PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsane Geri Dönüyor.!!!! CARTEL

Göki,ZD
23-08-2010, 13:39
http://img825.imageshack.us/img825/6233/cartel500.jpg

Cartel 1995 senesinde Türkiye'de ve Almanya'da büyük ilgi toplayan bir rapcore grubudur.

Grup, Almanya'da üç ayrı rap grubun bir araya gelmesiyle doğdu. Cartel'i oluşturan topluluklar, Karakan, Cinai Sebeke ve Erci E'dir. Karakan'ın üyeleri Alper Ağa ve Kabus Kerim olarak tanınır. Cinai Şebeke'nin üyeleri ise M.Ali (Emali), Babalu (Ichibaba), Olcay (Ole) ve İnceefe ( Çelikbilek Apo) olarak tanınır.

Grubun "Cartel" adındaki albümü ilk önce Avrupa'da yayınlandı (PolyGram Music). Kısa zamanda Avrupa'da medyanın dikkatini üzerine çeken grup hakkında MTV müzik kanalında röportajlar yayınlandı. Türk müziğinin sesini dünyaya duyuran nadir topluluklardan birisidir.

"Cartel" adlı albümden sonra üç ayrı grup yollarını ayırdı ve solo çalışmaları başladı. Bozuştukları söylense de halen arkadaşlıkları sürdüğü düşünülüyor. 1997 senesinde Karakan ve Erci E solo albümlerini çıkardılar. Özellikle Karakan beklediği ilgiyi bulamayınca Türkiye müzik piyasasından çekildi. Erci E daha sonra bir albüm daha çıkardı ama sesini fazla duyuramadı.

Cartel'in kurucusu olan Alper Aga'nın 2008 haziran'ında Dream tv ye verdigi röportaj'ında yeni albüm müjdesini verdi..

Cartel'in dağıldığından söz ediliyor bu bilgi yanlıştır, bu üç grup seslerini duyurmak için birleşmişlerdir daha sonradan ayrılmaları planlı bir olaydır. Zaten Cartel kelimesinin anlamı çok büyük holdinglerin birleşmesinden sonraki sıfatdır.Cartel gelmiş geçmiş en ünlü gruplardan biridir.

Alper Ağa, Erci E, M. Ali, Peter Ole Jess ve Ichibaba (Babalu) dan oluşan Cartel, 14 yıl aradan sonra ilk kez maNga’yla beraber unutulmayacak bu ilk performanslarıyla Rock’n Coke sahnesinde yer aldı.

2010'da yeni albümü çıkacak olan grupta yeni albümde Kabus Kerim ve Cinai Şebeke'nin eski üyesi İnceefe yer almıyor.

maNga'yla beraber 2010'da karma adı altında yeni bir albüm çıkaracak olan grup sevenlerini merakla bekletmektedir.

alper aga röportaj
http://www.youtube.com/watch?v=8QwXPRZTAmw

Cartel

http://www.youtube.com/watch?v=gPWrQThXHNQ

Karakan

http://www.youtube.com/watch?v=UZ1aojtkILU

Erci-E

http://www.youtube.com/watch?v=MWxHRy7EWWY

Yeni nesil bilmez sadece kulakdan duyma internetten vs vs cartel dönemini bizzat yaşamış benimsemiş biri olarak cartel tişört,pantalon,şapka :D:D (şapka halen durur) yeniden yıllar sonra piyasaya çıkmaları oldukça mutlu etti beni, inşallah 15 sene sonra Cartel adı altında ilk ve TEK olan albumlerinden daha güzel karşımıza çıkarlar.

senna
23-08-2010, 13:40
vay be sabah dinledim daha:)

Maxiboost
23-08-2010, 13:41
İsimler super ya hahahahahahah millet ne dinlerdi be :)

Ferhat_V
23-08-2010, 13:42
cartelll 1 numaraa :D

senna
23-08-2010, 13:42
cartel ilk çıktığında söyledikleri şarkı söz vs tehlikeli gibi algılanıp çoğu aile dinletmezdi çocuklarına çevremde vardı:)

Tunç
23-08-2010, 13:43
herseyın ılkı guzeldır dıyorum bu sefer tutmaz bence

Eriador
23-08-2010, 13:44
Ciddi efsanelerdi ve rap kültürünü ilk başlatan gruptu , umarım isimlerine yakışır birşey yaparlar

Göki,ZD
23-08-2010, 13:45
cartel ilk çıktığında söyledikleri şarkı söz vs tehlikeli gibi algılanıp çoğu aile dinletmezdi çocuklarına çevremde vardı:)

Irkçılık yapmakla bile şuçlanmışlardı, Hiç unutmam :D Kral tv de 8 hafta Top20 de 1. kalmışlardı, cumartesi günü saat 18:00 heyecanla çıkmalarını bekliyorum ula bi baktım 3e düşmüşler ben ağlıyorum:D:D sertap 1.liğe oturmuştu akü :D

CasabLanca
23-08-2010, 13:46
küçükkeneeeee ne dinlerdim ya :D
geri dönmeleri güzel olmuş

Ahmet Saraçoğlu
23-08-2010, 13:47
http://www.dailymotion.com/video/xnjo0_ercie-bin-arabama_music

bu çok süperdi :D

SkY
23-08-2010, 13:48
ne dinlerdik o zamanlar..umarım yine iyi müzik yaparlar ve kalıcı olurlar..

senna
23-08-2010, 13:48
Irkçılık yapmakla bile şuçlanmışlardı, Hiç unutmam :D Kral tv de 8 hafta Top20 de 1. kalmışlardı, cumartesi günü saat 18:00 heyecanla çıkmalarını bekliyorum ula bi baktım 3e düşmüşler ben ağlıyorum:D:D sertap 1.liğe oturmuştu akü :D

ilk çıktıkları zamanı hatırlarım dün gibi cidden çok garipsemişlerdi:) aslında daha öncede benzer çalışmalar yapanlar vardı hey gidi günler

cem
23-08-2010, 13:49
http://www.youtube.com/watch?v=PqJUbCIV9jc

Araba var mı?
Araba yok!
Araba yok gardaşum, nereye? Araban yok!

Ne o hava öyle seni seksi madafaka
Havan batsın lan altında eski bi taka
Şaka maka bitti artık geç arkaya
Arabalar kuş olsa sen keleş karga
Ve sen!
Kendini herkesten iyi zanneden
Nedeeeen?
Bana sorma bilmemem
Al babadan arabayı
Bindir manitayı
Arabada çaldır zurnayı
190 Mercedesle gezerim ben
Dokunursan yumruğu yersin hemen
Önde Alper, arkada Kerimdir elbet
KARAKAN yolda en iyisi buraları terk et
Entel zonta mı desem sana acaba
Hayat sinema filmi değil
Sen unutma bunu da
Sen de artist değilsin
Ne kadar uğraşsan da
Boş konuşan avcunu yalar bu dünyada
Niye öyle hava atarsın son modelle
Son gazla basıp geçersin yanımdan
Geçtiğin yerler toz ve duman
Her şey mükemmel her şey çok iyi
Yaşayıp gidiyoruz dert etmeden bi şeyi
Tek araba yok
Bu da yani dert mi?
Takma kafanı
Yorma olmayan beynini
İş yok, para yok, araba yok
Dert çok ama derde derman yok
Ha şundadır ha bunda
Helvacının kızında
Araba kimdeyse manita da onda
Arabayı bana versene baba
Binip gideyim iş aramaya
Atarım arabaya ben manitayı
Basarım son gaza
Öde sen parayı
Pencereyi aç ve kolun dışarı salla
Altı semer giyse zonta yine zonta
Çek hadi çek zonta burdan arabanı
Git başka yerde at sen havanı
Sahte gülümsemeleri gözüm tutmuyor
Basit takılırsan senin işin çok zor
Kokana karıyla sosyete ayaklar
Sosyete ama fabrikada kart basar
Altına çekmiş son model bi araba
Benzin almaya yok beş kuruş para
Ver müziği başlara seni paspal zonta
Dert mi sana eğer yoksa ben de araba

Göki,ZD
23-08-2010, 13:50

Bu normalde 2.versiyon ilk versiyonu bulamıyoyum bi türlü o daha güzel aslında sözleri daha farklı, mesela giriş.... çalıştır motoru sıkı tut direksiyonu bu benim arabam çabuk bitirir her yolu diye gidiyor :D:D

Göki,ZD
23-08-2010, 13:53
ilk çıktıkları zamanı hatırlarım dün gibi cidden çok garipsemişlerdi:) aslında daha öncede benzer çalışmalar yapanlar vardı hey gidi günler

Yanlış hatırlamıyosam 93-94 senesinde Almanyada çok kundaklama olmuştu, Cartel bu olaylardan sonra patlak vermişti, ilk başta tepki çekselerde sonradan çok sevildi.

Selcuk_RoL
23-08-2010, 13:55
Hadi hayirlisi bakalim

By_HaNNibaLL
23-08-2010, 13:59
Artik cok zor tutunmasi bence hiç başlayip ismide bozmasinlar herkez rapin ilk sahibi olarak bilsinler daha güzel

ozzi41
23-08-2010, 14:00
orta okul zamanındaydım o zman kasetini hemen almıştık gerçekten o dönemler çok güzeldi :)

senna
23-08-2010, 14:04
Yanlış hatırlamıyosam 93-94 senesinde Almanyada çok kundaklama olmuştu, Cartel bu olaylardan sonra patlak vermişti, ilk başta tepki çekselerde sonradan çok sevildi.

evet aynen o dönemler, kundaklama haberleri vs çok fazlaydı

sevildi ama devri geçti sonra:)

Antalyalogy
23-08-2010, 14:04
Süper bir grup 1995 de çıkan bir şarkıyı hala dinliyor ve sıkılmıyorsak sebebi budur :icon_tup:

Ludacris
23-08-2010, 14:08
Ilk olarak cehennemden çıktılar
şimdide münasip yerlerden çıkarlar ins.
Eskisi kadar hoş olur.
Mc hummer,vanilya ays:D,CARTELL:allaalla:

by serçe
23-08-2010, 14:11
eskisi kadar güzel olucak mı bakalım

lucky Jackal
23-08-2010, 14:11
cartel,karakan albümü evde hala duruyor kaset olaraktan :) evdeki ses,evdeki ses bam bam diyim siz anlayın hahaha

Göki,ZD
23-08-2010, 14:12
Süper bir grup 1995 de çıkan bir şarkıyı hala dinliyor ve sıkılmıyorsak sebebi budur :icon_tup:

Albumun hiç bir şarkısının sözlerinde abzurtluk söz konusu değil..

cartel,karakan albümü evde hala duruyor kaset olaraktan :) evdeki ses,evdeki ses bam bam diyim siz anlayın hahaha

Karakan evdekises 2 daha sağlam :D

Eyüp
23-08-2010, 14:16
'' 25 yaşında yüzbinlik araba :) ''

Hala bazı sözleri aklımda , cıksın dinlerim yine :D

VTec_king
23-08-2010, 14:22
album cıktıgı ilk gun aldım
mahalledeki cocuklar hastaydı paraları olmayanlarada kendim kopyalamıştım en az 20 tane kaset kopyalamıştım.sonra dans hareketleri atlamalar zıplamalar.cartel gibi davranmalar ne günlerdi be hahahha

evdeki sesss :)

cery
23-08-2010, 14:23
bi yandan çıksın istiyorum bi yandan da efsane olarak devam etsinler istiyorum. efsanelerin devamı genelde çok iyi olmuyor :S

edit:
bin arabama diyince aklıma bu geliyor hep :D orijinali de bu

http://www.youtube.com/watch?v=uL_oLSgLAYc

fsunnetci
23-08-2010, 14:23
25 yaşında 100binlik araba nerden geldi bu para en iyisi sormaaa:DAnlamassın kafanıda yorma :hahaha:
1995 te Sabah Gazetesinin kuponları ile İnönüdeki Konserine gitmiştik ve hala o konserde aldığım Cartel Bandanasını saklıyorum hey gidi heyyyy:rolleyes:

Göki,ZD
23-08-2010, 14:34

Bu normalde 2.versiyon ilk versiyonu bulamıyoyum bi türlü o daha güzel aslında sözleri daha farklı, mesela giriş.... çalıştır motoru sıkı tut direksiyonu bu benim arabam çabuk bitirir her yolu diye gidiyor :D:D

bi yandan çıksın istiyorum bi yandan da efsane olarak devam etsinler istiyorum. efsanelerin devamı genelde çok iyi olmuyor :S

edit:
bin arabama diyince aklıma bu geliyor hep :D orijinali de bu

http://www.youtube.com/watch?v=uL_oLSgLAYc

ilk versiyon daha sağlam agrasif :D

Up306Gti
23-08-2010, 14:37
ilk okuldayken elemanın biri dersin ortasında carteli söyelerdi hehahaha

Kenar
23-08-2010, 14:43
Ben o dönemleri hatırlamıyorum ama çevremden duyduğum kadarıyla adamlar efsane :D Öyle kalsınlar bence. Yeni nesil daha iyi rap yapıyor.

Shadow_Dancer
23-08-2010, 14:51
Türkçe rap'i bana sevdiren gruptur.. harbiden efsaneler... en iyi sample kullanan gruplardan biridir bana göre.. İnşallah adlarına yakışır bişe çıkar ortaya..

ReßeL
23-08-2010, 15:04
"Al sanaa al sanaa al sana karakan! var mi bize yan bakan! " diye gezinirdik sokaklarda :) Cok eglenceli, cok daha samimi gunlerdi. Cartel TR'deki internasyonel platformda en onemli gruplardandi. TR'de graffiti yaptigimiz zamanlardan Turbo ve S2K ile de ayni zamanda konserlerde sahne alir, mevzuya cok guzel underground bir hava katardi. Yeni album mujdesi super ama Cinai Şebekesiz cok eksik olacak. Lirikal olarak iclerinde en saglam adamlardandi bence.

redlinemst
23-08-2010, 15:15
Ben o dönemleri hatırlamıyorum ama çevremden duyduğum kadarıyla adamlar efsane :D Öyle kalsınlar bence. Yeni nesil daha iyi rap yapıyor.

Bencede efsane olarak kalsınlar.Yeni nesille aralarında dağlar var

YavuzNaz
23-08-2010, 15:16
cok severek dinledim cartel erci karakan annem televizyonu kapatıyodu dinleme şu manyakları diye :D babama yalvar yakar kasedini aldırmıştım walkman e hergün 4 kalem pil alıyodum süper ya çok sevindim :)

FaBeRgE
23-08-2010, 15:18
http://www.youtube.com/watch?v=gPWrQThXHNQ&feature=search

BlackEmperor
23-08-2010, 18:34
way be iyi olur yaw beynime kazınmıştı ilk hit şarkıları :rolleyes:

MRC
23-08-2010, 18:58
harbi efsane ne grubtu bee:)

Selman
23-08-2010, 19:06
Cartel unutulurmu ya yıllarca dinledik dinliyoruz:) Albüm çıksın dinlemeye devam.

elpadre
23-08-2010, 19:12
aslında bılmedıgınız o kadar eskı adam varkı almanyadan ses taksı soforu bunların abılerı dıyebılırm ben 15 yasındayken tanıstım ses le o anlattıı daha adı aklıma gelmıyen o kadar cok kıı varkı cogu almanyadan mesala ornek verıyım neden turkce rap almanyadan cıktı cunkı amerıkada oldugu gıbı zencıler rap muzıkle ugrastı umarım ne demek ıstedıgımı anlamısızdır belkı ben bu rap olayını valına ıce le yakaladım ama cartell de cok basarılı olan gruplardan bırıdır hangı sanatcı gıtmıs almanya ceza evlerınde konser vermıs ? ıste bunu cartel yapmıstır orda yasıyan turkler daha tutumlu daha mıllıyetcı o yuzden boyle muzıklere yonelmıslerdır almanyadan ses abımız boyle anlatmıstı elın ulkesınde gurbet hayatı dıye ..

scream3057
23-08-2010, 19:21
cinai şebeke olmadan cartel mi :) yok yok, anılarımızda kalsınlar lütfen :) ...

DaRkNeSs-
23-08-2010, 19:43
cinai şebeke varmış işte ? bide çelikbilek apo eksik diye okudum yanlış mı okudum?
95 senesinde ne popülerdi ya.. efsaneler. tsirt ve sweatshirt ikisi de vardı :D kaset hala duruyo erci-e ile ikisinin mp3 lerini de ara ara dinlerim sözler çok iyidir
ilk albümden çek bi fırt da iyidir uyuşturucuyu anlatır...
erci-e bin arabama çok fena basslıdır arabada dinleyin bakın :D

OmerRS
23-08-2010, 20:05
190 Mersedesle gezerim ben...

Çok severdim eskiden kaseti hala durur.

sinan-s
23-08-2010, 20:06
95 te çok dinlediğim bir gruptu..Halada dinlerim..

StyleALP
23-08-2010, 20:35
cartel bir numara, en büyük
cehennemden çıkan çılgın türk
25 yaşında 100.000'lik araba
nerden geldi bu para, en iyisi sorma
anlamazsın kafan almaz sorma
yaşadığım yeri tanımıyo(rsu)n sorma
hergün savaş caddeler kan
kan bile kırmızı değil karakan

Hobaaa :D Daha dün arabanın carter korumasını vurduğumuzda bu parça aklıma gelip söylemiştim. :D

Güzel bir haber :)

Edit:

Bin Arabama zaten bomba :)

ladaman
23-08-2010, 20:55
arkadaşlar ben bir cartel hayranıyım bütün parçalaranı hala ezbere biliyorum arabamda cd si hala var ve ara ara dinlerim biz bunlarla büyüdük :)

yanılmıyorsam geçen seneydi rock and coke festivalinde cartel sahne almıştı ve yeni yeni grup üyeleri vardı ben bekliyordum inşallah yeni albüm gelir:):icon_tup:

Göki,ZD
22-11-2010, 16:13
Hadi bakalım devamı nasıl gelicek.. :)
Cartel (Alper AGA) \ Manga - Evdeki Ses (3 diyelim) :)

http://www.youtube.com/watch?v=I_xwHzvxpaw

senna
22-11-2010, 16:24
işte böyle şeyler yapmamalılar :D herkesin zevki sevdiği şeyler ayrıda manga nedir ya

Oconner
22-11-2010, 17:07
küçüklüğümde vardı on numara bi şarkıydı o zamn kartel 1 nuamra en buyuk :D

SekoLive
23-11-2010, 08:31
vay be cartel neydi zamanında :D

tişörtleri vardı yok satan :D :D

Low-Rider
23-11-2010, 09:44
manga zıçmış

evdeki ses orjinal dinlemeye devam

senna
23-11-2010, 09:46
manga zıçmış

evdeki ses orjinal dinlemeye devam

bin arabama dinleyelim bırodbeyle istanbul sokaklarında:D

MiaMi
23-11-2010, 10:19
Bu ne olmuş böyle rezil edecekler kendilerini. 2 haftada kaybolurlar ortalıktan yeni bomba şarkılar bekliyoruz.

eFjLOFCo1f8

Low-Rider
23-11-2010, 10:24
bin arabama dinleyelim bırodbeyle istanbul sokaklarında:D

el freniyle arkayıda zıplatırız

senna
23-11-2010, 10:25
el freniyle arkayıda zıplatırız

uu brodbey beybi torsiyonlardan kaldıralım bi inceden makas atarız:D

Low-Rider
23-11-2010, 10:26
makas her türlü cevoo:D

DENON
23-11-2010, 10:32
cartel in kaseti haala durur bende :D

Evrenoz
23-11-2010, 10:51
Çocukluğumuzun şarkıları... Halen kısmen de olsa ezberimdedir sözleri..

Bu ne olmuş böyle rezil edecekler kendilerini. 2 haftada kaybolurlar ortalıktan yeni bomba şarkılar bekliyoruz.

eFjLOFCo1f8

Hiç beğenmedim, tutacağını da sanmıyorum.. "Apaçi style" diye bir şey varsa o budur...

Murat Süslü
23-11-2010, 10:52
kral tv de dinledim şimdi güzelmiş indiricem ve cd yapıp arabamda dinliycem efsanenin geri geldiğini anlasınlar :D

sportinger
23-11-2010, 11:03
sevindim, 15 sene önce ki havayı zor yakalarlar. hiç bırakmadan 2 senede bir buluşup albüm yapsalar dı şimdi yereri cok farklı olurdu...

birde freş B biye biri vardı o da baya bi sarmıştı maesef oda albüm yapmadı. güzel günlerdi beaaa

powERS
23-11-2010, 14:55

eFjLOFCo1f8

Çocukluğumuzun şarkıları... Halen kısmen de olsa ezberimdedir sözleri..

Hiç beğenmedim, tutacağını da sanmıyorum.. "Apaçi style" diye bir şey varsa o budur...

hocam ne yaptınız.. bu şarkı erci e nin ilk solo albumunde kı orjinal bin arabama.

ilk post ta da aynı sarkı var ama yenı duzenleme. asıl o sarkı bence batıktır.

bu klıbınde arabalar olan sarkı asıl dır. ve guzeldır. bende de erci e nin orjinal kaseti vardı hatırlarım 97 de cıktıgı zaman 5 liraya almıstım. kendi biriktirdigim parayla. 97 de 5 milyon....

arkadasta da cartelın kasetı vardı degısıyoduk.. cok guzeldı...

ERCİ E rulezzz.

Evrenoz
23-11-2010, 15:11
Valla benim aklımda halen "cartel bir numara en büyük" sözleri var. Şuan dinlediğimde bunu hiç beğenmedim..

gurcell
23-11-2010, 15:15
Vaaaay vaaay. Cartel sweatshirt'im hala duruyor. İlk çıktığı zamanları hatırlıyorum da... Offf Off 1990 ları özledim ben...

Göki,ZD
23-11-2010, 15:20
hocam ne yaptınız.. bu şarkı erci e nin ilk solo albumunde kı orjinal bin arabama.

ilk post ta da aynı sarkı var ama yenı duzenleme. asıl o sarkı bence batıktır.

bu klıbınde arabalar olan sarkı asıl dır. ve guzeldır. bende de erci e nin orjinal kaseti vardı hatırlarım 97 de cıktıgı zaman 5 liraya almıstım. kendi biriktirdigim parayla. 97 de 5 milyon....

arkadasta da cartelın kasetı vardı degısıyoduk.. cok guzeldı...

ERCİ E rulezzz.

cartel bir dönem Peter Maffay ile de tek parçalık bi çalışmalarıda oldu onuda iliştirelim konuya :) hoş bi ercie var arada :D
http://www.youtube.com/watch?v=7QQBBtJfo60

erci-e nefret ile 2.şok da vardı bide
http://www.youtube.com/watch?v=3g-L1UZBC3M

erci-e daha aktif kaldı seneler boyunca:icon_tup:

Low-Rider
23-11-2010, 15:22
cartel zamanıın efsanesiydi hala aklıma geldikçe dinlerim hala güzel

ondan sonra nefret aldı götürdü zaten uzun yıllar onlarda çok iyiydi

powERS
23-11-2010, 15:29
Valla benim aklımda halen "cartel bir numara en büyük" sözleri var. Şuan dinlediğimde bunu hiç beğenmedim..

tabiki sonucta herkesin ilk goz arısı. ;)

cartel bir dönem Peter Maffay ile de tek parçalık bi çalışmalarıda oldu onuda iliştirelim konuya :) hoş bi ercie var arada :D
http://www.youtube.com/watch?v=7QQBBtJfo60

erci-e nefret ile 2.şok da vardı bide
http://www.youtube.com/watch?v=3g-L1UZBC3M

erci-e daha aktif kaldı seneler boyunca:icon_tup:

erci e sagonun cıkısında da etkılı oldu dıye bılıyorum.

sezen aksuyla fılanda duet ı oldu.

DaRkNeSs-
23-11-2010, 15:40
manganin dueti gecen sene cikti diye biliyorum ben klibi yeni mi cikmis

Chatin
23-11-2010, 16:58
bütün sözleri hala aklımda.. unutmamışım :) o zamanlar iyi bilmiyordum almancayı saçmalıyordum almanca gelen yerlerde ehuhuah ne gunlerdi arkadaş

araba yoh kardişim yani araba yok

ha bak maffayla yapılan düet cidden kaliteli idi.. kaliteli bir rapti bu adamların ki be

xcel
23-11-2010, 18:41
büyük ihtimalle bitirdiler sermayeyi aç kaldılar tekrar deniyorlar... :rolleyes:

psikolojikdeli
23-11-2010, 19:56
bendede halen t-shirt u durur kasetide kesin biyerlerdedir rap e giriş aşamasıydı sanırım benim için daha sonra 2pac ı keşfetmiştim onlar sayesinde halen sevenerek dinlemekteyim yanlız bu manga ile olan son zımbırtıyı beyenemedim bir türlü :S

Göki,ZD
05-02-2011, 00:53
single geldi, açık konuşmak gerekirse KERİM in olmaması üzdü beni memati spec gibi adam :D bide daha sağlam bi giriş beklerdim ama seviyorum bu adamları her türlü giderleri var dinlerim :)

YouTube - Cartel - Bir Oluruz (2011) (http://www.youtube.com/watch?v=VtPRCQXCnHI&feature=player_embedded)

Chatin
05-02-2011, 01:12
yessaa test the rest ile bitirmeleri super olmuş .. bu parça biraz yeniden merhaba tadında olmuş. ama albümün diğer parçaları nasıl mühim olan o.. müzik süper baslar sağlam sözler iyi ama nakarat keşke tarkan ı anımsatmasaydı..

Shadow_Dancer
05-02-2011, 01:39
Alper Aganın sesini duymak ne güzel yaaa..

coyete
05-02-2011, 02:26
zamanının adamları birleşip güzel albümler çıkartabilirler :)

SPORTING
05-02-2011, 07:55
güzel olmuş şarkı tarkandan alıntıda yapmışlar. :)

Semii
05-02-2011, 12:10
25 yaşında 100.00 lik arabaydı şuan yaş kaç açabaa :D

Ogedov
05-02-2011, 12:30
şarkı yinede güzel ama eski tadı yok.... range rover lı filan sözler, çok basit bi tarkan şarkısında alınan sözler ve sample ı pek yakışmasada deli gibi dinliyorum dünden beri... kabus kerimin olmamasının sebebi:
Kabus Kerim (http://www.hiphoplife.com.tr/haberler/591-kabus-kerim-cartel-aciklama.html)
kabus kerim hastalarına:
Kabus Kerim's Dropbox on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free (http://soundcloud.com/karriem)
bu arada kabusun twitter hesabıda mevcutmuş istanbul da bazı mekanlarda çalıyormuş haberiniz olsun

clioGT
07-02-2011, 07:58
bu hafta çıkıyormuş sanırım album

senna
07-02-2011, 08:13
göz altı torbaları fena:)

dha iyi birşey olabilirdi yada herkesin beklentisi büyük olduğundan pek sevilmedi sanırım

Bulut Y.
07-02-2011, 08:28
adam ağır takılıyo beyler :D

clioGT
26-02-2011, 10:08
albüm çıkmış sanırım:)

DeNNis
26-02-2011, 10:21
dün gece beyazshowdaydılar

sulhi
26-02-2011, 10:22
karakannn en büyük :D

sulhi
26-02-2011, 10:27
göz altı torbaları fena:)

dha iyi birşey olabilirdi yada herkesin beklentisi büyük olduğundan pek sevilmedi sanırım

kullandıklarından olsa gerek :d

Onurkk06
26-02-2011, 10:57
dün gece beyaz show da cok kötüydüler ben tanıyamadım facebok şarkıcılarından fln sandım :)

Anıl E.
26-02-2011, 11:08
Her şeyin ilk'i güzeldir beyazshowdada gördük bunu :)

Samet KOPARAN
26-02-2011, 11:47
halen ilk kasedi war bende gercekten rap' ın ilk kuırucularından iddali isim olarak ;)
hadii hayırlısıı onlar için şimdiki nesile göre :)

cartelll 1 numaraa

Göki,ZD
14-09-2011, 05:04
Bugünkü Neşen Cartel'den

01. Cartel Açılış
02. Cartel Bir Oluruz
03. Cartel Fırlatın ”C” Leri Havaya
04. Cartel Bu Gece Bize Gel
05. Cartel Birlik
06. Cartel Mi Casa Su Casa
07. Cartel Fazla Takma
08. Cartel Sen ( Düet & Ferman Akgül_maNga )
09. Cartel Devam Et Yoluna
10. Cartel Kutsal Damlalar ( Düet & Efsun )
11. Cartel Gang Bang
12. Cartel Değiştiremez Kaderini Hiç Kimse

Kanal von eseryucel - YouTube (http://www.youtube.com/user/eseryucel)

Genel olarak albüm :icon13::icon13::icon13:
Belki sago gibi dinledikçe severim dedim ama yemedi :D

TigeR
14-09-2011, 12:13
Artik cok zor tutunmasi bence hiç başlayip ismide bozmasinlar herkez rapin ilk sahibi olarak bilsinler daha güzel

:icon_tup: bencede eskisi kadar tutulmazlar artık

BoraRS
14-09-2011, 13:09
Göki kartel cortladı ya :D

Göki,ZD
14-09-2011, 13:12
sorma abi büyük hayal kırıklıgına ugradım rezil bi album..

BoraRS
14-09-2011, 13:21
Sen yine inceden inceden Ceza ile devam et :D

Göki,ZD
14-09-2011, 13:24
ben sago cuyum abi, cezayı sevmiyim :)
cartel,karakan dan devam.. cartel 2011 hüsranın hüsranı...

JDM VTİ
14-09-2011, 13:32
hiç umudum yoktu nitekim olmadı tutmadı da zaten:)

zaten başka bi grup gibiydi, 95te ki grup aklımda kalıcak olandır

YavuzNaz
14-09-2011, 13:51
ilk bugünki neşen cartel'den çalmaya başladı dedim güzel bişiler var sanırım diğer şarkılarını tamamını hiç dinlemedim hüsrana uğradım resmen.

kaldığımız yerden devam edelim
sago :)
Sagopa Kajmer- Ardından Bakarım [2o1o] HD - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=z-TEAXCtqbw&feature=related)

senna
14-09-2011, 14:05
ben sago cuyum abi, cezayı sevmiyim :)
cartel,karakan dan devam.. cartel 2011 hüsranın hüsranı...

kabus kerim yok bebeğim ondan birazda o adamın olması lazımdı

ensoztrk
14-09-2011, 14:26
Beklentimiz büyük olduğundan biraz hayal kırıklığı oldu ama inşallah biraz tutunurlarda diğer albumleri daha iyi olur.
Üstaddan devam:)

Sagopa Kajmer Galiba Video Klip Full Kalite - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=8dzV0B3iCsM)

Göki,ZD
14-09-2011, 14:32
kabus kerim yok bebeğim ondan birazda o adamın olması lazımdı

Büyük etken ama kaç yıl sonra yeniden piyasaya çıkıyorlar, hiç mi nabız yoklamadılar. dinledin mi albumu tırtın tırtı a.çakim :D

senna
14-09-2011, 15:05
Büyük etken ama kaç yıl sonra yeniden piyasaya çıkıyorlar, hiç mi nabız yoklamadılar. dinledin mi albumu tırtın tırtı a.çakim :D

göz altı torbalı şarkıdan böyle olacağı belliydi range rover vs ile olacak iş değil o geceleri akarız uu beybi ne la bu:D

eski cartelin yaptığı şarkıların sözlerine mesajlara bak buna bak

onun yerine pentagram dinle dayıoğlu :D

Ogedov
14-09-2011, 16:35
göz altı torbalı şarkıdan böyle olacağı belliydi range rover vs ile olacak iş değil o geceleri akarız uu beybi ne la bu:D

eski cartelin yaptığı şarkıların sözlerine mesajlara bak buna bak

onun yerine pentagram dinle dayıoğlu :D

bundan önceki mesajında söyledğin gibi kabus kerimim olmaması en büyük etken. zaten linki paylaşmış olmam lazım bu konuda kabus kerim yeni oluşumla müzik görüşlerimiz fikirlerimiz hiç uymadığı için katılmadım demiş.

mgnPower
14-09-2011, 20:11
ya bu 1995de cikan albumu nerde bulabilirim varmi bileniniz goreniniz ? kiyida kosede bir yerlerde olmasi lazim ???

Göki,ZD
14-09-2011, 20:15
mail adresini pm le abi, şimdi değil ama geceye dogru album un komple linkini şutlarım(rapid) yada tek tek gönderirim

mgnPower
14-09-2011, 20:17
piemledim.

senna
14-09-2011, 20:18
bende isterim galbini gırarım

turbo&quattro
14-09-2011, 20:19
Goki banada yollarmisin ? :)

Göki,ZD
14-09-2011, 20:20
senna
tmm kelebeğim sana da gönderirim, karakan ın albumunude göndereyim mi ?

yada albumlerin hepsini rapid e yükleyip link i paylaşayım mı konuda ? (izin varmı )

isteyen herkese gönderirim sıkıntı değil sadece pembe dizilerimin bitmesi gerek :D sakarya fırat \ kuzey güney 2 tv açık aynı anda kafam kepçik oldu zaten :D

senna
14-09-2011, 20:24
paylaşma ama gönder ne varsa:D

kelebekler kovalasın seni:D

Cliosportve
14-09-2011, 20:24
Ne dinlerdik ya bunları
O zamanlar yaptıkları müzik döndü dolaştı gene benzer şekilde insanlara itelendi

Göki,ZD
14-09-2011, 20:49
2011 ide istiyormusunuz beyler ?

senna
14-09-2011, 21:08
onuda yap yapmışken :D

araba varmı yı dinlicem arabada tam ses :D

Selman
14-09-2011, 21:10
2011 ide istiyormusunuz beyler ?

banada atarmısın göki. hatta bana varsa sago'nun yeni albümlerini indireceğim link varsa onlarıda at hala bir pesimistin gözyaşlarını dinliyorum:hehe:

Göki,ZD
14-09-2011, 21:14
vay a.çakim arkadaşım korsanın dibine vurduk :D

cartel ve karakan ın albumlerini upload edicem 1 saate kadar..
selman sen bana adresini pm le ben komple albumleri gönderim sagonun öle nete yüklenicek gibi değil sagonun bütün albumleri

senna
14-09-2011, 21:26
hadi çabuk ekşın reyisede atak:D

Göki,ZD
14-09-2011, 21:29
zipliyorum albumleri upload a baslıcam.. bu hotfile kaç mb a kadar destekliyor ?

TheAce
14-09-2011, 21:51
cartel bi adım attıydı o zamanlar yaklaşık bi 10 sene durdu bu tarz müzikler sonradan tekrar yeşillendi ekmeğini başkaları yedi... böyle kalabalık grup kurunca birbirine giriyor adamlar herhal

bide şarkılar cidden kötüydü şimdi hatırlıyorumda

Göki,ZD
14-09-2011, 22:51
kimler istiyor şimdi gönderim linki...

JDM VTİ
14-09-2011, 22:53
göki abi kasma kimse istemiyor işte cartel bitmiş hayallerimizde yaşıyor artık :D:D

GokhanE.
14-09-2011, 23:45
kapıkuleye kadar sarkısının oldugu albümün hepsi ezberimde,yeni şarkılarını sevmedim ama hala benim gözümde efsaneler :)

asot
15-09-2011, 12:43
bence rap müzik, heavy metal 90'larda kaldı ve artık kulak tırmalıyor, radyolarda çalan parçalar bunun kanıtı.. ben de 15 yıl metal,grunge vs. dinledim şimdi trance dinliyorum, zamana uymak lazım... ortaokul müsameresi gibi, eline mikrofonu alıp, arka arkaya saçma sapan kelimeleri dizelemek artık para etmiyor. :icon13: eminim, 50cent tayfası bile heralde parayı şimdi uyuşturucu satarak kazanıyodur.. :) cartel efsaneydi ama artık sene 96 değil, ortada ne süleyman demirel kaldı, ne de tarkan'ın kıvırmadığı yıllar...

ahmetuygur
15-09-2011, 12:56
alper ağa evdeki ses