PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce...

eser
12-07-2010, 19:59
arkadaşlar malumunuz askerden geldim,geldiğimden beri deli gibi iş arıyorum bi iş yapayım diyorum ama yok oğlu yok ve iyiden iyiye bunalmaya başladım.Bugün babamla sohbet ederken arabayı satıp bir tane accent era falan alıp bide plaka kıralıyıp taksicilik yapsammı die baya bi konuştuk.küçük bir araştırma yaptım taksi plakaları 3000-3500 arası değişiyor aylık kirası bunun lpg si var artı masrafları var yani hiç gelmese kira dahil aylık 5000 liraya gelir,benim size sorum sizce kendini kurtarıp bize ekmek yedirtirmi?

enz0
12-07-2010, 20:00
arkadaşlar malumunuz askerden geldim,geldiğimden beri deli gibi iş arıyorum bi iş yapayım diyorum ama yok oğlu yok ve iyiden iyiye bunalmaya başladım.Bugün babamla sohbet ederken arabayı satıp bir tane accent era falan alıp bide plaka kıralıyıp taksicilik yapsammı die baya bi konuştuk.küçük bir araştırma yaptım taksi plakaları 3000-3500 arası değişiyor aylık kirası bunun lpg si var artı masrafları var yani hiç gelmese kira dahil aylık 5000 liraya gelir,benim size sorum sizce kendini kurtarıp bize ekmek yedirtirmi?

korsan taksi işinde iyi para var die biliyorum sıkıntı yaşamassanız vurun gözüne. zaten türkiye içler acısı.

Boost Up
12-07-2010, 20:02
Kendi aracınıza LPG takın korsan taksicilik en iyisi:). Kimse kırılmasın ama ben Caddeden evime 20-25 arası korsan taksiyle gitmek varken 50-55 lira sarı taksiye veremem:)

SekoLive
12-07-2010, 20:03
Eser güzel para kazanan arkadaşlarım oldu fakat plakayı sahibinden bulmazsan aradaki hava parası belini büker taksi işinde biraz şans birazda tecrübe lazım arabanda sıkıntı olmaması polislerle çok denk gelmemen işini kolaylaştırır tabi az çok bi antrenör tarzinda birisi lazm nerede nezaman iş olur v.b. konularda yönlendiricek
fakat zor taraflarıda var işin iyi oldugu zaman günde 300 civari km yaptıgımz oluyor dediler istanbul trafiğinde okadar km şehir içinde yapmak insanı nekadar felaket yorar az çok araç sürenler bilir bide gasp falan olayları var onun için sanırım bi çalışma var şuan mobese güvenlik v.s. ayağına tavsiyem başlarsan onuda yaptırt
ve ayrıyetten taksicilik yaparsan senin araca en fazla 3 kişi biner bu basıklık sevdası varken :D

S.Özeren
12-07-2010, 20:07
sen yapamazsın moruk araç alıp plaka kirala şöföre ver daha mantıklı arada sende çıkarsın alışınca ilerde yaparsın bi sen bide şöför mis gibi olur..

pnrkc
12-07-2010, 20:07
büyük abim taksici o da bu aralar taksi plakasıyla ilgili ciddi şeyler düşünüyor ve araştrmadan kesinlikle bir işe atılmaz. iletişim bilgisini verebilirim .tüm sorularına cevap verecektir

eser
12-07-2010, 20:08
korsan taksi işinde iyi para var die biliyorum sıkıntı yaşamassanız vurun gözüne. zaten türkiye içler acısı.

onu zamanında yaptım,Allah korusun bir daha korsan işine girmem :) çok güzel para kazandım sonra ihbar üzerine yakalandım kötü oldu maddi açıdan :) ben şanssız adamım kesin yine ihbara gelirim

Eser güzel para kazanan arkadaşlarım oldu fakat plakayı sahibinden bulmazsan aradaki hava parası belini büker taksi işinde biraz şans birazda tecrübe lazım arabanda sıkıntı olmaması polislerle çok denk gelmemen işini kolaylaştırır tabi az çok bi antrenör tarzinda birisi lazm nerede nezaman iş olur v.b. konularda yönlendiricek
fakat zor taraflarıda var işin iyi oldugu zaman günde 300 civari km yaptıgımz oluyor dediler istanbul trafiğinde okadar km şehir içinde yapmak insanı nekadar felaket yorar az çok araç sürenler bilir bide gasp falan olayları var onun için sanırım bi çalışma var şuan mobese güvenlik v.s. ayağına tavsiyem başlarsan onuda yaptırt
ve ayrıyetten taksicilik yaparsan senin araca en fazla 3 kişi biner bu basıklık sevdası varken :D

seko çok sağlam atrenörüm var,plakayıda sahibinden alıcam zaten aracıyla tefeciyle işim yok ;) iş olduktan sonra günde 300 de yaparım 500 de yeterki iş olsun

iş başka aşk başka seko işle aşkı karıştırmam aksine yukseltırım onu daha cok musterı alayım die :D

ömerve
12-07-2010, 20:08
Çok mantıklı güzel para bırakır.

eser
12-07-2010, 20:09
sen yapamazsın moruk araç alıp plaka kirala şöföre ver daha mantıklı arada sende çıkarsın alışınca ilerde yaparsın bi sen bide şöför mis gibi olur..

ben nie yapamayım lan :D daniel gibi taksici olurum tek eksiğim düğmeye basınca uzay aracına dönen 406 'm olmaz :D expres taksi eseR :D

eser
12-07-2010, 20:10
büyük abim taksici o da bu aralar taksi plakasıyla ilgili ciddi şeyler düşünüyor ve araştrmadan kesinlikle bir işe atılmaz. iletişim bilgisini verebilirim .tüm sorularına cevap verecektir

teşekkür ederim,30-40 senelik taksici abilerimiz var onlarla görüştüm zaten ben sadece bide tech ailesinin fikrini almak istedim

eser
12-07-2010, 20:20
Çok mantıklı güzel para bırakır.

açıkçası şuan güzel parayı düşünmüyorum evde oturmaktan,iş görüşmelerinin ters tepmesinden bunaldım ve git gide öz güvenim gidiyor bir işim olsun ekmek çıksın şimdilik yeter

MRC
12-07-2010, 20:26
bizde yaptık zamanında ama korsan olmaz beyler bu işler enayimi miilet plakaya dünya para ödüyor

Tunç
12-07-2010, 20:30
tribe girmişin sen o arabayı satıp hasarlı araba alda topla ;) 12 ye alacaksın 3 lıra harcıcaksın etti 15 pıyasası 20 oldugunu dusun sen 18e wereceksın

Tunç
12-07-2010, 20:32
en basıtı mustafanın babasını korsandan aldılar giren cıkanın haddi hesabı yok 15 gun baglandı otopark parası cezası bı dunya hic geregı yok korsana falan

eser
12-07-2010, 20:34
tribe girmişin sen o arabayı satıp hasarlı araba alda topla ;) 12 ye alacaksın 3 lıra harcıcaksın etti 15 pıyasası 20 oldugunu dusun sen 18e wereceksın

sence bende bu kısmet varken ne olur?

__FrK__
12-07-2010, 20:36
eser taksi plakası sahibi şahıstan almazsan bahsettiğin aylık kiranın artı olarak ortalama 5000 tl de her yıl için hava parası var...

Dragger
12-07-2010, 20:38
Bi yıkama falan acsan kardesim olmaz mı?

Tunç
12-07-2010, 20:44

onu ben yaptım abı maslakta sanayıde guzel bı yer bulmakta iş beraber yapıcaktık zaten olmadı ben tek actım

eser
12-07-2010, 20:47
eser taksi plakası sahibi şahıstan almazsan bahsettiğin aylık kiranın artı olarak ortalama 5000 tl de her yıl için hava parası var...

direk sahibinden kiralıycam zaten kanalı ayarladıkta ama işte kafamda soru işaretleri var

düşündük hatta tunç la ortak alıoduk yaşarın dukkanı ben arabayı satamadım sonra başka bir yer baktım biraz daha büyük,sonra bir arkadaşımızın dukkanında bir araba yıkadım :) benım kafamdaki dusunceye göre fazla elaman almadan kendımde calısıcaktım ilk etapta ama o deneyimden sonra biraz zorlar gibi ki arabayı sattıktan sonra oda aklımda ama işte kafamda bir sürü proje var şu piyasa şartlarında elimizdekide hiç etmek istemiyorum

Tunç
12-07-2010, 20:50
direk sahibinden kiralıycam zaten kanalı ayarladıkta ama işte kafamda soru işaretleri var

düşündük hatta tunç la ortak alıoduk yaşarın dukkanı ben arabayı satamadım sonra başka bir yer baktım biraz daha büyük,sonra bir arkadaşımızın dukkanında bir araba yıkadım :) benım kafamdaki dusunceye göre fazla elaman almadan kendımde calısıcaktım ilk etapta ama o deneyimden sonra biraz zorlar gibi ki arabayı sattıktan sonra oda aklımda ama işte kafamda bir sürü proje var şu piyasa şartlarında elimizdekide hiç etmek istemiyorum

oluyor oluyor ben 3 kısıyle 10 numara cevırıyorum dukkanı ısıde ögrendım o kadar buyuk bı mesele degıl ;) serhatta orda bılıosun ;) 2.kısımda sıkıntı yok yanı benım planlarım baska durumları bılıosun..

Frid
12-07-2010, 20:58
yıkama felan daha mantıklı bence metrobüs taksileri bitirdi diyorlar

__FrK__
12-07-2010, 21:00

o şartlar altında kazanabilirsin daha önce taksiye çıktınız mı peki

oluyor oluyor ben 3 kısıyle 10 numara cevırıyorum dukkanı ısıde ögrendım o kadar buyuk bı mesele degıl ;) serhatta orda bılıosun ;) 2.kısımda sıkıntı yok yanı benım planlarım baska durumları bılıosun..

yaşar abilerin yerini mi aldınız 25. sokak

Tunç
12-07-2010, 21:04
o şartlar altında kazanabilirsin daha önce taksiye çıktınız mı peki

yaşar abilerin yerini mi aldınız 25. sokak

evet kardesım ben devır aldım gecende senın arabayı gördum 1.kısımda kaya elektronıgn önunde bosch servisi

__FrK__
12-07-2010, 21:07
evet kardesım ben devır aldım gecende senın arabayı gördum 1.kısımda kaya elektronıgn önunde bosch servisi

güzel hayırlı olsun, yaw sende hergün aynı sokakda (kılınç oto) duruyor araba da bi gün dyno ya gıttı ordamı gördün kısmet :)

deniz
12-07-2010, 21:32
eser Allah kolaylık versin zaman cok zor gercekten..okadar masraf varker nasıl para kalır taksıde ya ?
Arkadaslar yıkama olayı dısardan cok kolay gorunen bir işe benzer ama ısın ıcıne gırdıgın zaman hıcde kolay olmadıgını gorursun benım Ataturk sanayıdekı 4 cu yılım ılerdekı sokakda arkamdakı sokakda orda burda cok dukkan actı kapattı halada devır edenlerle dolu kolay ıs degıl ayakda kalmak..
Tunc hayırlı olsun bu arada Allah utandırmasın.Yardımımız olursa 8 sokakdayım DNC.

Tunç
12-07-2010, 21:45
eser Allah kolaylık versin zaman cok zor gercekten..okadar masraf varker nasıl para kalır taksıde ya ?
Arkadaslar yıkama olayı dısardan cok kolay gorunen bir işe benzer ama ısın ıcıne gırdıgın zaman hıcde kolay olmadıgını gorursun benım Ataturk sanayıdekı 4 cu yılım ılerdekı sokakda arkamdakı sokakda orda burda cok dukkan actı kapattı halada devır edenlerle dolu kolay ıs degıl ayakda kalmak..
Tunc hayırlı olsun bu arada Allah utandırmasın.Yardımımız olursa 8 sokakdayım DNC.

aynen dısardan kolay gıbı duruyor yada bız sanayıdeyız dıye sıstem bıraz farklı dısarıdakı musterıyle esnaf bir olmuyor tesekkur ederım yogunluk falan olunca paslarım :)

deniz
12-07-2010, 21:48
aynen dısardan kolay gıbı duruyor yada bız sanayıdeyız dıye sıstem bıraz farklı dısarıdakı musterıyle esnaf bir olmuyor tesekkur ederım yogunluk falan olunca paslarım :)

sanayı esnafı cok zordur ben cok esnafı sıldım kovdum : ) saglam buyuk servısler var sırketler var sırket baglamaya bak . valla bız zor yetısıyoruz one arkaya yolluyorduk heryer kapandı benımde aklımda olsun : )

Tunç
12-07-2010, 21:49
sanayı esnafı cok zordur ben cok esnafı sıldım kovdum : ) saglam buyuk servısler var sırketler var sırket baglamaya bak . valla bız zor yetısıyoruz one arkaya yolluyorduk heryer kapandı benımde aklımda olsun : )

evet abi müşteri seciosun gercektende sanayıde kı cok sukur 5 tane cok saglam servısım var onlar bıle yetiyor dıyebılırım

deniz
12-07-2010, 21:53
Hayırlı olsun tekrar : )

SOMEONESPECIAL
12-07-2010, 21:56
Valla Eser kardeşim...

Allah kolaylık versin bu millete... Senin durumunu pisikolojini de anlıyorum.
Ben elimde mesleğim varken tam 1 sene işsiz gezdim. 1 sene de 1-2 ay periyodluk
işlerde çalıştım dikiş tutturamadım. Şimdiki işimde 4.5 yıldır çalışıyorum, ama gel
gelelim hiç huzurum yok. Zamanında emeğinin karşılığını alamıyorsun harcamalarını
istediğin kadar kıs maaşını bir türlü yettiremiyorsun. Forumdaki bazı arkadaşlara
komik gelebilir bu durum ama maalesef günümüz Türkiyesi bu durumda. Hemde
azımsanmayacak kadar büyük bir kısım bu şekilde...

Taksi olayına gelecek olursak birazda manevi yanını düşünmek lazım korsanın ???
Kul hakkı yemiş olmazmıyız resmi taksilere karşı... Tamam amaç emek parası da olsa
o işin içine ne bileyim ben ya biraz alengirli bir durum. Şunu bil ki aldığım duyumlarda
özellikle B.düzü bölgesinde kırmızı taksiciler yakaladıkları korsanları komalık edinceye
kadar dövüyorlar yakaladıkları yerde. Buradaki şoför esnaf emniyete 3 tane ekip
arabası aldılar kendi aralarında para toplayıp bir anda elini ayağını kestiler korsanın
bu bölgede. Artı yakalanırsan çok büyük cezalar yolda korsan için...

Ama B.düzü, B.çekmece, Silivri, Çatalca'de kırmızı C ve M plaka kiralayıp çalıştırabilir, ya da çalışıbilirsin illa taksi diyorsan. Ama tavsiyem acele etme
severek yapacağın bir iş düşün...

Low-Rider
12-07-2010, 22:25
Valal durumlar çok kötü , bende aynı durumdayım seninle Eser.Görüşmelere gidiyorum ses seda yok acaip moral bozucu.

Bir yandan iş güç yok bir yandan boş boş oturmak çok can sıkıyor

Hakkımızda hayırlısı

Tunç
12-07-2010, 22:26
gelın hep beraber yıkamaları bırlestırelım isim yapalım marka olalım :)

eser
13-07-2010, 01:24

beni de düşündüren nasıl para kalır sorusu zaten Deniz ama kafamda kaba taslak bir hesap yapınca plaka kirası aylık 3000 desek,gündüz ben çalışıcam gece şöför.Şöför den 80 lira,full depo,ve temiz olarak arabayı teslim alıosun şöför den geleni ellemesem nerdeyse kira çıkıyor kira yı şöför den kurtarırız diorum zaten kendi çalıştığı zamanın gazını kendisi karşılıyor bir hasar masraf oldugunda da aynı şekilde herşey yapana kalıo yani ben sadece kendi mesaimde kazandığıma bakıcam günde 100-200 gibi bir mevla kazanırsam Allah bereket versin bunun 100 ü gaza gitse diorum ki gitmez 100 lira para kalır aslında böle dışardan kaba taslak hesap yapınca mantıklı geliyor ama bide madolyonun dier yüzü var beni korkutan da o

Valla Eser kardeşim...

Allah kolaylık versin bu millete... Senin durumunu pisikolojini de anlıyorum.
Ben elimde mesleğim varken tam 1 sene işsiz gezdim. 1 sene de 1-2 ay periyodluk
işlerde çalıştım dikiş tutturamadım. Şimdiki işimde 4.5 yıldır çalışıyorum, ama gel
gelelim hiç huzurum yok. Zamanında emeğinin karşılığını alamıyorsun harcamalarını
istediğin kadar kıs maaşını bir türlü yettiremiyorsun. Forumdaki bazı arkadaşlara
komik gelebilir bu durum ama maalesef günümüz Türkiyesi bu durumda. Hemde
azımsanmayacak kadar büyük bir kısım bu şekilde...

Taksi olayına gelecek olursak birazda manevi yanını düşünmek lazım korsanın ???
Kul hakkı yemiş olmazmıyız resmi taksilere karşı... Tamam amaç emek parası da olsa
o işin içine ne bileyim ben ya biraz alengirli bir durum. Şunu bil ki aldığım duyumlarda
özellikle B.düzü bölgesinde kırmızı taksiciler yakaladıkları korsanları komalık edinceye
kadar dövüyorlar yakaladıkları yerde. Buradaki şoför esnaf emniyete 3 tane ekip
arabası aldılar kendi aralarında para toplayıp bir anda elini ayağını kestiler korsanın
bu bölgede. Artı yakalanırsan çok büyük cezalar yolda korsan için...

Ama B.düzü, B.çekmece, Silivri, Çatalca'de kırmızı C ve M plaka kiralayıp çalıştırabilir, ya da çalışıbilirsin illa taksi diyorsan. Ama tavsiyem acele etme
severek yapacağın bir iş düşün...

Kerem abi korsana bende karşıyım bir kere (yeni ehliyet aldığım dönemde başım yandı bir daha girmem)

Allah a şükürler olsun babam aç bırakmıo açıkta bırakmıo ama nereye kadar yaş olmuş artık 25 ne zamana kadar baba eline bakabilirimki en basiti bugun markette alışveris yaparken sigaram yok sigarada alalım demeye çekindim,beni en çok yoran en çok psikolojimi bozanda evde oturup baba eline bakmak artık onu rahat ettirmem gerekirken hala bişeyleri ondan beklemek ciddi anlamda koyuyor.elimizdeki avucumuzdakide sadece bir araba etse etse 25000 anca eder onu değerlendirip bir iş yapalım dioruz ama onu batırmayada hiç niyetim yok o yuzden ince eliyip sık dokuyorum Allah sonumuzu hayır etsin walla abi

Valal durumlar çok kötü , bende aynı durumdayım seninle Eser.Görüşmelere gidiyorum ses seda yok acaip moral bozucu.

Bir yandan iş güç yok bir yandan boş boş oturmak çok can sıkıyor

Hakkımızda hayırlısı

inşallah özgür gerçekten hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

kv661
13-07-2010, 01:29
açıkçası şuan güzel parayı düşünmüyorum evde oturmaktan,iş görüşmelerinin ters tepmesinden bunaldım ve git gide öz güvenim gidiyor bir işim olsun ekmek çıksın şimdilik yeter

Üniversite okudun mu? Okuduysan ne mezunusun?

eser
13-07-2010, 01:30
Üniversite okudun mu? Okuduysan ne mezunusun?

malesef yüksek okul terk

kv661
13-07-2010, 01:34
malesef yüksek okul terk

Sana verebileceğim yegane tavsiyem en kısa zamanda ne zaman olursa git AÖF'ye kayıt yaptır.

İngilizcen az da olsa var ise İstanbul'da dolu otel var git oraların banket ekstra(garson) olarak başvur eline kısa zaman 3-5 kuruş para geçmeye başlar. Aralık ayına kadar hala bulamamış olursan tekrar konuşuruz buradan ulaşırsın bana sana yardımcı olmaya çalışırım. Turizm konusunda tabi ki

eser
13-07-2010, 01:57
Sana verebileceğim yegane tavsiyem en kısa zamanda ne zaman olursa git AÖF'ye kayıt yaptır.

İngilizcen az da olsa var ise İstanbul'da dolu otel var git oraların banket ekstra(garson) olarak başvur eline kısa zaman 3-5 kuruş para geçmeye başlar. Aralık ayına kadar hala bulamamış olursan tekrar konuşuruz buradan ulaşırsın bana sana yardımcı olmaya çalışırım. Turizm konusunda tabi ki

walla teşekkür ederim o konuda çok kafamı vuruyorum ne güzel marmaris te bir hotel de belboy olarak çalışıodum güzel de para kazanıyordum adamları yuz ustu bıraktım sırf bu yuzden kendıme cok kızıyorum

melih
13-07-2010, 02:00
kanka taksi işi bu zamanda zor ancak plaka herşey kendinin olursa bişeler kalır bizde bu şans oldukca oda patlar

eser
13-07-2010, 02:04
kanka taksi işi bu zamanda zor ancak plaka herşey kendinin olursa bişeler kalır bizde bu şans oldukca oda patlar

aynen walla bende bu kısmet varken para basan darphaneyi batırırım :D

S.Özeren
13-07-2010, 02:44
beni de düşündüren nasıl para kalır sorusu zaten Deniz ama kafamda kaba taslak bir hesap yapınca plaka kirası aylık 3000 desek,gündüz ben çalışıcam gece şöför.Şöför den 80 lira,full depo,ve temiz olarak arabayı teslim alıosun şöför den geleni ellemesem nerdeyse kira çıkıyor kira yı şöför den kurtarırız diorum zaten kendi çalıştığı zamanın gazını kendisi karşılıyor bir hasar masraf oldugunda da aynı şekilde herşey yapana kalıo yani ben sadece kendi mesaimde kazandığıma bakıcam günde 100-200 gibi bir mevla kazanırsam Allah bereket versin bunun 100 ü gaza gitse diorum ki gitmez 100 lira para kalır aslında böle dışardan kaba taslak hesap yapınca mantıklı geliyor ama bide madolyonun dier yüzü var beni korkutan da o

çalıştığın şöföre bağlı kanka ben çok gördüm vermeyen bırakıp başka takside çalışan adamlar bakımların hepsi sana ait oluyo genelde şöför kırıp parçalamış olsa bile..

eser
13-07-2010, 02:47
çalıştığın şöföre bağlı kanka ben çok gördüm vermeyen bırakıp başka takside çalışan adamlar bakımların hepsi sana ait oluyo genelde şöför kırıp parçalamış olsa bile..

kanka o şöförü naparım biliomusun :D

S.Özeren
13-07-2010, 02:49
hahahahha :) valla iyi düşün taşın ben dediğim gibi arabayı 2 şöföre veririm 160x30 extrada bi işte çalışırım oh mis

eser
13-07-2010, 02:52
hahahahha :) valla iyi düşün taşın ben dediğim gibi arabayı 2 şöföre veririm 160x30 extrada bi işte çalışırım oh mis

:D kanka zamanı geldiğinde o olucak zaten düzgün bir iş bulduğumda

S.Özeren
13-07-2010, 02:54
jigalo yapalım seni :D

eser
13-07-2010, 03:23
jigalo yapalım seni :D

terbiyesiz ciddi bi konu tartışıoruz hiç yakışmadı!

bu konuyu özel olarak msn de konuşalım ahaha

34btr1907
13-07-2010, 05:23
usta 25 bın var dıyorsan citroen jumper tarzı yada bıraz daha borçlanıp wv crafter spirinter bi servis personel aracı da düşünebilirisn
az biraz kredi çekmen belki gerekebilir ama güzel para kazanıyorlar kredi borcun bittikten sonra peşinat biriktirip 2. arabayı aldınmı kralsın iş bulma sıkıntında olucağını sanmıyorum
tanıdıgım bi kaç abim var adamlar 15 pesinat verip mercedes sprinter aldılar ayda 1.500 kredi ödüyor yakıt bakım +ev geçindiriyorlar 1 araba bunları karşılıyabiliyor demmki diye düşünüyorum bende şu an daire satıyorum sırf bu işi yapmak için araç alabilmek için aklıma senelerdir yatan bi iş personel yada okul servis işi araştır derim

Günkut
13-07-2010, 06:04
usta 25 bın var dıyorsan citroen jumper tarzı yada bıraz daha borçlanıp wv crafter spirinter bi servis personel aracı da düşünebilirisn
az biraz kredi çekmen belki gerekebilir ama güzel para kazanıyorlar kredi borcun bittikten sonra peşinat biriktirip 2. arabayı aldınmı kralsın iş bulma sıkıntında olucağını sanmıyorum
tanıdıgım bi kaç abim var adamlar 15 pesinat verip mercedes sprinter aldılar ayda 1.500 kredi ödüyor yakıt bakım +ev geçindiriyorlar 1 araba bunları karşılıyabiliyor demmki diye düşünüyorum bende şu an daire satıyorum sırf bu işi yapmak için araç alabilmek için aklıma senelerdir yatan bi iş personel yada okul servis işi araştır derim
aynen en azından kendi işin olur hiçbiri bile olmasa okul servis işi bile yapablirsin master tarzı birazdaha cebine yakın araclarla bence bunuda bir arastır.

34btr1907
13-07-2010, 09:14

ukalalık gbi olmasın ama o söförler plaka kiralamayı bilmiyormu:)2 kişi ortak kiralasa gunde boşa 80 neden veriyim derler nerden biliyorum cocukluk arkadasımın babaıs bildim bileli bu taksicilik işi içinde (şöför olarak) x amca neden kiralamıyorusn dediim zamn neden başım ağırısn neden söförle uğraşıyım der onlar benle uğraşşsın bakımına karışmam kaza oldumu dokunmam yaptırır diyor.eski taksiciyim ben her takside iş bulurum kiralık plakanın derdı bitmiyor der hep + araba sorumluluguda var

thedevil
13-07-2010, 09:47
onu zamanında yaptım,Allah korusun bir daha korsan işine girmem :) çok güzel para kazandım sonra ihbar üzerine yakalandım kötü oldu maddi açıdan :) ben şanssız adamım kesin yine ihbara gelirim

seko çok sağlam atrenörüm var,plakayıda sahibinden alıcam zaten aracıyla tefeciyle işim yok ;) iş olduktan sonra günde 300 de yaparım 500 de yeterki iş olsun

iş başka aşk başka seko işle aşkı karıştırmam aksine yukseltırım onu daha cok musterı alayım die :D

yapma kardeşim belki heveslisin ama bence başka bi taksiyle biraz deneme yap ondan sonra taksi toplat yazık parana ben yaptım o işi o bakımdan yazıktır yani bu arada kenan ben

Fatih Kavak
13-07-2010, 10:46
Abi ilk önce tanıdığın var ise onun arabasına çık bak piyasaya yaz ayları olduğu için zaten insanlar taksiye binmiyor günü gelicek sadece arabanın yevmiyesine çalıcaksın gaz parasına çalışacaksın kiralık işinde öyle aman aman bir para yok anca plaka sahibi olucaksın ki para kazanasın bizimde ticari plakamız var semtine göre kiralar 3.000 ile 3.500 arası değişiyor plakanın parasını çıkarmak para kazanmak için gündüz sen çıksan gece iyi bildiğin bir şoföre versen 7/24 çalışmanız lazım buda arabanın canını almak demek gecede gündüzde ben çıkarım diyorsan Allah göstermesin gaspçısı var vs. vs. kısaca yapma bence bu mesleği çıtır bir oto yıkama zamanın en geçerli mesleği yanına 2 tanede Türk vatandaşı olmayan eleman alırsın mis gibi çalışırsın ilerleyen zamanda az daha işi büyütüp film cam vb. uygulamalarada başlarsın yada arkadaşın dediği gibi personel servisi yaparsın bide okula bağlarsan iyi para kazanırsın gül gibi geçinip gidersin ama taksicilik yapma derim.

redlinemst
13-07-2010, 11:00

Aynen bende bunu yazcaktım transit sprinter tarzı minibüs alıp iş bulursan minibüsün parasıda çıkar mazotununda çıkar sanada kalır ;) bende bu seneyi bitirince böle bişe yapmak var aklımda,Allah kolaylık versin abi.

Günkut
13-07-2010, 11:25
Aynen bende bunu yazcaktım transit sprinter tarzı minibüs alıp iş bulursan minibüsün parasıda çıkar mazotununda çıkar sanada kalır ;) bende bu seneyi bitirince böle bişe yapmak var aklımda,Allah kolaylık versin abi.

eger bu işi yapmaya karar verirseniz sorularınızı cevaplandırıcak birisiyle iritbat kurmanızı saglayabilirm.

redlinemst
13-07-2010, 12:38
eger bu işi yapmaya karar verirseniz sorularınızı cevaplandırıcak birisiyle iritbat kurmanızı saglayabilirm.

Teşekkür ederim,şu anlık okulum var son seneye geçtim hayırlısıyla bitince kafamda var böle bişeler o zaman bi gelsinde :)

eser
13-07-2010, 19:48

arabayı peşin para almadığın sürece bir karı yok o işlerin dayım personel taşımacılığı yapıyor 4 kişilik bir aileler kıt kaanat geçiniolar yoksa düşünmedim değil

yapma kardeşim belki heveslisin ama bence başka bi taksiyle biraz deneme yap ondan sonra taksi toplat yazık parana ben yaptım o işi o bakımdan yazıktır yani bu arada kenan ben

kenan'ım senin olduğunu biliorum zaten direk balıklama atlamam araştırıorum şuanda

bu arada hayırlı olsun yiğen erkek geliomuş

Abi ilk önce tanıdığın var ise onun arabasına çık bak piyasaya yaz ayları olduğu için zaten insanlar taksiye binmiyor günü gelicek sadece arabanın yevmiyesine çalıcaksın gaz parasına çalışacaksın kiralık işinde öyle aman aman bir para yok anca plaka sahibi olucaksın ki para kazanasın bizimde ticari plakamız var semtine göre kiralar 3.000 ile 3.500 arası değişiyor plakanın parasını çıkarmak para kazanmak için gündüz sen çıksan gece iyi bildiğin bir şoföre versen 7/24 çalışmanız lazım buda arabanın canını almak demek gecede gündüzde ben çıkarım diyorsan Allah göstermesin gaspçısı var vs. vs. kısaca yapma bence bu mesleği çıtır bir oto yıkama zamanın en geçerli mesleği yanına 2 tanede Türk vatandaşı olmayan eleman alırsın mis gibi çalışırsın ilerleyen zamanda az daha işi büyütüp film cam vb. uygulamalarada başlarsın yada arkadaşın dediği gibi personel servisi yaparsın bide okula bağlarsan iyi para kazanırsın gül gibi geçinip gidersin ama taksicilik yapma derim.

kardeşim oto yıkama yıllardır düşündüğüm bir iş çok samimi arkadaşımız dostumuz yapıyor ve yanında 10 kişi çalışıyor yani küçük bir yer değil onunla devamlı irtibat halindeyiz hiç gitmesem 2 gunde bir gider takılırım orda ama inan bir laf vardır ya dışı seni içi beni yakar diye aynen o iş öle bir iş dışardan bakınca güzel iş gibi geliyor ama aslında değil

ramo si
13-07-2010, 19:56
trafık çekılmez eser beaww baska alternatıf düşün

SOMEONESPECIAL
13-07-2010, 21:56
Bu zamanda bayan kuaförü olmak varmış :)

ozzi41
13-07-2010, 22:07
Bu zamanda bayan kuaförü olmak varmış :)

kesinlikle katılıyorumm:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

paraya para demiyorlar yapılan tüm işlemler çok pahalı ve müşteri çokk

Ranthor
13-07-2010, 22:09
Eve gelen temizlikçi kadınlar da iyi para kazanıyor.
Erkekten niye temizlikçi olmuyor anlamıyorum...

mmustu
13-07-2010, 22:10

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

oyyy gece gece yarıldım yaw :D

deniz
13-07-2010, 22:11

gunluk 70 kagıt aksam 4 de ıs bıttı : )

gambit49
13-07-2010, 22:12

sonuna kadar katiliyorum 80e geliyolar. haftada 10 da gelip 4 gibi gidiyolar

gurcell
13-07-2010, 22:17
Ben sadece ütü yapsın bide yatak odası ve salonu silsin diye kadına 85 tl veriyordum, Geçenlerde istifa etti, 90 tl'ye iş bulmuş. Düşününce ayda bir wideband parası be.. Kendim mi ütü yapsam napsam? :)

Ranthor
13-07-2010, 22:18
ben acaip temizlerim , çok titizim, temizlik şirketi filan mı kursam ya.
Acaip para var vergi yok. Ütü servisi acil temizlik servisi

eser
13-07-2010, 22:22
o zaman forumdaki bütün işsizler ranthorun kuracağı temizlik şirketinde evlere temizliğe gitsin bari

Ranthor
13-07-2010, 22:26
de kadınlar bizi eve almaz o sorunu üniformalar filan giyerek çözmek lazım

eser
13-07-2010, 23:43
de kadınlar bizi eve almaz o sorunu üniformalar filan giyerek çözmek lazım

ya daha çok prim yaparsak erkeğiz die :D