PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SMS at ceza yesin )))

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 15:53
Artık ne yapacaklarını şaşırdılar...

Bana kıl olan biri uyuzluğuna atarsa, ya ben birine kıl olup atarsam
nasıl olacak bu iş ??? İyice kakası çıktı bu işin :D:D

SMS at ceza yesin!
İstanbul'da artık yeni bir uygulama başladı. Buna göre trafik kurallarına uymayanlar için...
SMS at ceza yesin!

İstanbul DHA
Trafik kurallarına uymayanları kısa mesajla şikayet edin
Minibüs, taksi, dolmuş, halk otobüsleri, servis minibüsleri, okul servisleri ve kamyonlar ile ilgili şikayetler "1530" a kısa mesajla iletilebilecek.

Son günlerde meydana gelen trafik kazaları gündemde yerini korurkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulamaya başladı. Buna göre artık şikayetler kısa mesaj yoluyla da iletilebilecek.

Sistemle ilgili belediyeden yapılan açıklamayla şöyle denildi: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplu ulaşım hizmetlerinde sorunların giderilmesi, vatandaşların yönetime katılım, denetim yapması ve şikâyetlerini bildirmesi için cep telefonlarından kısa mesaj hattını hizmete soktu. İstanbul trafiğinde; minibüs, taksi, dolmuş, halk otobüsleri, servis minibüsleri, okul servisleri, kamyonlar ile ilgili şikâyet ve öneriler için Alo Beyaza Masa 153 hattı cep telefonlarından kısa mesaj hattı olarak da kullanılacak. Vatandaşlar tüm operatörlerden 1530 kısa mesaj numarasını yazdıktan sonra şikâyet, yer, plaka belirterek isterlerse isimlerini de yazarak kısa mesaj ile iletebilecekler. Beyaz Masa'ya gelen mesajlar Toplu Ulu şaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede değerlendirilerek gerekle yasal işlemler yapılacak"

AşkınS.
16-09-2010, 15:54
kıl olduklarımız yandı :D

Göki,ZD
16-09-2010, 15:55
iyide abi bu toplu taşımalar için, benmi yanlış okuyorum, bizle alakası yok ki

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 15:59
iyide abi bu topl taşımalar için, benmi yanlış okuyorm, bizle alakası yok ki

Diyelim ki taksiye bindin... Para verdin bozuk parası olmadığı için sana
para üstü vermedi sende kıl oldun adamı şikayet ettin farzedelim... ;)

Trafik denetimlerini yoğunlaştırmaları yerine fahri müfettiş rezaletine dönmez mi
bu iş ?

MeMo
16-09-2010, 16:00
Adam bana nasıl ceza yazarsın dıcek yetkılıler su numaradan mesaj gonderıldı dıyecek sonra ansızın bır gece yarısı kapımızda 10 mınıbus dolusu dolmuscu :D

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:03
Herif 9 ayda 39 ceza yemiş 13 kişinin celladı oldu...
39 ceza yiyene kadar alacaksın lavuğun ehliyetini
gitsin bisiklete binsin...

Demek istediğim, fahri müfettiş, SMS cart curt çözüm değil,
problemi arapsaçı edip iyice içinden çıkılmayacak bir hale
sokmaktan başka birşeye yaramaz !..

Tut ki, senin böyle bir ceza geldi... Çoğumuzun adresine
abuk subuk şeylerden ceza gelmedi mi ? İtiraz etmeye
bile değer bulmayıp SS kuralına uyarak ödüyoruz :cool:

Ek.Civic_Spoon
16-09-2010, 16:03
birde benim duyduğum polislere kestiği cezadan prim veriliyormuş artık doğrumudur bu yaa eğer doğru ise bu son zamanlardaki sıkıştırmaları daha ii anlıyorum.. :(

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:04
birde benim duyduğum polislere kestiği cezadan prim veriliyormuş artık doğrumudur bu yaa eğer doğru ise bu son zamanlardaki sıkıştırmaları daha ii anlıyorum.. :(

OHA :eek: Öyle olsa varsa nefes bile alamayız :D:D

Onur`
16-09-2010, 16:05
Hey Allahım :)

Göki,ZD
16-09-2010, 16:05
Diyelim ki taksiye bindin... Para verdin bozuk parası olmadığı için sana
para üstü vermedi sende kıl oldun adamı şikayet ettin farzedelim... ;)

Trafik denetimlerini yoğunlaştırmaları yerine fahri müfettiş rezaletine dönmez mi
bu iş ?

farzedelim:D
Eksik para veriyorsa bütün suçu taksicide aramamak gerekiyor, taksici bozuk para bulundurmak zorunda oldugu kadar, taksiye binen vatandaşında, adamın bozuk parası olmadığını düşünerekden haraket etmeli, ki diyelim bunlar oldu para bozdurmak zor değil(bu taksicinin görevi)..

+ olarak her arayanın şikayetini dikkate almayacaklardır, şikayetin bi tutarlılıgı inandırıcılıgı olmadan haraket etmezler, edilmeside saçma olur.. güzergahları araştırıp şikayetlerin nerden daha sık geleceklerini bilerek haraket ediceklerdir, kısacası fişlenmiş çok şöför var vs vs

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:08
Eksik para veriyorsa bütün suçu taksicide aramamak gerekiyor, taksici bozuk para bulundurmak zorunda oldugu kadar, taksiye binen vatandaşında, adamın bozuk parası olmadığını düşünerekden haraket etmeli, ki diyelim bunlar oldu para bozdurmak zor değil(bu taksicinin görevi)..

+ olarak her arayanın şikayetini dikkate almayacaklardır, şikayetin bi tutarlılıgı inandırıcılıgı olmadan haraket etmezler, edilmeside saçma olur.. güzergahları araştırıp şikayetlerin nerden daha sık geleceklerini bilerek haraket ediceklerdir, kısacası fişlenmiş çok şöför var vs vs

Ya sana uyuz oldum Plakan neydi senin Emocu :D:D:D

Göki,ZD
16-09-2010, 16:08
İşlerini iyi yaparlarsa ne ala ama işin açıkçası tutmaz bu:D:D

Ya sana uyuz oldum Plakan neydi senin Emocu :D:D:D

:D:D:D
ZD 7408 sana gerek yok devlet baba sağolsun 1 senedir yatan araba için bile ceza çaktı bana ahuahua alıştım artık:p

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:09
İşlerini iyi yaparlarsa ne ala ama işin açıkçası tutmaz bu:D:D

HEh geldik mi aynı noktaya ;)

Göki,ZD
16-09-2010, 16:15
HEh geldik mi aynı noktaya ;)

anlaştıgımız nokta işlerini iyi yaparlarsa tutar diyosak OK
ama
sistem için olmaz diyorsan anlaşmıyoruz :D çünkü ben işlerini iyi yaparlarsa sistemin başarılı olacagına inanıyorum, güzel bir uygulama..

TheAce
16-09-2010, 16:16

işte buna hiç inanmam, çünkü bir ara bir furya idi durmadan plakalara olmadıkları yerlerde cezalar veriliyordu, misal şirket araçlarımıza bizim kullandığımız günlerde 3-4 tanesine aynı yerlerde aynı saatlerde cezalar kesilmişti ama araçlar aslında başka yerlerde duruyordu o sırada...

he nedir gidersin itiraz edersin bunların hepsini iptal edersin ama uğraşmayan adamlardan yine parasını alırlar bi şekilde...

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:17
anlaştıgımız nokta işlerini iyi yaparlarsa tutar diyosak OK
ama
sistem için olmaz diyorsan anlaşmıyoruz :D çünkü ben işlerini iyi yaparlarsa sistemin başarılı olacagına inanıyorum, güzel bir uygulama..

Peki sen işlerini iyi yapacaklarına inanıyormusun ?
Fahri Müfettiş olayına dönmesin bir süre sonra ;)

Göki,ZD
16-09-2010, 16:20
Peki sen işlerini iyi yapacaklarına inanıyormusun ?
Fahri Müfettiş olayına dönmesin bir süre sonra ;)

İnanmak istiyorum, yoksa bu memleket yaşanmaz hale gelir.. ben çok trafik kazası gördüm ama içimi ikitelli kazası kadar acıtan olmadı, birilerinin kafa dank eder de bir yerden başlarsalar devamı gelir inşAllah..

SOMEONESPECIAL
16-09-2010, 16:27
İnanmak istiyorum, yoksa bu memleket yaşanmaz hale gelir.. ben çok trafik kazası gördüm ama içimi ikitelli kazası kadar acıtan olmadı, birilerinin kafa dank eder de bir yerden başlarsalar devamı gelir inşAllah..

İnşallah... Ama bu iş öyle sihirli değnek değmiş gibi bir anda
düzelmeyecek o kesin :heyoo:

Diyadin
16-09-2010, 16:32
Güzel uygulama ama artniyetliler kullanırsa durum vahim :)

bir de ne yazdığı anlaşılmayan Türkçe katilleri var ,

''brdA şöfr ck thlikeli kullnıo taammı plkasını veriom'' vs diye :D

Quantum
16-09-2010, 16:34
Bilinçli vatandaşları olan medeni ülkeler için uygulanacak çok güzel bir yöntem..

Bizim gibi herşeyi amacı dışında kullanan ülkeler için kolaylıkla suistimal edilebilir bir sistem..

Güzel bir düşünce ile oluşturulmuş bu projeyi yine patlatır yurdum insanı..

Quantum
16-09-2010, 16:42
Bir de bişey dikkatimi çekti.. IETT yi şikayet edemiyoruz sanırım.. neden kendilerini şikayet ettirmiyorlar? Kendi şikayet telefonları zaten olduğu için mi?

Bir de ben velev ki şikayet ettim mesaj attım.. Telefonum belli.. kim olduğum belli.. Adresim belli.. Direkt eve dayanmayacaklarını nereden bileceğim?

Paranoyakça bir durum değil, İETT şikayet numarasını arayıp kendi otobüslerini şikayet eden bir arkadaşımın başına geldi bu bizzat şahit oldum.

"Bak şikayet ediyorum, zaten merkezde de bu şikayetleri değerlendirmek ve ilgili kişilere ceza vermek için bir departman kurulmuş, tamam şimdi belasını bulacak mesaj atayım ben" dedirterek vatandaşın gazını almaya yönelik bir uygulama olmadığını nereden bileyim?

Gerçekten cezalandırıldığını ya da rehabilitasyon verildiğinin garantisini kim verebilir bana?

Boş iş..

By_HaNNibaLL
16-09-2010, 18:02
iyide bu toplu taşimalarin alayini şikayet edicem hiç adam gibi doğru yoldan giden yok ki koca otobüsle en soldan en sağa direk donuyor bunu şikayet edince düzelecek mi kac defa kaza atlattim bu düzelecek mi onu söylesinler bana yerim sms sistemini

by serçe
16-09-2010, 18:19
saçmalıktan başka bir şey değil .....

Oldschool
16-09-2010, 18:39
bi sabah işe giderken kısayoldan gidelim derken önce sag a döndük sonra sol yola girdik tekrar ana yola girerken polis ters yönden geliyordu durdurmadı geçtiler neyse atlattık dedik sonra 180 lira ceza gelmiş itiraz etsen kafadan 150 lira para kesiyolarmış arkadaş demişti banada hem itirazın işe yarayacagınıda zannetmiyorum yani her halükarda ödemek zorundayız

Ferhat_V
16-09-2010, 18:40
Güzel uygulama ama artniyetliler kullanırsa durum vahim :)

bir de ne yazdığı anlaşılmayan Türkçe katilleri var ,

''brdA şöfr ck thlikeli kullnıo taammı plkasını veriom'' vs diye :D

hahahahhahahahah iyi güldüm yaa :D:D:D:D:D

ruudvan
17-09-2010, 00:52
arkadaslar calısan bır mınıbusumuz var bu yolla eve ekmek gelıyor sanmayınkı cokta guzel paralar kaldırıoruz gunde soforun aldıgı yogmıye artı kasa benzın parasına odedıgımız paradan daha az.
mecbur oduoruz calısıcaz kı kazanalım.
bundan 1bucuk ay once ayakta yolcu ıcın sıkıntılı donem vardı.
yolcu basına 60 tl araca 500 e yakın ceza.artı 10 ceza puanı.
ne edıo 1kısı ayakta olsa kafadan 600 tl
dielimki bole bı ceza odedık ee kac gun calısmamız lazım bu ceza ıcın 1hafta tam tamına 1 hafta ee bır hafta ıcınde hıc ayakta yolcu almıcaksın.falan fılan
nese o uyglama kalktı ayakta yoluc gorurlerse 50 tl ye dustuceza eyvallah dedık yıne odedık neden mı duraklarda arac beklıyen yolcular sıkıntı cekmesın ıslerı gorulsun dıe.
1bucuk tl odeyıp bındıgınız mınıbuse belkıde 50 tl lık zarar verıosunuz dogrumudur dogrudur.
halk otobusunde bu uygulama yok neden mı akbıl vs gıbı akıllı bıletler sayesınde ıett de bu ısten para kazanıo ee ıett de de ayakta yolcudan ceza yok .demekkı neymıs mınıbuscuyu bıtırmekmıs hedef.
sımdı bıde bu uygulama devreye gırerse adım bası ceza yagar eve.
2 dakka arayla 30 km aralıkta ceza yıyen mınıbuse sımdı bıde sms cezasıda gelırse kapatalım arabayı kapıya bırakalım yatsın daha ıı.
ıkı kez kazaya karısmıs trafık sıgortası yenılenıcek.1yılda 2 kez hergun trafıkte olan bır arac saka gıbı trafık sıgorta bedelı ne kadar bılıyormusunuz 3700tl saka gıbı ya hususı otomuza 300tl trafık sıgortası yaptırıyorken sırf mınıbus dıe 12katı fazla para odenıyor.

he bn demıyorum kı mınıbusler ın hepsı efendı dıe tabıkıde onların ıcındede ınsanların ustune kıran 2yolcu fazla alıyım dıe yapmadıgı saklabanlık kalmayan ınsanlarda var.

amann bıton sey var ne duzgunkı bu duzgun olsun .sms at taksıcı dolmuscu tırcı mınıbuscu ceza yesın .

amac kım nerde para kazanmaya calısıo bız onu bıtırelım .peh.halısahayı kapatıp helıkopter pıstı yapan adamdan ne beklersınkı talımat ver cebıne gelsın olcak yakında..

onn_dear
17-09-2010, 01:13
yok artık lebron james

Yigit-Y
17-09-2010, 01:20
Adam bana nasıl ceza yazarsın dıcek yetkılıler su numaradan mesaj gonderıldı dıyecek sonra ansızın bır gece yarısı kapımızda 10 mınıbus dolusu dolmuscu :D

:hehe: hahahaha

bır gece yarısı kapımızda 10 mınıbus dolusu dolmuscu

süperdi buuu :hehe:

Sebring
17-09-2010, 01:35
olmaz olmaz,bole bisi olamaz....

doush
17-09-2010, 01:59
İstanbul'da taksiye bindim akşam 10 gibi falan.. İneceğim baktım 12 lira mı ne tuttu.. 10 verdim 1 lira + 50 kuruş olarak 1,5 lira verdim baktım 10krş 5krş olarak toplamda 50 kuruş daha var hepsini verdim işte.. "hay ben böyle bozuk paranın" diye hepsini aldı attı bardak tutacağının içine sadece 1 lira girdi hepsi yere döküldü.. İyi geceler dedim indim neyse dedim gece gece uğraşmayım.. Ya bu adamların karnı tok ya bir yerleri çok sağlamda ya da harbi adam değiller.. Adana'da yapsın bozuk paralardan yeni yüz çizerler ona 10 kuruşlarda göz 5 kuruşlardan burun deliği falan 1 lirayı da pamuk niyetine.. Napiyim 50 lira vardı onu mu verseydim onun için ayrı küfür mü yeseydik ki cüzdanımın içini de gördü..Böyle adamlar varken şu uygulama güzel olmuş tabi umursarlarsa..Belki böyle bir sorunu umursamazlar ama benzeri şeyler olabilir :)

Low-Rider
17-09-2010, 02:02
Ayakta 1-2yolcu için ceza kötü ama kapılar kapanmıcak vaziyette bile hala yolcu alana müstehak

EREN34
17-09-2010, 06:58
Kafana göre estir yok.Dikkat ettiyseniz yer belirtmenizi istiyor yani mobese ile check edilecek;)

elpadre
17-09-2010, 07:02
adamlar her yonden para kazanmayı bılıyorlar

ruudvan
17-09-2010, 18:56
İstanbul'da taksiye bindim akşam 10 gibi falan.. İneceğim baktım 12 lira mı ne tuttu.. 10 verdim 1 lira + 50 kuruş olarak 1,5 lira verdim baktım 10krş 5krş olarak toplamda 50 kuruş daha var hepsini verdim işte.. "hay ben böyle bozuk paranın" diye hepsini aldı attı bardak tutacağının içine sadece 1 lira girdi hepsi yere döküldü.. İyi geceler dedim indim neyse dedim gece gece uğraşmayım.. Ya bu adamların karnı tok ya bir yerleri çok sağlamda ya da harbi adam değiller.. Adana'da yapsın bozuk paralardan yeni yüz çizerler ona 10 kuruşlarda göz 5 kuruşlardan burun deliği falan 1 lirayı da pamuk niyetine.. Napiyim 50 lira vardı onu mu verseydim onun için ayrı küfür mü yeseydik ki cüzdanımın içini de gördü..Böyle adamlar varken şu uygulama güzel olmuş tabi umursarlarsa..Belki böyle bir sorunu umursamazlar ama benzeri şeyler olabilir :)

o taksıcının terbıyesızlıgı cogu sofor arac sahıbı olmadıgı ıcın ceza yemek umurlarında olmuyor nasıl olsa mal sahıbı oduyor dıe ama bole bı durumda atıcagınız msj en azından 50 tl sıne mal olacak.
yanı 10 lıra verıp 8tl kazandırdıgın adama 42tl cebınden devlete gıtmesı ıcın tesvık edıceksın bnce yanlıs dusunuosun .
ama taksıcının yaptıgı okuzluk onuda solım.

doush
17-09-2010, 20:30
o taksıcının terbıyesızlıgı cogu sofor arac sahıbı olmadıgı ıcın ceza yemek umurlarında olmuyor nasıl olsa mal sahıbı oduyor dıe ama bole bı durumda atıcagınız msj en azından 50 tl sıne mal olacak.
yanı 10 lıra verıp 8tl kazandırdıgın adama 42tl cebınden devlete gıtmesı ıcın tesvık edıceksın bnce yanlıs dusunuosun .
ama taksıcının yaptıgı okuzluk onuda solım.

Zaten öyle bir durum olsa ben de üzülürüm boşu boşuna niye gitsin aracın sahibinin parası.. Ama çok sinirlendim gece gece.. Müşteriye hiç saygıları kalmamış.. Hatta adamlar zaten az kazanıyor(adana gibi düşündüm istanbulda maşallah) sokak arasına girmesin dedim zaten yorulmuştur kaç saattir..caddede indim 5 dk da yürüdüm.. apartmanın kapısına kadar götürtseydim keşke..

S.Özeren
17-09-2010, 20:37
izmit-İstanbul otobanı arasındaki bütün otobüsleri şikayet etmeye başlasınlar ozaman hele sabah saatlerinde..

Frid
17-09-2010, 20:52
yakalarsam tık tık a döndü olay :D

sinan-s
17-09-2010, 21:10
Şu işe bak yaa...

AcA_1988
17-09-2010, 21:52
Herkes Bi Şeyler Yazmış Çizmiş Hiç Birimiz Kendi Hatalarımıza Bakmıyoruz Yada Görmezden Geliyoruz Rollıng vb Videoları Paylaşıyoruz Ve Kimsenin Canını Tehlikeye Atmıyoruzmuyuz ?Ne İçin Gazlıosun Zevk İçin Şimdi Soracaksınız Belkide Kızacaksınız Bende Ulaşım Sektöründeyim Halk Otobüsü İşletmecisiyim Yaa Bizim Çektigimiz Çileler Her Gün Binbir Çeşit İnsanla Muhatap Oluyorsun Trafigi Ayrı Bir Dert En Büyük Sorunumuz İse İETT Tamamen Kadrolaşmış Bir Kurum Kimliginizde Rize Ve E Sınıfı Ehliyetiniz Olması Yeterli Zamanında Ödenmeyen Akbil Paraları Ve Kesintiler Esnafın Belini Büküyor Hiç Yoktan Yere Bankalara Faiz Ödüyoruz Söförlerin Akbil Basıcam Diye Yolda Yaptıkları Cabası Her Günümüz Ayrı Bir Dert Ayrı Bir Stres Emin Olunki Daha Anlatılacak Çok Şey Var Esnafın Derdi Sorunu Dinlenmedigi Sürece Hiç Bir Şey Degişmez Her Şey Ekmek Parası İçin Zevk İçin Degil

Quantum
17-09-2010, 23:49
ilk olarak Türkçeyi güzel kullanın, normal cümle düzeni nasılsa o şekilde yazın ve noktalama işaretlerine uyun.. Yazdıklarınız çorba olmuş..

İkinci olarak kimse halk otobüslerini savunmasın burda ekmek parası için gazlıyoruz diye.. Trafiğin anasını ağlatıyorlar Halk otobüsleri.. Ekmek parası için değil mi bu da.. Efendi olunca esnaf gibi olunca ekmek parası kazanılmıyor mu öyle..

Her seferinizde birisi ile dalaşırsınız.. Herzaman karşı taraf suçludur değil mi..

Bırakın bu işleri.. Kimin neyin ne olduğunu herkes biliyor..

Neyse..

Murat Süslü
17-09-2010, 23:51
herşeyimiz tam sms le şikayetimiz eksikti :D