PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Civic Dream Aranıyor!

Ozan.E
03-06-2010, 23:11
Başlıktada belirttiğim gibi ailemiz için Honda civic Dream arıyoruz.Birde sormak istediğim bir soru var.Honda civic elegance ile dream arasında ne fark var.Sahibinden'de arasındaki fiyatlar cok fark ediyorda sebebini merak ettim ona göre tercihimizi değiştirme durumumuzda var. Bu araç hakkında bilgisi olanlar bizle paylaşırsa çok makbule geçer .Araca sahip arkadaşlar + - yönlerini belirtip tercihimizde yardımcı olmalarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim:)

Ahmet Saraçoğlu
03-06-2010, 23:14
dream de sis farı , direksiyondan kontrol ses sistemi , deri direksiyon simidi , alaşım jant gibi donanımlar yok.Almışken elegance almanızı tavsiye ederim.

Dream kullanıyoruz , evde dizel de mevcut olduğundan tüketim ona kıyasla üzücü seviyelerde haliyle ve lpg araştırması içindeyiz.İlla benzinlİ bi araçmı düşünüyosunuz?

Ozan.E
03-06-2010, 23:18
Benzinden çok cebimiz yandı yeni model civic'lerin az yaktığı gibi bir bilgi aldık ondan yöneldik. Dizel olarak sedan bir araç gerekiyor aile için o yüzden seçenekler daralıyor. Sizin önerebileceğiniz sedan-dizel bir araç varmı ?

Dou
03-06-2010, 23:21
dream de sis farı , direksiyondan kontrol ses sistemi , deri direksiyon simidi , alaşım jant gibi donanımlar yok.Almışken elegance almanızı tavsiye ederim.

Dream kullanıyoruz , evde dizel de mevcut olduğundan tüketim ona kıyasla üzücü seviyelerde haliyle ve lpg araştırması içindeyiz.İlla benzinlİ bi araçmı düşünüyosunuz?

sis farı
cruise control
vsa (makyajlı dreamlerde vsa mevcut)
sunroof
alaşım jant
6 hoparlörlü (dream 4)
6 lı cd çalar
deri direksiyon simidi
ön kapı eşiği aydınlatması
xenon far + far yıkama(makyajlılarda)
krom egzoz ucu (makyajlılarda)
otomatik vitesli versiyonlarda direksiyondan vites değiştirme butonları

Ozan.E
03-06-2010, 23:24
sis farı
cruise control
vsa (makyajlı dreamlerde vsa mevcut)
sunroof
alaşım jant
6 hoparlörlü (dream 4)
6 lı cd çalar
deri direksiyon simidi
ön kapı eşiği aydınlatması
xenon far + far yıkama(makyajlılarda)
krom egzoz ucu (makyajlılarda)
otomatik vitesli versiyonlarda direksiyondan vites değiştirme butonları

aradaki bikaç binTL'ye bunlar değer gibi duruyor :)

eser
03-06-2010, 23:27
olum sana dream gösterdik ya bi tane

Ozan.E
03-06-2010, 23:30
Bilgi edinme amaçlı abi dream elegance arasında varmış gene baya fark.

Ahmet Saraçoğlu
03-06-2010, 23:31
Benzinden çok cebimiz yandı yeni model civic'lerin az yaktığı gibi bir bilgi aldık ondan yöneldik. Dizel olarak sedan bir araç gerekiyor aile için o yüzden seçenekler daralıyor. Sizin önerebileceğiniz sedan-dizel bir araç varmı ?

benzinden cebi yanan bi kullanıcının sığınacağı bi liman değil öyle söyleyeyim:D

civic in şu anki ikinci el aralığınıı veya sizin aradığınız fiyat aralığını tam bilemiyorum ama ceratonun makyajlı 115liklerini öneririm , kia almam derseniz birazdaha piyasaya hitab eden megane dci veya c4 sedan hdi , belki biraz liftback mantığıyla octavia tdi gibi alternatifler düşündükçe üretilebilir(özellikle de benzinden bunaldık dediğiniz için)

Ozan.E
03-06-2010, 23:34
benzinden cebi yanan bi kullanıcının sığınacağı bi liman değil öyle söyleyeyim:D

civic in şu anki ikinci el aralığınıı veya sizin aradığınız fiyat aralığını tam bilemiyorum ama ceratonun makyajlı 115liklerini öneririm , kia almam derseniz birazdaha piyasaya hitab eden megane dci veya c4 sedan hdi , belki biraz liftback mantığıyla octavia tdi gibi alternatifler düşündükçe üretilebilir(özellikle de benzinden bunaldık dediğiniz için)

Şuan elimizde 21.000 tl nakit var üstüne kredi çekip Civic ya da dizel bir opel düşünüyorduk.Tek bir araba üstüne karar verebilsek onun üstüne yoğunlaşıcam kabul ettircem ancak bende kararsızım bu durumda.Sizinde belirttiğiniz gibi kia octavia tarzı araçlar düşünmüyoruz :)

Vw-Opel sınıfından sedan+dizel önerebileceğiniz bir araç varmı peki ?

Ahmet Saraçoğlu
03-06-2010, 23:38
bütçeyi (yani çekilecek makul kredi miktarını) aklınızda netleştirebilirseniz çok daha rahat ettirecek bi aile düzeli bulabiliriz herp birlikte.

Ozan.E
03-06-2010, 23:40
10-20,000 tl arası bir kredi çekilebilir diye düşünüyorum.Seçiçeğimiz araca bağlı olarak kredi miktarı artabilir işte. Mesela önümüze çok temiz güzel bir jetta cıkar 20 üstüne bir 20 daha çekilir. Araç seçeneğine bağlı olucak işte ama üst sınır 40,000 tl oluyor

Dou
03-06-2010, 23:42
aradaki bikaç binTL'ye bunlar değer gibi duruyor :)

Kesinlikle

Ben bi tek sunroofa gerek duymadım, Premium aldım.

Eskiden premiumda sunroofun yanında vsa da yoktu

Artık dreamde bile vsa var.

1.5 karış açıklığa 2 milyar vermek yemedi kısaca :D

Ahmet Saraçoğlu
03-06-2010, 23:47
dediğiniz gibi jetta , temiz kullanılmış bi passat(bi önceki) , megane , citro c4 sedan , corolla d4d ilk aklıma gelenler ,, geniş bi yelpaze var 30-40 arasında.Benim gibi 20 sınırı c sınıfı dizel sedan arayışında değilsiniz hiçdeğilse :D ,onlar arasında içinize sinen marka ve modelin her şekil size uygunu bulunur diye düşünüyorum.

Ozan.E
03-06-2010, 23:49
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Bakalım kısmetse içimden geçen 2.0 Tdi Dsg şanzıman bi Jetta ama kısmet hayırlısı olur inş =)

Ahmet Saraçoğlu
04-06-2010, 00:00
kısmet herşeyin hayırlısı , benzinden çekindiğiniz için özellikle bukadar dizel ihtimal döktüm , yoksa civic çok güzel içi sürüşü keyifli bi araba ama keşke benzin fiyatlarının insani seviyelerde olduğu bi ülkede yaşasaydık.