PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : konya drag hakkında yorumlarınız

RUF50
16-05-2010, 17:37
bence pist güzel ama organizasyon 10 üstünden 1 yarış baslamadan çıktık gelmeyen arkadaslar üzülmesin yandık ve ayaklarım şişti rezalet arbaya bindik çıkalım diye 1 saat 15 dakkada anca caddeye cıktık :(

yusufcan_k
16-05-2010, 18:36
her seneki olagan şeyler sıcaktan yananlar agaclara vs tırmananlar full cakılı padok alanı arsız seyirciler.. tipik bir konya drag :)

__FrK__
16-05-2010, 21:30
ne diyelim geçmiş olsun :D varlık içinde yokluk çekiyoruz , hazır körfezden de olduk...

gfb01
16-05-2010, 21:36
yeni geldim konyadan toz duman icinde kaldik start yeri panayir alani gibiydi tellerden atlayip giren bilincsiz insanlarla doluydu 1dk bile cekilmediler okadar uyariya ragmen mikrofon elinde olan arkadas resmen sinirden aglicakti burayi bosaltin demekten

chiefkadir
16-05-2010, 21:41
Ya ne yorum yapalım Ilker ,gelenler zaten bılıyor kepazelığı bılmeyenler ıçın ıyı başlık olmuş ama..

bır not : Konya seyyar esnafına helal olsun ! Bızım apaçıler gıbı 120 kuruştan aldığı suyu 1-2 tl ye satmıyor...

SERHATCAN
16-05-2010, 21:49
o nasıl bır yarıs organızasyonuydu ole hıc bır sey anlamadık adamlar zannetmıslerkı sadece yarısmak ıcın gelicekler seyirciyi unutmuslar

vtecburhan
17-05-2010, 07:05
valla beni gören tatildenmi geliyon dedi kıpkırmızı olmuşum :D

tribün olayı cözülmüyor sponsor yok vali emniyet karışmıyor kendi butceyle yapılcak iş degil kısaca tr de bu spora önem verilmiyor bukadar basit ........

ceco
17-05-2010, 08:11
seyırcı olarak gelıcektım ıyıkıde gelmemısım yaw :) yarıs flan olmadımı ya olduysa vıdeolar warmı ?

srdralc
17-05-2010, 08:12
Bizde çok şükür gittik geldik. Gittiğimize gideceğimize pişman olduk.

Sabahın erken saatlerinde şehre girdiğimizde , ne yarışla ilgili bir tabela ne bir yön allaha emanet bir şekilde kahvaltıdan sonra pisti bulduk.Girdiğimiz andan itibaren olumsuzluklar başladı.

Padok alanından bulunanlar tüm araçlar dışarı çıkarıldı ama pistte 200sx 1 saat kadar antreman yaptı , diğer araçların bu taleplerine olumsuz cevap verildi nedense.

Saat 9'da başlanan kayıtla beraber Padok alanı şenlik yerine döndü , araçlarla beraber giren kişi sayısını kontrol etmeyen baştan bunun önlemini alamayan Konya Yönetimi yarış boyunca İPTAL oldu İPTAL oldu diye diye bütün yarışı böylece geçirdi. (yarışı iptal etmek yürek ister.)

Saatlerce insanlar bir aracın piste çıkmasını bekledi , saat 12 gibi ilk kategori belirleme turu başladı. Gelen insanları saatlerce bekleterek ( basiretsizlikleri yüzünden ) domates gibi olmaları sağlandı.

Pistte bir araç arıza verdi 30 dakika aracın çıkarılmasını bekledik , yarıştan önce bir tane çekici sağlamak bu kadar mı zordu ?

Saat 13:30 gibi hala sıralama turları yapılıyordu , arabada kendimize gelip dinlendikten sonra 15:30 gibi yarışın bitmesini beklemeden yola koyulduk.

Memleketimizin aracını pistte görmedik , bu rezillikleri bizlere yaşatan Konya Yönetimine teşekkür eder , bir daha o pist düzenleme görmeden görüşmemek dileğiyle.

feRRo
17-05-2010, 08:28
geçen sene gittigime pişman olmustum ii ki bu sene gitmemişiz..ne aracını koyacak yer war nede insanların adam gibi izliyebilecegi bir yer..birazcık saygı duyulmalı insanlara tozun topragın içinde güneşin altında kavrulup duruyosun ve yarışıda izliyemiyosun zaten..bence en güzeli izmir pisti oturacak yerin war üstüde kapalı yarışıda bastan sona izliyebiliyosun..organizasyoncularında hiçbirşey yazmamaları tuaf:mad:

On3R
17-05-2010, 12:49
bır not : Konya seyyar esnafına helal olsun ! Bızım apaçıler gıbı 120 kuruştan aldığı suyu 1-2 tl ye satmıyor...

Tek iyi yön buydu.

Kolda bileklik olmasına rağmen güvenliğin arıza çıkarması bu nedenle beni günaha sokmaları ayrıca cabası.Padok alanına bilekliği olmayan insanları almaları içeride izdiham oluşması,piste tel örgülerden atlayarak girmeye çalışanlar ayrıca rezalet fakat adamlar da haklı bu kaçıncı organizasyon hala tribün yok insanlara.Yine tozun kralıda ordaydı...

17-18 sn yapan arabaların orada ne işi vardı oda ayrıca tartışılır.5 sene kuş seriside görmesem yeridir...

ahhaah zaten fotoselin durumuna hiç girmeyeyim pistin tek özelliği olmasına rağmen onlarca sefer bozulması ve o vıttırıvızzzık sesini duymak zorunda kalmak!

Bu organizasyonu düzenleyen kişiler hiç mi tecrübe sahibi olamıyor önceki düzenledikleri organizasyonlardan!

Açık ve net bir öncekiler gibiydi...

R-Turbo
17-05-2010, 13:07
Anlaşılan klasik konya dragları geçen senede rezaletti herkesten duyduğum kadarıyla yine aynı rezalet iyiki gitmemişim

dragstar
17-05-2010, 13:12
bnm merak ettiğim konu konya pistinin yönetimi nasıl cevap verecek nasıl kendilerini savuncaklar o kdr yazmışlardı bide

34 NZM 88
17-05-2010, 13:22
bence pist güzel ama organizasyon 10 üstünden 1 yarış baslamadan çıktık gelmeyen arkadaslar üzülmesin yandık ve ayaklarım şişti rezalet arbaya bindik çıkalım diye 1 saat 15 dakkada anca caddeye cıktık :(

abi senın bı geldıgını gördüm sonra nereye kayboldunuz bakındım çok bulamadım neden erken gıttınız toz duman yuzundenmı..? msky da sıkıntımı vardı bı ara hararet yaptını gördüm.bu arada bidahaki yarışa ruf u hazırlıcakmısın abi

mmustu
17-05-2010, 14:06
kanka yazmışlardı daha önce akhisarda swap center full kadro olacak kısmetse

Chatin
17-05-2010, 15:19
kanka yazmışlardı daha önce akhisarda swap center full kadro olacak kısmetse

konyanın böyle olacağı bariz belliydi.illa ki seneye de böyle olur.

ama akhisarda olmak lazım. hadi bakalım hayırlısı

mmustu
17-05-2010, 15:25
valla aldığım duyumlara göre akhisarda tribün var ama hem ufak hem piste uzamış biraz

hayırlısı bakalım

ardacngns
17-05-2010, 16:10
bu yazdıklarımı hıc solemek anlatmak ıstemezdım sıze ,cumartesı gecesı yola cıkıp

ızmıtten konyaya gıttım sabah konyaya vardım rckıd mustafa arkasm saolsun pıstın

yerını bulmamda yardımcı oldu burdan tesekkur edııyorum.

600 km yol gıttım ve ızleyemeden gerı dondum dıyebılırım .sız olsanız ne dusunurdunuz

ne yapardınız seyırcılerın ızleyecegı bır yer yok nerden baksan 5000 kısı ızleyıcı var

kız arkadasım ve arkdsmla gıttım okadar ınsanın ıc ıce oldugu yerde argo konusuldugu

yerden ızlemem mumkun degıl artık calılıkların ıcınden toz topragın ordan ızlemeye

calısılıyor,arabaların durdugu bolume gıttık ordan ızlemeye calısalım dedık mustafa

arkdsmz ıcerı aldı arabasının oldugu bolume ordada bı dunya konya ınsanın kalablıgı

hıcbır sekılde laf anlamıyorlar ızdıham var ve benım ızlıyebılcegım hıcbıryer kalmadı

baska bır konu vıdeo kameramla gıttım bı ara gırdım pıstın ıcıne cekım yapıorm tellerden

ınsanlar atlıyor dıye kamera cekenlerı dısarı cıkardılar guvenlıkcıler kendılerını bı ***

zannedıyorlar ıteleme fln yapıyorlar konya ınsanı fln sandılar herhalde benı uzun lafın

kısası 1200 km yol yaptım onun yorgunluguna maddı zarara degmıcek bısey oldu pısman oldum.

mmustu
17-05-2010, 16:12
haklısınız ama zaten bir konu var oraya yazarsanız daha iyi olur

KA®ANLIK
17-05-2010, 16:12
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=54282

olcay_bora
17-05-2010, 16:13
dencek laf yok oranın halkının ayıbı olmuş geçmiş olsun

ardacngns
17-05-2010, 16:15
saol dıcem ama dıyemıyorum orda olan arkadaslarımızda gordu rezıllgı nazmı olsun mustafa olsun gokı zade olsun artık 6sında var oranın ızleme yerı varsa gıdıcem

TaGo
17-05-2010, 16:15
Konya halkı, Konya halkı derken biraz haksızlık etmiyormusun?

Oraya gelen ayılar demek başka bişi, Konyalı ayrı bişi...

ardacngns
17-05-2010, 16:18
dogru dıosda konyalı bıtane duzgun ınsan mı olmaz kalabalık var bı araba arıza yapmıs konyanın sahınlerınden bırı adam ınsanların arasından gecerken elındekı tornavıda bıcagı ınsanların sırtına batırıyor gecmek ıcın bole ınsanlar gordum agac tepelerınde tellerden atlayan vs ...

mmustu
17-05-2010, 16:18
aynen lafı ağzımdan aldın kanka

orada yaşanan rezillik ayrı ama izlemeye gelenlerinde çoğu konya halkı ve onlarda sizin gibi sefil oldular

buradaki tek ayıp tek yanlış organizasyon sahibinindir

her ne kadar iyi niyetli olursa olsun isterse aylarca sabahlara kadar çalışsın

bu ayıp tamamen onların

ferhat-a
17-05-2010, 16:23
Konya halkı, Konya halkı derken biraz haksızlık etmiyormusun?

Oraya gelen ayılar demek başka bişi, Konyalı ayrı bişi...

yarış Konyada olduğu için vegenel olarak gelenlerin çoğunluğu bu vilayyeten olduğu için genel olarak yazmış ama kötü bir niyet yok. Orada senin dediğin doğrusu
ama oradaki rezilliği bağrışmaları küfürleri duysan sende hak verirdin
bms garage olarak 5 araç gittik ama gittiğimize 1000 pişman olduk

ardacngns
17-05-2010, 16:23
dogru dıyorsun kardesım ama benı tek anlıcak ınsan ıstanbula vs kalkıp gıdıpte ızleyemeden donen masraf yapıp donen adamdır yemek bıle yıyemedık yanı ızlıcez dıye sabah 9 bucukta ordaydım 1 de gene yola cıktım ızmıte geldım tabıkı konyada duzgun ınsan vardır ıyı ınsanlar vardır ama pıst ıcın guvnlıkcı adam bıle ıtelıyor benı nası bı yetkıdır yanı ben anlamıs degılım

Selman
17-05-2010, 16:26
dogru dıosda konyalı bıtane duzgun ınsan mı olmaz kalabalık var bı araba arıza yapmıs konyanın sahınlerınden bırı adam ınsanların arasından gecerken elındekı tornavıda bıcagı ınsanların sırtına batırıyor gecmek ıcın bole ınsanlar gordum agac tepelerınde tellerden atlayan vs ...

olmuyo böyle.

alp1903
17-05-2010, 16:26
Gecen seneki, olay gibi biz 5 6 arba gittik yarış izlemeden cıktık konya turu ve güzel yemegimizi yiyip geri döndük, geçen senede böleydi bu degişmemiş anlaşılan. Seneye kimse gitmez olur biter. Bi iş yapılıyosa düzgün yapılır bence koca 1 sene yaa 1 sene nasıl protatif bi tribun yapılamaz anlamış degilim. :S

ardacngns
17-05-2010, 16:30
olmuyo böyle.

sozum meclısten dısarı selman kardesım ordakı ızlemeye gelen gordugum ınsanları anlatıyorum sozum meclısten dısarı kardesım yanlıs anlama lutfen sende ne cektıgımı gorsen gercekten hak verırsın belkı benden daha cok kızarsın

RCkid
17-05-2010, 16:32
Herkes tellerden atlasın girsin, birşey denmesin.
organizatör arabama ayar yapan arkadaşımı dışarı çıkarmaya çalışsın itiraz edince de diskalifiye ederim diye tehdit etsin. kusura bakmasın ama organizatör arkadaş bu işi bıraksın. rezillik diz boyu.

Selman
17-05-2010, 16:37
sozum meclısten dısarı selman kardesım ordakı ızlemeye gelen gordugum ınsanları anlatıyorum sozum meclısten dısarı kardesım yanlıs anlama lutfen sende ne cektıgımı gorsen gercekten hak verırsın belkı benden daha cok kızarsın

Gördüm bende fazlasıyla herkesin neler çektiğini.

ardacngns
17-05-2010, 16:38
mustafa senlede konusamadık cıktım gıttım kardesım yarısmacıya da bole yapıldıgına gore ne dıyım artık guluyorum :)

ceco
17-05-2010, 16:39
allah bu konyalıların belasını versın :D:D:D

ceco nerelısın ? KONYA :D:D

GENLELLEME YAPMAYALIM LÜTFEN ;) ALLAHIN KONYALISI 150 HP NIN USTUNDE ARAC GÖRDÜMÜ İZDİHAM KACINILMAZ OLUR :D:D

ferhat-a
17-05-2010, 16:42
dogru dıyorsun kardesım ama benı tek anlıcak ınsan ıstanbula vs kalkıp gıdıpte ızleyemeden donen masraf yapıp donen adamdır yemek bıle yıyemedık yanı ızlıcez dıye sabah 9 bucukta ordaydım 1 de gene yola cıktım ızmıte geldım tabıkı konyada duzgun ınsan vardır ıyı ınsanlar vardır ama pıst ıcın guvnlıkcı adam bıle ıtelıyor benı nası bı yetkıdır yanı ben anlamıs degılım

bizde yemedik hocam yemek sabah 6 da oradaydık akşam aynı geri döndük 01:30 da gece eve girdim evde yedim

MyDream
17-05-2010, 17:11
Herkes tellerden atlasın girsin, birşey denmesin.
organizatör arabama ayar yapan arkadaşımı dışarı çıkarmaya çalışsın itiraz edince de diskalifiye ederim diye tehdit etsin. kusura bakmasın ama organizatör arkadaş bu işi bıraksın. rezillik diz boyu.

İşte yanlış organizasyon ve bilinçsizliğin sonucu aracımıza kontrol için dışardan alet edevat sokamadık nerdeyse teknik ekip oalrak girdik sözde arkadaşımızın kolunda bileklik var güvenlik çıkarsan birdaha gelme buraya diyor yaw sen kimsin o adama bunu söylüyosun adam bizim arabalarımız için canını dişine taktı 1 hafta sabahlara kadar ustamızla beraber araçlarımızı hazırlamak içni koşuşturdu kontrol için dışarda bıraktığımız aracımıza "yer kaplamasın içerde diyerek"Alet almaya giderken adamı tehdit et bu ne iş ?

Selman
17-05-2010, 17:16
İşte yanlış organizasyon ve bilinçsizliğin sonucu aracımıza kontrol için dışardan alet edevat sokamadık nerdeyse teknik ekip oalrak girdik sözde arkadaşımızın kolunda bileklik var güvenlik çıkarsan birdaha gelme buraya diyor yaw sen kimsin o adama bunu söylüyosun adam bizim arabalarımız için canını dişine taktı 1 hafta sabahlara kadar ustamızla beraber araçlarımızı hazırlamak içni koşuşturdu kontrol için dışarda bıraktığımız aracımıza "yer kaplamasın içerde diyerek"Alet almaya giderken adamı tehdit et bu ne iş ?

ya o olayı bende gördüm içeri girerken girenlerin bilekliklerini kopardılar bidaha çıkarsan giremezsin diyo adama.

Viper_Si
17-05-2010, 18:52
bu yorumları okuduktan sonra iyiki gitmemişim diyorum.

FatihR.
17-05-2010, 22:26
inşaatta çalışmış gibi eve döndüm toz toprak içinde

R-Turbo
18-05-2010, 00:38
ya o olayı bende gördüm içeri girerken girenlerin bilekliklerini kopardılar bidaha çıkarsan giremezsin diyo adama.

güvenlikler kendilerini ne sanıyolardı çok merak ettim :beuj:

bikaç kişiden daha duydum içeriye almıyoruz etmiyoruz demişler bileklik olduğu halde

ALPER-VNS
18-05-2010, 00:49
klasik konya yarışı :) geçen sene biz gittiğimizde aynen bu konu açılmıştı.. tribün halledilicek bilmemne bidolu vaadler verilmişti.. inanmamakta haklıymışız :)

Dino®
18-05-2010, 01:02
valla aldığım duyumlara göre akhisarda tribün var ama hem ufak hem piste uzamış biraz

hayırlısı bakalım

Akhisar da tribün var pistin yan duvarına yaklaşık 5 metre mesafede, pistin yaklaşık 150. metresinden 250. metresine kadar devam ediyor start tan finish e kadar hemen hemen her yeri görüp, izleyebileceğiniz bir pozisyonda... Problem yaşanacağını pek zannetmiyorum izleme konusunda... ;)

06 ANIL 38
18-05-2010, 01:11
kesinlikle tr nin tek pisti akhisar şu an....

On3R
18-05-2010, 01:17
Sinirlerim daha yeni gevşiyor.
Ödül töreni aklıma geliyor gülüyorum :D:D

-KOMSK.Geç saatlere kaldığımızdan ödül töreni yapamayacağız.Kupalarınız adreslerinizze gönderilecek
-:D:D:D:D Lan adresimiz yokki nereye gönderecekler :D !

4 dk sonra kupalar dağıtıldı gerçekten dağıtıldı ama :D
Melih Gökçek bir ara top dağıtırdı.O misal diyelim...

06 ANIL 38
18-05-2010, 01:26
:))))))))))))))))))))))

yaso325
18-05-2010, 01:33

otelde kumda oyna demiştin dediğin çıktı kumda çamurda oynadık...allahtan başka bişey dilesen olacakmış..

arkın_aLLen
18-05-2010, 02:06
Tek iyi yön buydu.

Kolda bileklik olmasına rağmen güvenliğin arıza çıkarması bu nedenle beni günaha sokmaları ayrıca cabası.Padok alanına bilekliği olmayan insanları almaları içeride izdiham oluşması,piste tel örgülerden atlayarak girmeye çalışanlar ayrıca rezalet fakat adamlar da haklı bu kaçıncı organizasyon hala tribün yok insanlara.Yine tozun kralıda ordaydı...

17-18 sn yapan arabaların orada ne işi vardı oda ayrıca tartışılır.5 sene kuş seriside görmesem yeridir...

ahhaah zaten fotoselin durumuna hiç girmeyeyim pistin tek özelliği olmasına rağmen onlarca sefer bozulması ve o vıttırıvızzzık sesini duymak zorunda kalmak!

Bu organizasyonu düzenleyen kişiler hiç mi tecrübe sahibi olamıyor önceki düzenledikleri organizasyonlardan!

Açık ve net bir öncekiler gibiydi...

+1 miLyon....

kuş serisi görmek ve yan sanayi blow off sesi duymak istemiyorum...

biLekLik kaLmamış görevLi oLduğumuz haLde aLamadık...

esnaf oLayına pek katıLamıycam dışarıda satıLan suLarın hepsinin şişesi açıLmıştı önceden her biri de farklı markaydı...:))

OmerRS
18-05-2010, 02:22
eski hipodrom dragları bundan 13 kat falan daha iyiydi.

standların olduğu şenlik alanı
geniş düzlük ve padok
her iki tarafta biri kapalı tribün
yeşil alanlar
kolay ulaşım ve park yeri
vs.

Ronin_
18-05-2010, 07:44
iyi ki gitmemişim.. gerçekten geçmiş olsun tüm gidenlere.. merak ettiğim organizasyonu yapan kişi-ler nin yorumu ne olacak ????

academian97
19-05-2010, 21:21
İyi ki Ankara'dan 40 yaşındaki yarış hastası dayımı çağırdığımda aracının plakası çıkmadığı için gelememiş, yoksa bu rezaleti görünce ben nasıl bakardım dayımın suratına?
İyi ki krosumla gidip o sıkışık yolu çekmemişim, tarlalardan süzüle süzüle geçtim.
İyi ki ''Gerçek Konyalı'' ile sanayinin apaçileri ve/veya yenimahallenin, doğanların, sedirlerin çapulcuları arasındaki farkı biliyorum...

Söz meclisten dışarı...