PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : megane II coilover ?

PaSHa-brk
29-07-2010, 13:16
Megane II sedan aracımıza göre Coilover arıyoruz.2.el veya uygun fiyatlı olursa süper olur :)

birde sormak istediğim Son çağre olarak NAMİŞTAİN'a coil yaptırmayı düşünüyoruz düşünceleriniz nedir yardımcı olurmusunuz..??
(İnşallah doğru yere konu açmışımdır.)

uerbas
29-07-2010, 13:32
konunun yerinde sıkıntı yok bence :) nam için bu zamana kadar iki aracımada işlem yaptırdım biri coil diğer kesme biçme sertleştirme işlemiydi sadece işi yarım bırakmak yani ikinci sefere gitmek gibi sıkıntı yaratıyorlar ama kullandığım da hiç problem yaşamadım her iki araçta da.tavsiye ederim nama coil yaptıracaksan amortisörlerin sertliklerine dikkat etmelisin.

Saro-Ş
29-07-2010, 13:41
307 aracıma yaptırdım ve en az 6-7 aracımıza daha yaptırdık nizam usta kendi yaptığı zamanlarda harikaydı fakat şuan sıfır işçilik ayrıca fiyatlarıda çok uçuk,benim coilin somunu zamanla titreişmden olsa gerek düşerek jantla lastiğin arasına girdi hızım 50 km altında olduğu için sorun olmadı pek maddi hasar dışında ayrıca çok fazla kuleler bozluyodu 2 ayda bir yeniliyodum aracıma coil taktım tam tamına 11 kere sayabildiğim kadarıyla söküldü yeniden takıldı

ArMy
29-07-2010, 14:07
Uğraşmaya değmez...3-4 ay önce kocaeli'de ikinci el nam yapımı meganeII coil satan vardı iletişim problemi yaşadık alamadım..Şuan ilanını göremedim ama 5lik eibach takıp devam edin..250tlye işi çözmş olursunuz..

PaSHa-brk
29-07-2010, 14:40
Aracı zaten fazla kullanmıyoruz yay takınca garajımıza girmicek,Coil ile en azından meşakkatli bile olsa kaldırma imkanımız olucak. o yüzden coilover istiyoruz.

Birde biz İzmir'den göndercez amortisörleri NAM'a böyle sorunlarla karşılaşıcaksak biraz zor gibi..

Utku
29-07-2010, 18:07
Tamam'da garaja girip çıkarken günde 2 kere kaldırıp indirilcek kolay bir şey değil o :) yay takınca garaja girip çıkmicak coil le kaldırırzdan bu anlaşılıyor yani.bilginiz olsun

PaSHa-brk
29-07-2010, 18:50
Tamam'da garaja girip çıkarken günde 2 kere kaldırıp indirilcek kolay bir şey değil o :) yay takınca garaja girip çıkmicak coil le kaldırırzdan bu anlaşılıyor yani.bilginiz olsun

Gülü seven dikenin katlanır olayı olcak...Meşakkatlide olsa yapıcak bişeyler :)

Kakus
29-07-2010, 18:55
NAM'ın Yavuz abiye ters bi olayı olmuştu die hatırlıyorum. Ne olduğu ise henüz tam aklımda değil. Kendisi görürse eminim yazacaktır görüşlerini.

Saro-Ş
30-07-2010, 08:45
Nama hiç gerek yok yay kes daha iyi namdan :D benim başıma gelen olay 100 km hız ile gidiyorken olsa çok büyük bir kaza olurdu zaten olayı görünce nam ne yapıcaığını şaşırdı o günden sonra her tamire gittğmde 1 tl para alamadılar benden ne yapcaklarını şaşırdılar