PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone iOS 4.0.2 kullanan??

Kaan
23-08-2010, 20:51
bu versiyona telefonunu update eden varmı ben dün yaptım güncellemeyi ama çok enteresan bişeyle karşılaştım acaba problem bende mi telefonu geri vericem yoksa.

3G açıkken sinyal seviye 1-2 çizgi eksik bazen 2 çizgiye kadar iniyor 3G yi kapatıyorum EDGE ye geçiş yapıyor telefon full e dönüyo ? eski telefonum 3G ile full çektiği yerde bu gün iphone 2-3 bazen 4 çizgi sinyal aldı 3G açıkken ama kapatınca sorun düzeliyor.
Bazı forumlarda versiyondan kaynaklı olduğu yazıyor?Bi fikri olan varmı:soru:

Cihazım 3GS 16 lık

Caesar
23-08-2010, 20:53
herzaman öyledir o bu versiyonla alakalı değil. 3G içi farklı bir alt yapi kullanıyor o alt yapıdan kaynaklanıyor yani telefon ile değil gsm ile alakalı. AVEA kullanıyorum bende her zaman vardı o problem bende 16 gb s kullanıyorum.

Kaan
23-08-2010, 20:57
ben çözemedim bu işi bugün aynı ortamda bi arkadaşta normal 3G cihaz var 8 lik onunkiyle yan yana koyuyorum cihazı benim ki 3G şebeke tipindeyken 2 çekiyo adamın ki full ben 3yi kapatıyorum benimkide full e dönüyo anlamadım
eğer böylese bu olay iphone da :icon13: düzeltmeleri gerek bu problemi

Ertug_T.
23-08-2010, 21:57
bendede benzer olay oluyo ama sıkıntı yaşamıyorum pek..turkcell kullanıyorum ama şebekeyle alakalı diye düşünüyorum benimde 3gs 32

DoguErdogan
23-08-2010, 22:03
tamamen yazılımla alakalı su an 3g ve 3g s e üvey evlat muamelesi yapılıyor iphone 4 e daha uygun oldugu için sürümler biaz sıkıntı cekiyoruz 3. nesil iphone kllanıcısı olarak bide su var 3g alt yapısı tam oturmadıgından ülkemizde stabil degil sebeke çekimi ondan dolayı kafaya takıcak bişi yok bi şey daha ekliyim 3g acıkken telefon cekmiyo gözükür biri seni ararken

Schumi
24-08-2010, 00:38
4.1 çıkana kadar geçmemek lazım.

Yogi
24-08-2010, 00:47
bende ındırmeye çalışıorm ama inmiyo 10 kere baştan başladı bi tek bendemı problem war?

shuttle
24-08-2010, 01:12
Bende uzun süre bu sorunu yaşadım.3G açıkken adam akıllı çektiğini görmedim.

Yazılım ile alakalı dediler , bir çok sürüm kullandım ama hepsinde de aynı sorun teşkil etti.

Telefondandır dediler , diğer arkadaşların telefonlarında fazla denk gelmedi.

Bence telefon ve şebeke ile ortak sorun.

Kısaca şans alakalı bence.

Eğer interneti kullanmıyorsan telefonun EDGE de dursun. Ha internete gireceksin ,aç 3G yi hızlı hızlı gir nete. Telefonun 3G olunca ses kalitesi artmıyor daha başka birşey olmuyor. Sadece şarjın daha çok gidiyor.

DoguErdogan
24-08-2010, 01:13
bende ındırmeye çalışıorm ama inmiyo 10 kere baştan başladı bi tek bendemı problem war?

hiç bulaşma bence öle kalsın şimdilik

beratzade
24-08-2010, 01:39
4.0.2 de şarj bi ince fazla gidiyo sanki :) varmı bole bı durum yaşayan

barutçu
24-08-2010, 08:38
iOS 4.0.2 kullanıyorum dediğin 3G sinyali eskidende aynı şekildeydi geçiş sırasında sinyal 2lere iniyor daha sonra 3 lere çıkıyor. GPRS'e geçtiğinde ise fulle döönüyor...
Arkadaşlarında dediği gibi operatörden kaynaklanan birşey.
Turkcell kullanıyorum.
Belki oturduğun bölgede altyapı çalışması varıdr =) Operatörünü ara bence önce.
Şarj konusuna gelince bende bi değişme olmadı belki kullanım süreni biraz azaltmışsındır =)

Kaan
24-08-2010, 09:34
yok operatörümden kaynaklı olduğunu zannetmiyorum baska cihaza takınca problem yok çünkü mecbur bekliycez inşallah yeni versiyonla düzeltirler :)