PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir havaalanından araç kiralama ve bikaç soru daha...

OnurS
29-03-2010, 19:26
Önceden izmire uçakla gitmek yerine hep arabayla gidiyodum ama son zamanlar da yol gözümde büyüyo ayrıca sırf bandırma-yeni kapı git-gel 240tl , kafadanda + 400tl benzin yani toplamda neredeyse 750 iken ucak gitgel 150 fln.Bide aracımın coilleri en yumuşakta olmasına rağmen aşırı sert olduğu için bana kattığı ekstra bel ağrıları war(=
şimdi soruma geliyim.izmirde havaalanı teslim nerden araç kiralanır, fiyatları nasıldı?
taksi ücretleri nasıldır?mesela hava alanı-balçova arası nekadar tutar?
yada vip diyilde husisi araçlar hava alanından transfer servisi yapanlar(tanıdık) var mı fiyat çok saçmalamıyosa vip vito vs de olur?
Şimdiden teşekkürler....

omR35
29-03-2010, 19:43
Gaziemir anacadde üzerinde rentacar lar var 1-2 tane clio hb symbol accent era gibi araclar bulabilirsiniz günlük 40-50 tl gibi bi rakama pek bi bilgim yok.

TheAce
29-03-2010, 19:48
özel mesaj attım :)

_Burak_
29-03-2010, 19:50
direk budget tan kiralayın ben izmirden çok defa kiraladım 3-5 günlük , sabiha gökçenden de...
full teminat kapsamıda dahil ettim
hiç bir sorunla karşılaşmadım , yine olsun yine aynı firmadan alırım

http://www.budget.com.tr/

OnurS
29-03-2010, 20:03
Herkese çok teşekkürler kiralama için kafamda 2 firma oluştu
sixt ve budget. Peki diğer sorularımın cewabını bilen izmirli yok mu ya (=

_Burak_
29-03-2010, 20:06
budget koç güvencesinde
ve kaskoyu da senin adına yaptığı için günklük sorun olmuyor
bir provizyon alıyor 300 TL
dönünce hemen iade ediyor karta
ne seni yakıyor ne kendi yanıyor

500tl lik hasara kadar mini teminat vardı vurdun mu devam et diyor rapor tutma
araç içindekileri sigortalayabiliyorsun 8TL tutuyordu sanırım
birde 10 gibi bir rakam verip teminat yükseltebiliyordun sanırım bir kaza durumuna karşın
baya baya açıklıyorlar zaten

__fT__
29-03-2010, 20:09
532 481 59 58 ara benide tlfnda rahat rahat cevaplayalım sorularını ;)

OnurS
29-03-2010, 21:27
Herkese ilgisi için çok teşekkür ederim gene dayanamayarak arabayla gidicem sanırım (=

barutçu
29-03-2010, 21:32
İzmir-Balçova arasında taksiyle fazla birşey tutmaz. Sonuçta çevre yolunu kullanarak ya da şehir içinden gaziemir-hatay-üçkuyular-balçova güzergahını izleyerek ulaşabilirsiniz.
Ama araç kiralamak en mantıklısı.
Bundan daha'da mantıklısı araçla gelmek bencede. İzmir'de ulaşım konusunda taksi vs.. önemli değil ama araba rahatlığı yok tabiki. Bence araçla gelme ihtimaliniz varsa araçla yok maddi manevi yoracaksa araç kiralama (50-60 TL kiralanıyor)

gambit49
29-03-2010, 21:32
benim eskiden giderken izmire kullandıgım bir rentci vardi numarasini bulursam pm atayim havaalaninda karsiliyolardi beni sonra tekrar hava alaninda aliyorlardi araci

OnurS
29-03-2010, 21:35
İzmir-Balçova arasında taksiyle fazla birşey tutmaz. Sonuçta çevre yolunu kullanarak ya da şehir içinden gaziemir-hatay-üçkuyular-balçova güzergahını izleyerek ulaşabilirsiniz.
Ama araç kiralamak en mantıklısı.
Bundan daha'da mantıklısı araçla gelmek bencede. İzmir'de ulaşım konusunda taksi vs.. önemli değil ama araba rahatlığı yok tabiki. Bence araçla gelme ihtimaliniz varsa araçla yok maddi manevi yoracaksa araç kiralama (50-60 TL kiralanıyor)

bandırma- izmir 280 km bişimiş google mapsden baktım. ama eskihisar-topçular fln diyince yol inanılmaz uzuyo.arabasız olunca çıplak gibi hissediorm kendimi, en azından kafam rahat olur bööle (=

Chatin
29-03-2010, 22:01
ankaradan bile 39 liraya gitmişliğim var pegasus ile :) ve arabayla giderken çektiğin yorguluğa değmez. 45 dakikada izmirdesin öncelikle. hem de çook daha ekonomik olur kesinlikle :)

havalimanında vardır kesin budget falan. ama izmir içindeki firmalara göre daha tuzlu olur tabi. bence oradaki bir firma ile goruş direk havalimanına getirsinler arabayı. yani oyle bir hizmetleri vardır sanırım. yoksa da olmalı :)

DEVIL
29-03-2010, 22:25
havaalanı balçova arası 35-40 gibi tutuyor taksi havaalanı olduğu için anlaşman zor fiyatta. taksiler nedense bana istanbul kadar ucuz gelmiyor. kiralamadada sanırım pegasusun indirimi oluyor 50 liraya günlük araba kiralıyabiliyo oman lazım. geliceğin güne ve zamana bağlı olarak boş olursam bende alabilirim sorun olmaz :)

JumboAli
29-03-2010, 22:28
Havalanın cıkısında. ALBAŞ var

zırhlı Escalade 'den Uno'ya kadar Her tur arac var bır bak derım

Istersen Vip Otobus Bıle var Sımsıyah 403 :D

OnurS
29-03-2010, 22:51
havaalanı balçova arası 35-40 gibi tutuyor taksi havaalanı olduğu için anlaşman zor fiyatta. taksiler nedense bana istanbul kadar ucuz gelmiyor. kiralamadada sanırım pegasusun indirimi oluyor 50 liraya günlük araba kiralıyabiliyo oman lazım. geliceğin güne ve zamana bağlı olarak boş olursam bende alabilirim sorun olmaz :)

Çook teşekkür ederim teklif etmen bile yeter(=
Ama fikrimi değiştirdim arabayla geliyim, kafam rahat olsun çünkü çeşmeye de geçicem belki eserse ordan dewam ederim başka biyere (= vizelerden sonra 1hafta tatilim war, iyi deyerlendirmek lağzım...

__fT__
29-03-2010, 23:06
Numaramı verdim, eğer burada yardımcı olabileceğimiz veya yapabileceğimiz bişey olursa seve seve yapacağımızdan şüphen olmasın...

tunch
29-03-2010, 23:52
bandırma- izmir 280 km bişimiş google mapsden baktım. ama eskihisar-topçular fln diyince yol inanılmaz uzuyo.arabasız olunca çıplak gibi hissediorm kendimi, en azından kafam rahat olur bööle (=

bandirmadan susurluga geldinmi zaten gerisinde yol rahat , yanliz eskiden cok radar olurdu ozellikle akhisara gelmeden duzluklerde simdi ne alemde bilmiyorum dikkatli git :)

powERS
30-03-2010, 00:29
tan cım ! :D:D gercı kararını vermıssın sanırımda genede solıım

taxı ler 2.70ten kapı acıo
lımandan balcovaya 35 40 tas catlasın 45 alırlar dıye tahmın edıyorum.
arac kıralama konusunda aracına gore tabıkı deısıyo ama ya bıze yuksek fıyat cekıldı yada arkadaslar bıraz ıyımser bakıyolar.. belkı kendılerı bu tur bı ısletme sahıbıdırler sana ozel fıyat solemıslerdır bılemem..

60 tl 70 tl arasında baslıyo dıye bılıyorum. palıo getz clıo gıbı araclar.

bunun dısında lımandan ozel beledıye otobusu kalkıyo bole full klıma renkli cam kadıfe dosemelı koltuklar :D açarmı senı bılmem :D 1.55 gıbı bı rakamı var. basmane yada konaga gıdersın 1.5 saat ıcınde baska otobuse atlarsanda aktarmadan belese devam edersın :)

geldıgınde telefon ac alırım senı demek ısterdım kardesım ama ne yazıkkı su aralar tabanwaydaız :(

OnurS
30-03-2010, 01:22
tan cım ! :D:D gercı kararını vermıssın sanırımda genede solıım

taxı ler 2.70ten kapı acıo
lımandan balcovaya 35 40 tas catlasın 45 alırlar dıye tahmın edıyorum.
arac kıralama konusunda aracına gore tabıkı deısıyo ama ya bıze yuksek fıyat cekıldı yada arkadaslar bıraz ıyımser bakıyolar.. belkı kendılerı bu tur bı ısletme sahıbıdırler sana ozel fıyat solemıslerdır bılemem..

60 tl 70 tl arasında baslıyo dıye bılıyorum. palıo getz clıo gıbı araclar.

bunun dısında lımandan ozel beledıye otobusu kalkıyo bole full klıma renkli cam kadıfe dosemelı koltuklar :D açarmı senı bılmem :D 1.55 gıbı bı rakamı var. basmane yada konaga gıdersın 1.5 saat ıcınde baska otobuse atlarsanda aktarmadan belese devam edersın :)

geldıgınde telefon ac alırım senı demek ısterdım kardesım ama ne yazıkkı su aralar tabanwaydaız :(

hacı yapma şunu yaa , sewmiyorum o adamı (=
ben seni alırım ayıp ediosun, bişiler içeriz, atsana numaranı, msnim değişti koptuk , okadar ağır para hesabı yapmıyorum yahu, uçak 5kat daha ucuz olunca acaba diye düşündüm sadece (= Toplu taşımayla pek aram yoktu astım, alerji derken hala yok (=

Ayrıca cewap verip , öm atıp yardımcı olmaya çalışan herkese sonsuz teşekkürler...

grkm
30-03-2010, 01:30
sen şu izmir mevzusunu açsana bi bakayım :)

Sefa_vts
30-03-2010, 02:11

Ankaraya gidemeyen sen neden merak eder ki ? :D

Onur sende napıcan yavrum izmir de :) Gidelim laleliye hahaha

OnurS
30-03-2010, 10:39
Ankaraya gidemeyen sen neden merak eder ki ? :D

Onur sende napıcan yavrum izmir de :) Gidelim laleliye hahaha

hahahahhahahahahahahah laf diyilsin, laleliymiş hahahahah
yawrum tatilim war bi hafta, istanbulda durmak istemiorum

OnurS
30-03-2010, 11:50

açarım yawrum tabi (=