PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Marea MK2 HLX Motor Sorunsalı Acil Yardım

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 20:07
1 Nisan Sabahı Motorumun Yağ Pompasının Bozulması Sonucu Aracım Yatak Sarmıştır.
Piston ve Egzantrikleri Kurtarabildik Birtek,Haricinde Kollar Gömlekler vs vs Herşey Dahil Komple Motor Yapılacak.. Birmot Poyraz Servisleri 7-8 Bin Civarı Bir Fiyat Çıkartıyor,İzmirde 3. Sanayide İşlerimizi Oraya Yaptırdığımız Fiat ve Alfa Romeo Servisimiz 4.900tl Gibi Bir Fiyata Herşeyi Temin Edip Yapıyor. Size Sorum Daha Uygun Fiyatlara veya 5000 tl Gibi Bir Fiyata(az para değil çünkü ve en üst sınır bütçem 5000tl) Swap Tarzı veya Daha Performanslı Birşey Yapabilirmiyiz? Acil Lazım Yoksa Motor Çarşamba Kapatılmaya Başlayacak ve Kapatılırsa Birdaha Fazla Birşey Yapma Şansım Olmayacak.
Fikir ve Düşüncelerinizi Bekliyorum.

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 20:29
hiçmi bakan yok konuya yahu :D

TaGo
05-04-2010, 20:49
büyük geçmiş olsun kardeşim.

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 20:52
büyük geçmiş olsun kardeşim.

sagol tarkan abim,bulsak şöyle 20v coupe turbo motoru ne güzel olur bea

TaGo
05-04-2010, 21:11
bulmana gerek yok direkt o şekilde toplA

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 21:15
bulmana gerek yok direkt o şekilde toplA

parca parca cok tutuyor abim.
maddiyatımı yazdım yukarıya.
olmazsa orj motoru sıfırlayıp takıcaz carsamba sabahı iste :(
biseyler yapabilme ihtimalim varsa ondan actım konuyuda hic ilgilenen olmadı konuyla

SEK06
05-04-2010, 21:24
4.900 Çok Bence Abim Oto Tamircisi Bildiğim Kadarıyla Max.2500-3000Lira Civarında Çıkarırlar Bu Motoru Belkide Daha Düşüğüne 7-8 Bin İsteyen Servis Heralde Swap Bi Proje Yapacak

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 21:26
4.900 Çok Bence Abim Oto Tamircisi Bildiğim Kadarıyla Max.2500-3000Lira Civarında Çıkarırlar Bu Motoru Belkide Daha Düşüğüne 7-8 Bin İsteyen Servis Heralde Swap Bi Proje Yapacak:D

bu motoru önceden yaptınızdamı biliyorsunuz?

SEK06
05-04-2010, 21:28
Bildiğim Kadarıyla Dedim Yanlış Söylemiş Olabilirim Araştırıyım Bakalım Ne Kadara Çıkıyomuş

EREN34
05-04-2010, 21:36
Malesef 5 silindirli bu motorun herşeyi pahalı.O değil aracın yürüyen bile pahalı.1.6ların salıncakları tempra ile aynı olup 60 70 lirayken sizin salıncaklar 2.5cm daha uzun diye 150-200 TL arasında fiyat değişiyor.

Konuya dönersek orj parçalar ile piyasada toplamak en mantıklısı bence.İstanbul'da isen ciddi anlamda yardımcı olabilirdim.2 sene mk1 kullandım.Ne nerde nasıl bu motorların eğitimini almış ustasına kadar tüm tegzah hazır burda.

Dou
05-04-2010, 21:36
Hiç bir şey yapamıyosan bile kapağı polishleyin naçizane önerim,

Geçmiş olsun

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 21:42
izmirdeyim,5 silindirle ugrasan cok cevrem var izmirde zaten,tşk ederim yardımınız için,maaliyeti en düsüge indirdik biz su an.en düsügünün fiyatıda bu,dediginiz gibi haklısınız 2.0'ın parcaları cok ama cok pahalı..örnegin 970 tl yağ pompasına cekiyorlar.. 750 tl ye ayarladım,carsambayı bekliyorum olmazsa baska sürpriz bir degisik hemen baslanıcak.
port polish olcak zaten planlarda öyle gözüküyor extra bişey çıkmaz ise.

SEK06
05-04-2010, 21:42
Şimdi Sordum 3 bin lira Civarında Çıkarıyolar ankarada

Görkem
05-04-2010, 21:43
çok büyük geçmiş olsun çok üzüldüm gerçektende,,,,ama yakın zamanda nerdeyse aynı sebeplerle sorun yaşayan bi arkadaşımız motor topladı oda nerdeyse 4000-4500 gibi bi rakam harcadı yağ pompası dahil ,,,o yüzden rakam fazla değil için rahat olsun.....

EREN34
05-04-2010, 21:44
Eğer fiyatını merak ettiğin bir malzeme olursa haber ver ben burdanda bakarım söylerim sana.Olmadı duruma göre burdanda parça alabiliriz duruma göre

punto_multijet
05-04-2010, 21:50
Gokhan tlfda da soyledigim gibi bence turboya uygun alt yapi ile topla hazir UK vatandasisin orda coupe turbo cenneti ordan malzeme ayarlariz

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 21:51
çok büyük geçmiş olsun çok üzüldüm gerçektende,,,,ama yakın zamanda nerdeyse aynı sebeplerle sorun yaşayan bi arkadaşımız motor topladı oda nerdeyse 4000-4500 gibi bi rakam harcadı yağ pompası dahil ,,,o yüzden rakam fazla değil için rahat olsun.....

evet biliyorum su an rakamı olabildigince düsürdük,sizi biliyorum kaan abim anlatmıstı galiba dogru kisisiniz hatta rodaj muhabbetine izmire gelmeyi düsünüyordunuz. bekleriz :)

Eğer fiyatını merak ettiğin bir malzeme olursa haber ver ben burdanda bakarım söylerim sana.Olmadı duruma göre burdanda parça alabiliriz duruma göre

çok teşekkür ederim gercekten tüm parçalar şu an hazırda,herşeyini getirttik :) ustama 1 gün mülhet ver dedim sadece maddiyatı hazırlıyorum çünkü. o sıradada vaktim varken işte bunları araştırıyorum. keşke değişik güzel bişeyler çıksaydı ama bunada şükür.

Gökhan Biraltın
05-04-2010, 21:53
Gokhan tlfda da soyledigim gibi bence turboya uygun alt yapi ile topla hazir UK vatandasisin orda coupe turbo cenneti ordan malzeme ayarlariz

abim piston ve egzantrikte bişey yok ki işte olsa ayarlarızda ama yok. ve maaliyeti asla yükseltemem çok sıkıştım şu durumda bile. ne güzel hayal kuruyoduk turbo falan diye suya düştü bunla birlikte :D

EREN34
05-04-2010, 23:07
Güzel haberler bekliyoruz diyelim o zaman :)

powERS
05-04-2010, 23:17
ooff harbiden cok uzuldum gokhan. umarım ısıne en cok yarayan sekılde olur aracın tekrar.

toyotasupra
05-04-2010, 23:23
arkadaşım bende bravo hgt vardı ben komple motorunu 7000 tl ye çıkartmıştım üstelik yağ pompasını bulamadık o zaman italyadan fabrikadan istemişti birmottakiler.allah kolaylık versin sana ama o motoru herkese kurcalatmamanı tavsiye ederim çünkü çok riskli bir motor egzantriklerini kitlemezlerse doğru düzgün geri ayarlayamazlar o zamanda o kadar yaptığın masraf boşa gider....

Gökhan Biraltın
06-04-2010, 00:14
cok tesekkürler bilgilendirecegim sizi :)

arkadaşım bende bravo hgt vardı ben komple motorunu 7000 tl ye çıkartmıştım üstelik yağ pompasını bulamadık o zaman italyadan fabrikadan istemişti birmottakiler.allah kolaylık versin sana ama o motoru herkese kurcalatmamanı tavsiye ederim çünkü çok riskli bir motor egzantriklerini kitlemezlerse doğru düzgün geri ayarlayamazlar o zamanda o kadar yaptığın masraf boşa gider....

dilinden anlayan çok usta ellerde ilginize teşekkürler :) zaten genel bakımı sırasında kilitlemistik egzantrikleri,ama bakım bosa gitti,triger seti haric yapılan her masraf tekrardan yapılıyor.. pompayı sıfır bulduk. fotoğraflarla beraber herşeyi sizlerle paylasacagım ilk bitsinde :)

Xenomorph
06-04-2010, 00:34
Aslan Gibi Yaptır Bin Yatakları Kolları Orjinal Kullanmaya Bak Bence

Bilirim Motor Yaptırmayı :D Can Sıkar Ama Güzel Bir Usta Ve Rodaj'dan Sonra Bildiğin Makine Olur Huzur Verir :D

Hızlı_Fransız
06-04-2010, 09:58
Gökhan sana tavsiyem kesinlikle orjinalden başka parça kullanma yataklar ve yag pompası için kesinlikle orjinal olsun fiat kutusunda al yataklarını italyanlar bu konuda cok hassaslar.

Gökhan Biraltın
06-04-2010, 15:25
Aslan Gibi Yaptır Bin Yatakları Kolları Orjinal Kullanmaya Bak Bence

Bilirim Motor Yaptırmayı :D Can Sıkar Ama Güzel Bir Usta Ve Rodaj'dan Sonra Bildiğin Makine Olur Huzur Verir :D

bundan önce kol kırması sonucu kendi palio multijetimizin motorunu topladık babamla 2005te, 2008de BMW'nin E21 k-jetronik 3.23i M20 motorunu topladım. ben böyle motor görmedim.. 5 silindir gercekten isinin ehlini gerektiriyor gercektende :)

Gökhan sana tavsiyem kesinlikle orjinalden başka parça kullanma yataklar ve yag pompası için kesinlikle orjinal olsun fiat kutusunda al yataklarını italyanlar bu konuda cok hassaslar.

İlke tanırsın belki muratde var izmirde, onun fiat-alfa servisinden çıkıp kendi servisini açmış işinin ehli mustafa abi var 3. sanayide egealfa. egeturbo arda'nın eskiden çırak olduğu yer :) komple orjinal parcalarla motor kapatılıyor. bu akşam başlıyoruz kısmetse. fotoğrafları paylaşacağım. o kadar motor topladım(toplattım) gercektende bu kadar hassas bir motor görmedim duymadım.

Gökhan Biraltın
07-04-2010, 10:39
Italya'dan Conta Takımım Geliyor Bugün. Kapak Taşlamadan Geliyor. Kollar Krank Yağ Pompası vs Herşeyini Sıfır Aldım.
Haftasonuna Kadar Çıkartacağız Bir Aksilik Olmazsa..

Görkem
07-04-2010, 13:23
Italya'dan Conta Takımım Geliyor Bugün. Kapak Taşlamadan Geliyor. Kollar Krank Yağ Pompası vs Herşeyini Sıfır Aldım.
Haftasonuna Kadar Çıkartacağız Bir Aksilik Olmazsa..

inşallah hayırlısıyla en kısa sürede sorunsuz şekilde biter ,,,orjinal parça kullanman tabi çok önemli,,,,bide dediklerine katılıyorum bu kadar hassas ve garip ayarlara sahip bi motor bende görmedim :) ........

TUĞRA
07-04-2010, 13:35
Geçmiş olsun gökhan..