PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo GT Coupe 1.9JTD

Mr.K
18-09-2010, 00:15
Bu arac hakkinda bilgiye sahip kisi/kisiler yardimci olursa sevinirim,bu aralar bakiniyorum..Donanimsal olarak hersey var..isitmali deri spor koltuklar,park sensoru,xenon,bose muzik sistemi,navi,cruise(galiba:)).vsvsvs motor konusunda bir sknti cikmaz diye dusunuyorum en nihayetinde m-jet 16v fiat motoru(Yanlis bilmiyorumdur umarim:)) Yuruyeninde bir sorun cikarsa nekadar tutar(ortalama),kronik bir sorunu varmidir(veyahut alfa romeo`nun en kotu en ....xxx...yyy modelidir alinmaz tarzinda birsey denilebilirm?) Tesekkurler.

By_HaNNibaLL
18-09-2010, 00:54
fiat servisinde staj yapmiştir ordan az once biliyorum alfa romeo nun bence ne iyi otomobillerinden millet 1.9jtdyi görünce doblo motoru bu yaw der doblo motoru 8 valf bu 16 valf ilk fark hemen belirteyim :)
Donanim olarak cok başarili hiç bi şikayet duymadim sürekli gelirdi 159 özellikle siyah ve deri doşeme koltuklari vs.
Alfa kullanicilar farkli olur hep yani süre gelen bi sevüren gibidir hep alfa isterler hep alfa severler :D

ACTPK
18-09-2010, 00:56
Bir aralar baya bi almaya kafayı takmıştım. Almak nasip olmadı orası ayrı:) Ben benzinli 2.0 JTS bakıyordum. Şasi 156'nın şasisinin geliştirilmişi. Ön kısımda yapılan geliştirmeler sonucu yol tutuş çok daha iyileştirilmiş. Bu geliştirmenin yapılışı F1de kullanılan bir teknolojinin bir coupe'ye uyarlanmış hali diye biliyorum. Teknik detaylarını bulmuştum bi ara ama şimdi aradığım halde bulamadım. Hatta tren rayı hissi verdiğini söylüyorlardı stock halde. Fazla GT olmadığından piyasada tecrübe etme fırsatımda olmadı. Tasarım Bertone'ye ait. Zaten italyan tasarımı çirkin olması zor:) İç kısım 147'nin aynısı. Tek kötü yanı bence bu. Ancak içine navigasyon ünitesi eklendiğinde biraz daha toplanıyor.

Mr.K
18-09-2010, 00:57
fiat servisinde staj yapmiştir ordan az once biliyorum alfa romeo nun bence ne iyi otomobillerinden millet 1.9jtdyi görünce doblo motoru bu yaw der doblo motoru 8 valf bu 16 valf ilk fark hemen belirteyim :)
Donanim olarak cok başarili hiç bi şikayet duymadim sürekli gelirdi 159 özellikle siyah ve deri doşeme koltuklari vs.
Alfa kullanicilar farkli olur hep yani süre gelen bi sevüren gibidir hep alfa isterler hep alfa severler :D

yok bende oyle bi durum daha once alfa romeo sahibi olmadim,,araya bi 159 kacmis onu anlayamadim,GT`dede ayni donanim mi var,veyahut motor kullaniliyo?+ bir soru daha TR`de 1.9JTD var mi ki?

ACTPK
18-09-2010, 00:59
yok bende oyle bi durum daha once alfa romeo sahibi olmadim,,araya bi 159 kacmis onu anlayamadim,GT`dede ayni donanim mi var,veyahut motor kullaniliyo?+ bir soru daha TR`de 1.9JTD var mi ki?

1.9 jtd var. Mümkünse Q2 alın. GT ile 159'un donanımı bir değil.

Mr.K
18-09-2010, 01:00
Bir aralar baya bi almaya kafayı takmıştım. Almak nasip olmadı orası ayrı:) Ben benzinli 2.0 JTS bakıyordum. Şasi 156'nın şasisinin geliştirilmişi. Ön kısımda yapılan geliştirmeler sonucu yol tutuş çok daha iyileştirilmiş. Hatta tren rayı hissi verdiğini söylüyorlardı stock halde. Fazla GT olmadığından piyasada tecrübe etme fırsatımda olmadı. Tasarım Bertone'ye ait. Zaten italyan tasarımı çirkin olması zor:) İç kısım 147'nin aynısı. Tek kötü yanı bence bu. Ancak içine navigasyon ünitesi eklendiğinde biraz daha toplanıyor.

http://static.pik.ba/galerija/2010-08/slika-76956-2010-08-1283018506-velika.jpg

Zaten navi donanimsal olarak var,sonradan eklemeyecegim :) . Yol tutus icin zaten birtek yay takarim baskada birsey yapmam,yeterli olur diye dusunuyorum(Sayet hersey yolunda gidip alirsam..).Tasarim aynen dediginiz gibi,bunu biliyordum.Kronik bir sorun veyahut baska birsey varmi bildiginiz ?

Ben coupe`den bahsediyorum zaten,147GT tek kapi oldugunu bilmiyorumdum.Daha dorusu GT diye gectigini simdi gugildan baktim:D Degerlendirmeyi Coupe olarak yaparsak sevinirim :) Q2`mi deniyosa artik herneyse :)

ACTPK
18-09-2010, 01:04
Ben almaya niyetlenip araştırdığımda kimse aracın kronik sorununu vs duymadık sicili temiz demişti:) 1.9 JTD'lerde partikül filtresinin fiyatının çok uçuk olduğunu biliyorum. Ama şu kmde bozulur vs diye bişey diyemem. Onun dışında bişey duymadım. Dediğim gibi ben 2.0 JTS bakmıştım. Açıkçası 1.9'u araştırmadım.

Edit: Bende Coupe'den bahsediyorum. İçi dediğim gibi 147 ile aynı:) Bir karışıklık yok:)

Bi daha edit:D: Q2'ler kilitli dif. oluyor. Çok daha keyifli olması açısından söyledim:)

Mr.K
18-09-2010, 01:09
Ben almaya niyetlenip araştırdığımda kimse aracın kronik sorununu vs duymadık sicili temiz demişti:) 1.9 JTD'lerde partikül filtresinin fiyatının çok uçuk olduğunu biliyorum. Ama şu kmde bozulur vs diye bişey diyemem. Onun dışında bişey duymadım. Dediğim gibi ben 2.0 JTS bakmıştım. Açıkçası 1.9'u araştırmadım.

Edit: Bende Coupe'den bahsediyorum. İçi dediğim gibi 147 ile aynı:) Bir karışıklık yok:)

Bi daha edit:D: Q2'ler kilitli dif. oluyor. Çok daha keyifli olması açısından söyledim:)

Evet simdi cozdum olayi burdan okuyarak (http://www.cardanadam.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=17535):D

Teskkur ederim :) .

Boost Up
18-09-2010, 02:27
Aklına Berkan soktu dimi:hehe:

Berkan
18-09-2010, 02:36

ben bu tarz bişey sokiyim dedim de yemedi Gt yi kendi söyledi :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-jtd-2009-model-28761703/detay

wikiden...

The most common JTD engine is the 1.9 L (1910 cc) straight-4 found on various brands and models. The first car that used this engine was Alfa Romeo 156 in 1997 (105 PS (77 kW; 104 hp)), making it the world's first common-rail Diesel passenger car. In 1999 it was introduced with the Fiat Punto and Fiat Brava/Fiat Bravo/Fiat Marea. The engine block weighs approximately 125 kg (276 lb).

The Multijet second generation features a common-rail design and is available with five different power outputs. The 8-valve version has 100 PS (74 kW; 99 hp), 120 PS (88 kW; 120 hp) or 130 PS (96 kW; 130 hp), the last two with variable geometry turbocharger; and the 16-valve version has 150 PS (110 kW; 150 hp) or 170 PS (130 kW; 170 hp).

Opel also uses a version of this engine. Their CDTI engine, manufactured in Pratola Serra, Italy and Kaiserslautern, Germany, is the product of the half-decade joint venture between GM and Fiat. It is used in the Vectra, Signum, Astra, Zafira, Cadillac BLS and Suzuki SX4 as well as some Saabs marked as TiD and TTiD (twinturbo version).
applications:

Alfa Romeo 145
Alfa Romeo 146
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 156
Alfa Romeo 159
Alfa Romeo GT
Cadillac BLS
DR5
Fiat Bravo
Fiat Croma II
Fiat Doblò
Fiat Grande Punto
Fiat Marea
Fiat Multipla
Fiat Sedici
Fiat Stilo
Fiat Strada
Lancia Delta
Lancia Lybra
Lancia Musa
Opel Astra
Opel Signum
Opel Vectra C
Opel Zafira
Saab 9-3
Saab 9-5
Suzuki SX4

http://en.wikipedia.org/wiki/JTD

8 ve 16 haricinde kabaca dobladike Gt dekide aynı motor :D

Mr.K
18-09-2010, 02:50

yoo ?

ATA156
18-09-2010, 09:24
Kroniği alt takım 156 ve 147 ile aynı olduğu için alt salıncaklardaki boşluk olabilir. Bozuk yola pek gelmez, dikkatli kullanım ile ömrü uzatılabilir. 8 valfli JTD motorun canını alark 160.000km kullandım tık demedi sağolsun. Kısacası GT'nin şimdiye kadar kronik hiç bir sorununu duymadım, sadece alt salıncak problemi olabilir.

Gt karma bir araç olduğundan parça sıkıntısı da çekeceğinizi sanmam, şase ve alt takım 156, iç mekan 147 motoruda jtd olduğundan piyasada parçaları kolaylıkla bulunabilecek bir araç.

147 Q2 ile uzun testte çıktığım için diyebilirimki kesinlikle Q2 alınmalı.

Mr.K
18-09-2010, 13:13
Kroniği alt takım 156 ve 147 ile aynı olduğu için alt salıncaklardaki boşluk olabilir. Bozuk yola pek gelmez, dikkatli kullanım ile ömrü uzatılabilir. 8 valfli JTD motorun canını alark 160.000km kullandım tık demedi sağolsun. Kısacası GT'nin şimdiye kadar kronik hiç bir sorununu duymadım, sadece alt salıncak problemi olabilir.

Gt karma bir araç olduğundan parça sıkıntısı da çekeceğinizi sanmam, şase ve alt takım 156, iç mekan 147 motoruda jtd olduğundan piyasada parçaları kolaylıkla bulunabilecek bir araç.

147 Q2 ile uzun testte çıktığım için diyebilirimki kesinlikle Q2 alınmalı.

Bozuk yolda zaten isim olmaz,parca konusunda sikinti cekmeyecegim bende oyle dusunmustum:D,yalniz israrla neden Q2 deniliyo,kilit diff,benim cok cok cok isime yaramicak ki,pist kasmam viraj kasmam,kisin zaten araba kullanmiyorum garajda yatiririm arabami,bakindim biraz Q2`ler en az 2K eu farkediyo..Geri kalan hersey donanim ayni sonucta,bi kilitli dif icinde gidip 4milyar-5milyar fark veresim yok sahsen..

ATA156
18-09-2010, 20:57
Tabi viraj kasmıyorsan Q2 sisteme ihtiyaç yok, yay takarım dediğin için yol tutuşa önem veriyorsun sandım, görüntü içinse konu anlaşıldı. =) Q2'li al, torsen difransiyelini bana sat o zaman :D ingiltere hariç başka bir yerde satılık bulamadım =))

ATA156
18-09-2010, 21:07
Birde resimdeki araçta orjinal navigasyon ve telefon sistemi var, ancak bu özellikler Türkiye'de çalışmıyor ama standart blaupunkt teyp ve bardaklıktansa çok daha güzel görünüyor.

Sinan Koc
18-09-2010, 22:57
Abimin GT,benimde 156'ım var.GT çok keyifli bir cruiser diyebilirim.Kesinlikle tavsiye ederim.Bizdeki GT de navigasyon mevcut,nav. çalışmıyor fakat hem görünüş olarak daha güsel,hem yol bilgisayarı,radyo ekranı vs. gösteriyor.
Sorun olarak sadece alt salıncak değişti onun haricinde maşallahı var...

gsi_club
18-09-2010, 23:40
en son limanda çalisiyordum isimde;gemi ile gelen arabalari indirip bindirmek parktan parka tasimak.bunlari sunun için yaziyorum biz belçika ya ve hollandaya gelen italyan grubu arabalarini kullaniyorduk genelde.dediginiz arabayi çogu zaman kullanma firsatim oldu.size sunu diyebilirimki alfaromeo gt 1.9 jtdm 16 v çok basarili bir motora sahip kalkis yapar yapmaz 2 ye atmaniz an meselesi oluyor.bu motor 2.0jts den daha iyi hissediyor kendini.ben olsam alirdim güzel bir araba ama baska bir alfa modeli düsünüyorsaniz kesinlikle alfa 147 ducati corse modeli.ben böyle sinifinda süratli ve kendini asik eden bir araba görmedim.motoru 1.9 jtd 16v 170 hp fabrika çikisli.birde sizlere sunu söyleyim ben alfa alacak olsam hayatta alfa 159 almam.3200cc ligine bindim o bile basit çok adi bir araba.baska ne ögrenmek istersen cvblarim hiç kullanmadim desem en asagi 400 tane filan kullanmisimdir her motorun hacmine bindim.bu arada yurt disindami yasiyorsunuz?