PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşünceleriniz ? - ? HP-COMPAQ "100eu All-in-One PC"

barutçu
20-10-2010, 08:43
Arkadaşlar acil olarak 2 bilgisayar almam lazım ofise. Bu akşam alcam muhtemelen.

Vatan'ın sayfada gezinirken bunu buldum ne dersiniz?

Sadece internet için kullanılacak. Oyun vs... oynanmıyor zaten doğal olarak...

Hem şık fiyatıda uygun geldi. Ne dersiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-compaq-wu115ea-100eu-all-in-one-pc-intel%C2%AE-atom-d-410-1gb-ddr2-ram-160-gb-hdd-xp-home/productdetails.aspx?I_ID=47138

2. bilgisayar olarak monitörüm vs... mevcut almışken 2tane mi alayım yoksa onun

yerine sadece kasa mı alayım?

Sadece kasa olarak'da bunu düşünüyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-compaq-wu114ea-cq-100eu-usff-atom--d410-1,66-ghz--1-gb-ddr2-ram-160-gb-hdd---windows-xp-home/productdetails.aspx?I_ID=46913

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Konu biraz acil =)

FaBeRgE
20-10-2010, 09:28
HP den uzak derim :)

barutçu
20-10-2010, 10:14
Laptop olarak bi daha kullanmamya yeminliyim ama neredeyse sadece ekran fiyatın. =)

Ne dersiniz? Ofis için uygunmudur?

bilalMW
20-10-2010, 10:55
HP servislerinden hiç memnun değilim bir defa aldım hp daha da almam sırf servis yüzünden.

barutçu
20-10-2010, 13:35
Laptop olarak bende çok memnun değildim. Ama masaüstü olunca servis işi pekde gerekli olmuyor açıkcası =)

Benim merak ettiğim bu atom d 410 nasıl bir işlemcidir?

onursumer
20-10-2010, 15:55
Laptop olarak bende çok memnun değildim. Ama masaüstü olunca servis işi pekde gerekli olmuyor açıkcası =)

Benim merak ettiğim bu atom d 410 nasıl bir işlemcidir?

çok başarılı değil çoklu uygulamalarda atom sıçıyor resmen

atıyorm msn açıkken explorer açıp 3-4 sayfa da gezmeyi pek düşünmeyin

gerçi uzerinde d410 var biraz daha çoklu işlem yapma kabiliyeti olsada

ön bellek çok düşük anında şişiyor makine

baretta
20-10-2010, 16:01
Az önce şirketin bilgisayarcısı yanımdaydı konuyu okurken ona sordum , ne düşünüyorsun bu pc hakkında diye sakın yanaşma dedi Atom işlemcili bi b.ka yaramaz onların core2duo işlemcili olanları var onlar iyidir dedi

onursumer
20-10-2010, 16:20
Az önce şirketin bilgisayarcısı yanımdaydı konuyu okurken ona sordum , ne düşünüyorsun bu pc hakkında diye sakın yanaşma dedi Atom işlemcili bi b.ka yaramaz onların core2duo işlemcili olanları var onlar iyidir dedi

evet ama fiyat olarak arlarında yaklaşık 1000dolar fark var :D

eğer çok büyük beklenti yoksa iş gorur ;) fiyat olarak monitorlu olan iyi :icon_tup:

Schumi
20-10-2010, 17:17
Sadece internet ve ofis uygulamaları için yeterli. Ama çok bişi beklememen gerekiyor.

barutçu
20-10-2010, 18:17

Msn + 4 websayfası maximum olarak açılıyor aynı anda.

Websayası açıkken genelde word+excell açılmıyor...

Çoklu işlemle pek işim yok gibi =)

Fiyat konusu =)

evet ama fiyat olarak arlarında yaklaşık 1000dolar fark var :D

eğer çok büyük beklenti yoksa iş gorur ;) fiyat olarak monitorlu olan iyi :icon_tup:

Monitörü filan zaten çok hoşuma gitti. =) Tekli olanı almayıp sadece monitör alacağım.

Diğeri için biraz daha bekleyip daha güzel bişey alabilirim.

Sadece internet ve ofis uygulamaları için yeterli. Ama çok bişi beklememen gerekiyor.

Teşekkürler yorumlarınız için hemen alaym akşam =)

redbaron
20-10-2010, 18:20
bende hp den memnun olmayan cok duydum,ben kullanmadigim icin yorum yapamam ama dell ve toshiba da hic sorun yasamadim.

vuslat
21-06-2011, 15:38
Öncelikle selam.Bu konuya yorum yapmak için üye oldum.
İlk izlenimlerim yorum yapanların hep birilerinden duyduklarını foruma aktardığını gördüm.Yanlış bir durum.Yazılarına Hp kullanıcısi olarak cevap vermek istiyorum

Msn + 4 websayfası maximum olarak açılıyor aynı anda.

Websayası açıkken genelde word+excell açılmıyor...

Çoklu işlemle pek işim yok gibi =)

Fiyat konusu =)

Monitörü filan zaten çok hoşuma gitti. =) Tekli olanı almayıp sadece monitör alacağım.

Diğeri için biraz daha bekleyip daha güzel bişey alabilirim.

Teşekkürler yorumlarınız için hemen alaym akşam =)

Yazdıklarınız W7 Starter işletim sistemleri için geçerli. Starter işletim sistemleri kullanım itibariyle yukarıda belirtiğiniz sıkıntıları vermektedir.Lakin siz çift çekirdekte alsanız işletim sisteminiz sizi kısıtlıyor.Bu sorun Pc ile ilgili değil işletim sisteminiz ile alakalı.

Haklısınız bir çok Bilgisayarcı öyle diyor lakin kullandınız mı denediniz mi diyen yok kurusa bakmayın bir ürünü denemeden iyidir kötüdür diye lanse etmek veya kişileri yönlendiren kişi Bilgisayar'dan anlamıyor demektir.

HP-COMPAQ 100eu All-in-One PC'yi 560 TL 15 Martta satın aldım.Xp kullanıyorum ve yukarda bahsettiniz sıkıntıları yaşamadım.Xp SP3 yüklü.Beyaz eşya servisinde kullanıyoruz ve şuana kadar da bir sıkıntı görmedim.Ha süper hızlı diyemem sonucda d410 işlemci var normal ve verdiğiniz parada 560 TL 2 sene sonra arızalansa bile atarsınız çöpe lakin 1000 1,500 TL verip 2 sene sonra ana kart veya panel parası nasıl vereceksiniz orası ayrı bir konu.

Elektronik ürünleri başkalarının iyi veya kötü demesi ile almayın.

Saygılarımla..