PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio 182 Headers (172 ciler için)

chiefkadir
03-11-2010, 11:28
Clio Rs 182 Headersım geldi hemen alıp takmak yerine çoğaltalım istiyoruz şimdilik kimler alır onu bir öğrenelim:) malzeme mat kromdan ve fotoğraftaki bana gelenin aynısı olacak fiyat 700 civarı olur diye düşünüyoruz ama net fiyatı c.tesi çıkaracaz ben alabilirim diyenler olursa buraya yazsınlar:icon_tup:
Kredi kartı imkanı var gibi şimdilik ;)

http://i.ebayimg.com/20/!B5YuUzgEWk~$(KGrHqJ,!i!EycMkOgoDBMtc99cKhw~~_35.J PG

Cliosportve
03-11-2010, 11:49
Herşey açıklanırsa düşünülebilir :)

Cihan Çizmeci
03-11-2010, 11:56
Kaç Hp'den sonra olan Rs'ler için yararı var Kadir abim? Yada specler şöyle olduğunda yararı vardır diyeiblir misin?

Ona göre aklımızda olsun arkadaşlarımıza tavsiye edelim.

nakayama
03-11-2010, 11:58
Clio sporta olmaz demi bu :D

chiefkadir
03-11-2010, 12:15
Cihan Tr.de birtek Alper Hoca taktı cvk Rs te var bende henüz takmadım şu hp bu hp diye belirmeke pek mümkün olmasa gerek TIC Rs ve TMT Rs e yapcaz öncelikle:icon_tup:

@nakayama sporta olmaz ;)

Cihan Çizmeci
03-11-2010, 12:22
Cihan Tr.de birtek Alper Hoca taktı cvk Rs te var bende henüz takmadım şu hp bu hp diye belirmeke pek mümkün olmasa gerek TIC Rs ve TMT Rs e yapcaz öncelikle:icon_tup:

@nakayama sporta olmaz ;)

Eyvallah Kadir abim teşekkürler o zaman deneyip görücez :) Sıkıştırmalı dürtüklenmiş RS lerin ilacı olucak düşüncesindeyim :) Hayırlı olsun abi bu arada sadece kendini değil diğerlerininde yararını düşündüğün için kendi adıma tşk. ederim :icon_tup:

Sport'a bikaç beden büyük gelecektir Nakayama :D

chiefkadir
03-11-2010, 12:23
Sağolasın Cihan mais idnesi 2500Tl rakam çekti :)

Cihan Çizmeci
03-11-2010, 12:26
Sağolasın Cihan mais idnesi 2500Tl rakam çekti :)

Harbiden idneymiş abi :D :D :D Ne içiyorsa bizde dahil olalım :hahaha:

Teklifte bulun abi biz bu fiyattan ona verelim :)

BoraRS
03-11-2010, 12:44
Markası da Kadir Baba egzozları ossung :hehe:

RS çiler kaçırmasın ;) Yüksek hızlarda özellikle yazılımlı RS 'ler için ideal olacaktır.

iynn-RS
03-11-2010, 13:09
Markası da Kadir Baba egzozları ossung :hehe:

RS çiler kaçırmasın ;) Yüksek hızlarda özellikle yazılımlı RS 'ler için ideal olacaktır.

bakalım abi kaç boy zıplatacak bizi:rolleyes:

chiefkadir
04-11-2010, 11:03
Güncell ..isteyen yoksa 2 tane yapıp takacaz sonra kimse uğraşmaz:)

CLIORS
04-11-2010, 11:16
kadır gelen parcanın ters taraftan da resmını atarmısın? bu arada RS ciler icin bulunmaz nimet. Sadece 1 kolda cok sorun yasayacaksınız en soldaki olanı, o hydroforming ile uretilir onu da Tr'de bulmak mumkun de bu eksoz icin ulasamazsınız. Fakat guzel bir TIG kaynakcısı bu isi cozer.

chiefkadir
04-11-2010, 11:24
Foto akşam atam hocam,

Büküm işini Almanyaya egsoz yapan bir fabrikada yapacaz bakalım önce bir görsünler olmassa iki parça geçeriz :)

CLIORS
04-11-2010, 11:30
super hızmet, RS i olanlar kacırmasın group buy ayarlanırsa hesaplıya da gelir hem

chiefkadir
04-11-2010, 11:31
super hızmet, RS i olanlar kacırmasın group buy ayarlanırsa hesaplıya da gelir hemEyvallah hocam "hydroforming" dediğin olaya googledan baktım .bizde gerek yok diyorum ama net konuşmayım sanki bükülür gibi:)

Alicanrs
04-11-2010, 12:29
Ala ala rs I sattik neler cikio:)

Schumi
04-11-2010, 12:38
En soldaki silindirin EGT'si diğerlerine göre daha fazla olur o tuhaf büküm yüzünden. Equal lenght olsun diye kasmışlar ama tamı tamına equal olmasada ona yakın daha düzgün ve kolay üretilir bir tasarım yapılabilinir bence.

Sportline
04-11-2010, 13:51
Fiyata göre düşünülebilir ama asıl mesele 4-2-1 in ne kadar faydalı olduğu 4-1 e göre, bir test edilebilse aslında istiyen sayısı artar. :)

MuratGürakan
04-11-2010, 14:23
banada olmamı bunlar kadir abim :)
Arabam 182 hp olurmukine :P

ArMy
04-11-2010, 15:30
172'liklere cuk montajlanıyor mu bu abi..Yoksa flanş yapıp mı takıcaksınız?

ukku
04-11-2010, 16:19
Düşünen arkadaşlara bilgi amaçlı,
Flanşa ihtiyaç yoktur.
Clio 172 'nin orijinal headersı 51 mm çıkışlı,
Clio 182 'nin orijinal headersı 63 mm çıkışlıdır.
Boruları ve kollektörü orijinalinden daha geniştir, araca faydalı olmasının asıl sebebi budur. 4-2-1 olması değil.
Bende RS varken yapılsa kaçırmazdım.
Hazır sökülmüşken sarılıp takılması çok çok iyi olur..

iynn-RS
04-11-2010, 17:16
Flanşa ihtiyaç yoktur.
Boruları ve kollektörü orijinalinden daha geniştir, araca faydalı olmasının asıl sebebi budur. 4-2-1 olması değil.

utku hersey ıyı guzelde nıye sarma taraftarısın headersı?

ben olsam sarmam.bırakın headersı soğusun rahatca:)

ayrıca boru capları bızım elımızde.cıkısı 51 de olur 63 de 70 de:)

ArMy
04-11-2010, 17:36
Flanşa ihtiyaç yoktur.

172rs'in headers ı flanşla 1.6 k4mlere oluyor diye biliyorum..Alper hoca'nın oem 172lik manifold ilanında görmüştüm..O zmn 182 rs manifoldu da flanşla oluyor yani 1.6'lara ?

CLIORS
04-11-2010, 21:31
Konuyu dagıtmayalım, 182 headers = 172 header + kat bitimi kadar mesafeye kadar uzanır. 172 capının dar olmasından dolayı 1.6 larda is yapar ama flans lazım haliyle. 172 headers k4m uzerinde uygulama ornegi var. 182 henuz ben gormedim k4m uzerinde ve cokta manalı olmaz zaten.

Sunu da soyleyim Reno cıkıslı olmasına ragmen aynı koda sahip 3 farklı 182 headers var. O yuzden detay resimlerini gormem lazım.

172 lik RS lere bunu takarsanız motor tarafına cuk diye olur fakat bunun diger ucuna tadilat yapmanız lazım aksi halde 172 nin kat iptaline veya orta susturucusuna cuk oturmaz linking pipe gerekir.

chiefkadir
04-11-2010, 22:43
Port çıkışları 45mm ikiye düştüğü yer 51mm egsoz tarafı 63mm,

http://img820.imageshack.us/img820/2870/dsc00752vv.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/9745/dsc00753yu.jpg

buda sırt görüntüsü Alper hocam ;)

http://img684.imageshack.us/img684/6564/dsc00754r.jpg

Utku bilgiler için teşekkürler ;)

CLIORS
04-11-2010, 23:15
cok guzel cift sarılısı gelmis, Kadir sanslısın :D

chiefkadir
04-11-2010, 23:16
Çift sarılı derken hocam :D

CLIORS
04-11-2010, 23:17
boru capları iri olanı, cift sarılı yumurta kıvamında :D

chiefkadir
04-11-2010, 23:19
boru capları iri olanı, cift sarılı yumurta kıvamında :DBunun peşine 70mm ara boruyu gömecem :)

CLIORS
04-11-2010, 23:20
70 sona kadar gitsin, sona da HKS spec 76 lik son.

ukku
05-11-2010, 01:09
utku hersey ıyı guzelde nıye sarma taraftarısın headersı?

ben olsam sarmam.bırakın headersı soğusun rahatca:)

headersı soğutmanın sana ya da arabaya ne faydası var? hiç :)
ısınan hava yukarı çıkıyor, headersın zaten hiç soğumuyor, alttan soğuk hava gelip, ısınıp, motorun içine doğru ilerliyor.
Bu da emme manifoldunu ısıtıyor, boğazını ısıtıyor, filtre borunu ısıtıyor..
Sonuç? IAT yükseliyor..
IAT yükselirse, havanın yoğunluğu azalır..

http://en.wikipedia.org/wiki/Density_of_air

Linkte havanın yoğunluğunun sıcaklığa göre değişimini görebilirsin..
IAT'yi 15 derece (C) kadar düşürebildiğinde ortalama %5 daha fazla havayı motora sokmuş oluyorsun...

Sarmayınca ne fayda? Hiç bişey :)
Bence sen "kaliteli" malzeme ile headersı sarılmış bi Clio 172 görmedin :)

ukku
05-11-2010, 01:17
ayrıca boru capları bızım elımızde.cıkısı 51 de olur 63 de 70 de:)

Port çıkışları 45mm ikiye düştüğü yer 51mm egsoz tarafı 63mm,

Utku bilgiler için teşekkürler ;)

Cevap geldi sanıyorum buna :)

Kadir abi rica ederim, güzel ürün, güle güle kullan :)

CLIORS
05-11-2010, 07:48
bence bu topicin yerini değişelim biz, güze bilgileri ekledik. Bu arada teflon conta ve header wrap ikisi birarada Clio RS icin gerekli IAT muthis dusuyor. Fakat sehir ici surekli dur kalklarda faydasını alamazsınız onu soyleyim.

chiefkadir
05-11-2010, 08:36
bence bu topicin yerini değişelim biz, güze bilgileri ekledik. Bu arada teflon conta ve header wrap ikisi birarada Clio RS icin gerekli IAT muthis dusuyor. Fakat sehir ici surekli dur kalklarda faydasını alamazsınız onu soyleyim.Evet bencede hocam Atmosferik kısmına taşıtalım :)
Sarma işine gelince bence faydası vardır :)

iynn-RS
05-11-2010, 08:48
headersı soğutmanın sana ya da arabaya ne faydası var? hiç :)
ısınan hava yukarı çıkıyor, headersın zaten hiç soğumuyor, alttan soğuk hava gelip, ısınıp, motorun içine doğru ilerliyor.
Bu da emme manifoldunu ısıtıyor, boğazını ısıtıyor, filtre borunu ısıtıyor..
Sonuç? IAT yükseliyor..
IAT yükselirse, havanın yoğunluğu azalır..

http://en.wikipedia.org/wiki/Density_of_air

Linkte havanın yoğunluğunun sıcaklığa göre değişimini görebilirsin..
IAT'yi 15 derece (C) kadar düşürebildiğinde ortalama %5 daha fazla havayı motora sokmuş oluyorsun...

Sarmayınca ne fayda? Hiç bişey :)

egzoz manıfoltun on tarafta olursa bu dedıklerıne katılırım.sarmakta fayda var.on taraftan gelen hava dırek manıfolta vurur o hava ısınır ve motorun ıcıne dolar.

ama bızde egzoz manıfoltu arkada.orjınalınde zaten manıfoltun ustunda alüminyum levha var.yoksa gene bı levha yapılarak sıcak havanın dırek yukarı cıkması engellenır.zaten seyır halınde yukarı sıcak hava cıkmaz bence.

egzoz manıfoltunu sararak dışarıya verecegı ısıyı ıcıne hapsedıyosun.headersın ısısı artıyo.iat ı dusurdum dıyosun ama egt yı yukseltıyosun.

evet gormedım.kımsede gostermedi bende suc yok:)
istanbuldakı ıyı gıden rs lerde de sargı yoktu yoksa benmı yanılıyorum:)

chiefkadir
05-11-2010, 09:02
Ben yarıya kadar saracam :) Yarıdan sonrası zaten motor altında kalıyo,sarılı kısım motor içinde kalan kısım olursa etkisi olur 1beygir alırım :D

Göki,ZD
05-11-2010, 09:04
benimde sarmam gerekiyor ama kıyamıyorum sarı mor rengine büründü o güzelliği bez parçası ile kapatmak hiç içimden gelmiyor :D

iynn-RS
05-11-2010, 09:06
benimde sarmam gerekiyor ama kıyamıyorum sarı mor rengine büründü o güzelliği bez parçası ile kapatmak hiç içimden gelmiyor :D

hacı senın sarman ıse yarar.headers onde.sagında solunda ıvır zıvır kaplo hortum dınamo flan var.

Göki,ZD
05-11-2010, 09:13
hacı senın sarman ıse yarar.headers onde.sagında solunda ıvır zıvır kaplo hortum dınamo flan var.

kanka bende biliyorum sarmam gerektiğini sürekli söylüyorlarda, harbi hiç içimden gelmiyor:D kaputu açtıgımda çok güzel gözüküyor bide ön ızgaradan alttan bi parlak duruyor otur izle, şimdilik gittiği yere kadar sararız işler ciddiye bindiğinde :D
benimde emme tarafına teflon koymam geekiyor, çok ısınıyor manifold, plastik zamanında bu kadar ısınmıyordu.
http://img339.imageshack.us/img339/3460/dsc0176ht.jpg

iynn-RS
05-11-2010, 09:15
gokı senın su arabayı eksıksız ne zaman gorecez ya :D

jant fotosu yolluyosun dodıkler yok. ıcını cekıyosun koltuklar yok motoru cekıyosun fılıtre yok:D:D:D:D

chiefkadir
05-11-2010, 09:38
Eyvallah Ozan burda daha iyi :)

Göki,ZD
05-11-2010, 09:39
gokı senın su arabayı eksıksız ne zaman gorecez ya :D

jant fotosu yolluyosun dodıkler yok. ıcını cekıyosun koltuklar yok motoru cekıyosun fılıtre yok:D:D:D:D

:D:D zaman yok kanka
far çamurluk ayarını yaptırmam gerekiyor, dodikler anca öyle takılcak..
aracın içini parça eksiğim var onları almadan tam toplayamıyorum..
filtreyi aldım, pimaşlarıda aldım kalıbını çıkarmak için..

ama zaman yok, zaman oldugunda para yok, 2 sini aynı ana denk getirirsem hemen biticek de, çok açıldım, şemsiyede açıldı kapanmak bilmiyor, yavaş yavaş her hafta bişey yapıyorm hedef 2012 :D

iynn-RS
05-11-2010, 09:41
:D:D zaman yok kanka
far çamurluk ayarını yaptırmam gerekiyor, dodikler anca öyle takılcak..
aracın içini parça eksiğim var onları almadan tam toplayamıyorum..
filtreyi aldım, pimaşlarıda aldım kalıbını çıkarmak için..

ama zaman yok, zaman oldugunda para yok, 2 sini aynı ana denk getirirsem hemen biticek de, çok açıldım, şemsiyede açıldı kapanmak bilmiyor, yavaş yavaş her hafta bişey yapıyorm hedef 2012 :D

hayırlısı:)

su benım fotoları yollasan belkı bı nebze rahatlatırım senı:)

Göki,ZD
05-11-2010, 09:44
hayırlısı:)

su benım fotoları yollasan belkı bı nebze rahatlatırım senı:)

kanka istiyosan yollıyım 2 sinide, senle para muhabbeti olmaz, olmazsa bile malımın güvenilir elde oldugunu bilirim :icon_tup: bak arabaya yakısıyormu istediğin gibimi, bodruma koydum orda duruyorlar, ben takmıcam zaten orjinaller ile devam edicem.

SifirinciMurat
05-11-2010, 09:50
çok ısınıyor manifold, plastik zamanında bu kadar ısınmıyordu.

o da ısınıyordur ama plastiğin ısı iletkenliği metallerden daha düşük olduğu için dokununca hissetmiyorsundur. kışın aynı sıcaklıkta olmasına rağmen tahtaya dokununca ılık, metale dokununca soğuk hissetmenle aynı mantık.

iynn-RS
05-11-2010, 09:50
kanka istiyosan yollıyım 2 sinide, senle para muhabbeti olmaz, olmazsa bile malımın güvenilir elde oldugunu bilirim :icon_tup: bak arabaya yakısıyormu istediğin gibimi, bodruma koydum orda duruyorlar, ben takmıcam zaten orjinaller ile devam edicem.

tamam hacı 1 hafta ıcınde ıstanbula gelecem. canlı canlı konusuruz artık;)

Göki,ZD
05-11-2010, 09:54
o da ısınıyordur ama plastiğin ısı iletkenliği metallerden daha düşük olduğu için dokununca hissetmiyorsundur. kışın aynı sıcaklıkta olmasına rağmen tahtaya dokununca ılık, metale dokununca soğuk hissetmenle aynı mantık.
emmenin ısınması çok canımı sıkıyor, kaputu kaldırdım şimdi biraz olsun sıcak havayı dışarı göndermek için ama teflon koyup hiç değilse birazda olsa ısıyı düşürmeye bakıcam, bide levha koymayı planlıyorum görüntü kirliliği yapmıcak şekilde..

tamam hacı 1 hafta ıcınde ıstanbula gelecem. canlı canlı konusuruz artık;)

tamam kankacım telefonum aynı halen..

ukku
05-11-2010, 10:02
evet gormedım.kımsede gostermedi bende suc yok:)
istanbuldakı ıyı gıden rs lerde de sargı yoktu yoksa benmı yanılıyorum:)

34 U 3334

38 AE 525

Bunlar sarılıydı :)
Ve 2'sinin de nasıl gittiği az çok biliniyor :)

egzoz manıfoltunu sararak dışarıya verecegı ısıyı ıcıne hapsedıyosun.headersın ısısı artıyo.iat ı dusurdum dıyosun ama egt yı yukseltıyosun.

Ben arabayı nitrometanla ya da 13.5:1 sıkıştırmayla falan kullanmadığım için egt'nin biraz artması sıkıntı değil.. Töleransı çok daha fazla zaten.. :)

ukku
05-11-2010, 10:06
Benim kullandığım sargı;

http://www.turbomotorlar.com/asp/product/646/1-x-50-COPPER-WRAP&view=2

Bu da sarılmış hali;

http://img577.imageshack.us/img577/4599/image0007large.jpg

SONE-R
05-11-2010, 10:19
dei mei gibi sargılara boşuna dünyanın parasını harcamayın.. alın size çok daha ucuza yanmaz sargı alabileceğiniz adres.. 25 mt'si 25 lira ;)

http://www.bercan.com.tr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

chiefkadir
05-11-2010, 10:27
Daha öncede verdiydin linki aldım sıkkullanılanlara günü gelince alacam ;)

iynn-RS
05-11-2010, 10:31
34 U 3334

38 AE 525

Bunlar sarılıydı :)
Ve 2'sinin de nasıl gittiği az çok biliniyor :)

Ben arabayı nitrometanla ya da 13.5:1 sıkıştırmayla falan kullanmadığım için egt'nin biraz artması sıkıntı değil.. Töleransı çok daha fazla zaten.. :)

38ae yı karıstırma kendı speclerınde baska rs le denemedı;)

senın U ya gelınce speclerınde senı gecen olduysa bu tezınde yanlış:)

SS-TIC-VE-KB bunlarda da sargı yok dıye bılıyorum.

SONE-R
05-11-2010, 10:32
Daha öncede verdiydin linki aldım sıkkullanılanlara günü gelince alacam ;)

yine verdim ki milletin parası sözde markalara gitmesin.. para tuzağı başka bişey değil.. aynı ürün hepsi.. biri markalı diğeri markasız.. ;)

SONE-R
05-11-2010, 10:35
38ae yı karıstırma kendı speclerınde baska rs le denemedı;)

SS-TIC-VE-KB bunlarda da sargı yok dıye bılıyorum.

Bora hocanın EB rs'te de ne sargı ne teflon conta vardı.. ;)

ukku
05-11-2010, 10:36

yeri değil ama sordun diye koyuyorum..
birisi aynı spec, bende fazla adam ile.. diğerinde yazılım eksik, ama bilinen araba ;)
birisinde de ekstra egzantrik ve bana göre epey hafif..

http://www.streetfire.net/video/clio-rs-vs-clio-rs_741399.htm

http://www.streetfire.net/video/u-rs-vs-ss-rs_2075828.htm

http://www.streetfire.net/video/clio-rs-vs-clio-rs_737679.htm

chiefkadir
Brutal de sarılı napacaz şindi adam emmeyi bile sardı :D Abartı farklar olmazzz
Boşgeçin onu isteyen sarsın yaw :)

SifirinciMurat

manifoldu sarınca egt'nin gösterdiği değerin yükselmesi yanma odası sıcaklığının arttığını değil, egt sensörünün, yanma odası sıcaklığına daha yakın, haliyle daha doğru bir değer ölçtüğünü gösterir.

chiefkadir
05-11-2010, 10:39
http://www.streetfire.net/video/clio-rs-vs-clio-rs_737679.htmEnee Batu'nun klibi çıkmış:hahaha:

ukku
05-11-2010, 10:40
manifoldu sarınca egt'nin gösterdiği değerin yükselmesi yanma odası sıcaklığının arttığını değil, egt sensörünün, yanma odası sıcaklığına daha yakın, haliyle daha doğru bir değer ölçtüğünü gösterir.

atmosferik stock rs'in egt'sinden ne olabilir zaten.. :)

Göki,ZD
05-11-2010, 10:42
bu teflon malzemesini elime alıp bakmadım, nasıl bi parça yumusaki sert ?

bende ki manifold biraz farklıydı kapaga göre, conta kestirmiştim, teflon takıcagım zaman,

kapak>conta>teflon >manifold mu
yoksa
kapak>conta>teflon>conta>manifold şeklindemi takayım, conta etkisi görürmü yada direk taksam olurmu kaçırma yapmasın sonra, sök tak çok zahmetli çünkü.

chiefkadir
05-11-2010, 10:43
Ben emmeye teflon yaptım ,manifoltun yeri icabı kalın attı yukardan hava aldı söküp attım:)

ukku
05-11-2010, 10:44
bu teflon malzemesini elime alıp bakmadım, nasıl bi parça yumusaki sert ?

bende ki manifold biraz farklıydı kapaga göre, conta kestirmiştim, teflon takıcagım zaman,

kapak>conta>teflon >manifold mu
yoksa
kapak>conta>teflon>conta>manifold şeklindemi takayım, conta etkisi görürmü yoda direk taksam olurmu kaçırma yapmasın sonra, sök tak çok zahmetli çünkü.

teflon yumuşak malzeme ve orijinal contaya göre epey etli.. o yüzden orijinal contayı hiç kullanmayıp conta koyacağın yere teflonu koy, iyice sıktığın zaman hiç boşluk kalmaz.. hatta ısındığı zaman bi daha kontrol et, ısı etkisi genleşme ile bi kısım daha sıkma payı açılabilir..

iynn-RS
05-11-2010, 10:51
yeri değil ama sordun diye koyuyorum..
birisi aynı spec, bende fazla adam ile.. diğerinde yazılım eksik, ama bilinen araba ;)
birisinde de ekstra egzantrik ve bana göre epey hafif..

http://www.streetfire.net/video/clio-rs-vs-clio-rs_741399.htm

http://www.streetfire.net/video/u-rs-vs-ss-rs_2075828.htm

http://www.streetfire.net/video/clio-rs-vs-clio-rs_737679.htm

benım verdıgımım plakalardan sana gecılen olmamıs ama:D

nese ya ben sarmam sarana da bısı dıyemem.

ukku
05-11-2010, 10:52
benım verdıgımım plakalardan sana gecılen olmamıs ama:D

nese ya ben sarmam sarana da bısı dıyemem.

2. videodaki araba SS :)
plakalarını verdiğin tüm arabalarla çok yakın gittiğine göre.. hepiniz arkamdaymışsınız :)
ben yaptım faydasını gördüm diyorum, siz bilirsiniz.. deneyip işe yaramadığını görürsen o zaman adı paylaşımdır.. dayanağı olmadan işe yaramayacağını iddia etmek çok mantıklı gelmiyor, benim takıldığım nokta bu..

iynn-RS
05-11-2010, 10:56
2. videodaki araba SS :)

SS ın o vıdeodakı halıyle sımdıkı halı aynımı.

Alicanrs
05-11-2010, 10:58

benimde aynı deil doğal olarak :D 1.6 enjektörü vardı

iynn-RS
05-11-2010, 11:01
benimde aynı deil doğal olarak :D 1.6 enjektörü vardı

vay be olay ıyıce karıstı sen 1.6 enjektorle SS le aynı gıdıyosun o zaman.

Alicanrs
05-11-2010, 11:02
vay be olay ıyıce karıstı sen 1.6 enjektorle SS le aynı gıdıyosun o zaman.

4 enjektörüde makinaya bağlattık utku hatta aylardır baktır baktır diodu salaklığma gitmiodum yanına gittik 1 enjektör gri bantlı 1.6 16v enjektörü çıktı ne kadar farkeder acaba ? gittim servisten 2.0 inkini aldım taktım araçta çok büyük bi deişme oldu..

CLIORS
05-11-2010, 11:44
gencler kısır tartısmalara girmeye gerek yok, isteyen sarsın isteyen sarmasın.

o degil de en hızlı RS kim de? :D

iynn-RS
05-11-2010, 11:59
gencler kısır tartısmalara girmeye gerek yok, isteyen sarsın isteyen sarmasın.

megane mı clio mu abi:p

SONE-R
05-11-2010, 11:59
en hızlı RS bende.. RS DCi :D :D

BoraRS
05-11-2010, 12:39

Yaw çağırıp çağırıp durmayın işim gücüm var ne var? :D:D

BoraRS
05-11-2010, 12:42
Şaka bir yana RS' lerde manifold ısınması arabayı sağa çekip de az motoru soğutayım dediğinizde başınızı ağrıtabilir. Ama rollerde ben bunu bizzat denedim sol sis farını sökmek çok işe yarıyor.

Ama paylaşımlar bilgiler gerçekten çok iyi ve değerli. Bence bu konuyu kısır tartışmalarla boğmayın arkadaşlar.

Haa eğer boğarsanız alayınızı mahkemeye verir sürüm sürüm süründürürüm :)

CLIORS
05-11-2010, 17:43
megane mı clio mu abi:p

ikisi de olur ibo :D

11 kasım da ankaradayım aksama donus ucagım var 18-22 arası gorusebiliriz musait arkadaslarla.

ukku
05-11-2010, 18:42

benim arabam da olması gerekenden yavaştı, o2 sensörsüz ezberden gidiyormuşuz :)

alican da o speclerde iken okan ve selçuk ile denk gitmişti, sonra daha da hızlandı ama videodaki hali kimseyle denemediği bi hal değil.. :)

batu hala aynı speclerde gayet iyi gidiyor.. :)

Shellkolik
06-11-2010, 16:38
ss in 1 kere önünde yürüyüp (oda erken basmadan dolayı) geçtim diyen şahsiyet
( en önemli açıklamada videoda konuşan kişiden geliyo zaten kendi bile inanmıyor )
bu videolarda ss şuanki halinden ve TIC ile denediği halinden en az 3-4 boy geride cai yok içerde filtre ile yürüyor arka jantlarda gülle gibi 17" bunları açıklamadan ahkam kesmek hoş değil 10-15 deneme oldu genelde görüntüler bu şekildi
http://www.youtube.com/watch?v=vUcTsgwaHTc
http://www.youtube.com/watch?v=3NGTiDyOoIo&feature=related

dip not : alican hiç bir zaman SS ile aynı yürümedi ;) son denemeside burda alican'ın en son iyi gittiği dediğiniz hali 2.0 enjektör takılı hali yani :) (sadece egzos yoktu)
http://www.streetfire.net/video/ss-clio-rs-ur-clio-rs_2068207.htm

ertesi günü TIC rs ile SS çok yakın yürüdüler ve TIC bariz UR den iyiydi bunu eveleyip gevelemeye gerek yok.

chiefkadir
06-11-2010, 18:26
Headers felan yapmıcam konu kitlenebilir...