PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : volvo s80 t6

lnd_samet
15-05-2010, 23:16
nedir bu araç hakkında genel düşünceler
fiyatları bu kalite bu motora göre cok uygun
alınırmı? binilirmi? performans gercekten iyimi(0-100 7.5 filan diye geicyor -baz alınması için söylüyorum)
parca konusunda sıkıntı yaşanırmı tecrübesi olan arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum
elpici(LPG) performansı nasıldır:D

Eriador
15-05-2010, 23:40
volvo lar çok kaliteli araçtır güzeldir T serileri turbo oluyor görünüşlerine kasalarına göre çok iyi gidiyorlar tek sıkıntısı servis fiyatları gerçekten pahalı ve 2. eli ölü piyasası var çok ucuza gidiyorlar onun dışında gayet şık araçlar

rdmmm
15-05-2010, 23:45
kullanmış biri olarak performansi gerçekten iyi çift turbo 30 valf 6 silindir son hizida 270 elektronik olarak sabitlenmiş çoğu spor arabaya şaka yapar :) deposu 80 litre bir depo ile 540 km fln gidiyor biraz içiyor resmen :) lpgde simit tüp ile doluyken 300 km falan yol yapiyor almayi düşündüğünüz model nedir ben 99 model kullandım kısa bi süre öncede sattık yardımcı olabilirim belki s80 hakkında

lnd_samet
16-05-2010, 00:00
98-99-00-01 yanii o aralıklarda ama 2.0t filan değil t6 özellikle(t6 larda nadir düz vites gördüm gerci ama)
yetkili servis fiyatları pahalı volvolarda biliyorum ama
yanii kendi servisimizde parca tedarikinde sorun yaşarmıyız fiyatlar gercekten ucukmu yedek parcaların???

Ahmet Saraçoğlu
16-05-2010, 00:02
kullanmış biri olarak performansi gerçekten iyi çift turbo 30 valf 6 silindir son hizida 270 elektronik olarak sabitlenmiş çoğu spor arabaya şaka yapar :) deposu 80 litre bir depo ile 540 km fln gidiyor biraz içiyor resmen :) lpgde simit tüp ile doluyken 300 km falan yol yapiyor almayi düşündüğünüz model nedir ben 99 model kullandım kısa bi süre öncede sattık yardımcı olabilirim belki s80 hakkında

tüpte hiç tecrübem olmadığı için soruyorum , 300 km gidilen simit tüp nekadara doluyor?

lnd_samet
16-05-2010, 00:03
simit 35-45 litredir büyük olanıdır herhalde

rdmmm
16-05-2010, 00:07
98-99-00-01 yanii o aralıklarda ama 2.0t filan değil t6 özellikle(t6 larda nadir düz vites gördüm gerci ama)
yetkili servis fiyatları pahalı volvolarda biliyorum ama
yanii kendi servisimizde parca tedarikinde sorun yaşarmıyız fiyatlar gercekten ucukmu yedek parcaların???

bizdeki t6 idi çok iyi bakilmişsa sorun çıkarmaz biz 100 bin km civari aldik orjinal kmsi idi 2008 de aldik bi kac ay önce 150 bin civari sattik periyodik bakim dişinda hiç üzmedi alirken volvo servisinde 101 nokta testi yaptırın
düz vites tercih etmeyin otomatikleri 4 ileri triptonik seçeneğide var yüksek hizlarda baya düşük devirlerde gidebiliyorsun vites aralıkları uzun
parçaları pahalı olabilir ama kolay kolay sorun çıkaran bir araç değil

rdmmm
16-05-2010, 00:15
tüpte hiç tecrübem olmadığı için soruyorum , 300 km gidilen simit tüp nekadara doluyor?

75 tl civari doluyordu zavolliydi sistem bizden önceki sahibi lpg takmamıştı babam işi gereği sürekli araba kullandığı için lpg taktı hiçte sorun yaşamadık lpg konusunda

Ahmet Saraçoğlu
16-05-2010, 00:22
gayet kabul edilebilir bi tüketim o zaman o kaliteye

DogukanB
16-05-2010, 06:56
rdmmm, motor yağı eksiltme gibi bi sorunla karşılaştın mı hiç?

Baran^
16-05-2010, 08:01
Çok kısa bir süre s40 T4 kullanmış biri olarak şunu diyebilirim volvolar kaliteli guvenli prestijli araclar fakat servis sıkıntısı ve 2.elde uğradığı kayıp yüzünden pek tercih etmenizi önermem.

__FrK__
16-05-2010, 09:29
bizde makam da 2006 sıfır t6 vardı tek sıkıntısı şanzımanı problem çıkartıyor ve ortalama maaliyeti sanayi işi 5000 tl den aşşağı değil servisi hiç sorma zaten...iyi araştır derim

onursumer
16-05-2010, 10:06
volvonun motorundan herhangi bir sıkıntı çıkıcağını sanmıyorum

çıkarsa sadece şanzımandan çıkar oda bakımı vs düzgün yapılan bir araçta zor

o aracında hiç düz vitesine raslamadım açıkcası s80 e de duz vites hiç gerek yok :D

arkadaşımca c70 coupe var 98 model şuan 125bin de motor şanzıman vs daha hala sıfır ayarında diyebilirim

rdmmm
16-05-2010, 10:47
rdmmm, motor yağı eksiltme gibi bi sorunla karşılaştın mı hiç?

hayır karşılaşmadık. tek sorun ön far silecekleri bazen sapıtabiliyor oda nadiren oluyor. ilk arabaya alışırken boyu sorun olmuştu biraz 5 m yakın bi araç park ederken alışmak gerekiyor ve araba baya alçak o yüzden tümseklerde bazen sorun olabiliyor. birde ön lastikleri içten yiyebiliyor alırken ona dikkat etmek lazım. Lastik olarak potenza ve goodyear eagle f1 kullandık tavsiye ederim. en sevdiğim özelliğide kick down yapinca koltuğa baya baya yapiştiriyor ve ayağını çekene kadar delice hızlanması devam ediyor :)

cenkr1
16-05-2010, 12:32
tek kronik sorunu şanzımandır yüksek kliometreli arabalarda kontrol ettirirsin s60 2.0t kullandım 6 ay kadar bir araç bu kadar keyifli ve sağlam olur tavsiye ederim yakıttada uzunda 200 şehiriçi 250 yakarsın lpg ile düz vitesi satılmaz çünkü kimse almaz sadece s60r da tercih edilir performans odaklı isen hem görüntüde hem performansta süper bir araç s80 yerine s60r tavsiye ederim

lnd_samet
16-05-2010, 21:05
bizde makam da 2006 sıfır t6 vardı tek sıkıntısı şanzımanı problem çıkartıyor ve ortalama maaliyeti sanayi işi 5000 tl den aşşağı değil servisi hiç sorma zaten...iyi araştır derim
höh:)

tek kronik sorunu şanzımandır yüksek kliometreli arabalarda kontrol ettirirsin s60 2.0t kullandım 6 ay kadar bir araç bu kadar keyifli ve sağlam olur tavsiye ederim yakıttada uzunda 200 şehiriçi 250 yakarsın lpg ile düz vitesi satılmaz çünkü kimse almaz sadece s60r da tercih edilir performans odaklı isen hem görüntüde hem performansta süper bir araç s80 yerine s60r tavsiye ederim

gördüm düz vites t6 ama bi garip geldi gözüme
yaa elçilik soktu yada otom. patladı değiştirdiler diyceğim cok maliyetli olur o zaman gerçide hiç bilmediğim için soruyordum.
ama s60r hiç bilmiyorum onada bakalım araştıralım tşkler.:)

rdmmm
16-05-2010, 21:09
höh:)

gördüm düz vites t6 ama bi garip geldi gözüme
yaa elçilik soktu yada otom. patladı değiştirdiler diyceğim cok maliyetli olur o zaman gerçide hiç bilmediğim için soruyordum.
ama s60r hiç bilmiyorum onada bakalım araştıralım tşkler.:)

alacağınız araç bakımlı ise sanziman sorunu olmaz bence ama alırken 101 nokta testi yaptırın ne sorunu varsa çıkar ortaya içiniz rahat olur alırken

edit: kontol prosedürü böyle http://www.dealer.volvocars.com.tr/tr/tr/dealerpages/4108/566F6C616E202B31.aspx

Xenomorph
17-05-2010, 00:35
5000 gibi rakamlar biraz sallama olmuş dayım volvo servisi maslakta 30 yıllık ona istinaden ve gördüklerimle bir kaç şey söyliyim

bu araçlarda önemli olanlar

Turbo Boruları
Radyatör Boruları
Daha Önceden Kesinlikle Hararet Görmemiş Olması
Şanzımanın Bakılmış Ve Hırpalanmamış Olması

Genelde Sıkıntısız Araçlardır Ama t6 Yapısı İtibariyle Biraz Daha Fazla Kıl Tüy Sorunlar Çıkarır

Şanzıman İse Sıkıntı Çıkarınca Taş Çatlasa Bi Taraflarımızı Yırtsak 3000 Tlyi Geçmez...Geçemez Yani..5000 Tl diyen Arkadaş Bir Ustanın Gazabına Uğramış Galiba :D

Sen S80 İstiyorsan T5 Lere Bakmanı Öneririm Hatta S80'le İlgilenmek Yerine S60 ta olabilir 2. eli hızlıdır volvolar içinde

T5 Ler Daha Az Sıkıntı Çıkarır Genelde

Parça Konusunda Bir Sıkıntı Çıkarmaz Fiyatları Orta üst Segment Seviyesindedir...Öyle Kulaktan Dolma Parçası Pahalı Palavraları Geçti Artık Eskidendi O...İstediğin Her Parçasını Rahatça Bulursun İşi Bilen Biri Varsa Tanıdık

Ama Kesinlikle Çözmen Gereken Nokta Ne Olursa Olsun Hararet Görmesin Araç..Sonra Fayda Gelmiyor Volvo Bloklarından 50 Kere Şahit Oldum Hemen Yamulup Eğiliyor Conta Tutmuyor Bir Dünya Rektifiye Görüyor Mübarek 13.5 Sıkıştırma Olacak Hale Geliyorlar..

S60 T5 Yada 2.0T Öneririm...Istanbuldan Falan Bir Araç Beğenirsen Bizim Serviste İncik Cıncık Öğreniriz Yardımcı Olurum

palamut
17-05-2010, 01:08
xenonmorph un dediği doğru en basit yüksek hararet durumunda üstten alttan toplam 1 mm taşlanıyo :) 1 hararetlik şansı var motorun iyimser şekilde hurdacılar hararet görmüş kapak blok dolu zaten. nasıl bir aliminyumsa gömlek çatlatmasına kadar herşey olabilir

t6 içinse 2x turbo 2x problem. volvonun kendini ispatlamış b5 serisi 5 silindirlilerini ve 850 temelinden gelen s-c-v7o veya yüzleri eski dersen s60 düşün derim. s-v-c-70 alacaksan motronic 7.3 olanına hiç bulaşma magnetti marelli ets yüzünden araba satabilirsin.

mazisi temiz bir volvo alman şart diyebilirim servisleri pahalı ama çoğu işini herhangi bir servis de halleder aslında sanılanın aksine çok basit motorlardır. genelde kuru tip iticili modellerin subap ayarını yetkili servisinden tut özel servislerine kimse tutturamaz o yüzden rektefiye gördüyse veya conta değiştiyse birdahaki masrafı göze almazsan uzak dur derim. bende volvo c70 vardı tüm işçiliklerini kendim yaptım uzun bir süre turbo upgrade den tut piggy backe stand alone dan tut 2.6 strokerına kadar herşeyini yaptım pek korkacak birşey yok.

Xenomorph
17-05-2010, 01:22
xenonmorph un dediği doğru en basit yüksek hararet durumunda üstten alttan toplam 1 mm taşlanıyo :) 1 hararetlik şansı var motorun iyimser şekilde hurdacılar hararet görmüş kapak blok dolu zaten. nasıl bir aliminyumsa gömlek çatlatmasına kadar herşey olabilir

t6 içinse 2x turbo 2x problem. volvonun kendini ispatlamış b5 serisi 5 silindirlilerini ve 850 temelinden gelen s-c-v7o veya yüzleri eski dersen s60 düşün derim. s-v-c-70 alacaksan motronic 7.3 olanına hiç bulaşma magnetti marelli ets yüzünden araba satabilirsin.

mazisi temiz bir volvo alman şart diyebilirim servisleri pahalı ama çoğu işini herhangi bir servis de halleder aslında sanılanın aksine çok basit motorlardır. genelde kuru tip iticili modellerin subap ayarını yetkili servisinden tut özel servislerine kimse tutturamaz o yüzden rektefiye gördüyse veya conta değiştiyse birdahaki masrafı göze almazsan uzak dur derim. bende volvo c70 vardı tüm işçiliklerini kendim yaptım uzun bir süre turbo upgrade den tut piggy backe stand alone dan tut 2.6 strokerına kadar herşeyini yaptım pek korkacak birşey yok.

Teşekkürler Önce Yorumlarıma Katıldığın İçin Söylediklerinse Doğru

Ama Subap Ayarı Pek Sıkıntı Edilecek Birşey Değil :D İşi Bilen Yapıyor...

palamut
17-05-2010, 01:25
işi bileni zor bulunuyor sorun o :D ben kendim özel malafa imal ettim onun için öyle diyim sonra buldum adamını arabayı sattıktan çok sonra

onursumer
17-05-2010, 02:08
iistanbulda gençler volvo çozer o işi ya usta sıkıntısı yok

muracaat => Xenomorph

__FrK__
17-05-2010, 08:27
5000 gibi rakamlar biraz sallama olmuş dayım volvo servisi maslakta 30 yıllık ona istinaden ve gördüklerimle bir kaç şey söyliyim

bu araçlarda önemli olanlar

Turbo Boruları
Radyatör Boruları
Daha Önceden Kesinlikle Hararet Görmemiş Olması
Şanzımanın Bakılmış Ve Hırpalanmamış Olması

Genelde Sıkıntısız Araçlardır Ama t6 Yapısı İtibariyle Biraz Daha Fazla Kıl Tüy Sorunlar Çıkarır

Şanzıman İse Sıkıntı Çıkarınca Taş Çatlasa Bi Taraflarımızı Yırtsak 3000 Tlyi Geçmez...Geçemez Yani..5000 Tl diyen Arkadaş Bir Ustanın Gazabına Uğramış Galiba :D

Sen S80 İstiyorsan T5 Lere Bakmanı Öneririm Hatta S80'le İlgilenmek Yerine S60 ta olabilir 2. eli hızlıdır volvolar içinde

T5 Ler Daha Az Sıkıntı Çıkarır Genelde

Parça Konusunda Bir Sıkıntı Çıkarmaz Fiyatları Orta üst Segment Seviyesindedir...Öyle Kulaktan Dolma Parçası Pahalı Palavraları Geçti Artık Eskidendi O...İstediğin Her Parçasını Rahatça Bulursun İşi Bilen Biri Varsa Tanıdık

Ama Kesinlikle Çözmen Gereken Nokta Ne Olursa Olsun Hararet Görmesin Araç..Sonra Fayda Gelmiyor Volvo Bloklarından 50 Kere Şahit Oldum Hemen Yamulup Eğiliyor Conta Tutmuyor Bir Dünya Rektifiye Görüyor Mübarek 13.5 Sıkıştırma Olacak Hale Geliyorlar..

S60 T5 Yada 2.0T Öneririm...Istanbuldan Falan Bir Araç Beğenirsen Bizim Serviste İncik Cıncık Öğreniriz Yardımcı Olurum

Bu durumda illaki siz daha iyi bilirsiniz , sallamasyon falan ama ben başımıza geleni söyledim bide haliyle servisin verdiği fiyatın yarısını verince dediik eyvallah . ;)