PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağolsun Trafik Vakfı Aracımı çekerken zarar vermiş. Ne Yapmalıyım?

THUNDER
25-08-2010, 21:08
Bu gün Ankara Kızılayda 3 aydır aynı yere park ettiğim yerden arabamı çekmişler. Sabah 9 da koyuyorum akşama kadar duruyordu. Bu gün iş çıkışı bi baktım araba yok. Tamam benim eşşekliğim park a 5 lira vermicem diye yasak yere koyuyordum ama 3 aydırda bir şey olmuyordu. Ordan kar yapalım derken başıma gelene bakın. Neyse nereye çekildiğini öğrendim atladım taksiye gidiyorum çekici parası ceza falan olsun hala kardayım diye diye. Hava karanlık olduğundan işlemleri yapmadan önce arabamı görmek istiyorum dedim. Çünkü lastikleri kaldırıma sıfır koymuştum nasıl oraya o kancayı soktular kesin jantlarımı çizmişlerdir falan diye düşünüyorum. Fenerle baktım jantlarda bir şey yok tam kafamı kaldırıyordumki sol çamurluğu içeri göçmüş görünce bütün neşem kaçtı hatta köpürdüm. Çağırdım polisi görevlileri yok bu çekici hasarı değil demezlermi. Avukatımı aradım arabayı sakın teslim alma yarın yanında birisiyle gidip tutanak tuttur falan dedi. Şimdi hem yarını bekliyorum hemde internetten araştırıyorum. Diyelimki tutanak tutturduk. Kesin ben yapmadım diyecek ben çıldırcam offfff Adam gibi çekseler ben razıyım ama bu nasıl bir araç çekmek, yangından mal kaçırır gibi orasını burasını eze eze İşin kötüsü kaskoda yok. Tutanak tuttursam karşının trafik sigortasından tanzim edebilirmiyiz acaba ? Başına böyle bir şey gelen varsa yada sigorta mevzuatından anlayanlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim

@Lp2
25-08-2010, 21:12
gecen ay aynı olay basıma geldı bı sey cıkmadı valla jantımı cızmısler ve camurluku gocertmısler

THUNDER
25-08-2010, 21:13
gecen ay aynı olay basıma geldı bı sey cıkmadı valla jantımı cızmısler ve camurluku gocertmısler

Sanada geçmiş olsun nasıl bir yol izledin ?

Göki,ZD
25-08-2010, 21:17
boyacıya gidip boyattı:)

kimi kime şikayet ediceksin :) sende söylüyorsun inkar edicekler diye git gel işinden gücünden olucan stres vs vs git yaptır aracını en temizi, yasak yere park etmenin cezasını kes kendine öyle avut kendini :)

TolgaEsentepe
25-08-2010, 21:18
arkadaşın arabasını çekerken fiber tamponu falan kırmışlardı. Parasını alıcam yakın zaman içerisinde diyordu ama nasıl bir yol izledi hiç sormadım ilgimi çekmediği için

306gti
25-08-2010, 21:19
benimde istanbul parktaki 2.si duzenlenen f1 yarıslarini izlemeye gittiyimde 306gti mi cekmistiler tampon yerinden cikmis sagini solunu cizmisler kucuk mide bulandiran kaportadaki hasarlar yuzunden komple boyatmistim.ama bi sonuca varamadim 10 tane cekici cekiyodu hicbirisi demediki ben cektim o diyo ben cekmedim oteki diyo bencekmedim.camera kayitlarina bakmak gerekiyodu o sıcakta o kalabalikta nereye bakacaksin.lanet olsun dedim aldim arabami geldim neyapim.

THUNDER
25-08-2010, 21:58
Şöyle bir araştırıyorumda hemen hemen çekilen her arabada hasar mevcut tam mafya olmuş bunlar. Avukata para veriyorum bir şey yaptığı yok uğraşsın bunlarla dursun. Direk şikayetçi olup tazminat davası açıcam 3-5 sene sonra kazanırsam ne ala

master
25-08-2010, 22:01
Haberlerde vardı, helal olsun adam yılmamış 3 sene sonra mahkemeden tahsil etmişti çekicinin verdiği hasarın bedelini.

Ben bişey çıkacağını sanmıyorum dostum, lakin uğraşmaya değer dersen verdiğim örnekteki gibi 3-5 sene sonra sonuç alabiliyorsun,
zararın için üzüldüm.

Göki,ZD
25-08-2010, 22:02
bu 3-5 sene içersinde çamurluk öylemi duracak ? :D bu tip şeylere fazla takılmamak gerekiyor ucuz atlatmışsınız,nazar basımın gözümün sadakası olsun diyip geçin.. efsanemidir bilemem sti çekiciye koyuluyor önden arka yolda, dif paket sonuç şemsiye :)

emirhan sph
25-08-2010, 22:09
Benim eski corsayi cekmislerdi kafalamasina kaldirima sifir yanasmistim 30 40 arac vardi yanyana. Benimkini cekmisler arka tekerlere takarak. Arkayi kaldirinca on tamponu kaldirima surtturmusler cizik icindeydi hic urasmadim. Cunku sonu cikmiicagi belli. Nefret ederk BURASI TURKIYE diorm :(

master
25-08-2010, 22:13
bu 3-5 sene içersinde çamurluk öylemi duracak ? :D bu tip şeylere fazla takılmamak gerekiyor ucuz atlatmışsınız,nazar basımın gözümün sadakası olsun diyip geçin.. efsanemidir bilemem sti çekiciye koyuluyor önden arka yolda, dif paket sonuç şemsiye :)

http://hukukadami.blogspot.com/2010/01/5-yil-sonra-gelen-ceza.html

bu da benzer bir mahkeme süreci. Bu da 5 yıl sürmüş ...
Helal olsun adam kazanmış

Xenomorph
25-08-2010, 22:17
aç davayı elleme yok öyle yağma ekspertiz gelir gayet net anlar nerden nasıl oldugunu ugras dur gıtsın gelsın serefsızler ne demek arabaya zarar vermek sen kımsınde benım malıma zarar verıyorsun ya vallahı bunlarda bır gr ınsanıyet yok adam emek vermıs ter dokmus tabı kendılerı avantayla lavantayla gecındıklerı ıcın ıplerınde degıl hatta ulasamadıkları ıcın zarar verınce sevınıyorlardır

ver mahkemeye elleme aracını avukat prosedurlerı soylerken aynen uygula
gıt yaptır sonra faturanı vs avukata ver hatta daha fazla yazsın ustan soyle kıme yaptırırsan duzelte 150 boya 300 yazsın 3 sene sonra sonuclanınca yasal faızıyle 1 mılyara yakın parayı köpek gıbı odemek zorunda

Göki,ZD
25-08-2010, 22:18
http://hukukadami.blogspot.com/2010/01/5-yil-sonra-gelen-ceza.html

bu da benzer bir mahkeme süreci. Bu da 5 yıl sürmüş ...
Helal olsun adam kazanmış

adama sorsan böyle bi mahkemen var diye unuttugunu söyler kesin :)
5 sene o çamurluk öyle durmayacagına göre + hafif hasar varken mahkemeleri meşgul etmeye gerek varmı ? kafasına gelen hemen magdrum diye mahkemeye verirse doğal bu mahkemelerin bu kadar sürmesi, hak aranıcak yer var..

Xenomorph
25-08-2010, 22:21
abi zarar vermıs herıf mahkeme mesgul etmek degılkı bu sonucta memlekette %100 haklı olsanda mahkemeler uzun suruyor bıraksın adam acsın davasını zaten 5 yılda toplam celse 7 8 olur yargıtaya gıder ordan gelmesı 6 7 ay karar vs dosyalar orda duruyor kagıt masrafından baska bır masrafı yok devletın...o kadar vergı alıyor arabalara ceza kesıyor bıraz ugrassınlar zahmet olmassa :D

Göki,ZD
25-08-2010, 22:25
abi zarar vermıs herıf mahkeme mesgul etmek degılkı bu sonucta memlekette %100 haklı olsanda mahkemeler uzun suruyor bıraksın adam acsın davasını zaten 5 yılda toplam celse 7 8 olur yargıtaya gıder ordan gelmesı 6 7 ay karar vs dosyalar orda duruyor kagıt masrafından baska bır masrafı yok devletın...o kadar vergı alıyor arabalara ceza kesıyor bıraz ugrassınlar zahmet olmassa :D

Arkadaşın arabacı civic avatarına göre konusuyorum, bu çamurlugun yenisi 40 lira bişe boyada 75 verse 115 tl ye bitiricek işi, ne gerek var git avukata işinden ol yolda masraf işinden kaybettiğin zaman para vs vs ucuz atlatılmış bi olay değmez

hem devlet para ödememek için sen yasak yere park etmişsin diye seni suçlu çıkarmazsa bende göki değilim :D:D ahuahuah ordan yakalarlarsa seni mahkeme ters teper :D bi anda sen tazminat ödersin :D:D

typeRace
25-08-2010, 22:25
bu ülkede derdini anlatacağın hiçbir yer yok,olsada 3-5 yıl sürüyor ohaaa..Hakkını aramak suç bu ülkede.. basıp gidesi geliyor insanın.. benimde çekici değil ama kumburgazda arabamı çizdi ş.sizler.. biliyorum nasıl bir duygu olduğnu..

aç hocam davayı isterse 5 yıl sürsün.. ama parayı devletten değil,gelişi güzel aracı çeip zarar veren memurdan alıcaksın.. babasının malı sanki de orasını burası yamultuyolar.. geçmiş olsun..

Xenomorph
25-08-2010, 22:27
hem devlet para ödememek için sen yasak yere park etmişsin diye seni suçlu çıkarmazsa bende göki değilim :D:D ahuahuah ordan yakalarlarsa seni mahkeme ters teper :D bi anda sen tazminat ödersin :D:D

ahahahahahahah:hahaha: Dogru Söze Ne Denir Vallahi :D Ihtımaldır Olabilir :D

Göki,ZD
25-08-2010, 22:32
Hocam yanlış anlama benim dediğimi sakın, tabiki hakkını arıyacaksın, ama yıllar sürücek mahkeme, ufak hasarla atlatmışsam canını sıktığına değmez. hem bak suçlu çıkartır devlet:D yasak yere park ettin diye :):)

CoSA
25-08-2010, 22:35
ahaha :D bencede hiç girme abi git yaptır derim gene senin yaratıcılıgına kalmış gerisi :D

Serkan06
25-08-2010, 23:13
geçmiş olsun arkadaşım çok sinir bozucu bir durum,

Frank
25-08-2010, 23:20
anlayıslı bı memura denk gelırsen ısın cok rahat ısler herseyınıde kolayca halledersn.
cekıcı aracının bayagı yuksek bı sıgorta odemesı var verdıgı zararlara karsı gıdeceksn oraya normal polıs gelıp ıs kazası tutanagı tutacak trafklık bı ısın yok gıder yaptırırsn cekıcının kaskosundan merak etme

darkred
25-08-2010, 23:21
geçmiş olsun zaten trafik polisleri ve cekici kullanan şöförler donla g..t gibi olmuslardır senelerdir görüşe görüşe o yüzden polise gitsen bişe yapamazsın cekiciye gitsen ben cekerken böyleydi der işin içinden cıkmazsın memlekette işler böyle yürüyor neden yangından mal kaçırır gibi cekmişler dersende senin aracını biran önce alacak götürecek geri dönecekki bir iş daha cıkartabilsin oradan diye senin arabayı sakince cekip oraya götürüp bırakıp geri dönene kadar 2 araba iş kaybedebilirde o yüzden bu hayvanlık...

cok geçmiş olsun

TURBO CİVİC
26-08-2010, 11:23
benimde camurlukta boyaya zarar gelmisti.kucuk ezikler vardı.ama adamlar cok rahat tut tutanak diyor.bsy cıkmayacagını biliyorlar.bence ugrasma.cok kafana takılıyorsa yaptır gitsin.olurda birdaha denk gelirler araca zarar verebilirler tekrar cekebilirler vs.gecmis olsun

Safak
26-08-2010, 11:31
Hukuki yola başvurursan muhtemelen mahkeme 2-3 seneden fazla sürer... zaten 8 aya atıyorlar birsonraki celseyi.

Günün sözü: Geciken adalet, adalet değildir...

fsunnetci
26-08-2010, 11:34
Bence hiç uğraşma geçmiş olsun bizimde başımıza geldi böyle bir olay Bakırkoy Carouselin önünden çektiler Corolla'yı gittik yedi emine gece 11'de çekiciyi dövdük kaçtık arabayıda aldık Ana avrat düz gittik çıktık ordan Orman Kanunları çözüyor bazı meseleleri:D

pnrkc
26-08-2010, 11:38
Bu gün Ankara Kızılayda 3 aydır aynı yere park ettiğim yerden arabamı çekmişler. Sabah 9 da koyuyorum akşama kadar duruyordu. Bu gün iş çıkışı bi baktım araba yok. Tamam benim eşşekliğim park a 5 lira vermicem diye yasak yere koyuyordum ama 3 aydırda bir şey olmuyordu. Ordan kar yapalım derken başıma gelene bakın. Neyse nereye çekildiğini öğrendim atladım taksiye gidiyorum çekici parası ceza falan olsun hala kardayım diye diye. Hava karanlık olduğundan işlemleri yapmadan önce arabamı görmek istiyorum dedim. Çünkü lastikleri kaldırıma sıfır koymuştum nasıl oraya o kancayı soktular kesin jantlarımı çizmişlerdir falan diye düşünüyorum. Fenerle baktım jantlarda bir şey yok tam kafamı kaldırıyordumki sol çamurluğu içeri göçmüş görünce bütün neşem kaçtı hatta köpürdüm. Çağırdım polisi görevlileri yok bu çekici hasarı değil demezlermi. Avukatımı aradım arabayı sakın teslim alma yarın yanında birisiyle gidip tutanak tuttur falan dedi. Şimdi hem yarını bekliyorum hemde internetten araştırıyorum. Diyelimki tutanak tutturduk. Kesin ben yapmadım diyecek ben çıldırcam offfff Adam gibi çekseler ben razıyım ama bu nasıl bir araç çekmek, yangından mal kaçırır gibi orasını burasını eze eze İşin kötüsü kaskoda yok. Tutanak tuttursam karşının trafik sigortasından tanzim edebilirmiyiz acaba ? Başına böyle bir şey gelen varsa yada sigorta mevzuatından anlayanlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim

çekicinin trafik sigortasından ödeme alamazsınız çünkü kaza sonucu meydana gelen bir mağduriyet değil sizinkisi.

ancak çekicinin 3.şahıs sorumluluk sigortası var ise o poliçeden ödemenizi alabilirisiniz..

Ferhat_V
26-08-2010, 11:46
hiç uğraştığınıza değmez dükkanımın önünde kaza oldu araba motora çarptı motor zaten pert durumdaydı çekici geldi sürükleye sürükleye arkasına koydu motorun plakalığını filan yamulttu bıraktı motor sahibi napıyosun dikkat et filan deyince bi sus be abi filan dedi aynen öyle bıraktı:) ülkede adalet hukuk hiç bişey yok uğraşıp kendini sinir ettiğine değmez..

Ozan'S
26-08-2010, 11:50
serefsızler

by serçe
26-08-2010, 13:10
fazla takılma derim zaman stres yanına cabası kalır.. .....

SON TC
26-08-2010, 13:21
Geçmiş olsun kardeşim ya bencede keşke ugraşılsaa,biizm tek sorunumuz zaten hakkımızı aramamamızda kaynaklanıyor...

Ama arkadaşların dedıgı gibii günumuzde devlete dava açmak vs vs boş adam işi buna emin...Boş zamanın olacak gidicen gelicen peşinde koşucan ugraşıcan...

VTİ1035
26-08-2010, 13:24
geçmiş olsun mafya olmuş bunlar harbiden terbiyesizler.

ömerve
26-08-2010, 13:24
Okurken sinirlendim valla,gereken neyse sonuna kadar yap derim abi..Belki yıllar sürer,sürerse sürsün acelenmi var

Tunç
26-08-2010, 13:25
hıc ugrasma bence basedemessın

Cglrgncl
26-08-2010, 13:41
bencede hiç uğraşma değmez boşuna kendini sinir strese sokucaksın hiçbiri kabul etmicek suçunu sen dahada cok sınırlencen gelecek dıger trafıkcıde tutanak tutmak veya rapor tutmak ıcın kesınlıkle arkadası bıseyı cıkar adamda raporda bu cekıcı hatası degıldır dedımı zaten olay kapanır,cunku aynısı benım yakın bı arkadasımın basına gelmıstı ordan bılıyorum dıger trafık polısı rapor tutmak ıcın geldıgınde rapora cekıcının hatası olmaıdıgını yazınca olay kapanıp gıttı bız o sıcakta ugrastıgımızla kalmıstık,şerefsizler,aynısı kendı arabalarına gelse ama yolda bı kaza yapsalar baskasıla dunyayı yıkarlar karsı tarafın basına!!!!

THUNDER
26-08-2010, 16:06
Yaa bazen oluyorki içimde bir gram memleket sevgisi kalmıyor. Hatta nefret ediyorum. Bu gün avukarın hazırladığı tutanakla gittim otoparka. Çeken aracı anons ettiler tam 2 saat 20 dakka gelmesini bekledim sıcakta. Neyse geldi sonuç ortada ben bir şey yapmadım bu çekici hasarı değil biz çamurluğun tekere bakan kısmını ezeriz yada ahtapot dedikleri vinç gibi şeyi aracın tavanına düşürürüz falan dedi. Bu hasar onların kalemi değilmiş. Zaten hasar çalışılırken yani aracı kaldırımdan uzaklaştırırken eliyle itmişmi ne yapmış o zaman olmuş. ***** Honda hamur gibi neresine domkunsan loop içerde dışaraya doomp diye atmazsa mıçtınız. Hondacılar bilir. Sıcakta tansiyonum düştü, şekerim yerlerde dayanamadım. Dedim tamam ya lanet olsun bitsin bu eziyet. Yalnız çıkar ayak adama psikolojik bir iğne yaptım. Dedim kardeşim buraya yaz. Benim bedduam öyle kötüdürki sen beni adresimden bulup bu çamurluğun parasını ödemek için yalvaracaksın. Bundan sonra başına gelicek her türlü musubette benim duam var aklında olsun dedim.

Bu Devleti Kim Yönetiyor... Bizim Değerimiz ve Haklarımız Varmı?
İltica etmek için hangi statüde olmak lazım? offfff

İşte buda arabanın hali;
http://img.photobucket.com/albums/v208/cimbalto/IMG00034.jpg

Ferhat_V
26-08-2010, 16:24
o hasarı vakumla çektirebilirsiniz zannedersem pek sorun olmaz..en azından avukatlık vekalet ücreti git gel ücreti vs bunlardan ucuza gelir..geçmiş olsun kafanızıda pek takmayn burası türkiye :)

karsiyakaliozi
26-08-2010, 16:32
ulkeden kacmak için o kadar sebeb varki ne desek boş malesef geçmiş olsun

THUNDER
26-08-2010, 16:35
Teşekkürler herkese,
İnsan sinir harbinde şuraya içini döküyor teselli buluyorya muhazzam güzel bir şey. Sağolun, Varolun...

gökan
26-08-2010, 16:53
bakırkoyde arabamı cekıp hurdalık bıyere atmıslar gıttıgımde tampon kırılmak uzereydıtasın ustunde kalmıs

aLEXander Kent
26-08-2010, 16:59
Abi hakkını ara lütfen bizler bişey omaz 5 sene surer fılan dıye bisey yapmıyoruz onlarda nasıl olsa koyun mıllet deyıp arabalara istedıklerını yapıyorlar bence yap biraz basları agrısın...

tılsım
26-08-2010, 19:16
Çok sinir bozucu bir durum hem aracını ara al çıkart vs hemde bulduğunda hasarlı gör ve bu durum karşısında hakkını arayama..insan deli oluyor resmen.geçmiş olsun..

NerdenS
26-08-2010, 22:12
aynı olay bundan baya bi sene önce başıma gelmişti doğal olarak o.ç. oldukları için durumu kabul etmedi ve polis de ondan yana çıkmıştı, işin mahkemelik boyutu ise sulh hukuk makkemesine gidiceksin dava açıcaksın ve bilir kişi talep ediceksin bu olaylar sana ort. 300-500 TL gibi bir rakama mal olacak ben o yüzden uğraşmamıştım direk adamın suratına karşı kalayı basıp ertesi gün arabayı almıştım..

Günkut
28-08-2010, 10:32
yazık günah ya ne lavklar var memlkette degmez ama alıagın karsılık yüksek olsa ugras derim yaptgın masraf 500 alıcagın para 1 lira demıs arkadslar degmez yanı g
t yaptır kafanda rahat arabanda rahat olsun he bide park kurallarına dikkat etmek lazım :)

THUNDER
28-08-2010, 10:55
yazık günah ya ne lavklar var memlkette degmez ama alıagın karsılık yüksek olsa ugras derim yaptgın masraf 500 alıcagın para 1 lira demıs arkadslar degmez yanı g
t yaptır kafanda rahat arabanda rahat olsun he bide park kurallarına dikkat etmek lazım :)

Aynen öyle bende gittim yaptırdım zaten en azından o kötü görüntüyü düzeltebildikleri kadar düzelttiler. Bayramdan sonra komple boyaya sokucam. Ama artık korkuyorum boyacı, kaportacı bile boyatsanda bu memlekette 3 ay sonra gene aynı hale gelir. Böyle bin gitsin diyorlar. Millete para fazlamı geliyor yoksa havalarmı çok sıcak bir bezginlik varya sanayide hadi hayırlısı :)

Dragger
28-08-2010, 10:56
Yasak yere parkettiginiz icin birisi size carpsa bile hak talep edemezsiniz.

Bu da benzer bir durum, mahkemeler de kolay sonuclanmıyor bu ülkede heleki polisi ve vakfı sikayet ediyorsunuz 2 sene sürer o dava ;)

Bence hic ugrasma o masraflarla ugrasacagına git boyat :)