PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah araç bakımı hakkında önerileriniz(meguiars)

Ertug_T.
11-08-2010, 22:54
Arkadaşlar araç 30.000km de 2 yıllık bugün ilk kez komple meguiars detaylı temizlik+korumaya girdi..artık daha iyi bakmak istiyorum..önereceğiniz temizlik alet edevatları nelerdir..basit günlük kullanım için..çok fazla malzeme istemiyorum..kolayca uygulanabilir olmalı..

http://img683.imageshack.us/img683/3371/img0226pj.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/3387/img0229oz.jpg

M.Sözge
11-08-2010, 22:56
çok fena olmuş esas renk çıkmış ortaya 3-4 yıkamada bir hızlı cila attır

TarikS
11-08-2010, 22:58
eldiven
nxt car wash veya wash&wax
nxt tech wax 2.0
uber veya adam's kurulama havlusu
nxt endurance high gloss lastik parlatici
mikrofiber bez
ultimate quick detailer veya ultimate quick wax

ekstra olarak collinite 915 guzel olur

nxt tech wax yerine poorboy's black hole glaze yapabilirsin ama nxt gibi kalici olmaz ustune kalici olmasi icin collinite 915 atarsan araban yanar ;)

arabani kopukle sungerle falan yikatma, guzel edivenle yikatip kendi kurulama havlunla kurulat, cizilmesin bir sey olmaz..cila yapmasan da parlar :)

illa ki cook minik cizikler olusacak, onemli olan artmamalarini saglamak :icon_tup:

mrtngn
11-08-2010, 23:00
Masallahh...

Bu temizliği görünce,hep bu sekilde kalsın bu görüntüyü yasatayım istiyor insan dimi :D:D

Detailing bölümünde istediklerini bi hamlede bulamasanda,bicok soruna cevap vardır...

Bende bu tarz biseylerle ufaktan ugrasmak istiyorum.Parlasın,güzel koksun,temiz olsun falan :):)

Benim sorularımada acıklık getirecek bu konu..:)

Ertug_T.
11-08-2010, 23:01
evet artık bende vakit buldukça bakımını vaxını fln kendim yapim diyorum..

ruudvan
12-08-2010, 00:47
dusgun bır yıkama yıkamadan snr mutlaka en azındn sprey cıla zamanın varsa saglam kalıcı bır cıla.
her markayı kullanabılırsın bazısı cok zamanını alır bazısı az zamanını alır bazısı cok parlatır bazısı kalıcı olur..
bn su ucluyu onerırım

ultımate wash and wax
ultımate quık detaıler
nxt tech wax

sampuanı guzel bı sunger mıcrofıber bezle surkı cok cızık olusmasın
kurulamayıda en az seferde yapıcak bı bez lazım yıne mıcrofıber..