PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç satışı & Kasko + Trafik Sigortası sorusu

luckdove
30-08-2010, 12:00
Diyelim 2. el bir araba alacağız. Şu anda arabanın trafik sigortası ve kaskosu var (mevcut sahibi yaptırmış). Arabanın satışını yaptıktan sonra (noterde) bu satış işlemi mevcut kasko ve sigortanın otomatik olarak iptaline yol açmaz değil mi? Yani noterde satış işlemi yapıldıktan sonra ben kendi adıma trafik ve kasko yaptırana kadar (çok değil 1-2 günlük süreden bahsediyorum) mevcut kasko ve sigortası ile arabayı kullanmamda bir sakınca yok değil mi?

Örneğin satışı noterde yaptık ben arabayı aldım eve giderken Allah korusun bir kaza oldu. Henüz kendi adıma bir poliçe yok ama eski sahibinin yaptırdığı poliçeler halen bu araç için geçerli mi? (Mevcut kaskoda tek şoför indirimi varsa o ayrı bir konu tabi)

Not: eski poliçeler zeyilname ile bana devir olmaz sanırım değil mi?

Teşekkürler

pnrkc
30-08-2010, 12:08
bahsettiğiniz uyguluma(eski sahibinin yeni alıcıya poliçelerini devir etmesi yani zeylname ile yeni sahibine aktarılması) 2005yılında kalktı.

araç satışı olduğunda satıcının adına olan trafik sigortasını aracı alan kişi 10gün kullanabilir.kaskoda aynı uygulama yok satış olduğu an eski poliçe geçersiz olur.

luckdove
30-08-2010, 14:12
teşekkürler