PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa gsi aldım ne gibi işlem yapılır

Ef Driver
11-10-2010, 22:53
Arkadaşlar uzun arayışlar sonunda içime gerçekten sinen bir corsa gsi buldum 94 corsaların dochların sahibindekiler hepsinin hali ortada siz simdi ekotec neden aldınız diceksiniz ekoteclerdede saglamları kalmamış ama ben buldum yakın zamanda resimlerini paylaşacagım sizlerle aracın ilk sahibi sıfır 47 yaşında bir bey bende 2 ci sahibinden aldım aracı 34 yaşlarında bi bayandan bütün bakımları serviste yapılmış hiç bir kayıt eksigi bulunmayan serviste kmsi orjinal air bag açmamış 3 parça boya bulunan 157 binde 2 ci sahibinden noterde çalısan bir bayandan aldım bugun opel cihanda yaptırdıgım expertizde bilgisayara baglanıp herşeyine detaylı baktık sonra lifte kaldırıp altına baktık gerçekten güzel kullanılmış hatta rot balanscıya bile denge ölçümü yaptırdım hiç bişi cıkmadı gerçekten cook mutluyum sizlerler paylaşmak istedim koltuk kılıflarında bi yırdık bi sigara yanıgı bile yoktu tek uyuzuma giden vites körügüdeki yıpranma ve güneş yanıkları kaportadaki boyatmayı düşünmüyorum bi kaç kat pasta cila ile umarım açarım.simdi size bilenlere sormak istedigim bazı sorular var
ecotec corsa gsi ye ilk yapmam gereken kücük paralarla yapıla bilcek işlemler ve bunları yapabilecek ustalar ve yerler ve taHMİNİ yaptıranlardan rakamlar ve sonuçları hakkında bilgiler veren olursa cook sevinirim simdiden teşekürler :)

constantine_502
11-10-2010, 23:01
hayırlı olsun kardeşim :) sana yakışacak bi araç buldun sonunda..

Ef Driver
11-10-2010, 23:06
hayırlı olsun kardeşim :) sana yakışacak bi araç buldun sonunda..

teşekür ederim apocannn:D senin jimmy off road için hazırlanması bitsin deneriz:D

constantine_502
11-10-2010, 23:12
abi bomba olcak o :D vinç bakmaya başladım bu hafta yükseltiyoz du bakalım :D

BAHADIR24
11-10-2010, 23:18
öncelikle hayırlı olsun gsi iyidir;)
yapılabileceklere gelince corsa ustaları var sitede listeyi verirler filtre egzoz emme yazılım polish falan filan liste uzar gider:)

Ef Driver
11-10-2010, 23:22
inş hedef yeterli hp benim için 140 150 hp arası ama ufak ufak yapıcam işte orjinale sadık kalarak mütavazi bişiler yapmayı planlıyorum

tolgakaynak
12-10-2010, 00:04
hayırlı olsun kanka hadi bakalım

Ef Driver
12-10-2010, 00:10
hayırlı olsun kanka hadi bakalım

teşekür ederim abii senin yeni civic yalan olur yolda akıllı olll:D

constantine_502
12-10-2010, 00:15
biri fiorinomu mu çağırdı :) yürürüm :P

teoman_rpm
12-10-2010, 00:33
mantzel powerbox emme manifoldu al . aracına saka gibi bi guc vericektir . yani ne yaparsan yap bundan alıcagın guc kadar yaptıgın butun işlemlerin toplamından bile bukadar guc alamazsın ... bende 2001 de 94 model vardı sadece powerbox emme manfioldu ve ciple gecmedigim 106 vs. araba yoktu .

bu manifoldun orjinali baya pahalı ama tr de bunun dokumunu yapan ve satan cok yer vardır yani eskiden vardı. benimkide dokumdu orjinal degildi . sitedende nerden bulabilcegini soyleyen olur cok ciddi bi guc alırsın ama arabanın cıkardıgı o cok guzel filtre sesi gidiyor ;)

bak satan biri mesela :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-mantzel-opel-performance-powerbox-manifold-20hp-zararina-kacmaz/detay

orjinalide bu :

http://www.mantzel.de/tuning-shop/Mantzel-Powerbox-Corsa-B

yani sitesinde 24 hp aldıgı yazıyo bilemem benim zamanımda dyno yoktu ama korkunc bi guc almıstım tavsiye ederim.

teoman_rpm
12-10-2010, 00:34
bunu takınca benzin yetişmiyo ama alt devirde onun içinde benzin regulatoru alırsan sorun ortadan kalkıyo sonrada guzel bi cip yaparsan 10 numara olur .

EREN34
12-10-2010, 09:09
150hp gibi bir güç için egz. kasnak olayınada girmen şart.Bahsedilen 24hp 106hp veren bir motor için.***** yaş ve km var arabada.İşlemlere başlamadan tüm conta ve keçelerini değiştir motorun.Ecotec motorlar 120bin km civarını geçtikten sonra yağ kaçağı yapmaya aşırı müsait motorlar.Sıkıştırmadada genelde krank keçeden salarlar.

BoraRS
12-10-2010, 09:58
Yay takman şart. Orjinal hali çok yüksek. Ben 6cm düşüren eibach almıştım araba resmen yere yapışmıştı. Yol tutuşu çok iyileşmişti iyi bir lastik desteği ile. Ancaaaaaaakkk arabanın içinde pin pon topu gibi zıplıyorsun orası ayrı :D

Hatta bir keresinde 100 km gibi bir hızla giderken hafif bir kasisten geçtiğimde kafam sunroofa vurmuştu :hehe: Serttir yani ;)

Schumi
12-10-2010, 10:39
Yay takman şart. Orjinal hali çok yüksek. Ben 6cm düşüren eibach almıştım araba resmen yere yapışmıştı. Yol tutuşu çok iyileşmişti iyi bir lastik desteği ile. Ancaaaaaaakkk arabanın içinde pin pon topu gibi zıplıyorsun orası ayrı :D

Hatta bir keresinde 100 km gibi bir hızla giderken hafif bir kasisten geçtiğimde kafam sunroofa vurmuştu :hehe: Serttir yani ;)

Bu kadar sekme ve yol tutuşun iyileşmesi nasıl mümkün oldu ben anlamadım. :)

BoraRS
12-10-2010, 13:33
Bu kadar sekme ve yol tutuşun iyileşmesi nasıl mümkün oldu ben anlamadım. :)

Orjinal haline göre çok çok daha iyi olmuştu. Orjinal halinin ne kadar berbat bir yol tutuşu olduğunu bir görsen anlarsın :)

Onno
12-10-2010, 13:50
ooh mis gibi :) hadi hayırlı olsun tatlı araçdır. Az binmedim atakan kulakları çınlasın (asenyurt)

Xenomorph
12-10-2010, 13:52
he şöyle çiçek gibi araç almışsın en sonunda hayırlı ugurlu olsun Allah Kazasız Belasız Cezasız Binmeyi nasip etsin

mod içinse emme manifoldunu bir düşün derim benim bi arkadaşımda vardı oda böyle birşeyler söylemişti acaıp guc verıyor falan dıye o takamadan pert oldu aracı ama çok anlatmıştı :D

hakzer
12-10-2010, 22:12
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
2000'de bende 94 model vardı, eğlenceli bir araç.
Mantzel powerbox + filtre + Remus + chip ile inanılmaz güzel sesi oluyor.
135-140 hp gibi bir rakam çıkmıştı. Powerboxın katalog verilerine inanmamıştım sadece sesi için aldım ama beklenmedik güç almıştım.

Ef Driver
12-10-2010, 23:29
herkeze teşekürler yorumlarından dolayı herkeze allah iyi araçlar binmek nasip etsin
bugun stok hali ile ilk denemelerimizi yaptık 1.6 ies kat ve filtre kit olan 2 vit te 2 boy 3 vite 1.5 boy attım vtec 2 ile denedik hemen hemen aynı sonuçları aldım tamamen stock halde 200 km ye kadar soluksuz cıkıyor tek korkum herkezin dedigi gibi yol tutuş cook ürkütü beni comfor cook iyi ama aracın yol tutuş 10 üzerinden 3 alır ama lastiklerim kabak bide araç leylek onunda çok etkisi var o yüzden 10 üzerinden 3 alır iyileştirice zamanla simdi ben emme düşünüyorum ilk yapacagım işlemlem MANTZEL POWERBOX ve yanında tavsiye edebileceginiz filtre uygun fiyata mantzel orjinal olmucak tabi orjinal cok cook para benim merak ettigim konu dökme olanlarını nerden teymin ederiz yada 2 ci el satan bulabilirmyiz.ben sanayi bölgesinde ikamet ediyorum yakınım çevremde dökümcü siteleri var onlara yaptırabilirmiyim ölçüleri falan neye göre yapılcak bu işlem bide gidip dökümcüye nedicem :D

Eriador
13-10-2010, 00:33
öncelikle hayırlı olsun . ciddi uğraşmak istiyorsanız opel efsanesi LEXMAUL un ecotech için parçaları var manifolt tan egsoz a kadar onları alın sorunsuzca güçlesin bunun dışında kuzenimim bilindik bir opel servisidir .

metinkiruc@hotmail.com meşur turbo GSI NVL 80 in sahibi ekleyin onu msn de size kesin yardımcı olur

Ef Driver
13-10-2010, 00:40
öncelikle hayırlı olsun . ciddi uğraşmak istiyorsanız opel efsanesi LEXMAUL un ecotech için parçaları var manifolt tan egsoz a kadar onları alın sorunsuzca güçlesin bunun dışında kuzenimim bilindik bir opel servisidir .

metinkiruc@hotmail.com meşur turbo GSI NVL 80 in sahibi ekleyin onu msn de size kesin yardımcı olur

ekledim bakalım görüşelim öle uçuk rakamlar bi anda vermem zaten düşüncem ufak ufak işlemlerle yürütmek :)

Eriador
13-10-2010, 00:44
hayırlısı olsun bende ( hatta babam hala kullanır ) eco astra gsi sahibiyiz tamam performans ı eskilere göre düşük ama o kadar kötü değil o fiyata çok iyi araçlar

erh
13-10-2010, 00:53
ecotec olması cok problem degil.. daha onceden cok arac yaptım aynı motorlu.. arkadaslar zaten soylemişler yapılabilecek en guzel seyleri.. butun bu modifiyeler sonrasında aracının yakıtı da en az 1.5 lt dusecek 100 km de.. sormak istedigin baska soru varsa erhanycl@hotmail.com msn adresim

Ef Driver
13-10-2010, 11:05
ecotec olması cok problem degil.. daha onceden cok arac yaptım aynı motorlu.. arkadaslar zaten soylemişler yapılabilecek en guzel seyleri.. butun bu modifiyeler sonrasında aracının yakıtı da en az 1.5 lt dusecek 100 km de.. sormak istedigin baska soru varsa erhanycl@hotmail.com msn adresim

teşekürler ekliyorum hemen konusalım yardımlaşırız :)

gurlekyasin
13-10-2010, 11:12
hayırlı uğurlu olur inşallah..

Ef Driver
13-10-2010, 17:33
hayırlı uğurlu olur inşallah..

tesekur ederim :) mantzel emme 2 ci el uygun fiyatlara elinde bulundan varsa goruselim 300 400 lira istemeyin:) ve pipercross filtre 2 ci el uygun fiyata lazim tesekurler