PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites ile ilgili

oxygen
05-05-2010, 17:18
Bir arkadaşımla bugün iddaaya girdik.Ben diyorum ki hızlı vites atılan bir otomobilde aracın arka kısmı çok yere yaklaşmaz,arkadaşımda eğer sağlıklı vites atılırsa otomobilin arka kısmının yere yaklaşıcağını savunuyor..

Bu işin doğrusunu öğrenebilir miyiz ?

Bulut Y.
05-05-2010, 17:20
ayagını gazdan çekmeden şöle güçlü bi arabayla bi denesene o dediğini :)

pasa35
05-05-2010, 17:21
yere yaklasır dıye biliyorum arkası ki hatta yaklasıyor

oxygen
05-05-2010, 17:23
arkasının yere yaklaşması demek bana göre fizik kurallarına aykırı demek..

Çünkü hızlı vites atınca otomobil stabil olarak gücünü korur ve bunu çok yansıtmaz..Ama eğer vites kötü atılırsa,otomobil torkun azalmasından dolayı öne ağırlığını verir ve devrin tekrar oturmasıyla vitesten sonra fazla tepki vereceğinden daha fazla yaklaşır yere diye düşünüyorum..

Tabi bu sadece benim düşüncem,yanlışsam bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Cimmeria
05-05-2010, 17:51
bir gün v10 touareg vites değiştirip dip gaz yaptığında arkasından bakın :D ama korkmayın :D

oxygen
05-05-2010, 17:54
bir gün v10 touareg vites değiştirip dip gaz yaptığında arkasından bakın :D ama korkmayın :D

tamam bakarızda,açıklama lazım bana

tunch
05-05-2010, 17:55
http://www.streetfire.net/video/23-kasm-msky-vs-hayabusa_201543.htm

hizli vites atiliyor ama arabanin arkasina bi bakarmisiniz :)

TolgaEsentepe
05-05-2010, 18:12
verilere dayılı açıklama yapamam ama bence her halükarda arka yere doğru yaklaşır biraz. ne kadar hızlı vites değiştirirsen değiştir illaki güç kesilicek

Cimmeria
05-05-2010, 18:15
tamam bakarızda,açıklama lazım bana

peki açıklamayı yapayım, neredeyse tamponu yere değecek kadar arkası yere yaklaşıyor.

ne kadar hızlı vites atarsan at esneme olacaktır.

oxygen
05-05-2010, 18:24
peki açıklamayı yapayım, neredeyse tamponu yere değecek kadar arkası yere yaklaşıyor.

ne kadar hızlı vites atarsan at esneme olacaktır.

Tamamdır ben yaklaşmaz demiyorum ama ne kadar hızlı atarsan o kadar stabil tutarsın diyorum dengeyi..

Şöyle açıklıyım düşüncemi 1 bitti 2 nin sonlarına geldin yere tam gücü veriyorsun zaten bu durumda otomobilin arkası ister istemez yere yakındır park halindeki haline göre ve sen 3 e çektiğin anda ne kadar kayıpsız atarsan vitesi otomobilin akselere oluşunu kesmiyorsun,stabil tutuyorsun.Eğer kötü vites atarsan da akselere kesiliyor ve vites geçtiği anda tekrar güç biniyor buda arabayı geriye esnetiyor diye düşünüyorum..

douu
05-05-2010, 18:25
Sağlam bi şekilde çok hızlı vites atıldığı zaman söz edilen kadar arkası yere oturmuyo arabanın.. 410 NM torkumla tecrübe ettim :D

ruudvan
05-05-2010, 18:27
park halinde arabayı 1 e tak el frenini çek snr hafif gaz ver o halde bile arka yere yaklaşıosa sen bnm gördüğüm draglardaki evoları bi görmeni tavsiye ederim he bunda tabi suspansıyon amortısor unde katkısı var tabi..

oxygen
05-05-2010, 18:31
park halinde arabayı 1 e tak el frenini çek snr hafif gaz ver o halde bile arka yere yaklaşıosa sen bnm gördüğüm draglardaki evoları bi görmeni tavsiye ederim he bunda tabi suspansıyon amortısor unde katkısı var tabi..

verdiğin örnekle benim anlatmak istediğim arasında bi bağ kuramadım :)

despe
05-05-2010, 18:32
debriyaj eğer kaçırmıyorsa arabanı arkası seri vites atarken yere yaklaşır.

oxygen
05-05-2010, 18:39
debriyaj eğer kaçırmıyorsa arabanı arkası seri vites atarken yere yaklaşır.

peki seridemi daha fazla yaklaşır yoksa daha kötü atılmış viteste mi ?

ruudvan
05-05-2010, 18:43
verdiğin örnekle benim anlatmak istediğim arasında bi bağ kuramadım :)

o zmn sana yardımcı olıyım bir araç rolantide torku nedir ? ne kadar kuvvet uygular lastıklerı donduremesede arka yayları asagıya ındırır.ki sen aracın maks torkunda vites değiştirere her türlü tamponu yere yaklaştırırsın..
gazlayan bi otomatik vites cayenne turbo ornek olabılır.

oxygen
05-05-2010, 19:01
o zmn sana yardımcı olıyım bir araç rolantide torku nedir ? ne kadar kuvvet uygular lastıklerı donduremesede arka yayları asagıya ındırır.ki sen aracın maks torkunda vites değiştirere her türlü tamponu yere yaklaştırırsın..
gazlayan bi otomatik vites cayenne turbo ornek olabılır.

Rıdvancım benim sorum vites atışlarda yere yaklaşırmı yaklaşmaz mı değil,benim sorum iyi vites atıncamı çok yaklaşır kötü vites atınca mı ?

douu
05-05-2010, 19:15
Kötü atılan viteste zaman kaybı olacak.. Bu yüzden yere daha fazla yaklaşacaktır arkası..

douu
05-05-2010, 19:21
http://www.streetfire.net/video/3avi_1856832.htm

Videonun 8. saniyesinde 2den 3e atıyorum.. İyi vites attığım söylenir.. 400 üstü torkum var.. Arabanın arkasında çok fazla bi yere oturma fark etmek mümkün değil..

oxygen
05-05-2010, 19:31
eyvallah Doğu,sağolasın..Yani ben diyorum her arabada olan güç kaybından yere oturma söz konusu ama bu ters orantılı ne kadar hızlı atarsan o kadar az oturursun yere..

mur_84
05-05-2010, 19:41
sıkı vites at bak kıçı yere nasıl yapışıyor gör.. ;)

ruudvan
05-05-2010, 20:57
iyi viteste daha az oturur orasıda bana daha mantıklı gelio ama amortisorun etkisi büyük bnce...

Frid
05-05-2010, 21:14
iyi viteste oturma zamanı vede miktarı az olacaktır bence

oxygen
05-05-2010, 21:35
Güzel bir açıklama yapabilecek birisi yok mu arkadaşlar ?

oxygen
05-05-2010, 21:38
okuma öyle alttan alttan :)

cht2424
05-05-2010, 21:38
güçlü arabalarda zaten araba kıç vuracaktır iyi vites cekince arabanın kıcının vurması zaman kaybı degıl gusel vites cekiştir http://www.streetfire.net/video/muharrem-vs-ba-typer-11-ekim-cumartesi-akam_191267.htm

cht2424
05-05-2010, 21:41
okuma öyle alttan alttan :)

kanka gusel sole çizgili bişe olsun :):)

oxygen
05-05-2010, 21:49
kanka gusel sole çizgili bişe olsun :):)

Ayıp ediyosun,yanlış biliyosam hertürlü alıcam..Ama işin ehli birisi şuraya yazsın ki aklımızda soru işareti kalmasın..sonra seni her o gömlekle gördüğümde içim acımasın :)

cht2424
05-05-2010, 21:59
Ayıp ediyosun,yanlış biliyosam hertürlü alıcam..Ama işin ehli birisi şuraya yazsın ki aklımızda soru işareti kalmasın..sonra seni her o gömlekle gördüğümde içim acımasın :)

kanka ben bugun seni ehli biriyle gorusturdum ikna edemedım ama beklıyorum bende yazarlar ınsallah

ulasoztas1
05-05-2010, 22:32
Hızlı vites atarken gaza hızlı basıp ayağını debriyajdan seri çekiceğin için aracın arkası illaki esnicektir..

PPR engineering
05-05-2010, 23:13
iyi akşmlar arkadaşlar fiziksel olarak hiç düşünmemiştim ama..yıllardır bildiğim izlediğim bütün rollerde typerlar olsun evolar olsun vites aralarında hepsinin kıç kısmı yere yaklaşır.bunlara örnek en iyi vites atan typer kullanıcılarından,,han typer,,ua typer gibi araçlar denerken tolga abi denerken görebilirsiniz bence tartışmaya bile gerek görmediğim bi konu..ve bir çok sayamadığım ii vites atan arkadaşların aracında gözlemliye bilirsiniz

oxygen
05-05-2010, 23:22
iyi akşmlar arkadaşlar fiziksel olarak hiç düşünmemiştim ama..yıllardır bildiğim izlediğim bütün rollerde typerlar olsun evolar olsun vites aralarında hepsinin kıç kısmı yere yaklaşır.bunlara örnek en iyi vites atan typer kullanıcılarından,,han typer,,ua typer gibi araçlar denerken tolga abi denerken görebilirsiniz bence tartışmaya bile gerek görmediğim bi konu..ve bir çok sayamadığım ii vites atan arkadaşların aracında gözlemliye bilirsiniz

:) ben yere oturmaz demiyorum zaten.ama kötü vites atarsan daha çok oturur diyorum

Agent
05-05-2010, 23:26
Arkadaşlar, Kerem arkadaşımız bişey sormuş cevap almaya çalışıyor çok bildiğinden değil öğrenmek amaçlı soruyor ama gördüğüm cevaplar hiç burda bu bilgi birikimine tecrübeye yakışır nitelikte değil aksine dalga geçer gibi cevaplar gelmiş..

Bir kere arkayı oturtmak daha çok alman arabalarının yaptıgı ve sevdıg bır ozellık gıbıme geldı nedenıde ne bı vtec ne 106 nede typeR nede cupra da seri vites atımında arkanın çok oynadıgını gormedım aksıne aracın kafasını ıyıce bastınmı saglam vıtes atısında araba one ıvlemelenıyor.

Vıtes atarken verılen boslukta arac ıvmesı gerıye dustugunden tekrar gaza oturuldugunda arka yere ınıyor ıster ıstemez ancak gercekten guzel vıtes atıldıgında, Örn: MuhaRRem ve SKN typeR :D motorsiklet gibi ok gibi gidersin ve vites atış esnasında bile aracın yarım boy fırladıgına bırebır sahıdım.

PPR engineering
05-05-2010, 23:34
Arkadaşlar, Kerem arkadaşımız bişey sormuş cevap almaya çalışıyor çok bildiğinden değil öğrenmek amaçlı soruyor ama gördüğüm cevaplar hiç burda bu bilgi birikimine tecrübeye yakışır nitelikte değil aksine dalga geçer gibi cevaplar gelmiş..

Bir kere arkayı oturtmak daha çok alman arabalarının yaptıgı ve sevdıg bır ozellık gıbıme geldı nedenıde ne bı vtec ne 106 nede typeR nede cupra da seri vites atımında arkanın çok oynadıgını gormedım aksıne aracın kafasını ıyıce bastınmı saglam vıtes atısında araba one ıvlemelenıyor.

Vıtes atarken verılen boslukta arac ıvmesı gerıye dustugunden tekrar gaza oturuldugunda arka yere ınıyor ıster ıstemez ancak gercekten guzel vıtes atıldıgında, Örn: MuhaRRem ve SKN typeR :D motorsiklet gibi ok gibi gidersin ve vites atış esnasında bile aracın yarım boy fırladıgına bırebır sahıdım.

2.vitesdesin 3.vitese atıcaksın typer kullanıyosun devir geliyo aklından kendini şartlıyosun cok iyi atmalıyım çok iyi atmalıyım.zaman geldi ayağını gazdan hiç cekmiyosun ve debriyaja cok hızlıbasıp 3 e atıyosun o zamanda ayağın gazda olduğu için motor kısa süre olsa boşta dönüyo debriyajdan ayağıbı hızlı cektiğin zaman balata yakalıyo sıkı bi şekilde burda oluşan carpışma artık ne şekilde adlandırıyosak o güç önü kısa sürede olsa dikip arkayı vuruyo...bu her zaman böyleydi:)umarım anlatabilmişimdir tabi bu alt viteslerde daha cok belli olur...

TolgaEsentepe
05-05-2010, 23:48
Agent, vti falan bilmemde 106da 1den2 ve 2den3 sert ve seri çektiğinde arkanın yere nasıl düştüğüne inanamazsın :) bilgili değiliz affola ama istediğin gibi vites değiştir sonuçta saliselerede düşse baskı kavrama bırakma olayı var en iyiside gelse illaki arka düşecektir

oxygen
05-05-2010, 23:52
ben anlamıyorum bu olayı gerçekten..yani iyi vites atmak arabayı olabildiği kadar güçten düşürmeden stabil tutmak demektir.eğer kötü vites atarsanız otomobil güçten düşecektik ve tekrar güç geldiğindede tepkime olacaktır.o yüzdende ben hala savunuyorum kötü vites atıldığında arabanın arkası daha çok oynar..

1. vitesi düşünün devir iyice düştüğünde otomobil sarsılmaya başlar neden güç gelip gidiyor..aynı bunun gibi düşünebilirsiniz.

ruudvan
06-05-2010, 00:02
oxy durum net değil ama sabahtan beri postları okuyorum sen haklısın dediğin gibi vites atışında araba illaki kıçında bi değişme olucaktır ama güzel viteste bu daha cok olucagı kesın araba bosta ıken bi anda güç gelmesi daha zorlucaktır arka tarafı ..bunu siz boşu boşuna forumda tartışmayın çünkü millet anlayana kadar çok labada oluo alın güzel bi araba altınıza çıkın iddaaya girdiğin arkadaşla yola ardından güzel geçiş kötü geçişle test edin derim bn...

Cem.B
06-05-2010, 00:08
hehe kanka ne düşünüpte bunun iddiasına girdiniz :)

bende şöle diim araç sarmıosa aracın önü bsar bence arkası deil

tool
06-05-2010, 00:09
ben anlamıyorum bu olayı gerçekten..yani iyi vites atmak arabayı olabildiği kadar güçten düşürmeden stabil tutmak demektir.eğer kötü vites atarsanız otomobil güçten düşecektik ve tekrar güç geldiğindede tepkime olacaktır.o yüzdende ben hala savunuyorum kötü vites atıldığında arabanın arkası daha çok oynar..

1. vitesi düşünün devir iyice düştüğünde otomobil sarsılmaya başlar neden güç gelip gidiyor..aynı bunun gibi düşünebilirsiniz.

suspansiyon gevsekse eger zaten yavas yada devrinde vites atildiginda salinim olacaktir.
ama debriyaj yavas birakildigi surece salinim daha az olacagi kesin :)

oxygen
06-05-2010, 00:12
suspansiyon gevsekse eger zaten yavas yada devrinde vites atildiginda salinim olacaktir.
ama debriyaj yavas birakildigi surece salinim daha az olacagi kesin :)

tamamdır bu konuda hemfikiriz..ama benim demek istediğim;
akselere(acceleration) sürecini stabil tutabilmek için vites hızlı atılır ve vites ne kadar seri atılırsa güç kaybı minimum olacaktır.bu durumdada akselere süreci çok az sekteye uğradığından kötü vitese oranla daha az salacaktır kendini otomobil..

Doğrumudur ?

MuratT
06-05-2010, 00:29
Ben de şöyle bir mantık yürüteyim.
Bence aracın performansına göre de değişir. Aracın ivmelenmesi sürekli sabit olmadığı için şöyle açıklayabiliriz. Örneğin; atıyorum, bir motor 1. vites 7000 devirde 250 tork, 2. vites 3000 devirde 400 tork üretsin diyelim, 1. vites sonu ile 2. vites başı arasında araçta ivmelenme farkı olur, ve araç geriye doğru yaslanır(ne kadar hızlı vites atılırsa atılsın). Ama her devirde sabit tork üreten bir motor düşündüğümüzde hızlı vites değişiminde yaslanma olmaz, yavaş vites değişiminde olur diye düşünüyorum.

cht2424
06-05-2010, 00:30
2.vitesdesin 3.vitese atıcaksın typer kullanıyosun devir geliyo aklından kendini şartlıyosun cok iyi atmalıyım çok iyi atmalıyım.zaman geldi ayağını gazdan hiç cekmiyosun ve debriyaja cok hızlıbasıp 3 e atıyosun o zamanda ayağın gazda olduğu için motor kısa süre olsa boşta dönüyo debriyajdan ayağıbı hızlı cektiğin zaman balata yakalıyo sıkı bi şekilde burda oluşan carpışma artık ne şekilde adlandırıyosak o güç önü kısa sürede olsa dikip arkayı vuruyo...bu her zaman böyleydi:)umarım anlatabilmişimdir tabi bu alt viteslerde daha cok belli olur...

:icon_tup::icon_tup:

cht2424
06-05-2010, 00:31

orda DEDİGİN Aracın videousunu koydum bak bakalım kıç vuruyomu araç

MKT
06-05-2010, 11:18
araç öncen çekişliyle seğer hızlı vites attığında o ivmelenmeyi arklanın yere yapıştığını hissetmiyosun pek fazla.fakat vite satarken ufak bi ara gazı verirsne yada ayağını gazdan çekerek atarsan arabandaki kavramada kuvvetliyse arkası güzel bi şekilde yere yaklaşır ama önle aman aman bişe beklememek lazım.fakat arkadan çekişli araba söz konusu olduğundada hemen hemen aynı şeyler geçerli.ondagüç ve yol tutma önemli nekadar güzel yol tutarsa arabanın arkası okadar oturur yere

gkhunk
06-05-2010, 11:23
arka damperler, yaylar yumuşak olursa ciddi kıçı yere oturuyor, hatta önden çekişli araçta bol bol patiye kalıyor, 1.3 aracımda bile böyle :D

PPR engineering
06-05-2010, 13:35
arkadaşlar çok acayip alakasız yorum yapanlar var cidden okudukcak gülüyorum bilmiyorum neler düşünüp yazıyosunuz....

JapanTuner´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
2.vitesdesin 3.vitese atıcaksın typer kullanıyosun devir geliyo aklından kendini şartlıyosun cok iyi atmalıyım çok iyi atmalıyım.zaman geldi ayağını gazdan hiç cekmiyosun ve debriyaja cok hızlıbasıp 3 e atıyosun o zamanda ayağın gazda olduğu için motor kısa süre olsa boşta dönüyo debriyajdan ayağıbı hızlı cektiğin zaman balata yakalıyo sıkı bi şekilde burda oluşan carpışma artık ne şekilde adlandırıyosak o güç önü kısa sürede olsa dikip arkayı vuruyo...bu her zaman böyleydiumarım anlatabilmişimdir tabi bu alt viteslerde daha cok belli olur...

bir daha okuyun

PPR engineering
06-05-2010, 13:37
araç öncen çekişliyle seğer hızlı vites attığında o ivmelenmeyi arklanın yere yapıştığını hissetmiyosun pek fazla.fakat vite satarken ufak bi ara gazı verirsne yada ayağını gazdan çekerek atarsan arabandaki kavramada kuvvetliyse arkası güzel bi şekilde yere yaklaşır ama önle aman aman bişe beklememek lazım.fakat arkadan çekişli araba söz konusu olduğundada hemen hemen aynı şeyler geçerli.ondagüç ve yol tutma önemli nekadar güzel yol tutarsa arabanın arkası okadar oturur yere

yazmışın ama ölesine dediğinden kendin bi şey anladınmı acaba kardeşim ne ara gazından bahsediyosun sizin oralarda illaki typer lar evolar var rolle git izle en azından bak nasıl arkaları vura vura gidiyolar:)ve gazdan ayağını cekme ara gazı yok...

PPR engineering
06-05-2010, 13:44
tamamdır bu konuda hemfikiriz..ama benim demek istediğim;
akselere(acceleration) sürecini stabil tutabilmek için vites hızlı atılır ve vites ne kadar seri atılırsa güç kaybı minimum olacaktır.bu durumdada akselere süreci çok az sekteye uğradığından kötü vitese oranla daha az salacaktır kendini otomobil..

Doğrumudur ?

söle söyliyim rollde ilerlerken çoğu kimse gazı ayağından cekmez ve her kez cidden günümüzde yarışanları sölüyorum iyi vites atarlar 2 de atıyorum 8200 döndük hızla debriyaja basıp vitese atanakadar araba boşa almışş oluyo kendinini ister istemez motor cok cok kısa bir süre bosa dönüyo bu süre bile yeterli tekrardan kavrama olduğu anda araba kısa zamanda olsa burun dikip kıç yere yaklaşıyo bu bukadar basit tartışmaya gerek yok..

ters açı:sıralı şanzumanlar en hızlılarıdır ancak onlarda bile çok azda olsa görülmektedir kıç kısmını yere yaklaştığı vites değişimlerinde..umarım yararlı olabilmişimdir...

PPR engineering
06-05-2010, 15:58
http://www.youtube.com/watch?v=SJfBEmaQnzc

videoyu izleyin araç han typer zaten forumun da % 80 i tanır en az kayıpla vites atanlardandır..bakın araçın arkası nasıl yaklaşıyo yere egsozu vuruyo videoda herşey açık bi şekilde ortadadır..

cembozbey
06-05-2010, 16:01
e30cular bira şişesi kırardı be eskiden onudamı bilmiyosunuz:)

PPR engineering
06-05-2010, 16:10

puhahah :D:D

ali_utku
06-05-2010, 16:13

nasıl yapıyolardı abi tampon altına şişe mi bağlanıyordu?

cembozbey
06-05-2010, 16:25
nasıl yapıyolardı abi tampon altına şişe mi bağlanıyordu?

arabanın arkasına tamponun hizasına koyuyosun guzel bi kalkışla kırıyosun :)

Eray Yümsel
06-05-2010, 16:28
kendi e30cu değilde e30cular yapardı diyo :hehe: ulan cem

cembozbey
06-05-2010, 16:32
kendi e30cu değilde e30cular yapardı diyo :hehe: ulan cem

benim olayım farklıydı 4ceker325 e30 kac kişiye nasip olur :D

oxygen
06-05-2010, 17:13
http://www.youtube.com/watch?v=SJfBEmaQnzc

videoyu izleyin araç han typer zaten forumun da % 80 i tanır en az kayıpla vites atanlardandır..bakın araçın arkası nasıl yaklaşıyo yere egsozu vuruyo videoda herşey açık bi şekilde ortadadır..

halaa anlayamamışsın soruyu..

oxygen
06-05-2010, 17:14
şu koyduğun videoda benimle aynı şeyden bahsettiğinin farkında değilsin.

cht2424
06-05-2010, 18:31

oksi guclu araba ıyı vıtes atınca kıç vurur kabul et sunu kotu vıtes atınca vurmaz ıyı vıtes atınca vurur herkes soluo vıdeolar war ayıp ayıp:):):)

PPR engineering
06-05-2010, 19:11

ben artık bi şey yazmıyorum..giderim manav dükkanımın başına otururum:)

cht2424
06-05-2010, 19:19
ben artık bi şey yazmıyorum..giderim manav dükkanımın başına otururum:)

:):) japon eriği warmı??

PPR engineering
06-05-2010, 19:21
:):) japon eriği warmı??

eriğimiz mevsimi değil abi ama malta var.japon özel bi meyvesi var özü oktan arttırıyo o zaman vurur yere işte arabanın poposu :D..konu dağılmasın...

cht2424
06-05-2010, 19:24
eriğimiz mevsimi değil abi ama malta var.japon özel bi meyvesi var özü oktan arttırıyo o zaman vurur yere işte arabanın poposu :D..konu dağılmasın...

ozaman üstteki dallardan toplanmış olma şartıyla 3kg alıyım :):)

PPR engineering
06-05-2010, 19:25
ozaman üstteki dallardan toplanmış olma şartıyla 3kg alıyım :):)

3 kg akşam eve bıraktırıyorum abi cocukla :D

cht2424
06-05-2010, 19:25
3 kg akşam eve bıraktırıyorum abi cocukla :D

avans vurmaz dimi???

PPR engineering
06-05-2010, 19:28
avans vurmaz dimi???

bu doğal abi avans vurdurmaz.. kesinlikle malımızın arkasındayız..:D

cht2424
06-05-2010, 19:31
bu doğal abi avans vurdurmaz.. kesinlikle malımızın arkasındayız..:D

6kg yolla sana zahmet banada kuru gaysı yollarsın bılekler kuvvetlensın:):)

Görkem
06-05-2010, 19:34
http://www.streetfire.net/video/bravo-tjet-bravo-hgt-magane-coupe-16_733598.htm

bu videonun 5. saniyesinde 1 den 2 ye atıyorum orda dediğin olay var sanırım,,çok kısa sürede olsa arabanın arkasında bi basma oluyo,,,,diğer viteslerde bu kadar etkili olcağını sanmam......

cht2424
06-05-2010, 19:40
http://www.streetfire.net/video/bravo-tjet-bravo-hgt-magane-coupe-16_733598.htm

bu videonun 5. saniyesinde 1 den 2 ye atıyorum orda dediğin olay var sanırım,,çok kısa sürede olsa arabanın arkasında bi basma oluyo,,,,diğer viteslerde bu kadar etkili olcağını sanmam......

2 3 de bu kadar etkılı olur ornek typer vıdeoları mevcuttur 3 4 te yeterınce bellı olur

PPR engineering
06-05-2010, 19:40
6kg yolla sana zahmet banada kuru gaysı yollarsın bılekler kuvvetlensın:):)

:D:D:D:D:D konu dağılmasın baska videolarda var koyucak ama arkadaş bana kızıcak dalga geciyoruz sanıcak yanlış anlar...

cht2424
06-05-2010, 19:43
:D:D:D:D:D konu dağılmasın baska videolarda var koyucak ama arkadaş bana kızıcak dalga geciyoruz sanıcak yanlış anlar...

videoyla ınandıramadık ustat bı abimizle gorusturduk ınandıramadık gazlıcam arkadan ızlesın bu seferde arabaya *** atcak yada bana :):):)

PPR engineering
06-05-2010, 19:43
2 3 de bu kadar etkılı olur ornek typer vıdeoları mevcuttur 3 4 te yeterınce bellı olur

typerda 3 ten 4 e gecerkende belli olur hgt de belli olur gerci torklu araba bu arada 1,6 meganele neden denediniz idda üzerine sanırım??

XSi
06-05-2010, 20:30
arka tekerlekte çekiş yoksa arkası yere yaklaşmaz yau..

Ha kafayı kaldırdığı için arkası yere basıyor gibi görünebilir..

oxygen
06-05-2010, 21:04
.................
japantuner oktan arttırıcıyla falan arabanın poposu yere vururmu bilmiyorum ama seninki bi anda çok kalkarsa illa bigün vurur.

neyse ben halaa işin ehli birisinden yorum bekliyorum..Eğer ki bu konuda da yanılıyorsam tutarız sözümüzü.

STP
06-05-2010, 21:19
hızlı vıtes cekersen arabada anlamaz bıle ınsan :)

ruudvan
06-05-2010, 21:27
Bugün baya bi dediğini uygulamaya çalıştım bnm arabada devir yüksekken herhangi bi durum olmuyor ama arka taraf ful gömük acaba ondamıki...

turbo16
06-05-2010, 21:49
ben o kadar hızlı yaptım araba bile anlamadı önemi gideyim arkayamı:D:D

PPR engineering
06-05-2010, 22:21
çiko sende forumcu olmuşsun hemen kapmışsın forum edebini.
japantuner oktan arttırıcıyla falan arabanın poposu yere vururmu bilmiyorum ama seninki bi anda çok kalkarsa illa bigün vurur.

neyse ben halaa işin ehli birisinden yorum bekliyorum..Eğer ki bu konuda da yanılıyorsam tutarız sözümüzü.

ben şimdi sana özelden atıyorum ağzından çıkanı kullağın duysun ağzının burnunun yerini değiştiririm senin adam ol..

PPR engineering
06-05-2010, 22:30
konu dağılmasın baska videolarda var koyucak ama arkadaş bana kızıcak dalga geciyoruz sanıcak yanlış anlar...

bak buraya ne yazmışız...saldırı yapıyosun durup durduk yere benim senle bi işim yok sen kimsin bana böle yazıyosun...ama internetinde böle bi handikabı var karşındakini bilmiyosun gider yapıcaksan özelden yazdığım gibi...yüz yüze yap bakalım...

chaylak
06-05-2010, 22:32
ben şimdi sana özelden atıyorum ağzından çıkanı kullağın duysun ağzının burnunun yerini değiştiririm senin adam ol..

uwCg1FoX69w

oxygen ve japantuner'e geliyor;

"Yava$ turbo yok turbo yok" :hahaha:

PPR engineering
06-05-2010, 22:34
ya polemiğe girmek istemiyorum ama yazdığına bak ya..ayıptır biz ona bi şeymi dedik töbe yarappi adamı gece gece günaha sokuyolar...

BarışArdalı
06-05-2010, 22:53
işin ehli cvp yazmış zaten STP ;)

cht2424
07-05-2010, 00:03
......................

oxygen
07-05-2010, 00:13

konu dağılmasın baska videolarda var koyucak ama arkadaş bana kızıcak dalga geciyoruz sanıcak yanlış anlar...

bak buraya ne yazmışız...saldırı yapıyosun durup durduk yere benim senle bi işim yok sen kimsin bana böle yazıyosun...ama internetinde böle bi handikabı var karşındakini bilmiyosun gider yapıcaksan özelden yazdığım gibi...yüz yüze yap bakalım...

ne demem lazım şimdi hadi gel bekliyorum falan mı :)

bak işine sen,çiko bilen birisi yazsın diyordu selçuk yazdı

_muhaRRem
07-05-2010, 00:41
yumuşak yaylı amortisörlü araçlarda birde torklu debryaj varsa aracın kıçı daha çok esner,bunun aksine durumdada kıç hareketi azalır, benim düşüncem ve tespitimde budur.

Bu videodaki BA typeR la deniyen araç SKN dir eski plakası CRR.. Aracı alalı 2 hafta olmuş veya olmamış :) vites geçişlerinde kıçın esnemesi bariz ortada

http://www.streetfire.net/video/muharrem-vs-ba-typer-11-ekim-cumartesi-akam_191267.htm

cht2424
07-05-2010, 00:51
yumuşak yaylı amortisörlü araçlarda birde torklu debryaj varsa aracın kıçı daha çok esner,bunun aksine durumdada kıç hareketi azalır, benim düşüncem ve tespitimde budur.

Bu videodaki BA typeR la deniyen araç SKN dir eski plakası CRR.. Aracı alalı 2 hafta olmuş veya olmamış :) vites geçişlerinde kıçın esnemesi bariz ortada

http://www.streetfire.net/video/muharrem-vs-ba-typer-11-ekim-cumartesi-akam_191267.htm

aynen olay budur bencede guclu aracta ıyı vıtes cektıgınde arabanın kıcı vurur cokta gusel bı goruntu olur ayrıca:):)

BarışArdalı
07-05-2010, 10:27
arkadaş da vurmaz demiyo ki.videodaki kadar vurur.ondan bahsediyor.ben yanlış anlamadım umarım.

oxygen
07-05-2010, 12:05
Aynen öyle diyorum ama anlatamıyorum işte.