PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung LE46C650 LCD TV vs PANASONIC Viera TX-P50V20 Plasma TV

coolvtec
18-08-2010, 12:06
Arkadaşlar bu iki TV arasında kaldım. Biliyorum biri LCD biri Plasma ama palsmaların büyük ekranda çok üstün olduğunu öğrendim. Bu panasonic için mağazanın en iyisi diyor herkez, ama samsungun verdiği görüntü daha bi iyi geldi. Plasma alırsam kesin bu bu modeli alacağım ama LCD alırsam samsungun bu modele veya siizn önerebileceğiniz 46" bir samsung lcd alacağım. 6 serisinin değişik varyasyonları var. bir de 7 seri si çıkmış. Konuya hakim arkadaşlardan bilgi yorum tavsiye bekliyorum. Teşekkürler...

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Viera/NeoPDP/TX-P50V20/specifications/5591369/index.html?trackInfo=true

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-46-full-hd-lcd-televizyon-le-46c650/ProductDetails.aspx?productId=evsam46c650&categoryId=155051

samsungun tüm modelleri;
http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/lcd-tv/index.idx?pagetype=subtype_p2

MiaMi
18-08-2010, 12:36
Öğretmenim ne alırsan al 2 ay sonra yeni serisi çıkacağından kafanda soru işareti kalacaktır. Ben 2008 de bunu aldım hd yayında olmadığından gayet işimi görüyor dev gibi. Bu arada bildiğim kadarı ile full hd ile hd ready arasında çok az bir pixel farkı var.

http://www.sicakfirsat.com/wp-content/uploads/2008/09/schaub-lorenz-slp-5066-plazma-metro-gross-market-kampanya.jpg

yiit
18-08-2010, 12:46
kesinlikle LED TV diyorum

http://darty.com.tr/e_commerce/LED-TV/SAMSUNG/UE-40C6510-LED-TV-p-40738-c-9.htm

derece43
18-08-2010, 12:47
imkan varsa led yoksa kullanıma bağlı olmakla beraber görüntü için plasma derim

tuFAN
18-08-2010, 12:59
samsung LED serisi c6000 c6500 gayet başarılıdır
http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue46c6500-led-tv,-117cm,-1920-x-1080,-ultra-clear,-4xhdmi,-dlna,-120hz,ue46c6500/productdetails.aspx?I_ID=45027

samsunglar c7000 serisinden itibaren 3 Boyutlu

coolvtec
18-08-2010, 13:03
tavsiyler için teşekkürler. arkadaşlar lde denen tv ler aslında lcd, sadece arkaya 2 tane led koymuşlar.

merttepe
18-08-2010, 13:08
normal tv yayınını plazma daha iyi veriyor, ayırca samsung 6 serisi ile panasonic TX-P42G20 kullanıyorum, plazma playstation, bluray, hd yayın vs her alanda daha iyi. led'in 100hzsi bile yeterli hıza ulaştıramıyor ekranı. oled alınmaycaksa led tvye falan hiç gerek yok. ama illa led diyorsan sharp'ın 4renk pixelli tvsi çok iyi.
Abi senin seçtiğin yerine benim kullandığım plazmayı tavsiye ederim.
http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Viera/NeoPDP/TX-P42G20/overview/5585738/index.html

Schumi
18-08-2010, 13:43
tavsiyler için teşekkürler. arkadaşlar lde denen tv ler aslında lcd, sadece arkaya 2 tane led koymuşlar.

Aynen öyle. Bildiğin LCD panel arkadan CCFL flörosan yerine led aydınlatma var. Hatta LED tv üretim maliyeti daha düşük ama yeni çıktığı için pahalıya satıyorlar. Birde stok eritmek için.

shuttle
18-08-2010, 14:43
Digitürk ve uydu yayınlarında (HD OLMAYAN yani) , ve de arada dvd izlemek için plazma mı tercih edelim ?

Lg LH2100 kullanıyorum , digiturk bagladıgım da , tüplü televizyondan bile daha kötü gösteriyor.

Schumi
18-08-2010, 22:59
Evet HD olmayan yayında plazma daha yumuşak bir görüntü sunuyor.

SifirinciMurat
18-08-2010, 23:04
Aynen öyle. Bildiğin LCD panel arkadan CCFL flörosan yerine led aydınlatma var. Hatta LED tv üretim maliyeti daha düşük ama yeni çıktığı için pahalıya satıyorlar. Birde stok eritmek için.

LED aydınlatmalı LCD'lerin de birkaç çeşidi var. İyisi dağlar kadar fark yaratıyor CCFL LCD'lere göre. Gidip edge-lit LED LCD alırsan tabi çok farklı değil. Yine de en dandik LED bile CCFL LCD'lere göre daha iyi kontrast sağlıyor, backlight bleed vb CCFL problemleri de yok. Bu saatten sonra CCFL LCD alınmamalı bence.

Schumi
18-08-2010, 23:14
Kenardan aydınlatmalarda zaten en dış çeperde bir parlama olayı var. Gerçi film felan izlerken göze batmaz ama var. Dikkatli özellikle bakarsan can sıkar o kadar para verdim diye. Ancak elektrik tüketiminde aynı ölçü 2 tv arasında 100w fark yaratıyor. Vede kontrast orasnı gerçekten daha iyi. Bu saatten sonra CCFL cihaz alınmaz demişsin ama kampanyalar ile 1000-1200 lira civarına 40" CCFL LCD alınabiliyor. 2500 altına LED TV kolay kolay olmuyor. Bitirsinler şu stockları insanları kandırmayı bırakıp daha ucuza mal olan LED TV'leri adam gibi fiyata satsınlar anında gider evdeki 1 senelik 40" Samsung Full HD'yi gidip değişim. :)

SifirinciMurat
18-08-2010, 23:19
Ben de 37" HD ready CCFL LCD kullanıyorum. Full HD olmaması dışında çok bir eksiklik hissetmiyorum açıkçası. İnceden backlight bleed ve artık ilk nesil LCD olmasından dolayı kontrast yetersizliği var ama ayağımızı yerden kesiyor.

Edge-lit LED yapması CCFL'den hem işçilik hem malzeme olarak daha ucuzdur ama bölgesel kısılabilen RGB LED aydınlatmalı şöyle güzel 46" bir televizyonun eşşek yükü paraya satılacağından eminim. Tabi ikisinin de üzerinde sadece LED yazacağı için herkes gidip edge-lit modelleri alacak :)

hak_on
19-08-2010, 00:04
bütce genişse ortmenim samsung led 3d olanını tercih etmeniz cok mantıklı olucaktır ;)

Chatin
19-08-2010, 00:31
asıl kıstas şu ;
- daha cok karasal yayın mı izleyeceksiniz
- daha cok divx dvd falan mı izleyeceksiniz

cevabınız karasal yayınlar ise plazma alın. film izleyecekseniz lcd veya led ki hangi ozelliklerde olması gerektiğini yukarıda güzelce izah etmişler. bu arada board üreticileri lg-samsung-sharp ama kişisel tercihim samsung olur.

Schumi
19-08-2010, 00:37
Yanlız Bluray yada yüksek çözünürlüklü Rip filmler felan izleyecekseniz TV 100hz olsun. Bayan lafı dinlemiyekcesin elektronik alırken. Kafamı duvarlara vuruyorum. Gerçi oda anladı. Aynı rip filmi 2 farklı TV de izledik. Bu nie bunda daha güzel dedi. Gırtlağını sıkıyodum. :D Siz siz olun 100 hz alın.

Chatin
19-08-2010, 03:29
100 hz için;

http://forum.donanimhaber.com/m_38186380/tm.htm

Xenomorph
19-08-2010, 03:33
bende burdan sorayım fiyatı çok uygun geldı vatanbılgısayara gıdıp ızleyemedım goruntusunu daha

bilen varmıdır acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p50u20e-full-hd-127cm-plazma-tv,-1920x1080,2.000.000:1,-400-hz,2xhdmi,tx-p50u20e/productdetails.aspx?I_ID=46052

alp1903
19-08-2010, 14:17
Arkadaşlar Samsung Lcd olarak önerebiliceginiz nedir 2 tane 106 2 tane 22"lik alınıcak şekilde bütçeyi fazla sarsmıycak ne önerirsiniz?

coolvtec
19-08-2010, 20:49
Arkadaşlar Samsung Lcd olarak önerebiliceginiz nedir 2 tane 106 2 tane 22"lik alınıcak şekilde bütçeyi fazla sarsmıycak ne önerirsiniz?

LE-46C653 veya 654 almaya karar verdim. Bunarın 650 ve 651 den tek farkı çerçeveleri. Diğer her özellik aynı. Lede yakın parlaklık var ama gereksiz ve yapay bir parlaklık değil. Her açıdan çok iyi bir model. Tavsiye ederim. Siz de varsa aynı seri 22" bakabilirsniz. Yani LE-22C650-1-2-3-4.

Gry
19-08-2010, 22:24
hocam plazma olarak 42g20 panasonıc var bende gayet memnunum ben
g serisinede bi bak istersen alıcaksanda plazma tercih et derim ;)

cAxcAn
19-08-2010, 22:26
ben samsung 40c653 aldım çok memnunum tavsiye ederim

Tuner
19-08-2010, 23:10
bende burdan sorayım fiyatı çok uygun geldı vatanbılgısayara gıdıp ızleyemedım goruntusunu daha

bilen varmıdır acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p50u20e-full-hd-127cm-plazma-tv,-1920x1080,2.000.000:1,-400-hz,2xhdmi,tx-p50u20e/productdetails.aspx?I_ID=46052

Gayet güzel bir ürün tavsiye ederim.

Tuner
19-08-2010, 23:24
Hz. olayı şuan dünya üzerinde 100 hz yayın yapan bir kanal v.s. yok varda çok ama çok az onun harici 50 hz üzeri alacağınız yayınlar ise bluray dvd yay Playstation 3 onun harici Türkiyede 100 hz tvnin pek bir espirisi yok

Plazma ve LCD arasında dağlar kadar fark var artı LED lcd almak kontrast oranı açısından çok daha faydalı

Plazma Gazlı LCD sıvı bir sisteme sahiptir

Plazma işlevsel olarak daha üstün olacağından kontrast oranları milyonlarla ölçülüyor tepkime süreleri artık yok ama tek sorunları eğer paneli koyduğunuz yere direk bir güneş ışı v.s. gelirse aşırı parlama yapar ne kadar önüne geçmek için artık mat cam koyuyor olsalarda daha tam aşamadılar ama cam olduğu için evde küçük çocuk falan varsa ekrana zarar vermesini büyük ölçüde engelliyor ve plazmalar doğal renkler verirler

LCD ler daha az elektirik harcar ve daha az ısınırlar ve yapıları gereği daha parlak renkler verirler yani renkleri gerçek değildir işlemcileri yapar çoğu şeyi.

Onun harici Philips ledlire bakmanızı tavsiye ederim fiyatları hem daha uygundur hemde Pixel Plus HD diye bir işlemcileri var size gelen normal yayını bile ekrana yayarken en iyi şekilde işler

gelelim iki ürün arasındaki tercihe yukardaki doğal renkler parlama kafanıza takılmayacaksa kesinlikle Panasonic emin olun mutlu olursunuz

Başka bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Schumi
20-08-2010, 00:15
100 hz yayın ne demek arkadaşlar. Yayın Hz bilgisi ile iletilmez ki. Tarama frekansı zaten dijital yayında öyle bişi söz konusu değil. FPS vardır dijital yayında saniyedeki kare hesabı. Tüplü tvlerdeki gibi katot tabancasının ekranı tarama hızı Hz oluyor. Ama LCD ve Plazmada ekranın tazelenme hızı. 100 hz diyince aklınıza bu gelmesin. 50 hz bir TV ile 100 Hz bir TV yi misal HDMI destekli bir uydudan normal yani HD olmayan bir atıyorum Star TV bile izlerken TV'nizde 100 Hz açık ise görüntü size olduğundan daha akıcı ve daha derin gelir. Alıştığınızın dışındaki bu deneyim bence oldukça güzel. Bazı insanlar baş ağrısı yaptığını söyleyebiliyor ama mutlaka bakın.

@Tuner
Plazma içinde gaz vardır ama elektriği yediği zaman değişir o durum. İlk öğretim fizik dersinde maddedin 3 hali katı,sıvı,gaz derlerdi ama maddenin birde plasma hali vardır. Elektrik yüklü gaz hali aslında ama maddedin diğer 3 halinden farklı şekilde incelenir. Konuyla pek alakası yok ama aklıma gelmişken yazdım.

Bu arada aslında Glare Film dediğimiz parlak filmler daha güzel parlak görüntü vaadinde bulunur. Her ekranın önüne kouyorlar artık. Laptop ekranlarında felan da var. Ama oldukça can sıkıcı bişi. Görüntüyü yumuşatıp keskinliğini alıyor. Misal Sharp marka TV'lerde yok. Ve görüntüsü oldukça güzel Sharp'ların. Var olup olmadığını anlamak nispeten kolay. TV'yi kapatırsınız. Karşısına geçersiniz. Ayna gibi sizi gösteriyorsa yansıtıyorsa parlak film var demektir. Ancak net olmayak suliet şeklinde görünüyorsanız film yok demektir.

alp1903
20-08-2010, 00:25
LE-46C653 veya 654 almaya karar verdim. Bunarın 650 ve 651 den tek farkı çerçeveleri. Diğer her özellik aynı. Lede yakın parlaklık var ama gereksiz ve yapay bir parlaklık değil. Her açıdan çok iyi bir model. Tavsiye ederim. Siz de varsa aynı seri 22" bakabilirsniz. Yani LE-22C650-1-2-3-4.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

akın
20-08-2010, 00:27
Mutluay abim selam. LCD tavsiye ederim. LEd destekli ldc ler karşıdan bakman gerekir. Yoksa ekran rengi değişiyor hafiften. Plazma devri bitti artık. Çok fazla ısınıyor uzun ömürlü değil. Lcd ye gelince alt modeller evlerde daha iyi gösterir. Kablolu tv varsa teledünya hd yayın çokda keyifli izlersin. Bu arada neden philips yok aralarında. En sorunsuzu ve servis destekli:):):) samsung güzel bir tercih ama renkler sizin alışveriş merkezinde gördüğünüz gibi çıkmıyor evde:( Ya philips ya sony evde en iyi gösteren bunlar. LG panel arızası çok fazla yapar. Garanti geçtikten sora çöpe 1000tl falan paneli.
Bu arada beğerndiğin model iyi bir model ama HD yayın şart

akın
20-08-2010, 00:28
Bu arada insan gözü yanılmıyorsam 38hz den sorasını göremiyor:)

Tuner
20-08-2010, 00:34
100 hz yayın ne demek arkadaşlar. Yayın Hz bilgisi ile iletilmez ki. Tarama frekansı zaten dijital yayında öyle bişi söz konusu değil. FPS vardır dijital yayında saniyedeki kare hesabı. Tüplü tvlerdeki gibi katot tabancasının ekranı tarama hızı Hz oluyor. Ama LCD ve Plazmada ekranın tazelenme hızı. 100 hz diyince aklınıza bu gelmesin. 50 hz bir TV ile 100 Hz bir TV yi misal HDMI destekli bir uydudan normal yani HD olmayan bir atıyorum Star TV bile izlerken TV'nizde 100 Hz açık ise görüntü size olduğundan daha akıcı ve daha derin gelir. Alıştığınızın dışındaki bu deneyim bence oldukça güzel. Bazı insanlar baş ağrısı yaptığını söyleyebiliyor ama mutlaka bakın.

@Tuner
Plazma içinde gaz vardır ama elektriği yediği zaman değişir o durum. İlk öğretim fizik dersinde maddedin 3 hali katı,sıvı,gaz derlerdi ama maddenin birde plasma hali vardır. Elektrik yüklü gaz hali aslında ama maddedin diğer 3 halinden farklı şekilde incelenir. Konuyla pek alakası yok ama aklıma gelmişken yazdım.

Bu arada aslında Glare Film dediğimiz parlak filmler daha güzel parlak görüntü vaadinde bulunur. Her ekranın önüne kouyorlar artık. Laptop ekranlarında felan da var. Ama oldukça can sıkıcı bişi. Görüntüyü yumuşatıp keskinliğini alıyor. Misal Sharp marka TV'lerde yok. Ve görüntüsü oldukça güzel Sharp'ların. Var olup olmadığını anlamak nispeten kolay. TV'yi kapatırsınız. Karşısına geçersiniz. Ayna gibi sizi gösteriyorsa yansıtıyorsa parlak film var demektir. Ancak net olmayak suliet şeklinde görünüyorsanız film yok demektir.

Onun için işlemcisinin desteklemesi lazım bunuda en iyi film sonundaki kayan yazılardan anlarsın normal bir 100 hz panelde eğer işlemci desteklemiyorsa dediğin olay olması imkansız bu dediğim pixel plus gibi artık çoğu firmanın işlemcisi bunu destekliyor durumda yani size gelen yayın ortalama 40-50 hz dir buda saniyede gelen resim sayısıdır resim aralarına tamamlayıcı resimler koyarak tamamlama yapar

4 tane resim koydum gözükmüyorsa uyarın lütfen

http://www.samsung.com/mea_en/system/consumer/product/2008/11/04/la52a850s1rxzn/100HzMotionPlus_1.jpg
http://www.sony.com.au/product/resources/en_AU/images/Technology/TV/LCD/More_Images/Motionflow_100Hz_More1.jpg
http://g-ec2.images-amazon.com/images/G/02/uk-electronics/product_content/LG/trumotion100hz1.jpg
http://www.home-technology-store.com/images/LG/240Hz-Trumotion.jpg

Gaz olayını biliyorum yazacaktım ama çoğu kişi anlamayacaktı saol kardeşim yazmış oldun benim yerim

dediğin film olayı lcdlerde var doğrudur bazıları mat panel bazılar parlak paneldir ama yinede plazmalar parlak ekran lcdlerden daha çok parlama yapar çünkü ön tarafları camdır eski tüplü tvler gibi cam lcd yokmu var camda değil sert plastik LG nin SL 8000-8500-9000 bu kasasız tasarım dedikleri ürünlerinde mevcut

Bu arada dünya üzerinde panel üreten 3 firma vardır LG, Samsung ve Sharp sanırım emin değilim ama Panasonicde onlara katıldı artı diğer bütün firmlar bu firmlardan alıp işlemci ve kasalarını yapar misal sony panellerini samsungda alır o yüzden kontrast oranını samsung gibi mega ultra diye ifadelerle belirtir

Schumi
20-08-2010, 01:19
Şimdi çok güzel yazmışsın ancak 100 hz olayı zaten interpolasyon yada upscale gibi işlemci tabanlı bir uygulama. 100 hz olan her TV kendisine gelen yayını 100 hz şekline convert edip (aslında doğru tabir bu değil ama) sonra panele basıyor görüntüyü. Ben misal evimde receiver kullanmıyorum. DVB-S vs.vs. herşey için HTPC kullanıyorum HDMI üzerinden. Receiver de denedim ama durum şu. Film sonundaki Cast yazıları vertical. Bunlarda sorun yok. CNBC-E gibi Borsa'yı alt yazı ile hızlı hızlı veren yada kampanya reklamlarında alttan geçen minicik yazıları 50 hz TV'lerde akıcı şekilde görmen çok zor. 100 hz tv de ise sanki o yazı cilalı arabanın üstünde kayan su damlası gibi.

Tabiki dediğin gibi iş işlemci de ama 100 hz olupta işlemcisi bunu yapmayan TV var mı ? Varsa ben bilmiyorum valla.

Bu arada ben plazmaları sadece analog receiver takıp hiç DVD'miş filmmiş işi olmayan çekirdek aile yapısına öneriyorum. Çünkü plazma yapısı gereği çok yumuşak görüntü sunuyor. Kocaman panel üstünde ki çoğu zaman 1920x1080 üzerine uydudaki 720x576 çözünürlük kocaman pikseller şeklinde sonuçlanıyor. Upscale olmaksızın iyi görüntü plasmada var.

Tuner
20-08-2010, 01:55
Aynı mantığı farklı yorumluyoruz 100 hz ilk çıkanlarda ilk paneller ama tek tek marka isim veremem aklımda değil ama teknoloji ilerledikçe işlemciler iyileşti :)

sen nerde çalışıyorsun

Chatin
20-08-2010, 08:47
iyi oldu bu konu :) multifunctional tt

BoraRS
20-08-2010, 11:04
Evim için çok bakınmıştım. 50 tane LCD' yi tek duvara monteleyip aynı yayını veriyorlardı. Oradan rahatça karşılaştırma yapabiliyordunuz. Schaub Lorenz, Vestel en vasatlarıydı. Gördüğüm en iyisi Philips' ti ve gittim onu aldım. Gerçekten cam gibi görüntüsü var. Çok memnunum. 1499 TL gibi bir rakama almıştım geçen sene. Tavsiye ederim.

Türkiye' deki Sony' ler de ispanyol malı olabiliyor. Sağdan soldan bakınca ışık yansıması yaptırıyor. Philips' te o yok. Işıkta bile görüntü cam gibi.

Schumi
20-08-2010, 16:08
Aynı mantığı farklı yorumluyoruz 100 hz ilk çıkanlarda ilk paneller ama tek tek marka isim veremem aklımda değil ama teknoloji ilerledikçe işlemciler iyileşti :)

sen nerde çalışıyorsun

Bilgisayar sistem destek uzmanıyım. Firmalara IT üzerine Outsourcing hizmet veriyorum.

Tuner
20-08-2010, 23:37
Evim için çok bakınmıştım. 50 tane LCD' yi tek duvara monteleyip aynı yayını veriyorlardı. Oradan rahatça karşılaştırma yapabiliyordunuz. Schaub Lorenz, Vestel en vasatlarıydı. Gördüğüm en iyisi Philips' ti ve gittim onu aldım. Gerçekten cam gibi görüntüsü var. Çok memnunum. 1499 TL gibi bir rakama almıştım geçen sene. Tavsiye ederim.

Türkiye' deki Sony' ler de ispanyol malı olabiliyor. Sağdan soldan bakınca ışık yansıması yaptırıyor. Philips' te o yok. Işıkta bile görüntü cam gibi.

Eve gittiğinde daha iyi bir görüntü bile almış olabilirsin çünkü esas yayın çoğaltılırken ve kablolarla taşınırken görüntü kaybı yaşanıyor

coolvtec
24-08-2010, 09:34
samsung 46-C653 aldık arkadaşlar. dvd den bir film seyretrim o kadar iyi gelmed, sanırım bağlantım iyi değildi. ama usb flash disk ile divx bir film seyrettik, görüntü mükemmel. blueray düşünemiyorum. ses kalitesi de çok hoşuma gitti, bu kadar beklemiyordum, tizler çok iyi çok net bir sesi var. müzik sistemine bağlamıştım, geri söktüm. gayet tatminkar. Düşünenlere C653 serisini tavsiey ederim. bir çok ebadı var.

onursumer
24-08-2010, 10:31
samsung 46-C653 aldık arkadaşlar. dvd den bir film seyretrim o kadar iyi gelmed, sanırım bağlantım iyi değildi. ama usb flash disk ile divx bir film seyrettik, görüntü mükemmel. blueray düşünemiyorum. ses kalitesi de çok hoşuma gitti, bu kadar beklemiyordum, tizler çok iyi çok net bir sesi var. müzik sistemine bağlamıştım, geri söktüm. gayet tatminkar. Düşünenlere C653 serisini tavsiey ederim. bir çok ebadı var.

hdmi ile full hd çozunurlukte bir film izleyin ozaman fark ortaya çıkıyor

normal uydu dvd gibi şeylerde tam performans alması mümkün olmuyor ;)

Schumi
24-08-2010, 14:04

DVD playerlar High Quality Upscale yapmıyor. Bir bilgisayarı HDMI ile bağlayıp yada Upscale yapan bir cihazı HDMI ile bağlayıp dahada olmadı o DVD içindeki VOB dosyasını USB ile TV ye bağlayıp izlerseniz o zaman görüntüden tatmin olursunuz. Hayırlı olsun.

coolvtec
24-08-2010, 14:45
DVD playerlar High Quality Upscale yapmıyor. Bir bilgisayarı HDMI ile bağlayıp yada Upscale yapan bir cihazı HDMI ile bağlayıp dahada olmadı o DVD içindeki VOB dosyasını USB ile TV ye bağlayıp izlerseniz o zaman görüntüden tatmin olursunuz. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Kaliteli görüntüyü gördükten sonra dediklerinizi ve diğer altermatfileri yapacağım. Şimdilik planım limitsiz adsl üyeliği ile araştrdığım ve beğendiğim filmleri divx formatında indiriğ seyretmek, TV mkv dosyaları da oynatabiliyormuş, net hızına göre ile çok beğendiğim arşivlik filmleri indirebilirim mkv formatında, zira çok büyüklerimiş ve çok zaman alıyormuş indirmesi.

hak_on
24-08-2010, 17:05
Teşekkür ederim. Kaliteli görüntüyü gördükten sonra dediklerinizi ve diğer altermatfileri yapacağım. Şimdilik planım limitsiz adsl üyeliği ile araştrdığım ve beğendiğim filmleri divx formatında indiriğ seyretmek, TV mkv dosyaları da oynatabiliyormuş, net hızına göre ile çok beğendiğim arşivlik filmleri indirebilirim mkv formatında, zira çok büyüklerimiş ve çok zaman alıyormuş indirmesi.

film isteğiniz olursa zevkle temin edebilirim ortmenim ;)

MSK
24-08-2010, 17:31
panasonıc ten cop alsan samsung tan ıyı bence :) bende panasonıc al kafan rahat olur hem kullancı hem de plazma lcd led satıcısı olarak onerıyorum.

coolvtec
24-08-2010, 22:23
film isteğiniz olursa zevkle temin edebilirim ortmenim ;)

sevinirim :)

Schumi
24-08-2010, 22:32

MKV oynatıyor ama korsancılık yaygınlaşmasın diye mağlesef ama mağlesef DTS tipi ses içeren filmlerden ses alınamıyor. DTS destekli harici ses üniteniz olsa bile tv bunu Bypass edemiyor. Bunun için indirdiğinizi filmler AC3 ses içeren şekilde indireceksiniz yada indirdikten sonra PC üzerinde ortalama güçte bir bilgisayarın 5 ila 7 dk arasında yapabileceği bir sürede filmi DTS sesten AC3 ses çevirmeniz gerekice. Bu arada bence film indirmek yerine harddisk dolduran kişiler var harici diski götürüyorsunuz HD filmler ile dolduruyorlar. Hem internet hem elektrik faturasından ucuza gelebilir. Tabi kendinize ciddi bir koleksiyon yapmayı düşünmüyorsanız.

coolvtec
24-08-2010, 22:46
MKV oynatıyor ama korsancılık yaygınlaşmasın diye mağlesef ama mağlesef DTS tipi ses içeren filmlerden ses alınamıyor. DTS destekli harici ses üniteniz olsa bile tv bunu Bypass edemiyor. Bunun için indirdiğinizi filmler AC3 ses içeren şekilde indireceksiniz yada indirdikten sonra PC üzerinde ortalama güçte bir bilgisayarın 5 ila 7 dk arasında yapabileceği bir sürede filmi DTS sesten AC3 ses çevirmeniz gerekice. Bu arada bence film indirmek yerine harddisk dolduran kişiler var harici diski götürüyorsunuz HD filmler ile dolduruyorlar. Hem internet hem elektrik faturasından ucuza gelebilir. Tabi kendinize ciddi bir koleksiyon yapmayı düşünmüyorsanız.

hımmm :confused: daha öğreneceğim çok şey var sanırım. büyük bir harddisc çok mantıklı. Peki hd recieverlar hakk bir bilginiz var mı? dreambox çok övülüyor ama çok da meşgale isteyen tak çalıştır olmayan bir sistem gibi (klon olan dm800hd serisi özellikle.) uydu reciever için max limitim 500tl, atlanta hd box önerir misiniz? kullananlar çok bi memnun. Acemiyim, ilk defa uydu kullanacağım, uğraşmak istemem, çok da tv seyretmiyoruz aslında, kanald, atv vs çekse de yeter :) filmleri hardisc ile halledeceğimize göre...

Schumi
24-08-2010, 23:31
hımmm :confused: daha öğreneceğim çok şey var sanırım. büyük bir harddisc çok mantıklı. Peki hd recieverlar hakk bir bilginiz var mı? dreambox çok övülüyor ama çok da meşgale isteyen tak çalıştır olmayan bir sistem gibi (klon olan dm800hd serisi özellikle.) uydu reciever için max limitim 500tl, atlanta hd box önerir misiniz? kullananlar çok bi memnun. Acemiyim, ilk defa uydu kullanacağım, uğraşmak istemem, çok da tv seyretmiyoruz aslında, kanald, atv vs çekse de yeter :) filmleri hardisc ile halledeceğimize göre...

Kendim HDMI üzerinden HTPC kullanıyorum. Ama receiver olarak Seoul Hiremco X3 Turbo kullanıyoruz arkadaşımda bir problemimiz yok. CardSharing desteğide mevcut ***** platformlar için. HD kanalları alan ve HDMI ile bağlanan bir cihaz. Dreambox çok övüyorlar tabiki bir çok şeyi var. DM500 olanın HD'si çıkmıştı. Yanlız bu klon olaylarının bişilerine felan dikkat etmek gerekiyor diyorlar onları bilmiyorum. Atlanta box içinde hep iyi yorumlar duydum ama hiç canlı görmedim.

Edit: İlk defa uydu kullanıcam derken evde kablo tv mi var. Eğer öyle ise mutlaka Teledünya HD dijital yayına geçin. Receiver de almayın. Conax modül ile beraber Teledünya kartını birleştirip TV'ye takın HD yayınları ile beraber TV izlemeye başlayın. Görüntü çok güzel ve TV'nin kend menüsü.