PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Aldığım Aracım, Cam Filmi, Ruhsat ve Muayene 4lemi

psikolojikdeli
05-11-2010, 20:06
Sevgili arkadaşlar başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum

16 Eylül 2010 tarihinde 1997 model Nissan s14a markalı bir araç satın aldım, noterden ruhsatın ev adresime yollanacağı belirtildi neyse beklemeye başladım yaklaşık 3-4 hafta geçtikten sonra bu işte bir terslik olabilir mi diye düşünmeye başladım ve postaneyi, emniyetten bir abimi, araç alım satımı yapan başka bir abimi aradım zamanın 4 haftayı geçebileceğini bazen 1buçuk ayı bulduğu söylendi (arada Bakırköy Trafik Tescili arıyorum fakat daha hiç ulaşamadım) bugün tam karşıya geçip çok beğendiğim sparco direksiyonu almaya gidecekken emniyetteki abimden bir telefon geldi ve bana aracımda cam filim olup olmadığını sordu evet var dedim aracın muayenesi Mart ayında yapılmış ve hafifi kusurlu olarak geçmiş olduğunu belirttim, oda bana Tuv de hafif kusur olabilir ama bizde ağır kusur olarak gözüküyor tekrar muayene yaptırman gerek tabi filmleride sökmen gerek dedi daha sonra bu raporla beraber emniyete gidip ruhsatımı alabileceğimi belirtti ( benim tanıdığım biri olmasa ben beklemeye devam edicem ve hiç bir uyarı ilede karşılaşmıycam sonrası Allah Kerim) neyse cam filmlerini söktürdüm tüve giitm geçemedim fren ölçüm değerlerimden dolayı :) (randevu almama rağmen 2 saat bekledim daha kahvaltı yapmamıştım kız arkadaşım ile ayrıldık namaza gidemedim telefonum kapanmış vs. vs. umarım böyle harika bir gün geçirmezsiniz)

Konunun özü yeni araç alan arkadaşlar arcınızda cam filmi var ise vede Tüv raporunda gözüküyorsa bilinki yeniden muayene yaptırcaksınız ruhsatınızı alabilmeniz için şimdiden kolay gelsin

Yinede Şükür

onurars
05-11-2010, 20:12
şans işi sanki biraz,geçmiş olsun

106arts
05-11-2010, 20:20
en mühimi namaz usta aman onu ihmal etme :)
ama nasıl olmuş bu karısıklık olayı tam anlayamadım ruhsatı artık evemı yolluyorlar ?
sen telefondakı adama camlarımda fılm yok desen ne olurdu?
bende yenı arac aldım camları fılmlı muayneden gecmıstı ama bı sorunla karsılasmadım

Oconner
05-11-2010, 20:21
Allah Kolaylık versin abicim bu nasıl bi gündü abi sigortayı yaptır gelir ruhsat

psikolojikdeli
05-11-2010, 20:30
Aracımın sigortası var daha doğrusu herhangi bir eksiği yok arkadaşlar fakat emniyet online olarak aracın muayenesini görebiliyor ve araçta film cam gözüktüğü için senden bunu söktürüp temiz bir muayene raporu istiyor anca onu gösterip ruhsatını alabiliyorsun ama bunu sana herhangi bir mektup mail vs ile bildirmiyorlar yani telepati yolu ile anladın anladın yoksa bekle

psikolojikdeli
05-11-2010, 20:34
en mühimi namaz usta aman onu ihmal etme :)
ama nasıl olmuş bu karısıklık olayı tam anlayamadım ruhsatı artık evemı yolluyorlar ?
sen telefondakı adama camlarımda fılm yok desen ne olurdu?
bende yenı arac aldım camları fılmlı muayneden gecmıstı ama bı sorunla karsılasmadım

evet yeni bir kanun ile mart veya mayısta çıkmış 15 gün içinde ruhsatı almaz isen posta yolu ile ruhsatı sana yolluyorlar telefondaki adam a cam filmi yok demem birşey ifade etmiyor çünkü benden raporu istiyorlar, benim araçta muayeneden geçmişti fakat, Emniyet cam filmeri sök çok sakıncalı sonra raporunu al gel sonra ruhsat vericem diyor sonrada 200 tl gibi rakkam verip bir daha cam filmi yaptırcaz

Bunada Şükür her zaman Sabır

sinan-s
05-11-2010, 20:45
Aynı durum benım başıma geldi..çoook Lanet bir iş..Allah kahretsin..Ve bir o kadar da uğraştım boş yere çok param gitti..Neyse sonunda ruhsatımı aldım trafikten ama yani küfür ettim içimden..

Yeni kanuna göre cam filmli araba aldıysanız yanmışsınız...Alana patlıyor...

psikolojikdeli
05-11-2010, 20:53
tüv ün verdiği kağıt isteniyor mu ki emniyetten??
eğerki araçta cam filmi gözüküyor ise istiyorlar malesef

Enes-x
05-11-2010, 20:57
Tüv geldiğinden beri böyle bu sistem..Çok insan mağdur oldu malesef.

psikolojikdeli
05-11-2010, 20:59
bütün aksilikler seni bulmus kardeş allah sabır versin.
Başka seçeneğimiz yok her zaman sabır :)

onurars
05-11-2010, 21:03
eğerki araçta cam filmi gözüküyor ise istiyorlar malesef

bende haftaya aracımı satıcam fakat bende tüv ün o kusur listesi yok yırttım attım,fakat onda filmler hafif kusurlu yazıyordu.Ayrıca araç filmden dolayı trafikten men di gittim onu düzelttirdim yinede alan kişinin muayne yaptırmasımı gerekiyor ruhsat için.(sanırım alan kişi ek-1 falan doldurtmıycak.sadece üstüne alıcak aracın devrini)

psikolojikdeli
05-11-2010, 21:11
bende haftaya aracımı satıcam fakat bende tüv ün o kusur listesi yok yırttım attım,fakat onda filmler hafif kusurlu yazıyordu.Ayrıca araç filmden dolayı trafikten men di gittim onu düzelttirdim yinede alan kişinin muayne yaptırmasımı gerekiyor ruhsat için.(sanırım alan kişi ek-1 falan doldurtmıycak.sadece üstüne alıcak aracın devrini)

Alan arkadaş aracı benim gibi üstüne alabilir burda herhangi bir sorun yok ama ruhsata ulaşmak istiyorsa gidicek tekrar muayenesini yaptırcak eğer ki cam filmi gözüküyorsa ruhsat vermiycekler birdaha sıfırdan 120 tl vercek ve muayene yaptırcak

onurars
05-11-2010, 21:15
emniyet tüv ün rapor kağıdına ulaşabiliyor yani??yazık yaa adama boşuna 120 lira vericek.Zeytinburnu trafikte meni düşürttüğüm yerden söküldüğünün tespit edildigine dair imzalı kagıt alsam bence kurtarır gibime geliyor.

HALUK
05-11-2010, 21:16
tuvturk sitesinden muayenin sahte veya gerçekligini online sorguluyorsun, polislerde bunu görebiliyor. ama cam filmi olup olmadıgını sana soruyorlar, sende var dersen yeni tarihli muayene istiyorlar :) yok dersen ruhsatını alıyorsun ;) postayla geliyor davasına bıraksaydın bir ömür gelmezdi:)

psikolojikdeli
05-11-2010, 21:19
emniyet tüv ün rapor kağıdına ulaşabiliyor yani??yazık yaa adama boşuna 120 lira vericek.Zeytinburnu trafikte meni düşürttüğüm yerden söküldüğünün tespit edildigine dair imzalı kagıt alsam bence kurtarır gibime geliyor.

Tüvde renk değiştirmeye proje ye vs değişikliklere ücret almıyolar ama CAM FİLMİ yazan broşür var orda diyorki cam filmi yüzünden düzeltme yapılmaz yeniden muyane yapılması gereklidir

psikolojikdeli
05-11-2010, 21:25
tuvturk sitesinden muayenin sahte veya gerçekligini online sorguluyorsun, polislerde bunu görebiliyor. ama cam filmi olup olmadıgını sana soruyorlar, sende var dersen yeni tarihli muayene istiyorlar :) yok dersen ruhsatını alıyorsun ;) postayla geliyor davasına bıraksaydın bir ömür gelmezdi:)

Şimdi Benim var dediğim kişi bostancı Trafik ten yani ben gidip Bakırköy Trafik e cam filmi fln var demedim adamlar temiz kağıt olmadan ruhsatımı vermiyorlar aracım hakkında Bakırköy trafikten bir memurun cep numarasına ulaşıp aldığım bilgi şuydu adam bana aracında cam filmi var temiz muayene raporunu getir ruhsatını ozaman alabilrisin dedi bu adam müneccim olmadığına göre sistemde sanırım görebiliyorlar

Oconner
05-11-2010, 22:06
Abi allah kolaylık versin sana

Frid
05-11-2010, 22:25
onu bunu bırakın tüvde çalışıyorum aldıgım araçda cam filmi var ve raporda camlar boyalı yazıyor ben bıle bu duruma düşebilirim her an :D

+ sistem online arkadaşlar raporun aynısını görüyor trafık

psikolojikdeli
05-11-2010, 22:26
onu bunu bırakın tüvde çalışıyorum aldıgım araçda cam filmi var ve raporda camlar boyalı yazıyor ben bıle bu duruma düşebilirim her an :D

Sende bu duruma düşersen vay halimize :icon_wack

Frid
05-11-2010, 22:30
valla asabım bozukdu akşam akşam cam filmınden nefret ediyordum zaten + 1500 oldu nefretim :D

GokhanRS
05-11-2010, 22:32
2 aracımla farklı muamele.

cam filmi aracım vardı çevirmelerde. iyi günler beyfendi. ehliyet ruhsat lütfen. sonrasında tekrar yanıma gelip sen 2 dk benimle gelebilirmisin.

sonrası belli ya yerse yedircen geçcen yada yemezse aracını bağlayacak..

cam filmsiz spor bağıran egzoslu aracımla çevirmeler. polisi gördük boşa attık çevirdi. iyi günler beyfendi ehliyet ruhsat. alkol varmı? yok. iyi günler beyfendi bakmaya gerek yok.

film yok içerisi ap aydınlık gözlüklü öğretmene bilgisayarcıya benzeyen bi adam içinde :D adamlar muanem varmı ona bile bakmadan gönderiyorlar.

demek istediğim film güzel bişey ama gerek yok arkadaşlar. bu kadar sıkıntı yaşamaktansa bence yaptırmamak daha iyi gibi geliyor. eski filmli araçlarımda hep sorun yaşardım simdi on numara. filmsiz aracım dertsiz başım.

psikolojikdeli
05-11-2010, 22:44
2 aracımla farklı muamele.

cam filmi aracım vardı çevirmelerde. iyi günler beyfendi. ehliyet ruhsat lütfen. sonrasında tekrar yanıma gelip sen 2 dk benimle gelebilirmisin.

sonrası belli ya yerse yedircen geçcen yada yemezse aracını bağlayacak..

cam filmsiz spor bağıran egzoslu aracımla çevirmeler. polisi gördük boşa attık çevirdi. iyi günler beyfendi ehliyet ruhsat. alkol varmı? yok. iyi günler beyfendi bakmaya gerek yok.

film yok içerisi ap aydınlık gözlüklü öğretmene bilgisayarcıya benzeyen bi adam içinde :D adamlar muanem varmı ona bile bakmadan gönderiyorlar.

demek istediğim film güzel bişey ama gerek yok arkadaşlar. bu kadar sıkıntı yaşamaktansa bence yaptırmamak daha iyi gibi geliyor. eski filmli araçlarımda hep sorun yaşardım simdi on numara. filmsiz aracım dertsiz başım.

Benim kızdığım konu madem ruhsatı alamıyorum madem çevirmede sıkınıtı çıkıyor ozaman neden muayeneden geçiyor veya ben ruhsatımının peşine düşmesem veya bu süreç içerisinde 5-6 aylığına yurt dışına çıksam ruhsatın akıbeti ne olucak. Hadi Tüv AB standartlarında filmi sorun yapmıyor ozaman bizim emniyette mi sıkıntı var veya bir kaç sene sonra emniyette AB standartı olacak varsayarsak cam filim serbest ni olacak ? neyse başım ağrıdı artk

MUY37
06-11-2010, 06:18
:S geçmiş olsun benimde kafamla lamba yandı bunları görünce.... Bende 24 Temmuz da bandırmadan bir golf aldım Ruhsat adrese gelicek dendi fakat gelmez ise trafiğe gidip çıkartabilirsiniz dediler bana ordaki noterden. Tabikide hala ne ruhsat var nede başka birşey. Şimdide gitmeye tırsıyorum kimbilir neler çıkartacaklar karşıma...

senna
06-11-2010, 07:17
tüvle alakası yok işin istanbul emniyetleri film kusurlu araçlara ruhsat işlemi yapmaz çoğu zaman, farklı tecsil şubesinden çıkarmayı deneseydin keşke farklı bir ilden

Günkut
06-11-2010, 07:51
bir araba almak bu kadar zor olmamalı...

*AddO*
06-11-2010, 11:11
Bürokrasi ne kadar güzel işliyor ülkemizde.
Mühürsüz APP plakalar geçiyor mu peki? yoksa hafif kusur olarak kayıt altına alınıyor mu? , daha sonra karşımıza çıkıp sorun yaratsın diye ?

psikolojikdeli
13-11-2010, 08:02
muayene 120 tl aracın bakımı 250 tl pendik bakırköy gidip gelmek 50 tl ruhsatı almanın zevki paha biçilemez :)

<<buğra>>
13-11-2010, 09:17
mühürsüz app geçiyor.
Film konusu da muayane konusunu da bence yerine göre değişiyor. Film için tekrar muayaneye girmiştim, emniyete sorduğumda da sorun olmadığını ilettiler ve o evraka bakmadılar bile...

psikolojikdeli
13-11-2010, 12:44
mühürsüz app geçiyor.
Film konusu da muayane konusunu da bence yerine göre değişiyor. Film için tekrar muayaneye girmiştim, emniyete sorduğumda da sorun olmadığını ilettiler ve o evraka bakmadılar bile...

bendede direk muayeneye baktılar cam filmi yazıyormu diye, :)