PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapı kilitlemeyle ilgili küçük ama can sıkıcı 1 durum

Kubi
09-06-2010, 13:38
merhabalar ,

geyik kısmını geçip direkt konuya dalıyorum :D

araç 07 megane

akşam arabamı park ettim kapıları karttan kilitledim kapıları kontrol ettim sıkıntı yok , sabah çıktığımda kapıyı açmak için tuşa bastığımda , hiç bir türlü açılmadı yedek kartla denedim , yeni pil taktım denedim yine aynı sonuç çözüm olarak anahtarla açtım hemen servise gittim serviste arabayı pc bağlayıp kontrol ettiler ve sorunun karttan olduğunu söylediler , problemin karttan olmadığı konusunda baskı yaptım fakat nafile mantıklı gelmiyor neden derseniz hadi günlük kullandığım kart birden bozuldu eyw olabilir , ama çekmecede duran kart nasıl bozulur ve 2 kart birden aynı anda nasıl bozulur ??? mantıksız gelen kısmı bu ! fransadan yeni kart getirticeklerini söylediler belli ki sorun karttan değil 3. kartı alıp ne yapıcam evlatlık mı alayım diye düşündüm ve servisten çıktım 1 anahtarcıya girip , kartları kontrol ettirdim ve ne göreyim kartlarım ikiside sinyal veriyor yani kartlarda 1 sıkıntı yok o zaman geriye tek 1 şey kalıyor sorun arabada ama neresinde ?? bahçelievlerde bildiğim çok iyi bir elektrik ustası var ona gittim , arabayı inceledi ve arabanın konfort ( konkort mu konken mi telafüznü tam bilmiyorum :D ) modülünde arza olduğunu söyledi şimdi geleyim asıl soruma :D fiyat sorduğumda 250 ile 350 arasında değişiceğini söyledi eğer temizleme işlemiyle düzeltilebilirse 250 yeni modül takarsa 350 hangisi daha mantıklı geliyor size ? ne yapmalı ? bunu daha uygun fiyata mal edebilirmiyiz ? acil yardımlarınız bekliyorum teşekkür ederim :)

Evrenoz
09-06-2010, 13:42
Sanırım araç garanti kapsamında değil. Bu gibi durumlarda güvenilir elektrikçiler tercih edilebilir. Uygulama konusuna gelince, 250 TL'ye tamir ettireceğime 350 TL'ye değiştiririm. Ayrıca servis fiyatını ( işçilik dahil ) almanda da fayda var. 350 TL'ye yakın bir fiyat çıkartırlarsa "servis garantili" olarak parça değişimi kendini güvenceye alman açısından faydalı olacaktır.

kayaakin
09-06-2010, 13:43
Servis doğal olarak problemin nerede oldugunu değil, nerelerinde olabilecekse hepsini değiştirmenin peşinde evet belki sağlam olacak sonunda yıllarca kullanacaksın ama tuzuda sana kaçıyor okadar para verme ne lan bu şunu değiştirdim bu bilmemne diyecek eee sonuc 400 lira servis baba büyüksün. ankarada olsaydın yardımcı olurdum. işini iyi yapan bi elektrikciye git yardımcı olacaktır, temizlettir tamir ettir ama servise okadar para verme.
(tek çözüm servis değilse tabi)

G.S.İ_07
09-06-2010, 13:50
Bizde 1999 yılında sıfırken megane 1 vardı.Arabalı vapura girecektik sırada beklerken aracı kapattık 5 dk dısarda durmak ıcın kumandadan anahtarında vardı.Bir daha açılmadı yol yardımı çağırdık komple beyni yanmış demişlerdi hiçbir şekilde çalışmadı araç sadece kapılar açılıyordu binde bir olabiliyor böyle şeyler komple beyin değişmişti.Eğer iyi bir elek varsa yapabiliyorsa ucaza yaptırın ama olmuyorsa orjinal parasıyla servise mecbur yaptırn derim tekrar geçmiş olsun..

Kubi
09-06-2010, 14:01
önerilerinizden dolayı çok teşekkür ederim işin dramatik tarafı sorunun ne olduğunu biliyorum , servis kart konusunda ısrar ediyor , 1 kart 250 tl 15 iş gününde fransadan gelicek vsvsvsşu işi çözünce sizlerlede paylaşıcam hepimizde deneyim olur :) elekrikçi önerebilirmisiniz ?

onursumer
09-06-2010, 14:08
sorun sureklimi oluyor yoksa belli zamanlardamı ?

parkketiğin yerde direk vaya yerin altında yüksek gerilim hattı gibi birşey olma ihtimali varmı ?

mesela bizim tam garajın onunde hiçbir araba kumanda ile kitlerseniz birdaha açılmıyor :D

ben ilk aldığımda kitledim ve birdaha açamadım hyundaiden geldiler gelen adamda aynı yere parkettiğinden onunkide kitlendi :)

arabayı yerinden oynatınca kumandası çalışıyor :)

Kubi
09-06-2010, 14:13
sorun sureklimi oluyor yoksa belli zamanlardamı ?

parkketiğin yerde direk vaya yerin altında yüksek gerilim hattı gibi birşey olma ihtimali varmı ?

mesela bizim tam garajın onunde hiçbir araba kumanda ile kitlerseniz birdaha açılmıyor :D

ben ilk aldığımda kitledim ve birdaha açamadım hyundaiden geldiler gelen adamda aynı yere parkettiğinden onunkide kitlendi :)

arabayı yerinden oynatınca kumandası çalışıyor :)

yüksek gerilim olayını ilk kez duyuyorum açıkcası ,benim bıraktığım yere başkalarıda bırakyor kimsede olmadı bu zamana kadar 1 ilki yaşıyorum

vallahi arabayı yerinden oynatayım derken dozunu kaçırdım istabul turu yaptım ı ıh yine olmuyor :D

Kubi
09-06-2010, 14:14
servisi aradım şimdi konfort modülü olayını söyledim , usta başıyla görüştüm böyle 1 şeyi ilk kez duyduğunu söyledi anlamadım gitti kafayı yiycem :D

EREN34
09-06-2010, 14:15
Kart gelsin olmadığını görsünler ondan sonra tepkilerini merak ediyorum :)

Kubi
09-06-2010, 14:19
Kart gelsin olmadığını görsünler ondan sonra tepkilerini merak ediyorum :)

o işide garantiye almışlar önce para sonra kart :D yemin ediyorum sırf g.t olsunlar diye kartı alasım var konuşma esnasında şu dikkatimi çekti ustabaşı laf arasında %98 karttan %2 de modülden onuda getiriyoruz falan diyor modülün yanına kartta sıkıştırıcak herhalde :D

__FrK__
09-06-2010, 14:42
modül değiştirince karşılaması için kartlarda da değişmesi gerekenler olucak mı astarı yuzunu geçmesin ...

orhansah
09-06-2010, 14:44
o işide garantiye almışlar önce para sonra kart :D yemin ediyorum sırf g.t olsunlar diye kartı alasım var konuşma esnasında şu dikkatimi çekti ustabaşı laf arasında %98 karttan %2 de modülden onuda getiriyoruz falan diyor modülün yanına kartta sıkıştırıcak herhalde :D

tamam parasını ödüyorum ama sorun karttan değilse iadesini isterim ve alırım de :) bakalım ne diyecekler.

Kubi
09-06-2010, 14:55
modül değiştirince karşılaması için kartlarda da değişmesi gerekenler olucak mı astarı yuzunu geçmesin ...

modülle beraber 1 kart gelecek , diğer 2 si çöp olacak

tamam parasını ödüyorum ama sorun karttan değilse iadesini isterim ve alırım de :) bakalım ne diyecekler.

dedim tabi ki cevap : öyle 1 ihtimal yok ve kaçamak mimikler

Quantum
09-06-2010, 14:59
servislerin hepsi aynı ne yazık ki :)

ben tamirat için referans alacağınız başka bir elektrikçi ile görüşmenizi öneririm.
350 TL lık ürünün tamiratı 250 olmaz.
Ben tamir etmek istemiyorum demiş adam basbayağı..

Kubi
09-06-2010, 15:08
servislerin hepsi aynı ne yazık ki :)

ben tamirat için referans alacağınız başka bir elektrikçi ile görüşmenizi öneririm.
350 TL lık ürünün tamiratı 250 olmaz.
Ben tamir etmek istemiyorum demiş adam basbayağı..

önerebileceğiniz 1 yer var mı ?

Quantum
09-06-2010, 15:11
Anadolu yakasında var. Ümraniye sanayi. Uyarsa pm olarak telefon bilgilerini gönderebilirim

EREN34
09-06-2010, 15:19

Evet aynen bunu söyle bencede:)

edit:aldığın cevabıda kudum.Keşke adı gibi mesleki olarakta gerekli etki ve yetkisi olsa şu insanların

CasabLanca
09-06-2010, 15:22
bu bahsedilen modülün çıkması vs. yok mu o yola başvurulsa

Kubi
09-06-2010, 16:36
Anadolu yakasında var. Ümraniye sanayi. Uyarsa pm olarak telefon bilgilerini gönderebilirim

pm atabilirsen iyi olur alternatif olur en azından :)

Kubi
10-06-2010, 12:16
güncell dostlar farklı önerisi olan var mı ??

lnd_samet
10-06-2010, 14:25
konuyu tam okyamadım ama meganelarda concort arrıza genelde veriyor.
bu arızalarda temizleyip takmaktansa cıkmacılarda tsol önden darbe yememiş yani modülün(2006 dan sonra sagdaydı belkide) arızalanmamışsa 100-150 tl ye cıkma modül alıp takıyoruz.
elektrikçiye gerekte yok cok cok zor bişey değil
camurluk davlumbazı sökülüp takılacak modül

hatta iyi bir servis varsa bence modülü söktürün alın elinizi beyin tamiratı yapan bir yere götürüp gösterin ufak bi sıkıntı varsa cuzii rakamlarada halloluyor...

olabilen birşey bu arıza cok can sıkmayın....

metin
10-06-2010, 22:43
gittiğiniz renault servis hangisi

Kubi
11-06-2010, 11:15
konuyu tam okyamadım ama meganelarda concort arrıza genelde veriyor.
bu arızalarda temizleyip takmaktansa cıkmacılarda tsol önden darbe yememiş yani modülün(2006 dan sonra sagdaydı belkide) arızalanmamışsa 100-150 tl ye cıkma modül alıp takıyoruz.
elektrikçiye gerekte yok cok cok zor bişey değil
camurluk davlumbazı sökülüp takılacak modül

hatta iyi bir servis varsa bence modülü söktürün alın elinizi beyin tamiratı yapan bir yere götürüp gösterin ufak bi sıkıntı varsa cuzii rakamlarada halloluyor...

olabilen birşey bu arıza cok can sıkmayın....

buda mantıklı 1 çözüm teşekkürler :)
pekii ,
çıkma modül taktığım zaman eski kartlarımı kullanabilicem değil mi ?

gittiğiniz renault servis hangisi

renault çetaş a gidiyorum ama yiğidi öldür hakkını ver derler cidden herşeyleri kusursuz diyebilirim bitek bu konuda sıkıntı yaşadık onun dışındada en en en ufak bir problemimiz olmadı .

Kubi
11-06-2010, 11:18
önerebileceğiniz çıkmacı var mı arkadaşlar ???

lnd_samet
11-06-2010, 14:49
o sadece modül merkezi kiliti ve immoyla bir alakası yok
yanii nasıl desemm

cam kaldırma modülü gibi.
yaptıgım bir iş başıma geldi daha önce:)

Kubi
12-06-2010, 13:12
evet arkadaşlar problemi çözmüş bulunmaktayım vakit ayrdığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim :) nasıl çözüldü diye siz sormadan ben söyliyim servise gittim muhabbet ediyoken ***** konuyu araya sıkıştırdım git o bulduğun yerde yaptır diyen usta geldi ve akü nün - kutup başını çıkarıp taktı , problem çözüldü şaka gibi :D

dot
05-02-2012, 19:33
evet arkadaşlar problemi çözmüş bulunmaktayım vakit ayrdığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim :) nasıl çözüldü diye siz sormadan ben söyliyim servise gittim muhabbet ediyoken ***** konuyu araya sıkıştırdım git o bulduğun yerde yaptır diyen usta geldi ve akü nün - kutup başını çıkarıp taktı , problem çözüldü şaka gibi :D

Allah razı olsun. Sayenizde servise gitmekten kurtuldum 2005 Megane 2 HB aracımda aynı sorun meydana geldi. servisi çağırdım anahtardandır dedi =) yedeğinde açmaması bana saçma gelmişti. geri gönderdim. 2 gün sonra yazınızı okudum uyguladım mutluyum. Esen kalın.

powERS
06-02-2012, 09:05
1.5 sene sonra hayır duası aldın kubik :D