PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : senetsiz verilen mal hakkında yardım !.

devil_berk22
09-08-2010, 19:16
konuyu açmamın sebebi aracımla beraber tesisatımıda satmıştım aracın üzerinde ve arada bir tanıdık olması sebebiyle senet yapmamıştım adam her ay ödüyordu ancak son 2 aydır ödemiyor ve telefonlarıma cevap vermiyor(başka numaradan arasamda) ne yapmam gerekiyor ş.dışında olmam nedeniyle evinede gidemiyorum istanbula geldiğimde gidebilirim ancak acaba savcılığa şikayette bulunsam veya karakola gitsem herhangi bir faydası olurmu ne yapmam gerekiyor çok moralim bozuk yardım ederseniz sevinirm.

Yigit-Y
09-08-2010, 19:24
sattığına dair teslim ettiğine dair herhangi birşey yoksa ist. kalabalık bir grup ile evine gidip haciz işlemi uygulamaktan başka bie şey yok...

herhangi bir belge varsa savcılığa suç duyurusunda bulunabilir...

devil_berk22
09-08-2010, 19:27
bilmiyorum valla ya elimde belgede yok arabayı bulursam o yetecek zaten bana

BAHADIR24
09-08-2010, 19:36
Suç unsuru olmadığı için suç duyurusunda bulunmanın bir yararı olmaz, zor kullanarak alayım dersenizde başınıza bela alabilirsiniz; elinizde yazılı bir belge olmadığı için icra takibindende bir sonuç almanız zor.(karşınızdaki insanda Allah korkusu varsa iş değişir)
Siz en iyisi gidin yüz yüze konuşun; gerekirse yasal yollara baş vuracağınızı söyleyerek gözünü korkutun. (bir hukukçu tavsiyesidir;)

fatih(fb)
09-08-2010, 19:56
sattığına dair teslim ettiğine dair herhangi birşey yoksa ist. kalabalık bir grup ile evine gidip haciz işlemi uygulamaktan başka bie şey yok...

aynen yiğit arkadaşın dediği gibi kendin bulup kendin haciz işlemi yapacaksın başka bir yolu yok. olsa bile çok beklersin zaten..

batucan
09-08-2010, 19:58
gidip senet imzalatçan başka şansın yok...

SekoLive
09-08-2010, 19:59
gidip senet imzalatçan başka şansın yok...

aynen eksik kalan işi tamamlamaya geldim diye giriceksin içeri sonra olayı anlatıp arkdaşın dediğini yapcan başka şansın yok bide anladıgım kdarıyla tesisatı taksitle sattın dimi?

sinan-s
09-08-2010, 20:03
Çok büyük hata etmişsin kardeşim ya baştan

EfeTopcu
09-08-2010, 20:25
Arkadasınla goruşsen ?

01ASU
09-08-2010, 20:30
genelde tr de uygulanan uygulamayı uygula 1 adet haydarla git alırsın :)

minimal_freak
09-08-2010, 20:38
tesisatın son 2 taksiti mi yoksa araç bedelide var mı içinde, umarım sadece tesisatı vermissindir taksitle

Oytun
09-08-2010, 20:45
merak ettim, kaç paralık tesisat bu? özelse paylaşma tabi.

kop42
09-08-2010, 20:47
dırek ısmını soyısımını bılıyorsan adresını telefonunu savcılıga suc duyurunda bulunucaksın senete sepete gerek yok savcılık herseyı halledıyor

batucan
09-08-2010, 20:48
dırek ısmını soyısımını bılıyorsan adresını telefonunu savcılıga suc duyurunda bulunucaksın senete sepete gerek yok savcılık herseyı halledıyor

nasıl ispatlicak?

kop42
09-08-2010, 20:49
savcılık halledıyor bızzat basımıza geldı

Boost Up
09-08-2010, 20:51
Arkadaşla ticaret ya-pıl-maz:D.

ofli
09-08-2010, 22:04
Suç unsuru olmadığı için suç duyurusunda bulunmanın bir yararı olmaz, zor kullanarak alayım dersenizde başınıza bela alabilirsiniz; elinizde yazılı bir belge olmadığı için icra takibindende bir sonuç almanız zor.(karşınızdaki insanda Allah korkusu varsa iş değişir)
Siz en iyisi gidin yüz yüze konuşun; gerekirse yasal yollara baş vuracağınızı söyleyerek gözünü korkutun. (bir hukukçu tavsiyesidir;)
döktürmüşsün sevgili avukatım :D

|| CaNeR ||
09-08-2010, 23:14
Bizim de başımıza aynı şey geldi,müşterimize senetsiz mal sattık ama faturasını kestik.Ödemeler gelmeyince fatura ile suç duyurusunda bulunduk.İcra tebligatı kendisine ulaşınca tutuştu ödedi .

kado
10-08-2010, 00:37
aracın satışını verdiysen bir bardak soğuk su iç istersen elinde satışa dair senetlerin yok , herhangi bir yerde ben ona parasını peşin verdim der sıyırır bu işten

başalp
10-08-2010, 08:21
gidip yüzyüze alamadıktan sonra savcılık bişey yapamaz....

34btr1907
10-08-2010, 08:28
Elinde senet belge vs...yoksa savcılık ne yapabilir? HİÇ aranızda halletmeye çalış diyecek sende ilk önce arkadaşına sorcaksın olmadımı adamla yüz yüze geliceksin olmadımı arabanın her gun 1 lastiği kesiceksin olmadımı camları patlatıcaksın odamı olmadı kafasını kırcaksın alcaksın odamı olmadı su iççen ozamn başka yapılcak bişi varsa söyleyin bende öğreneyim.

Günkut
10-08-2010, 09:06
Elinde senet belge vs...yoksa savcılık ne yapabilir? HİÇ aranızda halletmeye çalış diyecek sende ilk önce arkadaşına sorcaksın olmadımı adamla yüz yüze geliceksin olmadımı arabanın her gun 1 lastiği kesiceksin olmadımı camları patlatıcaksın odamı olmadı kafasını kırcaksın alcaksın odamı olmadı su iççen ozamn başka yapılcak bişi varsa söyleyin bende öğreneyim.

bence savcının edicegi tek kelime var aklın nerdeydi kardesm ?

Tayfun-E30
10-08-2010, 10:16
elinde resmi hiçbirbelge olmadığı için yapacak hiçbişey yok zararın çok büyük değilse bence tölere et biraz sopayla silahla konvoyla saldırmanın hiçbir manası yok dünyanın binbirtürlü hali var anladığım kadarıyla kötü niyetli biri değil her taksidini ödemiş son 2yi ödeyememiş telefonları açmamasının hiçbir savunulur tarafı yok tabiki ama dediğim gibi bence biraz tölere et.

devil_berk22
10-08-2010, 16:17
arkadaşlar herkese cevaplarından ötürü teşekkür ederim. olayı biraz açıklamak istiyorum aracın bedelini noterde satış yaparken aldım tesisat içinde 4500 tl fiyatta anlaştık 2000 tl yolladı ancak son kalan 2500 tl yi yollamadı arıyorum açmıyor msj atıyorum cvp yazmıyor bikaç arkadaşa belirttim durumu işler bu saatten sonra değişicek mecburen. evi adresi belli aracı altından alıcaklar veya tesisatı komple alıp verdiği parayı yakıcaklar sanırım hiç ama hiç sevmediğim durumlara girdiğim için çok canım sıkılıyor. birdaha senetli senetsiz hiç bir işe girmem nakit alışverişten temizi yok bu dünyada.

Tuning055
10-08-2010, 16:21
arkadaşlar herkese cevaplarından ötürü teşekkür ederim. olayı biraz açıklamak istiyorum aracın bedelini noterde satış yaparken aldım tesisat içinde 4500 tl fiyatta anlaştık 2000 tl yolladı ancak son kalan 2500 tl yi yollamadı arıyorum açmıyor msj atıyorum cvp yazmıyor bikaç arkadaşa belirttim durumu işler bu saatten sonra değişicek mecburen. evi adresi belli aracı altından alıcaklar veya tesisatı komple alıp verdiği parayı yakıcaklar sanırım hiç ama hiç sevmediğim durumlara girdiğim için çok canım sıkılıyor. birdaha senetli senetsiz hiç bir işe girmem nakit alışverişten temizi yok bu dünyada.

geçmiş olsun inş. başınıza bi iş almadan halledersiniz..