PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi Savar tavsiyesi ?

Antalyalogy
30-08-2010, 12:23
Arkadaşlar bu aralar mahalledeki kedilerle başım dertde.
Aracın üstüne çıkıp (tavan dahil) yatıp kalkıyorlar ve buarada iniş ve binişlerde çiziyorlar patileriyle..

Bunlardan kurtulmak için kedi savan ultrasonik cihazlar veya işe gerçekten yarayan spray gibi tavisyelerinize ihtiyacım var..

Mutlaka başında böyle bir problem olup da içi acıyan arkadaşlar vardır aramızda...

Teşekkürler..

Sefa_vts
30-08-2010, 12:26
Yapıcağınız en iyi şey çizmez brandalardan alıp örtmek olucaktır.. Henüz bulunmuş bir çözüm yöntemi yok.. Özellikle cilalı ve eğimli arabalardan zevk aldıklarını düşünüyorum :p

Shadow_Dancer
30-08-2010, 12:28
custom branda yaptır, ben brandayla ilgili bi konu açmıştım orada bişeler bulabilirsin... antalyanın güneşi için zaten branda çok faydalı bişe

gorke
30-08-2010, 12:29
kedi savar uyuz ses çıkaran cihazlar mevcut karaköyde satılıyor. gerçekten yanaşamıyolar otomobilin yanına.

Fbc
30-08-2010, 12:29
bunun bir ilacı vardı biryerde okumuştum sanırım, benim de büyük belaya giriyor kışları özellikle, temiz cilalı arabadan zevk alırlar :) kayarlar patinaj yaparlar gene de çıkarlar :)

oGuZ555
30-08-2010, 12:32
bu konunun açıldığı iyi oldu benimde kedilerle başım belada belki bir çözüm yolu buluruz burda

Tunç
30-08-2010, 12:33
mıkrofober tarzı brandadan baska bı yolu yok

B.Koçer
30-08-2010, 12:35
bizimde burda var bir tane araba tozlu oluyor geliyor tavana çıkıyor komşunun arabasında bile görsem kovalıyorum :D

KingoAtmo
30-08-2010, 12:41
arabaya bi kangal bağlayacan , miss :D

Frid
30-08-2010, 12:50
arabaya bi kangal bağlayacan , miss :D

geri döndügünde döşeme diye birşey olmadıgını fark edersin :D

Antalyalogy
30-08-2010, 13:02
evet aracım cilalı işin garibi eskiden çıkmazlardı son zamanlarda dadandılar..branda maalesef olmaz çünkü araç günlük kullanılıyor ve ne yaparsanız yapın branda aracı çiziyor (ki kedilerden kurtulma isteğim aslında çiziklerden korkmamdır- yoksa bende çok severim kedileri)

MeRtCaN
30-08-2010, 13:04
Naftalin ve sirke işin sonu arabanın etrafına bol miktarda naftalin at ve sirke dök bir tane canlı arbana bir daha yaklaşamaz

diye bi yazı okumustum bi forumda
ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum :)

VM5590
30-08-2010, 13:05
Motosikletlere sıkılan kedi çıkmasın diye spreyler var motorcularda bulabilirsiniz.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=39

Alper_
30-08-2010, 13:07
kediler alem hayvanlar :) ultrasonic pilli bir cihaz varsa park ettikten sonra sileceklerin olduğu bölgeye koyabilirsiniz.

Antalyalogy
30-08-2010, 13:10
Motosikletlere sıkılan kedi çıkmasın diye spreyler var motorcularda bulabilirsiniz.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=39

İşte önemli iolan kullanıp da evet ben bu olayı çözdüm diyebilen birinden tavsiye almak..

İşin ilginci bayağı araştırdım net de , tam çözüm budur diye bir şey yok, çeşitli öneriler var sadece..:(

VM5590
30-08-2010, 13:11
İşte önemli iolan kullanıp da evet ben bu olayı çözdüm diyebilen birinden tavsiye almak..

İşin ilginci bayağı araştırdım net de , tam çözüm budur diye bir şey yok, çeşitli öneriler var sadece..:(

Motorda kesinlikle işe yarıyor ,birçok kere kullandık fakat arabada hiç kullanmadım yinede işe yarayacağını düşünüyorum :D

Antalyalogy
30-08-2010, 13:20
Motorda kesinlikle işe yarıyor ,birçok kere kullandık fakat arabada hiç kullanmadım yinede işe yarayacağını düşünüyorum :D

Alalım deniyelim...:icon_tup:

dagsus
30-08-2010, 13:56
av malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsin bizim zor duydugumuz bi ses çıkaran alet var baya etkili oluyo. Ama kedileri arabadan uzak tutmak için balkonda sabahlaman gerekir :)

mustafa-u
30-08-2010, 21:55
bu konuda en iyi öneri ve desteği jolly joker HAKAN abiden alabilirsin...
biliyorsun garajında 2 harley ve yeni mustang var...
bi ara onun mekanındaki motorsiklet toplantımızda bu konuyla ilgili bir sohbet ortamı olmuştu..:D :D

deniz
30-08-2010, 22:11
bahceye rulo cım yaptırdım kedıler gelıp edıyorlardı :)
ve yaptıkları yerler hep yanıp kavruluyodu oluyordu napım napım
gıttım karakoyden kedı savar aldım o gıcık sesler cıkaran hemde ıyı paraya
geldım 1 yıldır takılı hıc bır ıse yaramıyor hala pok topluyoruz .. komsu savar oldu komsular bu ses ne dıyolar :D:D:D

Ahmet Saraçoğlu
30-08-2010, 22:45
eski c3 e dokunmazlardı , ceratoyu aldım alalı başım belada... zati öncesindede kaput tavan bagaj minik mini pençe çiziğiydi , hatta ön camda bile pençe çiziği vardı , şimdide sürekli pati izi var , dün cila çektik bugün yine kedi gezmiş arkalarda...Bi arkadaşım bunlar arabanın üztüne çişini yapıyo ; sorada ne olursa olsun o kokuyu alıyo , bi nevi sınırını belirliyo falan diyodu ama benimde bi şekil kurtulmam lazım.

kv661
31-08-2010, 06:11
ben boncuk atar silah varya çocuklar için onlarla kovalamıştım 1 senelik azimli çalışmanın ardından.ama vurmuodum kenarlarına ateş edicen öldürmez ama kaçırır

BaDCaT
31-08-2010, 07:13
Onlara kedi savar vs ye verilen parayla bir yuva yaparsan hiç gelmezler arabaya :)

VTec_king
31-08-2010, 07:28
onurcan naftalin filan koymustu biraz etki etmişti

Günkut
31-08-2010, 07:29
en temizi torpil baktın arabanın yanındalara 2 torpil cat cat :D bidaha kedi medi uzak bence denemek lazım gece komsularla papaz olabilirsinz ama :)

erhann
31-08-2010, 08:17
ayni sorunu bende yasiyorum aracin yerini degistrdim
kotu bir durum ne zamn yikatsam camurlu pati izleri ve on camda burnout yapmis gibi izler oluyordu :)

Orhan
31-08-2010, 08:56
banada sığır savar lazım şerefsizin hayvanı boynuzunu sürtmüş kapıya

orhansah
31-08-2010, 09:06

:D:D geçmiş olsun adaş

orhansah
31-08-2010, 09:07
bu arada konuyu ben de takipteyim. karşı komşum mahalledeki bütün kedileri besliyor :D yaklaşık 20 tane kedi dolanıyor sürekli balkonumun etrafında, arabayı da otoparka bırakmıyorum sokakta duruyor kediler yüzünden.

Antalyalogy
31-08-2010, 09:14
Çok can sıkıcı bir durum nasıl başa çıkacağım bilmiyorum..

Spawn
31-08-2010, 09:23
bahceye rulo cım yaptırdım kedıler gelıp edıyorlardı :)
ve yaptıkları yerler hep yanıp kavruluyodu oluyordu napım napım
gıttım karakoyden kedı savar aldım o gıcık sesler cıkaran hemde ıyı paraya
geldım 1 yıldır takılı hıc bır ıse yaramıyor hala pok topluyoruz .. komsu savar oldu komsular bu ses ne dıyolar :D:D:D

ben boncuk atar silah varya çocuklar için onlarla kovalamıştım 1 senelik azimli çalışmanın ardından.ama vurmuodum kenarlarına ateş edicen öldürmez ama kaçırır

en temizi torpil baktın arabanın yanındalara 2 torpil cat cat :D bidaha kedi medi uzak bence denemek lazım gece komsularla papaz olabilirsinz ama :)

ayni sorunu bende yasiyorum aracin yerini degistrdim
kotu bir durum ne zamn yikatsam camurlu pati izleri ve on camda burnout yapmis gibi izler oluyordu :)

çok güldüm şu yorumlara :D

Cihan KESKİN
31-08-2010, 09:24
uzaktan kumandayla silecek çalıştrma programı yaparsak silecekler açık vaziyetteyken döndürrz kediler tırsar kaçar:D

ugurseyhan
31-08-2010, 09:29
arabanın yerini değiştir kedilerden biri ya arabanın olduğu yere yada arbanın üzerine işemiş ve orası artık onun olmuş başka kedide çıkamaz üzerine eğer yerini değiştirdikten sonra yine geliyorsa arabanın biyerine işemiştir yıkasanda o koku çıkmaz kolay kolay allah kolaylık versin

SPORTING
31-08-2010, 10:37

hahahhaaaaaaaah valla kusura bakma.. geçmiş olsun

Orhan
31-08-2010, 13:25
:D:D geçmiş olsun adaş
sağol adaş çok canım sıkıldı ama hayvanat milleti ne yapacaksın

hahahhaaaaaaaah valla kusura bakma.. geçmiş olsun

sağolasın valla komik durum ama başına gelen için hiç hoş olmuyor

SekoLive
31-08-2010, 13:30
ben ne yapsamda kediler arabayı çok seviyo sanırım kuş serisi oldugundan affetmiyolar duran kuş bulunca :D
konuyu takip ediyorum çıkarsa bi icaat deneyeceğim :D
http://img42.imageshack.us/img42/5303/spa0255.jpg

Alper_
31-08-2010, 13:30
buldum :D o bölgedeki kedilerin tırnaklarını kesiceksiniz sonra bir güzel törpülüyeceksiniz :)

senna
31-08-2010, 13:39

koyu renk arabada kurtuluş çok zor benim iki çamurluğumu ezdiler sağlı sollu aradada tampon hasar görmüş

Spawn
31-08-2010, 13:47
bende aynı dertten müzdaribim fakat yapacak birşey yok . kedilerin arabanın bilimum köşesindeki kayarak inme izleri mevcut oluyor , hele kışın araba sıcak olduğu için , kaput üstü 1. mekanları

http://img834.imageshack.us/img834/22/grnt0174.jpg

Berkan
31-08-2010, 14:22
benim arkdaşımında başında var garajdan kedi eksik ollmuyo birgün bir cinnet sonrası birtanesini duvara dogru gonderince rahatlamıstı

ömerve
31-08-2010, 14:41
karabiber işe yarıyor..bir arkadaşın motoruna dadanmışlardı karabiberle kurtuldu :D

ocean0636
31-08-2010, 14:53
Geçmiş olsun Özgür abi :(
Evlerimiz arası çok yakın arada bir geçerken görüyorum RC'yi ok gibi duruyor Valla:icon_tup:
Kediler hangi arabaya yatacagını bılıyor demekki :)

Mutu
31-08-2010, 14:55
Naftalin ve sirke işin sonu arabanın etrafına bol miktarda naftalin at ve sirke dök bir tane canlı arbana bir daha yaklaşamaz

diye bi yazı okumustum bi forumda
ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum :)

O zaman araba sahibi de yaklaşamaz ki o kokuya :D

MKT
31-08-2010, 15:46
arabanın yanına bir doggo yada pitt bağlayacaksın abi.hem kedi savar hem hırsız savar görevi görecek :D bende aynı dertten yakınıyorum.özellikle benim kaputta patinaj çekip lastik ısıtıyor o kediler.bakıyorum bitek benim arabada pati izleri var.allahtan boya okdar güzel değil de üzülmüyorum

Antalyalogy
31-08-2010, 17:07
Geçmiş olsun Özgür abi :(
Evlerimiz arası çok yakın arada bir geçerken görüyorum RC'yi ok gibi duruyor Valla:icon_tup:
Kediler hangi arabaya yatacagını bılıyor demekki :)

EyvAllah Mert.. Zaten fazla ciladan oluyor sanırım..Valla düne kadar o kedilere günlük yemek su veriyordum artık yağmurlu havada su yok ama mallar hala bacağıma dolanıyor eve girerken..:(

Alacam havalı tüfek gibi gözüküyor..:ofk:

Alper_
31-08-2010, 17:09
bence hayvanlara kötü davranmayın aracın üstünü örtüverin yeterli olucaktır.

D16inside
31-08-2010, 17:19
benimde başım belada garajın içinde bide havalandırma deliğinde giriyor şimdi kız arkadaşınıda getirdi gece ne yapıyorlarsa alarm susmak bilmiyor :S

s.alican
31-08-2010, 17:24
ilacıı köpekkk :D

ocean0636
31-08-2010, 17:29
EyvAllah Mert.. Zaten fazla ciladan oluyor sanırım..Valla düne kadar o kedilere günlük yemek su veriyordum artık yağmurlu havada su yok ama mallar hala bacağıma dolanıyor eve girerken..:(

Kötü bir durum iyi niyetını kötüye kullanmış kediler :ofk:
Oldum olası kedilerden hiç haz etmem zaten :). Köpek varken kedi de neymiş :D
Eniştem veteriner akşam ona bu durumdan bahsedıyım bakalım vardır elbet bir çaresi :icon_wack

OnurS
31-08-2010, 17:34
ben alışkınım onca yıldır kışları kaput üstünden inmezler bizim otoparkta.Ama kıyıp dışarı da atamıyorum, yağmurda çamurda yazık diye.en iyisi benim gibi umursamamak ve öbür tarafta ekstra sevap puanı olarak geri almayı ummak (=

Cimmeria
31-08-2010, 17:49
bende otoparkta kapı açmayı bilmeyen öküzlere bir savar arıyorum, iki kapımında içine ettiler kafayı yiyeceğim

fsunnetci
31-08-2010, 17:50
sizin ordaki kedilerde var bişe bizim burdaki kediler aracın altını mesken ediniyorlar..sizin ordaki kediler daha aristokrat anlaşılan:D Yükseklerde geziyorlar..

JenGoO
31-08-2010, 18:02
Daha güzel bi çözüm var arabanın başına bi sokak köpeği bağla arada sırada yemek ver o zaman çözülme ihtimali var :D

ali_utku
31-08-2010, 18:24
sizin ordaki kedilerde var bişe bizim burdaki kediler aracın altını mesken ediniyorlar..sizin ordaki kediler daha aristokrat anlaşılan:D Yükseklerde geziyorlar..

abi o daha beter ya bi defa gece tam kapıyı açıp arabaya binecekken meeeaaavvv diye hırçın bi ses sonra bişeyin bacaklarımın arasından kaçıp gitmesine şahit oldum:D kriz geçiriyordum nerdeyse :D

bence kedileri su v.s. ile arabadan zıt bir istikamete çekmek bi çözüm olabilir belki

emrestone
31-08-2010, 18:31
:) yarama parmak basıtınız arkadaslar 4 tane branda heba ettım bunun yanında çiziklerde cabası ve bızım yan apartmanda kedı manyagı bı amca var kedı beslıo bır gun cuvala koyup sehır dışına atacagım :D

Onrcn
31-08-2010, 18:31
ben arabanin uzerine bez koyup uzerine naftalin koydum cesitli bolgelere. Daha once ciddi tepinme izleri vardi, en son bir kac tirnak izine kadar indi cesmedeyken. Denemenizi tavsiye ederim. Sirke de dokecektik arabanin etrafina da geceleri hep cok gec gelip unutup daldik :)

deniz
31-08-2010, 18:32

ahahahahaha demek ıstemedım ama su an hala devam bahce boncuk dolu sarı sarı ahahaha:D bıde onları topluyorum boklarını toplamak yetmedı :D

TLG
01-09-2010, 06:10
sonunda kedilerin alayına terör estiricem. Abi deliriyorum! inanın deliriyorum! brandamı örtsem brandaya işiyolar. Temişzliyom yine her köşesine.. Brandayı kaldırıyorum bagaja koymaya yeltenirken hoop kaputtalar... ne nalet şeyler bunlar yaaa ( lütfen bana hayvan sevenler sataşmasın,bıktım pati çiziklerinden.. bıktııımmm) araba üstündeyken ani bi tepki de veremiyorum ( o hatayı ilk zamanlar yapmıştım istemeden bi kaç kez ) bir patinaja sarıyolar sormayın gitsin... Allahını seven bir çare bulsun.. Bıktım cidden branda örtmekten de bıktım... Bide hadi usul usul yatsa eyv dicem... kaputtan sağdan soldan aşşağı inerken bildiğin kayıyolar aşşağı ve tüm tırnları ile güzelce çiziyolar... """kedilerden nefret ediyorum,kuşlarda cabası""" nokta.. saygılar..

kv661
01-09-2010, 06:33
sonunda kedilerin alayına terör estiricem. Abi deliriyorum! inanın deliriyorum! brandamı örtsem brandaya işiyolar. Temişzliyom yine her köşesine.. Brandayı kaldırıyorum bagaja koymaya yeltenirken hoop kaputtalar... ne nalet şeyler bunlar yaaa ( lütfen bana hayvan sevenler sataşmasın,bıktım pati çiziklerinden.. bıktııımmm) araba üstündeyken ani bi tepki de veremiyorum ( o hatayı ilk zamanlar yapmıştım istemeden bi kaç kez ) bir patinaja sarıyolar sormayın gitsin... Allahını seven bir çare bulsun.. Bıktım cidden branda örtmekten de bıktım... Bide hadi usul usul yatsa eyv dicem... kaputtan sağdan soldan aşşağı inerken bildiğin kayıyolar aşşağı ve tüm tırnları ile güzelce çiziyolar... """kedilerden nefret ediyorum,kuşlarda cabası""" nokta.. saygılar..

Boncuk atar silahhhhh. :d

TLG
01-09-2010, 06:53
Boncuk atar silahhhhh. :d

her dk karşımda olamıyor ki. iş'e gittiğimde mahallede kalıyor :D
aslında mahalledeki çocuklara çikolata vs takviyesi ile işi biraz daha sağlama alabilirim :) normalde çocuklara iyi davranıyorum vs :) gaz veriyorum araca sahip çıksınlar diye :)

Günkut
01-09-2010, 07:18
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?p=1661087#post1661087

Görkem@ni@
18-12-2010, 17:29
Arkadaşlar aynı dertten ben de muzdaripim. Aracımın çizilmedik yeri kalmadı resmen, bazen işi iyice abartıp bütün arkadaşlarını filan toplayıp geliyorlar parti var sanki kaputta :D Sprey gibi değil de şu kedi savar aletler gibi kalıcı bir çözüm bulabilir miyim? Aracın aküsüne filan bağlatabileceğim bir alet var mıdır?

_FrKn_
18-12-2010, 17:42
evet aracım cilalı işin garibi eskiden çıkmazlardı son zamanlarda dadandılar..branda maalesef olmaz çünkü araç günlük kullanılıyor ve ne yaparsanız yapın branda aracı çiziyor (ki kedilerden kurtulma isteğim aslında çiziklerden korkmamdır- yoksa bende çok severim kedileri)

yeni keşfetmişler demekki 207 nin üstünde gezinmenin ne kadar zevkli olduğunu :D allah yardımcınız olsun valla.

TEQUILA
18-12-2010, 17:50
ulrasonic aletler sadece kedileri değil tüm canlıları etkiliyor. Kullanılması yasaklanmıştı diye biliyorum. Kullanılmaması daha uygun olur.

Görkem@ni@
18-12-2010, 17:53
ulrasonic aletler sadece kedileri değil tüm canlıları etkiliyor. Kullanılması yasaklanmıştı diye biliyorum. Kullanılmaması daha uygun olur.

Peki bunun yerine başka bir çözüm bulabilir miyim?

TEQUILA
18-12-2010, 17:59
Bunun % 100 bir çözümü yok maalesef.
Ben 1. katta oturuyorum. Evimin balkonu sürekli bu istilacılarla dertteydi.
Artık her akşam balkonu , suya çamaşır suyu katarak vileda ile siliyorum.
Çamaşır suyu kokusunu sevmiyorlar.
Kurtuldum.
Arabada ise bir çözümüm yok maalesef. Havalar çok soğuk ve maalesef kaputlarımız sıcak.
Birlikte yaşamaya alışacağız.

aqustic
18-12-2010, 18:11
Yüzde yüz olmasada yüzde 90 çözümü var
http://www.farmasante.com/default.asp?git=9&urun=67519

Bu ürün 9 voltla çalışıyormuş.Yanı 9 voltluk pil veya adaptörle.
Benım böyle bir problemim olsa bu ürünü araca koyarım.Fakat arabanın aküsü 12volt.Bu durumda 12voltu 9 volta düşüren minik bi devre bir de devrenin beslemesine açma kapama anahtarı koydugumda bu problemi yüzde 90 çözer fikrindeyim.:DSite de benzer ürünler mevcut.

Günkut
18-12-2010, 18:22
Yüzde yüz olmasada yüzde 90 çözümü var
http://www.farmasante.com/default.asp?git=9&urun=67519

Bu ürün 9 voltla çalışıyormuş.Yanı 9 voltluk pil veya adaptörle.
Benım böyle bir problemim olsa bu ürünü araca koyarım.Fakat arabanın aküsü 12volt.Bu durumda 12voltu 9 volta düşüren minik bi devre bir de devrenin beslemesine açma kapama anahtarı koydugumda bu problemi yüzde 90 çözer fikrindeyim.:DSite de benzer ürünler mevcut.

Muhtemelen işe yarıcaktır,portable olsa daha güzel olur sokakta gezerken filan hayvan bunlar belli olmaz :D hırlar gürler filan :D:D

Görkem@ni@
18-12-2010, 18:24
Bunun % 100 bir çözümü yok maalesef.
Ben 1. katta oturuyorum. Evimin balkonu sürekli bu istilacılarla dertteydi.
Artık her akşam balkonu , suya çamaşır suyu katarak vileda ile siliyorum.
Çamaşır suyu kokusunu sevmiyorlar.
Kurtuldum.
Arabada ise bir çözümüm yok maalesef. Havalar çok soğuk ve maalesef kaputlarımız sıcak.
Birlikte yaşamaya alışacağız.

Ben de 1. katta oturuyorum balkona giremiyorlar balkonum kapalı ancak arabamı mahvediyorlar resmen. Kedi düşmanı değilim yanlış anlaşılmasın yazdıklarımdan, tam tersine çok severim kedileri. Ama gözüm gibi baktığım arabamı her sabah çizikler içinde bulunca canım çok sıkılıyor doğrusu.

Görkem@ni@
18-12-2010, 18:27
Muhtemelen işe yarıcaktır,portable olsa daha güzel olur sokakta gezerken filan hayvan bunlar belli olmaz :D hırlar gürler filan :D:D

Günkut kedilerden veya köpeklerden korktuğum yok aksine yanlarına gidip seviyorum :) Benim derdim arabamı çizmeleri :ofk: Bana da işe yarar gibi geliyor bu alet ama devreyi nasıl ve nerede yaptırıcam onu bilmiyorum.

Günkut
18-12-2010, 18:32
Günkut kedilerden veya köpeklerden korktuğum yok aksine yanlarına gidip seviyorum :) Benim derdim arabamı çizmeleri :ofk: Bana da işe yarar gibi geliyor bu alet ama devreyi nasıl ve nerede yaptırıcam onu bilmiyorum.

yav zate sana demedım :D:D

de devre bulunur kolay hazır yapılısı vardır muhtemel de en kesin yöntem mahalle cocuklarına asılamak :D aksamada 1 gazoz cips haydi :D:D nasıl olsa bütün gün sokaktalar :)

Görkem@ni@
18-12-2010, 18:35
yav zate sana demedım :D:D

de devre bulunur kolay hazır yapılısı vardır muhtemel de en kesin yöntem mahalle cocuklarına asılamak :D aksamada 1 gazoz cips haydi :D:D nasıl olsa bütün gün sokaktalar :)

Walla bir devre bulabilirsen çok makbule geçer Günkut :) Mahallede çocuk olsa aşılicam ama Kadıköyde sokakta oynayan çocuk bulmak biraz zor ihtimal :) Genelde yaşlılar oturuyor benim kaldığım mahallede :)

Günkut
18-12-2010, 18:36
Walla bir devre bulabilirsen çok makbule geçer Günkut :) Mahallede çocuk olsa aşılicam ama Kadıköyde sokakta oynayan çocuk bulmak biraz zor ihtimal :) Genelde yaşlılar oturuyor benim kaldığım mahallede :)

ee trabzon noldu :D

ismail_karakas
18-12-2010, 18:41

Kedilere günlük yemek veriyorsanız sizin kokunuzu ezberlemişler demektir. Arabada da sizin kokunuz var haliyle. Sizden zarar gelmeyeceğini bildikleri için arabanızı güvenli bir yer olarak görüyorlar. Benim de evde kedim olduğu için biliyorum. Ne zaman uyusa kıyafetlerimin üzerinde uyur:D

aqustic
18-12-2010, 18:43
http://320volt.com/pic16f627-ultrasonik-kedi-kopek-kovucu-devresi/
Devre var.Ama alttaki yorumlari mutlaka okuyun.Yorumlar iç açıcı degil.
Bu tip devreler biraz da ticarı önem kazandıgı için kimse kolay kolay paylaşmaz.

berkay_aydin
18-12-2010, 18:51
Karga olsa korkuluk konur ama kedide ne yapılır bilinmez :) Özellikle araç daha sıcakken kaçırmıyorlar :)

timucintt
18-12-2010, 19:17
Banada 2 ayaklılar için savar lazım....

Görkem@ni@
18-12-2010, 19:25
ee trabzon noldu :D

Trabzon yandı bitti kül oldu gitti :D Şaka bir yana Marmara Üniversitesi'ne geçiş yaptım Günkut artık İstanbul'dayım yani :)

individual
18-12-2010, 19:25
benim bildiğim denedim de naftaline gelmiyor kediler :) naftalin toz şeklinde dökünce bahçeye gelmemeye başladır etrafından dönüyorlar bahçenin :D

Ufuk
18-12-2010, 19:34
Valla benimkiler motorda alem yapıyorlar.Bugün rıdvan abi geldi(ruudvan)KAputu bir açık içerden kedi çıktı..Ben dedim normal rıdvan abi kaldı..Bildiğiniz motorda alem yapıyorlar.Ön tamponla motor arasına 1 bacak girecek kada boşluk var :)
Naapsam acaba?

BoraRS
18-12-2010, 22:48
Yazık yaw hava soğuk kış geldi hayvanlar motorun sıcaklığına giriyor yapmurdan kaçıyor üzülüyorum onlar için de ancak arabaları çizmeleri de gerçekten kötü.

Ufuk
19-12-2010, 00:17
Yazık yaw hava soğuk kış geldi hayvanlar motorun sıcaklığına giriyor yapmurdan kaçıyor üzülüyorum onlar için de ancak arabaları çizmeleri de gerçekten kötü.

Bizim ordaki kedilerin sorunu bence o değil bizim oradaki kedilerin balkon altında yağmur almayan ve kısmen rüzgar esmeyen yerde kutudan evleri var.İçide bilimum eski kıyafet dolu sıcacık yatıyorlar ama bunlarınki kaşıntı birazda ...