PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa C Düşünceleriniz.

ilkay325i
19-05-2010, 22:50
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Opel_Corsa_C_Dreit%C3%BCrer_Heck.JPG/800px-Opel_Corsa_C_Dreit%C3%BCrer_Heck.JPG
Arkadaşlar Coupe Megane'Dan Vazgeçtik Devir Cimrilik Devri :D 1,3 Dizel Corsa'Da Karar Kıldık Kısmetse Yaza Corsa İle Girmek İstiyoruz. Araç Hakkında Olumlu Ve Olumsuz Düşüncelerinizi Paylaşırmısınız.

EREN34
19-05-2010, 22:53
2005 1.2 16V 0km den 100bine kadar kullandık.Domuz gibi araba her türlü kahrımızı çekti.Ancak bitmek bilmeyen adamı gıcık eden direksiyon kutusu problemi var bilgin olsun.Bizim garantiden 1 kere değişti 1 kere onarım gördü

Vtec_2
19-05-2010, 22:58
2004 model corsa var bizde 1.0 ecotek motor flan...İçi geniş kullanışlı fakat uzun yol aracı deıldır...Bence şehiriçi tam kullanımlık bir araç...Kolay kolay sorun cıkartmıyor.Ama vites kutusuna 300 400 lıra arası bı rakam sıkısıyor.
Bunların dısında hıza duyarlı spor dıreksıyonu var...Konsol sade...Dizelide hıc yakmıyor dıyebılırım....

hddsheriff
19-05-2010, 23:17
az yakar, parçası ucuzdur, performansı tatminkardır daha fazla güç istiyorsan 1.7 dti olanlara bak isuzu motorlu olanlara yani :D

ilkay325i
19-05-2010, 23:52
1,3 Tek Kapı İstiyoruz 70Hp Galiba Çok Hantal Değildir Dimi :D

levent
20-05-2010, 02:11
bi çiple hantallık halledilir, benim tavsiyem 5-6cm lik yayı koyun bu tarz çok kollu bi jant 195-50r15 lastik kombinasyonu corsaya nokta olur :)

se®k@n
20-05-2010, 03:10
Direksiyon kutusu problemini kronik diye duymustum ben..

StyleALP
20-05-2010, 05:47
Çok şık bir araç. ABlama almak için aklımızda olan araçlardan biri. Direksiyon konusunu bende duydum ancak tam bir fikrim yok. Az yakması cabası. :)

Orhan
20-05-2010, 07:00
Ben kullanıyorum 2006 model essentia gayet memnunum 3 ay oldu alalı bakımını 150 liraya yaptılar şaka gibi bence alınacak binilecek araba kronik problemi ben duymamıştım
Performansı yeterli o araba için, 160 km'yi rahatça buluyor sonrası yok o da gayet iyi fazlası gereksiz bence. Hiçte hantal değil hele şehir içinde çok pratik
Yol tutuşu iyi sıkıntı yok
Tek kapı kamyonet olarak geçiyorsa ruhsata işli değilse trafikte biraz sıkıntı oluyormuş o nedenle fiyatları uygun

seref1
20-05-2010, 07:54
direksiyon kutusu sesi hariç memnunum.ama o ses beni btirio yakasım gelio arabayı:D

R.I.P
20-05-2010, 08:04
benimkide kamyonet olarak geçiyor hiç bi sıkıntı yaşamadım.direksiyon kutusu 2004-2005 lerde vardır.işi bilen bi tornacıyla halledilebilir kutuyu falan değiştirmeye gerek yok en çok masrafı işçilik tutar.yüksek basınç pompası var motor kapağına baktığında sağ tarafta kalır.burası terleme yapmaya başlar kapağıda ıslatacak kadarsa o zaman 200-250 liralık bir masrafı vardır.volant ses yapabilir oda sadece ses yapar başka bi sorun çıkarmaz.arka amortisörlerden gıcırtı yapabilir bazen.bunlar olası muhtemel problemler bence yaptırmasıda keyfidir.
parçası ucuz ve boldur aynı şekilde anlayanıda.konforuda sonuçta küçük sınıf bir otomobilden ne kadar beklenirse o kadardır.alırsın ekonomik ekonomik her yere gidersin.biraz daha gitsin dersende sadece bir yazılım bile güzel farklar yaratabiliyor.

DogukanB
20-05-2010, 10:30
Vandan bozma kullananlara bi sorum olacak;

araç içinde fazla tıkırtı vs. rahatsız edici ses oluyor mu?

bir de arka koltuk takıldığında, arka kol koyma yerleri olanı görmedim hiç, hep vandaki gibi düz. orası sonradan takılmıyor mu?

imkanın varsa bence 1.3 cosmo veya 1.3 enjoy bakın en full modelleri.

Mehmet Gazihan' ın chiplemesiyle de 18 beygir arttırıldığını okumuştum..

ygtkrmdnz
20-05-2010, 10:39
1.3 ler biraz daha fazla yakıyor 1.7 lere kıyasla fakat gezecekseniz 1.3 dolduracaksanız 1.7 diyorum bende alacaktım fakat 1.7 lerin vergisi nedeniyle askıya aldım şu sıralar

1.3 uygundur chiple keyifli olur
yere basıp güzelk bir jant
tatlı makineler yaa :)

palamut
20-05-2010, 11:04
direksiyon kutusu problemi benim bindiklerimden hiçbirinde yoktu hepsinde rastlanmıyor o probleme. 1.3 cdti essentia vardı bendede aldığım gibi chiple kat iptali yapıldı 87000 km de pert olana kadar 1 tl para harcatmadı arızalara vesaireye. düz mazottan başka yakıtta almadım ve o dönemde chipli 1.7 dti olanlardan iyi gidiyordu. tabi chipe vesaireye göre değişir. bakımları mazot filtresi dahil 150 liraya falan geliyordu. Yol tutuşu ve sürüş hissi olarakta gayet yeterli şehir içi gibi şehirlerarasıda zevkle ve güvenle kullanılabilen bi araç. benimde tekrar almaya niyetim var çoğu arkadaşımda bu sınıf ufak dizeller var farklı markaların ama benim opelle kan bağım var galiba yine hiçbiri opel kadar güzel gelmiyo

Eyup Duygun
20-05-2010, 11:12
Bence güzel bir arac hemde bu devirde 20Tl ye 100kmyı gecersın heralde.yol tutusu iyidir corsa c lerin 2 sene binmişizdir.bizimkinde direksiyon kutusunda problem olmadı gerci sıfırdı 65.000kmde sattık volant problemı cıkdı yarım debrija tutturugunuzda patpat vuruyor.hareketli sistem varmıs bunlarda.Hanlattılıgı 160km ustu istiyosan yazılım şart yapılanlar var 190 civarı gider diye dusunmekdeyım.

sovalye
20-05-2010, 11:12
dönemde chipli 1.7 dti olanlardan iyi gidiyordu.

bence o denediklerinde sorun vardır. kardeşime 1.7 dti aldık. Modul taktık. sanki başka arabaya biniyoruz gibi oldu. normal 1.3 cdtinin gecme imkanı ihtimal dahilinde bile değil..

palamut
20-05-2010, 11:31
bence o denediklerinde sorun vardır. kardeşime 1.7 dti aldık. Modul taktık. sanki başka arabaya biniyoruz gibi oldu. normal 1.3 cdtinin gecme imkanı ihtimal dahilinde bile değil..

bahsettiğim 1.3cdti da chipli ankarada o dönem ikisinide aynı firma chipliyordu chipli 1.3 cdti lar 1.7 dti ları güzel geçiyordu. 1.7 eski teknoloji isuzu motoru bence biraz araştır derim. 1.3ler daha güzel sonuç veriyor. imkan dahilinde değil diyorsun ama sen 1.3ü tanımamışsın. bana hava hoş ikiside yüklü yüksüz bayaa yavaş :) dizelden çok şey beklememek lazım

denediklerimde de sorun olması imkansız sahipleri opelin ankaradaki sayılı özel servislerinden biri ve araçları 1.7 dtilar içinde en hızlısıydı.

EMRE-5843
20-05-2010, 11:37
1,2 esentıa trıptronic vites kullandım şanzıman geçişlerde acaip silkeliyordu kronik dediler mümkünse düz vites tercih edin dizel kullanan bi kaç kişide 70000 km de selenoid valfi problemi yaşadılar.Ama bence çok iyi alınabilir bi araçtır ben direksiyonda sorun yaşamadım 2006 modelde.

ceco
20-05-2010, 11:58
2005 1.2 16V 0km den 100bine kadar kullandık.Domuz gibi araba her türlü kahrımızı çekti.Ancak bitmek bilmeyen adamı gıcık eden direksiyon kutusu problemi var bilgin olsun.Bizim garantiden 1 kere değişti 1 kere onarım gördü

bı arkadasımda var direksıyon kutusu omrunu yedı cocugun :D:D

yaz yakan bı arac oldugu *****.

sovalye
20-05-2010, 16:46
bahsettiğim 1.3cdti da chipli ankarada o dönem ikisinide aynı firma chipliyordu chipli 1.3 cdti lar 1.7 dti ları güzel geçiyordu. 1.7 eski teknoloji isuzu motoru bence biraz araştır derim. 1.3ler daha güzel sonuç veriyor. imkan dahilinde değil diyorsun ama sen 1.3ü tanımamışsın. bana hava hoş ikiside yüklü yüksüz bayaa yavaş :) dizelden çok şey beklememek lazım

denediklerimde de sorun olması imkansız sahipleri opelin ankaradaki sayılı özel servislerinden biri ve araçları 1.7 dtilar içinde en hızlısıydı.

ben normal 1.3 lerin çipli 1.7yi gectiğini yazdın sandım. O nedenle bu mesajı yazmıştım. ikisinin de çipli halini bilemicem. dogrudur..

ilkay325i
20-05-2010, 21:43
Kesinleşti Corsa :D

palamut
20-05-2010, 22:01
ben normal 1.3 lerin çipli 1.7yi gectiğini yazdın sandım. O nedenle bu mesajı yazmıştım. ikisinin de çipli halini bilemicem. dogrudur..

yok canım o imkansız 1.7 dti da chiple hızlı ikisininde standartı eşşek

EREN34
20-05-2010, 22:49
bı arkadasımda var direksıyon kutusu omrunu yedı cocugun :D:D

yaz yakan bı arac oldugu *****.

En sonunda biz a.. gorum arabasınında direksiyonununda diyip sattık.Alıcı kişi eşine aldı ve dertsiz tasasız kullanıyorlar:S (sanırım bayan olduğu için farkında değil takırtı tukurtunun :D )

maf
20-05-2010, 22:56
*direksiyon kutusu problemi : sinir eden o tıkırtının yanısıra sürüş güvenliğini etkilemez.
*arka amortisör üst takozları gıcık eder.
*korna tuşlarının plastiği yırtılır
*alttakımdan hoşnutsuzdum.
*olmadık sorunlar verebilir
*servisi hem pahallıdır hemde gereken hizmeti veremez.

bunlara rağmen hala seviyorum c yi :P

ilkay325i
21-05-2010, 21:07
*direksiyon kutusu problemi : sinir eden o tıkırtının yanısıra sürüş güvenliğini etkilemez.
*arka amortisör üst takozları gıcık eder.
*korna tuşlarının plastiği yırtılır
*alttakımdan hoşnutsuzdum.
*olmadık sorunlar verebilir
*servisi hem pahallıdır hemde gereken hizmeti veremez.

bunlara rağmen hala seviyorum c yi :P

İçimi Rahatlattınız :D

Çetindemir
21-05-2010, 21:32
Arkadaşında dediği gibi bu sorunları çıkartır ayrıca şarj dinamosu sorunu da kronik olarak tanımlanır. Sıfır 300 tl gibi bir rakkamdı. Birde V kayışı gergisi dağılıyor. Bu durumu da önceden anlamak için araba düşük devirde viteste 4. veya 5. viteslerde gaza yükjlendiğinde araba nın sağ ön kısmından kuş sesi gibi bir ses gelir. Buda ileride problem yaşamana delalettir. Tecrübe ile sabittir. En büyük derdin ise Direksiyon kutusu herkesin dedii gibi sıfırı 200 tl gibi bir rakkamdır. falan filan ama güzel arabadır. Bence sınıfındaki en iyi iç tasarımlardan birine sahip.

ilkay325i
21-05-2010, 22:05
1.3 Alcam Çok Sıkışırsak Chip'leriz Artık :D

JOCCO
22-05-2010, 13:00
Benim de aradığım arabayı bulamazsam ilk alternatifim 1.3 cdti silverline Corsa olacak..

R.I.P
22-05-2010, 22:31
Vandan bozma kullananlara bi sorum olacak;

araç içinde fazla tıkırtı vs. rahatsız edici ses oluyor mu?

bir de arka koltuk takıldığında, arka kol koyma yerleri olanı görmedim hiç, hep vandaki gibi düz. orası sonradan takılmıyor mu?

imkanın varsa bence 1.3 cosmo veya 1.3 enjoy bakın en full modelleri.

Mehmet Gazihan' ın chiplemesiyle de 18 beygir arttırıldığını okumuştum..

arka plastik panellerin altında yalıtım yok oralara yalıtım malzemesi konulduğunda ciddi fark oluyormuş.birde bagaj kısmında çamurlukların üstü kaplanınca gayet sessiz olur.
arka kısım gsi veya 1.4 comfortlardaki gibi yapılabilir ama sıfırı oldukça pahalı çıkmasını bulmakta oldukça zor olur.

S.Özeren
23-05-2010, 03:09
Herkes tavsiye etmiş ama ben uzun yıllar corsa c kullanmış biri olarak kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorumm..

Alıcam diyorsanız

Direksiyon kutusu için tamir kiti mevcut 200 250 lira arası bişey
İçeri ses alır rüzgar sesi yol sesi ne istersen mevcut
Ön takım bilmiyorum bende yay var diyemi öleydi ama dayanıksız
Daha düşünürsem sayfayı doldururum :)

Benim başıma gelenler Kol kırma komple motor yapıldı , Sensör arızaları .. , Durduk yere aracın boğulması vs.. ,Direksiyon kutusu 1 kere yapıldı 1 kere garantiden değiştirildi , Silecek motoru arıza yaptı falan filan bunların hepsi durduk yere oldu kol kırma 140km ile giderken başıma geldi

Korna tuşlarının yırtılması fazla km'li araçlarda oluyor..Bide kaputu açınca sağ tarafta yani yolcu kısmının orda van mı yoksa koltuklumu olduğu yazar ;)

Benim bu sorunları yaşadığım araç corsa c 1.4 16v comfort

deniz
23-05-2010, 07:37
5 yıl 1.2 2006 model essentia kullandım 50 bın km yaptık hıc bır sorunla karsılasmadım gayet ıyıydı ama cekısı ve gıdısı cok tatmınkar degıldı. ben olsam 1.3 dızel alıp bır chıpe bıtırırdım .

deniz
23-05-2010, 07:39
Korna tuşlarının yırtılması olayıda cok kronık bır olay dukana gelen her 10 corsadan 8 ı yırtık :D