PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya'da Tanıdık Lazım

s.alican
29-03-2010, 23:39
Antalya'dan tanıdık noter lazım bu saatte sabah 6 ya kadar bulunması şart çevremde aradım ama bulamadım ulaşımı ve yardımı karşılanacak.kuzenimin milyarlar harcayarak yaptırdığı ahşap evleri yıkacaklar bu; sit alanı,2-b yer,yurt olayları yüzünden.nasıl devlet anlamıyorum:ofk: burası sit yapma diyor daha önce kondurulan binalar gökten yağdı sanki, sorumlular,il özel idare ,jandarma kepçe kamyon dozer felan kiralamış sabahı bekliyor bu olayları durdurmak için ulaşabildimiz yere kadar ulaştık ama başarısız bu olayı durdurmak için neler yapabiliriz elimizden ne gelebilir yardım ederseniz sevinirim belki alakasız ama bi faydası olabilir diye açtım konuyu teşekkürler.:(

tool
29-03-2010, 23:43
avukatlarla gorustunuz mu?

s.alican
29-03-2010, 23:46
avukatlarla gorustunuz mu?

abi avukattan fayda yok valla bu saatten sonra birşey yapamıyor :(

tool
29-03-2010, 23:51
iyide yıkım emri teblig edildigi tarihden beri naptiniz 5saat kalmis sadece?

s.alican
29-03-2010, 23:57
iyide yıkım emri teblig edildigi tarihden beri naptiniz 5saat kalmis sadece?

abi bugüne kadar hiçkimsenin yıkımı olmadığı için sorun çıkıcanı zannetmiyorduk hep hapis cezasına çevrilip parayla kapanıyordu ama bu sefer öle bişey olmadı kaymakam takmış fena :(.

Tuner
30-03-2010, 00:12
eğer ceza mahkemeden kesinleşti ise Cumhurbaşkanı devreye girse karışamaz kısacası geçmiş olsun şu saatten sonra yapılacak hiç bir şey yok.

s.alican
30-03-2010, 00:20
eğer ceza mahkemeden kesinleşti ise Cumhurbaşkanı devreye girse karışamaz kısacası geçmiş olsun şu saatten sonra yapılacak hiç bir şey yok.
işin kötü tarafıda onların mahkemesi olmadı direk kararla çıkmışlar.ve konuya bakarmısın abi
(tek katlı 20 adet ahşap bungalov yapı iskan halinde iken, 11/05/2009 tarihinde tespit edildiğinden, 5302 sayılı il Özel idaresi Kanunu uyarınca, 3194 sayılı imar Kanununun 32. maddesine istinaden yıkım kararı alınması)
imar planı olmayan biyere imar kanununa aykırı olaraktan karar alıyorlar:ofk::ofk::mad:

Tuner
30-03-2010, 00:28
işin kötü tarafıda onların mahkemesi olmadı direk kararla çıkmışlar.ve konuya bakarmısın abi
(tek katlı 20 adet ahşap bungalov yapı iskan halinde iken, 11/05/2009 tarihinde tespit edildiğinden, 5302 sayılı il Özel idaresi Kanunu uyarınca, 3194 sayılı imar Kanununun 32. maddesine istinaden yıkım kararı alınması)
imar planı olmayan biyere imar kanununa aykırı olaraktan karar alıyorlar:ofk::ofk::mad:

Kararda bir sıkıntı yok imar kanunu zaten imara açık olan yada olmayan yerleri belirler.

Kararı kim alıyor biraz daha açarmısın konuyu mahkeme kararı olmadan nasıl yıkıyorlar.

s.alican
30-03-2010, 00:30
abi kararı antalya il özel idare il encümeni tarafından alınmış :(.ayrıca düzeltiyorum abicim mahkeme sonuçlanmadan bu karar encümen tarafından alınmış

Tuner
30-03-2010, 00:40
abi kararı antalya il özel idare il encümeni tarafından alınmış :(.ayrıca düzeltiyorum abicim mahkeme sonuçlanmadan bu karar encümen tarafından alınmış

okey yasa değişmiş artık mahkeme kararı değil encümen alıyor peki bu size tebliği edildimi

s.alican
30-03-2010, 00:44
tebliğ gelmiş avukata verilmiş ama şu anda bu kararla karşı karşıyayız yani dikkate alınmamış bile :(

Tuner
30-03-2010, 00:58
Allahım nasıl iş o nasıl dikkate alınmaz nasıl avukat o öyle bence baroya şikayet edin o avukatı

Dediğin diğer binaların yıkılmamasının ve verilen hapis cezasının sonradan para cezasına çevrilmesinin sebebi diğer yapıların gelen tebliği itiraz etmeleridir itiraz ederler mahkeme açılır mahkeme de yerin durumuna yapıya v.s. ye bakıp karar verir.

yapıcak hiç bir şey yok artık 4-5 saat kalmış tebliğden sonra 30 gün içinde itiraz etme hakınız var onu yapmadığınız için alınan kararı kabul etmiş oluyorsunuz belediye gözünde onlarda itiraz etmediler deyip yıkımın önünde hiç bir engel olmadığından yıkıma geliyorlar.

Anca belediye başkanı v.s. birşeyler yapabilir diyicem ama jandarma gelicek demişsin onada karışamaz.

kısacası geçmiş olsun şu saaten sonra inan çok zor en azından sonrasın da yıkım ücretini falan tahsil edecekler sizden dikkatli olun onuda gözden kaçırıp faiziyle ödemeyin

RC'ON
30-03-2010, 01:39
bu dikkatsizlik sizden mi avukattan mı bilmiyorum,ama yazık olmuş...eğer avukkattan ise,şikayette bulunmanızı öneririm...

s.alican
30-03-2010, 02:44
Allahım nasıl iş o nasıl dikkate alınmaz nasıl avukat o öyle bence baroya şikayet edin o avukatı

Dediğin diğer binaların yıkılmamasının ve verilen hapis cezasının sonradan para cezasına çevrilmesinin sebebi diğer yapıların gelen tebliği itiraz etmeleridir itiraz ederler mahkeme açılır mahkeme de yerin durumuna yapıya v.s. ye bakıp karar verir.

yapıcak hiç bir şey yok artık 4-5 saat kalmış tebliğden sonra 30 gün içinde itiraz etme hakınız var onu yapmadığınız için alınan kararı kabul etmiş oluyorsunuz belediye gözünde onlarda itiraz etmediler deyip yıkımın önünde hiç bir engel olmadığından yıkıma geliyorlar.

Anca belediye başkanı v.s. birşeyler yapabilir diyicem ama jandarma gelicek demişsin onada karışamaz.

kısacası geçmiş olsun şu saaten sonra inan çok zor en azından sonrasın da yıkım ücretini falan tahsil edecekler sizden dikkatli olun onuda gözden kaçırıp faiziyle ödemeyin

abicim çok saol yazdıklarını aynen herkesle paylaştım çok saol eğer yolu kesme gibi çabamızda sonuç vermesse dediğin gibi yıkım için isteyeceklerine karşı birşeyler bulucaz çok saol

Tuner
30-03-2010, 02:55
abicim çok saol yazdıklarını aynen herkesle paylaştım çok saol eğer yolu kesme gibi çabamızda sonuç vermesse dediğin gibi yıkım için isteyeceklerine karşı birşeyler bulucaz çok saol

Rica ederim ne demek keşke elimde başka şeylerde gelse ama çok geç kalmışsınız.

Allah kolaylık versin her kötü olay insanda bir tecrübedir her şerde bir hayır vardır.

yolu falan keserken dikkat edin daha kötü şeyler gelmesin başınıza iyi bir avukat bulundurun yanınızda.

s.alican
30-03-2010, 03:02
Rica ederim ne demek keşke elimde başka şeylerde gelse ama çok geç kalmışsınız.

Allah kolaylık versin her kötü olay insanda bir tecrübedir her şerde bir hayır vardır.

yolu falan keserken dikkat edin daha kötü şeyler gelmesin başınıza iyi bir avukat bulundurun yanınızda.

aynen abi sağlam 4 avukat lazım bu olayların bitmesi için baya testisli olucak bu iş biter o zman
ayrıca yol kesmekte ne gibi yararımız olur zararımız olur onunda hakkında bi bilgimiz yok o yüzden tek akla gelen bu oldu :( bu saatten sonra

Tuner
30-03-2010, 13:24
ne oldu ne yaptınız merak ettim.

OnurS
30-03-2010, 23:29
Sizinkide nası bi avukatmış ama anlamadım...
Son durum nedir?

RC'ON
31-03-2010, 00:06
nedir son durum?

s.alican
31-03-2010, 13:29
abi direndik arabalar koyduk yollara çektiler felan kepçeyi sokturmadık bakalım daha devam ediyor direniş haberlerde gazate tv çıktı hep