PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pitbul cinsi köpekler hakkında yardım

makif84
21-05-2010, 09:02
Arkadaşlar bu aralar fena halde bu köpeklere takmış durumdayım.besleyen arkadaşlar varmı?bi ön bilgi almak istiyorum öle heves ettim diye hayvana bakamıycaksam almak istemem.hayvan sever arkadaşların düşüncelerini almak isterim

makif84
21-05-2010, 16:12
yokmu hiç besleyen bilgi verebilecek bi arkadaş

MiaMi
21-05-2010, 16:14
Bildiğim kadarı ile yetiştirilmesi yasak. google da yeterince bilgi bulabilirsin. pisokpat köpeklerle ne işin var 4 aylık yavrusuyla baş edemiyordum ben.

STP
21-05-2010, 16:15
bebeklıkten nasıl yetıstırırsen o yonde devam eder. ıllakı saldırgan olucak dıye bı tarafı yok

MiaMi
21-05-2010, 16:18
bebeklıkten nasıl yetıstırırsen o yonde devam eder. ıllakı saldırgan olucak dıye bı tarafı yok

Ses sus hiç konuşma biliyoruz senin bebeğinide o kadar köpek yetiştirdik altıma sıçırtıyordu beni.

Makif söz dinlemez kafasının dikine gider ne isterse onu yapar yani. Sustan pek anlamaz.

Bebekken bile jilet gibi dişleri sol bacağımdan biliyorum :)

Şirkette yetişkin bi tane vardı onada su vereyim derken sol kolumu zor kurtartdım bide aşıya gittik 1 ay, verdik sonra köpeği.

STP
21-05-2010, 16:20
olm ne sacmalıosun la gene. o yunusun kopegıydı o nasıl pıskopat yetıstırıyodu bılmıyomusun? normalde rottlar ıcınde sert ters hayvan derler ama gel NOS u bı gor bakalım ne haldeymıs ;)

oznclskn
21-05-2010, 16:22
Aynen denilen gibi nasıl yetiştirirseniz o sekil devam eder kopek. Bende Pitbull besliyorum 2.5 yaşında. Fabrikamızda duruyo ve daha hic bağlamadık. Butun gun salınık ve o kadar insan gelip gidiyo daha hic bir vukuatını gormedik. Aksine buralarda herkesin sevgilisi. Tekrar kopek beslicek olsam Pitbull beslerim. Cokta akıllı soz laf dinliyor. Tabi dediğim gibi yetiştirmenize bağlı..

MiaMi
21-05-2010, 16:23
olm ne sacmalıosun la gene. o yunusun kopegıydı o nasıl pıskopat yetıstırıyodu bılmıyomusun? normalde rottlar ıcınde sert ters hayvan derler ama gel NOS u bı gor bakalım ne haldeymıs ;)

Doğru yunusundu o yavru pardon kardeşim.

miniks
21-05-2010, 16:25
nasıl yetıstırırsen oyle olur uysalda olur vahsıde. ama pıtbull ların kemırme hastalıgı var ona kemırıcek bısıler ayarlarsan onun dısında sıkıntı cıkarmaz

makif84
21-05-2010, 16:26
ya huysuzluk asilik için husky i geçemez galiba 1 yaşında dişi var şuan husky böle bi asi isyankar it görmedim tek derdi ymk yemek ve gezmek

oznclskn
21-05-2010, 16:29
nasıl yetıstırırsen oyle olur uysalda olur vahsıde. ama pıtbull ların kemırme hastalıgı var ona kemırıcek bısıler ayarlarsan onun dısında sıkıntı cıkarmaz

Aynen. Oyalancağı bişeyler olursa saatlerce kemiriyo onu kafasına gore :)

kansu_ilhan
21-05-2010, 16:30
valla akif kafanı karıştırmak gibi olmasın ama bu ingiliz buldoğu dıyorlar herhalde küçük kalıplı olanlar pıtbulldan cok daha iyi ;)

HarunToprak
21-05-2010, 16:32
Yan komşumuzda vardı.Çok küçükken aldılar büyüttüler,öyle ona buna saldırmıyordu ama kedi veya başka bir köpeği gördüğü zaman gözü kararıyordu özellikle kendi yaşadığı alan çevresinde.Bir iki tane alman kurdunu öldürdü sonra sahibi artık başedemiyeceğini düşünerek bahçeli vs. evi olan birine verdi.

oxygen
21-05-2010, 16:34
kısmetse yarın alıcam bende yeni yavrumu..uzun zamandır arıyordum şansıma güzel bi eşleşme denk getirdim.eğer ciddi olarak düşünüyorsan satan arkadaşın elinde var daha yavru.irtibata geçiririm seni.

pitbull konusunda da eğer sen adamsan köpeğinde adam olur.eğer egoların varsa köpeğinde senin gibi haysiyetsiz olur.

makif84
21-05-2010, 16:37
kısmetse yarın alıcam bende yeni yavrumu..uzun zamandır arıyordum şansıma güzel bi eşleşme denk getirdim.eğer ciddi olarak düşünüyorsan satan arkadaşın elinde var daha yavru.irtibata geçiririm seni.

pitbull konusunda da eğer sen adamsan köpeğinde adam olur.eğer egoların varsa köpeğinde senin gibi haysiyetsiz olur.

köpek hazırda(30 günlük arkadaşımın iti doğurdu)işte alıp hem kendime hem ite zarar vermek istemiyorum amacım bilgi edinmek.bide dişiler daha agrasif olur diye söylüyorlar acaba doğrumu?

oxygen
21-05-2010, 16:40
köpek hazırda(30 günlük arkadaşımın iti doğurdu)işte alıp hem kendime hem ite zarar vermek istemiyorum amacım bilgi edinmek.bide dişiler daha agrasif olur diye söylüyorlar acaba doğrumu?

fotoları var mı ?

makif84
21-05-2010, 16:40
fotoları var mı ?

çekmedim fotolarını

oxygen
21-05-2010, 16:47
eğer gerçekten hazır hissediyorsan kendini ve o sorumluluğu alabileceksen(maddi ve manevi) tercih et derim köpek bakmayı özelliklede staff'ları yada a.b.p.t'leri,çünkü çok fazla enerjileri var ilgisizliğe gelemeyecek bir ırk..

Dişinin agresiflik konusuna gelincede;dişiler sahiplerine daha bağlıdır,bu durumdan dolayı bazı zamanlarda agresif olabilirler..onun dışında bu ırkın agresifliğinin tek sebebi egoları yüzünden bu ırkları tercih edenlerden kalan kötü bir sıfattır..

Ben çok antipatik yaklaşıyordum bu ırklara,ama yakın bir arkadaşımın a.p.b.t almasıyla bütün fikrim değişti.Çünkü bir köpekten beklenebilecek herşeyi sergiliyor bu köpek;sağlık,enerji,zeka,güç,yakışıklılık vs vs..

ama çok iyi düşün derim.

yaşar
21-05-2010, 16:51
Ben besliyorum arada sırada dükkanıma getiriyorum ( arjantin pitbul )

ama şunu söyleyim bu kadar akıllı bir köpek daha önce hiç beslemedim ;)
Eğitimli köpek bulabilirsen çok daha iyi olur yada biraz bekle bizim kıza göre bir sağlam erkek bulursak eşleştiri sana veririm .

Nasıl yetiştirirsen öyle devam eder her cins için geçerlidir bu ;)

makif84
21-05-2010, 16:52
eğer gerçekten hazır hissediyorsan kendini ve o sorumluluğu alabileceksen(maddi ve manevi) tercih et derim köpek bakmayı özelliklede staff'ları yada a.b.p.t'leri,çünkü çok fazla enerjileri var ilgisizliğe gelemeyecek bir ırk..

Dişinin agresiflik konusuna gelincede;dişiler sahiplerine daha bağlıdır,bu durumdan dolayı bazı zamanlarda agresif olabilirler..onun dışında bu ırkın agresifliğinin tek sebebi egoları yüzünden bu ırkları tercih edenlerden kalan kötü bir sıfattır..

Ben çok antipatik yaklaşıyordum bu ırklara,ama yakın bir arkadaşımın a.p.b.t almasıyla bütün fikrim değişti.Çünkü bir köpekten beklenebilecek herşeyi sergiliyor bu köpek;sağlık,enerji,zeka,güç,yakışıklılık vs vs..

ama çok iyi düşün derim.

ilgin için saol zaten bende onun araştırmasını yapıyorum.Yoksa gidip şimdi alırım arkadaştan sorun yok o konuda.Maksat hayvanın günahına girmeyeyim ne bana nede köpeğe zarar gelmesin amacım bu.bu arada sen köpeğini kaça alıdığını özelden yazarmısın?birileri satıyoda uygun fiyata o yüzden sordum yanlış anlama;)

makif84
21-05-2010, 16:54
Ben besliyorum arada sırada dükkanıma getiriyorum ( arjantin pitbul )

ama şunu söyleyim bu kadar akıllı bir köpek daha önce hiç beslemedim ;)
Eğitimli köpek bulabilirsen çok daha iyi olur yada biraz bekle bizim kıza göre bir sağlam erkek bulursak eşleştiri sana veririm .

Nasıl yetiştirirsen öyle devam eder her cins için geçerlidir bu ;)

aynen öle nasıl yetiştirirsen öle gidiyorlar,olay senin köpeğe verdiğin eğitimle alakalı.bu arada teklifin için tşk

kRo_bOy
21-05-2010, 17:02
valla içinde köpek sevgisi varsa al abartıldığı gibi bi köpek deil tabi doğasında saldırgan bi köpek ama sahibi nasıl yetiştirirse öle olur acıyı kolay kolay hissetmez sahibine aşırı düşkündür onla vakit geçirirken hiç sıkılmazsın çok eğlencelidir oynaması onla vakit geçirmesi insanların arasında tutmaya çalış çokta yavşak alıştırma ama insanlardan uzak tutma alışsın
dediğim gibi ilk köpeğinse bakması biraz zor olabilir ama çok güzel köpeklerdir

Görkem.Y
21-05-2010, 17:05

+gorkem9463
Daha once pitbull değil ama husky baktım.tamamen bakan kişiye bağlı.

StyleALP
21-05-2010, 17:12
ya huysuzluk asilik için husky i geçemez galiba 1 yaşında dişi var şuan husky böle bi asi isyankar it görmedim tek derdi ymk yemek ve gezmek

:D:D İyiymiş. :D

Kesinlikle +1. ;)

Fbc
21-05-2010, 17:13

o alaska kurdu olabilir mi :) ve bu it şu it gözüyle bakıyorsanız umursamaz tavırda olucaksanız bence başka bir ırk tercih edin.Çünkü pek yanlız kalmaması ilgi alaka isteyen bir cins, it diye bırakırsanız, pek kaale almaz sizi bence.

grkm
21-05-2010, 17:16
Sahibine çok bağlı çok hisli bir köpektir. Nasıl yetiştirildiği gerçekten çok önemli.

2tane pitbull um oldu şimdiye kadar . Ilkiyle 1.5 yaşında tam eğitimli haliyle tanıştık. Yaşı büyük olduğu ve bahçe yaşamına alıştığı için bizle kaynaşması çok kolay olmadı ama sevgi ve otoritenizi kurduktan sonra gayet yola geliyor. Şöyle ki tasmasız olarak tophane gibi kalabalık bir alanda yanımda yürüyebiliyordu :) En sevdiği şey olan salamı ben yeme dediğim zaman yemiyordu , elinizle ağzına uzatsanız kafasını çeviriyordu. Ancak hadi ye dediğim zaman koşa koşa yiyordu :) Tabi ne kadar eğitimli olursa olsun kontrolü kaybettiği bazı şeyler vardı. Bunlar hayvanın karakterine göre değişkendir. Bizim ki merakına çok yeniliyordu , en sevdigi şey çöp karıştırmaktı. Nedense goldenlara hiç acımadan boğazlarına atlamaya çalışıyordu. Onlarca kez rotla kangalla yanyana getirdik oynadılar vs. Pitbull un en asil özelliği kendinden güçsüz gördüğü hiç birşeye zarar vermemesi.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs093.snc1/4948_99726621229_534546229_2505225_7596950_n.jpg

Ikincisi abime bebekken geldi. Dişleri kaşındığı için fazlasıyla ısırma ihtiyacı oluyordu ama ısırma kemikleri , işte oyuncaklarla fln o dönemleri atlatmıştık. Bu eğitim almamıştı ama hayvana nasıl otorite kurulduğunu deneyim ettiğimizden tuvalet dışında (yawruluk dönemleri) hiç bir zaman sözden dışarı çıkmadı.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v239/150/120/534546229/n534546229_828118_1696.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v871/150/120/534546229/n534546229_1602313_9222.jpg

tandogan
21-05-2010, 18:24
çok yakın bir arkadaşımın var babası dövüş şampiyonu, annesine 1 km öteden bakabiliyorduk çok büyüktü :) bunların yavrusunu satın aldı.köpek ne oturdan anlıyor ne durdan sahibinden başka her şeye saldırıyor.kim olursa olsun hiç farketmiyor.2 gün yanında kaldım.bana alıştı, 5gün ayrı kaldık sonra tekrar gittim beni hatırlamadı yine saldırmaya başladı.evine gittiğim zaman buram buram bir köpek dışkı kokusu her bulduğunu kemiriyor.önüne gelene saldırıyor bilemiyorum.... arkadaşımda ego'da yok ama :)

grkm
21-05-2010, 18:27
köpeğin karakteri öyleymiş :)

benimde bir arkadaşım dövüştürmek için büyütüyordu. Hayvan 6ay gün ışığı görmedi , aylarca ağzında ağırlıkla yemek yedi fln.. Yazık günah, en nihayetinde bir gün bir anlık boşlukla arkadaşta kalıcı hasar bıraktı ve kaçtı

Xenomorph
21-05-2010, 18:31
pitbull beslemek yasak yetiştirmek yasak adminlerden bu konunun kapatılmasını rica ediyorum kanuna aykırı birşeyin ticareti yapılmaya çalışılıyor....

Utku
21-05-2010, 18:45
Ticaret yapılmıyor fikir alınıyor.Beslemeyi kafasına koymuşsa siz engelleyemessiniz.Gören adminde gereğini görürse kapatır zaten isteğinizi görmesine gerek yok

DogukanB
21-05-2010, 19:00
bence pitbul yerine dogo bak rot bak bordeux bak cane corso bak. eğitimi hakkında bi bilgim yok. bitane arkdaşımda vardı stuff dı oda ama sokaktaki amcaya amca pitbul desen hastır ordan benle dalga mı geçiyosunuz derdi. hayvan saldırmayı bırak hırlamıyo, havlamıyodu :D sanırım oda eğitimle alakalı oluyor ama saydığım köpekler daha yakışıklı. bide tabi şöyle bişey var bilmeyen insanlar pitbul deyince van gölü canavarı zannettiği için sıkıntı yaşatabiliyor.

pitbull beslemek yasak yetiştirmek yasak adminlerden bu konunun kapatılmasını rica ediyorum kanuna aykırı birşeyin ticareti yapılmaya çalışılıyor....

şaka dimi?

olcay_bora
21-05-2010, 19:26
abi için rahat alabilirsin her ortamda da yetişiyor ama egitimi çok ciddi vermek gerekiyor hiç bi zaman aklında sen mi sahip o mu sahip sorusu oluşmasın itin. yoksa ilerde sorun yaratabilior. istersen benim bi yakınım var metin inanoğlu duymussundur veriim telini bi konuş bugun alırsın hmen

olcay_bora
21-05-2010, 19:27
dövüş fln lafının geçmesini istemiorum herşey sahipte bitior kimi adam var vtec alıo full arac die uslu biniyor kimi vtec alıor turboluor ;) aynı bu misal nasıl yetiştirdigine baglı. sadist olan köpek deil sahiptir....

Xenomorph
21-05-2010, 19:28
bence pitbul yerine dogo bak rot bak bordeux bak cane corso bak. eğitimi hakkında bi bilgim yok. bitane arkdaşımda vardı stuff dı oda ama sokaktaki amcaya amca pitbul desen hastır ordan benle dalga mı geçiyosunuz derdi. hayvan saldırmayı bırak hırlamıyo, havlamıyodu :D sanırım oda eğitimle alakalı oluyor ama saydığım köpekler daha yakışıklı. bide tabi şöyle bişey var bilmeyen insanlar pitbul deyince van gölü canavarı zannettiği için sıkıntı yaşatabiliyor.

şaka dimi?

gayet gerçek vallahi ben gezdiğim sokaklarda çenesiyle insan öldürebilecek kontrolu zor kopekler ıstemıyorum.2 tane köpek beslıyorum nolucak tasmasını tutamassa bır pıtbull sahıbı.hayvanlarım olucek parcalancak yaralancak..kanunlarda boyle..konu hala kapanmıyor onada hayret ediyorum

Xenomorph
21-05-2010, 19:30
dövüş fln lafının geçmesini istemiorum herşey sahipte bitior kimi adam var vtec alıo full arac die uslu biniyor kimi vtec alıor turboluor ;) aynı bu misal nasıl yetiştirdigine baglı. sadist olan köpek deil sahiptir....

çok ciddi biçimde işi bilen insanlar tarafından yetiştirilmesi gereken bir köpek...rot'ada benzemiyor dobermanada

olcay_bora
21-05-2010, 19:33
çok ciddi biçimde işi bilen insanlar tarafından yetiştirilmesi gereken bir köpek...rot'ada benzemiyor dobermanada

işte bende onu diorum gerçekten ciddi ve pitt i bilen birinin yetiştirmesi gerekir. bi hondanın bi tamirciye gitmesi var bide radar a gitmesi var.

DogukanB
21-05-2010, 19:36
başına geldi mi böyle birşey? gördün mü öyle bi pitbul? öyle bi köpek gördüğünde pitbul olmasına da gerek yok şikayet edebileceğin yerler var. benim de 2 tane köpeğim var rot ve terrier, bende köpeklerimin başına öyle şeyler gelmesini istemem ama pitbul var pitbul var. sırf senin gibi insanlar pitbul deyince ne oha pitbul mu demesinler, herkeze laf anlatmayım diye belkide pitbul alamadım. aşın artık şu pitbul katildir tabusunu. sırf senin gibilere inat evime BU EVDE PİTBUL VARDIR yazıcam, bakalım kaç kişi benden ayırmayı başarabilecek!

bence sen araba bakmaya devam et;)

Xenomorph
21-05-2010, 19:36
işte bende onu diorum gerçekten ciddi ve pitt i bilen birinin yetiştirmesi gerekir. bi hondanın bi tamirciye gitmesi var bide radar a gitmesi var.

hele birde öyle her köpek almak istiyorum diyen alınca olmuyor...

Doberman,Rottweiler Gibi Cinslere Yönelin..

Xenomorph
21-05-2010, 19:39
başına geldi mi böyle birşey? gördün mü öyle bi pitbul? öyle bi köpek gördüğünde pitbul olmasına da gerek yok şikayet edebileceğin yerler var. benim de 2 tane köpeğim var rot ve terrier, bende köpeklerimin başına öyle şeyler gelmesini istemem ama pitbul var pitbul var. sırf senin gibi insanlar pitbul deyince ne oha pitbul mu demesinler, herkeze laf anlatmayım diye belkide pitbul alamadım. aşın artık şu pitbul katildir tabusunu. sırf senin gibilere inat evime BU EVDE PİTBUL VARDIR yazıcam, bakalım kaç kişi benden ayırmayı başarabilecek!

bence sen araba bakmaya devam et;)

herkes benım arabasız kalmamla taşak geçmeye çalışır oldu hayırlısı...beslersen adresini pm'le şikayet ederim gelir alır uyuturlar olur biter pano asmana gerek kalmaz

neye bakacagıma bakıcagına kendı dalgana bak

dogru bır laf soyluyorum burda oyle ben kopeklere kafayı taktım dıyen herkese pitbull verirlerse sokağa çıkamayız!

DogukanB
21-05-2010, 19:42
ya hayatında pitbul mu baktın pitbul mu eğittin? anlamıyorum bu ön yargıyı, kendini geliştiren insanlar böyle yaparsa sokakta ki amcalarım, teyzlerim ne yapsın?

rot bak diyosun, sana diyorum bende rot bakıyorum rot pitbuldan fazla insan öldürmüş şimdiye kadar ama adı katil değil ye hala rot bak onu bak diyosun.

adres olayına gelince de cidden bi pitbul bulursam ilk iş adresimi sana vermek bakayım nası uyutuyolar evimde ki köpeği nasıl götürüyolar..

Fbc
21-05-2010, 19:47
Bence terbiyesizleşmenin manası yok, birkaç kişi dövüştürüyor da saldırıyor diye adı kötüye çıkmış sadece o kadar, bana süs köpeği de saldırdı zamanında nolcak peki ? siz kanunları çok iyi biliyorsunuz herhangi bir köpek çocuğun peşinden koşturursa bile cezası var biliyormusunuz, bence olayı pitt olayına çevirmeyin her canlı saldırgan SAYGISIZ olabiliyor.doğru ellerde iyi şartlarda yetişmesi gerekiyor.

Xenomorph
21-05-2010, 19:50
ya hayatında pitbul mu baktın pitbul mu eğittin? anlamıyorum bu ön yargıyı, kendini geliştiren insanlar böyle yaparsa sokakta ki amcalarım, teyzlerim ne yapsın?

rot bak diyosun, sana diyorum bende rot bakıyorum rot pitbuldan fazla insan öldürmüş şimdiye kadar ama adı katil değil ye hala rot bak onu bak diyosun.

adres olayına gelince de cidden bi pitbul bulursam ilk iş adresimi sana vermek bakayım nası uyutuyolar evimde ki köpeği nasıl götürüyolar..

arkadaşım çiftlikte 2 tane besliyor yaklaşık 15 yıldır arkadaşız ve biri 11 öteki 9 yaşında köpeklerin...:)..o bile söylüyorki abi evde apartmanda bakılıpta parkta gezdirlcek köpek değil anca böyle yerin olacak bakacaksın diyor...rot'la pit arasındaki kendi içgüdüsel saldırganlığı karşılaştırmayalım ya komik olmayalım biz her akşam üstü parkta yaklaşık 15 köpek gezdiriyoruz...rotta var dogo'da pointer'da goldenda beagle'da dobermanda...eskiden pit de vardı fakat tasmasını tutamayan sahibi yüzünden bir tane küçük terier'ı sebepsizce parçaladı kimse anlam veremedi..arkadaşımda söylüyor abi kendilerine güveni çok fazla o yüzden çok fazla sosyal yerlerde gezdirilmemeli...riski büyük diye...su an parkta 2 doberman 4 rot var hiç görmedim sebepsizce saldırdıklarını ki agresif olarak yetiştirilmiş köpekler...ama sebepsiz yere saldırmadılar inş saldırmazlarda

bu arada sen araba bakmaya dvm et vs tarzında konuşmanıda anlamış değilim...tatmin falanmı oldun noldu ?

efe_
21-05-2010, 19:50
bnm bildiğim kadarıyla lab. ortamında hazırlanmış bir genetiğe sahip olduğu ve nasıl bakarsanız bakın anlık hafıza kayıpları(sahibini tanımama tarzında)yaşayabildikleri ve kimi ülkelerde yasaklandığıdır. Birton vahşet haberleri duyuyoruz çoğunluğu pitbull'lardan çıkıyor mesela alman kurdundan veya kangal'dan onun kadar duymadım o yüzdende bir tırsma durumu oluyor tabiki....benim fikrim sorulursa bende pek pitbull alınıp beslenmesine sokağa çıkmasına ( özellikle ağızlıksız) pek yandaş sayılmam....

Xenomorph
21-05-2010, 19:52
bnm bildiğim kadarıyla lab. ortamında hazırlanmış bir genetiğe sahip olduğu ve nasıl bakarsanız bakın anlık hafıza kayıpları(sahibini tanımama tarzında)yaşayabildikleri ve kimi ülkelerde yasaklandığıdır. Birton vahşet haberleri duyuyoruz çoğunluğu pitbull'lardan çıkıyor mesela alman kurdundan veya kangal'dan onun kadar duymadım o yüzdende bir tırsma durumu oluyor tabiki....benim fikrim sorulursa bende pek pitbull alınıp beslenmesine sokağa çıkmasına ( özellikle ağızlıksız) pek yandaş sayılmam....

ben senin tarzında söyleyemediğim için..arabasız kalmamla taşak geçilir oldum :D neyse katılıyorum

Göki,ZD
21-05-2010, 19:53
doğukan arabanın son fotolarını gördünmü bro :D bırak piti miti gel bi tahmin daha yürüt sen ahauahua

DogukanB
21-05-2010, 19:57
arkadaşım çiftlikte 2 tane besliyor yaklaşık 15 yıldır arkadaşız ve biri 11 öteki 9 yaşında köpeklerin...:)..o bile söylüyorki abi evde apartmanda bakılıpta parkta gezdirlcek köpek değil anca böyle yerin olacak bakacaksın diyor...rot'la pit arasındaki kendi içgüdüsel saldırganlığı karşılaştırmayalım ya komik olmayalım biz her akşam üstü parkta yaklaşık 15 köpek gezdiriyoruz...rotta var dogo'da pointer'da goldenda beagle'da dobermanda...eskiden pit de vardı fakat tasmasını tutamayan sahibi yüzünden bir tane küçük terier'ı sebepsizce parçaladı kimse anlam veremedi..arkadaşımda söylüyor abi kendilerine güveni çok fazla o yüzden çok fazla sosyal yerlerde gezdirilmemeli...riski büyük diye...su an parkta 2 doberman 4 rot var hiç görmedim sebepsizce saldırdıklarını ki agresif olarak yetiştirilmiş köpekler...ama sebepsiz yere saldırmadılar inş saldırmazlarda

bu arada sen araba bakmaya dvm et vs tarzında konuşmanıda anlamış değilim...tatmin falanmı oldun noldu ?

öncelikle o arkdaşının pitbulunun eğitilişi ile ilgili bi sorun

benimde arkdaşım da stuff var, ben saldırmayı bırak, hayvanın bi kere sinirlenip hırladığını görmedim

benim rotum, sebepsiz yere bir çok köpeğe saldırdı, tasmasını kopardı vs. buda benim köpeğimin yanlış eğitimi ile ilgili

demek ki neymiş bir köpeği nasıl eğitirsen öyle gidermiş onun huyu? bunu anlasan sorun kalmıcak ama yok pitbul katil, canavar çıkartın artık at gözlüklerini sene 2010..

araba olayına gelince de en azından böyle boş konuşmuyordun o konularda.!

DogukanB
21-05-2010, 20:02
doğukan arabanın son fotolarını gördünmü bro :D bırak piti miti gel bi tahmin daha yürüt sen ahauahua

ahauhaahua jantlar gözümün önüne gelir gibi :D

Xenomorph
21-05-2010, 20:02
öncelikle o arkdaşının pitbulunun eğitilişi ile ilgili bi sorun

benimde arkdaşım da stuff var, ben saldırmayı bırak, hayvanın bi kere sinirlenip hırladığını görmedim

benim rotum, sebepsiz yere bir çok köpeğe saldırdı, tasmasını kopardı vs. buda benim köpeğimin yanlış eğitimi ile ilgili

demek ki neymiş bir köpeği nasıl eğitirsen öyle gidermiş onun huyu? bunu anlasan sorun kalmıcak ama yok pitbul katil, canavar çıkartın artık at gözlüklerini sene 2010..

araba olayına gelince de en azından böyle boş konuşmuyordun o konularda.!

sana göre boş bana göre dolu...ne diyim inş köpekleriniz sebepsizce saldırmaz saga solada vebalını cekmek zorunda kalmassınız

UnnAmeD
21-05-2010, 20:05
dıger cogu arkadasın dedıgı gıbı,kopegın davranıs ve hareketlerı %80 nasıl yetıstırıldıgıyle %20de kopegın kendı karakterıyle alakalı.benım 2 pıtbull ve 1 dogom oldu bugune kadar.ılk pıtbull'um hala benımle ,suan 11 yasında :)uzun uzun 3 kopegımınde nasıl oldugu yazmak ısterım ama cok surer o yuzden hala benımle olan 11 yasındakı hakkında bılgı vereyım cok kısa.kedı ve kopeklerle ılıskılerı pek ıyı degıl %90 olarak ama arada ıstısnalar oluyor ıyı anlasabıldıgı.bır arkadasın dedıgı gıbı kesınlıkle kendınden gucsuz gorduklerıyle sıdık yarıstırmıyor sallamıyor bıle.yavru kopeklerle arası cok ıyı ben dıger 2 kopegımı hep onun yanına koyardım ve gercekten sasırtı sekılde onlara cıddı ılgılenır ,bıseyler ogretmeye calısırdı.kızdıgı zamanda en ufak bır hırlama yada ısırma degılde en fazla burnuyla ıttırır yada patısıyle kafasına bıtane vururdu dıger ufaklıgın :) ınsanlara karsı 1 kere bıle ısırma gırısımınde bulunmadı ,"cok kızdırıldıgında" yada bıze karsı bır tehlıke sezdıgı zamanlarda bırkac kısının ustunu basını parcaladıgını bılırım hatta bır adamı donuna kadar soymustu ama tekrarlıyayım "tamamen gereklı durumlarda ,durduk yere degıl".bunların harıcınde oynamayı hala cok sevıyor bu yasına ragmen.sahıplerıne baglılı mukemmel ,cok duskun.koruma hıssı son derece yuksek.dısardan bakıldıgında hıperaktıf gıbı gorunuyor cok hareketlı ama bu tamamen egıtım vermeyıp , dogal sekılde yetıstırdıgımız ıcın.ben cok gerek duyulmadıkca egıtım tavsıye etmıyorum zaten.sevgıyle yetıstırdıkten sonra zararlı bır kopek cınsı olmayacagını dusunuyorum kı ,benım kopegımde 11 yasında artık bulundugu yerde "pıtbull" olmasına ragmen herkesın sevdıgı bır kopek cunkı zararsızlıgını kanıtladı senelerden berı.

redbaron
21-05-2010, 20:06
illegal kopeklere karsiyim:) sonucta belli bir yastan sonra ic guduleri agir basiyor ve sacmaliyorlar dobermanlar gibi.ariza kopek sonucta ne kadar egitirsen egit genlerinde var.her egitimi her kopek ayni bicimde algilayamaz.mesela alman kurdu daha iyi cevap verir.

UnnAmeD
21-05-2010, 20:11
$u gen sacmalıgını ve ıc guduyu bırakalım.dobermanların bellı bır yastan sonra sahıbını yada herseyı unutup etrafa saldırmasıyla pıtbull'un ne alakası var.bana getırın en temız en uysal kopegı 1 ayda pıskoya cevıreyım.cınsle alakalı degıl bu durum yetıstırmeyle alakalı.ben senelerdır beslıyorum hemde 1 tane degıl ,dedıgınız gıbı bır durumla karsılasmadım.bu konuya pıtbul beslemeyenler bısı yazmasın lutfen yada sadece gazetede haberlerde okudukları saldırma vakasını yazmasınlar.dunyada gunluk olan butun saldırma vakaları haber olsa pıtbull vakaları gozunuze bıle carpmaz emın olun.

emretorlak
21-05-2010, 20:21
Pitbullar için psikopat ve tehlikeli diyenler yeterince bilgi sahibi olmadıklarından dolayı bu şekilde yorum yapıyor. Pitbull'ların en büyük sıkıntısı diğer hayvanlara karşı toleranslarının çok düşük olmasıdır. Onun dışında insanlara karşı çok nadiren saldırganlık gösterirler.

Bu hayvanların bu kadar kötü üne sahip olmalarının en büyük nedeni genellikle kişiliği az gelişmiş, egolarını tatmin etmek isteyen, sorunlu insanların sahipliğinde olmalarıdır. Bu gibi adamların eline terrieri bile verseniz hayvanı ruh hastası, saldırgan bi hale sokarlar.

Unutmamak lazım köpekler sahiplerine benzer! Ne ekersen onu biçersin sana bağlı.

Dobermanların kafayı yemesi, saldırgan bir ırk olması gibi inanışlar da hakimdir. Arkadaşımın kızıl dobermanı vardı.16 yaşında kanserden hayata gözlerini yumdu. Tek bir vukuatı yoktu.İnsan yalakası dünya güzeli koskocaman bir hayvandı. Hayatı boyunca ne bir insana ne de bir hayvana(kedi dışında:)) diklenmiştir. Sahip faktörü...

redbaron
21-05-2010, 20:23
ya madem boyle super bir kopek niye yasaklandi butun dunyada? neden hemen hemen her kopek saldirisi olayinda pitbull var?soyleyinde bizde bilelim merak ediyorum masallah golden gibi oldu.

UnnAmeD
21-05-2010, 20:24
Pitbullar için psikopat ve tehlikeli diyenler yeterince bilgi sahibi olmadıklarından dolayı bu şekilde yorum yapıyor. Pitbull'ların en büyük sıkıntısı diğer hayvanlara karşı toleranslarının çok düşük olmasıdır. Onun dışında insanlara karşı çok nadiren saldırganlık gösterirler.

Bu hayvanların bu kadar kötü üne sahip olmalarının en büyük nedeni genellikle kişiliği az gelişmiş, egolarını tatmin etmek isteyen, sorunlu insanların sahipliğinde olmalarıdır. Bu gibi adamların eline terrieri bile verseniz hayvanı ruh hastası, saldırgan bi hale sokarlar.

Unutmamak lazım köpekler sahiplerine benzer! Ne ekersen onu biçersin sana bağlı.

Dobermanların kafayı yemesi, saldırgan bir ırk olması gibi inanışlar da hakimdir. Arkadaşımın kızıl dobermanı vardı.16 yaşında kanserden hayata gözlerini yumdu. Tek bir vukuatı yoktu.İnsan yalakası dünya güzeli koskocaman bir hayvandı. Hayatı boyunca ne bir insana ne de bir hayvana(kedi dışında:)) diklenmiştir. Sahip faktörü...

+1 komple katılıyorum.ayrıca dobermanlar ıcın bende az evvel kafayı yıyen tabırını kullandım ama bugune kadar ne gordum ne duydum orası ayrı ,benımkıde cahıllık ıste.doberman sahıbı varsa kusura bakmasın :)

oxygen
21-05-2010, 20:25
arkadaşlar anlayamadığımız bir nokta var..
Polis genelde GBT'yi kime yapar?şüphelendiklerine,tipi bozuklara vs vs.
Takım elbiseyle,traşlı haliyle sokağa çıkan kaç kişiyi doğru düzgün gbt'ye aldıklarını gördünüz ?
Ama siz gidip köpeğin kulaklarını kestirip,saçma sapan tasmalar takarsanız,yanınızda bir pit var diye .ötü başı oynayarak yürürseniz polisde gelir size bu ırk yasaklı der ve yasal prosedürü uygulamak ister..Ama buna inanın kendi başıma geldiğinden biliyorum,biz köpeği dışarı çıkartıp dolaştırırken birçok kez polisler gelip ne kadar güzel köpek hiç pit gibi durmuyor dediğini biliyorum..
Eğer sizin köpeğiniz sizin gibi düzgün durmasını,nerde neye tepki vermesini sizden öğrendiyse polislerde size saygı duyuyor ve yasal işlemler uygulanmıyor.Bencede mantıklı olan budur,sonuçta beslemeyenlerin yada hiç pit görmemiş arkadaşların bu ırkı biraz araştırmasını ve bir gün denk gelip sevmesini,zaman geçirmesini çok isterim.Benim büyük antipatim ve önyargım vardı bu ırka karşı ama ne zaman ki yakın arkadaşlarımdan biri aldı,o gün anladım ki bu köpeğin bu kadar kötü anılmasının tek sebebi şerefsiz sahipleridir.

Girin pit forumlarına adamlar 100 150 liralara pit satıyor ve bunu alan insanların büyük çoğunluğunun yaşı daha 15 20 arası.Bir hevesle alıyorlar,kulaklar kesiliyor,o yaşın verdiği ruh haliyle köpek agresif yetiştiriliyor ve sonuçta bu çok güzel ırkın adı kötüye çıkıyor.Sorun burda pit beslemenin yasaklanması değil,beslemeye gelene kadar süreçteki denetim eksikliğinden.Yanlış anlamasın kimse ama köpekler arasında eğitim seviyesi en düşük sahip kitlesi pitbullarda.ve işin en acı yanıda bir hevesle alınan bu ırklar çok kısa bir süre sonra tekrar satılmaya çalışılıyor yada sokağa bırakılıyor.dediğim gibi burda sorun pit beslemek değil,denetim eksikliğidir.

redbaron
21-05-2010, 20:31
arkadaşlar anlayamadığımız bir nokta var..
Polis genelde GBT'yi kime yapar?şüphelendiklerine,tipi bozuklara vs vs.
Takım elbiseyle,traşlı haliyle sokağa çıkan kaç kişiyi doğru düzgün gbt'ye aldıklarını gördünüz ?
Ama siz gidip köpeğin kulaklarını kestirip,saçma sapan tasmalar takarsanız,yanınızda bir pit var diye .ötü başı oynayarak yürürseniz polisde gelir size bu ırk yasaklı der ve yasal prosedürü uygulamak ister..Ama buna inanın kendi başıma geldiğinden biliyorum,biz köpeği dışarı çıkartıp dolaştırırken birçok kez polisler gelip ne kadar güzel köpek hiç pit gibi durmuyor dediğini biliyorum..
Eğer sizin köpeğiniz sizin gibi düzgün durmasını,nerde neye tepki vermesini sizden öğrendiyse polislerde size saygı duyuyor ve yasal işlemler uygulanmıyor.Bencede mantıklı olan budur,sonuçta beslemeyenlerin yada hiç pit görmemiş arkadaşların bu ırkı biraz araştırmasını ve bir gün denk gelip sevmesini,zaman geçirmesini çok isterim.Benim büyük antipatim ve önyargım vardı bu ırka karşı ama ne zaman ki yakın arkadaşlarımdan biri aldı,o gün anladım ki bu köpeğin bu kadar kötü anılmasının tek sebebi şerefsiz sahipleridir.

Girin pit forumlarına adamlar 100 150 liralara pit satıyor ve bunu alan insanların büyük çoğunluğunun yaşı daha 15 20 arası.Bir hevesle alıyorlar,kulaklar kesiliyor,o yaşın verdiği ruh haliyle köpek agresif yetiştiriliyor ve sonuçta bu çok güzel ırkın adı kötüye çıkıyor.Sorun burda pit beslemenin yasaklanması değil,beslemeye gelene kadar süreçteki denetim eksikliğinden.Yanlış anlamasın kimse ama köpekler arasında eğitim seviyesi en düşük sahip kitlesi pitbullarda.ve işin en acı yanıda bir hevesle alınan bu ırklar çok kısa bir süre sonra tekrar satılmaya çalışılıyor yada sokağa bırakılıyor.dediğim gibi burda sorun pit beslemek değil,denetim eksikliğidir.

butun dunyada bu yuzden mi yasak? ben cok gordum o demir cenesini gordukce yanina yaklasamiyorum.kopekleri acayip severim,kangal besliyorum ve bir suru pitbull gordum hepsi saldirgan.arada istisnalar vardir.bu hayvan turkiyede yasaklandiysa hadi vardir bir sacmaligi derdim ama butun dunyada yasak kusura bakmayin.

makif84
21-05-2010, 20:32
o alaska kurdu olabilir mi :) ve bu it şu it gözüyle bakıyorsanız umursamaz tavırda olucaksanız bence başka bir ırk tercih edin.Çünkü pek yanlız kalmaması ilgi alaka isteyen bir cins, it diye bırakırsanız, pek kaale almaz sizi bence.

arkadaşım yanlış anladın galiba sevdiğimden it sözünü kullanıyorum sevmesem beslemem dimi?valla veterinerin söylediği husky ama alaska malamutuda olabilir dedi ;)

DogukanB
21-05-2010, 20:34
.............................................

makif84
21-05-2010, 20:35
İstanbul (AA)- İstanbul Üniversitesi (İÜ) Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tamer Dodurka, sunucu Öykü Serter'in evinin önünde komşusunun pitbull cinsi köpeğinin saldırısına uğramasının ardından gündeme gelen evde pitbull beslenmesi konusuna değinerek, pitbulların özellikle çocuklu aileler için en ideal köpeklerden olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Dodurka, pitpulların çocukların yaptığı can acıtıcı hareketlere en iyi tahammül eden ve dünyada insanları en az ısıran köpek ırkı olduğunu bildirdi.
Kaynak: ForumPaylas.net [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

¤¤Pitbulların özellikle çocuklu aileler için en ideal köpeklerden olduğunu bilir misiniz? Evet, bu doğru¤¤ diyen Prof. Dr. Dodurka, Türkiye'de çok sayıda beslenen Cocker Spaniel ırkı köpeklerin çok daha fazla saldırgan olduklarını, birçok süs köpeğinde bile ısırma olaylarının pitbullardan çok daha fazla olduğunu kaydetti.

Dodurka, pitbulların kötü şöhretlerinin nereden kaynaklandığı sorusuna da şu yanıtı verdi:

¤¤Her türlü köpek bilinçsiz insanların elinde tehlikeli bir hale gelebilir ama böyle insanların elindeki pitbull ırkı bir köpekse, bu hayvanın gücünden dolayı tehlike daha büyüktür. Yine de pitbulların kötü şöhreti bu güçlerinden daha çok, haklarındaki hurafelerden kaynaklanmaktadır. Isırdığı zaman çenesinin kilitlenmesi veya çenesinin
birkaç tonluk sıkma kapasitesine sahip olması gibi tamamen uydurma haberler bu hayvandan korkulmasına yol açmıştır.

Böyle hurafelerden hoşlanan dünya medyası, diğer köpek ırklarının saldırılarına yer vermezken pitbull saldırılarına özel bir ilgi gösterir oldu. Bu haberlerden sonra, beklenenin aksine pitbullara ilgi arttı.¤¤
alıntıdır

makif84
21-05-2010, 20:38

arkadaşım neyin ticaretini yapıyorum onu söylermisin burda bi canlıdan bahsettim ve besleyen arkadaşlardan bilgi edinmek amacıyla bu konuyu açtım.Lütfen amacım ne tartışma yaratmak nede ortamı germek burdaki ilgili ve alakalı bilgili kişilerden bilgi istedim sadece...

makif84
21-05-2010, 20:41
Ayrıca hiçbir canlı İnsan kadar cani,vahşi piskopat olamaz(sözümü kimse yanlış anlamasın sadece gazetelerin 3 ncü sayfa haberlerindeki canilere...)

UnnAmeD
21-05-2010, 20:41
butun dunyada bu yuzden mi yasak? ben cok gordum o demir cenesini gordukce yanina yaklasamiyorum.kopekleri acayip severim,kangal besliyorum ve bir suru pitbull gordum hepsi saldirgan.arada istisnalar vardir.bu hayvan turkiyede yasaklandiysa hadi vardir bir sacmaligi derdim ama butun dunyada yasak kusura bakmayin.

bunun turkıyesı yada baska ulkesı yok.pıskopat butun dunyada pıskopattır.pıt guclu bır ırk oldugu ıcın pıskopat yetıstırılınce canavar olmaya cok musaıt.bu rott ta olabılır dobermanda ama artık zamanla alısılagelmıs bu tarz manyaklar pıtbull ırkını secıyor bır canavar yaratmak ıcın.medya guclu bırsey ,%100 dogru herkesın ınandıgı bırseyı medyayı kullanarak karalayabılırsınız ve basarılıda olur.orneklerı mevcut.tr de oldugu gıbı dunyadada bu cınsın boyle anılmasının bas suclusu medya kuruluslarında calısan bazı dangalak habercılerın daha hayatlarında bır pıtbulla vakıt gecırmeden sadece etraftan gelen bırkac kıcıkırık haberle bu cınsı karalamasıdır.yasak olmasının sebebıde bundan ıbarettır.kımse bana pıtbull canavar dıger ırklar melek dıye bırsey soyleyemez kusura bakmayın.sızede tavsıyem ,"on yargılarınızı bır kenara bırakıp" duzgun yetıstırılmıs bır pıtbulla vakıt gecırmenızdır.

oxygen
21-05-2010, 20:43

Arkadaşım bana göre yasaklanan kısmı sana bahsettiğim olan kısım yani çok ucuza kontrolsüzce çiftleştirilmesi ve sayısının artması.Evet kabul ediyorum genlerinde olan bir sıkıntı var ama bunu günyüzüne çıkarmak sahibinin elinde :)

Bütün dünyada aslında bu ırk hem serbest,hem yasak,yani sahibine göre.yabancı forumlarıda,yerli forumlarıda takip ediyorum,daha düzgün bir insanın elinden köpeğini aldıklarını ne gördüm ne duydum.Ama çok içtenlikle söylüyorum öyle kötü ellerdeki bu ırklar bütün bu antipatinin sebebi budur..

Şöyle bir örnek veriyim;performanlı bir otomobilin var(106,vti,typeR polislerin gözünde mimlenmiş olduğu için bu otomobilleri örnek verdim yanlış anlaşılmasın) ve sen çevrendekilerin ve kendi güvenliğini tehlikeye atıcak şekilde kullanıyorsun o zaman polis sana diyorki hoooppp ehliyet ruhsatt sonra ceza otomobil bağlama vs vs,öte yandanda öyle bir kullanıcı var ki sadece kendi keyfi için almış efendi efendi geziyor apaçi gibi sağda solda sıkmıyor sadece uygun ortamı bulduğunda,kendine ve kimseye zarar vermeyecek ortamlarda sıkıyor :heyoo:

http://3.bp.blogspot.com/_9wu_KRvQcx4/SFglDxyp-xI/AAAAAAAABVo/EpwIEwPXUtg/s400/maxolivePitBull-705209.jpg
http://www.dogbreedinfo.com/images21/BullypitDeuce6HalfMonthsPuppyAmBulldogPitBullMix2. jpg
http://3.bp.blogspot.com/_9wu_KRvQcx4/SFglDxyp-xI/AAAAAAAABVo/EpwIEwPXUtg/s400/maxolivePitBull-705209.jpg
http://www.downtownpet.com/blog/uploaded_images/pitbull-and-child-759940.jpg
http://farm1.static.flickr.com/76/180257734_1d6479755b.jpg?v=0
http://farm1.static.flickr.com/127/319205027_afbfdb8660.jpg
http://wwelvaert.files.wordpress.com/2009/08/bautismo-011.jpg

redbaron
21-05-2010, 20:43
bana pitbulun yasak olduğunu gösteren kanunu beyan edermisin?

pitbul forumlarını biraz araştırın bence

her ulkenin kanunu ve anayasasini arastiracak degilim.medya,tv yada google dan arastirabilirsiniz.bununla ilgili binlerce kaynak var.ha onlar yalanciysa bende onlarin yalancisiyim.:icon_wack .besleyecek bir suru safkan guzel bir kopek varken sirf korku salsin diye pitbull beslemem bana gore degil.tabiki her insan o amacla beslemiyor yanlis anlasilmasin ama cogu o amacla aliyor buda bende antipati yaratiyor.korku yartmak istiyorsan al bir kangal yada danua fln her turlu kimse kapiya yaklasamaz zaten:D

bu arada yasak olmasinin sebebini milletin kopekleri elinden alinsin manasinda yazmadim.varsa bir yasak sozdede olsa vardir bir psikopatligi yada bilimsel sorunu.avrupa yada diger ulkeler bu konuda bizden daha hassas.sonucta cenesi 1ton basiyor.herkese saldircak diye birsey yok zaten kopek karsi tarf icin tehlikelidir.zaten kopek bir aileye geldiginde o ailede bir lider edinir ve digerleriylede cok iyi gecinir onlara saldircak hali yok tabiki yani bu resimlerle benim gozumu boyayamazsin:D bende bulurum bintane kangalla,danuayla onla bunla sarilip yatan insan fotografi:D

DogukanB
21-05-2010, 20:44
boşa kürek çekiyoruz

yanlış anlamayın ama gidip şimdi köpeğimi alıcam karşıma dicem, pitbul katil değildir hayvan 5 dk sora anlıcak ama siz hala yok öyle yok böyle

makif, dogo bak bence. hem pitbuldan daha yakışıklı hemde bu tarz insanlar pitbul beslediğin süre karşına çıkacak ve herkeze laf anlatmak bi süreden sonra zor gelecek..

ruudvan
21-05-2010, 20:44
yakın arkadaşım besledi uzun müddet yavruydu gerçi restorantları oldugu icin sureklı et türü şeyler yiyordu.
sahibinin yaş grubundaki kimseye ne havlama ne ters bakıodu ama küçük cocuk kedi köpek gördümü gözleri parlamaya başlıodu.
bu kopegın annesı babası baya saglam kopeklerdı.
he bıde gozleırne dık dık bakınca hırlıodu..

oxygen
21-05-2010, 20:45
bunun turkıyesı yada baska ulkesı yok.pıskopat butun dunyada pıskopattır.pıt guclu bır ırk oldugu ıcın pıskopat yetıstırılınce canavar olmaya cok musaıt.bu rott ta olabılır dobermanda ama artık zamanla alısılagelmıs bu tarz manyaklar pıtbull ırkını secıyor bır canavar yaratmak ıcın.medya guclu bırsey ,%100 dogru herkesın ınandıgı bırseyı medyayı kullanarak karalayabılırsınız ve basarılıda olur.orneklerı mevcut.tr de oldugu gıbı dunyadada bu cınsın boyle anılmasının bas suclusu medya kuruluslarında calısan bazı dangalak habercılerın daha hayatlarında bır pıtbulla vakıt gecırmeden sadece etraftan gelen bırkac kıcıkırık haberle bu cınsı karalamasıdır.yasak olmasının sebebıde bundan ıbarettır.kımse bana pıtbull canavar dıger ırklar melek dıye bırsey soyleyemez kusura bakmayın.sızede tavsıyem ,"on yargılarınızı bır kenara bırakıp" duzgun yetıstırılmıs bır pıtbulla vakıt gecırmenızdır.

medya konusunda o kadar haklısın ki ufak bir örnek vericem.Yapılan araştırmalara göre dünyada uyuşturucu kullanımının bu kadar yaygınlaşmasının en büyük sebebi medyanın halkta merak uyandırmasıymış..Aynı pitbullarda bu şekilde,bilinçsiz çevrenin tv'de görmesiyle,gücünden etkilenmesiyle başlayan kötü bir serüven.

DogukanB
21-05-2010, 20:48
medya bi örnek;

google pitbul yazın direk pitbulun saldırı anları.

köpeklerden anlamayan biri veya anladığını idda eden(!) biri girse düşünür? pitbul katil..

makif84
21-05-2010, 20:49
boşa kürek çekiyoruz

yanlış anlamayın ama gidip şimdi köpeğimi alıcam karşıma dicem, pitbul katil değildir hayvan 5 dk sora anlıcak ama siz hala yok öyle yok böyle

makif, dogo bak bence. hem pitbuldan daha yakışıklı hemde bu tarz insanlar pitbul beslediğin süre karşına çıkacak ve herkeze laf anlatmak bi süreden sonra zor gelecek..

abi dogo çok büyük geliyo ben buna şirketin bahçesinde bakıcam evde filan değil.Pitlere laf söyleyen arkadaşlara kuzenimin pitiyle 1 saat vakit geçirmeleirini tavsiye ediyorum.Ondan sonra konuşalım...

redbaron
21-05-2010, 20:51
pitbull katil falan demiyorum ya sizde pitbullu golden yaptiniz ama:D o zaman butun dunyada pitbullu bir karalama kampanyasi var.bence buna karsi bir kampanya baslatin.bende pitbull alcam bu gidisle:D

GökhanO
21-05-2010, 20:52
Pitbull cinsi köpeklerin satışı Türkiye’de yasaktır, bu tarz konuları lütfen açmayın.