PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cd changer mı yoksa jvc mi

berk_808
04-11-2010, 09:02
merhabalar
sistemimde bu güne kadar jvc nin çok üst düzey olmayan bir ana ünitesini kullanıyordum. fakat sub. sattıktan sonra orjinal clio kasetçalarla (amcamın yeni aldığı araçta clio changer çıktı) onu kullanmaya başladım direksiyon kumandasını kullanmak falan güzel oldu. yanlız tekrar sub almaya niyetlendim. sizce bir deck çeviriciyle orjinal kasetçaları kullansam sorun yaşarmıyım yoksa direk jvc mi kullanmalıyım.

bu arada sistem bu.ona göre yorum yaparsanız sevinirim

2 takım kicker mid.
jbl 4 kanal stereo amp.
jbl 1201.1 mono amp.
ve şimdi almayı düşündüğüm kicker L7

kısaca bu yorumar için şimdiden teşekkürler

GokhanRS
04-11-2010, 09:16
çeviriciyle orjinal teybini kullanmanda bi sıkıntı olmaz. koldan ses yönetimi filan kolay oluyor. nasılsa araç kullanan hiç bi zaman video izleyemediğinden double filan gibi şeylere gerek yok gibi geliyor bana.

alpeRS
04-11-2010, 19:07
orjinal teyple uğraşma çevirici falanda yaramaz ses kalitesi benim gözümde 5 para etmez..... kaliteli bi ana ünite al kullan amfi çıkışları en az 4 v olsun ki elindeki cihazların hakkını versin..eğer ana üniteyi değiştiremezsende jvc ile kullan o teypten gene iyidir....alışırsan direksiyon kumandası aramazsın....

Evrenoz
04-11-2010, 19:37
Çeviricilerden gerekli verimi elde edemezsin, kayıp-parazit çok olur. Tavsiye etmem.. Double din iyidir, özellikle sıkışık trafikte tv eklentisini kullanmak can kurtarır. ;)

kv661
04-11-2010, 19:54
son 2 yoruma sonuna kadar katılıyorum. Çeviriciler teyp alamayacapımız teypler için bir çözüm olabilir. ancak kasetçalar üstüne cd changer

Millet artık 16gb USB'Ye atıp sıkıntısız dertsiz dinliyor. CD çekmekten gına gelecek. yaptığın masraf boşa olacak seçim senin.

Evrenoz
04-11-2010, 20:49
son 2 yoruma sonuna kadar katılıyorum. Çeviriciler teyp alamayacapımız teypler için bir çözüm olabilir. ancak kasetçalar üstüne cd changer

Millet artık 16gb USB'Ye atıp sıkıntısız dertsiz dinliyor. CD çekmekten gına gelecek. yaptığın masraf boşa olacak seçim senin.

8GB bile çok fazla geliyor, 2 senedir cd kullanmıyorum neredeyse. At flash diske sonrasında ister sil ister ekle. :)

JDMazda_GTR
04-11-2010, 23:46
işim oto ses montajı ve satısı oldugu ıcın elımden geldıgınce yardımcı olmak ısterım.arkadaslar yazmıslar cevırıcı ıle ılgılı parazıt ve kayıp dıe.evet dogru ama kalıtelı cevırıcıler var onlardan alırsan parazıt olmaz ama kayıp her zaman var.alpers arkadasımızın dedıgı gıbı volt cıkısı mınımum 2.5v olan 4v olursa daha ıyı tabı kı ole bır ana unıte kullanırsan cok daha ıı ses elde edersın ama yazdıgın sete gore benım asıl tavsıyem ses sıstemı ıcın olmazsa olmaz sey capacıtor takmalısın. o da mınımum 2 farad olmalı bole bır sıstem ıcın.arac ses sıstemınde en onemlı sey beslemedır sen ıyı besle kı o da verımlı calsın.aku 72lık mınımum 2 farad cap volt yuksek ana unıten varsa gerısı farazı zaten.sen sınyalı guclu ve temız yolla amfınde ıyıyse ki ıyı amfıler var elınde hoparlore sadece calmak kalıo.

JDMazda_GTR
04-11-2010, 23:50
teyp olarak da bence alpine ya da kenwood dusun derım.alpine da imprint ses işlemcili seriler kenwood da 7500lu serıler ve ustune bak.ben sıtede satıodum hala ılan mevcut ama yuzde 95 satıldı 7541 kenwood vardı bende.2,5 volt 3 preout vardı.tavsıye edecegım bır teyp.alpine da da 9000li seriler 9884 mesela.bunlara bak bence.he bu arada preoutlar da cok onemlı.mumkunse on arka ve sub dıe ayrı cıkısı olan 3 preoutlu teyp al.keyıfle dınle muzıgını

kv661
05-11-2010, 06:48
işim oto ses montajı ve satısı oldugu ıcın elımden geldıgınce yardımcı olmak ısterım.arkadaslar yazmıslar cevırıcı ıle ılgılı parazıt ve kayıp dıe.evet dogru ama kalıtelı cevırıcıler var onlardan alırsan parazıt olmaz ama kayıp her zaman var.alpers arkadasımızın dedıgı gıbı volt cıkısı mınımum 2.5v olan 4v olursa daha ıyı tabı kı ole bır ana unıte kullanırsan cok daha ıı ses elde edersın ama yazdıgın sete gore benım asıl tavsıyem ses sıstemı ıcın olmazsa olmaz sey capacıtor takmalısın. o da mınımum 2 farad olmalı bole bır sıstem ıcın.arac ses sıstemınde en onemlı sey beslemedır sen ıyı besle kı o da verımlı calsın.aku 72lık mınımum 2 farad cap volt yuksek ana unıten varsa gerısı farazı zaten.sen sınyalı guclu ve temız yolla amfınde ıyıyse ki ıyı amfıler var elınde hoparlore sadece calmak kalıo.

bununla ilgili bende konu acmıstım CAP. ile ilgili ancak akğ olayında şarj dinamosuda önemli. yani alternatörün kapasitesi kadar akü almalı bence.

aksi halde diyotları yakıyor :D

berk_808
05-11-2010, 08:50
arkadaşlar sanırım yanlış anladınız ben teybi değiştirmeyi düşünmüyorum
bu ara ona bütçede ayıramam zaten
elimde iki üniteden hangisini kullansam daha iyi olur die sordum ama.
changer kullanmadım hiç ama direksiyon kumandasını kullanmak güzel oldu
güç kaybı düşünüyodum zaten %20lere yakın ama parazit falan diiince soğudum ooo işten açıkçası.
jvc takılıydı yaklaşık 1senedir bir sıkıntı yaşamadım ne olduğunu bilmediğim q faktör ayarı falan var ses netti ama biraz macera aradık :D

berk_808
05-11-2010, 08:54

kablo ve ekipmanları yazmadım kusura bakma
2farad stinger cap. var
4awp power kablo stinger
rcalar çok kaliteli değildi sanırım onları takalı çok uzun zaman oldu
tabi şu anda hepsi devredışı changerı denemek için taktım orj. kolonlar çalıyo :)

Evrenoz
05-11-2010, 12:31

Konuyu bölmek istemem ama;

Ses sistemleri ile ilgileniyorsanız aşağıdaki konuya da bir bakar mısınız?

Konudaki bilgilere göre tahmini arıza nedir, ne kadar sürede ve ne kadarlık bir maliyetle giderir. İstanbulda tamirat konusunda tavsiye edeceğiniz yer var mıdır?

CD neredeyse hiç kullanmıyorum, devamlı flash disk kullanıyorum ama yaptırmak istiyorum. Bozuk durmasın..

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=57417

kv661
06-11-2010, 02:44
Konuyu bölmek istemem ama;

Ses sistemleri ile ilgileniyorsanız aşağıdaki konuya da bir bakar mısınız?

Konudaki bilgilere göre tahmini arıza nedir, ne kadar sürede ve ne kadarlık bir maliyetle giderir. İstanbulda tamirat konusunda tavsiye edeceğiniz yer var mıdır?

CD neredeyse hiç kullanmıyorum, devamlı flash disk kullanıyorum ama yaptırmak istiyorum. Bozuk durmasın..

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=57417

patron teypsiz gezicen ya da bana 1 teyp ayarlıyıverin de adamlara olursa ama sanmıyorum.

Lakin konunda da yazmıstım :D

kv661
06-11-2010, 02:48
arkadaşlar sanırım yanlış anladınız ben teybi değiştirmeyi düşünmüyorum
bu ara ona bütçede ayıramam zaten
elimde iki üniteden hangisini kullansam daha iyi olur die sordum ama.
changer kullanmadım hiç ama direksiyon kumandasını kullanmak güzel oldu
güç kaybı düşünüyodum zaten %20lere yakın ama parazit falan diiince soğudum ooo işten açıkçası.
jvc takılıydı yaklaşık 1senedir bir sıkıntı yaşamadım ne olduğunu bilmediğim q faktör ayarı falan var ses netti ama biraz macera aradık :D

Abicim öncelikle şunu belirteyim bu tarz cihazlar öle sök tak sök tak ben karşıyım.

Her söküp takmada yuvalar illaki zarar görür. JVC teybim var diosun L7 falan alıcam diosun bene heyecan arama JVC kullan ya da diğer arkadaşın dediği gibi Preout'u yüksek olan 4V-6,5V arası bir teyp alığ kullanman daha iyi olacaktır.

İlla kumandayı kullanıcam diyorsan da Alpine teyp alıp onun orj. kumanda için çeviricilerinden almalısın

Evrenoz
06-11-2010, 20:23
patron teypsiz gezicen ya da bana 1 teyp ayarlıyıverin de adamlara olursa ama sanmıyorum.

Lakin konunda da yazmıstım :D

Biliyorum yazmıştın, oluru olur mu onu araştırıyorum.:)