PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galericiler internet satışlarından şikayetçi

Frid
06-11-2010, 22:38
http://i.radikal.com.tr/644x385/2010/11/05/fft5_mf588435.Jpeg

Galericiler internet satışlarından şikayetçi

Bursa Oto Galericiler Odası internet üzerinden yapılan otomobil satışının kendilerini iş yapamaz duruma getirmesinden yakındı. Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak ile birlikte basın toplantısı düzenleyen OTO KOOP Başkanı Hakan Yakın, şehir içinde ikinci el oto alım-satımı yapan işyerleri ve sıfır otomobil bayilerinin 2. el alım satım yapmasından yakındı.

İkinci el oto alım satımının vergiye tabi olmadan internet üzerinden veya araba pazarlarında ticaret haline getirildiğinin altını çizen Yakın, bu konuda hazırladıkları denetim projesinin defterdarlık ve belediyeler tarafından dikkate alınmasını istedi.

Bu şekilde haksız rekabet ortamı oluşturanların tespit edilerek gereken cezanın verilmesini isteyen Başkan Yakın şunları söyledi: "Bunun yanında tespit ettiğimiz diğer bir sorun ise Nilüfer ilçesindeki Çalı Açık Oto Pazarı. Bu oto pazarı haksız rekabet oluşturduğu gibi, Bursa için de tam bir sorundur. Öyle ki Çalı Oto Pazarı, tarımsal niteliği korunacak 1/500 ölçekli nazım imar planında tarım arazisi olarak geçmekte. Büyükşehir Belediyesi kentin doğusundaki tarım arazilerini korurken, şehrin batısındaki yaklaşık 40 dönümlük bir tarım arazisinin tahrip edilmesine nasıl göz yumuyor."

Bu konuda belediyeler başta olmak üzere ilgili yerlere şikayette bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarından yakınan Başkan Yakın, "Buradaki amaç 2. el oto alım satımlarına çeki düzen verip, alım satımları da bu işin ehli olan esnafımızın yapmasını sağlamak." diye konuştu.

OTO KOOP Başkanı Hakan Yakın, araba alacak vatandaşlara şu tavsiyelerde bulundu: "Otokooplardan yaptığınız alışverişleri oda üyelerimizden yapın. Üye olmayanları ise şikayet edin. Satışlarını almadan ekspertizini yaptırmadan aldıkları aracın bedellerini ödemeyin. Alışveriş yaparken oda ve site yönetiminden referans alın. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kesinlikle kaparo göndermeyin."

BESOB Başkanı Arif Tak ise genelde esnaf kesiminde aynı tür sıkıntıların yaşandığını belirterek, şöyle konuştu: "Burada bir ikilem yaşandığı görülüyor. Yani kayıtlı olan kişi kayıt altında, kayıtlı olmayanlar ise istedikleri yerde bu işi yapmaya çalışıyor. Ayrıca kayıtlı olmadan insanları kandırma ve paralarını alma gibi bir teşebbüs var. Bizler bu konuda çok dikkatliyiz, ama yinede sıkıntılar var. Belediyelerde bu konuda sıkıntılı, ama ne olursa olsun bu konularda her şey kayıt altına alınmalıdır." dedi.

(CİHAN)

Galericiler sikayetci: Artık satışlar internetten yapılıyor; EVLERİNİ GALERİ YAPANLAR bile var

Galericilere düşük fiyattan aracını satmayı ya da otomobile değerinden fazla vermeyi istemeyenlerin çoğalması, internetten ikinci el otomobil alım satımını artırdı.

Gelir durumunun yükselmesi, otomobillerin yatırım aracı olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmesi gibi etkenler, Türkiye'de otomobil sayısını ve kullanımını artırıyor.
Yeni otomobil satışlarının artması kadar ikinci el otomobil sektöründeki hareketlilik, yatırım yapmayı planlayanların dikkatini çekiyor. Bu durum, ülkedeki galerici ve bu işten para kazananların sayısının artmasına yol açıyor.
Her ne kadar galericiler arasında artan bir rekabet olsa da bu durumun vatandaşlara fazla faydası olmuyor. Öyle ki, tüketicilere göre, otomobili düşük ücretten alınan vatandaşa başka bir araç yüksek bedelle verilebiliyor. Bunda en önemli etken olarak, galericinin aldığı komisyonlar, vergi ve diğer giderler gösteriliyor.

Örneğin, ortalama 20 bin liralık bir ikinci el otomobili aynı temizlik ve özelliklerde internetten daha ucuza bulabilmek, doğrudan sahibinden satın alabilmek mümkün olabiliyor.
Bu yüzden, galericilere aracını düşük fiyattan satmayı ve yüksek fiyattan otomobil almayı istemeyen vatandaşlar, vergi, komisyon, iş yeri kirası, çalışan giderleri gibi maliyetlerin üzerine eklenmediği araçların satıldığı internete yöneliyor.
Bu yöneliş, son dönemlerde galericilerin de satışlarını internete taşımasına yol açıyor. Galericilerdeki vergi kaybının da alım satımların internete taşınmasıyla daha fazla boyutlara ulaştığı ileri sürülüyor.

EVLER GALERİ OLDU SANAL KAYIP ARTTI
Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, galerici esnafının her otomobil alım-satımında belirli bir komisyon üzerinden vergi ödediğini söyledi.
Alınan komisyonun otomobil fiyatına göre değiştiğini ifade eden Yanık, ülkede bununla ilgili net bir oranın oluşmadığını bildirdi.

Galericiler ve internet aracılığıyla her yıl milyonlarca aracın el değiştirdiğini dile getiren Yanık, şöyle konuştu:
“İnternetten otomobil, kamyon, kamyonet ve motosiklet satışları inanılmaz arttı. Kontrolsüz bir büyüme söz konusu. Biz vergisini veriyoruz ancak internetten yapılan satışlarda vergi yok. Birçok kişi evini galeri gibi kullanıyor. Evinin önüne park ettiği otomobilleri, farklı cep telefonu numaralarıyla internetten satıyor. Evinin önünde birçok araç bulunuyor ve internete verdiği ilanlarla satış yapıyor. Bunun için birkaç faturasız cep telefonu hattı alıp internette farklı numaralarla satış yapanlar var. Kaportacı, doktor, muhasebeci hatta evinde oturan emekli, bu satışlardan iyi paralar kazanıyorlar ancak vergisi ödenmiyor. Otomobilde ciddi bir sanal kayıp var.”

Yanık, ikinci el otomobil sektöründeki alım-satımlarda kontrolün sağlanması durumunda devletin önemli vergi geliri yakalayacağını belirterek, bu durumun sektördeki haksız rekabeti de önleyeceğini kaydetti.

Low-Rider
06-11-2010, 22:40
komik olmuş

oturdukları yerden şikayet ediceklerine onlarda internete ilan versinler

gökan
06-11-2010, 22:41
ıyı valla onalra sralım bıde satarken evımın onunde 1oo araba satsam onane

M_PROJECT
06-11-2010, 22:42
komik olmuş

komik degil aslinda birisi haber yapayim demis , bunu zirvalamis . cogu galericiler zaten internetteki satislari takip ediyorlar hem alirken hem satarken .

yavuz364
İnternet satışı geç bile kaldı :) Yüzlerce galerici var...
Doğru düzgün adamlar olsa birşey demem ama saçma sapan yerlerde galeri açanlar, sokağın ortasında, kaldırımda park edenler v.b.
kesinlikle savunacak yönleri yok..

TolgaEsentepe
adaletli şuan herşey bence :)

Burak K.
06-11-2010, 22:47
İşlerini dürüst olarak yapsalar(işini dürüst yapan galericileri kapsamıyor bu sözüm.) alıcılar gider galeriden araba bakar ama dürüst iş yapan kaç tane galeri kaldı ki ? Millet galeriden araba satın almaya korkar oldu..

by_BuRoCk
06-11-2010, 22:49
kolpa haber gibi geldi bana :)

Frid
06-11-2010, 22:50
kolpa haber gibi geldi bana :)

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1049361&title=galericiler-internet-satislarindan-sikayetci

http://www.haberaktuel.com/galericiler-internet-satislarindan-sikayetci-haberi-327298.html

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=1027605&Date=05.11.2010&CategoryID=80

ceskin
06-11-2010, 22:50
oto pazarlarını parsellemısler sokakları parsellemısler daha ne ıstıyolar.5parmagın 5i bir degıl amaaa galerıyle hayatım boyunca bır kere alısverısım oldu ve son oldu.allahtan internetten bulabılcegımız sıteler var yoksa vay halımıze.

Yigit-Y
06-11-2010, 22:52
artık bitti galeri falan filan adam dükkana kira vereceğine sahibinden tükkan alıyor :D

By_HaNNibaLL
06-11-2010, 23:10
galericilerde sahibindeni kullaniyor. şimdi 95 model opel astra kac para diye sorsan sahibindene girip bakiyorlar.
gecen gün 3 tane dükkana girdik adamlar bilgisyar başindan kalkmiyor oturdugu yerden götünden konusuyor sanki bide böyle düşünmek var içimizde galerici olan vardir ben cok kişi taniyorum bu yüzden araba almiyor galericiden gidiyor başka bi yerden aliyor.

by_BuRoCk
06-11-2010, 23:13
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1049361&title=galericiler-internet-satislarindan-sikayetci

http://www.haberaktuel.com/galericiler-internet-satislarindan-sikayetci-haberi-327298.html

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=1027605&Date=05.11.2010&CategoryID=80

baya emek vermişsin :D
gündem için kolpa haber manasında diyorum
arkadaşın dedigi gibi zaten galericilerin hemen hemen hepsinin internetteki
satış yapılabilen sitelerde dükkanları var kendileri sürekli takip ediyor
neyi şikayet ediyolar diyorum

maxpower
06-11-2010, 23:16
sonuna kadar da okudum ama hiçbişey yazmıyor, çok boş beleş bi haber

konuyu açan arkadaşım senle alakası yok, alınganlık gösterme :)

Frid
06-11-2010, 23:17
baya emek vermişsin :D
gündem için kolpa haber manasında diyorum
arkadaşın dedigi gibi zaten galericilerin hemen hemen hepsinin internetteki
satış yapılabilen sitelerde dükkanları var kendileri sürekli takip ediyor
neyi şikayet ediyolar diyorum

eskiden apar topar kıtlıyorlardı arabayı şimdi pek mümkün degil :D ki garalericilere tek altarnetif araba pazarları idi eskide şimdi internet kullanmayı bilen ve arabasını satan her birey rakip :D

alınganlık göstermiyorum hiç öyle huylarım yoktur :D

ufy
06-11-2010, 23:19
zamanında kazandıklarına ınsanları kandırdıklarına saysınlar 3 alıp 10 a satma derdı bıttı artık

Dağhan
06-11-2010, 23:25
Asıl biz galerilerden şikayetçiyiz.25-30 bin liralık hasarlı arabaları bile 3-4 parçada lokal boya var diye itelemeye çalışıyolar bi yandan da fiyatları şişiriyolar.

Sh4rk
06-11-2010, 23:47
adamlar bizden alsınlar dıyolar ellerınde olsa sahıbındenı falan kapattıracaklar :)

ömerve
06-11-2010, 23:54
galericiysen ve hala internet üzerinden çalışamıyorsan bas git başka iş yap :) otomobil içinde değil aslında,satış varsa internetten kesinlikle yararlanılmalı.
banada masa başı yapılmış haber gibi geldi bu

chiefkadir
07-11-2010, 00:13
Biz vergi veriyoz onlar vermiyo ayağını bigeçecen sen , yılda 50 araba satıp bitane göstericen bide vergi diye damardan dalacan yemezler ..

SErhat.
07-11-2010, 00:16
Zaten çoğu galeri de interneti kullanıyor ki..Oradan araç da düşürüyorlar;satıyorlar da..

overblack
07-11-2010, 00:19
zaten galerici ve emlakçılık mesleklerini anlamış değilim.hem adam benim malım üzerinden para kazanacak hemde şikayet edecek :) kendi malımı kendim satarım zararda ederim karda ederim kim ne karışır anlamak mümkün değil.sanki malı alırken ortakmı aldık bu adamlarla ? :D

Kadyr
07-11-2010, 00:32
sahibndeni kapatıcak kiralık hacker aranıyor :hahaha:

DogukanB
07-11-2010, 09:13
artık herkesın gozu acıldı:)

by serçe
07-11-2010, 10:31
bu nasıl bir şey ya bu yakınan kişi kesin internet cahili bir adam .....

kurtbil
07-11-2010, 10:33
kendı malımı kendım satarım kıme ne yaw:)

Günkut
07-11-2010, 11:01
kendı malımı kendım satarım kıme ne yaw:)

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

olcay_bora
07-11-2010, 11:42
bizde emlak işini yapamaz olduk herkes emlakçı herkes oturdgu yerden ev satıo konu komşunun evini satıo özllkle hepsi bu sahibinden com un boklugu yuzunden.

DogukanB
07-11-2010, 12:17
bizde emlak işini yapamaz olduk herkes emlakçı herkes oturdgu yerden ev satıo konu komşunun evini satıo özllkle hepsi bu sahibinden com un boklugu yuzunden.

bokluğu demek doğru değil. üzerine alınma ama o kadar uyanık emlakcı var ki alıcıya pahalı söyleyip satana ucuz söyleyip alacağı karı 5 katlayıp satıcıyı zor durumda bırakan.

galerilerden bahsetmiyorum bile. işini mutlaka düzgün yapan emlakcı, galerilerde var ama kural bu değil mi? kurunun yanında yaşta yanar..

Low-Rider
07-11-2010, 12:19
doğukan , sahibinden.com basın sözcüsü olarak bu haber'e bir cevap vericekmisin:D

focus musty35
07-11-2010, 12:20
cok ıyı olmus galerıcılere bende galerıcılerın cogunun yalan dolan adam olmasından sıkayetcıyım aracta bırsey varmı dıoruz sadece 1 parca boya var dıolar gıdıyorz komple boyalı deısenlı cıkıo sonrada bızde baktırmadan aldık dıo serefsizler cok ıyı olmus yasasın sahibinden .com :)

DogukanB
07-11-2010, 12:21
doğukan , sahibinden.com basın sözcüsü olarak bu haber'e bir cevap vericekmisin:D

söz meclsiten dışarı esnaf esnaflığı bilip ahlakıyla iş yapsaydı sinek avlamak zorunda kalmazdı diyoruz.

teşekkürler sahibinden.com :Dahauha

Oconner
07-11-2010, 14:42
hemen hemen butun galericilerin sitesi var zaten sitesi olmayanlar da kapısında e fazla 3 araba olanladır illaki :) satılşar iyi de araba bulamıyoruz ondan şikayetciyiz :)

aTaBeY
07-11-2010, 14:52
Benimde sözüm meclisten dışarı Bravayı sattıkdan sonra 1 ay araba aradım birçok arabayı galeriden buldum götürdüm gösterdim hepsi cacık çıktı. Çoğunun ağzında ''bizde bilmiyorduk'' ''sahibide bilmeden almış'' ''Sahibine ben satmıştım ozaman bişeyi yoktu demekki o vurmuş kırmış'' vs. vs. vs. vs. En son sahibinden bir tane 2005 punto buldum aldım.. boyasının hasarının fotoları adamdaydı servis bile aracı tanıdı gayet güzel dedi anlaştık pazartesi alıyorum. En iyisi galericilerden uzak durmak

Kadyr
07-11-2010, 14:53
15 lik araca onlarda 13 12 gbi komk rakam cekmesnler kar elde etmek icn nasl fyt cekiodular

imhotep
07-11-2010, 15:15
komik olmuş

haklısın adas

ayrıca;
aldıkları aracların km lerını dusrmeden esnafı ahmak yerıne koymadan adam gıbı komsıyon alıp ticaret yaptıklarında esnaf dukkanlarını bos bırakmaz..

sinan-s
07-11-2010, 15:48
Zaten galerilerde internete veriyor...

umut01
07-11-2010, 17:52
boşuna sızlanmış bence haberdeki kişi. kendileride yararlanıyordur şikayetçi olduğu internet.

EvO 86
07-11-2010, 17:54
haberde denmiş zaten, otomobil yavaş yavaş ihtiyaç haline geldikçe aracılar ortadan kalkacak. İnsanlar kıyafetlerini bile artık internetten almaya başladı.

Tek korkum var, eğer bastırırlarsa, sakalları uzunsa, 2. el satışlara vergi getirebilirler. Burada şu an öyle, 2. el araç alırken vergi ödüyorsunuz. Hatta çok ucuza aldım derseniz, yok artık deyip, bizdeki noter defteri gibi defter değeri üzerinden vergi ödeniyor.

ygtrn
07-11-2010, 18:04
komple boyalı 300küsürbindeki aracı boyasız ve 150 bn km de diye satmaya çalışan galericilere sesleniyorum.... size müshak olsun.... fitil fitil burnunuzdan gelsin inşallah!!!
sözümüz meclisten dışarı....

ygtrn
07-11-2010, 18:05
hatta bazıları hızını alamayıp, iyi durumdaki araçları alırken sağlam bi bokluyorlar, satarkende göklere çıkarıyorlar...

Utku
07-11-2010, 18:27
İnsanlar Galeriden araba bakmaya giderken istem dışı bir terslik arıyorlar..İşini kötü yapanlar yaptırdı bu gözlemi.Dürüstlere allah daha çok kazandırsın tabiki

Anıl E.
07-11-2010, 18:51
Size her şey müstahak..size güvenipte araba alan hata yapar zaten çok kişinin canını yaktınız..
10 milyara alırsıız patlak arabayı 15 milyara çok kişinin canını yakarsınız
Sivasta 13'e aldıgı 307'yi 17 ye sattıgını biliyorum..Allah sorar zaten hesabını
Siz 1-1.5 milyar para kazanacaksınız diye millet salak degil ya internetten araştırır gider kendi bakar alır ;)

Orhan
07-11-2010, 19:02
komik olmuş

en çok galericiler kullanıyorlar aslında:D

::ZaFeR::
07-11-2010, 19:09
Sahibinden.com'da biri Techturkey'den dert yanıyordu bir ara :)

GKS
07-11-2010, 19:34
benzınden aldıkları vergı yeterde artar onlara gozlerı doysun mılletın alıp sattıgı araclardan kime ne zoruna gıtmesın kimsenin

pitstop
07-11-2010, 22:34
3 sayfa bütün yorumları okudum.Bende dahil hepimiz yada bi çoğumuzun canı yanmıştır bu galerici muhabbetinden.Ancak bu internet olayından sonra malesef herkes bi galerici oldu.3 sayfadır yazılanların hepsini artık sadece galericiler değil bi çok insanımız yapıyor.İnsanımız malesef bu hale geldi.KM düşürende,aracı kaskallamak adına plaka değiştirende,pert aracı belden aşağı boyalı diyende vs.vs. diyende malesef artık galerici olmayan insanımızdır.Adam normal binici sahibindende ilanında takas olur demiş,sen takas teklifi yapıyosun,aa adam senin aracı düşük almak istiyor.Bu işin ticaretini yapmadığı halde senden bi şekilde düşük almanın,kendi aracını değerinde vermenin peşinde.Vel hasılı kelam herkes yada bi çoğumuz malesef birer ''galerici'' olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.Şahsi fikrimdir...

SONE-R
07-11-2010, 22:42
artık devir değişti halkın gözü açıldı.. galericilik, emlakçılık vs bu tarz meslekler artık kolay kolay iş yapamazlar ilerleyen yıllarda... internet öncesi topluma ulaşmak zor olduğundan bu meslekler türedi ama internetten sonra yok öyle 3 kuruşa 5 köfte...

GokhanRS
07-11-2010, 22:49
habercilik bu dur işte. nerde saçma salak şeyler var haber yapıyorlar.

ya eskiden istedikleri fiyata geçiriyorlardı. bir araçtan 5 milyar kâr ettikleri günleri özlediler heralde. otocenterda otozen diye bi galeri var 3 tane araba aldım ordan. en son geçerken çay içmeye uğradım. adam diyorki, abi o kadar çok yoğunuzki araba bulamıyoruz. gelen araba gidiyor. piyasada temiz araba bulamıyorum elimde o yüzden araba kalmıyor. değişenli arabayıda ben almam o yüzden tek sıkıntım araba azlığı diyor adam.

peki bu galerici neden şikayetçi değil çok aşırı kazanıyorum diyor?

sebebini söyliyim, 2 üniversite bitirmiş hergün traşını oluyor işyeri ve arabaları pırıl pırıl, tavla oynayarak vakit kaybetmek yerine iş yerine ne yapabilirim peşinde adam.

yani geçicekler o işi. her havadan para gelen galericiliğe dalarsa haydan gelenin huya gitmesi normal :D

Serkan06
07-11-2010, 22:52
mesajları okumadım kendi fikrimi yazıyorum, çooooooooook iyi oldu bunlara, arabayı göstermeye bile para isteyen, yalan dolanla araba iteklemeye çalışan galericilere çooooooooook iyi oldu...... adam olsunlar 500 lira kazansınlar helal olsun diyim, kimisi harbiden süzme şerefsiz...........

PimPCaR
07-11-2010, 23:51
izmirde ismi lazım değil bir arkadaşım neredeyse vurulmadık boyanmadık yerini bırakmadıgı aracını bi güzel sattı. sonra o aracı tesadüf eseri bi galeride gördüm inceledim bi güzel alıcı gibi, sordum nesi var nesi yok diye. aldıgım cevap tek parça çamurlukta lokal boya oldu. :) gülmemek için kendimi zor tutmuştum. ben nasıl olurda böyle baya baya yalan söyleyen bi galericiye inanabilirim :) işini ahlakıyla dürüstlüğüyle yapmayan esnaf esnaf olamaz. sözüm meclisten dışarı işini iyi yapan bi galericide ne olursa olsun her zaman kazanır bunuda es geçmemek lazım.
birde bi gün yine sanayide bi konusmaya kulak misafiri oldum. galerici amcam bi range rover almış ist.dan, hemen gelir gelmez 20000km deki jipi 3000km ye düşürdüğünü ve nasıl alıcıya çaktıgını anlatıyordu. Benide hayretler içerisinde bıraktı bu konusma ama güven sarsıntısını tazeledi bi şekilde.. En güzeli kendin alıp kendin satmak benim bildiğim en iyi yol budur valla.. :)

ygtrn
07-11-2010, 23:55
benim başıma değilde arkadaşım ile benim başıma gelenlerden birkaç örnek.....

99 model volvo s80, bursadan bir millet vekilinin eski aracı, araç 2001 yılında yine bursada arkadaşın amcasına tamamen orjinal kazasız denilerek satılıyor.... 50bin kmde ve amcası araba işlerinden boyadan hiç anlamaz....

geleim yıl 2008e arkadaşım aracı amcasından satın alıyor, aldığı kişi öz amcası olduğu için pek baktırma gereği duymuyor haliyle...

yıl 2010 1 ay öncesi, arkadaş aracı satacak götürp kontrol ettiriyorlar ve araç komple boalı çıkıyor, sonra allem kallem edip öğreniyoruz işin aslını....

araç ik sahibi olan millet vekilindeyken bir dreğe çarpmış drek aracın üstüne devrilmiş... ön kaput, tavan bagaj komple boyanıyor, sonra rengi tutturamayınca aracı komple boyuyorlar ve bizim arkadaşın amcasına iteliyorlar.....

bu işin altında ise bursada yetkili servisliği elinden alınan volberk yatıyor... isimlerinide verdim çakalların oh iyi olmuş.... bunun dahasıda var... arkadaşım bu aracını 3 5 kere bu firmaya servise götürdü ve aracın gazkelebeğini kırmaktan tutun çeşitçeşit arızalara sebebiyet verebilecek pislikler yediler, sonra yedikleri haltları ispatlayınca ona karşılık yok aracınızın şurasını yapalım yok busunu yapalım diye utanmadan tekliflerde bulundular....

istanbulda bir abimize rangerover discover bakmaya bi galeriye gittik, araç ilan fotolarında gayet temiz düzgün duruyor, gittiğimizdede durumu fena olmayan bir araçla karşılaştık, km'si 120bin.... araçta 1 parçada boya var kmsi orjinal(güya)

aracı bi çalıştırdık kapkara dumanlar atıyor, hadi dedik neyse motor daha soğuk bi ısınsın bakalım, 10 dakka geçti yok, boyasını kontrol ettik anlamıcaz sanıyor salaklar araç tavan hariç boya badana içinde, ve içinde 120bin kmde olmayacak yıpranmalar mevcut.... o araç tahminim 250 bin civarı vardı eminim, motor bitmişti resmen yağ yakıyordu....

arkadaşa volvo s40 t5 bakmak için akşam trafiğinde kayışdağından çıkıp üsküdara çileli bir yolculuk yaptık ve 1buçuk 2 saat sonra galeriye varabildik, yola çıkmadan önce adamları arayıp aracı sorduk teğid ettik t5 mi falan diye, olumlu cevaplar aldık....

galeriye girince ne görelim, araç ortada yok 2 saat sonra gelicek ve t5 değil turbosuz atmosferik bir volvo s40 imiş, o.ç telefonda söylemiyor illa gelelim araca bakalım, onun dışında diğer araçlarada göz atalım diye... yok neymiş bide efendim t5'i napcaksınız çok bozuluyor çok yakıyor bilmemneymiş, ulan döt herif senmi öğretecen bize hangi arabanın nasıl olduğunu, laflar küfürler havalarda uçuştu ve bastık gittik.... 3 5 tane daha yazarım buşekilde.....

by_BuRoCk
08-11-2010, 08:44
Sahibinden.com'da biri Techturkey'den dert yanıyordu bir ara :)

nası yani yaa :D :hahaha:

Time-R
08-11-2010, 08:51
arabami gotursem 8.000 TL'ye almazlar birde sikayet ediyorlar, cok kizdim acikcasi.

::ZaFeR::
08-11-2010, 15:36
nası yani yaa :D :hahaha:

adamın aracını kötülemişiz herhalde.ilanı kaydetmeyi akıl edemedim o sıra :D

Quantum
08-11-2010, 17:43
İstisnalar olmakla birlikte - ki devede kulak kalır bu-

Galericiler haklarını aramadan önce kendilerini düzeltsinler önce..

Aynen devamlı konuşan minübüs şoförlerinin kendilerini düzeltmeleri gerektiği gibi

Aynen devamlı konuşan taksi şoförlerinin kendilerini düzeltmeleri gerektiği gibi

Önce 4-4 lük olsunlar, insanlar neden galericilere ve galerilere soğuk baktıklarını araştırsınlar, sonra kendi haklarını arasınlar.

Sinek vızıltısından başka bişey değil şu mıkırdanmaları.. Vızıltı bile daha anlam ifade ediyor benim için..

Q.