PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Folyo sorusu

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:00
siyah 106 aracım var boyası pek iyi durumda değil. Boyatmayı düşünüyordum ama görüştüğüm boyacılar beni pek tatmin edemedi aklıma kaplatma fikri geldi Ankara'da güzel yapan yerler var. 1 2 arkadaş mat siyah kaplat dedi ama 106 gibi küçük bir arabaya yakışır mı ? Polis sıkıntı çıkartabilirmi ? kararsız kaldım ya da başka renk önerileriniz olabilir mi ? Teşekkürler..:icon_tup:

kv661
09-07-2010, 01:06
siyah 106 aracım var boyası pek iyi durumda değil. Boyatmayı düşünüyordum ama görüştüğüm boyacılar beni pek tatmin edemedi aklıma kaplatma fikri geldi Ankara'da güzel yapan yerler var. 1 2 arkadaş mat siyah kaplat dedi ama 106 gibi küçük bir arabaya yakışır mı ? Polis sıkıntı çıkartabilirmi ? kararsız kaldım ya da başka renk önerileriniz olabilir mi ? Teşekkürler..:icon_tup:

Boyatmaktan niye çekindin onu anlamadım fiyat pahalı mı geldi?

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:11
cidden kaliteli iş çıkaranlar ciddi paralar istiyorlar bende ondan daha az bütçe ye folyo yu alternatif olarak düşündüm

CinAli_06
09-07-2010, 01:12
Bugünde beynin etini yediğim gibi;

komple mat siyah,kaput bagaj spoiler,aynalar karbon + speedline corse siyah jant = dehşet-ül Vahşet (ruhsatta işletme sorunun olmaz)

yada renk değiştirirm dersen; beyaz,sarı(taksici işi),turuncu, yada gmg garajın sedefli subarunun folyosundan ama bunlar için ekstra bidaha muayeneye girecen renk değişiminden dolayı ki bugün çıktın daha :D

kv661
09-07-2010, 01:13
cidden kaliteli iş çıkaranlar ciddi paralar istiyorlar bende ondan daha az bütçe ye folyo yu alternatif olarak düşündüm

Ayırdığın bütçe nedir?

__FrK__
09-07-2010, 01:14
boyanın durumu nasıl catlak patlak vs. mi yoksa solma gibimi ?

By_HaNNibaLL
09-07-2010, 01:14
ruhsata işletirsen polisler sadece rütin kontrolleri yaparlar :)

CinAli_06
09-07-2010, 01:16
Ayırdığın bütçe nedir?

kinder boeno nabıon len sen burda :D boyatıomuşsun sende :D

__FrK__
09-07-2010, 01:19
mat , carbon vs. ruhsata işlenmesi gerekiyor hatırlatıyım...

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:23
mat ın işlendiğini bilmiyordum açıkcası

boyanın durumu solma dışında da biraz kusurları var açıkcası

kv661
09-07-2010, 01:26
kinder boeno nabıon len sen burda :D boyatıomuşsun sende :D

Sorma lan verdik 1 haftadır hurda Clio symbol verdiler onla dolanıorum :D

sen nabünn?

By_HaNNibaLL
09-07-2010, 01:27

karbon aynalara takan polis biliyorum orjinal rengi ne bugun dediğini hiç unutmuyorum yani

kv661

Valla ali söledi zaten bende şu an tavan hariç komple boyatıorum aracı. 1,800TL 6 taksit + yedek araç verdiler fiyat dahilinde

İstersen ben bi boyacı buldum arkadaşın tanıdığıymış asıl ona yaptırıcaktım ama parayı bütün halinde denkleştiremedim

__FrK__

evet artık maymun gozunu actı hesabı işletmek gerekiyor totalde 250 civarına bıtırırsın ısletmesını ama kusurlar var ise folyo kesın cozum degıl gecıstırmek olur bi daha düşünmelisin...

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:31
frk, mantıklı söylediklerin aslında

kv661, arkadaşın tanıdığı ne kadar diyor acaba ben tavanıda boyatıcam varsın satarken sorun çıksın :)

şimdi boyatıığın şekilde iyiymiş aslında araba falan.. kaporta boya herşey dahil fiyatımı bu ?

CasabLanca
09-07-2010, 01:33
folyoyu yaptırcan dion boya harap bide folyoyu sökerken boyada çıkarsa ne olcak çiçeeeeeeeeeem :D

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:33
kasap bana bulaşma işsiz bir adam var karşında tüm triplere girmiş durumdayım :)

kv661
09-07-2010, 01:36
frk, mantıklı söylediklerin aslında

kv661, arkadaşın tanıdığı ne kadar diyor acaba ben tavanıda boyatıcam varsın satarken sorun çıksın :)

şimdi boyatıığın şekilde iyiymiş aslında araba falan.. kaporta boya herşey dahil fiyatımı bu ?

Kaporta boya + kaskodan yapılacak bir yer hariç.

Gider konuşuruz zaten dert değil.
Arkadaşımın boyacısı olan ustada araç yok malesef ama onun işçiliğine ben gözüm kapalı vericektim.

Ben obsesif bi adamım adama demiştim ki "Takıntılıyım boyada nokta kadar bir hata olsun tekrar boyarsın ona göre fiyatını ver işçiliğini yap dedim"

Koskoca Ankara'da tek tamam diyen adamdı. Bu verdiğim adamlar ise Şaşmaz da kş Görgülü Kardeşler. Renault yetkili servisi ama tanıdık vardı ordan çözdük araca para vermedim (yedek araca).

Gider konuşuruz bir yalan atarız ücretsiz alırız aracı.

CinAli_06
09-07-2010, 01:37
Valla ali söledi zaten bende şu an tavan hariç komple boyatıorum aracı. 1,800TL 6 taksit + yedek araç verdiler fiyat dahilinde

İstersen ben bi boyacı buldum arkadaşın tanıdığıymış asıl ona yaptırıcaktım ama parayı bütün halinde denkleştiremedim

Bizim semihin boyacısı mı ismi ne adamın kimin tanıdığı :D

gökan
09-07-2010, 01:38
kasap bana bulaşma işsiz bir adam var karşında tüm triplere girmiş durumdayım :)

folyoya bı kesık atarsam gorursun folyoyu

kv661
09-07-2010, 01:39
Bizim semihin boyacısı mı ismi ne adamın kimin tanıdığı :D

Haydar lan Haydar yok mu. Tip herif :D

CinAli_06
bu arada görgülüyse geçecen o işi çok cacık bi servis

TolgaEsentepe
tamam müsait bir zamanda gidelim 3ümüz birlikte folyo da düşündürüyor hala bir yandan :D

kv661
09-07-2010, 01:40
bu arada görgülüyse geçecen o işi çok cacık bi servis

Hergün gidiyorum olm zaten en büyük handikapı o oldu 200TL'Lik mazot kıçıma kaçtı daha yekten :D

Bi kaportacı var delirtti zaten beni yarında gidicem.

Cacık diyonda sibop kim taksit yapıo başka? Hepsi taksiti duyunca Tanyeli gibi kıçını başını kıvırmaya başlıo

CinAli_06
09-07-2010, 01:41

yama yaparız kardeş :D:D:D folyo değilmi :D

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:42

canın sağolsun olm senin komple kes:cool:

CinAli_06
09-07-2010, 01:43
Hergün gidiyorum olm zaten en büyük handikapı o oldu 200TL'Lik mazot kıçıma kaçtı daha yekten :D

Bi kaportacı var delirtti zaten beni yarında gidicem.

Cacık diyonda sibop kim taksit yapıo başka? Hepsi taksiti duyunca Tanyeli gibi kıçını başını kıvırmaya başlıo

valla bi kere eskiden bir işimiz düştü gittik halletiler ama çok güzel :ofk::ofk: sonra maiste bile daha ucuza yapıldığını öğrenince kan beynime sıçradı :ofk::ofk::ofk:

neyse haydar hangi haydarla bodur kel olanmı :D

gökan
09-07-2010, 01:44
canın sağolsun olm senin komple kes:cool:

olum sıcakta o folyo cıkar ben ınceledım bı bmw resıllıktı atıyor heryerınden

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:46
vay arkadaş kafa çorba oldu yine :)

kv661
09-07-2010, 01:47
valla bi kere eskiden bir işimiz düştü gittik halletiler ama çok güzel :ofk::ofk: sonra maiste bile daha ucuza yapıldığını öğrenince kan beynime sıçradı :ofk::ofk::ofk:

neyse haydar hangi haydarla bodur kel olanmı :D

Evet o bide adam muhabbet ederken adamın dibine girior yumulacak die tırsıorum :D

Kadyr
09-07-2010, 01:47
ruhsatta siyah,mat kaplanırsa polis kolay kolay zorluk çıkarmaz diye düşünüyorum yanlışmıdır ?

Güzel bi kırmızı olabilir :)

__FrK__
09-07-2010, 01:48

boya için ne folyo için ne fıyat aldınız ?

__FrK__
09-07-2010, 01:49
ruhsatta siyah,mat kaplanırsa polis kolay kolay zorluk çıkarmaz diye düşünüyorum yanlışmıdır ?

Güzel bi kırmızı olabilir :)

maalesef yanlışsın artık hiç taviz yok ...

kv661
09-07-2010, 01:49
boya için ne folyo için ne fıyat aldınız ?

Bütçeyi söylese kabataslka bişi diyicem ama anlamadım gitti :D

CinAli_06
09-07-2010, 01:51

kuzen bak oalyın güzelliğini söyle anlayacağız gidecez önce kaplama için bir fiyat alacağız ne kadara çıkacağını öğreneceğiz sonra bakacaz fiyat/performansı çok iyi bir usta bulacaz fiyatları karşılaştıracaz hangisi aklına yatarsa onu yaptıracaz bu kadar basit

bide bir açıklamada bulunayım araba zaten siyah olduğu için yapılacak olan mat siyah ve karbon çalışmalara hiçbir şekilde polis bişey diyemez çünkü onlarda siyah olduğu için sadece kıllık çıkarır ilkyardım setin nerde o nerde bu nerde diye

__FrK__
09-07-2010, 01:52
Bütçeyi söylese kabataslka bişi diyicem ama anlamadım gitti :D

bakın ıyı bı folyo kaplamanın piyasası 1200 tl + 250 işletme eder 1450 ne gerek var ?? o paralara zaten bi 106 yı komple boyatırsın

kv661
09-07-2010, 01:53
kuzen bak oalyın güzelliğini söyle anlayacağız gidecez önce kaplama için bir fiyat alacağız ne kadara çıkacağını öğreneceğiz sonra bakacaz fiyat/performansı çok iyi bir usta bulacaz fiyatları karşılaştıracaz hangisi aklına yatarsa onu yaptıracaz bu kadar basit

bide bir açıklamada bulunayım araba zaten siyah olduğu için yapılacak olan mat siyah ve karbon çalışmalara hiçbir şekilde polis bişey diyemez çünkü onlarda siyah olduğu için sadece kıllık çıkarır ilkyardım setin nerde o nerde bu nerde diye

Ali sen bayadır tabanway gezion herhalde.
3 hafta evvel ilk yardım setinden ceza yedim. Aracımı bilirsin her daim evraklar tamdır bende.

Araç 106GTi potansiyel ceza aracı kusura bakmaz polis benden söylemesi. Gerçi adam içeri girdi biraz rahatlar ama??

gökan
09-07-2010, 01:53
bakın ıyı bı folyo kaplamanın piyasası 1200 tl + 250 işletme eder 1450 ne gerek var ?? o paralara zaten bi 106 yı komple boyatırsın

akıllı adam 1200 lıraya kaplatmaz tolga araban ufacık bızım mertle tanstınmı smhaın nıck gıt bak cok saglam boyacıları var tanıs

kv661
09-07-2010, 01:54

bencede. Skens boyayı istediği güzellikte bir siyaha boyatsın misss

__FrK__

hocam yanlış yonlendırmeyelım kurallar ılden ıle fark etmıyor dimi .

Kadyr

siyah olduğu için yapılacak olan mat siyah ve karbon çalışmalara hiçbir şekilde polis bişey diyemez çünkü onlarda siyah olduğu için sadece kıllık çıkarır ilkyardım setin nerde o nerde bu nerde diye

bende öyle düşünmüştüm. gri = gümüş gri vs..

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:56
folyodan hiç fiyat almadım şimdiye kadar 1500 tutması hmm fazla gibi :)

işte benimde boyaya ayırdığın bütçe max 1500 kaporta da işlem yapılması gereken göçükler vs. oldukça fazla :)

kv661
09-07-2010, 01:57
folyodan hiç fiyat almadım şimdiye kadar 1500 tutması hmm fazla gibi :)

işte benimde boyaya ayırdığın bütçe max 1500 kaporta da işlem yapılması gereken göçükler vs. oldukça fazla :)

abicim kaza olmadıktan sonra kaportacının yegane işi sökme takma gerisi nanay

TolgaEsentepe
09-07-2010, 01:57
akıllı adam 1200 lıraya kaplatmaz tolga araban ufacık bızım mertle tanstınmı smhaın nıck gıt bak cok saglam boyacıları var tanıs

tanışıyım bro ama ne duydum ne gördüm öyle nick li bi arkadaş:o

CinAli_06
09-07-2010, 02:00
Ali sen bayadır tabanway gezion herhalde.
3 hafta evvel ilk yardım setinden ceza yedim. Aracımı bilirsin her daim evraklar tamdır bende.

Araç 106GTi potansiyel ceza aracı kusura bakmaz polis benden söylemesi. Gerçi adam içeri girdi biraz rahatlar ama??

olum biliyorum evrakların tamdırda bizim 106 tam orjinal egzosumuz bile yok filtreylen geziok :D bide koymazsan arabana trafik seti yersin cezayı :D

kv661
09-07-2010, 02:01
olum biliyorum evrakların tamdırda bizim 106 tam orjinal egzosumuz bile yok filtreylen geziok :D bide koymazsan arabana trafik seti yersin cezayı :D

neremi koyayım seti tesko var zaten bagaj gırtlak

CinAli_06
09-07-2010, 02:02
hocam yanlış yonlendırmeyelım kurallar ılden ıle fark etmıyor dimi .

yok yanlış yönlendirmek istemem ama sonuçta ankarada bir firma nerdeyse hergün 1 araba kaplıyor mat siyah mat beyaz bu kadar riskli bişey olsa bu kadar kaplatılamaz bence ki kapladıkları araçlar cidden öyle abidik gubidik araçlar değil range'ten mustang'ine hep lüks araçları kaplıyor

Ve cidden arabam siyah olupta tutup bana mat siyahtan ceza yazacak polisin anlını karışlarım dava açarım renk konusunda bana sorun çıkarırsa.

__FrK__
09-07-2010, 02:10
yok yanlış yönlendirmek istemem ama sonuçta ankarada bir firma nerdeyse hergün 1 araba kaplıyor mat siyah mat beyaz bu kadar riskli bişey olsa bu kadar kaplatılamaz bence ki kapladıkları araçlar cidden öyle abidik gubidik araçlar değil range'ten mustang'ine hep lüks araçları kaplıyor

Ve cidden arabam siyah olupta tutup bana mat siyahtan ceza yazacak polisin anlını karışlarım dava açarım renk konusunda bana sorun çıkarırsa.

kaplatılan onca aracın işletip işletmedikleri hakkında bi bilgin varmı peki ? polisin anlını karışlayamazsın her zaman yedıgın cezaya daha fazlası da olabılırdı dıye sukretmelısın :)

CinAli_06
09-07-2010, 02:14
kaplatılan onca aracın işletip işletmedikleri hakkında bi bilgin varmı peki ? polisin anlını karışlayamazsın her zaman yedıgın cezaya daha fazlası da olabılırdı dıye sukretmelısın :)

yarın arar sorarım ama sonuçta mat siyahı ve karbonu nasıl işletebilrisin hadi mat siyahı işletirsinde karbon olayını nasıl çözecekler.çünkü orj karbon malzemelerde var.

__FrK__
09-07-2010, 02:17
hacı arkadasımın ruhsatta yazıyo
araç rengi :
mat beyaz
karbon vardır
denk gelırsem bı ara foto cekerım

CinAli_06
09-07-2010, 02:19
araç rengi :
mat beyaz
karbon vardır

doğrudur o zaman,benim hala sahsi fikrim karbon harici gerekmeyeceği neyse yarın anlarız.

Kadyr
09-07-2010, 02:21
araç rengi :
mat beyaz
karbon vardır

işletmek en iyisi tabi. matsa rengin ordada mat yazıcak dedimi napıcaksın :) frk doğru söylüyor, ha iyi polise denk gelirsin bişey demez o ayrı hikaye tabi.

kv661
09-07-2010, 02:22
doğrudur o zaman,benim hala sahsi fikrim karbon harici gerekmeyeceği neyse yarın anlarız.

Alicim Türkiye'de osursan polise haber etmen gerekir işletmeden geç diyeceklerini sanmıyorum.

Ayrıca Range kaplanıo demişsin. Range'i alan adama ne kaplama parası girer ne de işletme parası.

O adam kaplatır işletir üsteüne 1 sene söker komple boyatır üstüne şirketinin vergisinden düşer 1 de kar yapar :D

onursumer
09-07-2010, 10:42
tolga boşver kaplatmayı falan boyat mis gibi cilala parlasın :D

bu arada ruhsatta siyah yazıyor mat veya parlak yazmıyorki :D bence sorun olmaz ;)

Quantum
09-07-2010, 10:45
benim araba da taffareta white ama beyaz olarak geçiyor ruhsatta.. en kısa zamanda tafferata kelimesini ekleteyim bari....................(!)

mat kelimesini ekletmek de moda oldu.. yok öyle bişey uydurmayın.. o zaman bütün 90 öncesi arabalar ruhsatlarını değiştirmek zorunda.. boyaları matlaşmış ne de olsa??!!

chiefkadir
09-07-2010, 11:24
Tolga algel cumartesi benim boyacıyla konuşturam seni kafana yatar parasıda hesaplı..
Folyoyu bi unut sen kaportada onca göçük var diyosun folyo onları saklıcakmı ? illaki kaportaya girecek..Sen dediğim gibi işin yoksa gel c.tesi

oğuzk
09-07-2010, 11:24
Aynı paraya geliyorsa boyatma daha mantıklı gibi.

Folyo sökülünce boyanın süpriz yapabileceğinide düşünmek lazım :)

TolgaEsentepe
09-07-2010, 11:33
Tolga algel cumartesi benim boyacıyla konuşturam seni kafana yatar parasıda hesaplı..
Folyoyu bi unut sen kaportada onca göçük var diyosun folyo onları saklıcakmı ? illaki kaportaya girecek..Sen dediğim gibi işin yoksa gel c.tesi

şefim ctesi zabahınan araşalım gidelim o zaman bir konuşalım sen boyattıysan iyidir :icon_tup:

TolgaEsentepe
09-07-2010, 11:35
Aynı paraya geliyorsa boyatma daha mantıklı gibi.

Folyo sökülünce boyanın süpriz yapabileceğinide düşünmek lazım :)

tabi ki aynı paraya geliyorsa boyatmak cok daha mantıklı

ayrıca işletme konusu banada ilginç geldi siyahın tonu gibi bişey sonuç olarak mat

chiefkadir
09-07-2010, 11:44
şefim ctesi zabahınan araşalım gidelim o zaman bir konuşalım sen boyattıysan iyidir :icon_tup:Tamam bro yarın sanayideyim zaten:icon_tup:

fatiii
09-07-2010, 11:46
300 500 icin sakın kaplatıyım deme şefin boyacısı hem iyi hemde guzel fiyata yapıyo git boyat

TolgaEsentepe
09-07-2010, 12:01
300 500 icin sakın kaplatıyım deme şefin boyacısı hem iyi hemde guzel fiyata yapıyo git boyat

gidicez yarın konuşucaz bakalım :)