PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baş ağırtıma ama lütfen okuyun

Eriador
01-08-2010, 09:35
Başlıkta dediğim gibi bu konu kafa s.kme gibi olcak peşin peşin söylim ... Acı yaşadım siz çekmeyin.

Bir çok kişi bilir.26 Nisanda kaza yaptm ölümden döndüm .2 elim , 2 Bacağım kırıldı kaburgalarım öle bi zedelendiki öksüremedim bile ...

Direksiyon Başında herkes Schumi&Senna ama öle değil işte ...

Beyler 26 nisandan beri ilk defa destekle 3 saniye de olsa ayakta durdum kaç gün geçti düşünün daha doktor ilk adım atmama 2 ay var dedi düzgün yürümek için en az 3 ay ... ayağa kalktım oda sağ ve solumda destekle ayağa kalktım ve anladımki sağlık gibisi yok .
ilk kaza zamanında hastanede haraketsiz felç gibi yatarken tuvaletiniz gelince sizi yıkayan hemşireler yada yemek yemeniz lazımken sizi besliyen hemşireler ...
o halde kazalı durumuzda tuvaletinizi yapıcak haliniz yok ama geldi nasıl olucak ? tuvaletinizi yapmanız lazım onun için biraz yana yatmanız lazım...
Kaburgalarınız acırken yan dönüyorsunuz altınıza kap konulsunda yapılsın diye ... Yana yatınca kaburgaların zedelendigi verdigi acı ve sizi tanımadığınız bi insanın altınıza kap koyması ve temizlemesi baktığı eziklik ! Ben nasıl bu hale düştüm derken olduğunuz durum ve çektiğiniz acı...

emin olun şuan yazamıyorum ama sonn pişmanlık bi skme yaramıyor lütfen dikkatli olalım en azından benm durum uma düşmeyin.

MuratB
01-08-2010, 09:39
çok doğru söylüyosun ama insanoğlu başına gelmeden anlamıyor işte.sanada acil şifalar diliyorum.İnşallah eski haline yakın zamanda dönersin

DetailEF
01-08-2010, 09:40
Kanka düşündüklerimi biliyorsun, inşallah hayat yüzünü bu sefer sana güldürür :)

merterkekler
01-08-2010, 09:49
Çok doğru ama hiç birimiz başımıza kötü birşey gelmeden o kötülüğün farkına varamıyoruz ne yazıkki Hepimizin çok dikkatli olması lazım sonuçta altımızdakiler Allah yapısı değil kul yapısı heran her şey olabilir

sanada acil şifalar diliyorum umarım bir an önce eski güzel günlerine dönersin geçmiş olsun

Ome_RS
01-08-2010, 09:53
bir musibet bin nasihattan iyidir diye bir laf var cok doğru gercekten.
basımıza gelmeden kac defa soylense hep lafta kalıyor :S
Allah sifa versin geçmiş olsun sizede.

Frid
01-08-2010, 10:01
Acil şifalar dilerim

malesef biz böyleyiz kendimiz tadmadan anlamıyoruz :(

rodya
01-08-2010, 10:03
Çok geçmiş olsun.
ağır bi kaza sonrasında bırak ayağa kalkmayı tansiyonum düştüğü için oturamadığım bi dönemde benzer tuvalet durumunu ben de yaşamıştım.Ne yalan söyliyeyim yüzümü yastığa gömüp yediremediğim için hüngür hüngür ağlamıştım.
Bu arada hani şimdi içtiğimiz sigaralar var ya işte onlar vücudun bikaç yerine takılan diren olarak geri dönüyor.

Kadyr
01-08-2010, 10:04
cok gecmıs olsun kotu zor bır durum gercekten...

StyleALP
01-08-2010, 10:06
Çok doğru konuşmuşsun Abi, son derecede haklısın. ALLAH Acil Şifa versin, kimseye bu durumu yaşatmasın.

orc
01-08-2010, 10:21
gecmis olsun kaan

sinan-s
01-08-2010, 10:29
Büyük geçmiş olsun..

Acil şifalar..

Ae86
01-08-2010, 10:30
Bir an önce sağlığana kavuşvanı dilerim.Yumurta bir tarafa kaçmadan anlamayız biz...

Ranthor
01-08-2010, 10:58
kardeşim geçmiş olsun,
ben de büyük kaza yaptım hem de yolcu olarak.
Resimleri koyardım ama hiç gerek yok.

O zaman beri hiç hızlı gitmiyorum trafikte, korkuyorum.
Kazadan 1 hafta sonra burnumdan cam parçaları çıtı pansumanda.

Trafiğin şakası olmaz...

VTec_king
01-08-2010, 10:58
tekrardan geçmiş olsun
başkalarının yaşadığı kötü olaylardan ders çıkarmak yapma denileni yapmamak bir olgunluk
o olgunluğada malesef yaşadıkdan sonra varıyoruz..

khan
01-08-2010, 11:05
cok gecmis olsun tekrar, olmus bir kere artik yapacak birsey yok. bence kesinlikle gecmisi, pismanligi bir kenara birak. bir an evvel iyilesmek ,olabildigince yasam standartlarini yukseltmek icin elinden ne geliyorsa sabirla yap. icindeki gucu hic kaybetme, tekrar kalkip yuruyecek, sevdigin seyleri yapacaksin azicik sabret. kesilikle kendini sana bakan insanalara karsi zayif hissetme herkez isini yapiyor, sen nasil isini yapiyorsan o da onlarin isi, sen sagligina kavusana kadar sana en iyi sekilde bakmak onlarin gorevi.

ermaneray
01-08-2010, 11:20
cenabı allah insanı unutmak üzerine yaratmıştır

çok çok geçmiş olsun inş kaza esnasında başka birine zarar gelmemiştir.

MRC
01-08-2010, 11:31
ALLAH yardımcın olsun gerçekten zor acil şifalar..

deniz
01-08-2010, 11:47
acil sifalar cok gecmıs olsun ..bazen bır anlık gazla bır kac atraksıyon yapıyorum sonra cok pısman oluyorum bırde sonunda boyle bırsey oldugu zaman nekadar pısman olsan nafıle hıc yapmamak lazım tekrar buyuk gecmıs olsun..

Ludacris
01-08-2010, 12:34
Baş ağrıtma falan değil aksine ne güzel yazmışın.
Allah acil şifalar versin, insallah biran önce normal hayatına dönersin.
Insan böyle bi yaratık işte başına geleceğini bile bile lades yapıyor yaşam ile. Halbuki 10 sn gözünüzü kapatın düşünün kaza sonucu gözlerinizi kaybettiniz.. Ne kadar acınası oluruzz dimi :(

caglarcb
01-08-2010, 12:39
Rabbim acil şifalar versin.

Dikkatli olup, galyana gelmemek lazım. :(

mitsubishi_boy
01-08-2010, 12:41
Trafik affetmiyor. Lütfen kurallara uyalım. Çok geçmiş olsun.

chare
01-08-2010, 12:47
allah acil şifalar versin kardeşim. allah kimsenin başına vermesin...

Ramiz
01-08-2010, 12:56
Allah acil şifalar versin ama hangimizin ne olacağı belli değil

civicsi_r
01-08-2010, 13:39
çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda ayağa kalkarsınız....

se®k@n
01-08-2010, 14:04
Cok gecmis olsun.. :(

Ben de kaza yaptıgımda 4 kaburga + 1 köprücük kemigim kırılmıstı.. Yazdıklarını cok cok iyi anlayabiliyorum..

blueedeep
01-08-2010, 14:11
çok geçmiş olsun

mrtngn
01-08-2010, 14:11
Dostum nasıl bi kaza yaptın nasıl oldu bilmiyorum...Ama Allah daha büyüğünden korusun..Beterin beteri vardır...Allah korumus bu yaralanmalarla atlatmışın...

İnsan 1 dakika sonra ne olcagını bilmiyor,hiç kimsenin garantisi yok...

Allah acil şifalar versin

a3t
01-08-2010, 14:35
Allah acil şifa versin dostum

melih
01-08-2010, 14:45
Allah acil şifalar versin, büyük geçmiş olsun..

34btr1907
01-08-2010, 15:19
gecmıs olsun acıl sıfalar...bu yazdıkların baş agırtma değil çogu kişiye bende dahil kulağına küpe oldugunada emınım gaza basarken bundan sonra umarım herkezin hafızasının bi köşesinde bu durum canlanır ve kendi basınada gelebilir diye düşünüp ona göre hareket eder.

by_BuRoCk
01-08-2010, 15:19
Allah acil sifalar versin kardeşim
okudum çok duygulandım Allah kimseye yaşatmasın

ladaman
01-08-2010, 15:25
çok çok geçmiş olsun

evet bende dahil bir çok insan direksiyona geçince kendimizi en iyi şoför sanıyoruz inanın bu konuyu okuyunca irkildim bundan sonra daha sakin olmayı deniycem

ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN......

Maxiboost
01-08-2010, 15:45
Kardesim ayagada kalkmissin azda olsa allaha sukur hic boyle seylere takma kafani. Elinde olan birsey yok nasil tuvaletin geldiginde sonsuza kadar tutamiyorsun ayni sey elinde olan birsey degil. Bak bizlerle yazisiyosun ne guzel ya hic yazamasaydin? O yuzden takma kafana bizide bilgilendir yurudum ettim bugun soyle oldu vs diye :)

fatih(fb)
01-08-2010, 15:50
acil şifalar dilerim geçmiş olsun..

306gti
01-08-2010, 23:13
Allah acil sifalar versin ..

Sebring
01-08-2010, 23:25
Tez zamanda acil sifalar diliyorum kardesim.Gunu gelecek,buna da hep birlikte "gectiiii...gittiiii" deyip hatirlayacagiz.Moralin yuksek,sagligin daim olsun.

scream3057
02-08-2010, 00:59
profilde yazan yaşın itibarı ile ve yaşadığın duyguların birebir olmasa da bir benzerini yaşamış biri olarak çok geçmiş olsun kardeşim diyorum...umarım yanlış anlaşılmam...

bir kere yazdıkların kesinlikle kafa s.kmek falan değil,tam tersine çözümleme yapmışsın,bizlere örnek teşkil etmek istemişsin,bu davranışından dolayı ben kendi adıma teşekkür ediyorum...

belki senin yaşadığının yanında lafı bile geçmez ama ben de 4 nisan 2010 da sağ ayağımı bilekten kırdım...ameliyattı,platindi,alçıydı derken ayağım 53 gün alçıda kaldı,o 53 gün sonunda alçım çıkartıldı ve açığa çıkan bacak ve ayak sanki benim değildi...bilek kan dolaşımı zayıflığından ve hareketsizlikten dolayı şişmiş, abartısız sağlam olan ayağımın iki katı...alt baldır ve üst baldır kasları yine hareketsizlikten neredeyse tamamen erimiş,ayak derisi soyulmuş,çeşitli alerjik durumlar oluşmuş,vesaire,vesaire...o 53 günlük zaman zarfında bırak üzerine basmayı,koltuk değneksiz veya yardımsız pek çok işimi yapamaz hale gelmiştim ki koltuk değnekleri alçım çıkartıldıktan sonraki 1 aylık müddette de yine en yakın refakatçilerimdi...e tabi işimizden gücümüzden de olduk,bir sürü bişeyler oldu...

en çok koyan da beklediğin,geleceğini düşündüğün insanlardan gelmeyen ilgi,alaka oldu...

aslında ben anladım ki; kırılan sadece ayağım değildi...

çok da yeri değildi belki ama bende paylaşmak istedim durumumu...

umarım en kısa zamanda tekrar eski sağlığına kavuşur,birebir kendi kudretinle hayatını idame ettirirsin kardeşim...

allah acil şifalar nasip etsin...hepimizi de şerden korusun...

said_
02-08-2010, 01:06
çok geçmiş olsun bu kadar kaza oluyo ama genede bakıyorum trafikte oyun oynar gibi araba kullananlar bu işi artık oyun gibi görmekten vazgeçmemiz lazım trafik ciddiye alınmıyo Türkiyede

iyikide yazmışsınız ben ve benim gibi yeni adaylara örnek olur bişi yapmadan önce bi daha düşünürüz

Buğra A.
02-08-2010, 01:58
Kardeşim,acil şifalar.Allah,seni ailene bağışlamış,o yeterli.

aron76
02-08-2010, 08:26
allah yardımcın olsun acil şifalar versin

ekmekarası
02-08-2010, 10:15
acil şifalar.

Günkut
02-08-2010, 10:30
umarım biran önce iyileşirsin kendine gelirsin trafikte af yok arkadaslar cok cok dikkatli olmak lazım 1 snlik olay hayatımızın sonuna mal olabilir arkadaslar bunu bilincinde gitmek lazım yollarda :(

pnrkc
02-08-2010, 10:33
Allah kimseyi hastanelere düşürmesin..

acil şifalar dilerim.

KingoAtmo
02-08-2010, 10:38
tekrar geçmiş olsun kardeşim, acil şifalar dilerim.
duygularını paylaştığın için saol.
Allah kimsenin başına vermesin.

Şu nuda anlatayım o zaman ,
Perşembe günü ilkokulu aynı sırada okuduğum, sünnetimizin beraber yapıldığı arkadaşım trafik kazasında hayatını kaybetti ... tüm tanıdıkları perişan, senelerdir 4 senedir görmemiştim, bir sonra ki görüşemeyeceğimiz yada cenazesine gideceğim aklıma bile gelmezdi.
Allah senin ailene sevdiklerine bağışlamış ....

necoone
02-08-2010, 10:45
Çok geçmiş olsun.
Acil şifalar dilerim çok doğru yazmışsın.

izo
02-08-2010, 10:50
çok geçmiş olsun, bilmedigimden soruyorum kazayı nerde yaptın amerikada mı turkiyede mi?

white light
02-08-2010, 10:54
allahtan acil sifalar dilerim bir an once ayaklanıp eskı durumuna donup hayata kaldıgın yerden devam etmenı dılerım cok buyuk gecmıs olsun

Ertan-R
02-08-2010, 11:02
çok geçmiş olsun acil şifalar.

redlinemst
02-08-2010, 11:08
Allah acil şifalar versin.
Lütfen dikkatli olalım siz ne kadar iyiyseniz,sizin kadar iyi olmayan hatta çok kötü olan sürücüler var.Lütfen dikkat...

SkY
02-08-2010, 11:14
geçmiş olsun acil şifalar.

Baran^
02-08-2010, 11:16
Babam doktor olduğu için kuçukluğumden beri hastahanelerle haşır neşir olmuş biri olarak senın durumuna düşmememe rağmen neler hıssettiğini azda olsa anlıyorum.Ne kadar zor birşey olduğunu yaşamayan bizlerin anlaması cok güç ders cıkarmamız zor fakat aklı başında olan her ınsanın bu araba camiasının içindeki bizlerin bunları gozardı etmemesi gerektiğini düşünüyorum.Eskiden bende gazlardım kendi capımda riskler alırdım düşünmezdim neler olabileceğini fakat son birkaç senedir 360 derece döndüm kullanım tarzımdan.Artık otobanda bile 110km gecemiyorum sehir içinde tabiri caizse emekli gibi arac kullanıyorum sinyalsiz serit bile değiştirmiyorum gaza basmaya cok rahat girilebilecek aralara bile girerken korkuyorum.Arabama acıyorum ve yavaş gittiğim için coğu zaman trafiktekilerden küfür işitiyorum.Bunlar umrumda değil akıllandığımı düşünüyorum ve kendimle gurur duyuyorum.Trafikte abuk subuk hareketler yapanlaraysa neler dediğimi tahmin bile edemezsiniz.Sana Allahtan acil şifalar diliyorum ömrünün geri kalanını sağlık sıhat içinde gecirmeni temenni ediyorum..Tekrardan cok gecmiş olsun.

K.O.
02-08-2010, 11:36
söledikleriniz cok dogru bi yaklasım bencede.ara sıra bizde gaza gelip basıyoruz fakat cok yanlıs.artık emekli gibi sürmek en mantıklısı geliyor.saglık gibisi yok gercekdende.