PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mat Siyah Boya

RottingChrist
25-05-2010, 11:48
Arkadaşlar,
Aracımın rengi şu anda siyah fakat komple mat siyah olarak boyatmak istiyorum. Kaplama yaptırmak istemiyorum çünkü pek kullanışlı bulmuyorum. Acaba mat siyah boyanın avantajı veya dezavantajları nelerdir? Normal boyaya göre fiyatı nedir? İstanbul da kime boyatabiliriz? hb SI ya nasıl yakışır?

MKT
25-05-2010, 11:52
adanada bi hb si var mat siyah.bulabilirsem resimleirnide eklerim hatta.yakışıyor güzel duruyor.teneke jantları bronza boyamışlardı hoş durmuştu.boya kodu felan da varsa isterseniz öğrenirim.

ramo si
25-05-2010, 11:54
sadece bi takım dalgalanma olur oda zamanla gider:)

RottingChrist
25-05-2010, 11:57
sadece bi takım dalgalanma olur oda zamanla gider:)

Dalgalanma?

EMRE-5843
25-05-2010, 11:58
Ya görüntü alarak süperde aklıma bu aralar çok takılıyo acaba bu uygulama gece görünebilirliği ne yönde etkiler metalik boyalarda ışık yansımalarında araçları fark edebiliyoruz ama mat siyahta sorun yaşarmıyız yada diğer sürücüler sıkıntı yaşarmı.(her sürücünün algılaması ve seçiciliği görüş mesafeleri farklı olabiliyor)

Ahmet Saraçoğlu
25-05-2010, 12:02
folyo kaplama kadar homojen değil diye biliyorum , matlık heryerde aynı seviyede tutturulamıyo.Folyolar piyasada yokken fuar vss için hazırlanan bikaç araç vardı.Bi tane stilo hatırlıyorum çok beğenmemiştim.Folyo öneririm bende.

RottingChrist
Ya görüntü alarak süperde aklıma bu aralar çok takılıyo acaba bu uygulama gece görünebilirliği ne yönde etkiler metalik boyalarda ışık yansımalarında araçları fark edebiliyoruz ama mat siyahta sorun yaşarmıyız yada diğer sürücüler sıkıntı yaşarmı.(her sürücünün algılaması ve seçiciliği görüş mesafeleri farklı olabiliyor)

bunu hiç düşünmedim ama düşününce mantıklı geliyor.

ramo si
Dalgalanma?

havadan dolayı sıcak ya kışın olmaz :) çabuk kuruyan bi boya olduğundan:)

RottingChrist
25-05-2010, 12:04
folyo kaplama kadar homojen değil diye biliyorum , matlık heryerde aynı seviyede tutturulamıyo.Folyolar piyasada yokken fuar vss için hazırlanan bikaç araç vardı.Bi tane stilo hatırlıyorum çok beğenmemiştim.Folyo öneririm bende.

ama folyo da çabuk atıyor. taş, çoluk çocuk. şirket arabasına dönmesinden korkuyorum. herkes garanti veriyorum diyor ama parayı aldıktan sonra tanırlar mı bidaha bilemem. taş ezikleri falan da çok kötü oluyor folyoda.

EMRE-5843
25-05-2010, 12:04
bunu hiç düşünmedim ama düşününce mantıklı geliyor.

Belki ince bi ayrıntı ama bilmem kaç göz kusurlu adamlara bile ehliyet veriliyo artık

ygtkrmdnz
25-05-2010, 12:05
mat siyah güzel renktir eg kasaya sizce yakışırmı bilmiyorum ama sürekli aracı temiz tutman gerekebilir çünkü aşırı derecede tozu kiri gösterir gece görünürlüğü olarak ise farları kapatırsan eğer az ışıklı ortamda görünmüyorsun biz çoğu kez denedik ve test ettik :D karşı tarafın görüş açısı yeterli ise zaten bir sıkıntı olmaz farlar ve ortamın aydınlığına bakılırsa ..

http://j.imagehost.org/0306/20.jpg
http://i291.photobucket.com/albums/ll319/amzer24/DSCN4915.jpg

RottingChrist
25-05-2010, 12:06
havadan dolayı sıcak ya kışın olmaz :) çabuk kuruyan bi boya olduğundan:)

peki kim kaça yapar? sefaköy de varmı yapam bu işi

ramo si
25-05-2010, 12:07
peki kim kaça yapar? sefaköy de varmı yapam bu işi

aracı görmeden kimse fiyat vermez sana aracın durumuda önemli

RottingChrist
25-05-2010, 12:08
mat siyah güzel renktir eg kasaya sizce yakışırmı bilmiyorum ama sürekli aracı temiz tutman gerekebilir çünkü aşırı derecede tozu kiri gösterir gece görünürlüğü olarak ise farları kapatırsan eğer az ışıklı ortamda görünmüyorsun biz çoğu kez denedik ve test ettik :D karşı tarafın görüş açısı yeterli ise zaten bir sıkıntı olmaz farlar ve ortamın aydınlığına bakılırsa ..

http://j.imagehost.org/0306/20.jpg
http://i291.photobucket.com/albums/ll319/amzer24/DSCN4915.jpg

yok yok vazgeçtim. kimin bu araba çok çirkin olmuş yaaa... çarpışan araba gibi duruyor.

ygtkrmdnz
25-05-2010, 12:09
ortalama olucak görüntü bu zaten pek yakışacağını sanmıyorum civic si ye boyatmışken daha farklı bir renk seçin bence.

Ahmet Saraçoğlu
25-05-2010, 12:09
ama folyo da çabuk atıyor. taş, çoluk çocuk. şirket arabasına dönmesinden korkuyorum. herkes garanti veriyorum diyor ama parayı aldıktan sonra tanırlar mı bidaha bilemem. taş ezikleri falan da çok kötü oluyor folyoda.

en büyük artısı geri dönüşün kolay olması , hasar olan yerleri de lokal olarak tekrar kaplan ır en kötü ihtimalle.Taş izleride aracın heryerinde olmuyo en azından kendi aracım için söyliym , dün meguiars da full uygulama yapıldı , ak koyun kara koyun ortaya çıktı çizikler kirler giderilince.5 senede sadece tamponda plaka hizasında haş izlerine rastladım.Öyle bişey folyodan sora da tekrarlanırsa en kötü tampon veya her herde hasar varsa oranın folyosu değiştirilir.

RottingChrist
25-05-2010, 12:16
en büyük artısı geri dönüşün kolay olması , hasar olan yerleri de lokal olarak tekrar kaplan ır en kötü ihtimalle.Taş izleride aracın heryerinde olmuyo en azından kendi aracım için söyliym , dün meguiars da full uygulama yapıldı , ak koyun kara koyun ortaya çıktı çizikler kirler giderilince.5 senede sadece tamponda plaka hizasında haş izlerine rastladım.Öyle bişey folyodan sora da tekrarlanırsa en kötü tampon veya her herde hasar varsa oranın folyosu değiştirilir.

peki folyoyu uygulamadan önce orjinal boyaya işlem yapılıyor mu? mesela orjinal boyada güneş yanığı var ve yüzey pürüzlü üzerine direk folyo çeksen kabarır sırıtır. nasıl bir işlem yapıyorlar acaba? ben sadece tavan için sorduğumda 500 lira dediklerinde lastiklerin yarısını asvaltta bırakıp kaçtım. biliyorum daha uygun yerler var ama nasıl bir işlem yapılıp kaplandığını bilmiyorum.

Quantum
25-05-2010, 12:23
si deyince şu araba aklıma geliyor benim.. başka renk hikaye gözümde

http://i671.photobucket.com/albums/vv76/badoer/dsc00465u.jpg

MKT
25-05-2010, 12:35
si deyince şu araba aklıma geliyor benim.. başka renk hikaye gözümde

:icon_tup:

Chatin
25-05-2010, 12:41

gece ön tarafta farların arkada da stopların yandığı için pek sorun olmaz.

RottingChrist
25-05-2010, 13:23
gece ön tarafta farların arkada da stopların yandığı için pek sorun olmaz.

park halindeysen her an üstüne bir 4x4 park edebilir :)

Chatin
25-05-2010, 13:32
park halindeysen her an üstüne bir 4x4 park edebilir :)

doğru.. meteor da düşebilir:)

RottingChrist
25-05-2010, 15:44
doğru.. meteor da düşebilir:)

meteor deme aklıma sıfır aracımla doluya yakalandığım an geliyor. kasko poliçesi sanki elimdeymiş gibi tüm tazminatlar canlanıverdi gözümde :)

Tugral
25-05-2010, 16:13
mat siyah büyük arabalarda güzel oluyor. Antalyada aşırı bir mat siyah artışı var. Bir golf, hetçbek son kasa civic, mazda z4, audi...

CGTY
25-05-2010, 17:02
Aynen. Küçük arabada berbat duruyor.

Bence mat hiç bir renk olmasın.

maxpower
25-05-2010, 17:16
mat siyahın eskisi kadar cazibesi kalmadı. mat füme düşünün bence

RottingChrist
25-05-2010, 17:22
mat siyahın eskisi kadar cazibesi kalmadı. mat füme düşünün bence

evet füme si güzel olur ama matı nasıl bişiy hiç dikkatimi çekmedi.