PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Hangi Tüv İstasyonu

Serkan06
10-08-2010, 21:15
Arkadaşlar ayın 20 sinde muayeneye giricem, araçta çok bağırmayan eksoz, 6 cm spor yay f1 korna stop filmi çamurluk beyaz sinyalleri var, birde ruhsat hatalı yazılmış, esnek olan bir istasyon bilen varmı? yoksa sökücem ne var ne yok...

by_BuRoCk
10-08-2010, 21:26
esnek istasyon yok gibi
her tuv de çalışanın ogunki psikolojisine baglı arabaların geçip geçmemesi
benim geçemedigim istasyonda başka arkadaşım aynı sorunlarla tek seferde geçmişti
yani kişi baglı şans işi biraz sen herşeyini tamamla git kardeş 2 kere ugraşma

Serkan06
10-08-2010, 21:42
yandık desene:(

Frid
10-08-2010, 21:44
kuralar belli ruh halidiye birşey yok arkadaşlar kimisine göre rulman boşlugu çoktur kimisine göre az bu ustanın kanati gibi biraz yoksa senin amerikan park denen şekilde yanan çamurluk sinyalin varsa feriştah gelse yine agır kusurdur :D

CasabLanca
10-08-2010, 21:51
eryamana git sen

Serkan06
10-08-2010, 21:55
arka su fsıkiye memeside çalışmıyo :D

dehsettuning
10-08-2010, 21:58
kafayı takacakları tek şey bence f1 korna,,butun yazdıkların vardı bende sadece kornayı sokup geldık,,ruhsattakı yanlıslık olayı ise ek1 formu ıle cozuluyor onuda ivedık ıstasyonunda 5 tl y3e satıyor takıpcıler

ceskin
10-08-2010, 21:59
kesınlıkle eryaman.bende ordan gectım

by_BuRoCk
10-08-2010, 22:00
kafayı takacakları tek şey bence f1 korna,,butun yazdıkların vardı bende sadece kornayı sokup geldık,,ruhsattakı yanlıslık olayı ise ek1 formu ıle cozuluyor onuda ivedık ıstasyonunda 5 tl y3e satıyor takıpcıler

işte en büyük örneklerden birisi :D
6 cm yay amerikan sinyal spoon kanat vti lip vs. :D
geçti tek seferde :D

dehsettuning
10-08-2010, 22:02
işte en büyük örneklerden birisi :D
6 cm yay amerikan sinyal spoon kanat vti lip vs. :D
geçti tek seferde :D
kanka valla nasıl sevindik o zaman :D

Frid
10-08-2010, 22:05
2003 öncesi çamurluk sinyali şart degil amerikan sinyal geçer tabi eg :D

by_BuRoCk
10-08-2010, 22:07
2003 öncesi çamurluk sinyali şart degil amerikan sinyal geçer tabi eg :D

taktın sende amerikan sinyaline :D

Serkan06
10-08-2010, 22:08
ivedikmi diyosunuz yani arkadaşlar? ben açıkcası sadece yay ve eksozu bırakıp gerisini söküp gidicem bu şekilde gecermi yani? çamurluk ağızları lastik yanaklarıyla sıfır nerdeyse, çok yüklenirsen sol arka sürtüyor...

dehsettuning
10-08-2010, 23:11
ya git bı bırsey sokmeden ne yazrlarsa ona gore davranırsın kendıne ezıyet etme :)

oenal
10-08-2010, 23:17
ya git bı bırsey sokmeden ne yazrlarsa ona gore davranırsın kendıne ezıyet etme :)

İkinci kez muayne ücreti ödemesi gerekecek o şekilde giderse en iyisi tedbirli gitmek korna olayında geçemiyor araç onu değiştir bence

scream3057
10-08-2010, 23:21
en büyük sıkıntın kornan olur :) ama yine de önlemi alıp en çok tehlike yaratabilecek şeyleri sökmekte fayda var sanırım...

fatiii
10-08-2010, 23:25
ankarada tüv sıkıntısı olan varsa pm den ulaşsın herturlu her şekilde arac muayinesinde yardımcı olurum..egzoz vs hicbisey sokmesine gerek yok.fazla bilgi icin pm yoluyla ulasabılırsınız

highpower
10-08-2010, 23:25
Benim bildiğim 2 kez hakkı var 1 ay içerisinde eksikleri tamamlarsa yeniden ücret ödemez.Bu arada sonradan turbo uygulayıp muayenede sıkıntı yaşayan varmı?
İkinci kez muayne ücreti ödemesi gerekecek o şekilde giderse en iyisi tedbirli gitmek korna olayında geçemiyor araç onu değiştir bence

CasabLanca
10-08-2010, 23:30
ankarada tüv sıkıntısı olan varsa pm den ulaşsın herturlu her şekilde arac muayinesinde yardımcı olurum..egzoz vs hicbisey sokmesine gerek yok.fazla bilgi icin pm yoluyla ulasabılırsınız

vergi borcunu halllediyon mu :D:D

fatiii
10-08-2010, 23:31
vergi borcunu halllediyon mu :D:D

o kasar :D:D

R.I.P
11-08-2010, 00:24
yok öyle bişey.ağır kusurları varsa eline bi belge verirler 1 ay süre içinde 1 kez daha gelme hakkın var.kendimden biliyorum daha cuma günü ağır kusurdan kaldım.

TolgaEsentepe
11-08-2010, 00:25
deneyimim üzerine eryaman diyorum bende :) f1 kornaya takarlar benim çalışmayan kornamı farketmezler :)

ALPER-VNS
11-08-2010, 03:23
benm arabam aşırı basık değil normal ama yine de bıraktılar mesela yükseltip geçtim 2.de arabayı çaprazdan yükseltiyolar yani atıyorum ön sol dan bi de arka sağdan takoz üzerine çıkarıyolar arabayı lastikle çamurluğun arasına adamın eli girdi girdi.. girmedi kalırsın.. gerçi ivedik 2. kısımda amortisörcü ziya war 10 dakkada bi aparat takıyo arabaya 2 cm falan yükseltiyo.. geçirir yani muayneden.. deneyin bence full basık gitmeyin

makif84
11-08-2010, 07:27
Korna ve egsoz sorun çıkartabilir.Muameleciler akyurta götürüyorlar bilgin olsun

highpower
11-08-2010, 10:59
turbo uygulamasından sonra muayeneye girip sorun yaşayan ya da yaşamayan var mı arkadaşlar tecrübesi olan?

fatiii
11-08-2010, 11:13
turbo uygulamasından sonra muayeneye girip sorun yaşayan ya da yaşamayan var mı arkadaşlar tecrübesi olan?

normal bi istasyondan gecme şansınız yok..

serhatayasli
11-08-2010, 14:56
gölbaşına gitme gecemezsin

Serkan06
11-08-2010, 19:47
cumartesi sanayi yolları gözüktü bize...

Frid
11-08-2010, 19:58
taktın sende amerikan sinyaline :D

çok fena takarım :D

ivedikmi diyosunuz yani arkadaşlar? ben açıkcası sadece yay ve eksozu bırakıp gerisini söküp gidicem bu şekilde gecermi yani? çamurluk ağızları lastik yanaklarıyla sıfır nerdeyse, çok yüklenirsen sol arka sürtüyor...

asıl gerisi kalsın yayı sök yada bir şekilde yükselt egzozda kat iptali varsa onuda hallet kornadanda kesın kalırsın normal bır korna çalsın tamam

spoon kanat vti lip vs. sorun olmaz

kaç kere öyle bir olaya maruz kaldınız ki

cumartesi sanayi yolları gözüktü bize...

her zaman işe yarayan tek formul araçta oynama yapmadan gir yazılan agır kusurları düzelt 1 ay içerisinde tekrara git agır kusurlar düzelmişse geçersin

kım nederse desin son yazdıgım cümle özettir gram şaşmaz :heyoo:

Serkan06
11-08-2010, 20:12
bende öle dğşündüm ama özel sektörde izin almak sorun oluyor, aslına bakarsan ben bir iki ufak değişiklikle gideyim diyorum,kornayı söküp, sinyalleri değiştirip, birde arka cam fıskıyesini yaptırıp gidim diyorum, ondan sonra arıza çıkaracak iki şey var onlarda yay ve eksoz kalırsada onlardan kalır, aslında yaylardanda memnun değiliğim çok sarsıyo onlarıda söktürsem olur, işin ilginci şu arkadaşım tüvde çalışıyor küçük bir kasabada, ona gösterdim aracı, korna ve sinyalleri değiş gel başka bi sorun yok dedi ben eksoz ve yaydan bırakmam dedi, tabi her yerde aynı olmuyo durum...

Frid
11-08-2010, 20:20
bende öle dğşündüm ama özel sektörde izin almak sorun oluyor, aslına bakarsan ben bir iki ufak değişiklikle gideyim diyorum,kornayı söküp, sinyalleri değiştirip, birde arka cam fıskıyesini yaptırıp gidim diyorum, ondan sonra arıza çıkaracak iki şey var onlarda yay ve eksoz kalırsada onlardan kalır, aslında yaylardanda memnun değiliğim çok sarsıyo onlarıda söktürsem olur, işin ilginci şu arkadaşım tüvde çalışıyor küçük bir kasabada, ona gösterdim aracı, korna ve sinyalleri değiş gel başka bi sorun yok dedi ben eksoz ve yaydan bırakmam dedi, tabi her yerde aynı olmuyo durum...

bende tüv çalışanıyım yaylarkan kesin bırakırım sürtme yaparsa egzoz son susturucu işe bırakmam komple sistemde bırakırım tabi :D arka silecektende kalırsın kornadan kalırsın sinyallerden kalırsın sinyallerin fişini sök yeter çamurluktakilerin tekrar için yarım günlük izin yeter sanırım yada bir tanıdıgına götürebilir sıkıntı olmaz

Serkan06
11-08-2010, 20:27
yaw sölesene tüv çalışanı olduğunu allah iyiliğini versin, ozaman yaylarıda söküyorum:D dur resim atim

Frid
11-08-2010, 20:30
yaw sölesene tüv çalışanı olduğunu allah iyiliğini versin, ozaman yaylarıda söküyorum:D

sakal yokki :D

Serkan06
11-08-2010, 20:32
http://img824.imageshack.us/img824/5566/img0863q.jpg (http://img824.imageshack.us/i/img0863q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

SekoLive
11-08-2010, 20:40
arkadaşlar herkes ferit kadar insaflı deil bu sölediklerinin 10 katı arıza çıkaranlar var siz feritten daha katısını düşünün :D :D :D

Frid
11-08-2010, 20:50
arkadaşlar herkes ferit kadar insaflı deil bu sölediklerinin 10 katı arıza çıkaranlar var siz feritten daha katısını düşünün :D :D :D

valla işyerinde herkes gibiyim Serkan muamelecilere sorsan demediklerini bırakmazlar bana :hehe: hep 2 sayfa kusur dayıyorum ellerine :D

Serkan06
11-08-2010, 21:00
resime yorum yapmadın hocam?

SekoLive
11-08-2010, 21:04
valla işyerinde herkes gibiyim Serkan muamelecilere sorsan demediklerini bırakmazlar bana :hehe: hep 2 sayfa kusur dayıyorum ellerine :D

ferit yoksa çatalcadaki arkadaş sen miydin?? doğru söle senmiydin :D :D :D

Frid
12-08-2010, 20:56
resime yorum yapmadın hocam?

askıya almadan belli olmaz ki sürtmez dedıklerımız sürtüyor :D sürter dediklerimiz sürmüyor:D

ferit yoksa çatalcadaki arkadaş sen miydin?? doğru söle senmiydin :D :D :D

hahaha hepimizi aynıyız şirinler :D :D

snan1910
12-08-2010, 21:38
bugune kadar cok goturdum arabada filitreli araba nasip olmadı. filitreden dolayı kalıyormu bılen varmı?

Serkan06
12-08-2010, 21:44
cumartesi günü yayları kornayı stoplardaki filmleri söktürüp sinyalleri değşip, arka silecek memesini yaptırıp öle gidicem muayeneye, sadece eksoz kalacak, bir sürede bu şekilde binicem araca, bu şekldede kalırsak yapacak bişey yok, canımız saolsun diyelim.

Frid
12-08-2010, 21:58
bugune kadar cok goturdum arabada filitreli araba nasip olmadı. filitreden dolayı kalıyormu bılen varmı?

hayır hafif

Serkan06
24-08-2010, 23:49
konuyu zamanında açmıştım, son durumu yazayım belki yardımı olur gidecek arkadaşlara,
aracımda 6 cm yay, f1 korna, çok bağırmayan eksoz, stop filmi, beyaz çamurluk sinyalleri, ve arka cam filmi vardı muayneye gitmeden önce, ankara ivedik istasyonundan randevu aldım, ve muayeneye gitmeden önce, stop filmlerini söktüp, çamurluk sinyallerini sarıya döndürdüm, f1 kornayı söktüm ve gittim. içerideki para ödeme işleminden çıkar çıkmaz hemen benim numara yandı ve muayeneye çağırdılar, aracı yanaştırdım lpg mi dedi evet dedim, tamam dedi bagajı aç, açtım bagajı şöle bir baktı, kağıda bi çentik açtı, tamam dedi sen geç bekle, hadi bakalım hayırlısı dedik, arabayı bindi silecekleri çalıştırdı, kornaya bastı ve silindire doğru yürüdü önceön lastikleri sonra arka lastikleri silindirde denedi, geçti aracı ileri aldı ve önce önden hidrolik sistemle kaldırdı baktı baktı, sonra arkayı kaldırdı baktı baktı orda bişeylerle uğraştı, geldi bi farları kontrol etti aletle, sonra ordan briine eksozu gösterdi, bana seslendi bindirdi araca bas abi gaza dedi, bastık tabi bizde naprsın, tamam abi dedi frene bas sinyal yak falan, bekle abi dedi, hadi bakalım dedik başladık beklemeye, yanıma geldi kaldıkmı dedim muayeneden evet abi kaldın dedi, uhhh dedim içimden, sorun ne peki dedim, abi motor numaran ruhsatta eksik yazılmış bir serviste tesbit ettir dedi, ben buldum buaray yazdım ama sen bunu teyit et dedi, sonra lpg tankı simit deponun altında baca denen bir hava deliği varmış, lpg ci onu komple silikonla kapatmış, abi ben sökemeye çalıştım olmadı dedi onu açtır hava alması lazım dedi, başka dedim, abi eksozu değiştir yönetmeliğe uygun değil dedi, yani eksoz ve baca deliği ağır kusur, bunun yanında arka cam filmi, eksik motor numarası ve sitepne bagajda duruyodu onun bağlantıları eksik diye üç adette hafif kusur verdi, hadi dedim hayırlı olsun, bu arada benim aracın sesi, o esnada orda muayeneye gelen 90 model şahinden daha az çıkyor, anladığım kadarıyla sorun eksoz tipinden, ve yaylara sorun çıkarmamsı beni şaşırttı, çünkü sol arka çamurlukta sürtme izleri vardı ve ayrıca sol salıncak darebliydi onada bişey demedi,
velhasılı biz cumartesi gttik eksozu söktük, eksozcu aynı esnada penseyle silikonu söktü, iki servise gittim biri, 50 lira ver abi motor numarasını teyit edelim dedi, uhh dedim içimden, başka servise gittim 20 lira dedi, ama 1 ila 3 saat arası sürer dedi, eyvallah dedim bastım çıktım gittim, öle muayne eden adamın yazzdığı motor numarası benim şimdiki numaram olmuş oldu çünkü teyit etirmedim, neyse geldik yine tüvtürke yine giriş işlemi yaptıdım çıktım hooop beni çağırdılar, geldi arkadaş ne vardı abi bunda dedi, eksoz vardı söktüm , baca kapalıydı açırdım dedim, tama abi geç evraklaırnı getiricem dedi, ana dedim bu kadarmı :) geçtik, geldi arkadaş, ruhsatta hata var benim abi geçtin dedi yapıştırdı bandrolü bir hafta içinde emniyete git düzelltir ruhsatını dedi, şimdide eminayete gidicez. umarım yine yalnış yazmazlar emniyette. işte böyle, kısacası belli başlı göze batacak durumlarınız yoksa aracınızda muayeneden geçemek pek sorun değil, aslında benim ağır kusurlar bile laf olsun diye verilmiş gib geldi bana. uzun oldu biraz ama işleyişi anlatmak istedim. saygılar

maxpower
08-10-2010, 11:25
üzerinden biraz zaman geçmiş. son karar ne ankarada hangi tüve götüreyim?

tamponlarda amerikan park ve f1 korna var, söktürüp mü gideyim yoksa geçer mi?

snan1910
08-10-2010, 11:47
ben direk ivediğe gittim 3,5cm lik yay,filtre,egzozda cut out,birde ms var aracta ama onu hıc saymıyorum gormuyolar bile. egzoza bıraz bakındılar ama birşey diyen çıkmadı. sorunsuz kusursuz geçtik.

oğuzk
08-10-2010, 13:07
http://img824.imageshack.us/img824/5566/img0863q.jpg (http://img824.imageshack.us/i/img0863q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Rahatlıkla geçer bence

Kornaya bakıyorlar mı ya ?:confused:

İvedikte yangın tüpsüz geçmiştim :)