PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R53=?.Yine Bir Konu Yine Bir Soru :D

Xenomorph
14-04-2010, 21:31
Ya Ben Çok Düşünüyorum Yada Psikolojik Yardım Almam Gerekicek :D
Ama Bir Tane Ve Son Araç Bilgisi Konumu Açayım

Çok İnce Eleyip Sık Dokumam Lazım Düşünmekten Beynim Durcak Artık :D

R53 Cooper S 'ler Nasıldır

Kronik Sorunları Varmıdır-?

Tıkırtı Vs Gibi Şikayetler Duydum Gerçekmidir-?

Motorları Yürüyeni Şanzımanı Nasıl Dayanıklmıdır-?

Yedek Parçalar Ürkütücü Fiyatlardamı-?

2.El Alırken Kaportayı Zaten Gösterilir Ama Başka Nerelerine Bakmalı-?

Valla Billahi Bu Son Başkada Bir Arabayla İlgili Soru Konusu Açmıycam :D

Mini Cooper Sahipleri Ve Bilen Arkadaşlardan Duymak Dahada İçimi Açar :D

Ferhat_V
14-04-2010, 21:36
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=5035&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=1533&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=10898&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=16222&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=29280&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=39822&highlight=coopers

konularda sayfalar arası faydalı bilgiler var...

Xenomorph
14-04-2010, 21:38
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=5035&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=1533&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=10898&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=16222&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=29280&highlight=coopers

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=39822&highlight=coopers

konularda sayfalar arası faydalı bilgiler var...

Teşekkürler Burdanda Yazarsanız Sevinirm Sayfa Sayfa Okumak Ve Hakkında Olan Şeyleri Bulmak Yorucu Olabiliyor

TarikS
14-04-2010, 21:42

2005 veya 2006 model alman daha yararina olur eger cok uygun fiyatli bir tane dusurmezsen eskilerden.. 2005 yilinda makyaj gecirdi ve cook fazla kismi yenilendi, sadece gorsel degil ;)

motordan yana bariz bi kronik sorun yok, ama bilincsiz uygulama ve kullanimlar motor kirdirabiliyor :) stock alman yararina olur..veya en fazla filtre-kasnak-egzoz.. kasnagin nerede takildigi onemli tabi..

araci gostermek istersen Maslak'ta Mini Auto tavsiye ederim.. vea BMW-Mini icin Ozgenc Otomotiv..

tikirti genelde sunrooflu modellerde daha fazla, ama hepsinin bir cozumu var tamamen kalici olmasa da..

sanziman kasap kullanmadikca dayanikli, ama kirilirsa cok para :)

yedek parcalar icin ozel servisleri kullanirsin, oyle cook ahim-sahim degil..

alirken kulelerine baktir, egilme yamulma tarzi seyler olabiliyor ilerleyen kilometrelerde..

genel olarak on takim dagilabiliyor 50bin km'lerde veya biraz sonrasinda kullanima gore degismekle beraber..

Xenomorph
14-04-2010, 21:44
2005 veya 2006 model alman daha yararina olur eger cok uygun fiyatli bir tane dusurmezsen eskilerden.. 2005 yilinda makyaj gecirdi ve cook fazla kismi yenilendi, sadece gorsel degil ;)

motordan yana bariz bi kronik sorun yok, ama bilincsiz uygulama ve kullanimlar motor kirdirabiliyor :) stock alman yararina olur..veya en fazla filtre-kasnak-egzoz.. kasnagin nerede takildigi onemli tabi..

araci gostermek istersen Maslak'ta Mini Auto tavsiye ederim.. vea BMW-Mini icin Ozgenc Otomotiv..

tikirti genelde sunrooflu modellerde daha fazla, ama hepsinin bir cozumu var tamamen kalici olmasa da..

sanziman kasap kullanmadikca dayanikli, ama kirilirsa cok para :)

yedek parcalar icin ozel servisleri kullanirsin, oyle cook ahim-sahim degil..

alirken kulelerine baktir, egilme yamulma tarzi seyler olabiliyor ilerleyen kilometrelerde..

genel olarak on takim dagilabiliyor 50bin km'lerde veya biraz sonrasinda kullanima gore degismekle beraber..

Teşekkürler 2002 2003 Tarzı Bakıyordum Fiyatlarından Ötürü Ama Ötekilerinde Fiyatları Çıkıyor Baktıkça Biraz Daha Sahibinden'e Yöneleyim

Ferhat Arkadaşın Verdiği Linkleride Okuyorum Sağolsun

TarikS
14-04-2010, 21:49
Teşekkürler 2002 2003 Tarzı Bakıyordum Fiyatlarından Ötürü Ama Ötekilerinde Fiyatları Çıkıyor Baktıkça Biraz Daha Sahibinden'e Yöneleyim

Ferhat Arkadaşın Verdiği Linkleride Okuyorum Sağolsun

Mini'de oyle bir sey ki neredeyse 3 ayda bir ufak yenilemeler var.. kapsamli makyaj 2005'te yapildi..o yuzden ne kadar yeni olursa o kadar iyi..

Xenomorph
14-04-2010, 21:53
Mini'de oyle bir sey ki neredeyse 3 ayda bir ufak yenilemeler var.. kapsamli makyaj 2005'te yapildi..o yuzden ne kadar yeni olursa o kadar iyi..

Type-R Alternatifi Olarak Düşük Fiyatlı Araçlara Bakıyordum Mini'de Bir Seçenekti Ama Diğer Konulardan Ve Burdan Sizin Yazdıklarınızdan Ötürü Biraz Soğudum Açıkcası

Hala Okuyorum :D

Xenomorph
14-04-2010, 21:55
Birde 2006 Lar Chargerlımı Turbomu Ne Zmndan Sonrası Turbo?

Onrcn
14-04-2010, 21:57
sadece yeni kasalar turbolu

izo
14-04-2010, 21:57
biri banlasın şu merti ya primeracı bebe bile daha iyiydi en azından 220-240 rolling yapalım fln diyodu:D

bro bnm kasa clio rs verelim sarı var bi tane sahibnden de 182 lik....
veya temiz bir 172lik...
para varsa megane rs...

YEY®
14-04-2010, 21:58
2007 ve sonrası turbolu..Motor ve araç tamamen yenilendi görüntü benzerde olsa..

brv
14-04-2010, 22:01
r56 lar turbo...kasa değiştikten sonra turbolandı...

02-03 almanı tavsiye etmem çok fazla hem km'leri çok yüksek oluyo genelde hemde nerden baksan 7*8 yaşında araçlar...

direksiyon pompası kronik sorun diye biliyorum...onun dışında konsol ve sunroof tıkırtılarına alışıyosun...

http://www.sahibinden.com/turkiye_de_tek_ve_tertemiz_cooper_s!!-51WQQaXQQ19534026WQQpXQQdisplayitem

mcs alıcak olsam bu aracı alırım...takip ettiğim kadarıyla çok titiz bir sahibi var...aracın üzerindeki extralar yeter...

ama bütçe müsaitse 05+ almakta fayda var...

AHM
14-04-2010, 22:06
cabuk ısınan bir motoru var yürümek istiyorsan typer almanı tavsiye ederim ama yol tutus coiloverla cok zevkliydi temiz bir tane düsünebilirsn

Xenomorph
14-04-2010, 22:08
biri banlasın şu merti ya primeracı bebe bile daha iyiydi en azından 220-240 rolling yapalım fln diyodu:D

bro bnm kasa clio rs verelim sarı var bi tane sahibnden de 182 lik....
veya temiz bir 172lik...
para varsa megane rs...

olm ben renoya binmem pis renocu :D

ahahah napayım olm ince eleyip sık dokucaz güzel bir araba alıcaz :D

pis renocu :D

2006'ların Chargerlı oldugunu ogrendıgım ıyı oldu ben 2005'ten sonrası turbolu dıye bılıyordum bakayım tekrardan sahibindende

sarı araca gelince bir aralar fiyatı ciddi düşüktü düşündüğüm bir arabaydı fiyat yaklaşık 3000 tl çıkmış ama oda favorilerimde ilanlarda

YEY®
14-04-2010, 22:12
Kim ne derse desin mini sahibi olmak o kadar keyifli bişeyki,miniden inip binebileceğin tek araba s2000 gibi geliyor :) Ki hep öyle olmuştur mcs'den inip s2000 e binen bir sürü kişi biliyorum....Sonuçta mini, Type-r gibi gazcı arabası değil :) Yazın tavanı açıp arklarınla gezmek olsun,bi ortama gittiğinde gözlerin sende olması olsun,hatun potansiyeli olsun sınıfını olmayan aksesuar mahiyetinde bi araç..Gittiğin heryerde ilgi odağı olmak istemiyosan bulaşma derim miniye :)

Cem.B
14-04-2010, 22:16
2004 var bende 2005-2006 dan bi eksiğini görmedim :) kronik sorunda yaşamadım ama eskilerin mercekli far olmaması gibi bir sorun var ve pahalıda bir sorun ikinci el bile almak istesen :)

takırtı tukurtu insan hoşuna bile gidebilio yerine göre standartı hızlı deil sana öle söleyim ufak tefek bişiler yapınca 2000-2500 gibi bi bütçeyle baya tatminkar hızlı oluyor

ama sana dost tavisyesi sunroofsuz mini alma (binerken sorun yaşatmaz zevktir ama satarken sürünürsün biraz) bu arada sunroofda ses yapmaz onu sunroof olmayanlar uydurmuş :) alısan donanım olarak dolusunu almaya çalış ayrı bi zevki var

benim aklıma gelenler bunlar şimdilik

typeRace
14-04-2010, 22:16
Herkes yazmış en büyük sorun 2005 öncesi direksiyon pompası.alırken mini auto da baktır sorun varsa fiyattan düşmesini söylersin sahibine. Bilinçsiz kullanım dışında sorun çıkarmadan rahatlıkla gazlar eder binersin. Mümkünse aşırı yüklenmemiş bir mini bulmanı tavsiye ederim..

eski bir ep3 sahibi olarak R53 aşırı keyifli bir arabadır,sağlıklı bir s de kasnak,eksoz,headers,filtre ile 220 hp leri görebilirsin.şanzumanı çok çok iyidir.Şaşırtacak derecede yol tutuşu vardır..

Yedek parça vs normale yakın fiyatlardadır.. tabi borusan a gitmedikçe.Mini auto her konuda yeter..

Ayrıca sunroof lu almanı tavsiye ederim,çok daha rahat satarsın ve mini gibi küçük bir araba için çok güzel bir ferahlık sağlıyor bence.Ara sıra tıkırtı yapar ama zamanla alışırsın zaten :)

Xenomorph
14-04-2010, 22:22
Herkes yazmış en büyük sorun 2005 öncesi direksiyon pompası.alırken mini auto da baktır sorun varsa fiyattan düşmesini söylersin sahibine. Bilinçsiz kullanım dışında sorun çıkarmadan rahatlıkla gazlar eder binersin. Mümkünse aşırı yüklenmemiş bir mini bulmanı tavsiye ederim..

eski bir ep3 sahibi olarak R53 aşırı keyifli bir arabadır,sağlıklı bir s de kasnak,eksoz,headers,filtre ile 220 hp leri görebilirsin.şanzumanı çok çok iyidir.Şaşırtacak derecede yol tutuşu vardır..

Yedek parça vs normale yakın fiyatlardadır.. tabi borusan a gitmedikçe.Mini auto her konuda yeter..

Ayrıca sunroof lu almanı tavsiye ederim,çok daha rahat satarsın ve mini gibi küçük bir araba için çok güzel bir ferahlık sağlıyor bence.Ara sıra tıkırtı yapar ama zamanla alışırsın zaten :)

Zaten Km Düşük Ve İlk Sahibinden Motoru Değil Manifol Vidaları Bile Açılmamış Arıyorum Biliyorum Kriterler Sıkıcı Ama Paranoyak Oldum Bu Yorumlardan Önce Pek Ciddi Değildim Ama Cidden Aramaya Başladım Gibi fakat 2005 çok az var sahibindende

Cem.B
14-04-2010, 22:24
Zaten Km Düşük Ve İlk Sahibinden Motoru Değil Manifol Vidaları Bile Açılmamış Arıyorum Biliyorum Kriterler Sıkıcı Ama Paranoyak Oldum Bu Yorumlardan Önce Pek Ciddi Değildim Ama Cidden Aramaya Başladım Gibi fakat 2005 çok az var sahibindende

aman manifolt u sökülmemiş arama saçların beyazlar sora ikinci el headers bulcam die :) her yerde headers aranırsın sora pahalı gelir amerikadan kovaalarsın :)

YEY®
14-04-2010, 22:25
Bütçe varsa 2005 üstü tavsiye ederim bende..Bidefa 3 kol direksiyon,koltuk ısıtma,chrono paket(yağ basıncı,boost) gibi donanımları mevcut.Ayrıca 100 küsür mekanik elektronik aksam elden geçmiş önceki jenerasyona göre..Ama şöyle bi gerçek var,bütçe yetmiyorsada miniye binmemektense 2002 sine bile deli gibi keyifle binmeyi tercih ederim ki öyle yaptım tercihimi :) ara ara servisin yolunu aşındırsamda 2010 model arabaların hallerini görünce 8 yaşındaki minimin hiç bir saç baş yoldurtucu sorununun olmadığını düşünüyorum...

Sunroof konusuna değinilmiş.Sunroof hem ufak arabayı çok ferah gösteriyor içten hemde 2.elde fiyatın ölmemesini sağlıyor :)

Xenomorph
14-04-2010, 22:25
http://www.sahibinden.com/sifir_gibi_mini_cooper_s-20WQQaXQQ23818018WQQpXQQdisplayitem

bu araç burdan satıldı dimi ?

bi üyenin aracıydı bu galiba

Xenomorph
14-04-2010, 22:29
Bütçe varsa 2005 üstü tavsiye ederim bende..Bidefa 3 kol direksiyon,koltuk ısıtma,chrono paket(yağ basıncı,boost) gibi donanımları mevcut.Ayrıca 100 küsür mekanik elektronik aksam elden geçmiş önceki jenerasyona göre..Ama şöyle bi gerçek var,bütçe yetmiyorsada miniye binmemektense 2002 sine bile deli gibi keyifle binmeyi tercih ederim ki öyle yaptım tercihimi :) ara ara servisin yolunu aşındırsamda 2010 model arabaların hallerini görünce 8 yaşındaki minimin hiç bir saç baş yoldurtucu sorununun olmadığını düşünüyorum...

Sunroof konusuna değinilmiş.Sunroof hem ufak arabayı çok ferah gösteriyor içten hemde 2.elde fiyatın ölmemesini sağlıyor :)

Bütçe Max 40 Oda Zar Zor Ama İşte Bütçenin Yanında Ailenin Çok İnce Eleyip Sık Dokumasıda var

Hiçbirşekilde Sıkıntı Çıkarmıycak Temiz Araç İstiyorlar VTI Bıktırdı Ailemide Benide Ugrastık Ettık Yaptık Bıde Hayırsız Cıktı Ustune Otobusle....Aıle Resmen Cıldırdı O VTI'dan Zararım 9 Civarinda

Type-R Düşünüyorum Hala Ama Babam Hayatta Almam Diyor Bir Şekilde İkna Olur Ama Bende Düşünüyorum Bazen Ciddi Olarak Çok Gazlanmış Arabalar Ve Fiyatları Ciddi Paralar...

Minin Yol Tutuşunun Çok İyi Olduğunu Duydumki Tercih Sebebimde Büyük Etkeni Var Bakalım

zorbeykesman
14-04-2010, 22:32

bende elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyım.

ilk önce yey in dediği gibi gözlerin üzerinde olmasını istiyorsan gözün kapalı alabilirsin.

içi küçük olsada çok eğlencelidir.

sunroof sağlam kasislerde ses yapar çünkü büyük bir sunroofa sahiptir.

iç bakalit mi bakaritmi herne ise aksamlardan ses gelir buna alışırsın bir süre sonra duymazsın.

10 lt. nin aşağısına indirmen için baya sakin kullanman lazım.

Ufak modifiyelere güzel cevaplar veren bir araç. Mesela kasnak 10 ila 17 hp arası bir güç verir.

2006'larda R53 tür.

R53 superchargerlıdır gaza basınca dışardakilere ıslık çalar. :)

Yay olmasada sert bir araçtır.

Çok güzel yol tutar.

Stepnesi yoktur.

Çok kişi bilmez ama akü arkadadır.

Kronik sorunları diye tabir edebileceğimiz herkesin söylediği gibi direksiyon pompası olabilir fakat ben yaşamadım böyle bir sorun.

Alırken rot başları na baktırmanın önemli olacağını duymuştum.

Bu arada Alican Abinin arabası çok temizdir.

YEY®
14-04-2010, 22:32
Aradığın şey yol tutuşuysa zaten miniden başka arabaya bakma..40 liraya çok temiz r53 2005-2006 bulabilirsin bence.

Xenomorph
14-04-2010, 22:36
http://www.sahibinden.com/sifir_gibi_mini_cooper_s-20WQQaXQQ23818018WQQpXQQdisplayitem

Bu Linki Vermiştim Yukarda Bu Burda Bir Üyenin Aracıydı Dimi ? Eskiden

Xenomorph
14-04-2010, 22:38
bende elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışıyım.

ilk önce yey in dediği gibi gözlerin üzerinde olmasını istiyorsan gözün kapalı alabilirsin.

içi küçük olsada çok eğlencelidir.

sunroof sağlam kasislerde ses yapar çünkü büyük bir sunroofa sahiptir.

iç bakalit mi bakaritmi herne ise aksamlardan ses gelir buna alışırsın bir süre sonra duymazsın.

10 lt. nin aşağısına indirmen için baya sakin kullanman lazım.

Ufak modifiyelere güzel cevaplar veren bir araç. Mesela kasnak 10 ila 17 hp arası bir güç verir.

2006'larda R53 tür.

R53 superchargerlıdır gaza basınca dışardakilere ıslık çalar. :)

Yay olmasada sert bir araçtır.

Çok güzel yol tutar.

Stepnesi yoktur.

Çok kişi bilmez ama akü arkadadır.

Kronik sorunları diye tabir edebileceğimiz herkesin söylediği gibi direksiyon pompası olabilir fakat ben yaşamadım böyle bir sorun.

Alırken rot başları na baktırmanın önemli olacağını duymuştum.

Bu arada Alican Abinin arabası çok temizdir.

Çok Teşekkürler Cidden Sağolun

Bakalım 2005'lere Yöneldim Burda Ve İlk Posttaki Linklerden Sonra Okuduklarımla

Herkese Yardımları İçin Teşekkürler Vallahi Soru Kalmadı Bulup Soracağım :D

cem36
14-04-2010, 22:39
Arkadaşım arabasını 36 ya sattı füme sıyah tavanlı cam... 64.000 km den bayan arabasıydı.. 2004 model çok keyifli araçtı fakat vites geçişlerinde hep problem oluyodu vıtes attıktan sonra arac bı kac sanıye gazı yemıyodu :S özellikle tiptronikte çok yapıyordu bızde anlamamıştık sonra sattılar aracı :S Ama çok çok keyifli bir araç o rakamlara kaliteli bir araç...

YEY®
14-04-2010, 22:40

Bu Linki Vermiştim Yukarda Bu Burda Bir Üyenin Aracıydı Dimi ? Eskiden

Daha bugün ilanı vardı forumda bu aracın ?

Xenomorph
14-04-2010, 22:44
buldum ilanı aynen sattı diye biliyordum ama satmamış demekki bi özel msj patlatayım :D

siz hakkında birşeyler biliyormusunuz aracın?

Sorgu Konusuda Açsammı :D

emre yeşil
14-04-2010, 23:06
piskolojik desteğe ihtiyacın var senin ve hepimizin :)

Xenomorph
14-04-2010, 23:07
piskolojik desteğe ihtiyacın var senin ve hepimizin :)

Doğru Söze Ne Denir :D

ramo35
15-04-2010, 00:30
belli bir yerden sonra r53 kasaların üst kapakları dayanmıyor diye duydum(250hp üstü sübap erimesi fln:eek:) ama modifiye etmiceksen çok aşırıya kaçmıcaksan yol tutuşları süperdir ama ben olsam r56 kasa yeni tip alırım eski kasa chrysler motorunu tercih etmezdim ama bütçe kısıtlı temiz birtane oynanmamış bulurdum kasnak+filtre+intercooler+watersprey+egzoz dvm eder bırakırdım çok keyfili olcağı kesin hemde tam ilgi makinası 3 kızdan 2 si mini dio:D ama genede type-r arardım beklerdim düşmesini temiz

DR059
15-04-2010, 00:39
Cooperlar ile aklıma takılan bir soruyu sorsam umarım konu sahibi kızmaz. :)

Bazı cooperlarda sürat ve devir saati direksiyonun arkasında yani olması gerektiği yerde. Bu opsiyonel bir özellik midir yoksa belirli bir model yılından sonra üretilen modellerde mi böyledir?

Dou
15-04-2010, 00:42

Bazı cooperlarda sürat ve devir saati direksiyonun arkasında yani olması gerektiği yerde. Bu opsiyonel bir özellik midir yoksa belirli bir model yılından sonra üretilen modellerde mi böyledir?

2005-2006 larda böyleydi.

Bende hazır yazmışken sorayım,

GP lere sorunlu diyorlar ne derecede doğrudur bu durum? Problemli midir gerçekten, varsa nedir?

YEY®
15-04-2010, 00:46
Alınabilecek en sorunsuz r53 araçlardır GP'ler :) Serinin final üretimidir ve r56 ile ortak parçaları mevcuttur..Tüm hataların giderilmiş hali mevcut gp kasasında..Ayrıca çok fazla donanımda mevcut değil zaten,sunroof,xenon far vs..

Dou
15-04-2010, 00:52
Alınabilecek en sorunsuz r53 araçlardır GP'ler :) Serinin final üretimidir ve r56 ile ortak parçaları mevcuttur..Tüm hataların giderilmiş hali mevcut gp kasasında..Ayrıca çok fazla donanımda mevcut değil zaten,sunroof,xenon far vs..

donanım mühim değil ya :) klima abs yeter bana gitsin sadece :D

teşekkürler :)

cabriolet
15-04-2010, 01:15
hiç düşünmeden temiz bi r53 almanı tavsiye ederim bende hatta en son koyduğun ilanda ki füme - beyaz olan araba çok temiz ve güzel bi araba :)

facia
15-04-2010, 09:13
Yakıt tüketimleri nasıl S'lerin?

SekoLive
15-04-2010, 09:17
kaza yaptın yapalı her konunu okuyorm sen bu gidişle araba alamayacaksın uzun bi süre arayışta kalıcaksın....uzun süre aramanda canını sıkıcak ...

tez olsn hayırlısı olsn diyorm

Yekta
15-04-2010, 12:06

herkes yazmış ama bende bildiklerimi yazayım :)
kronik sorun olarak 05 öncesinde direksiyon pompası en büyük kronik sorun.. hepsinde olacak diye birşey yok ama hor kullanılan pek dikkat edilmeyenlerde çıkıyor genelde.. tamiri mümkün ama yine baş gösteriyor bir süre sonra.. değiştirirken de pahalıya patlar biraz..
radyatör su kabının contası çok ufak ama önemli bir kronik sorundur :D 50 liralık kapak 5k liraya mal olabiliyor :D
ön takım orj de pek sıkıntı çıkarmaz ama yapısı sert olduğu için üstüne bide yay vs takılırsa kule takozlarını yırtıyor 15 20k kmde bir tabi kullanıma da bağlı.. çok pahalı değildir tanesi 60 lira civarı.. rotillerde sıkıntı yapabilir..
iç kısımda tıkırtılar olabiliyor göğüsten ama çok sinir bozucu şeyler değil ufak tefek müdahelelerle çoğunun önüne geçilir :) sunrooflularda mekanizmadan da gelebiliyormuş ama bende olmadığı için bilemiyorum :D
motoru yürüyeni bence gayet sağlam tabi bilinçli kullanırsan ve yüklersen :) şanzımanı da gayet dayanıklı..
yakıt tüketimi şehir içinde kullanıma göre 9-12 litre arası değişiyor.. uzun yolda eğer sabırlıysan 5 6 litre civarına inebilirsin :) km üzerinden şehiriçinde 55 lt depo ile 500 550 uzunda 900 e kadar yolu var :)
yedek parçaları da makul ne pahalı ne ucuz..
eğer ciddi düşünüyorsan bencede 2005 sonrası alman daha yararlı olur.. makyajda birçok şey yenilendi.. motor kulakları direksiyon pompası far stop göğüs şanzıman nispeten farklı vs..
kasnak filtre egsoz sıradan modifiyeler tamamen zır stock bakmana gerek yok bence :)

belli bir yerden sonra r53 kasaların üst kapakları dayanmıyor diye duydum(250hp üstü sübap erimesi fln:eek:) ama modifiye etmiceksen çok aşırıya kaçmıcaksan yol tutuşları süperdir ama ben olsam r56 kasa yeni tip alırım eski kasa chrysler motorunu tercih etmezdim ama bütçe kısıtlı temiz birtane oynanmamış bulurdum kasnak+filtre+intercooler+watersprey+egzoz dvm eder bırakırdım çok keyfili olcağı kesin hemde tam ilgi makinası 3 kızdan 2 si mini dio:D ama genede type-r arardım beklerdim düşmesini temiz

üst kapakları dayanmıyor diye birşey yok dayanıyor ama kötü bi tasarımı var :) egt sıkıntısı oluyor aşırı ısınıyor bu yüzden de :)

chronopack donanımı olanlarda hız ve devir birlikte ortada yağ ısısı, yağ basıncı, hararet ve benzin bir arada oluyor.. genelde 05 sonrasında var..

zorbeykesman
15-04-2010, 12:07
Yakıt tüketimleri nasıl S'lerin?

ben şöyle söyliyim

benmki F1 Şanzuman

2 aydır sıfırlamadığım ortalamam 10.9 lt

senna
15-04-2010, 12:08
herkes yazmış ama bende bildiklerimi yazayım :)
kronik sorun olarak 05 öncesinde direksiyon pompası en büyük kronik sorun.. hepsinde olacak diye birşey yok ama hor kullanılan pek dikkat edilmeyenlerde çıkıyor genelde.. tamiri mümkün ama yine baş gösteriyor bir süre sonra.. değiştirirken de pahalıya patlar biraz..
radyatör su kabının contası çok ufak ama önemli bir kronik sorundur :D 50 liralık kapak 5k liraya mal olabiliyor :D
ön takım orj de pek sıkıntı çıkarmaz ama yapısı sert olduğu için üstüne bide yay vs takılırsa kule takozlarını yırtıyor 15 20k kmde bir tabi kullanıma da bağlı.. çok pahalı değildir tanesi 60 lira civarı.. rotillerde sıkıntı yapabilir..
iç kısımda tıkırtılar olabiliyor göğüsten ama çok sinir bozucu şeyler değil ufak tefek müdahelelerle çoğunun önüne geçilir :) sunrooflularda mekanizmadan da gelebiliyormuş ama bende olmadığı için bilemiyorum :D
motoru yürüyeni bence gayet sağlam tabi bilinçli kullanırsan ve yüklersen :) şanzımanı da gayet dayanıklı..
yakıt tüketimi şehir içinde kullanıma göre 9-12 litre arası değişiyor.. uzun yolda eğer sabırlıysan 5 6 litre civarına inebilirsin :) km üzerinden şehiriçinde 55 lt depo ile 500 550 uzunda 900 e kadar yolu var :)
yedek parçaları da makul ne pahalı ne ucuz..
eğer ciddi düşünüyorsan bencede 2005 sonrası alman daha yararlı olur.. makyajda birçok şey yenilendi.. motor kulakları direksiyon pompası far stop göğüs şanzıman nispeten farklı vs..
kasnak filtre egsoz sıradan modifiyeler tamamen zır stock bakmana gerek yok bence :)

üst kapakları dayanmıyor diye birşey yok dayanıyor ama kötü bi tasarımı var :) egt sıkıntısı oluyor aşırı ısınıyor bu yüzden de :)

chronopack donanımı olanlarda hız ve devir birlikte ortada yağ ısısı, yağ basıncı, hararet ve benzin bir arada oluyor.. genelde 05 sonrasında var..

Yekta 05 sonrası değişen mekanik parçalar 05 öncesiyle uyumlumu? atıyorum motor kulağını 2003e takabilrmiyim?

fangio
15-04-2010, 12:12
R56 da chip+komple egzos+chip R53 de kasnak+chip+k.egzos yüklense hangisi daha keyifli olur? sade olsun bizim olsun :D

Yekta
15-04-2010, 12:17
Yekta 05 sonrası değişen mekanik parçalar 05 öncesiyle uyumlumu? atıyorum motor kulağını 2003e takabilrmiyim?

bazıları uyumlu bazıları değil :)
direksiyon pompası yeniyle uyumlu değil diye biliyorum ben mesela ama 05 sonrasında ayna mahruti daha kısa az birşey o değişebiliyor.. istenirse göğüste değiştirilir tabi farlar stoplar da.. motor kulağından tam emin değilim ama o da uymuyordu diye hatırlıyorum..

Xenomorph
15-04-2010, 12:19
bazıları uyumlu bazıları değil :)
direksiyon pompası yeniyle uyumlu değil diye biliyorum ben mesela ama 05 sonrasında ayna mahruti daha kısa az birşey o değişebiliyor.. istenirse göğüste değiştirilir tabi farlar stoplar da.. motor kulağından tam emin değilim ama o da uymuyordu diye hatırlıyorum..

Peki 05 Modeller Direk Makyajlımı Yekta Yoksa 05 6.ay üretim öncesi gibi kriterler varmı ben bakıyorumda Makyajını Çözemedim İlanlardan

04'ten Sonrası Yani 05'ler Makyajlı 06'lar Makyajlı 07'ler Yeni Kasa Olarakmı Baz Alıcaz?

Makyajlılarda 3 Kol Direksiyon Standart Galiba

Yekta Çok Soru Sordum Ama Sen Forumda mcs Hakkında Bilgili Bi Arkadaşsın Diye Biliyorum :D

Yekta
15-04-2010, 12:26
Peki 05 Modeller Direk Makyajlımı Yekta Yoksa 05 6.ay üretim öncesi gibi kriterler varmı ben bakıyorumda Makyajını Çözemedim İlanlardan

04'ten Sonrası Yani 05'ler Makyajlı 06'lar Makyajlı 07'ler Yeni Kasa Olarakmı Baz Alıcaz?

Yekta Çok Soru Sordum Ama Sen Forumda mcs Hakkında Bilgili Bi Arkadaşsın Diye Biliyorum :D

04 yarısında makyajlandı ama türkiyede makyajlı 04 varmı bilmiyorum onun için 05 sonrasını makyajlı olarak düşün sen :)
06 ya kadar üretildi ama 06 da manuel bulmak çok zor ağırlıklı olarak triptronik geldi.. 07 ve sonrası r56 yani turbolu olanlar..
makyajlıların çoğunda 3 kol direksiyon var ama olmayanları da gördüm kimi paketlerde 2 kol direksiyon olanlar da var :)
yok estağfurullah bildiğim kadarını paylaşıyorum bende :)

grkm
15-04-2010, 12:26
kulakların tasarımı cok degisik hakikaten uymuyor diye biliyorum bende :)

r56 nın limitlerini henüz bilmiyoruz , hoş gördüğüm en hızlı r56(filtre,intercooler,borular,turboback egzoz) benim aracımla(filtre,kasnak,header,orjinal son susturucu iptali) hemen hemen aynı gidiyordu , beklediğimden farklı şekilde üst süratlerde ben biraz daha öne çıkıyordum. Ikimizde de yazılım olsa muhtemelen o daha hızlı olacaktır.

8.000rpm
15-04-2010, 12:27

ekstra olarak gösterge paketi alınmışsa , devir saati ve hız göstergesi birlikte direksiyon arkasına gelir , orta konsolun üstündeki büyük alanda da hararet , benzin vs. göstergeler olur.. bu gösterge paketi ekstra satın alınan bir özelliktir , normalde hız büyük ve orta konsolda , devir saati de tek başına direksiyon arkasındadır

r53 cooperS lerde makyaj öncesi kasaların (yanlış hatırlamıyorsam makyaj 2005 yılında oldu) direksiyon pompaları sıkıntı yaratabilir , zaten makyaj öncesi araçlarda direksiyon pompası vıyyyy vııyyy diye inler :D:D:D
makyaj sonrası r53 lerde bu sorun ortadan kaldırılmış , direksiyon pompası ile ilgili birtakım değişiklikler yapılmış , kısacası arıza çıkarma olasılığı daha düşük...

otomatik şanzımanlarda da makyaj öncesi-makyaj sonrası farklar var ama otomatik şanzımanlısını almanı tavsiye etmem , düz vites cooperS kesinlikle daha sorunsuz olacaktır...

cam tavan olayına gelirsek ,
ses yapar mı? bu tamamen aracın önceki sahiplerinin aracı hangi koşullarda ne şekilde ve hangi yollarda kullandıklarına bağlı... sessizine de rastlayabilirsin çatır çutur ses verenine de...

cam tavan alınmalı mı?
aracın içini kuşkusuz çok ferahlatıyor ve cidden çok keyifli , bence alınmalı
ama r53 kasalarda cam tavan , delikli bir kumaş panjura sahip , yani her ne kadar camı siyah da olsa yazın sıcağında aracın içinin ısınmasını ve kafanızın yanmasını tamamen engelleyemiyor diyebilirim , kumaş panjur demiyelim de perde diyelim...
ama r53 kasalarda artık kumaş değil , direkt sürgülü kapak var , kesin çözüm yani...

döşeme konusu ;
s versiyonlarında yarım deri veya tam deri olarak iki farklı tür var. ben tam deri tavsiye ederim , aracın değerini kesinlikle arttıran bir unsurdur
doğal olarak ön koltuklar daha fazla kullanıldığı için , özellikle şöför koltuğunun kalça kenarlarındaki plastik kaplama ile deri döşemenin birleşim / iç içe geçiş noktalarını kontrol etmek lazım , deri o noktalardan atma / sıyrılma yapabiliyor

yol tutuş
standart amortisör-yay ikilisi gayet yeterlidir , yeteri kadar da serttir , daha sert süspansiyon tamamen zevk meselesidir , ama dediğim gibi standart hali bile çok çok iyidir

yakıt
şehir için ortalama 10 litreden aşağı çok zor , yukarısı ise mümkün :D
şehir dışı sabit-sakin kullanım halinde 7 litre seviyesi yakalanabiliyor

yedek parça / servis
daha önce bir honda sahibi olduğun için sana bir miktar yüksek gelecektir :)

şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

TarikS
15-04-2010, 12:30

3kol 2005 oncesinde hic yoktu, 2005 modellerle beraber geldi ama baz donanimlarda bulamayabilirsin..

2005 olup da eski gormedim, tam 2004 agustos gibi makyajlilar 2005 model olarak giris yapti diye biliyorum..

!KO
15-04-2010, 12:41
öğrenciye gidermi mcs :p

ep3 r53 arasında kaldım bende hergece roll vs işim pek olmaz anca arkadas arasında denerım

benzın problem degılde çok buyuk sorun cıkarırmı bana(direksiyon pompası hariç ) 2005 oncesi 70k-8k km arası mcs :D

fangio
15-04-2010, 12:41
kulakların tasarımı cok degisik hakikaten uymuyor diye biliyorum bende :)

r56 nın limitlerini henüz bilmiyoruz , hoş gördüğüm en hızlı r56(filtre,intercooler,borular,turboback egzoz) benim aracımla(filtre,kasnak,header,orjinal son susturucu iptali) hemen hemen aynı gidiyordu , beklediğimden farklı şekilde üst süratlerde ben biraz daha öne çıkıyordum. Ikimizde de yazılım olsa muhtemelen o daha hızlı olacaktır.

Görkem bilgi için sağol :) Tip olarak R53 daha çok hoşuma gidiyor. Sanki R56 biraz pörtlek gözlü gibi :( Ama yakıt tüketimi de kafamı karıştırıyor. Tabi para biriktirmek lazım :D

Yekta
15-04-2010, 12:44
öğrenciye gidermi mcs :p

ep3 r53 arasında kaldım bende hergece roll vs işim pek olmaz anca arkadas arasında denerım

benzın problem degılde çok buyuk sorun cıkarırmı bana(direksiyon pompası hariç ) 2005 oncesi 70k-8k km arası mcs :D

çok büyük sorun çıkarmaz ama 05 sonrası daha sorunsuzdur işte yazdığımız gibi :)
bence gündelik kullanılacaksa mcs type r dan iyidir.. şimdi yine ep3 r53 kavgası çıkmasın da :D :D

!KO
15-04-2010, 12:51
çok büyük sorun çıkarmaz ama 05 sonrası daha sorunsuzdur işte yazdığımız gibi :)
bence gündelik kullanılacaksa mcs type r dan iyidir.. şimdi yine ep3 r53 kavgası çıkmasın da :D :D

05 sonrasına butce yetmıyo ya :(

gundelık okul ev iş arası haftasonuda neresı olursa spec:p

depresif
15-04-2010, 13:03
r56 konusundaki düşüncelerinizide alabilir miyim? r53 e göre yakıtta biraz daha cimri başka ne artı yönleri var.

Xenomorph
15-04-2010, 13:37
Valla Allah Razı Olsun Kelimesinden Başka Birşey Bulamadım :D Hepinize Çok Teşekkür Ederim Zaman Ayırıp Yazmışsınız Şu An Aklımda Çok Az Şey Kaldıki Onlarda Genel Düşünceler İşte Bakım,Headers Vs Gibi :D

Ben Aracımla Günde Min 50 60 Km Yapıyorum Şehiriçi Banada Daha Uygun Geliyor mcs Birde Şimdi Tamam k20 Akıyor Ama Klima+Abs+K20 = 40...Mini İse Segment Olarak Bambaşka Duruyor...

Büyük İhtimalle Tertemiz Bir Mcs Bulursam Alıcam Min 1 Ay Max 3 Ay'a Kadar Ve Sayenizde 2005 Üstü Olacak Maslakta Mini Auto'yla Gidip Tanışıcam En Kısa Zamanda Özgençi Bmwci Arkadaşlarım Tanıyor :D Onlarda Konuşucam

Çok Teşekkürler Cidden Bayağı Bir Aydınlandım :D

Peki Modifiye Olarak Nasıl Bir Araç

Kesinlikle ve Kesinlikle Motora Zarar Vermeyecek Şeyler Takarım Takarsam

Daha Önce Charger Kullanmadım Bilmemde Pek

Bu Kasnak'tır Gidiyor Varmı Bunun Zararı

Ne Gibi Bütçelerle MOTOR Riski Yaratmadan Yürünebilir Neler Takmalı

Yekta
15-04-2010, 13:48
Valla Allah Razı Olsun Kelimesinden Başka Birşey Bulamadım :D Hepinize Çok Teşekkür Ederim Zaman Ayırıp Yazmışsınız Şu An Aklımda Çok Az Şey Kaldıki Onlarda Genel Düşünceler İşte Bakım,Headers Vs Gibi :D

Ben Aracımla Günde Min 50 60 Km Yapıyorum Şehiriçi Banada Daha Uygun Geliyor mcs Birde Şimdi Tamam k20 Akıyor Ama Klima+Abs+K20 = 40...Mini İse Segment Olarak Bambaşka Duruyor...

Büyük İhtimalle Tertemiz Bir Mcs Bulursam Alıcam Min 1 Ay Max 3 Ay'a Kadar Ve Sayenizde 2005 Üstü Olacak Maslakta Mini Auto'yla Gidip Tanışıcam En Kısa Zamanda Özgençi Bmwci Arkadaşlarım Tanıyor :D Onlarda Konuşucam

Çok Teşekkürler Cidden Bayağı Bir Aydınlandım :D

Peki Modifiye Olarak Nasıl Bir Araç

Kesinlikle ve Kesinlikle Motora Zarar Vermeyecek Şeyler Takarım Takarsam

Daha Önce Charger Kullanmadım Bilmemde Pek

Bu Kasnak'tır Gidiyor Varmı Bunun Zararı

Ne Gibi Bütçelerle MOTOR Riski Yaratmadan Yürünebilir Neler Takmalı

inşallah 1 ay sonra yine değişmez fikrin :D :D
mini auto yusuf ustayla tanış esnaf olarak da insan olarak da çok iyi birisidir :)

kasnak sc basıncı arttırmak içindir :) orj de 0.7 bar civarıdır basınç %17 ufak kasnak ile 1.1 bar civarına çıkar yaklaşık da 15hp güç alırsınız.. kimileri krank kasnağını da değiştiriyor.. orjinalinde 05 sonrasında krank kasnağında damper var ve aftermarketlerde bu yok çoğunda.. zaten sineğin yağını çıkarmak gibi birşey bence gereksiz :)
headers gerçekten önemli çünkü orjinali çok kötü ve zaten yüksek egt ile dolaşan bi araba.. filtre egsoz zaten klasik :) bunlar ile hiçbir sıkıntı yaşamazsın.. yazılım konusu biraz muallakta sanırım :D superchips ile sıkıntı yaşayanlar oldu filan.. orjinal yazılım ile şu an bende bi sıkıntı yok afr de normal 11.5 civarında :)

8.000rpm
15-04-2010, 13:52
risksiz yürütmek , kafanın rahat olması için egzoz , filtre kiti , headers tavsiye...
kasnak ve yazılım da tabii mümkün de ben olsam r53 ü limitlerine çok dayamazdım , soft bir yazılım ve %'si düşük bir kasnak belki...
charger biraz değişik bir duygudur , rölantiden itibaren sürekli devrede olan bir sistem olduğu için sağ ayağının altında güç devamlı var :)
r53 modifiye konusunda kaput altı sıcaklıklar meselesi var , sıcak bir arkadaşımızdır kendileri
:D:D:D

Xenomorph
15-04-2010, 13:52
inşallah 1 ay sonra yine değişmez fikrin :D :D
mini auto yusuf ustayla tanış esnaf olarak da insan olarak da çok iyi birisidir :)

kasnak sc basıncı arttırmak içindir :) orj de 0.7 bar civarıdır basınç %17 ufak kasnak ile 1.1 bar civarına çıkar yaklaşık da 15hp güç alırsınız.. kimileri krank kasnağını da değiştiriyor.. orjinalinde 05 sonrasında krank kasnağında damper var ve aftermarketlerde bu yok çoğunda.. zaten sineğin yağını çıkarmak gibi birşey bence gereksiz :)
headers gerçekten önemli çünkü orjinali çok kötü ve zaten yüksek egt ile dolaşan bi araba.. filtre egsoz zaten klasik :) bunlar ile hiçbir sıkıntı yaşamazsın.. yazılım konusu biraz muallakta sanırım :D superchips ile sıkıntı yaşayanlar oldu filan.. orjinal yazılım ile şu an bende bi sıkıntı yok afr de normal 11.5 civarında :)

Yok Artık Değişmez..Cidden Karar Verdim Umarım Temizi Olur Piyasada Ben Alıcakken

Yazılıma Sıcak Bakan Bir Adam Değilim Genelde Orjinal Yazılımla Olması Kanaatindeyim

Sen Orjinal Yazılımla Kasnak Headers Filtremi Yürüyorsun ?

Xenomorph
15-04-2010, 13:54
risksiz yürütmek , kafanın rahat olması için egzoz , filtre kiti , headers tavsiye...
kasnak ve yazılım da tabii mümkün de ben olsam r53 ü limitlerine çok dayamazdım , soft bir yazılım ve %'si düşük bir kasnak belki...
charger biraz değişik bir duygudur , rölantiden itibaren sürekli devrede olan bir sistem olduğu için sağ ayağının altında güç devamlı var :)
r53 modifiye konusunda kaput altı sıcaklıklar meselesi var , sıcak bir arkadaşımızdır kendileri
:D:D:D

Yazılımsız Fiks Headers Filtre Egzoz Yaparım Büyük İhtimal Kaput Altı Sıcaklık Meselesini Scoop'da Çözemiyorsa Vay Halimize Honda Olsa Kaldırırdık Alttan :D 1 2 cm Gezerdik :D

Anlaşılan Short Ram'da Takılmaz Bu Arabaya

8.000rpm
15-04-2010, 13:58
meseleyi scoop çözemiyor , zavallı intercooler nefes almaya çalışıyor ordan ama alttan alttan blokla samimi olduğu için pek bir işe yaramıyor
cai şart bu arada

Dragger
15-04-2010, 14:05
Sen bi konu ac, yönetime sabitletelim :D

O konudan her hafta yeni bir araba sorgulat :)

Mini alabiliyorsan 2005 al ;)

Yekta
15-04-2010, 14:05
bende %16 kasnak, filtre, egsoz, headers, egzantirik, port polish kapak var :)
filtre de pek alternatifin yok hepsi aynı şekildeler çünkü uzatıcak yer yok kaput altında :) sol cam önünden hava alıyor alabildiği kadar :)
ısınması ciddi problem yağ sıcaklığı 130 lara kadar çıkabiliyor ama kapak işlendikten sonra azaldı önemli ölçüde şu an normal hatta 105 derece filan max :)
ic de top mount olduğu için çok soğumuyor fmic için de yer yok öndeki kaza barını filan kesmek gerekiyor :)

8.000rpm
15-04-2010, 14:27
bir gün manuel / r56-S sahibi olmak isterim bu arada
cam tavanlı lütfen :D

pesimist206
15-04-2010, 17:11
sunrooflu olan modellerde acaıp sekılde ses var kesenı daha gormedım soktum taktım gene gecmedı sunroofsuz alınmalı bnce bılıncsız uygulamalar motor kırdırabılır bu konuda cok nazık bır arac, alıcagn arac mumkunse stock olsun yuklemeyı dusunuyorsan eger km sı dusuk olsun 100 bın km yı gecmıs S i yuklemek ne kadar bılınclı olur bılmıyorum bızımkı 102 bındeydı yukledık hıc bır sorun cıkarmadı ama cıkaranlar oldugunu duydum =) dıreksıyon pompası arızası verebılırde vermeyebılırde cogu duydugun sey mını hakkında rıvayet sadece o olur bu olur boyle olur dırek sansa kalmıs bence, arka tasıyıcı kollara baktır cogu mınıde egıktır arka lastıkler asırı kamberlı durur zaten bellı eder kendını 600 tl cıvarı bı fıyatı vardı gecen sene, mını cok cabuk ısınır onada dıkkat etmek gerek aldıktan sonra mumkunse egt takılmalı goz onunde dursun =) ,17 uzerı kasnak takılmamalı sahsı gorusum 7 8 beygır alıcam dıye arabaya zarar vermeye gerek yok =) yagı suyu bakımlarını duzenlı yapıp ozenlı bınersen eger senı yolda bırakmaz,,, gerı kalan hersey ıcın maslak mını auto yusuf usta =)

depresif
17-04-2010, 15:19
r56 konusundaki düşüncelerinizide alabilir miyim? r53 e göre yakıtta biraz daha cimri başka ne artı yönleri var.
güncel arkadaşlar bilgisi olan varmı?

Boost Up
17-04-2010, 15:27
Bir türlü araç sahibi olamadınız:p

grkm
19-04-2010, 01:00

Kullanım olarak daha konforlu ve yumuşak karakterli ama r53 kesinlikle daha hisli .

Yok Artık Değişmez..Cidden Karar Verdim Umarım Temizi Olur Piyasada Ben Alıcakken

Yazılıma Sıcak Bakan Bir Adam Değilim Genelde Orjinal Yazılımla Olması Kanaatindeyim

Sen Orjinal Yazılımla Kasnak Headers Filtremi Yürüyorsun ?

ORjinal yazılım , pek çok hazır yazılımdan daha başarılı.

alicancalis
19-04-2010, 06:01
Bende yazmadan yapamiycam. Ben yaklasik 2.5 senedir 2003 model bir r53s kullaniyorum. Araba daha onceden cok yakin bir abimindi. Yorulmamis uzulmemis hatta 1 ve 2 viteste hic zorlanmamis bir arabaydi. Ben aldigimda 72 bin km' deydi. Su anda yaklasik 110 bin civarinda. Hatta bu konunun basinda bahsi gecen Mcs lerden birisi benimki. Benim gorusume gelince, benim bu arabayla ilgili en ufak bir sikintim olmadi. Sadece 1 kere benzin pompasini degistirdim o kadar. onun disinda sadece bakimdan bakima. Ama genelde 5-10 bin arasi kesin yag degisimini yaparim.

Bu arabayi alinca' internette forumlarda arastirmaya basladim. Mini nasil bir araba' nedir ne degildir diye. Baktimki Mini si olup da kasnagi olmayan yok gibi. Bende hemen bir kasnak' sonra yazilim' Cai' coilover vs vs derken bugunlere kadar geldik. Demek istedigim su ki' her modlanmis araba' hirpalanmis araba degildir.

Benim yazdiklarim lutfen yanlis anlasilmasin. Kendi arabami pazarlamaya falan calismiyorum. Ancak demek istedigim 2003 model bir Mini olsada veya 2005 oncesi diyelim' illaki sorunlu olucak' sorun cikarticak diye bir durum yok. Oyle Mini ler biliyorumki 10000 km'de motor kirdilar. Niye, sadece bilincsiz uygulana gereksiz parcalar yuzunden veya gereksiz ve uzun sureli zorlamalardan. Bence alicaginiz arabayi secerken gecmisinide, sahibinide iyi arastirin.

Cem.B
19-04-2010, 10:38
ben standart binicem diye aldım fakat binilmiyor bu forumdn stadnart bincem diyen kendini kandırır

Xenomorph
19-04-2010, 16:27
ben standart binicem diye aldım fakat binilmiyor bu forumdn stadnart bincem diyen kendini kandırır

en fazla filtre egzoz be abi :D

ben cidden öyleyim gücüm yetmiyor çünkü beynine ayarına egzantiriğine uğraşamıyorum maddi yönden

Bakalım Beklioruz İcra Memurları Hakkımız Olan Parayı Verirse Gidicez Bakıcaz Tek Tek

Juggernaut
19-04-2010, 19:21

Daha hızlı R56.Plastik sesi falan daha az geliyor.

sertac1
19-04-2010, 19:25
alman arabalarının yedek parçası pahalı oluyor genelde..

typeRace
19-04-2010, 19:38

+1

Ufak dokunuşlarla alınan güçleri gören zaten standart binemiyor..

En basiti sıfır 17 kasnak 300 lira..+egsoz+filtre de girince araç kategori değiştiriyor..

YEY®
19-04-2010, 20:30

Kesinlikle daha hızlı,daha ekonomik ama daha çirkin :D

Cem.B
19-04-2010, 22:22
+1

Ufak dokunuşlarla alınan güçleri gören zaten standart binemiyor..

En basiti sıfır 17 kasnak 300 lira..+egsoz+filtre de girince araç kategori değiştiriyor..

bende şuan aynen bunları taktım 7-8 aydan sonra dayanamayarak,gerçi dayanamayacağımı bildiğim için parçaları ufak ufak almıştım ama tak edio yani belli bir zaman sonra kaçarı yok

grkm
01-05-2010, 17:16
valla ben daha çok hızlı r56 görmedim nerede onlar :) :)

Cem.B
01-05-2010, 17:20
valla bende daha göremedim o kdar nedense

TarikS
01-05-2010, 17:24
standart olarak yazdi heralde Yey :D