PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİKKAT Bursadaki sabit radar kameraları!!

UGR_16
19-05-2010, 07:59
Bursa emniyet müdürülüğünün ay sonuda faaliyete geçireceği Sabit radar kameraları hakkında herkesin dikkatli olması gerekiyor! Ankaradaki sistemin aynısını bursaya getirdiler.Üst geçit gibi çelik platformun üzerine koyulan ve her şerit için ayrı ayrı kamerası bulunan sabit radar sistemi gece, gündüz farketmeden aşırı hız yapan bütün araçları kaydediyor. 24 saat boyunca çalışan sistemde kamera, flaş ve alıcılar gibi özellikler mevcut. Aracın kaç km hızla, hangi şeritten gittiğini kaydediyor ve anında çektiği resimlerle gece ve gündüz net resimler elde ederek kameraların araçları kaydetmesini sağlıyor.Direk adrese resimle birlikte postalanıyor! Hız sınırlaması 70km olucakmıs. Şehir içinde bazı bölgelerde 50km! İstanbullularında dikkat etmesi gerekende bir konu(yalova ve mudanya feribotunu kullananlar!) Suan benım gozlemlerımle acemler (buskı) istikametinden mudanyaya farklı noktalarda 4 adet kamera bulunuyor! Sayabıldiğim kadarıyla suana kadar farklı noktalarda 20nin üzerinde kamera kurulmuş durumda Herkese duyrulur!:confused::confused:

srk34
19-05-2010, 08:02
bu iyi bi haber ay sonu bursadan geçiçem dikkat etmek gerekir

paylaşım için teşk.

DENON
19-05-2010, 08:08
çevre yolunnun mutlular mahallesı kısmında istanbul yönüne giderken var virajı hemen dönünce işte en sakat yer orası ,yanı buskı tarafından çevre yoluna gırenler 70 km yi aşmasın arkadaşlar hiç şakaları yok

hakotech
19-05-2010, 08:08
istanbuldada bi ara koydular başedemediler..sahil yoluna falan koymuşlardı hatta,baktılar saçma sapan bi uygulama kaldırmak zorunda kaldılar..bu arada sadece önden cekebiliyo onlar,öne plaka takmayın olsun bıtsın :D

UGR_16
19-05-2010, 08:15
istanbuldada bi ara koydular başedemediler..sahil yoluna falan koymuşlardı hatta,baktılar saçma sapan bi uygulama kaldırmak zorunda kaldılar..bu arada sadece önden cekebiliyo onlar,öne plaka takmayın olsun bıtsın :D

Bende öle düşünüyodum fakat Üst düzeyden yetkili biriyle konuşunca Mobese sistemiyle bağlantılı olduğunu söyledi. Kaçış yok yani!

baymustang
19-05-2010, 08:19
valla 2 haftada bir bursadayım 90 km üzeri imkansız yapmam çünkü ayno yolda 2 saat içinde 2 ceza yemiştim ama artık öyle yapmıorum sadece otobanda hız yapıyorum

hakotech
19-05-2010, 08:24
Bende öle düşünüyodum fakat Üst düzeyden yetkili biriyle konuşunca Mobese sistemiyle bağlantılı olduğunu söyledi. Kaçış yok yani!

şöle söliym atakoy konaklarına gelmeden koymuşlardı sabit radar uygulamasını,eds sistemine bağlıydı onlarda,kaç defa 200 uzeri gectiğimi hatırlamıyorum,önde plaka olmadığı için arka tarafı gösteren bi kamerada olmadığı için ceza yemedim hiç :D çalışma prensibi;herşeride bi kamera koyuyolar bunlarda sadece ön tarafı alıyo :) :)

despe
19-05-2010, 08:25
allahtan bu zımbırtılardan otobanda yok :D

şehir içi çevre yollarına koydular

mobese merkezinin hergün önünden geçiyorum inşaat halinde daha son ama çok az kaldı bitmesine

hakotech
19-05-2010, 08:26
bu yakın zamanda bende bursaya gelicem,valla bi o feribottan merkeze doğru gelen yerde basmam gerisi yardır allah yardır :D

SekoLive
19-05-2010, 08:29

resmen trafik oluyordu insanlar yavaşlıyordu onu görünce üzerinde kaçla geçtiğini gösteren bi digital tabelası vardı :) allahdan şimdi tabela yok sadece kamerası var :D

bide flyinn karşısında var ordan şüpheliyim çalıştıgı konusunda çünki yol bitiminde polisler radar çevirmesi yapıyor :D

hakotech
19-05-2010, 08:31
resmen trafik oluyordu insanlar yavaşlıyordu onu görünce üzerinde kaçla geçtiğini gösteren bi digital tabelası vardı :) allahdan şimdi tabela yok sadece kamerası var :D

bide flyinn karşısında var ordan şüpheliyim çalıştıgı konusunda çünki yol bitiminde polisler radar çevirmesi yapıyor :D

yaaaa topraaam gel bana sor o işleri :D kamerada yok artık :D flyinn'in ordakide çalışmıyo floryanın o göbeğin ordaki çevirmedede ford transit kullanıyolar,hız ölçme alanı 2 km'ye kadar rahat ol yani :D :D

SekoLive
19-05-2010, 08:35
yaaaa topraaam gel bana sor o işleri :D kamerada yok artık :D flyinn'in ordakide çalışmıyo floryanın o göbeğin ordaki çevirmedede ford transit kullanıyolar,hız ölçme alanı 2 km'ye kadar rahat ol yani :D :D

biliyorm o Ford Connecti terse çevirmiş oluyorlar ileriden görünce 50 ye kadar düşüyorum :D bide orda alışkanılıkdır sağdan konvoy yapar bilenler :D yavass yavass :D

hakotech
19-05-2010, 08:38
biliyorm o Ford Connecti terse çevirmiş oluyorlar ileriden görünce 50 ye kadar düşüyorum :D bide orda alışkanılıkdır sağdan konvoy yapar bilenler :D yavass yavass :D

50 mi !! ee dursaydın :D 80 kardeşim oranın lımıti :D (gerçi bende yusufluyom 60 la geçiyom ) :D :D

By_HaNNibaLL
19-05-2010, 11:21
bende hergün onunden geciyorum ama daha devreye girmemiş sanirim en yavaşim 120 artik 70 sabit :D

OnurÖzden
19-05-2010, 11:28
Orhaneli yolunda gidiş ve gelişte toplam 3 adet mevcut dikkat edin.Yolu görünce gaza gelmeyin.:D

redbaron
19-05-2010, 17:42
onlar mobese degilmiydi yaaa tuh simdi moralim bozuldu her yere koydular ondan.cirt pirt ceza yagdirirlar simdi.uyarin icin saol