PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s2000 vsa ?

Bartu_evo
13-04-2010, 22:45
Merhabalar yakın bir arkadaşımıza s2000 düşünüyoruz vsa lı ların fiyatı ***** vsa sızların ne gibi sıkıntıları olur?yağmur da vs de tehlikeli diyorlardı birde sonradan sınırlı kaydırmalı difransiyel (lsd) taksak ne gibi sorunlar olur kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

emre yeşil
14-04-2010, 00:10
Vsa lı S2000 olurmu ya alın vsa sız bakın keyfine kıçı kaymadıktan sonra binilmez zaten o arabaya zevki orda S2000 nin öle olur olmaz kaymıyor zaten.

elpadre
14-04-2010, 07:33
sakın kullanırsan bır sıkıntı yok gazlarsan yan yan gıdersın :D

selim bayrak
14-04-2010, 08:27
bendeki vsa sız ınan sıkıntı yok hee sen vıraja gırdıgınde gazı dıbıne kadar basarsan
direksiyonu sert vurursan yagmura gerek yok kuru havada bıle donersın :D

deathofacar
14-04-2010, 09:59
arabayı kafana göre kullanmak istiyorsan kesinlikle vsa lı. macera istersen zaten butonu var kapanıyor. sadece yağmur değil biraz tozlu asfaltta bile çok dikkatli olmak gerekiyor.

VolcanoS
14-04-2010, 10:01
vsa lı s2000 olurmu ya alın vsa sız bakın keyfine kıçı kaymadıktan sonra binilmez zaten o arabaya zevki orda s2000 nin öle olur olmaz kaymıyor zaten.

+9000......

desibel
14-04-2010, 10:04
kişisel görüşüm vsa lı s2000 alıcağıma almam daha iyi ;) sonuçta sakın kullanmada bi sıkıntı çıkarmaz :) vsa sız alın bol bol yanlayın s2000 keyfine varın derim :)

tool
14-04-2010, 10:10
onden ceker gibi kullanilirsa vsa LSD hicbisey fayda etmez :)

Maxi
14-04-2010, 10:12
Merhabalar yakın bir arkadaşımıza s2000 düşünüyoruz vsa lı ların fiyatı ***** vsa sızların ne gibi sıkıntıları olur?yağmur da vs de tehlikeli diyorlardı birde sonradan sınırlı kaydırmalı difransiyel (lsd) taksak ne gibi sorunlar olur kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

s2000 de zaten kilitli diff, lsd yokmu ?
slm

Eyüp
14-04-2010, 10:30
Zaten performanslı kullanırken s2k kullandıgınızı hissetmek icin vsayı kapatırsınız , sakin kullanımdada gerek yok :)

YEY®
14-04-2010, 10:32
Sakin kullanımda hiç bir riski yok.Yağmur dahil olmak üzere baya kullandım kontrolsuz *** baş oynuyor evet ama asla spinmiş beklenmedik kontralarmılş vesaire yaşatmıyor..Güzel bi lastik olduktan sonra fazla abartmamak lazım sonuçta 500 hp araç kullananlar var aramızda :) Sakin kullanım derken tabi 3000 devir geçmeden normal bir araç gibi seyretmeyi kastediyorum..5000-6000 çevirirsen spin yan vs. herşey olası..

Vsa konusuna gelincede miniye bindiğim an devre dışı bırakırım.Agresif kullanacak s2000 sürücüsüde devre dışı bırakmak zorunda..Hem gazliym yanlıym hem esp vsa açık dursun diye bişey yok.Fren balatalarını bitirmekten başka bi işe yaramaz o ekşın..Bana göre vsa gereksiz..Ama mesela günlük binilecekse a'dan b'ye hızlı şekilde yetişme telaşı varsa (ki s2000 o tarz işler için binilecek en son araç :) ) vsa gerekli olabilir ona lafım yok..

BoraÇİFTÇİ
14-04-2010, 10:39
ortalama bır kullanılımı olan kişiler için hiç br sorun yaratmaz biraz limitlerin uzerıne çıkıyorsan ve tecruben az ise vsa lı almanızı tavsiye ederim..ama tecrubem var limit üstünde gazlıyoru dıyorsan vsa lı vsa sız fark etmez zaten vsa lı alınca vsa çalışırken gazlar ısen hiç bişeyden tad alamıyorsun sankı bı bmw 3.30 suruyorsun o yuzden bu seçimi arabayı kullancak olan kişinin kullanım tarzına ve tecrubesıne gore seçmek daha ıy...
teknik deişiklik olarak da farklılar var onlar
elektronık gaz kelebeği bunun akabaınınde emme manıfoldunda bazı değişikler var.
şanzıman oranlarında ufak tefek oynamalar ve difransiyelde güçlendirmeler var..

Bartu_evo
14-04-2010, 11:29
Sakin kullanımda hiç bir riski yok.Yağmur dahil olmak üzere baya kullandım kontrolsuz *** baş oynuyor evet ama asla spinmiş beklenmedik kontralarmılş vesaire yaşatmıyor..Güzel bi lastik olduktan sonra fazla abartmamak lazım sonuçta 500 hp araç kullananlar var aramızda :) Sakin kullanım derken tabi 3000 devir geçmeden normal bir araç gibi seyretmeyi kastediyorum..5000-6000 çevirirsen spin yan vs. herşey olası..

Vsa konusuna gelincede miniye bindiğim an devre dışı bırakırım.Agresif kullanacak s2000 sürücüsüde devre dışı bırakmak zorunda..Hem gazliym yanlıym hem esp vsa açık dursun diye bişey yok.Fren balatalarını bitirmekten başka bi işe yaramaz o ekşın..Bana göre vsa gereksiz..Ama mesela günlük binilecekse a'dan b'ye hızlı şekilde yetişme telaşı varsa (ki s2000 o tarz işler için binilecek en son araç :) ) vsa gerekli olabilir ona lafım yok..

bilgiler için teşekkür ederim arkadaş için düşünüyoruz öyle çok gazlıyım yanlıyım derdinde değil sadece bastımı gitsin istyor birde cabrio olunca tadından yenmiyor.bana göre farketmez yanlicaksan ama arkadaşımın pek o işlerde gözü yok.vsa lı almak en iyisi sanırım teşekkür ederim.

grkm
14-04-2010, 11:52
yalnız vsa pek çok esp den güzel çalışıyor diyebilirim. Hakikaten çok hassas davranmışlar. Körfez pistinde çizgi viraj kasmama rağmen deniz tarafı düzlüğe çıkmadan önceki S hariç hiç bir yerde kesmiyor hatta.. Sanırım 58li süreleri zorlamıştım bu halde. Bunun dışında s2000 çok fazla zemin seçen araba , herkes bundan bahsetmiş zaten ama kesinlikle keyifli. Yalnız gündelik binilmeyecek , binilirse çok sıkacak bir araba bunu da belirtmek isterim.

34vtc30
14-04-2010, 23:16
sen ne olursa olsun vsa lı al arkadasında dediği gibi kapatırsın gene yanlarsın devrede olur kafana göre gazlarsın benimki vsalı gayette memnunum cok ısede yarıyor heleki türkiyenin yollarınıdı göz önünde bulundurursan sadece yanlamak icin değil yüksek surattede gerekli

Onrcn
14-04-2010, 23:19
carsi vsa ya karsi : )

_muhaRRem
14-04-2010, 23:22
VSA açarsın ,araç kaymaya başladığında VSA devreye girdiğinden ,diff e zararı var derler VSA sürekli devre dışı bırakırsın,pek anlamı kalmaz zaten, en iyisi VSA sız al kasko yap :D

Dou
14-04-2010, 23:23
VSA açarsın ,araç kaymaya başladığında VSA devreye girdiğinden ,diff e zararı var derler VSA sürekli devre dışı bırakırsın,pek anlamı kalmaz zaten, en iyisi VSA sız al kasko yap :D

ahahaha iyiymiş bu

vsa sız ama kaskolu :hahaha:

34vtc30
14-04-2010, 23:35
RAD_R oto mehmet özgür bana özellikle vsa lı aldırdı bende ona her gün dua ediyorum:D
sende vsa lı al bana et :D

TünayK
14-04-2010, 23:42
tusu var kapanıyor neden vsa ı alınmasın kı? soyle dusun cok cok acele bır yere gıtmen gerekıyor elın ayagına dolasmıs bır sekılde nasıl gıdıceksın vsa sız???? ha arac gercekten cok kontrollu pek gerek yok vsa ya ama madem tusu var kapanıyor sorun ne o zaman?

Sefa_vts
14-04-2010, 23:45
tusu var kapanıyor neden vsa ı alınmasın kı? soyle dusun cok cok acele bır yere gıtmen gerekıyor elın ayagına dolasmıs bır sekılde nasıl gıdıceksın vsa sız???? ha arac gercekten cok kontrollu pek gerek yok vsa ya ama madem tusu var kapanıyor sorun ne o zaman?

2009 model 2 s2k gördüm vsa devredeyken yanlamaya çalışan diff leri yerde bi şekilde.. Söylenti bi ihimal doğru :)

Sebep bu benim için..

_muhaRRem
14-04-2010, 23:49
He bide s2000 alıyorsanız , ailenizin rızasını alın ,sakın habersiz onlara sormadan almayın,sonra VSA falan fark etmez :D

alphan
15-04-2010, 00:02
He bide s2000 alıyorsanız , ailenizin rızasını alın ,sakın habersiz onlara sormadan almayın,sonra VSA falan fark etmez :D

:D:D::D

Walla temiz araba bul Vsa'lı vsa 'sız çok farketmez ama vsa'sız biraz daha dikkat ister kaldıki sen galıycaksan Vsa kapalıynkn gazlıcan yine kayıcak agresif kullanımda benimki Vsa'sz bi problem yok sen cok yüklenmediğin surece kaymıyor ama lastık cok onemlı

TünayK
15-04-2010, 00:04
2009 model 2 s2k gördüm vsa devredeyken yanlamaya çalışan diff leri yerde bi şekilde.. Söylenti bi ihimal doğru :)

Sebep bu benim için..

bak bu gayet mantıklı ıste:)(nasıl gerı vıtesss ama:D) o zaman vsa devredeyken yanlamaya calısma kardesım hayret bısey:)

_muhaRRem
15-04-2010, 00:11
bak bu gayet mantıklı ıste:)(nasıl gerı vıtesss ama:D) o zaman vsa devredeyken yanlamaya calısma kardesım hayret bısey:)

bu lanet araba öle bişeki, bir anda yanlayasın geliyor :D 3.viteste ada yaparken kontra yaptığmı bilirim :D

Sefa_vts
15-04-2010, 00:15

Moderatör olucak adama hiç yakışmıyor geri meri :D hahaha

Ortalık kızışsın yine :p

TünayK
15-04-2010, 00:21
Moderatör olucak adama hiç yakışmıyor geri meri :D hahaha

Ortalık kızışsın yine :p

ortalık kızısırsa ben kacarım ortak doktorum stresten uzak dur dedi...doktor kım mı? bızım haydar abı haydar dumen...:D

turbo&quattro
15-04-2010, 05:28

+1903

Benim aracimda (350z) tcs var.Herhangibir koseden cikarken ayari az biraz fazla kacir basliyor arkayi atmaya...TCS olsun yada olmasin arkadan itis araba heleki az biraz guclu ise cok dikkatli olmak gerek.

Bartu_evo
15-04-2010, 11:31
arkadaşlar keşke ben alıcak olsamda vsa lı vsa sız farketmez acelen varsa yan yanda gidilir :)şaka bir yana arkadaş biraz tedirgindi bende vsa sızını kullanamıyacağını söyledim ona göre değil diye.Herkese teşekkür ederim demekki artık ona ya vsa lı bir s2000 yada bir evo 8 bulucaz.