PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel gt 2.0 turbo hakkında bilgi

Redbull
07-09-2010, 11:36
Arkadaşlar bu araçlardan bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Şahsen hiç bir bilgim yok desem yeridir s2k dan sonra bide gt nasıl olur.

Motorları nasıl verimlimi sağlammı?
aracın karakteri?
yazılım yapılabilirmi?
parça sıkıntısı çekilirmi?
amerikada corvette fabrikasında üretilmiş doğrumu?

şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-gt-roadster-amerikan-yapimi-gt-31013560/detay

SifirinciMurat
07-09-2010, 13:11
korvet ile aynı fabrikada değil ama bu da amerikada üretiliyor zira saturn sky ve pontiac solstice ile aynı araba. şu kadarını söyleyeyim s2000 varken sümüğümü bile sürmem buna :)

TaGo
07-09-2010, 13:22
opel motorları daima sağlamdır. Araçta oldukça güçlü ve hafif. Güzel bir seçim olabilir

Efkan_Efekan
07-09-2010, 13:44
korvet ile aynı fabrikada değil ama bu da amerikada üretiliyor zira saturn sky ve pontiac solstice ile aynı araba. şu kadarını söyleyeyim s2000 varken sümüğümü bile sürmem buna :)

biraz sert bi yorum olmus bence :)

sahsi fikrim guzel bir araba sonuc itibariyle asırı besleme ve hafif bir araba yazılım egzos cooler gibi değisiklikler ciddi etkiler sağlayabilir...

Efkan_Efekan
07-09-2010, 13:49
ufak bi arastırma sonucu;

Z20NHH motoru için aşamaları Tuning :

1. Aşama :

Hava girişi değişiklik
Sonrası airfilter , hava akımı artan
ECU remap Dyno üzerinde
Dyno öncesi ve sonrası tuning

2. Aşama :

Güven Airinx hava giriş filtresi
Tam ( HJS motorsporları kedi ) egzoz
Intrcooler KIT
ECU remap Dyno üzerinde
Dyno önce ve sonra ayar

3 Aşama:

Güven Airinx hava giriş filtresi
Tam ( HJS motorsporları kedi ) egzoz sistemi
Intercooler KIT
Ok con çubuklar
Head Porting
Kam mili
Yüksek performanslı turbo bizim gereksinimlerini karşılar
Şeyler de vardır dış wastegate
HKS blowoff valf
AVCR artırmak denetleyicisi
ECU remap Dyno üzerinde
Dyno önce ve sonra ayar

3 tuning aşaması için zorunlu yükseltmeleri :

Stok fren sistemi değiştirme
Stok süspansiyon yedek
Cooler termostat
Turbo basıncı ve egzoz sıcaklığı göstergeleri

İsteğe bağlı tüm tuning aşamaları için :

Özel volan
Sachs Performans debriyaj KIT
Su Enjeksiyonu
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:t70YTR9VPiAJ:www.petropoulostuning. com/joomla-url/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle% 26id%3D21%253Aopelgt%26catid%3D2%253A2010-01-23-18-37-21%26Itemid%3D7%26lang%3Den+opel+gt+remap&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

goruldugu gibi istedikten sonra araca bi cok sey yapılabiliyor ayrıca bence s2000 den cok daha dengeli ve guvenli bir suruse sahip...

Ludacris
07-09-2010, 13:49
S2000 sümünü yesin GT nin.
Özel bo otomobil...

RottingChrist
07-09-2010, 14:03
tip olarak s2000 çok daha iyi.

emp:)
07-09-2010, 14:03
Speedster gibi olmasada o klasmana çok yakın, özel bir araba. Linkteki araba özünde lacivert, mat beyaz kaplı:)

Efkan_Efekan
07-09-2010, 14:06
340cc injectors
3.5bar fuel pressure regulator
full exhaust system 63.5mm
KKK K04 Turbo
AVCR Boost controller
80mm air flow meter
Trust Airinx intake
custom software on the stock ECU

yunanistanda bu islemler sonucunda 300 hp almıslar...

editt arabaları karıstırdım bahsi gecen arac speedster mıs :D:D

Low-Rider
07-09-2010, 14:07
s2000'i aşağı yukarı aldığın paraya satarsında opel'i zor.

Güzel bir araba gayrettepde devamlı görüyorum beğeniyorum ama TR şartlarında fantazi oluyor böyleleri

Chatin
07-09-2010, 14:13
s2000 den sağlamdır bi kere. bunun dışında blok aliminyum olması lazım ki yüklen gitsin acıma. motor zaten sağlamdır. bir de okursa yazar vmax hakan sana niye s2000 i verip bunu alman gerektiğini kendisi baya bir araştırmıştı.

estetik olarak ise s2000 ile geçtigin yerlerde sana bakmayan herkes bununla gecince gozleri sende olacaktır bundan eminim. özellikle ic mekanı cok hoş. dıştan da tipi s2000 den kat be kat güzel.

hondaya sümüğünü sil bunu al (in ban we trust)

Redbull
07-09-2010, 14:24
s2k kullandım çok güzel hatta tadı damağımda kaldı şimdi tekrar ya s2k alıcam yada bu altarnatif bana fena gibi gelmedi benim tahminim şu an egsozla 280hp diyor 300-320hp çıkarsak çok güzel yürümesi lazım gibi bu arabanın.
Birde görüntü olarak s2k dan aşağı kalmaz hakkını yemeyelim içi birkere süper.

Eriador
07-09-2010, 14:26
Bu arabayı ilk gördüğümde baya şaşırmıştım markası ne diye yanına kadar incelemiştm ve Satrun ( Opelin ABD deki adı ) görünce baya şaşırmıştım.Performans yol tutuş filan nasıldır bilemiyorum ama görünüş olarka s2k dan aşa kalmaz hatta daha az bilinen yeni olduğu için daha çok ilgi çeker

SifirinciMurat
07-09-2010, 14:33
görüntü iyi, maksat rolling yapmaksa o açıdan da tatmin eder ama s2000'in yarısı kadar bile safkan değil bi kere adı üstünde gt yani. kamyon şanzımanlı arabadan öyle aman aman sürüş keyfi beklemeyin.

http://en.wikipedia.org/wiki/GM_Kappa_platform
The five-speed manual transmission is from the Hummer H3, GMC Canyon, and Chevrolet Colorado

07-09-2010, 14:34
Lexmaul GT'de egzoz sistemi(katalizör falan var) ve yazılım ile 312hp oluyor bu şekilde kitleri var. EDS tuning'de intercooler büyütmeyi öneriyor. Egzoz, yazılım, intercooler 330-340hp civarı olur sanırım.

Efkan_Efekan
07-09-2010, 14:37
görüntü iyi, maksat rolling yapmaksa o açıdan da tatmin eder ama s2000'in yarısı kadar bile safkan değil bi kere adı üstünde gt yani. kamyon şanzımanlı arabadan öyle aman aman sürüş keyfi beklemeyin.

The five-speed manual transmission is from the Hummer H3, GMC Canyon, and Chevrolet Colorado

iyi ya iste bizim gibi adamlarada sağlam sanzıman lazım :D:D dun gece rolling esnasında typer sanzımanını kırdık mesela sıkamadan geri donduk cok uzuldum :(

G.S.İ_07
07-09-2010, 14:42
bu speedstar ın gt si deilmi ingilterede vauxhall denilyor avrupada opel speedstar gt.General motor üretiyor aynı şeklide diye biliyorum.S2k da buda güzel bence ne için alınacağı önemli kullananlar söyler hangisi daha konforlu daha iyi yol tutuoyr ben sürmedim hiç ama gt daha çekici duruyor.

Cem.B
07-09-2010, 14:45
ben olsam e46 m3 alırım

alphan
07-09-2010, 14:49
Ben olsam S2000'i satıp bunu almam 1.si tip olark hiç begenmiyorum
2.si tamam turbolu fln ama vtecin hastalıgını kapan heleki S2000'in bidaha bişey tatmin etmez bence dolayısıyla sen yine git bi temiz s2000 al engin hem içinde kalmiş ilerde keşke alsaydım dersin
3.sen s2000i 55-60 arası satmışsındr 3-4sene sora s2000yine 50-55 arası olur ama bunlar bence cok deger kaybeder ama zewk senin yinede

Utku
07-09-2010, 15:00
Yorumlar çok acımasız.Hadi başka renk olsa neysede birkere rengi harika üzerine siyah tente ile bu araba mükemmel duruyor.Bu arabayı bu haliyle bastığın zaman tadından yenmez.Ayrıca sayısı az zaten renkte tek olduğu için oldukça fazla ilgi çekecektir.motoru bir zahmet sağlam olsun zaten turbo ve yol tutuşununda daha iyi olduğunu düşünüyorum.+ ları çok fazla olay sadece honda ve 5500 olayı değil.Tek kötü tarafı satarkenki fiyatı onada 75 lira veren adam 2sine 3üne bakmaz

Chatin
07-09-2010, 23:50
s2000 den milyon tane var bundan 12 tane tabii ki s2000 gibi bir piyasası olamaz.nasıl ki senin gibi bu arabaya takmış biri olur ve parası olur o gelir alır 12 taneden birini. misal benim param olsa arabaya o kadar gomecek ben de gider pazarlığımı yapar alırım.

bu arada vmax hakan ile goruştun mu ? mod olayında detayları en iyi bilen o olabilir

erh
08-09-2010, 00:18
Motoru VW in TFSI motoruna benzer.. Teknolojisi aynı denebilir. basınclı bir enjeksiyon sistemi kullanıyo. performans olarak s2000 den birazcık yavas olabilir.. Testlerde öyle cıkmıstı cunku.. Ama cok özel bir araba.. tavsiye edilir..

herturlu tuning e acık bir durumda motoru ;)

.::EmrE::.
08-09-2010, 02:38

Zaten bu zihniyet yüzünden adamlar getirmiyor artık Türkiyeye...S2000 kusura bakma ama b.k bile yiyemez bu aracın yanında. Birisi sadece giden bir araç,öteki hem tarz , hem giden , hemde kimsede olmayan bir araç..

Bu arada sanırım TR de yok ama V8'i veya V6'sı da var GTnin bildiğim kadarıyla.

alphan
08-09-2010, 03:05
Zaten bu zihniyet yüzünden adamlar getirmiyor artık Türkiyeye...S2000 kusura bakma ama b.k bile yiyemez bu aracın yanında. Birisi sadece giden bir araç,öteki hem tarz , hem giden , hemde kimsede olmayan bir araç..

Bu araba tarzda S2000 değilmi buna sadece gülerim başkada bşey demiyorum

BaDCaT
08-09-2010, 04:23

Nasıl bir mantık ?GM ve Ford motor blokları ve şanzumanları kamyonda da kullanıyor arabada da farketmez bu kıstas değil gayet sağlamlar.. Ford'un 5.4L modular engine'i ve LSXler 2500 ve daha üstü beygiri destekliyor ama kamyonda da kullanılıyor 6-7 saniyelik arabalarda blok olarak kullanıyorlar kıstas kamyon muydu pardon ?

.::EmrE::.
08-09-2010, 04:40

Etrafta 1 milyon tane olan araç hiçbir zaman tarz olamaz bence.. Tarz dediğin farklı olmaktır. Kaldı ki S2000in performans dısında bir tarzı oldugunu düşünmüyorum şahsen.
Yanlış olmasın S2000 çok güzel bir araç,fakat alışıldık bir araç artık, dönüp de bu ne yaaaa demiyor kimse artık.

Chatin
08-09-2010, 04:43

s2000 sahibi olarak bunu demeni normal karşılıyorum ben de isterim ki kimse arabamı kötülemesin ama işte bu gt gayet stil bir araba. s2000 ile tek karşılaştırma nedeni benzerliği.. yani s2000 ile geçtiğin yerde kimse sana bakmayabilir ama gt ile geçtiğin yerde sana tek bak(a)mayan metin şentürk olacaktır.

_muhaRRem
08-09-2010, 04:58
s2000 altın gibidir lazım olduğu an paraya döner bu arabayı kaç kişi almak ister ? dünya haali neticede .görsellik v.s v.s bakmıorm yorum yapmıyorum bile

alphan
08-09-2010, 05:05
Zewk meselesi tabi ama ben begenmiyorum Gt'yi engin kardeşimizin konusunu daha fazla kirletmeyelim zewk onun hangisini isterse zevkıne göre onu alsıN

STP
08-09-2010, 05:08
tertemız yenı yıkanmıs bı s2000 e bakmıycak adam tanımıyorum kımse kendını kandırmasın. opel nedır ya o gıtsın dızel yapsın...

Berkan
08-09-2010, 05:20
tertemız yenı yıkanmıs bı s2000 e bakmıycak adam tanımıyorum kımse kendını kandırmasın. opel nedır ya o gıtsın dızel yapsın...

calibrayı ve gsiları çöp ettin 2 saniyede.(opclerde varda onlar turbo sora muhabbet o bu turbo olsaydına kayıyo)

ben honda dizel yapabilsin desem hoş olurmu :heyoo::soru:

alphan
08-09-2010, 05:34
calibrayı ve gsiları çöp ettin 2 saniyede.(opclerde varda onlar turbo sora muhabbet o bu turbo olsaydına kayıyo)

ben honda dizel yapabilsin desem hoş olurmu :heyoo::soru:

Görsel olarak s2000'den bahsediyorduk Gt'ye göre dikkat cekmediğini belirtti arklar. Eger calibra ve Gsi'ı güzellik veya güç olarak bahsediyorsan hangi Gsi veya calibra(std) S2000 veya typeR a kafa tutabılırki her 2 konudada?

turbo&quattro
08-09-2010, 05:35

Selcuk honda kadar tas dussun basina:Deli:

Berkan
08-09-2010, 05:37
Görsel olarak s2000'den bahsediyorduk Gt'ye göre dikkat cekmediğini belirtti arklar. Eger calibra ve Gsi'ı güzellik veya güç olarak bahsediyorsan hangi Gsi veya calibra(std) S2000 veya typeR a kafa tutabılırki her 2 konudada?

görsellikten banane msjın basını degil son kısmında oku son kısma ithafen yazdıklarım

opelin yapamamıs oldugu benzinli araçları vurgulamak istedim

M_PROJECT
08-09-2010, 05:55
tarz marz naptiniz ya . arabanin tarzi diye bir siniflandirma mi cikti simdi de ? s2k kadar dengeli ve surus dinamigine sahip olabilicek bir arac degil gt bakin s2k prototipken cekilmis ring videosu var assagida Motoharu Kurosawa kullaniyor araci , zamanda kasmiyorlar tamamen standart bir arac ne kadar stabil dengeli ve hizli gorebilirsiniz .

xx_TecmQHoM

http://www.youtube.com/watch?v=xx_TecmQHoM

mertk
08-09-2010, 06:08
ESP yok sanırsam GT lerde

SifirinciMurat
08-09-2010, 07:53
Nasıl bir mantık ?GM ve Ford motor blokları ve şanzumanları kamyonda da kullanıyor arabada da farketmez bu kıstas değil gayet sağlamlar.. Ford'un 5.4L modular engine'i ve LSXler 2500 ve daha üstü beygiri destekliyor ama kamyonda da kullanılıyor 6-7 saniyelik arabalarda blok olarak kullanıyorlar kıstas kamyon muydu pardon ?

Sağlamlık başka şey sportiflik başka. Spor arabanın vites geçişleri keskin, pürüzsüz ve beyin ameliyatı yapar hassasiyette olmalıdır. Bloğunun veya şanzımanının 1000 beygire dayanması bir arabanın sürüşünü, vites geçişlerini ve hatta yol tutuşunu iyi yapmaz. İdrak edemediğiniz nokta budur, iyi araba için tek kriteriniz düz çizgi üzerinde hızlanmaysa zaten bu söylediklerimin hiçbirini anlamayacaksınız. İyi araba sürücüsünü eğlendiren, ona keyif veren arabadır. Öyle olmasaydı dünyanın en iyi "driver's car"larından biri olarak Miata değil Viper gösteriliyor olurdu. Amerikaya gidiniz, Pontiac GTO vb bir araba kullanınız, ininiz bir de S2000 kullanınız, sorduğunuz nasıl bir mantık sorusunun cevabı en iyi bu olur.

SifirinciMurat
08-09-2010, 07:55

Yarın öbür gün Opel'ini satıp fanatik gözlüklerini çıkardığında tekrar görüşelim bu konuyu. Hap kadar FR arabaya V8 motor takmanın saçmalığından falan bahsederiz.

08-09-2010, 09:15

İki aracın arasında 10 sene fark var;) Elma-armut olayı...

PROMINENT
08-09-2010, 11:45
Lotusun bazı modellerinde opel motoru olduğu için ve opel ingilterede çok tutulan bir araba olduğu için yol tutuş motor şasi gibi önemli özellikleri lotus tarafından hazılanmıştır.. kıyak otomobili olduğu içinde az sayıda üretilmiştir.. 0 100 5 saniye bu arada..stock olarak..exige 'İn daha günlük binilebilir halidir..

PROMINENT
08-09-2010, 12:06
http://www.youtube.com/watch?v=K8VlA56s_QI
sadece ecu var.. sanırım eski kasa..ama yinede fikir verir..yenisi daha iyi.

M3CSL
08-09-2010, 12:32
stock ctr ve calıbra 100 260 bı yurusunler görelım bakalım:)

gt özel bı araç yol tutusu fılan cok ıyıdır, alınırmı alınabılır:)

SifirinciMurat
08-09-2010, 13:48
Lotusun bazı modellerinde opel motoru olduğu için ve opel ingilterede çok tutulan bir araba olduğu için yol tutuş motor şasi gibi önemli özellikleri lotus tarafından hazılanmıştır.. kıyak otomobili olduğu içinde az sayıda üretilmiştir.. 0 100 5 saniye bu arada..stock olarak..exige 'İn daha günlük binilebilir halidir..

Sen arabaları karıştırıyorsun. Speedster değil bu.

EMG
08-09-2010, 14:02

honda da gitsin çim biçme makinesi yapsın o zaman:heyoo:

Ludacris
08-09-2010, 14:44
Arkadaşlar bu araçlardan bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Şahsen hiç bir bilgim yok desem yeridir s2k dan sonra bide gt nasıl olur.

Motorları nasıl verimlimi sağlammı?
aracın karakteri?
yazılım yapılabilirmi?
parça sıkıntısı çekilirmi?
amerikada corvette fabrikasında üretilmiş doğrumu?

şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-gt-roadster-amerikan-yapimi-gt-31013560/detay

konu sahibi gt hakkında bilgi ister hande fanıda esikibin der. Teytey....

yearone
08-09-2010, 14:51
S2000'den sonra nasıl olur için cevap vermişler... Ama S2000, tü kaka oldu artık galiba :)

Benim yorumum ise; alınır ama satmak o kadar kolay olmasa gerek...

oğuzk
08-09-2010, 14:57
honda da gitsin çim biçme makinesi yapsın o zaman:heyoo:

hahaha :D :icon_tup:

Bu tip arabalar al-sat düşüncesi ile alınmayacağı için alınır.

Satılacağı zaman s2k ya göre 2 ay geç satılır ama değerini bilen alır.

Dikkat çekme konusuna gelince az olan daha çok dikkat çeker :)

Z20LET
08-09-2010, 18:35
şu arabanin benzerini honda uretmiş olsa herkez "oha lan hondaya bak nasil yapmiş havada karada çakar" derdi. ama tabii logoda şimşek olunca ayrı oluyor :D zaten artık normal karşılıyoruz bu durumlari. Arabaya gelince on numara araba bi ara ciddi ciddi duşundum ama 2 kişilik olmasindan ve cabrio arabalar herzaman uyuz olmamdan dolayi kısmet olmadi. Motor olarak LET ler kadar sağlam olmasada cok rahat tune ediliyor ve güzel güçler cikiyor. Bu sınıf bi araba için fiyatiyla bence alinabilecek bir kaç seçenekten biri.

Juggernaut
08-09-2010, 19:11

Son hızı şanzımandan dolayı başarısız demekki 230km/h.

Redbull
08-09-2010, 19:21
Vakit ayırıp değerli bilgi ve yorumlarını paylaşan herkeze teşekkürlerimi sunarım.

SifirinciMurat
08-09-2010, 19:38
Son hızı şanzımandan dolayı başarısız demekki 230km/h.

Yazdıklarımın tamamını okuyup öyle cevaplayın.

Eriador
08-09-2010, 21:20
Araça vericek 77 dışında bi 77 niz daha varsa bence ciddi düşünün . Ama yarın bi gün satarkende beni güldürmeli filan derseniz o biraz kumar olucak büyük ihtimalde tutmicak.
s2k belki pistte , performans da daha iyi olabilir ama hepimiz her gün pistlerde değiliz Bu araç ne kadar GM de olsa bi opel parmağı alman konforu işlemiştir üstüne tercihim o olurdu.Dikkat çekme bakımından s2k dan çok daha iyi olucağı kesin

Chatin
08-09-2010, 22:56
opel hondayı döver !

oğuzk
08-09-2010, 23:02
opel hondayı döver !

Opelcimiyiz çetin başkan?:eek:

MiaMi
08-09-2010, 23:21
Çok kaba tabir olacak ama s2000 kaldırmış bekliyor seyredin.

Opel GT Turbo Vs. Honda S2000 Drag Race 1/4 Mile

http://www.youtube.com/watch?v=o8-xvuYaw3A&feature=related

Cem.B
08-09-2010, 23:39

tayfun nsı drag bu yaw opeli stop ettiriomuş nerdeyse belki ettirip vurdurmuştur bellide olmaz :)

MiaMi
08-09-2010, 23:42
Kanka opelle alakalı bişi demedimki :) filtre sesi yeter beah.

PROMINENT
08-09-2010, 23:49
Sen arabaları karıştırıyorsun. Speedster değil bu.

buda aynen lotus altyapısıdır karıştırmıyorum...0 100 0160 özellikleride standart olarak hondadan neredeyse 1.5 saniye daha iyi..

SifirinciMurat
08-09-2010, 23:56
buda aynen lotus altyapısıdır karıştırmıyorum...

bununla ilgili referans varsa görmek isterim.

PROMINENT
09-09-2010, 00:12
opel lotus ilişkisini vede lotusun opele katkı sağladığı modellerin hepsini google de 100 lerce sayfada bulabilirsiniz..

SifirinciMurat
09-09-2010, 00:15
sanırım yanlış anladınız, ben laf veya öğüt değil "exige 'İn daha günlük binilebilir halidir" savını gösteren bir yazı vb bilgi istiyorum. benim bildiğim RMR exige ile FR gm kappa platformu arasında alaka yok. öyle bir şey varsa ben de aydınlanmış olurum.

PROMINENT
09-09-2010, 00:31
ha ben sürüş tarzı olarak birazdaha rahat bir araba demek istemiştim..lotus la kıyaslayınca..exige yada elise ler *****..ben sorduğunu yanlış anlamışım..ben alakası yok dediğini sandım..

SifirinciMurat
09-09-2010, 00:33
tamamdır sorun yok, mesele açıklığa kavuştu

Chatin
09-09-2010, 02:34

bu videodan sonra (hacı nabyoz yarış mı diyen sürücüye rağmen)performans olarak da gt diyorum. bi de opel hondayı döver !

KAAAN
09-09-2010, 03:03
Bana Honda dover gibi geliyo,nede olsa uzakdogu dovus sanatlarinin atasi..

redbaron
09-09-2010, 10:58
en cok dikkatimi ceken esp dugmesinin yeri oldu.vitese elinizi koyup isaret parmaginizi uzattiginizda tam dugmeye denk geliyor kesinlikle cok tahrik edici
:)