PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 3g "no sim" hatası

FaTiH44
25-08-2010, 02:36
Dün kartı çıkarayım dedim çıkarmaz olaydım,ne yaptıysam sim kartı kabul ettiremedim,kart içinde olduğu halde "no sim" uyarısı veriyor.Başka kartları taktım onda da aynı hatayı veriyor.

Sonra itunes'den restore edeyim dedim,restore tam bitti derken şimdi de "No sim card installed,insert a valid sim with no PIN lock to activate iphone" diye uyarı alıyorum.

Telefon ablamdan yadigar yani onun kartıyla aktif olmuş zamanında bu sorunun tek çözümü onun kartıyla tekrar aktifleştirmek mi yoksa başka çözümü var mı:beuj:

B.Koçer
25-08-2010, 09:08
sim kart şifresi olmayan bir kart takın birde öyle deneyin

FaTiH44
25-08-2010, 09:28
sim kart şifresi olmayan bir kart takın birde öyle deneyin

denedim,olmadı malesef.

B.Koçer
25-08-2010, 09:34
benimde başıma böyle bişey geldi diğer hattımın şifresini iptal ettim taktım iphone onaylandı gibilerinden bişey dedi

ugurbora
25-08-2010, 11:38
aynı sorunu dun yasadım telefonu kırıcaktım neredeyse ama bıkac defa kapatıp acarak denedım pin kodunu gırdım kabul ettı şansa bence bıraz bu sekılde yada aklına baska seyler gelıyorsa dene mutlaka olucaktır

DoguErdogan
25-08-2010, 13:30
cihazın yurtdışı oldugundan aktif edilmesi gerek eger 4.0.2 ye update yaptıysan ne yzıkki şimdilik kullanamıcan eski versiyonuna update ettiysen att kartla aktif edilir üsküdar yada beşiktaş cevresindeysen yardımcı olabilirim

ugurbora
25-08-2010, 14:47
ben telefonumu turkcellden aldım aynı hatayı banada verdi dün yurtdısı cıhazla alakalı oldugunu dusunmuyorum..restore yaparken olmustu bende sorun

FaTiH44
25-08-2010, 14:57
cihazın yurtdışı oldugundan aktif edilmesi gerek eger 4.0.2 ye update yaptıysan ne yzıkki şimdilik kullanamıcan eski versiyonuna update ettiysen att kartla aktif edilir üsküdar yada beşiktaş cevresindeysen yardımcı olabilirim

cihazım yurtdışı değil:).eylül başı istanbuldayım bana adres ve telefonunuzu pm. atabilir misiniz?