PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlu taşıtlar vergisini düşük dilimden ödeme!

facia
13-09-2010, 22:41
Bu araç kasko bedelinin %5'inden fazla ise 1 dilim aşağıdan MTV ödenmesi için nasıl bir işlem yapmamız gerekiyor?

ecthelion
13-09-2010, 23:29
bildiğim kadarıyla sigortanı yaptırdığın yerden bununla ilgili bir yazı alıp vergi dairesine gidiyordun.

qulozet
13-09-2010, 23:48
evet önce sigorta şirketinden bir form dolduruyorlar sonra bunun yanında bir dilekçe daha oluyor. onu da ümraniye vergi dairesi yakınlarında bulabilirsin. 10 gün sonra internetten kontrol ettim işlem tamamlanmıştı.

Ahmet Saraçoğlu
14-09-2010, 00:00
560 sel alıcaz yarın , 86 model , üstümüze geçirirken bunuda aradan çıkarmak için ne gibi bi prosedür izliycez?

ecthelion
14-09-2010, 00:08
trafik sigortasını yaptırırken sigortacınla görüş

Ahmet Saraçoğlu
14-09-2010, 00:13
ankaradan istanbula eski sahibinin sigortasıyla gelicez , istanbuldada kendimiz sigorta yapıcaz , onun sigortadan düşmüş olucaz.O zaman üzerimize alma esnasında herhangi bi ekstra yok , dönünce istanbulda yapılacak işlemler yani değilmi?

pnrkc
14-09-2010, 08:47
eski sahibinin sigortasıyla geleceksiniz de eski sahibine poliçeyi siz ist da sigorta yaptırana kadar iptal ettirmemesi gerektiğini söylediniz mi ? poliçeyi iptal ettirirse herhangi bir kaza durumunda sigortasız olursunuz..

+ alım satım aşamasnda vergi indirimi aradan çıkarmak zorunda deilsiniz. zaten temmuz vergisi ödenmiştir.siz ocak ayındaki vergiyi indirimli ödersiniz bunun için de ocak a kadar acentenize başvurup indirim formu alırsınız vergi dairesine gidip düşümünü yaptırırsınız

facia
14-09-2010, 09:07
Peki geriye dönük indirim oluyormu? atıyorum 2-3 senedir bu bahsettiğiniz durum vardı ama uygulanmadım diyelim. Bu kanun çıktığı günden itibaren geriye dönük indirim yapılabiliniyormu?

Birde bu sigortacıdan talep edilcek form elinde olan varmı?

pnrkc
14-09-2010, 09:11
geriye dönük düşüm yaptırabiliyorsunuz 2004te çıkmıştı sanırım bu uygulama eğer 2004yılından itibaren araç sizin üstünüze ise geçmişe dönük düşüm oluyor ama para iadesi alınmıyor gelecek yıllara mahsup yapılıyor

form vr ancak acente kaşesi imzası olmadan formun bir geçerliliği yok

makif84
14-09-2010, 09:20
eski sahibinin sigortasıyla geleceksiniz de eski sahibine poliçeyi siz ist da sigorta yaptırana kadar iptal ettirmemesi gerektiğini söylediniz mi ? poliçeyi iptal ettirirse herhangi bir kaza durumunda sigortasız olursunuz..

+ alım satım aşamasnda vergi indirimi aradan çıkarmak zorunda deilsiniz. zaten temmuz vergisi ödenmiştir.siz ocak ayındaki vergiyi indirimli ödersiniz bunun için de ocak a kadar acentenize başvurup indirim formu alırsınız vergi dairesine gidip düşümünü yaptırırsınız

ya kafama takıldıda bu sölediğiniz eski sigorta sahibi sigortayı iptal ettirse bile 10 gün eski sigorta geçerli olmuyormu?çünkü eski sigortayı iptal tarihinden 10 günü düşerek kalan ücreti iade ediyorlarda

pnrkc
14-09-2010, 09:23
bahsettiğiniz işlemi bütün sigorta şirketleri uygulamıyor . biz de 4firma vr sadece 1 tanesinde satış tarihini 10gün sonraya atma zorunluluğu vr diğerlerinde satış tarihi neyse onu yazıyorsunuz..

makif84
14-09-2010, 09:28
bahsettiğiniz işlemi bütün sigorta şirketleri uygulamıyor . biz de 4firma vr sadece 1 tanesinde satış tarihini 10gün sonraya atma zorunluluğu vr diğerlerinde satış tarihi neyse onu yazıyorsunuz..

hmm anladım bilgi için tşk