PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiralık araca yazılım, firmalar ne der?

gurcell
16-08-2010, 16:22
Çook meşhur büyük bir kiralama firmasından kiralanmış iki tane Vw araca yazılım yaptırsak mı diye düşünüyoruz. Araçların biri passat 1.6 tdi, diğer 1.4 tsi. Bu kiralama firmalarının cinslikleri oluyor duyduğum üzere. Adamların plakalıklarını bile söktüğünde fırsatını buldular mı değiştiriyorlarmış. Servis için Doğuş'a gittiğinde de bazen kiralama firmasından birileri gelip bakıyorlarmış araca, ne dersiniz çok agresif bir yazılım atmayıp kullansak mı yoksa aman elleme anında canını sıkarlar mı diyorsunuz? :D:D:D

Day Walker
16-08-2010, 16:24
eğer derinderenin araçlarından ise sakın yaptırma yakalarlarsa bi dünya uğraştırıyolar cam filmi ses sistemi falan yaptıranlar vardı sözleşmeyi falan fes etmeye kalkmışlardı.

gurcell
16-08-2010, 16:26
Derindere değil.

baretta
16-08-2010, 16:31
Intercity dir muhtemelen , yazılım attırıp sözleşme bitmesine yakın orjinale çevirseniz yemezler mi :)

ruudvan
16-08-2010, 16:31
bnce anlamazlar bile..görünen bişey deil sonuçta..

Safak
16-08-2010, 16:35
Yaptığınız sözleşmede herşey yazar...

Ludacris
16-08-2010, 16:41
Gürcell merdiven altı yap bence. Önemli olan senin faydalanman :) anlamazlar.

Fatih Kavak
16-08-2010, 16:55
Ne kadar süre araç sizde kalıcak kısa süre içinse boşa masraf etmeyin küçük küçük yazan mad.leri iyi okumak lazım.

emp:)
16-08-2010, 16:59
VW 1.6tdi motora daha yazılım atılamıyor diye biliyorum tek çözüm powerbox onuda sökerseniz kimse anlamaz. Chipte anlaşılmaz sanmıyorum çok zor:)

Sierra Rs
16-08-2010, 19:56
Chip ile kullanım esnasında motorla ilgili bir sorun cıkmazsa aracıda süresi bitmeden stock hale çevirirseniz sorun olcagını sanmıyorum fakat aracın turbo enjektör veya motorun yapısıyla ilgili bir sıkıntı olursa ve arac servise cekilirse yetkili servis çakabilir ve sonrası hic iyi olmaz :)

dragstar
16-08-2010, 20:04
Chip ile kullanım esnasında motorla ilgili bir sorun cıkmazsa aracıda süresi bitmeden stock hale çevirirseniz sorun olcagını sanmıyorum fakat aracın turbo enjektör veya motorun yapısıyla ilgili bir sıkıntı olursa ve arac servise cekilirse yetkili servis çakabilir ve sonrası hic iyi olmaz :)

yazılımı geri bile çekilse tabi geri çekildikten sonra ne kdr kullanıldığı önemli ecu sensör loglarına bakarak anlayabilirler:)

normalde 1 bar basan araba logdan bakıldığında 1.2 bar gözüküyorsa direk anlaşılır

Sierra Rs
16-08-2010, 20:11
yazılımı geri bile çekilse tabi geri çekildikten sonra ne kdr kullanıldığı önemli ecu sensör loglarına bakarak anlayabilirler:)

normalde 1 bar basan araba logdan bakıldığında 1.2 bar gözüküyorsa direk anlaşılır

Doğru söylüyorsun her türlü anlaşılabilir Kemal.

onurdestan
16-08-2010, 20:11
birde gps tarzı bişeyler var büyük firmaların araçlarında diye biliyorum bunuda düşünün

mmustu
16-08-2010, 20:13
iyide hangi kiralama firması ecu loglarına bakar :D :D

valla 170 e yakın araç kiraladım şimdiye kadar bana sorarsan hiç bişi olmaz abi :)

tabi ecudan kaynaklanan bir sıkıntı olmaz ise

dragstar
16-08-2010, 20:14
iyide hangi kiralama firması ecu loglarına bakar :D :D

valla 170 e yakın araç kiraladım şimdiye kadar bana sorarsan hiç bişi olmaz abi :)

aynen öyle:D

ben olabilcek en uç noktayı yazdım:D

aqustic
16-08-2010, 20:15
Bence yapılmaması daha dogru.
Benım oto kiralama yerim olsa araçlarımı kiraya versem aynı şeyi benım araçlarıma yapsalar ben istemem ve rahatsız olurum.O nedenle kendi aracıma yapılmasını istemedigim bir şeyi başka birisinin aracına gizli saklı yaptırmam...Kişisel görüşüm bu yönde.

Ludacris
16-08-2010, 20:25
Remap yapan bi çok rent-a car firma biliyorum
hatta akhisarada gelmişlerdi :D
yutupta bakın dr. Rent :hehe:

AvcI
16-08-2010, 21:38
yap gitsin :D

sen albeayada yapmışdın heralde anlatsana nasıl olmuşdu,

erh
17-08-2010, 00:20
1.6 tdi a remap yok. 1.4 tsi için de gerekli bişey. sıkıntı oldugunda orjinaline cevirirseniz yine anlasılmaz.. sıkıntınız olmaz pek yapılabilir.

SErhat.
17-08-2010, 00:34

Şimdi olmaz olmaz bu sefer konuyu açan arkadaşa bir denk gelir;tam denk gelir..:)

gurcell
17-08-2010, 07:47
yap gitsin :D

sen albeayada yapmışdın heralde anlatsana nasıl olmuşdu,

Albea değil de Clio'ya Özgün ile niyetlendik, gecenin bir yarısı giriştik, tipik renault , saçma salak sapıttı bazı şeyler, orjinale döndük, öldürsen bir daha ellemem.

Remap yapan bi çok rent-a car firma biliyorum
hatta akhisarada gelmişlerdi :D
yutupta bakın dr. Rent :hehe:

Hımm, bunlar ufak rent a car'lar yahu :)

Şimdi olmaz olmaz bu sefer konuyu açan arkadaşa bir denk gelir;tam denk gelir..:)

Valla bende bahtsız bedevilik var ve kutup ayıları çok yalnız. Ayrıca Murphy ile de çok yakın ilişkilerim var, kesin patlarım.

Ben en iyisi aracı kiralamak yerine satın alma yoluna gitme işine girmek düşüncelerini aşılamaya başlayım.

Bu arada başka konu açmayayım, Mercedes'lerdeki bu yeni nesil 1.6 süperçarçurlu makine remap'e açık mı?

Dynatech
17-08-2010, 08:20
Hiçbirşey olmaz..Arıza vs yakıp servise gitmediğin sürece periyodik bakımdan bakıma servise uğricaksın, periyodik bakımda da anlaşılmaz..

erh
24-08-2010, 08:42
mercedeslerde de remap imkanı yok simdilik

gurcell
26-08-2010, 08:01
Araba belli oluyor gibi, passat 1.4 tsi DSG olacak. 150 hp , 300 tork çıkarsak güzel olur, var mı mümkünatı?

ahk
26-08-2010, 08:06
plakalık iptali , cam filmi , navigosyon ekranı , yazılım hiçbişey olmaz sözleşmede de belirtiyor arabayı teslim ederken eski haline getiriceksin :D
hiç kimse püfürükten sebeplerle sözleşme iptal etmez ki bu söylediklerim uzun dönem kiralamalarla ilgili ;)

Eriador
26-08-2010, 08:11
yanlış anlamassanız kafama takılan bişi var ...

kiraladığınız araçalr öle pek ahım şahım performans aracı değil ... risk e girmeye değermi ?
hadi diyelim yaptınız kac gün geziceksiniz ki ve ne yapıcaksınız böle bişeye gerek duydunuz ?

bana biraz saçma geldi kızmazsanız.

ahk
26-08-2010, 08:15
istediğin model ve marka aracı kiralayabiliyorsun :D

gurcell
26-08-2010, 08:16
yanlış anlamassanız kafama takılan bişi var ...

kiraladığınız araçalr öle pek ahım şahım performans aracı değil ... risk e girmeye değermi ?
hadi diyelim yaptınız kac gün geziceksiniz ki ve ne yapıcaksınız böle bişeye gerek duydunuz ?

bana biraz saçma geldi kızmazsanız.

3 yıl kullanılacak bu araçlar, 1 ay değil. Hem Passat 1.4 tsi dötünü kaldırabilen bir araç değil, şehir içinde feci zor oluyor kullanımı, hızlanması vs çok yavaş, o yüzden yazılım istiyorum. Yoksa tutup da yarışacak halimiz yok.

Up306Gti
26-08-2010, 08:16
bence gereksiz olur ugraşmaya değmez arıza riskide söz konusu yinede keyif siizn.

Eriador
26-08-2010, 08:18
3 yıl kullanılacak bu araçlar, 1 ay değil. Hem Passat 1.4 tsi dötünü kaldırabilen bir araç değil, şehir içinde feci zor oluyor kullanımı, hızlanması vs çok yavaş, o yüzden yazılım istiyorum. Yoksa tutup da yarışacak halimiz yok.

madem parası ile kiralıcaksınız , kendi paranla risk e girip ucunda rezil olma durumu olucağına ona göre araç bakın derim tabi gene siz bilirsiniz.

gurcell
26-08-2010, 08:20
Parasını ben vermiyorum, rezil olma konusunu da anlayamadım? Kiralık araca yazılım yapanlar rezil mi oluyormuş? Rezil olmamak için gidip clio falan mı alalım? Mantaliteni çözemedim de...

Eriador
26-08-2010, 08:22
önceki msg larda yazdığını kastettim plaka nn plastiğinde bile birşey olursa ödeten firmalar bnece yazılım konusuna pek sağlıklı bakmazlar onu kasdettim.