PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay alışveriş yardım

HondatugraL
10-10-2010, 01:58
Abilerim. Ebaydan ürün getirteniniz vardır illaki. Yakın zamanda bişeyler getirtecek olan yada benım sıparısımı geçebılcek bırınız varmı ? Die cast almam gerekıyor. Yıllardır aradıgım arabayı buldum kaçırmak istemiyorum ama neyazkki kredi kartım yok ve yurtdışından ürün getirme işinde korkuyorum. Varmı aranızda gönüllü cidden çok makbule geçer ya :o

ruudvan
10-10-2010, 02:01
sen yurtdısından bısey getırtmeye korkuosun ya bırı yardımcı oluo snr gumruge tkılıo mesela dıelım getırtenın hesabına uymayınca aracının elınde patlıo vs vs vs..bnce ebay e uye ol ardından o alıcagım die cast i al.
snrda parasını odeme kısmına gelınce bırının kredı kartını kullanırsın.

HondatugraL
10-10-2010, 02:06
işte benım korktugum kısımda o ya gumrukte takılması. Gumruge die cast neden takılırki ???

ruudvan
10-10-2010, 02:11
takılırsa vazmıgecıceksın yanı bnmde solemek ıstedıgım nokta o ::D su lınkı yolla bkım sen bı..

HondatugraL
10-10-2010, 02:18
ozelden atsam olurmu abı sıtede hastalık derecesınde die cast cıler var valla alırlar falan g.t gıbı ortada kalırım hayatım kararır. sonra 70 alıp bana 140 satarlar ve bende hastalık derecesınde aşığım o modele dusunmeden alırım:D hemen pm atıyorum:D

SAYGIN
10-10-2010, 02:20
gümrükcünün canı sıkkınsa takılır..

HondatugraL
10-10-2010, 02:24
Bu ülkede her yerde tanıdığın olacak demekki :) Gümrükçü eş dostu olan yokmu ona getirtelim :)

ruudvan
10-10-2010, 02:26
:D tanıdık gumrukcunun ya cocugu varsa bnce guzel bı hedıye olur :D
sen bosver onu bn begenmedım cok basıt duruo.

FaBeRgE
10-10-2010, 02:27
linki gonder bakalim ozelden:)

HondatugraL
10-10-2010, 02:30
linki gonder bakalim ozelden:)

gönderdim :D

peace
10-10-2010, 02:31
kolisi filan büyükse takılabilir ben genelde satıcıya rica edip üzerine gift yazdırıyorum acemilik dönemlerinde bi satıcı tavsiye etmişti, yani ticari mal olarak görülürse gümreğe takılır.Ebay den sonra paypalada üye olup kredi kartını oraya kayıt ettirmen lazım çünkü paypal harici satış olmuyo ebayde ve kredi kartı güvenliği olarak aklında bişey kalmasın.Bişey alırken satıcının yorumlarınada bakmanı tavsiye ederim yan yattı çamura battı olmasın gerçi zor ihtimal ama aklında olsun.

HondatugraL
10-10-2010, 02:31
:D tanıdık gumrukcunun ya cocugu varsa bnce guzel bı hedıye olur :D
sen bosver onu bn begenmedım cok basıt duruo.

Farkındayımda 1/18 kalitelisini nasıl bulcaz :o Parasında değilim valla bulalım alırım ya :(

HondatugraL
10-10-2010, 02:33
kolisi filan büyükse takılabilir ben genelde satıcıya rica edip üzerine gift yazdırıyorum acemilik dönemlerinde bi satıcı tavsiye etmişti, yani ticari mal olarak görülürse gümreğe takılır.Ebay den sonra paypalada üye olup kredi kartını oraya kayıt ettirmen lazım çünkü paypal harici satış olmuyo ebayde ve kredi kartı güvenliği olarak aklında bişey kalmasın.Bişey alırken satıcının yorumlarınada bakmanı tavsiye ederim yan yattı çamura battı olmasın gerçi zor ihtimal ama aklında olsun.

O hep aklımda zaten en korktugum odur :) Kolısı cok buyuk değil 1/18 Die cast nekadar buyuk olabılırkı :confused:

ruudvan
10-10-2010, 02:35
Farkındayımda 1/18 kalitelisini nasıl bulcaz :o Parasında değilim valla bulalım alırım ya :(

ya kıcı kırık arabaya bıton para ıstemısler salla sen onu aynısından buldum bn 25dolar.gerek yok paran cbnde kalsın daha ıısı ıllakı vardır..

peace
10-10-2010, 02:39
O hep aklımda zaten en korktugum odur :) Kolısı cok buyuk değil 1/18 Die cast nekadar buyuk olabılırkı :confused:

takılıcağını sanmıyorum o zaman.bi ayrıntı daha Ebay e üyelik için eskiden mail adresi olarak hotmail,gmail tarzı mail adresleri kabul etmiyodu şimdi nasıl bilmiyorum.

HondatugraL
10-10-2010, 02:48
ya kıcı kırık arabaya bıton para ıstemısler salla sen onu aynısından buldum bn 25dolar.gerek yok paran cbnde kalsın daha ıısı ıllakı vardır..

onlar plastık demi ? metal olanıda varmı ki :rolleyes:

takılıcağını sanmıyorum o zaman.bi ayrıntı daha Ebay e üyelik için eskiden mail adresi olarak hotmail,gmail tarzı mail adresleri kabul etmiyodu şimdi nasıl bilmiyorum.

başka sitede bulduk. Ama ebayada uye olayım ben bakalım kabul edicekmi. Sağol bilgi için

ruudvan
10-10-2010, 02:52
olma sen uye muye oraya vazgectım bn :D dandık o araba cok para gereksız.
gece gece bnıde zıvanadan cıkardın xanavi lere bakmaya başladım ne guzel unutmustum :D

HondatugraL
10-10-2010, 02:54
olma sen uye muye oraya vazgectım bn :D dandık o araba cok para gereksız.
gece gece bnıde zıvanadan cıkardın xanavi lere bakmaya başladım ne guzel unutmustum :D

:hahaha::hahaha: Sanada alırız bitane :p

turbo&quattro
10-10-2010, 07:15
diecast gumruge fln takilmaz....Amerika;dan usps ile gonderim 30 dolardan fazla tutmaz...

clioGT
10-10-2010, 08:36
valla biz ebayden herhalde 10-15 tane aldık
sıkıntısız şekilde geldi her seferinde...

Manimillion
10-10-2010, 08:52
diecast gumruge fln takilmaz....Amerika;dan usps ile gonderim 30 dolardan fazla tutmaz...

UPS ile commercial account unuzmu var? $30 dolara UPS ile normal musteri USA dan TR'ye bir paket yollayabiliyormu ki?

SinanTT
10-10-2010, 10:40
Diecast model gümrüğe takılmaz 100 ün üzerinde model getirttim çok şükür takılmadı.buna 100 euronun üstündekilerde dahil

HondatugraL
10-10-2010, 13:42
iyimiş ozaman ya yardımlarınız ıcın sağolun :)

yavuz364
10-10-2010, 13:58
olm bana nie sormadın ki :D
neyse iyi yaptın vaktim de yok zaten :P

iyimiş ozaman ya yardımlarınız ıcın sağolun :)

turbo&quattro
10-10-2010, 15:44
UPS ile commercial account unuzmu var? $30 dolara UPS ile normal musteri USA dan TR'ye bir paket yollayabiliyormu ki?

Diecastin sigacagi kutu ve agirligina gore soyledim...Gecen hafta daha buyuk bir paket gonderdim 43 dolar odedim.Ayrica usps den bahsediyorum ups degil :)

TEQUILA
10-10-2010, 15:48
100 Euronun altındaki hiçbir şey Tr ye girişi yasaklı değilse gümrüğe takılmaz.
Bayram Yılbaşı vs gibi özel zamanlarda bu limit 1 ay sonrası 1 ay öncesi için 300 Euro dur.

Bahsettiğim tutar shipping siz rakamlar. Shipping gümrüğü bağlamıyor.

Manimillion
10-10-2010, 17:09
Diecastin sigacagi kutu ve agirligina gore soyledim...Gecen hafta daha buyuk bir paket gonderdim 43 dolar odedim.Ayrica usps den bahsediyorum ups degil :)

Yanlis okumusum, UPS gorunce dedim kesin commercial account falam vardir :)

USPS ile kac gune gidiyor turkiye ye?

HondatugraL
10-10-2010, 17:16
olm bana nie sormadın ki :D
neyse iyi yaptın vaktim de yok zaten :P

sana solıcektımde msn de yoktun
sen zaten ıyıce tıcarete vurdun işi kendi karını koyup oyle getırtıyosun bana :D

yavuz364
10-10-2010, 17:36
lan neye kar koydum :D kar koysam senin yurtdışı fiyatlarına nasıl vereyim :D

neyse bundan sonra bu tür işlerden komisyon alcam zaten :D

sana solıcektımde msn de yoktun
sen zaten ıyıce tıcarete vurdun işi kendi karını koyup oyle getırtıyosun bana :D

HondatugraL
10-10-2010, 18:23
lan neye kar koydum :D kar koysam senin yurtdışı fiyatlarına nasıl vereyim :D

neyse bundan sonra bu tür işlerden komisyon alcam zaten :D

başlatma komısyonuna :D bunları akşam deseydın rahatlama bolumunde saydırırdım sana :D

turbo&quattro
11-10-2010, 17:26
Yanlis okumusum, UPS gorunce dedim kesin commercial account falam vardir :)

USPS ile kac gune gidiyor turkiye ye?

Expres shipping secersen eger Amerika'dan TR'ye girmesi 2gune yakin suruyor...Ama TR'den adrese gitmesi 1 aydan fazla.Hatta gumruge takilirsa birkac ay flndir heralde :) Agustosun ortasinda kuzenime cep tel gonderdim expres mail ile..TR'ye 2gunde fln gitti ama gumruge taktilar...Herhangibir bildiri fln yollamamislar..Guc bela pakete ulasti ama vermemisler..Amerika;ya iadesini yapacagiz demisler ama hala yapacaklar.Neredeyse iki ay oldu hala gelen giden birsey yok...

Bu arada en son son gonderdigimi regular mail olarak gonderdim...6-8 business day diyordu..Birkac gun icinde TRde olur...En ucuz ama en yavas yol bu.

M.A.D
30-11-2010, 16:02
yeni başlık açmayayım dedim ebaydan sis farı alacam ama daha önce ne sipariş ettiysem gümrüğe takıldı, gümrüğe takılmaması için ne yaptırmam gerekiyor, başkaları ebaydan far sinyal stop direksiyon falan getirtiyor hiçkimsenin ürünü gümrüğe takılmıyor, bende mi bi cenabetlik var anlamadım yardımcı olabiirmisiniz :)

TEQUILA
30-11-2010, 16:09
yeni başlık açmayayım dedim ebaydan sis farı alacam ama daha önce ne sipariş ettiysem gümrüğe takıldı, gümrüğe takılmaması için ne yaptırmam gerekiyor, başkaları ebaydan far sinyal stop direksiyon falan getirtiyor hiçkimsenin ürünü gümrüğe takılmıyor, bende mi bi cenabetlik var anlamadım yardımcı olabiirmisiniz :)

gift olarak işaretlettir, ürün bedeli bu dönemde 300 Euroyu geçmesin.

Başka bişey yapmaya gerek yok, kapına kadar 15 gün içinde kargo gelecektir.

ruudvan
30-11-2010, 16:09
öncelikle fiyatı 150 euro sınırını gecmıyecek shıppıng dahıl .
sonrasında faturasına gift yazdırırsan güzel olur.

TEQUILA
30-11-2010, 16:11

Yılbaşı bayram vs. özel günler öncesi (1 ay önce - 1 ay sonra) bu limit 300 euro diğer dönemler 100 euro diye biliyorum.

flexamin
30-11-2010, 16:15
geçen 350 euroluk birşey aldım üzerine gift yazdırdım :D gümrüğe falan takılmadı. gerçi takılsada sorun olmaz %20 vergi alınıyor. ama benden alamıyorlar :D dış ticaret müsteşarlığında çalışıyorum heheh

SErhat.
02-12-2010, 03:28

Ben de 20 gün önce filan Almanya'dan model getirttim.Hatta 3-4 gün önce yine sipariş verdim ama bu 150 Euro sınırı devam ediyor.

300 Euro olayı kalkmış sanırım.Diecast forumlarında biraz araştırma yaptım;getirtenlerle filan konuştum ve öyle söylediler.

150'yi aşmamak en iyisi.Hatta imkan varsa GIFT yazdırmak en güzel yol..

leader_T
02-12-2010, 07:35
bende bilgisayar almak istiyorum . ancak bilgisayarın değeri shipping'siz 1500$. okuduklarıma göre bu kesinlikle gümrüğe takılır herhalde. üzerine gift yazdırsam bile
bunun için tek çare gelen birinden mi rica etmek??