PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sistem testi programı ihtiyacı ve hp laptop servis sorunu

OnurS
10-06-2010, 13:33
Hiç bilgi sahibi olmadığım bi konuda size danışmak istiyorum.Laptopum sürekli servise gidiyo ve neredeyse her parçası 2kere değişti 3.değişimde yenisini vermek zorundalar ama gene aynı hatayla giden laptopumun hiçbişeyini değiştirmeden yazılım sorunu varmış diyip geri gönderiyolar son seferde.Şimdi almaya gittiğimde gene aynı hatayla karşılaşıcağımdan eminim.Laptop aşırı ısınıcak, ekran kartı çalışmayı durdurup mavi ekrana düşücek vs...bunu yapması için 2saat fln açık kalması, fonda bikaç mozilla penceresi+müzik vs yada bi mkv film yeterli oluyo.Onun yerine laptopu ordan teslim almadan zorlayıp ısınnmasına vs sebep olucak bikaç programa ihtiyacım var...Şimdiden herkese teşekkürler...

MKT
10-06-2010, 14:16
bikaç tane winrar ile sıkıştırılmış oyun bul.aynı anda 3tane winrardan dosya çıkartma işlemi yap yeter.o sorun ekran akrtının ısınması değil.işlemciyeterince soğumadığından yapıyor.hp nin birçok modelinde kronik bu.bi tanıdığımda vardı belki 5 kere servise verdi.ben en sonra biosu güncelledim ve xp yükledik sorun düzeldi.hala vista yada win 7 yükleyince yapıyor.

OnurS
10-06-2010, 14:33
benim laptopun;board(2kere olabilir),2kere fan,2kere harddisk,webcam,bluetooth,klavye,batarya ve aklıma gelmeyen büsürü parçası değişti.Hala düzelmedi.winrar harici dahada zorlayıp ısıtıcak bi yöntem yok mu?

OnurS
10-06-2010, 14:35
hatta yansın bikaç parçası (=çünkü teslim almadan önce orda deniycem.Ewe getiriyorum 1saatte uçuyo laptop.Bu arada benimde 5fln oldu sanırım son gönderişimde yazılımı güncelleyip yollamışlar.Buna ilaveten alırken ciddi para vermiştim özel seri fln ayağına...

Low-Rider
10-06-2010, 14:36
hp'den memnun olan 1kişi olmaz mı yahu

DogukanB
10-06-2010, 14:39

servis ağı çok zayıf

OnurS
10-06-2010, 14:40
zayıfında ötesinde berbat.sürekli ankaraya yolluyolar, alet benden çok gitti geldi ankaraya resmen (= eveett daha hardcore ve garantili bi program önerisi olan var mı?

KA®ANLIK
10-06-2010, 14:41

ben HP den MUTLAK derecede çok memnunum.
Firmaya devamlı olarak HP markasını alıyorum bilhassa notebook da,
biraz araştırma ve biraz DOĞRU tercih bence bu durum.

Hoş ben HP nin Probook ve TCR modellerini aldığım için belki problem yaşamıyorum.
HP'nin iş serisi notebook ları hem çok dayanıklı hemde çok problemsiz.

yaklaşık 20 Notebook'tan fazla kullanılıyor şu anda 1 kere çalışırken yere düştüğü için HDD arızası nedeniyle servise gitti notebook garantiden değişmesi için, HDD problemliydi. Garantiden de değiştirdiler sağolsunlar. Salı günü verdim Cuma günü teslim aldım Notebook u.

HP FOREVER :)

Low-Rider
10-06-2010, 14:44
ben HP den MUTLAK derecede çok memnunum.
Firmaya devamlı olarak HP markasını alıyorum bilhassa notebook da,
biraz araştırma ve biraz DOĞRU tercih bence bu durum.

Hoş ben HP nin Probook ve TCR modellerini aldığım için belki problem yaşamıyorum.
HP'nin iş serisi notebook ları hem çok dayanıklı hemde çok problemsiz.

yaklaşık 20 Notebook'tan fazla kullanılıyor şu anda 1 kere çalışırken yere düştüğü için HDD arızası nedeniyle servise gitti notebook garantiden değişmesi için, HDD problemliydi. Garantiden de değiştirdiler sağolsunlar. Salı günü verdim Cuma günü teslim aldım Notebook u.

HP FOREVER :)

Bende desktop olarak çook uzun süre hp kullandım çok memnundum severdim ama son 3senedir özellikle üniversite zamanı çevremde yaklaşık 20-30kişi laptop aldı ve anakartı yananlar , işlemcisi bozulanlar vs vs birsürü benzer sorunla hepsi değişim yaptı.

cem
10-06-2010, 14:45
zayıfında ötesinde berbat.sürekli ankaraya yolluyolar, alet benden çok gitti geldi ankaraya resmen (= eveett daha hardcore ve garantili bi program önerisi olan var mı?

photoshop - acrobat reader - i tunes - norton , aynı anda işlem yap bak noluyo :)

KA®ANLIK
10-06-2010, 14:46
Bu arada arkadaşa İşlemci ısınması için en güzel önerim,

ADOBE CS4 ü full kurup,

uzun bir MPG video bulup, Premiere de açıp, bir iki ekşın yaptıktan sonra güzel bir codec seçip render başlatmak ,

2. aşama olarakta yüksek DPI da bir resim bulup Photoshop CS4 de resmi açıp LAYER STYLE kısmından bütün efektleri vermek, tabi render ın olduğu sırada.

İşlemciye tam bir tecavüz olacaktır :)

OnurS
10-06-2010, 14:55
Peki dosya boyutu 10gbleri geçiyo o işlemler için (= daha düşük boyutlardaki prog yada dosyalarla mümkün diyil mi bu işleri yapmak.Eskiden ekran kartı test programları tarzı şeyler vardı sanki, hatta ben ekran kartımı yakmıştım onunla, garantiside yoktu... (=

TolgaEsentepe
10-06-2010, 15:04
norton iyi yoruyor pc yi yanında bir kaç program daha iş görür gibi :)

1 yıldır asus laptop kullanıyorum yeri geliyor 6 7 saat duraksız oyun oynuyorum hiçbirşekilde ısınma söz konusu değil :) yeni diyemidir bilmiyorum ama aşırı memnun ediyor bu olay beni

kv661
10-06-2010, 15:08
Üç adet hesap makinesi aç. 12 basamaklı rakamların faktöriyellerini ve aynı zamanda kareköklerini almaya çalış bak napıyor makine.

Benim kız arkadaşımında HP laptopu var. 3 defa fanı değiştirdik ancak garanti süresinde değiştiremedik. O zaman bozulmamıştı. HP laptoplar içiin en iyi OS XP ya da 7 olduğunu düşünüyorum.

Ve asla HP laptop Almam.

kv661
10-06-2010, 15:09
norton iyi yoruyor pc yi yanında bir kaç program daha iş görür gibi :)

1 yıldır asus laptop kullanıyorum yeri geliyor 6 7 saat duraksız oyun oynuyorum hiçbirşekilde ısınma söz konusu değil :) yeni diyemidir bilmiyorum ama aşırı memnun ediyor bu olay beni

Asus'lar öyledir. Laptop alıcaksan Asus ya da Lenovo

Desktop alıcaksan Toplama :D Vatan PC 4ever :D

mannerboy
10-06-2010, 15:14
senin sorununu teknik servis çözemiyorsa başka bi servise gitmelisin piyasada test cihazları vardır pcde ne bozuk olduğunu söylemek çok zordur hdd de tek bozuk sektör olsa bile sistem düzgün çalışır bazen oraya denk geldiğinde kitleme yapabilir 2 ramli pcde ramin teki bozuksa bile bunları yapabilir.bunların bende dos ortamında çalışan %100 sorun bulan test ekipman cihazı var bana gelen cihazları hep bu testten geçiririm malzemenin bozuk olduğunun raporu olmadan parçayı değiştirip garantiden parasını alamam yoksa bence tamamen servisin ilgisizliği veya işi bilmemesinden kaynaklı problem bize 3 kereden sonra gelen pc olursa çağrı merkezi ayağı kalkar marka koç grubu :)

MKT
10-06-2010, 15:21
şu an elimin altında var bitane nx9010 az kaldı üzerine çıkıp tepinecem.oldu bitti bende sevmem hp laptopu.ama çalıştığım kurumda benim baktığım 273 tane hp desktop ve yazı-scanner var onlarda bi sıkıntım yok.hp sadece laptop yapmasın yeterr.

bu arada winrar ile dosya açmak dosya sıkıştırmak bilgisayarı hat safhada yoran.tamamen işlemci ile çalışan işlemlerdir.size öyle basit gelebilir ama deneyebilirsiniz

OnurS
10-06-2010, 15:25
şu an elimin altında var bitane nx9010 az kaldı üzerine çıkıp tepinecem.oldu bitti bende sevmem hp laptopu.ama çalıştığım kurumda benim baktığım 273 tane hp desktop ve yazı-scanner var onlarda bi sıkıntım yok.hp sadece laptop yapmasın yeterr.

bu arada winrar ile dosya açmak dosya sıkıştırmak bilgisayarı hat safhada yoran.tamamen işlemci ile çalışan işlemlerdir.size öyle basit gelebilir ama deneyebilirsiniz

ilk onu deniycem ztn, ama onu yaparken biraz daha zorlayacak şeyler arıyorum, boyutu ufak olan

::ZaFeR::
10-06-2010, 15:27
http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download

Bu program işini hayliyle görecektir hocam ;) 3 mb felan olması gerek...

Kakus
10-06-2010, 15:27
PCMarkVantage

3DMark Vantage

HDTach

MKT
10-06-2010, 15:35
dvd-cpnvert programı yükle dvd convert çalıştır.disk birleştiriciyi çalıştır.birde üzeirne recovery tools programı çalıştır bak ne oluyor
sağlamsa bile kilitlenir:D

MertS
10-06-2010, 15:40
photoshopta yeni bi sayfa açıp 100x70 cm ye 300pixel inç değil pixel/cm yapın üzerine fotraflar vs. kopyalayın.. Jpg olarak kaydetmeyi deneyin..

:D

DogukanB
10-06-2010, 16:04

ankraya mı? bende de her bokda istanbula yolluyolar 1 ay kalıyodu :D

bu arada vürüs taraması yapıp, nerodan cd çekip, photoshop kurcalayıp, ve iptunes diyorum :D

Swift
10-06-2010, 16:26
everest kur bütün stress testlerini aç işe yarayacağına eminim sağlam laptoba bile reset attırdı :D

OnurS
10-06-2010, 22:54
oraya gitmeden önce bunların hepsini download edip orda deniycem (=

Dou
10-06-2010, 22:59
Sistem kararlılık testi yap, hem ramleri hem cpu yu zorluyor

prime95 mesela

bide üstüne memtest aç

bu prglar genelde overclocktan sonra ne kadar stabil diye check amaçlı kullanılıyor

keza everestte olur

eğer işlemcin çift çekirdekliyse orthos aç, o da iyidir.

%100 cpu ve %100 rami kastırarak beklet bakalım yapacakmı.

ps: hepsini aynı anda açma, pc kitlenir :hehe:

fatih(fb)
10-06-2010, 23:29
Bu arada arkadaşa İşlemci ısınması için en güzel önerim,

ADOBE CS4 ü full kurup,

uzun bir MPG video bulup, Premiere de açıp, bir iki ekşın yaptıktan sonra güzel bir codec seçip render başlatmak ,

2. aşama olarakta yüksek DPI da bir resim bulup Photoshop CS4 de resmi açıp LAYER STYLE kısmından bütün efektleri vermek, tabi render ın olduğu sırada.

İşlemciye tam bir tecavüz olacaktır :)

bunlara ek olarak autocad in en son sürümünü yükleyip aç demen yeterli tecavüzü tamamen hardcore a çevirir:D:D

Ahmet Saraçoğlu
10-06-2010, 23:45
en şahanesi 3dmax ,,,kesin çözüm. hangi pc de olursa olsun o pc nin işemcisini %100 e yakın kullanıyoru o an.Ama kurulumu eziyet.Yinede kurarım dersen yardımcı olurum

Schumi
11-06-2010, 09:22
Prime95

Burnin yazılımıdır. İşlemciyi yorar ve ısınmasını sağlar. Soğutma testinde kullanılır.

http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=103