PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : N95 Yardım

ygtkrmdnz
30-05-2010, 10:56
Size telefonumun başına gelen olayı anlatmak istedim arkadaşlar n95 imi 2 yıl civarı sorunsuz şekilde kullanıyordum ta ki dün geceye kadar kart değişimi için telefonumu kapatmam gerekiyordu kapattım kartları değiştirdim buraya kadar hiçbir sorun yok. Fakat açma düğmesine bastıktan sonra telefonun açıldığını fakat ekranın gelmediğini fark ettim hala anlamış değilim bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir telefon açılıyor ama siyah bir ekran geliyor sorun nereden kaynaklanabilir?

not : telefonumun hiçbir arızası yoktu hatta tamir bile görmemişti temizin temiziydi böyle olması gerçekten sinirimi bozmuş durumda:(

Murat Süslü
30-05-2010, 11:18
hiç bişey diyemicem valla çok entresan olmuş geçmiş olsun bi tek sizin başınıza geldi galiba böyle bişey :) demek ki tamir vakti gelmiş :)

ygtkrmdnz
30-05-2010, 11:20
aynen öyle oldu galiba telefonu zaten kullanmıyordum pek evde yatıyordu kapatıp açınca bidaha ekran gelmedi yarın sts ye götürüp bi danışacam bakalım ne diyecekler :)

Murat Süslü
30-05-2010, 11:26
bunlar hassas telefonlar çünkü 2 sene iyi dayanmış size tamirsiz :)

oytn
30-05-2010, 11:38
ekran filmi yanmış olabilir aynısı benim n97 ye oldu

EREN34
30-05-2010, 12:16
Arkadaşın dediği gibi ekran filmi olabilir.Eğer kapakla hiç oynamadım sadece makinayı açıp kapattım diyorsan yazılım güncelle kendin evde.Teli şarja tak ilgili program ile firmware güncelleme yap makinaya.İlgili dosya program vs nokia nın türkçe resmi sitesinde mevcut.

Kadyr
30-05-2010, 12:41
ekran yada flex arızalanmıs gecmıs olsun :) yazılımla hıc ugrasma

EREN34
30-05-2010, 12:43
Bence yazılım denemede fayda var.Kaybedecek birşey yok nede olsa:) Ekran hiç gelmese kabak ekran olsa ok ama siyah ekran gelmesi farklı bir durum bence

Kadyr
30-05-2010, 13:24
tmm sen yazılım dene olursa solersın :)..adam dıyorkı tel acılıyor yanı nokıa sesı gelıyor ama ekran yok..ya ekran ya flex

EREN34
30-05-2010, 13:26
Adam tel açılıyor demiş nokia sesinin geldiğinden nasıl eminsin?Tuşlar yandımı tel açıldı gözüyle bakmadı ne *****? :)

Sormuş tahminlerimizi söylüyoruz işte:)

Kadyr
30-05-2010, 13:56
tamam gelsın soralım detaylı soylesın bıze bende arızasının ne oldugunu soyleyeyım.telefon tamırcısıyım :)

EREN34
30-05-2010, 15:36
Bu konu uzaaaarr gider:)

ygtkrmdnz
30-05-2010, 22:06
Adam tel açılıyor demiş nokia sesinin geldiğinden nasıl eminsin?Tuşlar yandımı tel açıldı gözüyle bakmadı ne *****? :)

Sormuş tahminlerimizi söylüyoruz işte:)

ben teli açıyorum normal nokia sesi geliyor kendi aklımda olan kısa yolları hatırladığım kadarı ile giriyorum müzikde çalıyor. başka bir telden açıyorum tel çalıyor ekran yanıp yanıp sönüyor siyah olarak çok garip bir durum ekran gitti kesin yarın ola hayrola :)

ygtkrmdnz
30-05-2010, 22:08
tamam gelsın soralım detaylı soylesın bıze bende arızasının ne oldugunu soyleyeyım.telefon tamırcısıyım :)

teşekkür ederim ilgine bende ekranda nşüpheleniyorum başka bir şansım yok çünkü yazılımla alakası olduğunu sanmıyorum çünkü telefon çalışıyor ekra ngelmiyor.

fakat niye böyle olduğunu anlamış değilim ciddi ciddi telefon 2 yıldır yere bile düşmedi doğru dürüst kullanmadım bile 2. 3. telefon olarak kullanıyordum :)

EREN34
31-05-2010, 00:12
O zaman film yada ekran bencede

caprio55
31-05-2010, 08:20
onun 15 bin bakımı gelmiş.. :)

geçmiş olsun bendede n95 inşallah benzer durum başıma gelmez. ( gelirsede yazılanlardan yararlanabilirim)

RsErdi
31-05-2010, 10:15
n95 8gb var bendede benimde 2sene oluo alalı 2sene oldumu mıladı dolmaya baslıo bu cıhazların anladım ben onu :) tıtresımı bozuldu vs bıde artık doluluktan dolayı yavaslamaya basladı. odedigin sorun bendede tel acıldıktan sonra oluo beyaz bı ekran oluo normal ekran sonra gelıo

ygtkrmdnz
31-05-2010, 14:31
evet arkadaşlar bugün itibari ile telefonumla sts garanti merkezine götürdüm garantisi bittiği için adamların verdiği fiyat 140 ile 170 arası oldu iyi günler deyip oradan ayrıldıktan sonra yakın bir arkadaşımın telefoncu dükkanına 35 liraya yaptırdım. şu an bir sıkıntısı yok telefon yanımda duruyor :) fakat satacam galiba aşırı soğudum çünkü telefondan telefoncular 200 lira diyor ben kendim bir arkadaşa verebilirsem daha yüksek bir fiyata yeni sahibin bulacak gibi..

Kadyr
31-05-2010, 20:34
telefoncu arkadasın yan sanayı takmıstır ondan ucuz :) 2 sene olunca mıladı doluyo demeyın flexın bır yıpranma omru var hareketlı mekanızma anlarsınız...yaavaslayan arkadasa gelınce depo hafızasını formatla yazılım atma eger garantı varsa attır ama yoksa elınle format at canavar olur

ygtkrmdnz
31-05-2010, 20:51
telefoncu arkadasın yan sanayı takmıstır ondan ucuz :) 2 sene olunca mıladı doluyo demeyın flexın bır yıpranma omru var hareketlı mekanızma anlarsınız...yaavaslayan arkadasa gelınce depo hafızasını formatla yazılım atma eger garantı varsa attır ama yoksa elınle format at canavar olur

evet onu bilerek yaptırdım çünkü çok pahalı sts ye o kadar para vermeye değmez. kullanmayacam galiba bir süre satılık dursun evde :)

Kadyr
31-05-2010, 20:54
8lıkmı duzmu telın