar olduğuna inanırsın

şöle söyliyim 1560 kg senin aracın stock 300 hp..yıllardan beri rusyadayım cok yakın arkadasımda var kısa ve net öz yazıyorum evolar la typerları cok denedik orda bizden daha bolluk var...neyin ne olduğunu gayet iii biliyorum...senin aracını farklı speclerde 1 yıldan beri defalarca kullandım...

seko
29-03-2010, 12:19
stock evo10 ne kadar gidiyor?
ist da 280-300 beygirlik 02 sti ın f/e/h / kpro lu type r (hdf ) ın gectigi biliniyor evo10 cok guzel rahat gecmis bu rakım farkındanmıdır ?
evo 10 stock dahi olsa cok cok iyilesitirilmis ozel bir aractır ondanmıdır ?
rol type r da bir sıkınıtı yok deniyor ist da bu yakın speclerde varmı evo ile type r denemek lazım ??
hadi onu gectim stock gc8 de amanın ne guzel gidiyor ..

fatiii

orjinal egzozla tek çıkışa düşen titanyum greddy i bir tutmassın heralde?

PPR engineering
ya sen adama yalancısın diyorsun bide fikrime saygı duy diyorsun ama gülüm :D

bu tarz bir fikir edinmem için çeşitli evolara binip görmen gerekiyor :icon_tup:

çeşitli evolara bindim gezdim gazladım abi hayatımız araba olmuş boş konuşupta kendime güldürürmüyüm burda ALLAH aşkına:)

BMK TypeR
sence gerek yok ama down pipe ve o2 housing la üst devirlerde daha tepkili oluyo bunu herkeze sorabilirsin 340 felan bilmem ben aracımda kap iprali ve sonrasında greddy var

bızdede var yenı alındı evox senın egsoz gıbı hks var kat ıptal ettık sadece aem caı takıldı gayette hızlı gıdıyo,

BMK TypeR
29-03-2010, 12:20
orjinal egzozla tek çıkışa düşen titanyum greddy i bir tutmassın heralde?

cıft olunca ne oluyo hks cıft yapıyo ondan dahamı ıyı olcak tek cıkıs:D

mmustu
29-03-2010, 12:21
ya benim anlamadığım 300-350 hp lik bir evo X tayyarı bu kadar geçti diye mi şimdi bu konuşmalar zorla tayyar ne arabaymış moduna getireceksiniz olayı :D

ulen tayar mı geçecekti yada kafa kafaya mı gideceklerdi ne bekliyosunuz :D

PPR engineering
29-03-2010, 12:22
bu speclerde benim bildiğim bu speclerde typer..cok yakın veya 1 boy gecmesi lazım...

tecrübeye sabit konuşuyorum boş konuşupta insanların emeğini görmemezlik olmaz yanlıştır...

ARP
29-03-2010, 12:23

araştır birazcık ta farkını gör kardeş race tipi olarak sadece tek çıkış evo x lerin egsoz sistemi

mmustu
29-03-2010, 12:25
bu speclerde benim bildiğim bu speclerde typer..cok yakın veya 1 boy gecmesi lazım...

vay arkadaş yaa :D valla ne tayyarım nede evom oldu plaka falan vermeyecem ama bu speclerde olmasada bi iki tayyarla 290 hp lik halimle denedim makarasına hadi benim denediğim tayyarla bunlar arasında 5-6 boy olsun hadi 10 boy olsun o zaman benle yan yana yürür 340 hplik evo ile değil :icon_tup:

fatiii

ben tek çıkışın performans acısından daha yararlı oldugunu biliyorum..ayrıca inan sırf agırlıktan 2 hp kazanmıstır ;)

bilmiyorum orjinal egzozun parcalarını kaldırmayı denedinmi?ama greddyi tek elinle rahatlıkla kaldırabiliyosun.

ARP

tecrübeye sabit konuşuyorum boş konuşupta insanların emeğini görmemezlik olmaz yanlıştır...

ozaman sana şunu söleyebilirm kendi adıma konuşayım araba denicem zaman seni arıcam aracın speclerini sölücem sana sende onay verirsen denicem varmı böyle bi saçmalık sence kendin bile inanmıyosun bence yazdıklarına

Dookan
29-03-2010, 12:27

japon burda bi yanlış varsa o da insanları yalancı yerine koyman....sana 50 atne msj atmış millet neye inanmadın oyk ben inanmıom diosan daha çok konuşmucan gelip ankaraya arabaya bakacaksın dediklerimiz dışında bişey çıkarsa bu siteyi de ankarayıda terkederim..yeter uzatma bu konuyu yalancı ettin 2 dkkada herkesi..

BMK TypeR
29-03-2010, 12:28
araştır birazcık ta farkını gör kardeş race tipi olarak sadece tek çıkış evo x lerin egsoz sistemi

hks var ustunde 76mm tek cıksıtan farkı olcagını sanmam ben, yaparsın gt30r fark olur bence, sadece yazılım egsozla arasında bı fark olmaz

BMK TypeR
29-03-2010, 12:30
ben tek çıkışın performans acısından daha yararlı oldugunu biliyorum..ayrıca inan sırf agırlıktan 2 hp kazanmıstır ;)

bilmiyorum orjinal egzozun parcalarını kaldırmayı denedinmi?ama greddyi tek elinle rahatlıkla kaldırabiliyosun.

arkadasımın sen benım yazdıgımı yanlıs anladın sanırım, orjınal egsozla ben hks gredyy fılan bır tutugum yok, herhalde hafıflıyıcek, rahatlıyıcak arac 30-40hp alıyo egsozdan sen nerdne orjınal egsozu cıkardın onu anlamadım, bızım burda 4 tane arkadasım evo10 var hepsınde hks var cıft cıkıs onlarla tek cıkıs gredyy fark edıcegını sanmıyorum,

ARP
29-03-2010, 12:30
hks var ustunde 76mm tek cıksıtan farkı olcagını sanmam ben yaparsın, gt30r fark olur bence, sadece yazılım egsozla arasında bı fark olmaz

neden gt30 da anlaşılyoda orj. turbo ile neden alınmasın sence. gerçekten fark var alırken zaten dikkat et down pipe ile beraber komple egsoz sadece tek çıkışta var. sizin aldığınız sadece kat ve sonrası

Dookan
29-03-2010, 12:31
ayrıca gc8 bugun harika yururken eksozdan bşka bişey olmadıgına inanılmazken ;
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=48756 aynı araç bu denemede cacık oldugu leş olduğu söylenmişti...gerçekten bu sitede işler böyle yuruyo :) insanların çok ilgilenmedigi araçlarla yururken cacık,sevdigi arabalarla yururken yalan...

BMK TypeR
29-03-2010, 12:32
neden gt30 da anlaşılyoda orj. turbo ile neden alınmasın sence. gerçekten fark var alırken zaten dikkat et down pipe ile beraber komple egsoz sadece tek çıkışta var. sizin aldığınız sadece kat ve sonrası

arkadasım ozaman sen dowpıpe yap, tek cıksıında olsun, bızde dowpıpe yok hks var deneyelım:) farkı gorelım lafla olmaz deneyıp canlı gorelım tek cıkısla gredyyle hks cıft cıkısı

Dookan
29-03-2010, 12:34
arkadasımın sen benım yazdıgımı yanlıs anladın sanırım, orjınal egsozla ben hks gredyy fılan bır tutugum yok, herhalde hafıflıyıcek, rahatlıyıcak arac 30-40hp alıyo egsozdan sen nerdne orjınal egsozu cıkardın onu anlamadım, bızım burda 4 tane arkadasım evo10 var hepsınde hks var cıft cıkıs onlarla tek cıkıs gredyy fark edıcegını sanmıyorum,

dogru dıosun bnde dusunmuyorum pek fakrı olcagını ama sen şunu unutuyosun kardeş..biz eksozu evo 9 dan soktuk orta susturucudan sonrasını uydurduk arabaya...extra olarak bide cat ı ıptal ettik...yani komple bı eksozun verecegı gucten daha eksik bi guc snce yokmu ?

ARP
29-03-2010, 12:34
arkadasım ozaman sen dowpıpe yap, tek cıksıında olsun, bızde dowpıpe yok hks var deneyelım:) farkı gorelım lafla olmaz deneyıp canlı gorelım tek cıkısla gredyyle hks cıft cıkısı

valla süper olur :) araçların farkı meydana çıkar ben başka evo x le deneyemedim bugüne kadar

BMK TypeR
29-03-2010, 12:43
dogru dıosun bnde dusunmuyorum pek fakrı olcagını ama sen şunu unutuyosun kardeş..biz eksozu evo 9 dan soktuk orta susturucudan sonrasını uydurduk arabaya...extra olarak bide cat ı ıptal ettik...yani komple bı eksozun verecegı gucten daha eksik bi guc snce yokmu ?

sonucta evo9 gredyy evo10 oluyo benım bılgıım sonucta evo9 cıkan da komple 76mm kat ıptalı 76mm sonrası 76mm se sroun olcagını sanmam ben, gercı gredyy 80mm kullanıyo,

fatiii
29-03-2010, 12:46
sonucta evo9 gredyy evo10 oluyo benım bılgıım sonucta evo9 cıkan da komple 76mm kat ıptalı 76mm sonrası 76mm se sroun olcagını sanmam ben, gercı gredyy 80mm kullanıyo,

olmuyo ;):icon_tup:

Dookan
29-03-2010, 12:48

uymuyo ama işte..yeri oturmuyo o yuzden ortadan sonrasını taktık gerisinı takmadık...o bile oturmadı tam yerine..bahsettıgımız şey bu :) araba giderken arkadan eksozun takozlara geçirilen demirinin bitanesi boşta olduguda gozukuyo :) 10 15 cm buyuklugunde

BMK TypeR
29-03-2010, 12:49
olmuyo ;):icon_tup:

sonucta kesıp yapmıssınızdır,katla bırıkte egsoz komple 80mm yada 76mm olması onemlı:D zaten olmamıs olsa boyle yurumezdı, egsoz ve ıntakelede cok guzel yuruyo zaten, evo10 bız gorduk tekrardan maşallah aracınıza,

Dookan
29-03-2010, 12:51
sonucta kesıp yapmıssınızdır,katla bırıkte egsoz komple 80mm yada 76mm olması onemlı:D zaten olamıs olsa boyle yurumezdı, egsoz ve ıntakelede cok guzel yuruyo zaten, evo10 bız gorduk

hiç bi kesme biçme işlemi yok..evo X in eksoz borularının oturacagı yuvaları evo 9 dan farklı..yani şu an taktıgımız yeri soksek eksoz tekrardan evo 9 a cuk diye oturacak sekılde temız..

ARP
29-03-2010, 12:53
hiç bi kesme biçme işlemi yok..evo X in eksoz borularının oturacagı yuvaları evo 9 dan farklı..yani şu an taktıgımız yeri soksek eksoz tekrardan evo 9 a cuk diye oturacak sekılde temız..

bozma kırma biçme yok cuk oturdu

PPR engineering
29-03-2010, 13:03
japon burda bi yanlış varsa o da insanları yalancı yerine koyman....sana 50 atne msj atmış millet neye inanmadın oyk ben inanmıom diosan daha çok konuşmucan gelip ankaraya arabaya bakacaksın dediklerimiz dışında bişey çıkarsa bu siteyi de ankarayıda terkederim..yeter uzatma bu konuyu yalancı ettin 2 dkkada herkesi..

bu kadar sinir yapmana kendi fikrini insanlara enpoze etmene gerek yok.bunu yapmayın 1 milyon kişide dese sen haksızsın bu eğrisi doğrusuyla benim fikrim.ben öle deyince sizin arabanız daha mı kötü yürüycek sizide sizin fikirleriniz ilgilendirir typer fanatiği asla değilim yanlış anlamayın...kesinlikle kabul etmiyorum taraftar değilim cahilce yorum yapmadığımı düşünüyorum...

PPR engineering
29-03-2010, 13:09
ozaman sana şunu söleyebilirm kendi adıma konuşayım araba denicem zaman seni arıcam aracın speclerini sölücem sana sende onay verirsen denicem varmı böyle bi saçmalık sence kendin bile inanmıyosun bence yazdıklarına

vallaği kardeşim inanmasam yazmam araştır forumu benim bir tane boş yazım varmı diye...ama araştırmak zorunda değilsin...ben kendi fikrimi yazdım...ama su var içimde ALLAh şağidimdir hiç bi kötülük yok...ben senin şu an kullandığın arabanın stock speclerini gayet iii biliyorum...1 ay aralıksız stock sekilde her sabaha kalktım işe gittim akşama eve döndüm cok güzel araba ALLAH herkeze ve bana da kısmet eder inşallah alırız..ama biliyorum arabaları...benim görüşüm bu ben tenzih ediyorum kimseye yalancı demedim BEN inanmıyorum dedim aynı yola cekerseniz o sizin görüşünüz...

tool
29-03-2010, 13:10
ayrıca gc8 bugun harika yururken eksozdan bşka bişey olmadıgına inanılmazken ;
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=48756 aynı araç bu denemede cacık oldugu leş olduğu söylenmişti...gerçekten bu sitede işler böyle yuruyo :) insanların çok ilgilenmedigi araçlarla yururken cacık,sevdigi arabalarla yururken yalan...

siteyle ilgili sorun varsa konu acmayin, bosuna gerilmeyin mesela?

tool
29-03-2010, 13:12
aynen öyle aslında evo yu sıfır aldım şuan 4000 km de sadece ben gazladım ama gerçekten çok farklı gittiğini hissediyorum. nasipse başka bir evoyla deneyince farkı görücez

masallah;
rodaj falan uyguladiniz mi?

PPR engineering
29-03-2010, 13:15
bakın söle bi şey sölicem belki 1 2 yıl önce ingiltereden bir türk gelmişti evo MR ve egsoz yazılım ve bir kaç şey daha var diye hatırlıyorum typerlarla yürüken motor kırmıştı bizim lanetolası benzinimizden dolayı...orda yürüdüğü typer larda cok ii hatırlamıyorum ne vardı..o MR diyorum bak stock u nu araştırsanız bile yeterli olucaktır bilgi acısından..videoyu izliyen varsa hatırlıyacaktır az cok cağrışım olur belki...

fatiii
29-03-2010, 13:31
bakın söle bi şey sölicem belki 1 2 yıl önce ingiltereden bir türk gelmişti evo MR ve egsoz yazılım ve bir kaç şey daha var diye hatırlıyorum typerlarla yürüken motor kırmıştı bizim lanetolası benzinimizden dolayı...orda yürüdüğü typer larda cok ii hatırlamıyorum ne vardı..o MR diyorum bak stock u nu araştırsanız bile yeterli olucaktır bilgi acısından..videoyu izliyen varsa hatırlıyacaktır az cok cağrışım olur belki...

biz araba patladıgında yanında motorla eşlik ederek seyrediyoduk yarısı ;)

artı ne varmışki onun gidişinde basar basmaz kopup gidiyodu arac?

miniks
29-03-2010, 13:34
amma uzadı hep aynı şeler dönüp dolaşıyor

adam bunlar bunlar var diosa ya inanırsın yada inanmassın

inanmıyorsan neden inanmadıgını açıklarsın

bak bana da garip geldi mesajımda belirttim her evo aynı gitmio ozaman diye

sebebini sölemiyorsanız ozaman bir evo x bulur gider denersiniz onuda yapamıosanız uzatmanın anlamı yok boşuna tartışma

PPR engineering
29-03-2010, 13:36

sebebini sölemiyorsanız ozaman bir evo x bulur gider denersiniz onuda yapamıosanız uzatmanın anlamı yok boşuna tartışma

yani kardeşim ben polimiğe irmek istemedim kısaca yorum belli ettim yazmıyımmi yani bunumu diyosun????yasakmı iyi veya kötü yorumlamak fikir belirtmek ???ben düzgünce açıklamadım bile sadece belirttim...ahlak kurallarına uyarak..

fatiii
29-03-2010, 13:37

:icon_tup::icon_tup:

PPR engineering
29-03-2010, 13:38
minik yorumlarımı okursan kimseye b... atmak istediğimi anlarsın diye düşünüyrum yeminle kötülük yok sadece görüşüm...bu kadar..

PPR engineering
29-03-2010, 13:40
biz araba patladıgında yanında motorla eşlik ederek seyrediyoduk yarısı ;)

artı ne varmışki onun gidişinde basar basmaz kopup gidiyodu arac?

bana sormaman lazım canım kardeşim o zaman ben videodan gördüm sen realde gördün...sende bu işle uğraşan adamsın...bilirsin...

XoR
29-03-2010, 13:40
yani kardeşim ben polimiğe irmek istemedim kısaca yorum belli ettim yazmıyımmi yani bunumu diyosun????yasakmı iyi veya kötü yorumlamak fikir belirtmek ???ben düzgünce açıklamadım bile sadece belirttim...ahlak kurallarına uyarak..

Ya ne ahlakı Allahını seversen. Adamlara dümdüz siz yalancısınız dedin hala burda ahlak kuralından bahsediyosun. Bişey attın ortaya ama bir türlü bağlayamadın nereye bağlayacağını şaşırdın en son gittin Evo MR'a bağladın oda tutmadı zaten :)

Dookan
29-03-2010, 13:43
japantuner..araba burda..inanmassan gelir bakarsın...bizde sinir yapcak bişi yok...sinirimizi bozacak hiç bişe olmaz ztn..konuyu kapatalım..:)

PPR engineering
29-03-2010, 13:44
Ya ne ahlakı Allahını seversen. Adamlara dümdüz siz yalancısınız dedin hala burda ahlak kuralından bahsediyosun. Bişey attın ortaya ama bir türlü bağlayamadın nereye bağlayacağını şaşırdın en son gittin Evo MR'a bağladın oda tutmadı zaten :)

tutmadımı puhahaha ya sen cidden fanatiksin...yalancı demedim iyice okurmusun lütfen...ALLAH için oku yorumları kötülük ark niyet sıfır içimde..ne typerım ne evom var kıçı kırık astra sfi im var o kadar...ortada yorumluyorum...o videoyu sanırım izlemedin bağlarım çünkü ordaki typerlarda en fazla ince conta vardı biraz hard olarak o kadar:)...mr ı biliyosun zaten aradaki fark nerdeye aynı oluyodu...ama ben şu anada bi şeye inandım ben burda haksızım çünkü görüşümü belirttim:) doğruda olsa eğride saçmada olsa benim görüşüm...

PPR engineering
29-03-2010, 13:46
japantuner..araba burda..inanmassan gelir bakarsın...bizde sinir yapcak bişi yok...sinirimizi bozacak hiç bişe olmaz ztn..konuyu kapatalım..:)

kapatalım kardeşim...kimseye zarar vermek değil amacım bir dahada bildiklerimi kendime saklıycam daha doğrusu fikirlerimi..

miniks
29-03-2010, 13:46

usta polemige girmek istemiyorsan bazı şeleri içinde tutucaksın ozaman klavyeye yansıtmıcaksın

yansıtıyorsanda şundan şundan dolayı diye acıklama yapman lazım

bak ben ne yazmışım

JAD typer SC li iken
HULK 255 hp NA

denedik JAD bana 5 boy koydu arkadan da HKA evo sıkıyodu ama bize yetişemiodu biz ona acıoduk

demekki bu evo x var evo x var yazdım

sende bir zahmet rusyadan degil de tr den acıklamanı yaparmısın

miniks
29-03-2010, 13:47
tutmadımı puhahaha ya sen cidden fanatiksin...yalancı demedim iyice okurmusun lütfen...ALLAH için oku yorumları kötülük ark niyet sıfır içimde..ne typerım ne evom var kıçı kırık astra sfi im var o kadar...ortada yorumluyorum...o videoyu sanırım izlemedin bağlarım çünkü ordaki typerlarda en fazla ince conta vardı biraz hard olarak o kadar:)...mr ı biliyosun zaten aradaki fark nerdeye aynı oluyodu...ama ben şu anada bi şeye inandım ben burda haksızım çünkü görüşümü belirttim:) doğruda olsa eğride saçmada olsa benim görüşüm...

MR 350 hp degilmi ?

1490 kg evo 9

evo x ile aralarında 90 kg fark var

neyle neyi kıyaslıosun anlamadım

PPR engineering
29-03-2010, 13:49
usta polemige girmek istemiyorsan bazı şeleri içinde tutucaksın ozaman klavyeye yansıtmıcaksın

yansıtıyorsanda şundan şundan dolayı diye acıklama yapman lazım

bak ben ne yazmışım

JAD typer SC li iken
HULK 255 hp NA

denedik JAD bana 5 boy koydu arkadan da HKA evo sıkıyodu ama bize yetişemiodu biz ona acıoduk

demekki bu evo x var evo x var yazdım

sende bir zahmet rusyadan degil de tr den acıklamanı yaparmısın

haklısın ben açıklama yapmadım bildiğim gördüğüm üzerine böle yazdım malesef yapamıyorum miniks bunları orda yaşadım...haklısın...

XoR
29-03-2010, 13:50

kapatalım kardeşim...kimseye zarar vermek değil amacım bir dahada bildiklerimi kendime saklıycam daha doğrusu fikirlerimi..

Sen başından itibaren yorum falan yazmadın sadece ben Evo'ya inanmıyorum dedin :) bizde sana 150 defa neye inanmıyosun diye sorduk sürekli geçiştirdin ;)

Buarada ne konuyu açan arkadaşı ne evo'nun sahibini tanırım yazanlardan sadece Fatihi bilirim oda otelci olduğu için.

PPR engineering
29-03-2010, 13:50
MR 350 hp degilmi ?

1490 kg evo 9

evo x ile aralarında 90 kg fark var

neyle neyi kıyaslıosun anlamadım

mr lar daha hafif araçlar...yanlışmıyım???ama o mr da yazılım 76 egsoz bir kaç şey daha vardı..o bile gördüğüm şu filtre egsoz contalı typer a bundan fazla açamıyodu...

PPR engineering
29-03-2010, 13:52
Sen başından itibaren yorum falan yazmadın sadece ben Evo'ya inanmıyorum dedin :) bizde sana 150 defa neye inanmıyosun diye sorduk sürekli geçiştirdin ;)

Buarada ne konuyu açan arkadaşı ne evo'nun sahibini tanırım yazanlardan sadece Fatihi bilirim oda otelci olduğu için.

Ama anlaman lazaım sadece bunlarla böle yürümez bu araç demek bu zaten...neyse konuyu kapatıyoruz hayatımda en cok yazdığım konu oldu...yanlış bi şey konuştuysam sende kusura bakma..olurmu..

fatiii
29-03-2010, 13:52
mr lar daha hafif araçlar...yanlışmıyım???ama o mr da yazılım 76 egsoz bir kaç şey daha vardı..o bile gördüğüm şu filtre egsoz contalı typer a bundan fazla açamıyodu...

nerde gordun ya??

araba basar basmaz koptu zaten gıdıyodu sonrasında patladı?

sen nasıl izledin?valla neden bahsediyosun hic anlamadım kardeş en iyisi sen bosver inanma bize daha fazla uzamasın

miniks
29-03-2010, 13:55

ama o arac MR degilde

FQ350 diye hatırlıyorum bende

XoR
29-03-2010, 13:55
nerde gordun ya??

sen nasıl izledin?valla neden bahsediyosun hic anlamadım kardeş en iyisi sen bosver inanma bize daha fazla uzamasın

Fatii bırak bende başından beri hiçbişey anlamadım sinirim bozuldu :)

PPR engineering
29-03-2010, 13:56
nerde gordun ya??

amacım sizi yıpratmak değil...gördüklerimle sizin arabanızı karşılaştırınca bunları yazdım görüştü sonuçta...tamam peki nasıl isterseniz...

PPR engineering
29-03-2010, 13:58
ama o arac MR degilde

FQ350 diye hatırlıyorum bende

bende mr diye hatırlıyorum..neyse miniks..amacım kimseyi kötülemek filan değildi anlamışındır umarım basitlik baya olmak istemem...her keze saygılar...umarım evoda typer da daha daha hızlanır izlerken çok daha zevk alırız...

miniks
29-03-2010, 13:59
ben kimseyi kötüledin iye düşünmüyorum da

sadece mazeretsiz bir inanmama oldugu için seninkisi yazı yazdım

PPR engineering
29-03-2010, 14:02
ben kimseyi kötüledin iye düşünmüyorum da

sadece mazeretsiz bir inanmama oldugu için seninkisi yazı yazdım

ben sadece ima etmeye calışmıştım.demekki açıklıyıcı olmakta fayda var..daha dikkat ederim hayırlı forumlar...

LAST_ZZ
29-03-2010, 14:22
bahsı gecen evoyu lıfteyken gordum alttan gayet net sekılde gordum hatta ...duz boru kat ıptal son susturucu var...tek parca halınde...

seko
29-03-2010, 14:30
evonun dynosu filan varmı hic ?

ARP
29-03-2010, 14:43
masallah;
rodaj falan uyguladiniz mi?

Evet rodan uyguladım gayet sağlıklı bı sekilde.

ARP
29-03-2010, 14:45
evonun dynosu filan varmı hic ?

Hayır yok Ankara'da sağlıklı 4ceker dyno yok

capcapca
29-03-2010, 15:28
kadir abi maşallah kazasız sürüşler

LAST_ZZ
29-03-2010, 15:34
35 R gelsın artık

ARP
29-03-2010, 15:36
35 R gelsın artık

taktık zaten :) ümit biliyo az kaldı bi ayar :) c.tesi gecesi a4 le bastık

chare
29-03-2010, 17:22
typer bu sefer şaşırttı gerçekten. benim bildiğim rol typer gc8i rahat geçmesi lazım...

chiefkadir
29-03-2010, 17:33
Amma dallanmış yaw :)
japan tuner kardeşımız bır şaşkınlık yaşamış farklıda bır yaklaşımı olmuş çok ustune gıdılmış,gereklı ızahlar yapılınca o da konuyu uzatmamış zaten uzamasınada gerek yok..Bende deneme sonrası aynen hayret ettım çok fark oldu bu kadar beklemıyodum hatta mustafaya sordum naaptınız buna dıye gülüştük sadece egsoz dedi olay kapandı..Ben denedığım araçta nevar neyok çokda önemsemem denedık bıttı aracındakını söylemeyen adam benı kandırmaz kendını kandırır o yuzden pek takılmam orasına zaten mustafanın soylemı bana yeter..Benım rıcam daha fazla dallanmasın o oyleymış bu böyleymış dıye zaten ankaradan merak eden yok dıkkat edılırse merak edenlerle hem evoyu hem tayyarı denerız meraklar gıder.. gc8 olayına gelınce onu merak edenlerede şoyle soyleyım 150 ye kadar tutunuyor ama 200 gıbı epey fark oluyo ama vıdeoya yansımamış

Dookan
29-03-2010, 17:41
typer bu sefer şaşırttı gerçekten. benim bildiğim rol typer gc8i rahat geçmesi lazım...

geçiyo zaten..4.viteste epey fark atıyo fakat vıdeo cekılırken cam car geride kaldıgı ıcın gozukmemıs..yani bu durumu saklamak ıcın vıdeo kesme biçme işlemleri gibi bişey biz ztn yapmayız..zaten vıdeo baslıgında da geçtigi yazıyor..
Kadir abi de bana dedi zaten bunda bişi var diye gulustuk..ben yemin ettim stok olduguna araçların yıne gulustuk.. kadir abiye hep guzel arabalar getirmişimdir denemesi için..klasmanının en saglıklı yuruyenlerını bulmaya calısmısımdır..demekki bulmuşuz bu seferde..

orcuns
29-03-2010, 17:42
kadır abı sen al gel abı arabanı ızmıre bız senınle deneyelım butun gun :)

ARP
29-03-2010, 17:47
ben hala sözümün arkasındayım aslınıda inkar eden varsa getirir istedği speclerde evo x i (turbosu standart olmak şartı ile) bakarız aradaki farka olur biter inanmazlar ise yaparız filtre ve chipimizi bidaha deneriz ozaman susar o boş konuşanlar.

chare
29-03-2010, 17:47
geçiyo zaten..4.viteste epey fark atıyo fakat vıdeo cekılırken cam car geride kaldıgı ıcın gozukmemıs..yani bu durumu saklamak ıcın vıdeo kesme biçme işlemleri gibi bişey biz ztn yapmayız..zaten vıdeo baslıgında da geçtigi yazıyor..
Kadir abi de bana dedi zaten bunda bişi var diye gulustuk..ben yemin ettim stok olduguna araçların yıne gulustuk.. kadir abiye hep guzel arabalar getirmişimdir denemesi için..klasmanının en saglıklı yuruyenlerını bulmaya calısmısımdır..demekki bulmuşuz bu seferde..

konu anlaşıldı teşekkürler ;)

brutal
29-03-2010, 17:49
Tüm araçlara maşallah, Şefim siz hangi taraftaydınız ya, karşılaşamamışız. Bidahaki gelişinde görüşürüz artık.

İşin ucunda turbo var basınç var, bazen ufak değişiklikler ile sapıtıyor arabalar, o yüzden başka arabalar başka şehirler ile kıyaslamak imkansız, hele işin için turbo olunca...

ARP
29-03-2010, 17:52
dip not araçta evc tarzı bi parça takılı değildir :)

chiefkadir
29-03-2010, 17:53
kadır abı sen al gel abı arabanı ızmıre bız senınle deneyelım butun gun :)Naaptın bro doldurdunmu tekrar :D

orcuns
29-03-2010, 17:56
yok be abı ya beyın fılıtre eksoz var kendı aramızda denerız dıye soledım.

LAST_ZZ
29-03-2010, 17:59
taktık zaten :) ümit biliyo az kaldı bi ayar :) c.tesi gecesi a4 le bastık

yapma bee :icon_tup: benım haberım yoktu...hadı hayırlı olsun gule gule kullan...bol bol sıkarsın artık :icon_tup:a4 kac bardaydı? 2 bardamıydı?gelınce launch spec ıle sıkalım :D

tool
29-03-2010, 17:59
yapma bee :icon_tup: benım haberım yoktu...hadı hayırlı olsun gule gule kullan...bol bol sıkarsın artık :icon_tup:a4 kac bardaydı? 2 bardamıydı?gelınce launch spec ıle sıkalım :D

sizin e30 merkez demi?

chiefkadir
29-03-2010, 18:04
yok be abı ya beyın fılıtre eksoz var kendı aramızda denerız dıye soledım.İzmir uzak be orçun,ama önümüzdeki ay zevkine ist.gidecem tolga veya vayıc biraz mıncıklarsa birde dyno yaparız paşada:)

chiefkadir
29-03-2010, 18:08
Tüm araçlara maşallah, Şefim siz hangi taraftaydınız ya, karşılaşamamışız. Bidahaki gelişinde görüşürüz artık.

İşin ucunda turbo var basınç var, bazen ufak değişiklikler ile sapıtıyor arabalar, o yüzden başka arabalar başka şehirler ile kıyaslamak imkansız, hele işin için turbo olunca...biz ist.yolu otoban tarafındaydık fazla durmadık,hafta sonu ank.da olurum görüşürüz batu :)

ARP
29-03-2010, 18:08

ümit 1.4 dedide sanırım 1.9 felan basıyodu:D ben 11 psi daydım iyi bi ayarla baya çıkartırdım.ama çıkamadım :D

LAST_ZZ
29-03-2010, 18:12
bır ara 1.3 cont deydı sonra 1,9 cont yapmıslardı...evo ılemı denedınız?

Chatin
29-03-2010, 18:28
hava basıncı, her 1000 metrede bizim anlayacağımız birim ile ortalama 2 psi düşer.
oksijenin miktrarı ise her 1000 metrede %10-15 azalır. böylelikle özellikle atmosferik bir araç kullanıyorsanız ve 1000 metre rakımdaki bir dağda araba kullanıyorsanız yanma odanıza giren hava 2 psi daha düşük basınçla ve deniz seviyesinde yanma odasına giren havanın içindeki oksijen miktarından %10-15 daha az oksijenle o aracı kullanırsınız. bundan dolayı avans vurursunuz ve bundan dolayı eskiden yükseklerdeki araçlara ayrı bir avans ayarı yapılırdı. demek oluyor ki atıyorum 200 beygirlik bir motorda 30 beygirin civarı bir kayıp yaşamanız gayet olası.

bunları düşünerek deniz seviyesinde ve dağlarda durumun (atmosferik motorlarda)çok farklı olacağını belirtmek isterim. turbolarda ise içeriye yeterince hava üfleniyor. ve benzin enjektörlerinden çok fazla miktrada bir pülverize gerçekleşiyor. kayıp oranınız bayağı az seviyelerde olur.

kişisel olarak ise insanlara güvenmeyerek yaşamaktansa güvenip atabilirse kazık yemeyi tercih ediyorum :)

ARP
29-03-2010, 18:35
hava basıncı, her 1000 metrede bizim anlayacağımız birim ile ortalama 2 psi düşer.
oksijenin miktrarı ise her 1000 metrede %10-15 azalır. böylelikle özellikle atmosferik bir araç kullanıyorsanız ve 1000 metre rakımdaki bir dağda araba kullanıyorsanız yanma odanıza giren hava 2 psi daha düşük basınçla ve deniz seviyesinde yanma odasına giren havanın içindeki oksijen miktarından %10-15 daha az oksijenle o aracı kullanırsınız. bundan dolayı avans vurursunuz ve bundan dolayı eskiden yükseklerdeki araçlara ayrı bir avans ayarı yapılırdı. demek oluyor ki atıyorum 200 beygirlik bir motorda 30 beygirin civarı bir kayıp yaşamanız gayet olası.

bunları düşünerek deniz seviyesinde ve dağlarda durumun (atmosferik motorlarda)çok farklı olacağını belirtmek isterim. turbolarda ise içeriye yeterince hava üfleniyor. ve benzin enjektörlerinden çok fazla miktrada bir pülverize gerçekleşiyor. kayıp oranınız bayağı az seviyelerde olur.

kişisel olarak ise insanlara güvenmeyerek yaşamaktansa güvenip atabilirse kazık yemeyi tercih ediyorum :)

çetin ne demek istiyosun sonuç ne combo :D anlayamadım

ARP
29-03-2010, 18:38
bır ara 1.3 cont deydı sonra 1,9 cont yapmıslardı...evo ılemı denedınız?

civicle denedik eylenceliydi genede zaten izmire gitti arkadaş

PPR engineering
29-03-2010, 18:56
Amma dallanmış yaw :)
japan tuner kardeşımız bır şaşkınlık yaşamış farklıda bır yaklaşımı olmuş çok ustune gıdılmış,gereklı ızahlar yapılınca o da konuyu uzatmamış zaten uzamasınada gerek yok..Bende deneme sonrası aynen hayret ettım çok fark oldu bu kadar beklemıyodum hatta mustafaya sordum naaptınız buna dıye gülüştük sadece egsoz dedi olay kapandı..Ben denedığım araçta nevar neyok çokda önemsemem denedık bıttı aracındakını söylemeyen adam benı kandırmaz kendını kandırır o yuzden pek takılmam orasına zaten mustafanın soylemı bana yeter..Benım rıcam daha fazla dallanmasın o oyleymış bu böyleymış dıye zaten ankaradan merak eden yok dıkkat edılırse merak edenlerle hem evoyu hem tayyarı denerız meraklar gıder.. gc8 olayına gelınce onu merak edenlerede şoyle soyleyım 150 ye kadar tutunuyor ama 200 gıbı epey fark oluyo ama vıdeoya yansımamış

şaşkınlık yaşadım tabi abi.:) o kadar zaman bu arabaları burda değil farklı ortamlarda yürüttük evo x in stock u nun 1 ay hiç tepesinden inmedim...bu şekilde yaklaşmam doğal sanırım:)..ama bunuda öğrendik umarım arkadaşların belirttiği gibi bundan sonra boş konuşmam:)...

Chatin
29-03-2010, 18:57
çetin ne demek istiyosun sonuç ne combo :D anlayamadım

yani sonuç normal diyorum :)

tabi başka şeyler de demek lazım da neyse.. söz sükutsa gümüş altındır diyeyim ben :p

Dookan
29-03-2010, 20:09

yani çetin o zaman bnm 106 dynoda 128 hp cıkmıştı normalde 148 hp mi yani..o zaman istanbulun dyno larıda yanlış olcuyo

TYPERHAKAN
29-03-2010, 21:13
bütün araçlara maşaallah,dikkatimi çeken artık type r ların n/a olarak gerçekten yavaş bir araç olduğu halbuki 1 sene öncesine kadar baya bi hızlı geliyordu demekki n/a işi bitmiş .birde şu fn2 kasa type r lar vardı onların akıbetini bilen varmı onlar ne oldu ben ist da hiç görmüyorum ankara da varmı?

STP
29-03-2010, 21:15
NA olarak gercekten yavas araclarmı :) ahahahahahahahaaa hatta zuhahahahahahahaahaha.....

miniks
29-03-2010, 21:18
Ya gerçekten bazen cahil cahil konuşuluyor :):)

alınmayın ama

Ankarada rakım farkından dolayı atmosferik araba yürümüyorsa

turbo da bir nebze yürümüyordur en azından istanbula gelse turbo bir arac büyük ihtimal basıncı yükselicektir

ordaki şartlarda her araba aynı yürür bence

ama benim şahit oldugum olay şudur ben geldigimde oraya istanbul ayarı ile gazlamıştım

ankarada özgün ayarına bakmıştı garib bir şekilde araba avans vurmuyordu ve baya bir avans vermişti özgün ama araba yürümemişti hatta fatih typerla gecmişti beni

sonra istanbul ayarını geri attırmıştım bu sefer ben fatihi gecmiştim

o denemenin yapıldıgı yer için konuşuyorum sadece şehir içinde bir sıkıntı olmamıştı

STP
29-03-2010, 21:19
turbosundanda kacıyosunuz ben anlamadım sızı hakan abı ;)

Chatin
29-03-2010, 21:19
yani çetin o zaman bnm 106 dynoda 128 hp cıkmıştı normalde 148 hp mi yani..o zaman istanbulun dyno larıda yanlış olcuyo

yok canım oyle değil. zaten bu durumu minimize etmek için o fanlar falan çalışıyor. dikkat ettin mi böyle koca koca fanları koyarlar dyno da yeterli hava beslemesi olsun diye.
http://www.ddynopower.com/images/md500dyno.jpg

hatta doğru ölçümü yapabilmek için daha komplike hava girişleri vardır ;

http://www.motoringfun.com/images/posts/20070526-dyno2.JPG

bu da asıl yapılması gereken ve fabrika verilerinin dayandığı değerin alındığı motor testi;

http://www.allpar.com/images/chrysler/tech-center/engine-test-cell.jpg

yani senin dynodaki ölçümün en iyi şartları ellerinden gelen en iyi şekilde sağladıktan sonra çıkan değer. ama bütün bunları yapmadan getir 1000 metre yükseğe hiç hava beslemesi yapma direk arabayı millerin üzerine çıkart. sanırım senin o 128 dıgıdığın 110 dıgıdık civarı çıkar. ama dynoda istanbul dynoları çok daha doğru sonuç verir atmosferik motorlu arabalar için. yani kalibrasyonu yapılmış bir dynodan bahsediyoruz yoksa neler goruyoruz katsayı farklarından dolayı aynı şartlarda farklı sonuçlar gelebiliyor.

bütün bunlar der ki atmosferik araç umduğunu değil bulduğunu yer :) o yüzden bırak bu işleri hemen turbo araba al gülüm ;)

sulhi
29-03-2010, 21:21
NA olarak gercekten yavas araclarmı :) ahahahahahahahaaa hatta zuhahahahahahahaahaha.....

en kötüsü programlı ufak tefek cupraların bile typerLarı artık gectıği:)

STP
29-03-2010, 21:22
programlı cupra dedıgın 300 hp den baslıyo sulhı ;)

sulhi
29-03-2010, 21:29
tmm işte siz 300 yakalayana kadar n/a da en kötusu 10 k gidiyo..

STP
29-03-2010, 21:30
turbosundanda yusuf yusuf oluyolar... arası yok bu ısın... denesınler madem tolgayla ;) cok hızlılar ya

Tolga-R
29-03-2010, 21:32
artık na typerların 300 hp olamadıkça, ki buda 2 litre ve stge2 ile bile çok zor. intercooler, komple egzos, intake kit, pompalı, yazılımlı 1.5 bar basan 400 hp lik cupraları geçmesi zor. geçemezde . Bu bence büyük başarı 400 hp lik cupralar için 300 hp nin altındaki n/a typer ları geçebilmeleri hakikaten mühendislik harikası :)

BoraRS
29-03-2010, 21:33
Ve maç başlar :)

Chatin
29-03-2010, 21:34
konu dışında bir şeyler yazmış gibi oldum şu dyno mesajında kusura bakmayın. atmosferik(N/A değil NA imiş bu arada) araçların yüksek rakımlarda dezavantajlı olduğunu belirtmeye çalıştım elimden geldiğince.

burada videosu geçen 3 araba da benim çok sevdiğim araçlar sahiplerini de çok severim. o yüzden hepsine bu güzel denemelerden dolayı teşekkürler ve hepsine kazasız belasız gazlamalar dilerim.

tekrar maşallah.

Cihan Çizmeci
29-03-2010, 22:00
Maşallah araçlara çok güzel denemeler olmuş :) Bende PE ile Ankara'ya geldiğimde bi aptallık hissetmiştim :D Demekki rakımdan :D

fatiii
29-03-2010, 22:12
konuda bı cupra eksikti şimdi tam oldu :D:D

N/A type r dedıgın arac 200 hp arabayla yarısıp gecılmıo hakan arkadasım..yani sonunda beni bile type r ı savunmak zorunda bıraktınız ama lütfen biraz nötr düşünün..

adamlar turbo takıp sizin bastıgınız barı basınca neler yaparlar bunu zaten forumdaki herkez biliyo ve görüyo :)

MeRtCaN
29-03-2010, 22:13
Varmı Ankarada Sağlam bi Cupra?

STP
29-03-2010, 22:14
konuda bı cupra eksikti şimdi tam oldu :D:D

N/A type r dedıgın arac 200 hp arabayla yarısıp gecılmıo hakan arkadasım..yani sonunda beni bile type r ı savunmak zorunda bıraktınız ama lütfen biraz nötr düşünün..

adamlar turbo takıp sizin bastıgınız barı basınca neler yaparlar bunu zaten forumdaki herkez biliyo ve görüyo :)

basımıza tas yagacak :D

kanka naaptın :D

fatiii
29-03-2010, 22:35
basımıza tas yagacak :D

kanka naaptın :D

sorma kanka yedik bi .ok :D:D

bizde araba fanatikliği yok kanka neyse o :icon_tup:

yiğidi öldür hakkını yeme demişler

STP
29-03-2010, 22:37
zamanında typera bınıp ona buna gıder yapanların bu hallerı komedı :)

STP
29-03-2010, 22:49
ahahahahahahaahah

http://i44.tinypic.com/9qwpwh.jpg

ahmet3425
29-03-2010, 22:58
ahahahahahahaahah

bu gercek mi valla iyimis ne diyim:D

STP
29-03-2010, 23:01
cok deıl 1 sene olmus :)

fatiii
29-03-2010, 23:11
ahahahahahahaahah

lan sen varya sen :D:D:D:D

hahaahahahhaahahahaahhahhahah post a bak :D:D

Dookan
29-03-2010, 23:17
ahahahahahahaahah

hahahahahahahahahahahahhahahahhahahhahahhahhhhahhh ahhaha

edo typer
30-03-2010, 00:56
ulen selcuk yardın benı gece gece:D:D zuahahahahaha

sulhi
30-03-2010, 01:01
hakan abi sıyırcak:D

Armageddon
05-04-2010, 16:48
neyse arabaları boşverelim inanmıyan gelir bakarda benim motoru gidip 3 4 güne cıkarıcam ne zaman deneriz :D:D

Bu mesajını cevaplamayı unutmuştum yeni aklıma geldi :D Bu hafta sonu deneyebiliriz bir sorun olmazsa :icon_tup:

ARP
05-04-2010, 17:10
bu mesajını cevaplamayı unutmuştum yeni aklıma geldi :d bu hafta sonu deneyebiliriz bir sorun olmazsa :icon_tup:

hakkaten bu hafta sonu buluşsakta fatihte gelse artık fatih yaşıyomsun...
:) SES VER SES :) FATİKK