PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rent a Car açmak sizce mantıklımı ?

devil_berk22
28-09-2010, 20:22
Bir arkadaşımla rent a car işi açmak istiyoruz ilk başta 4-5 orta yollu araç ile girmek istiyoruz focus, megane2 tarzı araçlar ile ancak pek bir bilgimiz yok bu iş hakkında sicze bu işten ekmek yeme şansımız nedir. Rent a car kaskosu vs. tüm tedbirlerimizi alarak giricez sizce yapılabilirmi değerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

xcel
28-09-2010, 20:55
alengirli iş bu ya. kiraladın araç gelmedi. taa diyarbakırda terk halde hasarlı şekilde buldun. kaza yaptı. bozuldu. ölümlü kazaya suça karıştı. ne bileyim.

devil_berk22
28-09-2010, 20:56
o yüzden rent a car kaskosu varmış ondan yaptırmak istiyoruz herhangi bir nedenden dolayı başımız ağırmasın diye ancak başka ne gibi önlemler alınabilir hiç bilgi sahibi değiliz

CasabLanca
28-09-2010, 20:59
daha önce bu işi yapmış bir abimiz başına gelenleri anlatıyorda neler olmuş neler bırak rent a car işine girmeyi araç kiralamaya korkar hale geldim :D

Low-Rider
28-09-2010, 20:59
İş bilen , yapan güzel kazanıyor gördüğüm

Bizim burda 3sene önce 2tane clio ile başlayan bir rent a car'ın bugün kapısında 20-25tane arabası var

turbo&quattro
28-09-2010, 21:05
o yüzden rent a car kaskosu varmış ondan yaptırmak istiyoruz herhangi bir nedenden dolayı başımız ağırmasın diye ancak başka ne gibi önlemler alınabilir hiç bilgi sahibi değiliz

bence hic bilgisiz oldugunuz bir ise kalkmayin...

aliyo
28-09-2010, 21:05
ben yaptım rentacar işi. öncelikle 4-5 araç 2 ortak için kesinlikle yetmez. mesela bi clio nun normal kaskosu 1250tl ama rentacar kaskosu yaptırırsan fiyatı 2bin tlyi aşıyor.yani rentacar kaskosu herşeyi (çalınma dahil) karşılıyor ama çok fazla. her araca gps takmalısın yoksa aracını araki bulasın buda araba başı 500tl eder. arabaların masrafı vergisi felan vs.. bu masraflar böle böle artıyor. araban her kaybolduğunda zarardasın demektir. bu işe girmek istiyorsan 2 ortakla en az 7-8 araba almalısınız.

Dynatech
28-09-2010, 21:23
bence hic bilgisiz oldugunuz bir ise kalkmayin...

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

tuttut
28-09-2010, 21:37
Arac takip sistemi taktırabilirsin . 24 saat araclarını ızleyebılır ve bir komutla aracınızı stop ettirebilirsin. Eksta olarak senden habersız kaput acıldıgında da senın cep tel bır mesaj ıle kaput acıldı mesajı gelebiliyor. Bu mesajın faydası Motordan orjınal parcaları sokup yan sanayı parca takıbiiyolarmıs bazı arac kıralayan insanlar.

ruudvan
28-09-2010, 21:37
arkadasım yapıyor 1 arabası vardı 6 ay once oda getz sımdı 5 tane var .tanımadıgı kısıye araba vermez mesele verırsede ole her gelene vermıyor.senetle araba alıyor 1-1.5 bın tl ayda oduyor yanı araba kendısını oduyor nerden baksan senedi biten arac 3er 5 er gidiyor..

chare
28-09-2010, 21:41
dragon07 nickli efe arkadaşımız rente car işi ile yıllardır uğraşıyor. detaylı bişeyler yazar konuyu görünce.

teoman_rpm
28-09-2010, 21:53
kardesim insanlar bilmeden konusuyolr 5 taneyle basladı 30 tane oldu sole oldu cok karlı fln diyede bu işin dısarıdan gozuken iyi yanları hep iyi seyler basına gelicek diye bişey yok . sakın girme bu işe benim rent acarım var suan butun arabalarımı cekmeye calısıyorum allah belasını versin boyle işin . hiç girip parandan pulundan en onemlisi akıl saglıgından olma ...

1.si sen rent acar kaskosu yaptıramazsın . yaptırman için sirkete kayıtlı en az 10 araban olması lazım yuksek modelli bu 1.si 2.si var diyelim 10 araban bunlara kasko şirketi senin ödiyicegin prime gore yıllık kota koyuyo atıyorum 50 milyar . sen 1 senedde toplam 50 milyalık hasar yapabilirsin 2 araban pert oldu diyelim 50 yi astıysa kurus odeme yapmaz.

simdi bilmeyenler oyle seymi olur yok sole bole derler yazarlar sen bakma onlara bu işi ben yapıyorum git kasko sirketine danıs . hemde bildigin iyi şirketlerin hiçbiri rentacar kaskosu yapmıyo dandik yurtdısı sirketleri yapıo ozellikle dubai sigorta oda odeme yaparsa.

2.si verdin araba pert oldu elinde bos senetinde var . varda adamın odicek gucu yok napıcaksın ? ya öldürürsün ya avukata verip adamın maasının yuzde 20sine haciz koydurursun onuda 200-300 alırsın işine yararsa ...

3.su allah korusun verdin adam buyuk kaza yaptı öldü hatta içinde ölenler var napıcaksın ? elinde sozlesmen var eyvallahta oyle kolay degil bu işte ölüm oldumu bittin hem bunun cezası var hem onun ailesi sana bi dava acıyo kan parası oyle abuk sabuk para odemek zorunda kalıosun simdi bunada oyle seymi olur ozaman herkes ceza yatar sole olur bole olur der . derde ben bunları canlı yasadım sen bakma insanların solediklerine .

4.su hadi bunlar kaza yaptı öldü öldüde karsı tarafıda öldürdüler ozaman zaten bittin sen bişi yazmıyorum bile .

5.si verdin arabanı adam aldı gitti sen onu yakalatana kadar neler cekersin .kac gun ararsın edersin he arac takibi takarsan bulursunda biton ugrasırsın hem zaman hem para kaybedersin ... arabanı kiralarlar airbaglerini calarlar nelerini calarlar neler neler yapıyolar aklın durur :)

ya daha sana neler anlatırım neler yasarsın aklın durur hayatta yapıcagın en pis en riskli en gereksiz iş sakın bu işe girip hayatını mahfetme :)

simdi ben bole yazdım diye ozaman bukadar kiralamacı var onlar niye yapıo bukadar kişi yaparmı derlerde . herkesin basına gelicek diye bişey yokta ya bu basına gelirse ?

teoman_rpm
28-09-2010, 22:02
bu işten cok para kazandım ama fazlasını kaybettim arkadaslar yazmıslar evrakla araba alıyolar 1000 1000 oduyolar bende aldım dogru araba kendini oduyo . kredi cekersin araba kredisini oder dogru fazlasıyla oder belki cok ii yerlere gelirsin bu sekilde . AMA 1 kere basına buyuk bi iş gelirse bunların hem hepsini alır goturur hem 10 kat fazlasını alır elinde avcunda bişiyin kalmaz bunun riskine girmeyi dusunme bile ...

bunun daha ne pislikleri var arabanı kiralarlar adam vururlar arabayı bırakır kacarlar hırsızlık yaparlar uyusturucu satarlar araba yakalanır alır arabanı kacarlar arabanı mahfetmiş bi sekilde bırakırlar ...

Agır abilerin elemanları alır kiralarlar 3 gunluk uzatıcaz parasını sora getiricez derler uzarda uzar al alabilirsen :) simdi içinden dersin ben herturlu alırım bana yapamazlar ole sey flnda oluyo basına iş alıyosun ugrasıyosun zart zurt ne gerek var bole sıkkıntılı iş yapmaya girme sakın paranla rezil olursun ...

devil_berk22
29-09-2010, 16:52
valla şu son 2 post tan sonra iyice soğudum bu işten sanırım bütün kaskosunu vs. sini yapar gps ini takar içim rahat bu işi yaparım diyordum ama bu biraz zor olur galiba.

Yigit-Y
29-09-2010, 16:57
rent car arkan sağlam sistemin kurulu ise ve araç sayısı en az 7,8 olduğu taktirde güzel en güzeli şirketlere filo kira verebilmek babamın bir arkadaşı bu işe 20 adet fiorino ile girdi şuan 40 dan fazla aracı var sadece şirketlere veriyor mesela kurumsal en temizi gelen para belli giden para belli başı ağırmıyor....

Yoksa apachi gençlik toplanır 5 6 kişi :D:D toplar parayı verir sana arabanı 1 saate mındar eder olan sana olur ;)

Dynatech
29-09-2010, 16:58
arkadasım yapıyor 1 arabası vardı 6 ay once oda getz sımdı 5 tane var .tanımadıgı kısıye araba vermez mesele verırsede ole her gelene vermıyor.senetle araba alıyor 1-1.5 bın tl ayda oduyor yanı araba kendısını oduyor nerden baksan senedi biten arac 3er 5 er gidiyor..

Şimdi senin yazdıgın 6 ayda 1 arabadan 5 araba sahibi olunabildiği mi bu işten yoksa ben mi yanlış anladım.. Eğer öyleyse biz arkadaşına verelim arabaların hepsini, boşa çalışıyoruz demekki :)

ahmet3425
29-09-2010, 17:08
en guzeli paran varsa şoforlu arac kiralama vip dizayn vito transporter falan ;)

Ludacris
29-09-2010, 17:09
b*ka çomak sokmadıkça kokmaz.
boşver dışardan laylaylom gözüken iş içine girdinmi görüyon işte girenler ne diyor.
arkadaş 3 ay önce yıkama açtı ilk hafta laylay lom 2hafta 7000lira
3 hafta devir işlemleri ;)

dragon07
29-09-2010, 17:11
bende rent a carcıyım...

antalyadayız sadece turistlere veriyoruz.madem böle bişiy düşünüyorsun.bu işi yapan sistemini oturtmus firmalara aracını PAS olarak verirsin ay sonuna paranı alırsın.ama tabiiki bu kişiler güvendigin kişiler olmalı.yazılcak çok şey varda...kısacası yaparım diyosan yap...

ahmet3425
29-09-2010, 17:15
bende rent a carcıyım...

antalyadayız sadece turistlere veriyoruz.madem böle bişiy düşünüyorsun.bu işi yapan sistemini oturtmus firmalara aracını PAS olarak verirsin ay sonuna paranı alırsın.ama tabiiki bu kişiler güvendigin kişiler olmalı.yazılcak çok şey varda...kısacası yaparım diyosan yap...

hazır konusu gecmisken antalyaya geliyorum cuma aksamı arac lazım olabilir. cuma aksam alsak pazar aksam versek ne kadar ? dizel bisey olsun ne olursa olsun :D

SekoLive
29-09-2010, 17:17
al ikitane şahin onlarla başla :) iyi bi tesko ile gençlere kiralar durursun 100 liraya günlüğü
araba kiralamayada böyle işler yapmayada oldum olası sıcak bakamıyorum.

SONE-R
29-09-2010, 17:17
mesela teröristin birisi kiralayıp bombalı eylemde kullansa arabayı, o zaman rent a car'cı yanar sanırım... bence de hiç cazip iş değil...

_muhaRRem
29-09-2010, 17:18
sağlam şirketlere çok adetli kiralama yapmak en temizi. şahıslara kiralama yapmak gerçektende çok riskli.

Yigit-Y
al ikitane şahin onlarla başla :) iyi bi tesko ile gençlere kiralar durursun 100 liraya günlüğü
araba kiralamayada böyle işler yapmayada oldum olası sıcak bakamıyorum.

geçen osmaniyede 5 genç şahin kiralamışlardı ahmetin dükkanın önünde typer görünce heyecanlanıp patlamışlardı ama sonuçta şahin tampon 30 lira ama corsanın kapısı paha piçilemez oldu onlar için :)

ahmet3425
mesela teröristin birisi kiralayıp bombalı eylemde kullansa arabayı, o zaman rent a car'cı yanar sanırım... bence de hiç cazip iş değil...

olmamıs seyler değil haberlerde cok duydum patlayan aracın kiralık oldugu ogrenildi falan diye ozet geciyorlar :)

SekoLive
29-09-2010, 17:21
geçen osmaniyede 5 genç şahin kiralamışlardı ahmetin dükkanın önünde typer görünce heyecanlanıp patlamışlardı ama sonuçta şahin tampon 30 lira ama corsanın kapısı paha piçilemez oldu onlar için :)

Sonuç, yiğit çok şanslı

olcay_bora
29-09-2010, 17:23
moruk dost acı söler sen bu işten çakmazsın :D arkadasın harbi ii anlıosa gir ama sen girme derim :D

ahmet3425
29-09-2010, 17:25
Sonuç, yiğit çok şanslı

cocuk sansız ve ahmaktı:)

arabayla dukkanın onune geldik yol daraldı karsıdanda bu gencler geliyor girmeye calıstılar baktılar giremicez geri gelek yol verek dediler geri gelirkende dumduz geri geldi arkasında bakmıyor sağda park halindeki arabaya gum :D

sonra bide biz suclu olduk yol vermemisiz :D

makif84
29-09-2010, 17:25
bilmediğiniz işe bence hiç girmeyin.çıraklığını yapmadığınız işin patronu olamazsınız

emrese
29-09-2010, 17:51
Yakın arkadaşım telefonculuk yaparken ek iş olarak 2006 senesinde 2 araçla başladı 2008 başında 8 aracı vardı 2si resmi kurumdaydı lavuğun biri takla attı 2007 corollayla adamın birşeyi yok üstüne ödeme durumuda yok boş senetlerle kala kaldı ve sonraları aynı oldu emin ol çogu kiralayan kişinin hasarı ödeme durumu yok.
Şimdi 2010 bitmek üzere bi dünya sanayiye borcu var elindede 3 aracı kaldı kurtulmak için borcunun bitmesini bekliyor çektiği çilede yanına kar kaldı
Güzel parası var ama işler bir gittimi tersine off ki off

Yigit-Y
29-09-2010, 18:00
cocuk sansız ve ahmaktı:)

arabayla dukkanın onune geldik yol daraldı karsıdanda bu gencler geliyor girmeye calıstılar baktılar giremicez geri gelek yol verek dediler geri gelirkende dumduz geri geldi arkasında bakmıyor sağda park halindeki arabaya gum :D

sonra bide biz suclu olduk yol vermemisiz :D

:hehe: ne gündü be ne güldüm :D

devil_berk22
30-09-2010, 12:48
bizde şirketlere kiralamayı vs düşündük anak şirketlere tanıdık vs olmadan araç vermek biraz zor sanırım devlet olsun özel firmalar olsun sağlam paralar kazandırabilir bu işten ancak tanıdık vs bulup onları yemlemek gerek ilaç firmaları olsun pazarlama şirketleri olsun onlarla görüşüp belki kredide çekerek 10-15 doblo tarzı araçlarla girebiliriz ancak yeterki işin bize geleceğini bilelim sağlam olacağını bilelim

dragon07
30-09-2010, 13:31
dobloları kiraya vermek yasaklandı....
he doblo kiraya verirsin 2010 model hususi diye geçenleri onlarda 35bin kayme :)

sen bence 3-5 albea dizel al dükkanını aç...internete reklam vericeksin googla :) ordan yardır kink :) araştırcaksın sirketleride ben sana bikaç firma sölerim sorarsın...eger arabaların yeni olursa havalimanında çalışıtırırz.

VTECCC
30-09-2010, 13:37
geçen sene rent a cardan çıkma ticari pejo aldık araba 2008 model, abartmıyorum 2000 model hondam ondan daha temizdir.

Arabaların ömrü bitene kadar rent a car işleteceksen gir, yok 2-3 sene yapıp bırakacam diyorsan bir daha düşün.

leader_T
30-09-2010, 13:38
bu işi yapmış kişilerin yazdıklarını okuduktan sonra sadece şirketlere bu işi yapmak daha mantıklı duruyor.
burda bu işi yapmış abilerim daha iyi bilir. sahibinden.com da da ilanları mevcut aracı kiralar gibi alıyorsun aylık bir para ödüyorsun ödemen yaklaşık 5 yıl sürüyor ve ödemen bittiğinde araç senin oluyor. anladığım kadarıyla bu kişiler araç kiralayan firmalar ve bu nedenlede araçları daha makul şekilde alıyorlar.
bu konuda araştırma yapıp araçları daha makul şekilde alabilir ve kiralayabilirsin.

emp:)
30-09-2010, 13:44
Şİrkete vermek en güzeli çoğu zaman Belediyeler, Karayolları vs yerlerde araç kiralamaya gidiyor hele onlar en güzeli:)Yoksa tek tek adamlarla uğraşılmaz 0km araba koy 5 ay sonra hurda haline gelir.

devil_berk22
30-09-2010, 20:11
dobloları kiraya vermek yasaklandı....
he doblo kiraya verirsin 2010 model hususi diye geçenleri onlarda 35bin kayme :)

sen bence 3-5 albea dizel al dükkanını aç...internete reklam vericeksin googla :) ordan yardır kink :) araştırcaksın sirketleride ben sana bikaç firma sölerim sorarsın...eger arabaların yeni olursa havalimanında çalışıtırırz.

havaalanında çalıştırmak için minimum kaç araç ve ne marka araçlar almak gerekiyor acaba ve aylıkmı yıllıkmı nasıl kiralık olarak veriyoruz

Cglrgncl
01-10-2010, 11:02
Bence hiç bulaşmayın Rent A Car açcağınıza Oto yıkama açın işi bilen 2 tanede eleman alın sonra gelsin paralar:D:D çünkü inan olun Rent A Car dışardan görüldüğü gibi değil hergün lanet edersiniz bu işe neden girdim diyeee çünkü insanlarla uğraşmak zor Türkiye gibi bi memlekette benim arkadaşımın babası açmıştı ilk rent a car İzmir'de hergün bi arabasıla uğraşıyodu yok araçıı kiralayıp torbacılık yaparken yakalanıp araça devlet el koyması yane mahkeme açması,yok hırsızlık yaparken yakalanan,yok kaçak mazot taşırken yakalanan VB. biton olay bence bu devirde şuan bakkal,Rent A Car ,büfe,cafe gibi işleri yapcaksanız en iyisi OTO YIKAMA;)

rebelh
25-08-2014, 11:05
güncel çekiyorum

şimdi çok iyi araç takip sistemleri var
araçlar bilindik kişilere verilse
avisteki gibi alış sırasında 2000tl provizyon uygulansa kredi kartına araç teslim edildiğinde geri ödense
ilk etapta sağlam olur diye düşünüyorum
ardından işi biraz genişletip firmalara filo desteği sağlamak iyi olur

focus linea clio i20 gibi dizel yakıtı düşük modeli yüksek araçlar mantıklı olur

Sert@ç
25-08-2014, 11:16
Zaten rent a car firmalarinin %90i sigortalarla calisiyo
Yani arabayi sahis degil sigorta sirketi sizcen kiraliyo
O yuzden problem yok

ido
25-08-2014, 11:43
hemen yan komsum bu iş yapıyor verdigi araçlar siena-palio-broadway bu tarz araçlar 10-15 araçları gunluk 70 tl veriyo bu acıdan bakınca hesaplayınca cok güzel karlı iş arac verilcek kişi iyi seçilmeli bence mutlaka her işin bi zahmeti var ama secici olununca bence minimum duzey indirilmiş olur ama ölümlü kaza karısıldında bize patlıyorsa kabak o risk girilmez bence o konu önemlii

rebelh
25-08-2014, 11:45
ölümlü kaza niye bize patlasın ki?
işi yasal olarak yapıyorsak verdiğimiz kişinin ehliyeti varsa arabanın kaskosu sigortası varsa bakımları muayenesi lastik değişimi vaktinde yapılmışsa ölümlü kazada bizim suçumuz ne?

Onur Fatih
25-08-2014, 11:50
Bende 20 bine bir clio alip kiralamayi dusunmustum bu isi yapan bi kac tanidigim var onlara sordum ve dedikleri tek sey rahat uyku uyumak istiyorsan bu isi yapma oldu. 3 tane arabasi 1 haftada pert oldu ve dunya kadar ugrasti bi abimiz. Eger butce el veriyorsa 3 4 tane yeni symbol alip sirketlere kiralayabilirsiniz

mr.korhan
25-08-2014, 11:50
bende ölümlü kaza durumunda renta car ın güvencede olabileceğini savunanlardanım , ya bir sözleşme, ya da kiralama anında bir tebligat v.s. ile bu durumda sorumluluk indirgenebiliyor olması lazım, yoksa intercity v.s. gibi firmalar batar giderdi. binlerce arabası demiyim filosu var kiralıkta.

rebelh
25-08-2014, 11:58
arabaların pert olması durumunda kasko bir işe yaramıyor mu?
ztn kaskonun sana vereceği bedel senin aracının ederinin üstünde değilmi?

ACTPK
25-08-2014, 12:09
Yakın arkadaşım 2006da girdiği Rent a car işinden 2008de zarar ederek bıraktı. Ortağı hala devam ediyor. Kendi kaporta boya mekanik servisini açtı. Kaza yapan pert kaydı olmayan araçları alıyor yapıp kiraya veriyor. Kendi araçlarına birşey olması durumunda kendisi yapıyor haliyle.

Berkan
25-08-2014, 12:13
Olgar x6 mevzusunu hatırlarsınız suriyeden çıktı araba gps ıvır zıvır'a ragmen bunlarıda düşünün

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/164087-acil-calinti-arac-bmw-x6-07-eg-777-a.html

oğuz
25-08-2014, 12:17
Alıp filo şirketlerine kiraya verin deniliyorda kime vericez kimle gorusucez.firmalar hemen tamam siz aracı alın bize teslim edğn aylık şukadar para mı diyor

rebelh
25-08-2014, 12:26
Olgar x6 mevzusunu hatırlarsınız suriyeden çıktı araba gps ıvır zıvır'a ragmen bunlarıda düşünün

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/164087-acil-calinti-arac-bmw-x6-07-eg-777-a.html

konuyu hatırlıyorum ama bu araç lüks bir araç yani suriyeye kaçırmaya değer bir araç
benim bahsettiğim araçlar standart
kaldı ki çift gps takılıyor 1i söküldüğü zaman aracı stop edebiliyorsunuz

GRKN
25-08-2014, 13:50
Rent işi yapılacaksa bayılık veren cok kurumsal fırmalar var ne kasko sıgorta nede bakım hıc bırseye karısmıyorsun firma saana arac lıstesı gonderıor sende hangı marka modelden kac tane ıstyorsn belırtıyorsun teslım alıyorsun aracları aylık ucretlerı bellı senelık yada aylık aracına gore degısyor sonrasında sende musterıye kıraya verıyorsun yanı ozetle aracı olmus oluyorsun karını alıyorsun tabıkı bu kadar az rısk karsısında sızden temınat bedelı ıstenıor ......

su zamnda bence rent işi egerkı sermaye de varsa bu sekılde yapılmalıı...

c20let
25-08-2014, 14:04
Rent işi yapılacaksa bayılık veren cok kurumsal fırmalar var ne kasko sıgorta nede bakım hıc bırseye karısmıyorsun firma saana arac lıstesı gonderıor sende hangı marka modelden kac tane ıstyorsn belırtıyorsun teslım alıyorsun aracları aylık ucretlerı bellı senelık yada aylık aracına gore degısyor sonrasında sende musterıye kıraya verıyorsun yanı ozetle aracı olmus oluyorsun karını alıyorsun tabıkı bu kadar az rısk karsısında sızden temınat bedelı ıstenıor ......

Üç yıl önce çalıştığım şirket buna benzer şekilde çalışıyordu. Aldı başını gitti ama patronun çevresi çok fazlaydı. Dükkandan kapı müşterisine ayda toplasan 10 günlük araç anca kiraya veriyorduk. Sürekli eşi, dostu, otellerdeki resepsiyonistler ve otel rehberleriyle işi yürütüyordu.

rebelh
25-08-2014, 14:16

bu tarz bi iş için hangi firmayla iletişime geçilir

guwen_ar
25-08-2014, 14:36
Sahisa arac kiralayipta isleri bozulmayan kimseyi tanimadim suana kadar.sirketlere aylik yillik arac kiralamak mantikli.

Bende 2009 dan bu yana mng kargo ya arac kiralarim soforuyle birlikte hatta bende kullanirim araca pek zararda gelmiyor.
Her hafta parami alir isime bakarim.

c20let
25-08-2014, 14:42

Biz istanbul Hyundai Coşkun plazadan, Çelik motordan ve İzmir Renault Mais'ten kiralıyorduk. Kurumsal firmalara kiralamaları için veriylardı.

ido
25-08-2014, 15:08
kardesim insanlar bilmeden konusuyolr 5 taneyle basladı 30 tane oldu sole oldu cok karlı fln diyede bu işin dısarıdan gozuken iyi yanları hep iyi seyler basına gelicek diye bişey yok . sakın girme bu işe benim rent acarım var suan butun arabalarımı cekmeye calısıyorum allah belasını versin boyle işin . hiç girip parandan pulundan en onemlisi akıl saglıgından olma ...

1.si sen rent acar kaskosu yaptıramazsın . yaptırman için sirkete kayıtlı en az 10 araban olması lazım yuksek modelli bu 1.si 2.si var diyelim 10 araban bunlara kasko şirketi senin ödiyicegin prime gore yıllık kota koyuyo atıyorum 50 milyar . sen 1 senedde toplam 50 milyalık hasar yapabilirsin 2 araban pert oldu diyelim 50 yi astıysa kurus odeme yapmaz.

simdi bilmeyenler oyle seymi olur yok sole bole derler yazarlar sen bakma onlara bu işi ben yapıyorum git kasko sirketine danıs . hemde bildigin iyi şirketlerin hiçbiri rentacar kaskosu yapmıyo dandik yurtdısı sirketleri yapıo ozellikle dubai sigorta oda odeme yaparsa.

2.si verdin araba pert oldu elinde bos senetinde var . varda adamın odicek gucu yok napıcaksın ? ya öldürürsün ya avukata verip adamın maasının yuzde 20sine haciz koydurursun onuda 200-300 alırsın işine yararsa ...

3.su allah korusun verdin adam buyuk kaza yaptı öldü hatta içinde ölenler var napıcaksın ? elinde sozlesmen var eyvallahta oyle kolay degil bu işte ölüm oldumu bittin hem bunun cezası var hem onun ailesi sana bi dava acıyo kan parası oyle abuk sabuk para odemek zorunda kalıosun simdi bunada oyle seymi olur ozaman herkes ceza yatar sole olur bole olur der . derde ben bunları canlı yasadım sen bakma insanların solediklerine .

4.su hadi bunlar kaza yaptı öldü öldüde karsı tarafıda öldürdüler ozaman zaten bittin sen bişi yazmıyorum bile .

5.si verdin arabanı adam aldı gitti sen onu yakalatana kadar neler cekersin .kac gun ararsın edersin he arac takibi takarsan bulursunda biton ugrasırsın hem zaman hem para kaybedersin ... arabanı kiralarlar airbaglerini calarlar nelerini calarlar neler neler yapıyolar aklın durur :)

ya daha sana neler anlatırım neler yasarsın aklın durur hayatta yapıcagın en pis en riskli en gereksiz iş sakın bu işe girip hayatını mahfetme :)

simdi ben bole yazdım diye ozaman bukadar kiralamacı var onlar niye yapıo bukadar kişi yaparmı derlerde . herkesin basına gelicek diye bişey yokta ya bu basına gelirse ?

burda yazılanlara göre söyledim ölümcül kazalar için bende tam bilgiye sahip diilim

GRKN
25-08-2014, 16:41

Birden çok firma var eger krıterlerı uyarsa ben ALMİRA yı tavsiye ederım cla merco dan f10 f30 bmv lere kadar luks araclara kadar skıntısız arac cesiti mevcut....

lethaldoze
25-08-2014, 17:32
BU işden avis gibi firmalar ciddi paralar kazanıyor. Çalışanların söylediği 74-75 bin tl lik aracı 48 bin tl ye alıyorlar sıfır filo olunca. 10 bin km yapmadan, bakımları gelmeden satıyorlar. Hem hep yeni sıfır araçları oluyor ve özel müşteri kitlesi oluşuyor, hemde ciddi kar marjı oluyor.
48 e aldığın arabanın sıfırının piyasası 75 se ve 10 binde iken kaça satarsın. Taş çatlasa 60 bin.
12 bin 1 araçtan kar ediyorsun. 10 bin km kiralama bedelini de hesapla...
Ama 2-3 araba ile ancak başa bela alınır tahminimce. Yada çok ciddi çevren olur hep tanıdıklara kiralarsın o zaman belki yürüsün ufak ufak.

rebelh
25-08-2014, 17:54
Birden çok firma var eger krıterlerı uyarsa ben ALMİRA yı tavsiye ederım cla merco dan f10 f30 bmv lere kadar luks araclara kadar skıntısız arac cesiti mevcut....

bahsettiğinizden anladıpım şu;
almirayla anlaşıyoruz bir ofis tutuyoruz onlar bize belirli bir ücret karşılığında istediğimiz arabaları kiralıyorlar bizde onu şirketlere kiralayarak aradaki farkı alıyoruz

mesel almiradan aylık 1000+kdv ye focus alıyoruz 5 tane
onu gidip anlaştığımız firmaya 1200+kdv den kiralayıp farkı alıyoruz öylemi?

McKrop
25-08-2014, 18:05
Abiler neler yazmissiniz yolda giderken yer yarilir icine girersin. Hayat hep risklerle dolu biz oyle ogrendik. Risksiz is mi yapilir. Madende calisirsin soyle boyle sigortalisindir maden yikilir altinda kalirsin. Kadere engel olunmaz buyuklerimiz oyle soylerlerdi. Sizin gibi durust isletmeli rent a carcilara piyasanin ihtiyaci var gibi sanirim

GRKN
26-08-2014, 23:57
bahsettiğinizden anladıpım şu;
almirayla anlaşıyoruz bir ofis tutuyoruz onlar bize belirli bir ücret karşılığında istediğimiz arabaları kiralıyorlar bizde onu şirketlere kiralayarak aradaki farkı alıyoruz

mesel almiradan aylık 1000+kdv ye focus alıyoruz 5 tane
onu gidip anlaştığımız firmaya 1200+kdv den kiralayıp farkı alıyoruz öylemi?

Aynen öylee ılla sırket degıl şahıslara gunluk sekıldede kıralayabılırsın...

akarmelih
23-06-2016, 18:25
antalya rent a car (http://www.antalyaarabakirala.com/tr) aç açıcaksan . Orada tatilcilere çok lazım olabiliyor.

buminkagan
12-02-2018, 01:53
Rent a car açmak yerine büyük bir markaya dahil olabilirsiniz. Bence böylesi daha mantıklı

Bir de transfer hizmeti veya şöförlü araç kiralama hizmet vermek te çok avantajlı. Bir araştırın.

yıldırımbyzt
12-02-2018, 02:00
Reklam olabilecek bir konuya hort tebrikler :Bravoo: :Bravoo: