PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garanti sorunsalı

Ahmet Saraçoğlu
23-08-2010, 13:05
Arkadaşlar bi sene önce beylikdüzü migros avea bayiinden bi samsung d880 almıştık.Zamanla kulaklıktan ses gelmemesi(kablo kulaklık değil , telegon üzerindeki hoparlör) ve kamera açıkdığında gerşeyin ilginç bi yeşil tonuyla görünmesi gibi sorunlar meydana gelince 13 07 2010 da avea bayiine verdik , belge düzenleyip servise gönderdiler.Daha sonra 27 07 2010 da servis bizi arayıp telefonumuzu alabileceğimizi söyledi fakat telefon aldığımız ave bayiinden değil ; migrosun başka bi bölümündeki telefon bayiinden çıktı.İkisi de birbirine bağlı gerçi , karışıklık üzerine oraya gitmiş , Fakat telefonu aldığımda kamerayla ilgili problemin , belirtmememe ramen kızaktaki tutukluğun ve ekranın bi bölümündeki karartının garanti kapsamında halledildiğini farkettim , ama ilk ve en büyük şikayetimiz olan ses gelmeme sorunu çözülmemişti.Aynı dakika içerisinde tekrardan aldığım aveaya götürüp sorunun düzeltilmediğini söyledim , onlarda tegrardan bi belge açıp servise gönderdiler.Sradan geçen zamanda ses seda olamyınca bugün servisi aradık , halledileceğini söylediler ama yasal prosedürde 30 iş günü bugün doluyor (ilk gönderim tarihime göre) sorunu çözmeden zaman kazanmak amaçlı bana göndermiş olmaları sebebiyle herhangi bi hak idda edebilirmiyim?Sonuçta benim bayiye problemden dolayı teslim ettiğim tarihten buyana 30 işgünü geçmiş.Direkt olarak bi yaptırım uygulayabileceğimiz bi yer varmıdır?

senna
23-08-2010, 13:08
muhtemelen olmaz çünkü geldiğinde servisten çıkmış olarak görülüyordur sen tekrar yolladığında yeni kayıt açtıklarına göre yeniden bir süre başlıyor. aynı şey bendede oldu teknosadan aldığım bir telefondada ondada aynı şeyler oldu